PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! דלק לא נשאב למנוע

tomer_inbar
30-08-2010, 18:39:07
ערב טוב,

הבעיה התחילה כאשר הטיסן הוסב לדלק; כאשר מפלס הדלק במיכל מגיע בסביבות מחצית המיכל, המנוע מתחיל לשאוב אוויר (רואים בבירור בצינורית הדלק) וכמובן אינו עובד עגול עד כשהוא פשוט כבה.
בזכות פתח שיצרתי בזמנו; ניתן להציץ פנימה לתוך המיכל ולראות את מצב הדלק; בהתחלה הדלק הוקצף מרעידות המנוע ולכן חששנו שהמנוע שואב את הדלק המוקצף - לשם כך ליפפתי סביב המיכל רצועות ספוג והתקנתי גומיות בין חומת האש לבין תושבת המנוע על מנת להפחית את הרעידות.
הרעיון עבד יפה בהתחלה, אך ברגע שמפלס הדלק הגיע למחצית המיכל התחילה שוב הבעיה שהזכרתי קודם לכן.

- האם מישהו נתקל בתופעה כזו בעבר? ואם כן, אשמח למתן עזרה.

בכבוד רב,
תומר.

אליקופטר
30-08-2010, 18:52:31
בדוק:
1.האם מיכל הדלק גבוה או נמוך מהקרבורטור?
2.בדוק צנרת יתכן ויש לך חור בדיוק בחלק העליו ומשם נשאב הדלק שהמיכל מלא ,כשהו יורד מאותו גובה הוא שואב את האויר שתפס את מקום הדלק ..

הוצא את המיכל בדוק אטימות בתוך מיכל מים.

בהצלחה דווח שנלמד.

tomer_inbar
30-08-2010, 19:07:15
מיכל הדלק נמוך מהקרבורטור כיוון שהמנוע גדול ולא היתה כל אפשרות אחרת, נתתי למיכל טיפה שיפוע אחורה כדי לרכז את הדלק באזור אחד וכך הצינורית תהיה יותר זמן בתוך הדלק.
בבדיקה האחרונה שערכתי יחד עם גדעון, המיכל אטום ולא אמורה להיות כניסה של אוויר.
על אף שהצינוריות חדשות, אחת מהן הוחלפה בצינורית חדשה מתוך חשש של כניסת אוויר מאותה צינורית.

עמי
30-08-2010, 22:49:56
תהפוך בין הצינור דיחוס לצינור דלק

ZvikaF
31-08-2010, 09:47:15
יכולה להיות בעיה בצינורית בתוך המיכל (המשקולת השתחררה, חור בדרך)

תבדוק כמו שכתבו למעלה שלא הפכת בין צינורית ההזנה (עם המשקולת) לצינורית הדיחוס.
צינורית דיחוס אמורה להיות מכוונת כלפי מעלה ובמצב הזה הייתה צריך לקבל בעייה באספקת הדלק אחרי דקות ספורות.

החזקת את הטיסן מונע עם מנוע כלפי מעלה ? המנוע ממשיך לעבוד ?

גבי א
31-08-2010, 10:32:51
תומר, לפי התופעות שאתה מתאר, זה כמו שעמי כתב לך, כנראה שהחלפתה בין צינורית הדלק (זאת שמגיעה לקרבורטור) לבין צינורית הדיחוס (שמגיעה לאגזוז) תהפוך בניהן, ואם זה לא עוזר, תפרק את המיכל מהטיסן ותבדוק את כל המערכת - משקולת, צינוריות תקינות, וגובה המיכל בהתקנה.

tomer_inbar
31-08-2010, 11:06:51
אוקי, אני אבדוק את הצינוריות ומקומן ואעדכן.

תודה על העזרה עד עתה.

:)

tomer_inbar
11-09-2010, 13:38:20
כל הצינוריות הוחלפו והבעיה עדיין קיימת.
החלטתי לפתור את הבעיה ביסודיות, לכן אני עובר חלק חלק, לדעתי הבעיה בדיחוס המיכל.
שמתי משקולת כבדה יותר בקצה הצינורית הפנימית במיכל, כך היא מאפשרת למשקולת שבאה עם המיכל לנוע בכל רחבי המיכל בכל מצבי הטיסה, כמו כן קיצרתי אותה ב-10 מ"מ כיוון שהייתה ארוכה מידי והיא לא הצליחה להחליק לצד השני.
הנה תמונות מצב:
http://i35.photobucket.com/albums/d155/tomer_inbar/DSCF3272.jpg
http://i35.photobucket.com/albums/d155/tomer_inbar/DSCF3273.jpg
http://i35.photobucket.com/albums/d155/tomer_inbar/DSCF3279.jpg
http://i35.photobucket.com/albums/d155/tomer_inbar/DSCF3280.jpg
http://i35.photobucket.com/albums/d155/tomer_inbar/DSCF3281.jpg

בגובה זה של מפלס הדלק, המנוע מתחיל לגמגם עד למצב של קאט. (יותר טוב מהמצב הקודם, אך עדיין נשאר עוד קצת פחות מחצי מיכל לשאוב).

