PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! משהו שמציק לי פה כבר הרבה זמן

aofer
16-09-2010, 22:59:22
לא יודע מה אתכם, לא אישית ממש נמאס מזה שאנשים משתמשים בביטוי "קיט נגריה".
טיסן שבא כקיט זה טיסן שדורש הרכבה של פרופילים ובניה והשקעה .
שלדעתי זה אחד הדברים היותר יפים בתחביב שלנו ומאד חבל לי שהיום אני מבין היחידים שעוד בונה קיטים מבלזה.
בכל אופן אני רוצה לתקן טעות, טיסן שמגיע כשמה שנשאר זה להרכיב את הזנב והכנף והאלקטרוניקה נקרא ARF ואילו טיסן שמגיע בחתיכות קטנות של בלזה נקרא קיט ולא "קיט נגריה".
אולי לכם זה לא יפריע אבל אני ממש לא אוהב את המושג הזה.
קצת מציק שכשאני מנסה למכור קיט של טיסן או שאני מדבר על איזה קיט שבניתי שואלים אותי אם זה קיט רגיל או קיט נגריה.

בכל מקרה, זו דעתי.

לכל מי שנמצא פה ועדיין בונה קיטים כל הכבוד!
וגמר חתימה טובה לכולם! :D

igalr
16-09-2010, 23:06:46
יש קיטים רגילים ויש קיטים נגריה.
קיטים נגריה היו כאלה שהחלקים היו רק מצויירים על פלטות בלזה וקיט רגיל הם כבר היו חתוכים.

wind556
16-09-2010, 23:23:32
זה הכל סמנטיקה, לא יותר
המשמעות של המילה קיט - KIT זה ערכה.
וכל ערכה יכולה להיות שונה , השאר זה עולם מושגים לא מחייב
איך תקראו ל"קיט" המכיל פרופילים חתוכים בלייזר+ שתי קורות קרבון+קוקפיט? כאשר את כל השאר עליכם לבנות מחומרי גלם שאפילו אינם מסופקים עם ה"קיט"?
גם אני לא אוהב את המושג "קיט נגריה" זה נראה לי שיבוש לשוני ישראלי.
אם תשאלו אותי, אני בונה טיסן,לא פחות, לא יותר.....

guyst
16-09-2010, 23:30:59
ואיך תקרא לקיט EPO...?:) צריך להבדיל את הבלזה והיא "מיוצרת" בנגריה...

טוב נו, לאיזי גליידר אפשר לקרוא "קיט קלקריה"...;)

haimgil
16-09-2010, 23:38:55

וקיט איפיפייה שכחת,וקיט אופיפייה גם שכחת .לא יפה מיצדך,תפסתי מימך תותח עכשיו העלבת את החומר הרצוי והבלתי מצוי:D וחוץ מזה עכשיו ברצינות כשאומרים קיט נגרייה מיתכוונים לטיסן שהבניה שלו ארוכה ומאיישת ודורשת בדרך כלל ידיים מוכשרות וראש יצירתי.:)

guyst
16-09-2010, 23:40:48
וקיט איפיפייה שכחת,וקיט אופיפייה גם שכחת .לא יפה מיצדך,תפסתי מימך תותח עכשיו העלבת את החומר הרצוי והבלתי מצוי:D וחוץ מזה עכשיו ברצינות כשאומרים קיט נגרייה מיתכוונים לטיסן שהבניה שלו ארוכה ומאיישת ודורשת בדרך כלל ידיים מוכשרות וראש יצירתי.:)

