PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! תרגיל העוקץ של דואר שליחים - דואר ישראל

Gil
31-08-2010, 10:29:20
שלום חברים,

החלטתי לפתוח את הנושא לאחר שלדעתי קורה משהוא בדואר שליחים המריח כמו "עוקץ"

במה מדובר ?

בשנה האחרונה נתקלתי בתופעה שחבילה אשר נשלחה אלי באמצעות דואר שליחים ואמורה להגיע תוך מקסימום יומיים מרגע שליחתה, ואשר שולם עבורה בשירות שליחים, כלל לא מגיעה!!

לאחר מספר ימים ובירור עם מוקד דואר שליחים, נמסרת לי ההודעה המאד לקונית הזו:
" השליח היה אצלכם פעמיים ולא הייתה תשובה
לפיכך לא נוכל להגיע אליכם שוה ויהיה עליכם לבוא ולאסוף את החבילה מרחוב הלח"י 2 בני ברק"
(לאלו הגרים במרכז, זה מרכז החלוקה של דואר שליחים)

הפוסט הזה נפתח לא בכדי לתת במה להתלהמות שלכם אם דבר דומה קרה לכם, אלא באמת לעשות מעשה ולאסוף דוגמאות ומקרים אמיתיים שקרו לכם לכדי מכתב תלונה מסודר אשר יופנה לכל הגורמים הרלוונטיים
החל מ:
1. הנהלת דואר ישראל
2. משרד התקשורת \ ח"כ
3. אורלי וילנאי

נראה לי שיש כרגע מאבק אימתנים בין רשות הדואר לבין משרד התקשורת בנושא דרישת הדואר לקבל אישור להפוך כל חבילה נכנסת לארץ להיכנס לערוץ "עמילות מינימום" ( כמו בחבילות EMS לדוגמא ), וזאת בכדי להגדיל רווחים בצורה משמעותית, גם על צרורות קטנים במשקל עד 2 ק"ג וגם על חבילות גדולות.

לדעתי הדואר מנסים ליצור לחץ כזה או אחר בדרך שלהם, ובמקביל להוזיל עלויות ע"י כך שיגרמו לנו לגשת ולהביא את החבילות בעצמנו ממרכזי החלוקה, למרות שקיבלו תמורה הולמת עבור המשלוח מדלת לדלת.

אבקש מכל אחד מכם שזוכר מקרה שכזה אשר קרה לו ויש ברשותו גם את מספר המשלוח שיפנה אלי
או בפרטי או פה ויתן לי פרטים בכדי שנוכל לגבש קובלנה מתאימה.

Shay
31-08-2010, 10:46:34
גם לי קרה מקרה דומה, הזמנתי דבר מה בדואר רשום, החלטתי לבדוק את תיבת הדואר ושם גילית פתק שבו נאמר שהשליח הגיע אליי ואני לא הייתי בבית, אך דבר זה לא קרה מעולם כיוון שב24 שעות שקדמו לפתק הייתי בבית ואף שליח לא ביקר אותי. כאשר אמרתי זאת למנהל סניף הדואר הוא טען שאני טועה ושלא יכול להיות שהשליח סתם שם את הפתק והלך(מילא אם הוא היה שם אותו על הדלת הייתי מבין שאולי לא הייתי אבל הפתק היה בתיבת הדואר!)
מרגיז ביותר וגום לטרטורים מיותרים.

Gil
31-08-2010, 11:06:29
גם לי קרה מקרה דומה, הזמנתי דבר מה בדואר רשום, החלטתי לבדוק את תיבת הדואר ושם גילית פתק שבו נאמר שהשליח הגיע אליי ואני לא הייתי בבית, אך דבר זה לא קרה מעולם כיוון שב24 שעות שקדמו לפתק הייתי בבית ואף שליח לא ביקר אותי. כאשר אמרתי זאת למנהל סניף הדואר הוא טען שאני טועה ושלא יכול להיות שהשליח סתם שם את הפתק והלך(מילא אם הוא היה שם אותו על הדלת הייתי מבין שאולי לא הייתי אבל הפתק היה בתיבת הדואר!)
מרגיז ביותר וגום לטרטורים מיותרים.

הי,

אני מתכוון בהודעה שלי לדואר שליחים בלבד.