כשהוצאתי את המיכל החוצה ונשפתי דלק צינורית הדיחוס, הדלק יצא החוצה ללא בעיה, זאת הסיבה שאני חושב שהדיחוס שמייצר המנוע לא מספיק חזק.

*יש לשים דגש שגובה אמצע המיכל נמוך מהקרבורטור בליל-ברירה.

מה דעתכם בנושא? האם הדיחוס הוא הבעייתי? ואם כן, איך לפתור את הבעיה?

flatspin
11-09-2010, 17:13:50
ערב טוב,

הבעיה התחילה כאשר הטיסן הוסב לדלק; כאשר מפלס הדלק במיכל מגיע בסביבות מחצית המיכל, המנוע מתחיל לשאוב אוויר (רואים בבירור בצינורית הדלק) וכמובן אינו עובד עגול עד כשהוא פשוט כבה.
בזכות פתח שיצרתי בזמנו; ניתן להציץ פנימה לתוך המיכל ולראות את מצב הדלק; בהתחלה הדלק הוקצף מרעידות המנוע ולכן חששנו שהמנוע שואב את הדלק המוקצף - לשם כך ליפפתי סביב המיכל רצועות ספוג והתקנתי גומיות בין חומת האש לבין תושבת המנוע על מנת להפחית את הרעידות.
הרעיון עבד יפה בהתחלה, אך ברגע שמפלס הדלק הגיע למחצית המיכל התחילה שוב הבעיה שהזכרתי קודם לכן.

- האם מישהו נתקל בתופעה כזו בעבר? ואם כן, אשמח למתן עזרה.

בכבוד רב,
תומר.

נגעה לליבי הפיסקה הראשונה. ממש לא יאומן כי יסופר. התופעה האמורה התחילה רק עם התקנת מנוע הדלק :) ואפילו פעם אחת לא לפני כן :) :)

ועכשיו מעט יותר ברצינות. תומר, למנוע יש רמת דיחוס מסויימת דרך המשתיק, ולא יותר. אפשרות אחת שבאה בחשבון להתגבר על התקלה היא התקנת משאבת דלק חיצונית (Perry) ואז הבעיה נעלמת כליל. היות ואני מכיר את הטיסן, את המנוע ואת התופעה ממש מקרוב, וגם אותך, נראה לי שהפתרון שאני הייתי הולך עליו, שאינו מחייב השקעות נוספות, הוא לשנות את התקנת המנוע למצב שכיבה לצד ימין (המשתיק למטה). יש לזה מספר יתרונות, שהבולט ביניהם הוא הורדת הקורבורטור לגובה המיכל.
אין ספק שהשינוי יהיה מורגש ומהותי.

tomer_inbar
11-09-2010, 17:49:44
נגעה לליבי הפיסקה הראשונה. ממש לא יאומן כי יסופר. התופעה האמורה התחילה רק עם התקנת מנוע הדלק :) ואפילו פעם אחת לא לפני כן :) :)

ועכשיו מעט יותר ברצינות. תומר, למנוע יש רמת דיחוס מסויימת דרך המשתיק, ולא יותר. אפשרות אחת שבאה בחשבון להתגבר על התקלה היא התקנת משאבת דלק חיצונית (Perry) ואז הבעיה נעלמת כליל. היות ואני מכיר את הטיסן, את המנוע ואת התופעה ממש מקרוב, וגם אותך, נראה לי שהפתרון שאני הייתי הולך עליו, שאינו מחייב השקעות נוספות, הוא לשנות את התקנת המנוע למצב שכיבה לצד ימין (המשתיק למטה). יש לזה מספר יתרונות, שהבולט ביניהם הוא הורדת הקורבורטור לגובה המיכל.
אין ספק שהשינוי יהיה מורגש ומהותי.

תודה גידעון, אני אתייעץ עם אבא ואחליט מה כדאי לעשות, להשכיב את המנוע על הצד או לקנות משאבה.

ד"א כמה עולה משאבה כזו?

flatspin
11-09-2010, 18:00:08
קבל קישור
http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXDG61&P=SM

tomer_inbar
11-09-2010, 18:02:23
תודה רבה!
אני מעדיף את הפיתרון של המשאבה.

אני רואה שיש כמה סוגים של משאבות, כאלה של O.S. וכאלה של חברות אחרות (זולות יותר).
מניסיונך, האם המשאבות הזולות יעבדו באותו אופן כמו המשאבות היקרות יותר? מה ההבדל ביניהן?
ושאלה נוספת, האם כל הפירמות של המשאבות יתאימו למנוע? (ראיתי שהמשאבה של O.S. מתיישבת על המנוע, אך נראה שהמשאבות האחרות ניתנות לחיבור לגוף).