התייחסתי למשפחת ה"קלקלרים"... EPP, EPO, EPS, אלאפור :p

aofer
17-09-2010, 08:13:15
גיא, איזה איזי גליידר? יש לך איזי גליידר? :D

haimgil
17-09-2010, 08:41:54
אמית אם אנחנו הורסים לך את הקליאנטורה נפסיק להשתמש בביטוי נגרייה:rolleyes:

saportas
17-09-2010, 10:48:07
עפר שלום .הבעיה שרוב האנשים בפורום הזה בונים מקלקר דפרון וכול החומרים "הזולים" שעם הם יעשו חשבון עלות הם יבינו שאין הבדל גדול בין בלזה לבין החומרים "הזולים"חבל שכל מתעניין חדש בתחום לא ידע
מה זה קייט ומה זה מונוקט בכל מקרה אני לא מתכוון להרפות מהטיסנאות האמתית ותמיד ולשרשר(בנייה מבלזה)ואני מודה לך שהעלתה את הנושה הזה שלצערי מעת מאוד אנשים בפורום הזה מתעניינים בו .
המוסג נגריה הצתרף לטיסנאים שאופכים את הבית לנגריה. משייפים ,חותכים ,קודחים,:)
גמר חתימה טובה

wind556
17-09-2010, 14:34:17
עפר שלום .הבעיה שרוב האנשים בפורום הזה בונים מקלקר דפרון וכול החומרים "הזולים" שעם הם יעשו חשבון עלות הם יבינו שאין הבדל גדול בין בלזה לבין החומרים "הזולים"חבל שכל מתעניין חדש בתחום לא ידע
מה זה קייט ומה זה מונוקט בכל מקרה אני לא מתכוון להרפות מהטיסנאות האמתית ותמיד ולשרשר(בנייה מבלזה)ואני מודה לך שהעלתה את הנושה הזה שלצערי מעת מאוד אנשים בפורום הזה מתעניינים בו .
גמר חתימה טובה

הסברת את זה כהלכה, הבית שלי נראה כמו נגריה בדרום תל אביב ;)
וכל זה בשביל איזו דאון אחד קטנצ'יק.....(2.30) עשוי מבלזה טהורה מבציר משובח
מעניין אם יש עוד הרבה אנשים שכשהולכים לקנות בלזה לוקחים איתם משקל דיגיטלי וקליבר , וזה רק בשביל לקנות חומר נכון....
רק לדבר אחד אני לא מסכים איתך, וזה נושא המחיר. טיסן בלזה בבנייה עצמית יקר במאות אחוזים מטיסן פלסטיק בבנייה עצמית

asafh1
17-09-2010, 14:46:24
גמר חתימה טובה

+1
נו באמת איך אפשר לקרוא לדברים שעשויים מ EPP ושאר החומרים טיסנים ???? (למרות שיש לי כאילו)
לא מדבר על פוליגל בכלל .

אין כמו טיסנים מבלזה ......

haimgil
17-09-2010, 15:28:02
הלו תיתעוררו מה שאפשר היום לעשות עם קלקר בחיים לא תצליחו לעשות עם בלזה .וגם ההשקעה שתוציעו על בלזה תמיד תיהיה גבוהה יותר,וזמן תיקון וחומרים ,על זה אני בכלל לא מדבר.תבינו קלקר היום חזק יותר ,יפה יותר ,קל יותר,ופשוט יותר לעבוד עליו,וגם אם נישבר לא כואב הלב ממש,לעומת הבלזה שנשברת אין בכלל מה לדבר,איך שנישבר המטיס הולך הביתה *מבואס על הטיסן שלקח לא ליבנות אותו חצי שנה והשקיע סכומים ניכבדים.אם כל הכבוד לבלזה שגם אני מישתמש ובונה איתו,

aofer
17-09-2010, 15:30:03
יופי, אני שמח שיש אנשים שמסכימים איתי, גם אני חטאתי קצת עם האיזי גליידר והיאק של טלינק.
אבל תוך כדי תמיד יש לי קיט מבלזה על השולחן.
ובאמת טיסני בלזה הרבה יותר יקרים, במיוחד כשזה מגיע לציפוי. אבל אני לא מוכן לוותר על ההנאה הזאתי (עם כל הלכלוך, אדים של CA ונשורת של בלזה שנכנסת לגרון :D )
מה שמעצבן זה שבגלל שכבר לא בונים היום קיטים כמו פעם החברות הגדולות לאט לאט מצמצמות את מגוון הקיטים שלהם, למשל גרייט פליינס שהיו להם מגוון מאד רחב של קיטים לאחרונה החלה להוציא מהמלאי חלק גדול מהקיטים המאד מוצלחים שלהם (לדוגמא :dazzler,giles 202,cap 232, super decathlon וכו)
כנראה שבקרוב אצטרך לבנות יותר ישר מהתכנית (עד כה בניתי שני טיסנים מתכנית בלבד)

