PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוצר חדש FrSky - רשמים

MDreamer
08-09-2010, 00:18:45
טוב,
מסירים את הלוט. אני מראש אומר שזה שרשור רשמים שכנראה יהפך לדיון ולא סקירת מוצר.

אני משחק עם FrSky כבר כמה חודשים. איציק ואני קיבלנו את המערכות שלהם למשחק לפני כמה חודשים. אני מדבר גם על ה 2-Way וגם על הרגילות.

רשמים ראשונים:
1. המערכת מהירה בטירוף. השתמשתי בה באותו זמן שהשתמשתי ב JR9303 וההבדל מורגש. גם מול FUTABA. אני לא יודע למה אבל הסרווים והכל מורגשים יותר חיים ומגיבים יותר מהר. אני משער שאפשר לגבות את זה בנתונים אבל לא התעמקתי
2. זמן ה recovery מטורף. יותר מהיר מכל מערכת. מרגע שהשלט מסיים לעשות BOOT לעצמו השליטה כמעט מיידית.
3. המקלטים נראים נהדר מבחינת גימור ואסטתיקה. המודולים קצת פחות, הלדים לא תמיד יושבים הכי יפה וגם הכפתורים - לא נורא בכלל.
4. כפתורי ה BIND ובדיקת הטווח מכוערים, מגושמים ופועלים מעולה
5. במודול ה 2-WAY יש deep switches למעבר בין רגיל למקלט עם תקשורת דו כיוונית. זה אומר שאם קונים את המודול הדו כיווני אפשר להשתמש בכל המקלטים.
6. הצלחנו לשדר RS232 למודול השידור בעזרת התקשורת הדו כיוונית.
7. חיברנו וולטמטר שגרם למודול של השלט לצפצף כאשר הוא הגיע לסף מתח שקבעתי ע"י חיבור השלט למחשב בשימוש עם יציאת ה COM ותוכנה שמגיעה עם השלט. כלומר כאשר הטיסן למעלה וטס והסוללה הולכת להיגמר השלט מצפצף - חלום אחרית הימים
8. בעזתר אותה תוכנה אפשר לדעת מה מצב ה RSSI של המקלט. חישוב ה RSSI נעשה ע"י בדיקת CRC של השידור.
9. זה הפצצה! התקשורת הדו כיוונית של ה RS232 היא סטנדרטית והיא Open source זה אומר שכל אחד יכול לבנות לעצמו חיישנים במחיר אפסי שיעשו כל דבר. כדי להבהיר את הנקודה אשווה את זה לHITEC, להם יש חיישן זרם וטמפרטורה אבל יש להם גם פרוטוקול משלהם זה אומר שאתה תמיד תהיה חייבים לקנות מהם את החיישנים שהם מוכרים במחיר שהם יקבעו. אם תרצו חיישן שלא קיים.. באסה.

ועכשיו דברים קצת פחות טובים:

10. ריסקתי 3 פעמים את המרלין FPV בטווח שלא היה אמור להיות בעייתי. גם איציק את האיזיסטאר FPV שלו. זה כנראה היה בגלל הפרעות מה FPV
11. אני לא ממליץ על המערכת לצרכי FPV בצורתה הטבעית. משדרי הוידאו חונקים את המקלט באופן מורגש שלפעמים גורם לו בעיות.
12. לפעמים המקלט גרם לסרווים של HXT900 להרעיש כתוצאה מהפרעות RF - ברגע שהייתי שם את היד בין האנטנה המשדרת לסרוו זה היה נפסק. התפועה הייתה לפעמים מתרחשת ולפעמים לא.
13. הריסוקים היו אחרי הרבה שעות טיסה ורק כאשר היה ציוד FPV על הכלי on board

למי אני ממליץ עליה? למי שמטיס לא FPV, יש לו שלט עם מודול מתחלף ורוצה תקשורת דו כיוונית.
תשאלו עוד שאלות תקבלו עוד תשובות

erazz
08-09-2010, 06:50:40
בזמנו אמרת שיש בעיית טווח, האם זה בגלל ההפרעות מה-FPV או שבאמת מערכת ה-Two way היא בעלת טווח יותר קטן?