לא דואר רשום..... שם בכלל מזמן הדוורים לא מתאמצים יותר לזמזם באינטרקום בכלל.
ולא EMS שזו סוגיה בפני עצמה, ולא לדיון פה

שליחויות בדואר שליחים מספר החבילה נראה כך: 07-003679074

לא מדובר בדואר רשום אלא ב-"דואר שליחים בלבד" המחייב אותם למסור את החבילה אישית ביד ועל כך התשלום עבור השירות הוא פי 3

matanmax
31-08-2010, 11:08:20
בתור מחלק דואר(לא שליחים, תיבות)
אני יודע את הדברים הבאים, במידה והשליח היה אצלך פעם\פעמיים ולא היתה תשובה בדר"כ מושאר פתק מקופל על השער או ליד הדלת שאומר לך שהחבילה מחכה מסניף הקרוב לביתך.
או שהפתק מגיע לתיבה ואומר שהסניף קרוב לביתך.
דואר שליחים קיבלתי 4-5 בשנה האחרונה. וכולם הגיעו לי במהירות עד לדלת. אחד אוש ניים אפילו הגיעו באותו יום, שנשלחו מקרית אתא עד לפרדסיה, ליד נתניה.

ככה שמקרים רעים לא קרו לי בענין הזה. של דואר שליחים בארץ.
מה שכן זה ענין הEMS שגם דורש תשלום גבוהה יותר, וגם תרתור, ואחרי זה עוד תשלום, גם אם אין מכס וגם אם אין כלום.
אבל כנראה שEMS זה מחוץ לתחום המדינה, והם יכולים לגבות איזה מיסים שהם רוצים, כמו UPS, DHL ושאר החברים של המשלוחים המהירים שדורשים עמלות אבטחה מחשב וכו'.

wonderd
31-08-2010, 11:18:00
לי היה אתמול פתק על הדלת... נראה מה הביאו לי :D

nadav_B
31-08-2010, 11:34:12
כמעט תמיד זה מה שמגיע אלי

פעם אחת ראיתי את השליח הולך מתיבת הדואר שלי, התלבשתי מהר ורצתי אליה והיה כתוב על הפתק שהוא היה אצלי בשעה 16:00 ולא הייתה תשובה, למזלו הוא ברח אבל השעה הייתה בכלל 15:50

mosheg
31-08-2010, 12:10:03
זה קרה לי גם עם חברת UPS בארץ. סיפרו לי שהשליח היה אצלי בבית וזה לא היה נכון.

Himel
31-08-2010, 12:52:41
בתור אחד שעובד עם חברות השליחים ועם חברות FEDEX UPS DHL , אני חייב להסביר לכם שהשליחים הם בורים אמיתיים, והמידע שנמסר להם לפעמים מוטעה וכ"כ מועט.
רוב השליחים לא קוראים את ההודעות שהם מקבלים ונוסעים לכל מיני מקומות שלא היו אמורים להגיע אליהם , למשל רח' רוטשילד בראשון, אז הוא מגיע לת"א, ואז שהוא מבין שהוא טעה, הוא צריך למהר, ומדברים כאלה מתחילים הבעיות.

לרוב חברות FEDEX UPS ו DHL עובדות הרבה יותר מסודר מחברות השליחים הפנים ארציות בארצנו.

כל מה שאני מזמין מחו"ל לחברה מFEDEX UPS ו DHL מגיע בזמן וכמעט וללא טעויות.
לעומת זאת חברות השליחים... זה כבר משהו אחר לגמרי.

המרסק
31-08-2010, 12:54:13
נתקלתי גם במקרה שכזה לפני כחודש בערך.
מצד שני בשבוע שעבר התקשר נציג מטעמם ותיאם איתי משלוח למחרת.
מכך אני יכול להסיק מכך שאלו "יוזמות" פרטיות של השליח ולא שיטה לחסכון בעלויות.

Gil
06-09-2010, 22:55:06
UP

חברים , אנא הירתמו למשימה

samiro
28-09-2010, 04:00:35
גם לי זה קרה
אמרו לי שהנציג הגיע אלי
ואשתי תמיד בבית, בולשיט, יש לנו גם מצלמה שאם מישהו לוחץ על הפעמון זה מצלם, לא היה איש שליחויות, שטויות במיץ

אבל מה כבר אפשר לעשות
להתלונן ? עצם ההתקשרות אליהם וההמתנה בתור שמישהו יענה לך עושה לי עצבים
עזוב.

Gil
28-09-2010, 11:36:45
הכוונה היא לא סתם להתלונן,

אני מתכוון כמובן לאחר הענות שלכם, לערוך מסמך מסודר למשרד התקשורת עם כל הפרטים של כל החברים שהדבר קרה להם.

תאמין לי שיעשו מזה מטעמים במשרד התקשורת, גם כך הם חמים על רשות הדואר וההתנהלות שלהם בנושאים שונים.