Tornadon
17-09-2010, 16:17:29
טיסנאי אמיתי בונה מסרטוטים
ובאמת חבל שכול היופי של בניה מ-0 כבר לא אקטואלי עקב ריבוי הקיטים
מבחינתי עם קלקר לא מצופה בבלזה או בפיברגלס זה לא טיסנאות אמיתי
כול אחד יכול להיכנס לסיני או לכול חנות בארץ ולקנות אריזה בתוך אריזה
הקלקרים הורגים את היכולות של הילדים היום ללמוד בניה
בבניה קונבנציונלי שלוקח בין חודש לשנה בחוג טיסנים הם נקשרים באופן מיוחד לטיסן ומשתדלים לא לרסק
מי שקונה ומטיס מבחינתי לא יותר ממטיס טיסנים שזה דבר אחר לגמרי מבניה והבנה של כול החלקים של טיסן אין אתגר וחבל שרק הוותיקים ו המבוגרים עדיין בעניין הבניה
ולא הדור החדש של ילדי המחשבים

leetal
17-09-2010, 16:43:39
כל אחד והעדפותיו, אני חסר סבלנות בבניה, ואפילו כשאני קונה קיט מוכן אני מתבאס לחבר את החלקים אחד לשני.. אני עשה את זה הכי מהר שאפשר רק בכדי לצאת ולהטיס.

אני מכיר בחור מהפורום ששמו מתחיל ב ל, נגמר ב ו ובאמצע השם יש עוד ל:D, הוא בחיים לא בנה תיקן או כיוון טיסן בעצמו, וגם לא הלחים קונקטור לסוללה (זה התפקיד שלי בצוות:D), תמיד יש מי שעושה את זה למענו, הוא רק מטיס ונהנה.. אני קורה לו טארק

flatspin
17-09-2010, 17:02:35
אני בונה בניה משולבת. גוף בניה קלאסית מצלעות ואורכנים, מצופה בלזה ופלסטי עליון דקורטיבי, או פיברגלס עשוי בתבנית וצבוע בצבעי מכוניות עמידים בדלק. כנף (לרוב קלקר) מצופה לוחות בלזה ועליה ציפוי פלסטי עליון (.p.v.c) דקורטיבי. מכלול הזנב לפי המקרה, לעיתים גרעין קלקר ולעיתים לוחות בלזה.
והכל מתכניות ושבלונות שהכנתי במשך הזמן.
עכשיו אני בבעיה לא פשוטה. ממש אינני יודע איך לכנות את הבניה :) קיט ? זה לא קיט. נגריה ? זה לא רק נגריה. מרוכבת ? יש פיברגלס, אבל לא הרבה קלקר ועצים.
במחשבה שניה נראה לי שההגדרה הפשוטה והנכונה היא: בניה יש מאין

guyst
17-09-2010, 17:19:50
כל אחד והעדפותיו, אני חסר סבלנות בבניה, ואפילו כשאני קונה קיט מוכן אני מתבאס לחבר את החלקים אחד לשני.. אני עשה את זה הכי מהר שאפשר רק בכדי לצאת ולהטיס.

אני מכיר בחור מהפורום ששמו מתחיל ב ל, נגמר ב ו ובאמצע השם יש עוד ל:D, הוא בחיים לא בנה תיקן או כיוון טיסן בעצמו, וגם לא הלחים קונקטור לסוללה (זה התפקיד שלי בצוות:D), תמיד יש מי שעושה את זה למענו, הוא רק מטיס ונהנה.. אני קורה לו טארק

+1...!