ZvikaF
08-09-2010, 10:36:33
בדקת את נושא הרגישות למתח במקלט ?

MDreamer
08-09-2010, 12:06:51
בזמנו אמרת שיש בעיית טווח, האם זה בגלל ההפרעות מה-FPV או שבאמת מערכת ה-Two way היא בעלת טווח יותר קטן?
אתה ראית אותה בשישי כשבאתי אליכם. ללא FPV הטווח בסדר גמור.
מערכת ה 2-WAY זהה מבחינת הטווח לרגילה לפי הצהרות היצרן.

בדקת את נושא הרגישות למתח במקלט ?
צביקה התקלה שקרתה לי איתך בריסוק-רדיו הראשון של המרלין לא יכולה לנבוע ממתח וגם אם כן אז למה כשכבר לא היה מנוע המערכת לא התאוששה. לדעתי המשדר ויאו הכניס את המקלט לסוג של רוויה שנעלה אותו ולא נתנה לו לצאת עד RESTART. בנוסף הבעיה התרחשה בתחילת טיסה כאשר הסוללה טריה.
לדעתי הריסוק נבע מתקלת תוכנה Firmware במקלט.

Boogle
09-09-2010, 00:00:21
אם כן יש המלצת קניה למודול הדו כווני ב50$ (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14354&Product_Name=FrSky_DF_2.4Ghz_Combo_Pack_for_Futaba _w/_Module_&_RX)?

MDreamer
09-09-2010, 01:07:03
בוגל אני לא ממליץ ולא 'לא ממליץ'.
כתבתי את הרשמים שלי מהמערכת, את הייתרונות ואת המגרעות, אתה ילד גדול. תקרא שוב את מה שכתבתי ותחליט לבד. אין לי מספיק שעות עם המערכת כדי להגיד משהו חד משמעי בניגוד ל JR9303 2.4 או DX7 או FUTABA שעליהן הייתי ממליץ לכל מטיס מתחיל.
מוזר שהשרשור הזה "תקוע" ולא התפוצץ... איפה leetal (דוד)? אני מחכה לשאלות ממנו - בטוח שככה זה יתפתח למשהו מאוד מעניין.

Boogle
09-09-2010, 12:40:14
טוב אני אשאל שאלות (כמשתמש בעל פוטאבה 9C) -
1.איך אתה מוציא את המידע בבאק לינק מהמודול? צריך לצאת לשטח עם לפטופ? אוזניות? אייפוד? אייפון? אנדרואיד כזה או אחר?

2. מה הטלמטריה הבסיסית משדרת בלי תוספות? אפשר לשדר ישירות מתח סוללה? מיקרופון? וידאו?

3.האנטנה שמחוברת למודול, איך היא יוצאת דרך הידית של הפוטאבה, האם צריך להטות אותה או להחזיק זקור?

4. התקנת המקלט במטוס, האם יש הכוונה לכוון הדבקת האנטנות שלו?
5. מה המתח הכי נמוך שעוד יש לך לינק?
6. האם יש לחצן הנחתת סיגנל לבדיקת טווח?

