PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טעינת סוללות AA - במטען חכם?

Liav
13-09-2010, 12:20:05
רק רציתי לדעת - לכל מי שיש מטען חכם (כדוגמת ה-Accucell 6) -
האם אתם נוהגים לטעון סוללות AA או AAA (ניקל מטאל) של המצלמה, נגן MP3 וכל מכשיר אחר, במטען החכם?
או משתמשים במטען קיר רגיל שהגיע עם הסוללות?

umbo
13-09-2010, 17:02:31
אני בהחלט טוען גם סוללות כאילו עם Accucell 6.
יש לי בית סוללות ל-4 סוללות בטור, עם קונקטור מתאים. אם אני צריך להטעין פחות סוללות, אני מקצר את המקום המיותר עם חתיכת עץ שיש עליה חוט מתכת כקצר. אני דואג להטעין בזרם של חצי C כך שהטעינה מהירה והסוללות לא נפגעות.

Boogle
13-09-2010, 17:05:49
כנ"ל , אני אישית אוהב זרם טעינה של 300 מילי :D

אגב, הפקעקטע סיני הזה מתמודד איתן יותר טוב מהיפריון שהיה לי :)

b1yossi
13-09-2010, 17:06:14
כן בהחלט, רק שאני משחק עם זרם הטעינה בהתאם לסוללה - האקיוסל מתקשה לזהות סיום טעינה בסוללות שונות לעיתים צריך להעלות או להוריד את זרם הטעינה כדי שהזיהוי יהיה ודאי ואוטומטי.

umbo
13-09-2010, 17:42:50
כן בהחלט, רק שאני משחק עם זרם הטעינה בהתאם לסוללה - האקיוסל מתקשה לזהות סיום טעינה בסוללות שונות לעיתים צריך להעלות או להוריד את זרם הטעינה כדי שהזיהוי יהיה ודאי ואוטומטי.

בדיוק בגלל החשש הזה אני מכוון ל-0.5 C (אף על פי שאף פעם לא נתקלתי בבעיה) כך שהמטען מתנתק בין כה וכה אחרי שעתיים טעינה וגם אם לא יזהה את סיום הטעינה יש לי כיבוי\גיבוי. :)

shaharg
13-09-2010, 18:03:56
בדיוק לאותו נושא וסליחה אם אני נדחף ... :o
אני עובד על פרויקט גדול והחלטתי לשים פק של 5 סוללות ניקל מטל כסוללה למקלט , כאשר אני טוען אותה היא מגיעה ל 7V כמעט , האם המטען לפי מה שאני קורא פה באמת יודע מתי לסיים את הטעינה ? האם לסוללות יש אפקט זיכרון ובכלל מה הדרך הנכונה להשתמש בהם ( האם הם נפיצות וכו' וכו' )
תודה מראש

erazz
13-09-2010, 18:32:11
אתה בטוח שאלה ניקל קדמיום ולא ניקל מטאל? יש הבדל והים קשה להשיג ניקל קדמיום.
כל עוד בחרת את האופציה הנכונה (ניקל קד'/ניקל מטאל) המטען יודע מתי להפסיק את הטעינה.

הסוללות האלה בטוחות מאוד. אני לא אגיד שאי אפשר לפוצץ אותן אבל זה מאוד מאוד קשה. בשימוש סטנדרטי זה לא קורה. גם כשהן מתפוצצות זה בד"כ ללא אש. הרבה יותר בטוחות מליפו.

אפקט זיכרון זה שם כולל למגוון תופעות שיש לסוגי הסוללות האלה. חלקן קורות בניקד, חלקן בניקל מטאל וחלקן בשני הסוגים. בגדול מאוד מומלץ לטעון בין 0.5C ל-2C. מדי פעם (כל כמה חודשים) מומלץ לפרוק את הסוללה לחלוטין ולטעון בזרם של 0.1C.

Liav
13-09-2010, 18:47:24
גם אני חיברתי לבית סוללות של 4 סוללות AA חיבור JST וחיברתי למטען וזה עבד מצויין.
רציתי לוודא שאני לא דופק את הסוללות.
תודה לכל מי שהגיב :)