מי ללו...?:p נתן לי הרבה טיפים מוצלחים לתיקון... אז אתה אומר לא שללו....?:p

wind556
17-09-2010, 17:24:48
אני בונה בניה משולבת. גוף בניה קלאסית מצלעות ואורכנים, מצופה בלזה ופלסטי עליון דקורטיבי, או פיברגלס עשוי בתבנית וצבוע בצבעי מכוניות עמידים בדלק. כנף (לרוב קלקר) מצופה לוחות בלזה ועליה ציפוי פלסטי עליון (.p.v.c) דקורטיבי. מכלול הזנב לפי המקרה, לעיתים גרעין קלקר ולעיתים לוחות בלזה.
עכשיו אני בבעיה לא פשוטה. ממש אינני יודע איך לכנות את הבניה :) קיט ? זה לא קיט. נגריה ? זה לא רק נגריה. מרוכבת ? יש פיברגלס, אבל לא הרבה קלקר ועצים.
במחשבה שניה נראה לי שההגדרה הפשוטה והנכונה היא: בניה יש מאין

יש לזה הגדרה הרבה יותר פשוטה:
טיסנאי

(להבדיל ממטיס טיסנים ;))

wind556
17-09-2010, 17:25:37
+1...!

מי ללו...?:p נתן לי הרבה טיפים מוצלחים לתיקון... אז אתה אומר לא שללו....?:p

גיא, עכשיו אנחנו מבינים למה.... ;)

ziv pro tisanim
17-09-2010, 17:30:41
במחשבה שניה נראה לי שההגדרה הפשוטה והנכונה היא: בניה יש מאיןהקרדינל הוא ARF, לא?

guyst
17-09-2010, 17:31:35
גיא, עכשיו אנחנו מבינים למה.... ;)

אתה אומר שתיקון הפאנגט שלי לא יפה....? טס כמו חדש.:)

gillb
17-09-2010, 18:09:26
שנה טובה וחתימה טובה לכולם. כולנו טיסנאים וזה מה שיפה בתחביב שלנו.

flatspin
17-09-2010, 18:29:43
הקרדינל הוא ARF, לא?

את כל הטיסנים אני בונה "יש מאין". כלומר: תכנית, חומר, תבניות ושבלונות והמוצר המוגמר.
לעיתים רחוקות מביא לי מישהו להרכיב עבורו טיסן ARF, אבל אלו אינם נחשבים. גם לא תראה תמונות שלהם שהעליתי לפורום.

wind556
17-09-2010, 19:14:23
אתה אומר שתיקון הפאנגט שלי לא יפה....? טס כמו חדש.:)

אתה לא קולט, זה רק בגלל שהחלפת את הDX7
אחרת הוא עם הל בהתחלה והו בסוף היה מתדרך אותך למערכת השמדה עצמית

guyst
17-09-2010, 19:57:54

יש לי בעיות "קליטה" מאז שהחלפתי את ה-DX7...:D

sharonx
17-09-2010, 20:56:45

אני עדיין מתגלגל על הרצפה. שמעתי את זה ברצפה נפלתי בכסא :D:D:D:D:D

aofer
18-09-2010, 22:26:36
למה אין לנו פה פורום או לפחות תת פורום של קיטים ושל בניה?
אני חושב שזה יכול להיות מועיל

קצת חבל לי שהשרשור הזה הפך לשרשור בדיחות על DX7 :)

ZvikaF
18-09-2010, 22:57:55
קצת פרופורציה:
בשחר ההיסטוריה טיסנים היו נבנים מתוכנית ,בלזה, דיקט, דבק אצטון ומרעין בישין רבים נוספים שהיה צריך לחפש ולאלתר.