MDreamer
09-09-2010, 13:07:25
טוב אני אשאל שאלות (כמשתמש בעל פוטאבה 9C) -
1.איך אתה מוציא את המידע בבאק לינק מהמודול? צריך לצאת לשטח עם לפטופ? אוזניות? אייפוד? אייפון? אנדרואיד כזה או אחר?
יש 4 ערוצי מידע:
1. מקבלים built-in קריאה של ה RSSI לתוך המודול. הוא מצפצף בין אפס צפצופים ל 3 לפי הטווח.
2. יש פורט AD1 במקלט שאליו אפשר לחבר סנסור מסוג כלשהו שמוציא "מידע" (טווח מתחים) אח"כ אתה יכול לעשות איתו "למטה"(במודול) 2 דברים - 1 לקנפג את המודול בבית עם כבר שכאשר המתח מער או מתחתח לסף כלשהו שהעסק יצפצף - למה זה טוב? מד מתח, variometer , מד גובה ועוד. הדבר השני שאשפר לעשות איתו זה לחבר את השלט ללפטופ ולקרוא את הנותנים, מה שתעשה איתם אחרי זה זה כבר תלוי בך
3. אותו דבר כמו 2 רק בשם AD2 - כלומר יש 2 ערוצי מידע בסיסים
4. TX משמש לקבל הערוץ העולה מהמודול (לא טעות, יש UPLINK! במערכת) מה שתעשה איתו למעלה זה כבר העסק שלך.
2. מה הטלמטריה הבסיסית משדרת בלי תוספות? אפשר לשדר ישירות מתח סוללה? מיקרופון? וידאו?
מקבלים built-in קריאה של ה RSSI לתוך המודול. הוא מצפצף בין אפס צפצופים ל 3 לפי הטווח.
אתה יכול להוסיף חיישן מתח במחיר השערוריתי של כמה דולרים בודדים.
3.האנטנה שמחוברת למודול, איך היא יוצאת דרך הידית של הפוטאבה, האם צריך להטות אותה או להחזיק זקור?
בין הידית לשלט. תסתכל בתמונות שיש ברשת. אין בעיה עם זה.
4. התקנת המקלט במטוס, האם יש הכוונה לכוון הדבקת האנטנות שלו?
כמו כל מערכת 2.4 ב 90 מעלות
5. מה המתח הכי נמוך שעוד יש לך לינק?
לא בדקתי הייצרן טוען ל 4V, אני יכול לבדוק את זה בקלות עם ספק כח מעבדתי.
6. האם יש לחצן הנחתת סיגנל לבדיקת טווח?
כן והשימוש בו נוח בהרבה מכל יצרן אחר

מקווה שעניתי על כל שאלותיך

Boogle
09-09-2010, 22:57:30
טוב הנה נסעו להם עוד 50$ :)

תודה שעזרת להם לעזוב את הארנק שלי :D

guyst
10-09-2010, 19:15:52
בעיות ב-FRSKY (http://www.rcmodelreviews.com/frskytechalert1.shtml)

leetal
11-09-2010, 14:41:35
אני כנראה הראשון בארץ שהמליץ על המערכת הנ"ל, אבל רק לפני שבועיים הזמנתי לעצמי, ולפני שבוע הטסתי איתה לראשונה...

למרות ההתלהבות הגורפת בכל העולם מהמערכת הזו, כשראיתי שהתותחים מהארץ (דרימר, ארז, איציק רונן, ובנצי בדרך) מטיסים איתה, הצטרפתי לעדר המובחר.. כבר בטסט פלייט הרכבתי את המקלט על דאון, והעלתי אותו לגובה עצום, כך שראיתי רק נקודה בשמיים, כשדרור צועק עליי משוגע אפילו לא עשיתה בדיקת טווח.. כצפויי המערכת פעלה מושלם.

מעין, אני מבין שגם אצלך המערכת פועלת טוב בטיסות רגילות, ולא כ"כ טוב עם ציוד FPV, אבל זה לא שונה ממערכות 2.4 אחרות, שגם בהן לא כ"כ ניתן להטיס 2.4 עם FPV(?)

נראה לי שלמרות כל ההתקדמות הטכנולוגית, ה-FM ישאר איתנו עוד הרבה שנים, לפחות למטיסי ה FPV, עובדה היא שעדיין מנחיתים מטוס עמוס ב 450 נוסעים באופן אוטומטי עם מערכת רדיו FM אנלוגית ולא עם 2.4 דגיטאלית..

sudi9
11-09-2010, 19:12:32
אני בדיוק היום שמתי עין על המערכת הזאת אצל הסיני,
אבל מה ניסגר איתכם כאן לא הבנתי ?
למטיס עם JR9303 שרוצה להשתדרג !!
האם המערכת הנ"ל מומלצת ?????????
מה הכוונה ל FPV????????????סילחו לי על הבורות!!!!!!!!!!!!

leetal
11-09-2010, 19:52:25
אני בדיוק היום שמתי עין על המערכת הזאת אצל הסיני,
אבל מה ניסגר איתכם כאן לא הבנתי ?
למטיס עם JR9303 שרוצה להשתדרג !!
האם המערכת הנ"ל מומלצת ?????????
מה הכוונה ל FPV????????????סילחו לי על הבורות!!!!!!!!!!!!