רק בבקשה אל תשכחו את פרטי האירוע, מספר חבילה, תאריך, ויום שזה קרה, (הסיפור של הייתי ולא היה אף אחד )
shmul
14-12-2010, 09:51:27
מסתבר שזו שיטה גם לי קרה שהייתי בבית השליח השאיר הודעה מבלי לנסות אפילו למסור את החבילה. הבעיה היא שאחר כך אי אפשר היה לאתר את מספר הטלפון של המרכז שלהן כי הוא הוטבע בחותמת מטושטשת על הקבלה. גם כשהתקשרתי למודיעין של הדואר קיבלתי מספר שאינו מתאים רק אחר 4 שיחות שונות קיבלתי מספר (ירושלים 0768872100) דיברתי עם מוקדנית בשם סימה שגם היאלא יכולה היתה לעזור כי לא היה לי את המספר המזהה של החבילה! במקום שהשליח שלו יש את מספר הטלפון שלי יתקשר אלי אני צריך לבלות בוקר שלם בנסיונות לאתר חבילה שנשלחה בדואר שליחים! מחיר מופקע לחלוטין עבור שירות שאיננו קיים! ראוי היה להתאגד ולתבוע אותם.

Gil
26-07-2011, 21:23:59
זה פשוט לא להאמין איך דואר ישראל ממשיך בשלו

תאמינו לי היום לא הוצאתי את האף מהבית!
יתרה מכך אף התקשרתי לדואר שליחים לברר סטאטוס בסביבות השעה 10:00 בבוקר, ונמסר לי ממוקד השליחים ברמת גן שהמוצר טרם הגיע אליהם ושאתקשר אחרי 14:00

אמנם לא התקשרתי כי זה לא כ"כ דחוף, ועכשיו הסתכלתי באתר של הדואר למצב החבילה וראו בעצמכם איזה פלא !!!

אף אחד לא היה אצלי היום, וגם לא השאיר פתק וגם לא התקשרו, הכל הונאה ושיטת מצליח, פשוט חוצפה!

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=50160&d=1311708167

Friman
26-07-2011, 22:37:50
קרה לי כמה וכמה פעמים. למעשה, מעולם לא קרה לי שדואר שליחים אכן נמסר לי בביתי. תמיד זה היה לאסוף מסניף הדואר המרכזי ולעמוד שעה בתור.
אפילו פעם לא הודיעו לי בכלל, לא פעם אחת ולא שתיים, ובסוף דרשו ממני לשלם דמי טיפול בדואר שלא אספתי.
אני משתדל ככל יכולתי להדגיש שישלחו לי בדואר רגיל ולא שליחים - ככה אני לוקח מסניף הדואר שליד הבית שלי ולא מהדואר המרכזי. כיום אני גר בלהבים ודואר שליחים כלל לא פעיל פה, אז בכלל כששולחים לי משהו בשליחים זה סיפור כי זה מגיע לדואר המרכזי בב״ש. והם לא מודיעים!!! בקיצור, ביזיון

T_A
27-07-2011, 11:12:13
בכנות , דואר שליחים (שנדיר שאני מקבל אבל בכל זאת) מגיע אלי הבייתה תמיד
גם שאני לא בבית משאירים פתק ואפילו אם אני לא מתקשר לתאם הם מגיעים יום אחרי כדי למסור את זה.

כמובן שזה לא מצדיק את השירות הנוראי של הדואר והעובדה שכבר מזמן אין דבר כזה שדואר רשום יגיע אליך הבייתה גם אם זה מעטפה אפילו .
גם אם הייתי עושה מסיבת חצר בקידמת הבית הדוור היה שם פתק כי מלכתכילה זה כל מה שיש לו והם לא טורחים לקחת את החבילה איתם אלא רק פתקים.

Gil
27-07-2011, 12:13:25
בכנות , דואר שליחים (שנדיר שאני מקבל אבל בכל זאת) מגיע אלי הבייתה תמיד
גם שאני לא בבית משאירים פתק ואפילו אם אני לא מתקשר לתאם הם מגיעים יום אחרי כדי למסור את זה.

כמובן שזה לא מצדיק את השירות הנוראי של הדואר והעובדה שכבר מזמן אין דבר כזה שדואר רשום יגיע אליך הבייתה גם אם זה מעטפה אפילו .
גם אם הייתי עושה מסיבת חצר בקידמת הבית הדוור היה שם פתק כי מלכתכילה זה כל מה שיש לו והם לא טורחים לקחת את החבילה איתם אלא רק פתקים.