לימים הגיעו לשווקים טיסנים ב"קופסאות" שהכילו את כל הנדרש - ולהם קראו קיטים.
(וזה עוד היה לפני שייצרו שוופס בארץ ! :) )

מאז הכל התקדם..מכניקה, אלקטרוניקה, הרכבה מראש וסיניים.....
נראה לי שהתקדמנו :rolleyes: וגם העיסוק נהיה שווה נפש ונרחב.

umbo
19-09-2010, 06:20:16
תביא בחשבון שבשחר ההסטוריה ;), כשהבניה היתה מתוכנית וחומרי בניה, אז גם לבנות מקיט, שבו כל החלקים חתוכים מראש, נחשב בושה לא קטנה אצל רוב הטיסנאים "האמיתיים".
היום השתנו הזמנים, גם את זה כבר קשה למצוא וקונים טיסנים מוכנים, כשלהרכיב את הטיסן מ-5 חלקים נחשב בניה - תסלחו לי - אצלי זה אפילו לא לחבר או להרכיב טיסן.
למעשה אני יכול כמעט להגיד שאני בונה את הטיסן כל פעם בשטח ההטסה, כי חיברתי את הכנף לגוף ו..... אפילו התאמצתי וחיברתי סוללה...... :).
אם להיות רציניים, היתרון העצום עכשיו, זה שטיסנאות הפכה מחוג נגרות עם מעט הטסה בסופו, לתחביב שכמעט כולו הטסה נטו.
יחד עם זאת אין מה לעשות, טיסנאים (כמו כולם) נעשו עצלנים לא קטנים, כי אפילו להטעין את המשדר פעם בשבוע או שבועים נעשה "קשה" ולכן הבטלנים הללו מרכיבים במשדר סוללת ליפו כדי לא "להתאמץ" ולהטעין את המערכת רק פעם בחודש או יותר.

שנה טובה.

saportas
19-09-2010, 07:01:59
גם לי היתה תקופה שבניתי מכל הבא ליד אבל הבנתי מהר מאוד .

שכמעט כל טיסן ניתן לחשמל

מסקנה אפשר לחזור לטיסנאות האמיתית (לא משנה מה הגודל)..."הגודל כן קובע ":)

wind556
19-09-2010, 09:47:04
בניתי קאפה, בניתי דפרון, בניתי פוליגל ועוד כל מיני כאלה מכל הסוגים
מהכל נהנתי מאד גם בבנייה וגם בהטסה, לכל דבר יש את המקום שלו
אבל.....
אני בונה עכשיו דאון. בלזה נטו, בשיטות המסורתיות, שיופים בלי סוף, הפכתי כמה קובים של בלזה לאבק. עבודה מדוייקת ביותר ומושקעת ביותר שנמדדת במאות שעות עבודה ולא בשעות בודדות. בדיוק כמו פעם.
הבניה הפכה להיות פרוייקט בפני עצמו, סוג של הנאה ויצירה שבכלל לא קיים בפלסטיקים מעופפים, סוג של מאסטר פיס מושקע ביותר, ואפילו רק להסתכל על זה זה תענוג.
השילוב של יצירת אמנות מעופפת + הטסתה, זה משהו שלעולם לא יהיה קיים בפלסטיקה מעופפת גם אם אתה בונה אותה בעצמך.
אולי שם טמון ההבדל הסמנטי בין המילה מטיס לבין המילה טיסנאי

eitan-ro
19-09-2010, 10:35:33
בניתי קאפה, בניתי דפרון, בניתי פוליגל ועוד כל מיני כאלה מכל הסוגים
מהכל נהנתי מאד גם בבנייה וגם בהטסה, לכל דבר יש את המקום שלו
אבל.....
אני בונה עכשיו דאון. בלזה נטו, בשיטות המסורתיות, שיופים בלי סוף, הפכתי כמה קובים של בלזה לאבק. עבודה מדוייקת ביותר ומושקעת ביותר שנמדדת במאות שעות עבודה ולא בשעות בודדות. בדיוק כמו פעם.
הבניה הפכה להיות פרוייקט בפני עצמו, סוג של הנאה ויצירה שבכלל לא קיים בפלסטיקים מעופפים, סוג של מאסטר פיס מושקע ביותר, ואפילו רק להסתכל על זה זה תענוג.
השילוב של יצירת אמנות מעופפת + הטסתה, זה משהו שלעולם לא יהיה קיים בפלסטיקה מעופפת גם אם אתה בונה אותה בעצמך.
אולי שם טמון ההבדל הסמנטי בין המילה מטיס לבין המילה טיסנאי