להשתדרג ממה?

אם השלט שלך מודולרי( JR9303) ואתה רוצה לעבור ל-2.4 אז זו מערכת מומלצת מאוד.
אם אתה עם שלט מדגם JRx9303 שהוא שלט 2.4 מובנה, אז אתה די תקוע איתו.

אם אתה לא יודע מה זה FPV אז תלך לפורום פה (http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?f=21) ותקרא

sudi9
11-09-2010, 20:06:44
להשתדרג ממה?

אם השלט שלך מודולרי( JR9303) ואתה רוצה לעבור ל-2.4 אז זו מערכת מומלצת מאוד.
אם אתה עם שלט מדגם JRx9303 שהוא שלט 2.4 מובנה, אז אתה די תקוע איתו.

אם אתה לא יודע מה זה FPV אז תלך לפורום פה (http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?f=21) ותקרא

אני מטיס מודולרי ודי מרוצה אין כלל בעיות,אך לפעמים האנטנה מציקה בכלים חשמליים קטנים ,
אין מקום !!!
חשבתי שיהיה נחמד שתיהיה עוד אופציה.
האם ניתן לסמוך על FRYSKY על מסוק 450 חשמלי ?
למרות שאצלנו בחברה יש מטיס המשתמש ב 2.4 של CORONA ולא ראיתי אצלו בעיות !!!!
מהמדובר מעלה אני מבין שעלולה להיות בעיה, רק אם מוסיפים ציוד FPV !!!!

leetal
11-09-2010, 20:23:49
אני מטיס מודולרי ודי מרוצה אין כלל בעיות,אך לפעמים האנטנה מציקה בכלים חשמליים קטנים ,
אין מקום !!!
חשבתי שיהיה נחמד שתיהיה עוד אופציה.
האם ניתן לסמוך על FRYSKY על מסוק 450 חשמלי ?
למרות שאצלנו בחברה יש מטיס המשתמש ב 2.4 של CORONA ולא ראיתי אצלו בעיות !!!!
מהמדובר מעלה אני מבין שעלולה להיות בעיה, רק אם מוסיפים ציוד FPV !!!!

אם תעבור לאופציה של ה FRYSKY, די מהר זו תהיה האופציה היחידה שלך.. לך תקנה מקלט 72 מקורי של JR לטווח רחוק, ותראה כמה קשה למצוא אותו וכמה הוא יקר(ועוד לא דברנו על גבישים), לעומת ה FRYSKY שהזמינות שלו מיידית ובמחיר של גביש.. והוא פועל לא פחות טוב ממושלם.

ניתן לסמוך על המערכת גם במסוק 450 חשמלי, ב 700 ניטרו , ובמטוסי סילון.

כאמור יש בעיה לכל ה 2.4 עם FPV, אם תרצה לעבור ל FPV תמיד תהיה לך האפשרות לתקוע את המודול המקורי לשלט שלך.

sudi9
11-09-2010, 21:11:47
אם תעבור לאופציה של ה FRYSKY, די מהר זו תהיה האופציה היחידה שלך.. לך תקנה מקלט 72 מקורי של JR לטווח רחוק, ותראה כמה קשה למצוא אותו וכמה הוא יקר(ועוד לא דברנו על גבישים), לעומת ה FRYSKY שהזמינות שלו מיידית ובמחיר של גביש.. והוא פועל לא פחות טוב ממושלם.

ניתן לסמוך על המערכת גם במסוק 450 חשמלי, ב 700 ניטרו , ובמטוסי סילון.

כאמור יש בעיה לכל ה 2.4 עם FPV, אם תרצה לעבור ל FPV תמיד תהיה לך האפשרות לתקוע את המודול המקורי לשלט שלך.