תודה

עמי
11-09-2010, 20:47:41
היי תומר
לפני שאתה חושב על משאבה
תנסה לחבר את שני הצינורות של הדלק והדיחוס יחד עם צינורית בכדי ליצור אטימה
תשקיע את המיכל לאמבט מים חמים
בדוק כמו שבודקים פנצר אם יוצאים בואות אויר
יש מצב שהמיכל לא אטום - הצינור השלישי נראה חשוד בתמונות
בהצלחה

ZvikaF
11-09-2010, 22:25:09
גם לי נראה פתרון איטום הצינור השלישי בעייתי.
ייתכן שכל עוד הוא טבול בדלק אין בעיה, אבל עם ירידת מפלס הדלק נוצרת בריחת דיחוס דרכו.
איזה מנוע ומשתיק מורכבים ? משהו החליט לפרק את המשתיק ולהוציא את הדיסקה הפנימית ?

flatspin
11-09-2010, 22:55:32
אני מכיר את הטיסן הזה היטב. הצינור השלישי סגור בשני קצותיו והוא נמצא שם על מנת לסגור את החור שנפתח שם בטעות. אם היתה אפשרות לבריחת דיחוס ממנו, היה יוצא ממנו דלק כשהמיכל מלא.
לא זו הבעיה במקרה המסוים הזה.
המנוע הוא 4 פעימות והמשתיק המקורי שלו קטן וללא דיסקה. חוץ מזה, כל עוד בפתיחת הסיכה הראשית בכל מצב מצערת המנוע מגיע לעודף דלק (עשיר מאד), משמע הדיחוס פועל היטב.

tomer_inbar
12-09-2010, 12:11:26
גידעון ידידי, התוכל נא לענות לי על שאלותיי?
מיזכר קטן:

אני רואה שיש כמה סוגים של משאבות, כאלה של O.S. וכאלה של חברות אחרות (זולות יותר).
מניסיונך, האם המשאבות הזולות יעבדו באותו אופן כמו המשאבות היקרות יותר? מה ההבדל ביניהן?
ושאלה נוספת, האם כל הפירמות של המשאבות יתאימו למנוע? (ראיתי שהמשאבה של O.S. מתיישבת על המנוע, אך נראה שהמשאבות האחרות ניתנות לחיבור לגוף).

:):):)

flatspin
12-09-2010, 13:11:26
המשאבות המותקנות על המנוע, דוגמת .O.S הן חלק אינטגרלי של המנוע ואינן ניתנות להתקנה סתמית. מה שדרוש לך זו משאבה חיצונית המופעלת ע"י רעידות המנוע או פולסים של בית גל הארכובה. בכל מקרה צריכה להיות הדגשה שהמשאבה מיועדת למנוע 4 פעימות.
אינני יכול לומר לך מה יותר טוב, אם בכלל. אם ההפרש מהותי, לך על הזולות. מכסימום הפסדת סכום קטן. אם ההפרש לא גדול, לך על המוצר בעל המוניטין הידוע.

tomer_inbar
12-09-2010, 15:16:27
המשאבות המותקנות על המנוע, דוגמת .O.S הן חלק אינטגרלי של המנוע ואינן ניתנות להתקנה סתמית. מה שדרוש לך זו משאבה חיצונית המופעלת ע"י רעידות המנוע או פולסים של בית גל הארכובה. בכל מקרה צריכה להיות הדגשה שהמשאבה מיועדת למנוע 4 פעימות.
אינני יכול לומר לך מה יותר טוב, אם בכלל. אם ההפרש מהותי, לך על הזולות. מכסימום הפסדת סכום קטן. אם ההפרש לא גדול, לך על המוצר בעל המוניטין הידוע.

תודה רבה, אני אחפש חוות דעת באינטרנט על המוצרים וארכוש את המשאבה המומלצת והעונה לצרכיי.

ZvikaF
12-09-2010, 17:23:59
ל PERRY יש משאבות דלק שמופעלות ע"י רעידות המנוע (יש לנו אחת שמחוברת לסייטו 180) ואפשר אולי למצוא כאלה באיביי.

המשאבה הימנית העליונה באתר שלהם: http://www.perrypumps.com/

tomer_inbar
12-09-2010, 17:31:25
ל PERRY יש משאבות דלק שמופעלות ע"י רעידות המנוע (יש לנו אחת שמחוברת לסייטו 180) ואפשר אולי למצוא כאלה באיביי.

המשאבה הימנית העליונה באתר שלהם: http://www.perrypumps.com/

כן, כזו גם גידעון שלח לי.
אני מבין שישנן משאבות שפועלות/מופעלות בשיטת אחרות, איזו הן?
ומי יותר אפקטיבית?

tomer_inbar
12-09-2010, 19:26:38
הזמנתי את המשאבה של פרי, תודה לכל העוזרים!