PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! מחפש פתרון למתקון גלגלים מתקפלים

gal
12-09-2010, 01:39:15
אז ככה לאחר שהבנתי כי הגלגלים המתקפלים של FLYFLY הם איך לומר בעדינות מוצר ממש לא משהו
והחזיקו אולי 2.5 טיסות על הטיסן החלטתי לעשות מעשה ולהזמין את הDSR 46 (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10387&Product_Name=Digital_Servoless_Adjustable_Landing_ Gear_set__%28Upgrade_Metal_version%29)סט מדהים שמשום מה אצל הסיני עולה 40 דולר פחות מכול מקום אחר שווה:) אה שכחתי הם מיועדים לטיסן הזה (http://www.ejf.com/index.php?main_page=product_info&cPath=69_112&products_id=735)
אבל התושבת שלהם גדולה יותר אז חצבתי ודרימלתי ובניתי תושבת מקארבון ובלזה ודיקט תעופתי ובנחיתה השניה התפוצצה לי תושבת אחת אז חזרתי לרשת וחיפשתי תושבות אבל מצאתי רק תושבת ל סט הקטן יותר של אותה חברה (http://www.epf.com.tw/enshop/goods.php?id=42)מישהו יכול ליעץ לי כיצד לבנות תושבת שתחזיק עם מה להדביק אותה לEPO של הטיסן והאם אולי בכלל ליצר תושבת מחריטת CNC באלומיניום ואם מישהו יודע היכן ניתן לעשות חריטה כזו גם יעזור
אולי בכלל יש תושבות מוכנות אני לא מצאתי בכול מקרה כול עזרה תתקבל בברכה
תודה מראש לעוזרים
גל

valaza
12-09-2010, 02:07:09
הפתרון הראשון שעלה במוחי-
2 מוטות אורן (או בוק) רחבים יחסית, מוטבעים לרוחב הכנף, כאשר המרחק ביניהם זה הרוחב של כל העסק.
זה דיי פשוט...
קצת מסובך לי להסביר אז אני אנסה לשרטט...
זהו.... מצ"ב שרטוט

gal
12-09-2010, 06:20:49
מאיפה אני יכול להשיג מוטות בוק איכותי שלא יתפוצץ מהברגים

valaza
12-09-2010, 07:38:38
חנות הטיסנים הקרובה לביתך אני מניח.
יש גם מוטות אורן בחנויות כמו ACE או הום סנטר וכדומה שיחזיקו לא פחות טוב.

אני לא מכיר ספציפית את הגודל הפיזי והמשקל של הטיסן ככה שקטונתי מלדייק על מידה מסויימת, אבל ההיגיון אומר לי משהו בעובי של כ 8-10 מ"מ, ברוחב של כ3-4 ס"מ נניח שיהיה שטח מכובד לפזר את העומס, ואורך כל פס נניח 15-20 ס"מ, ורשאי לעשות הקלות עם הדרמל איפה שצריך כמובן...

ושאלת באיזה דבק כדאי להשתמש...
אז ההעדפה אישית לקלקרים למניהם זה אפוקסי, 5 דקות, או 15, תלוי אם יש זמן, יש שיגידו ציאנו קלקרים אבל אישית אני לא מעריץ גדול של איכות ההדבקה של ציאנו לסוגיו במשטח הדבקה שהוא לא בלזה-בלזה

wind556
12-09-2010, 07:46:53
חנות הטיסנים הקרובה לביתך אני מניח.
יש גם מוטות אורן בחנויות כמו ACE או הום סנטר וכדומה שיחזיקו לא פחות טוב.

אני לא מכיר ספציפית את הגודל הפיזי והמשקל של הטיסן ככה שקטונתי מלדייק על מידה מסויימת, אבל ההיגיון אומר לי משהו בעובי של כ 8-10 מ"מ, ברוחב של כ3-4 ס"מ נניח שיהיה שטח מכובד לפזר את העומס, ואורך כל פס נניח 15-20 ס"מ, ורשאי לעשות הקלות עם הדרמל איפה שצריך כמובן...

ושאלת באיזה דבק כדאי להשתמש...
אז ההעדפה אישית לקלקרים למניהם זה אפוקסי, 5 דקות, או 15, תלוי אם יש זמן, יש שיגידו ציאנו קלקרים אבל אישית אני לא מעריץ גדול של איכות ההדבקה של ציאנו לסוגיו במשטח הדבקה שהוא לא בלזה-בלזה

אפוקסי לא מדביק טוב קלקרים למיניהם
עבור בלזה בלזה אין צורך בדבק CA, זה דבק נחות לעומת כל שאר האפשרויות

valaza
12-09-2010, 08:25:20
CA נחות? אולי, נוח ללא ספק במקומות שחוזק של אפוקסי לא נדרש, ז"א ברוב הטיסן, לדעתי לפחות.
ובקשר לאפוקסי אני נאלץ לא להסכים, מדביק מצויין, שנים רבות אני מדביק באפוקסי (יש לציין את המשטחים הרלוונטיים- קלקר, דפרון, קאפה מקולפת) ולא זכור לי מקרה ספציפי של כשל בשל הדבקה (בדרך כלל השברים הם ליד ההדבקה), לא יכול להגיד אותו דבר על CA קלקרים, מאיכות הבדקתו יצא לי לסבול קצת אפשר להגיד.

gal
12-09-2010, 10:34:52
תודה

flatspin
12-09-2010, 13:17:08
מאיפה אני יכול להשיג מוטות בוק איכותי שלא יתפוצץ מהברגים

לפני שאתה מבריג, סמן את מקום הברגים וקדח לפי הקוטר הפנימי של הבורג. בדרך זו לא יתפוצץ לך העץ והבורג יהיה מוחזק היטב.

gal
12-09-2010, 14:00:03
הבאתי מוטות אורן 12ממ על 12ממ ננסה את זה עכשיו נשאר רק לפתור את סוגית ההדבקה לגלגל הקידמי מכיוון שהגוף חלול והדבקת אפוקסי פשוטה לא מחזיקה בנחיתה

valaza
12-09-2010, 17:00:26
תדביק את 2 המוטות לאורך הגוף בתוך חריץ שנחתך מראש בצורה כזאת שהמוטות יהיו חשופים בתוך הגוף החלול.
לאחר מכן תדביק לוח דיקט דק (1-1.5 מ"מ תעופתי אידאלי לדעתי, צפצפה יהיה בסדר, מה שיש יש) בחלק הפנימי של הגוף, בצורה ששטח המגע בהדבקה בין המוטות לדיקט ובין הדיקט לקלקר מסביב יהיה גדול ככל האפשר, בגבולות הטעם הטוב...
אל תשכח להשאיר מקום למנגנון, אך שיהיה דיקט גם לפני המנגנון וגם מאחוריו.

בגלל שהגוף מעוגל יהיה יותר אפקטיבי, במידה ויש לך את האמצעים-
בשלב השני במקום הדיקט להשתמש בבד מיקרוגלאס (פיברגלס בשפת העם).

gal
12-09-2010, 18:49:38
לא ממש הבנתי את השלב השני יש אולי מצב לדוגמה ?

valaza
12-09-2010, 19:08:07
מצ"ב שירטוט של מה שניסיתי להסביר

gal
12-09-2010, 19:28:33
תודה מה שתיארתי לעצמי הבעיה שאין כול כך מה להשקיע בגוף הטיסן אבל תודה בכול מקרה