גבישים זה לא בעיה יש לי סינטסייזר, ואני גם משתשמש במקלטי SANWA,אבל אתה צודק לגבי מחיר המקלטים של JR כבר יקר יותר !!
תודה על האינפורמציה!!!
נראה לי לי שגם אני נאלץ להיפרד מכמה $$ לטובת הSKYFRY.

erazz
11-09-2010, 21:25:09
טוב,
אז בקטנה הנה הרשמים שלי.

אני מטיס עם המערכת כבר חודש\חודשיים. עוד לא נתקלתי בבעיה (טפו טפו). כפי שמעיין רשם העסק רץ מהר והחיבור מחדש מאוד מהיר. טיסה סביב אנטנה סלולרית במרחק 500מטר ממני ללא הפרעות. (קורונה היה חוטף בכיף)

דעתי על המערכת הזו היא בדומה לשלט 9X. זה לא שהיא משהוא יוצא דופן, אלא שהאחרים בדיוק אותו דבר. אם רוצים אמינות מטורפת הולכים לגרמנים (ג'טי ושות'). אם רוצים אמינות סבירה אז המערכת סבבה.

MDreamer
12-09-2010, 00:18:40
כפי שארז כתב עד עכשיו המערכת טובה אבל עדין לא הייתי מטיס איתה פיילון או HOTLINER. אולי בהמשך אבל כרגע אין לי מספיק זמן באויר איתה כדי שהיא תרוויח את האמינות

MDreamer
07-10-2010, 10:36:47
יש להם משדרג firmware למקלטים
http://www.frsky-rc.com/uploadfile/201009/20100930091602697.pdf

http://www.frsky-rc.com/uploadfile/201009/20100930091713321.jpg

איהאב
31-07-2011, 00:08:26
למה יש שני סטים אחד ב 33$ והשני ב 50$ ודפקה הזול כתוב שזה עם טלימטריה וHV HIGH VOLT ?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14355__FrSky_DF_2_4Ghz_Combo_Pack_for_JR_w_Modul e_RX_V2_.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14355

MDreamer
31-07-2011, 00:16:11
אין לי שמץ. יש מצב שזה טעות

erazz
31-07-2011, 01:05:59
אני לא יודע מה אתם רואים אבל אני רואה את אותו מוצר.

Liav
31-07-2011, 09:41:44
נראה לי שלמרות כל ההתקדמות הטכנולוגית, ה-FM ישאר איתנו עוד הרבה שנים, לפחות למטיסי ה FPV, עובדה היא שעדיין מנחיתים מטוס עמוס ב 450 נוסעים באופן אוטומטי עם מערכת רדיו FM אנלוגית ולא עם 2.4 דגיטאלית..

יום אחד מישהו יפתח מקלט לטיסן שיוכל לשדר בחזרה לא רק טלמטריה, אלא גם וידאו וסאונד, ואז לא יהיה צורך במערכת נוספת לשם כך כמו שיש כיום.
בהנחה שהמערכת תהיה אמינה ולא תפריע לעצמה :) זאת כנראה תהיה נקודת המפנה שתחסל את ה-FM.
(או שאולי אני סתם קופץ ויש כזו מערכת כבר כיום?)

Xעמרי
31-07-2011, 14:14:30
אני חושב שאני משתמש כבר קרוב לחצי שנה בfrsky, אני מחזיק שלושה מקלטים שמתפקדים יפה על טיסני ניטרו (פומה עם רוסי 46, באטרפליי עם מגנום 46, קאטאנה עם OS 91 וריינבו עם ת'נדר טייגר 46) כמו כן ניסיתי אותם על שני טיסנים חשמליים (פיטס של האקר ויאק 55 של טלינק)
המערכת עובדת בצורה מעולה,
כמו שמעיין אמר יש בהחלט תחושה שהסרבואים מגיבים מהר יותר או לפחות חלק יותר - ההשוואה שלי היא למערכת 72 של פוטאבה)
לדעתי - אני ממליץ בחום על הרכישה הזו.