++10000

בנוסף שכחת להזכיר שטיסנים שבנויים מחומרים קשיחים (בלזה, בדי קרבון\פיבר וכו') טסים בצורה משמעותית יותר טובה, יותר מדויקת והרבה הרבה יותר כיפית!
אין, לא היתה ולא תיהיה הנאה גדולה מזו שבה רואים עמל של שעות של עבודה עולה לאויר וטס כמו שרצינו ובד"כ מעבר ממה שציפינו!
זה כיף שבלתי אפשרי להסביר למישהו שלא בנה מעולם טיסן בעצמו!
איתן.

aofer
19-09-2010, 11:18:20
+1
מסכים עם כל מילה, מה שכן גם אין בתחביב בעסה יותר גדולה מלרסק טיסן שעבדת עליו כמה עשרות או מאות של שעות, במיוחד אם זה קורה באחת הטיסות הראשונות.
כשהייתי בתחילת דרכי בניתי קיט של גיילס של חברת גרייטפליינס, השקעתי בו יותר מכל טיסן אחר (כמעט שנה על השולחן) והוא התרסק בטיסה ה10 בערך בגלל קאט בהמראה בשילוב עם טעות שלי.

אצלי הבניה, במיוחד השלבים של העבודה עם הבלזה והשיופים אבל גם השלב של הציפוי בסוף מהווים חלק מאד גדול מההנאה שבתחביב, נראה לי שאפילו יותר מההטסה עצמה.

הגיילס הזה אגב יושב אצלי בחלקים באחסון כבר בערך 8 שנים, הכנף נשארה שלמה אבל הגוף נחצה לשניים, לא היה לי את הסבלנות לתקן.
לא מזמן קניתי קיט כזה חדש (כבר הפסיקו לייצר אותם) ובקרוב אני אבנה שוב את הטיסן שנראה לי היה היצירת מופת הכי גדולה שלי :D

אריה הלפרין
19-09-2010, 11:33:12
איפוה הימים שהיינו משייפים פרופילים ומצפים בנייר משי ומורחים בצפונלק
הרייח חוזר לי פיתאום

אריה הלפרין
19-09-2010, 12:45:23
ואיפוה הימים היינו קונים בבית מרקחת אתר ושמן קיק
מערבבים עם נפט לדלק למנוע של הטיסן כבלים
היו היה

flatspin
19-09-2010, 13:57:44
הרייח חוזר לי פיתאום

אין בעיה עם הימים ההם. אפשר למצוא אותם בלוח השנה של אותם ימים.
אני לעומת זאת אינני זקוק ללוח שנה. אני הייתי שם !

MDreamer
19-09-2010, 14:06:49
גדעון אני עם הלסת ברצפה!

saportas
19-09-2010, 15:11:32

אנחנו עוד מתרברבים בזמנו אלק בזמנו , ואתה משנת 1955 אני מוריד את הכובע

amifi
19-09-2010, 15:33:02
MDreamer
אני מכיר רופה שניים טוב בשבילך
http://images.photolight.co.il/photo/2007-11-26/134893.jpg

saportas
יש לך כובע של efly ?

saportas
19-09-2010, 16:01:34
MDreamer
אני מכיר רופה שניים טוב בשבילך
http://images.photolight.co.il/photo/2007-11-26/134893.jpg

saportas
יש לך כובע של efly ?