שלום תומר,
רק מתוך סקרנות, האם אתה גר באיזור של בתים נמוכים \ פרטיים ?

T_A
27-07-2011, 12:14:57
שלום תומר,
רק מתוך סקרנות, האם אתה גר באיזור של בתים נמוכים \ פרטיים ?

כן , בית פרטי באיזור של בתים פרטיים.

Gil
27-07-2011, 15:23:31
כן , בית פרטי באיזור של בתים פרטיים.

טוב,
זה מה שחשבתי :mad:
כנראה שלא מדובר במאמץ גדול מצידם, הם מאד נחמדים

עמי
27-07-2011, 15:51:26
כניראה מדובר בשליח עצלן / תחמן ספציפי
פנה לממונים עליו בטלפון והכל יסתדדר :)
אני אפילו קבלתי טלפון מהשליח לתאום מועד מסירה
בהצלחה

Liav
27-07-2011, 15:57:58
גיל, שלח לעצמך בכמה משלוחים נפרדים בהפרש של כמה ימים, חבילות ריקות בדואר שליחים.
מעניין מה יהיה :)

אני בעד גם שתתקין מצלמת מעקב אחרי השליח הסורר :)

Boogle
27-07-2011, 21:08:22
א. לשים מצלמה מעל השער / התיבות ופעם אחת לתבוע ייצוגית את רשות הדואר.

ב. הזמנו אלבום לבת מצווה של ביתי לפני חודשיים, כשראיתי שהחבילה במרכז החלוקה התקשרתי ותאמתי שיבואו בין 16 ל18. בשעה 18:30 הבנתי שמשהו לא כשורה , הצצתי באתר ורשום שהחבילה נמסרה ב13:00... סיבוב אצל השכנים מצא אותה, השכנה אמרה שהשליח צלצל לה בדלת ואמר שזה נורא בהול לנו ושהיא תעביר את החבילה.

מדינה של חברות שנותנות שרות זבל פיתחנו לנו, זה אצלם, מי שקשור אליי בפייסבוק רואה שאני נלחמתי בחודשים האחרונים גם ביס (לא נגמר עדיין) אורנג', 013 ועוד....

פשוט צריך לקום ולהפוך את המדינה , או לתת אותה לערבים... לפחות אם יחרבנו עלינו , נוכל להאשים ערבי על זה.

Menash
27-07-2011, 21:16:04
היה לי מקרה דומה, החוצפנים עוד אומרים שהיו אצלי פעמיים באותו היום ואף אחד לא דפק בדלת.
הייתי כל היום בבית ואם מישהו היה מתקרב לדלת הכלב כבר היה משמיע איזה משהו :D
היה מקרה אחר בו בתקשר השליח לתאם שעת הגעה ולאחר שקבענו על השעה 4 אחר הצהריים הוא מתקשר ב12 ואומר שהוא בסביבה ולא יכול לחזור ב4
ואם לא אבוא הביתה לקחת את המשלוח אצטרך לנסוע למרכז החלוקה שלהם.
אחרי שלא הסכמתי לבוא לקראתו הוא עוד עשה לי "טובה" שהביא לי את זה לעבודה במרחק נסיעה של 10 דקות מהבית.

לרוב הם בסדר אבל המקרים הבודדים האלה הורסים את כל האמון בהם.

Gil
28-07-2011, 17:31:58
הפעם הצליח לי.

אחרי שטילפנתי אליהם ותיאמתי הגעה להיום, הגיע השליח ומסר את החבילה המיועדת.
רק לידיעה כללית, הבית שלי נמצא במרחק 3 דקות קטנוע ממרכז החלוקה שלהם בר"ג

יש לי סוללות לדאונים וקצת סרוואים;)

עמי
28-07-2011, 19:14:06
העיקר עוקץ
מחשבות על קנוניה עמלות מינומום עתידיות

בסוף נגמר בשליח סורר :)

SEVEN
15-08-2011, 08:06:24
לי נשלח פריט גדול בדואר "אקספרס" EMS (ביוזמתו של אתר סיני נחמד), קיבלתי טלפון מהדואר ותאמנו שעות, השליח הגיע בחלון הזמן שתואם.

toly
15-08-2011, 20:09:41
מה אתה רוצה להגיד בזה..?

SEVEN
16-08-2011, 11:18:16
מה אתה רוצה להגיד בזה..?

1. לך אני לא רוצה להגיד כלום.
2. לכל השאר, מאחר ובשרשור הועלו טענות לכך שדואר השליחים הינו תרמית, אני מעלה דוגמא נגדית.