יש לי את הכובע הזה

amifi
19-09-2010, 16:19:42
של איזה פורום הכובע הזה ?

taltalx2
19-09-2010, 18:05:22
של פורום הצופים:p

wind556
19-09-2010, 18:10:06
הרייח חוזר לי פיתאום

אריה, אתה מוזמן להסניף....
יש לי גם צפונלק 800 של ד"ר נוימן וגם דבק אצטון, לבחירתך....
מי שמסניף משניהם מקבל על חשבון הבית שאיפה הגונה של אבקה לבנה (כמעט לבנה-בצבע בלזה)

ללו
29-09-2010, 19:22:40

דויד קרעת אותי מצחוק,למה אתה מלכלך סתם נכון שבונים בשבילי(תשאל את חיים גיל)אבל אני זה שמדריך אותכם איך לבנות:D,מה רע לכם אתם מתאמנים על הטיסנים שלי:)

ללו
29-09-2010, 19:24:33

ח ח ח ח ח ח ח ח ח עודד עוד רגע יורדות לי דמעות מצחוק:D

wind556
29-09-2010, 20:02:43

לא יאומן....
אמנם הגעתי קצת אחריך (63) אבל לראות את החתימה של נפתלי קדמון על התעודה, אותו נפתלי שתיכנן טיסן בשם: נפתינוק ;) ואותו נפתלי שהוא אבא של אביבית..
הסטוריה אמיתית....

יובל בן חיים
29-09-2010, 22:09:24
וגם את ה"אומגה" וה"עמירון" הזכורים לטוב, וגם כתב ספר הדרכה באורודינמיקה...
ואפילו מוזכר בספר "חסמבה בחיל האויר".
אני הצטרפתי בשנת 66...

saportas
30-09-2010, 07:50:36
לא יאומן....
אמנם הגעתי קצת אחריך (63) אבל לראות את החתימה של נפתלי קדמון על התעודה, אותו נפתלי שתיכנן טיסן בשם: נפתינוק ואותו נפתלי שהוא אבא של אביבית..
הסטוריה אמיתית.... עודד

אני הצטרפתי בשנת 66... יובל בן חיים

אני לא כזה וותיק אבל..
תמשיכו ,תמשיכו, אתם גורמים לי לרוץ ופתוח את הארגז הסגור של פעם. ו להריח את שמן הקיק שעל המנועים

אליקופטר
30-09-2010, 08:56:55

דמבו שים לב התעודה שלך לא בתוקף חדש אותה עברו רק איזה 30 שנה:D

umbo
30-09-2010, 11:03:44
אני הצטרפתי בשנת 66...

אנא לא להסחף, לנפתלי קדמון הרבה זכויות אבל את העמירון והאומגה לא הוא תכנן.
את העמירון תכנן עמוס ירדני (ומכאן שמו של הטיסן) ונפתלי קדמון רק אישר אותה לשימוש בק.ה.ל. האומגה תוכננה הרבה אחר כך - אמצע שנות ה-,60 ואין לו קשר אליה.
אגב, הוא בא לפני שנתים - שלוש להטיס ד\1 מחושמל במישור אדומים.

יובל בן חיים
30-09-2010, 11:48:53
למדתי משהו. זכרתי את ראשי התיבות שלו על התכנית והנחתי שהוא המתכנן.
תודה על התיקון!

יובל בן חיים
30-09-2010, 12:39:02
ואללה, הייתי בטוח שזרקתי אותו כבר לפני שנים. איבד את מייצב הגובה, המסכן.
חוץ מזה ולמעט כמה קרעים בציפוי (נייר משי מצופה צפונלק ) - מצבו טוב. מזכרת מימים אחרים...

wind556
30-09-2010, 12:53:44
אנא לא להסחף, לנפתלי קדמון הרבה זכויות אבל את העמירון והאומגה לא הוא תכנן.
את העמירון תכנן עמוס ירדני (ומכאן שמו של הטיסן) ונפתלי קדמון רק אישר אותה לשימוש בק.ה.ל. האומגה תוכננה הרבה אחר כך - אמצע שנות ה-,60 ואין לו קשר אליה.
אגב, הוא בא לפני שנתים - שלוש להטיס ד\1 מחושמל במישור אדומים.

אם אני זוכר נכון, את האומגה תיכנן ארם שלוסברג