PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! איזון ליפו

matanmax
19-09-2010, 09:47:47
שלום כולם..
אז ככה קניתי לאחרונה 2 סוללות זיפי פליטמאקס 5000 30C 4 תאים מהסיני.
הגיעו לפני החג.אחרי טעינה מלאה של אחד מהם, התאים עומדים על 4.18 ל3 הראשונים ו4.12-14 לתא האחרון.

השאלה מה אפשר לעשות?
האם פריקה במטען\בשימוש וטעינה יעזרו? לפנות לשרות לקוחות של הסיני ולהפעיל אחריות? הכנסתי את הקוד באותו רגע שהוצאתי אותן מהדואר..

תודה מראש. מתן!

Himel
19-09-2010, 10:41:34
לדעתי לפחות, העשירית זה לא כזה קריטי, כבר ראיתי כמה סוללות שהתאים לא היו בדיוק על הסנטים והן עבדו מציון, אך תחכה לעוד כמה תגובות

MDreamer
19-09-2010, 10:51:36
הפרש של 0.05V קצת מעצבן אבל לא קריטי.
בגלל המחיר של הסוללות לא היית "מנטרל את עצמי" מהטסה/הסעה.

עוז
19-09-2010, 11:41:53
איך בדקת מה מתח התאים?

matanmax
19-09-2010, 12:12:42
אוקי..דיברתי עם HK, הם טוענים שהם לא מוכנים להחליף בטריות כל עוד הפרשי המתח הם מתחת ל0.25 בערך..

שנית, ניסיתי להטעין את התא הזה בנפרד, המטען מראה כאילו המטח עולה ל4.18-19, אבל בדיקה ע"י רב מודד המתח הוא 4.15. לאחר טעינה המתח נפל שוב 4.12..

מדידת המתח נעשה ע"י המודד המעפן של 2 דולר מHK שלא מדויק בעליל, יש לי שניים כאלו כל אחד אומר משהו אחר, אז עברתי לשיטות הפימיטיביות, רב מודד. מודד כל תא בפרד, אבל לפחות מדוייק יותר..

אני לא נמנע מהסעה, ג ככה הרכב מושבת יחסית לנסיעות שטח ונוסע רק כביש...ויש לי את הפאק השני(שאחרי טעינה מאוזן מצויין, ועוד פאק ישן.)

בכל מקרה, האם העובדה שאחרי טעינה מתח התא נופל יכולה להגיד משהו?
אני פשוט מפחד להסיע את הרכב עם אק כזה שלא יתלקח לי על הרכב..

עוז
19-09-2010, 12:33:03
המודדים הקטנים לא מדוייקים בכלל כמו שגילת, ויתכן שגם הבלאנסר שלך לא מדוייק ולכן יש הפרשים
בין התאים. בכל הסוללות זיפי שרכשתי עד היום לא נתקלתי בתופעה כזו בסוללות חדשות.
אם בשני הסוללות הבעיה זהה, כנראה שהמטען שלך מזייף - כדאי שתנסה להתאים במטען אחר

בכל מיקרה שים לב שאם מתח תא אחד נמוך מהשאר = זמן שימוש קצר יותר. התא שלך מכיל פחות אנרגיה ולכן הוא הלימיטר עכשיו ולא הקיבולת של הסוללה

matanmax
19-09-2010, 13:53:49
לא ידוע איך הבנת שהבעיה בשתי הסוללות, כנראה לא הסברתי את עצמי.
יש לי סוללה מקבילה של טורניג'י, שקניתי שבוע-שבועיים לפני בגלל בעית מלאי.
היא מאוזנת מצויין ואני משתמש באותו מטען בשבילה.
בהזמנה הזאת קיבלתי 2 פליטמאקס דומות.
לאחת יש את הבעיה שתיארתי.
והשניה מאוזנת לגמרי אחרי טעינה.

ככה שהבעיה היא לא במטען..
בכל מקרה הגלל שהבנתי שמHK כנראה לא תבוא הישועה, החלטתי לפרוק אותה בהסעה(פשוט במטען זה לוקח שעות) ולבדוק כל קצת זמן את התאים לראות אם יש נפילה גבוהה יותר..
כרגע הגעתי ל3.7 לערך.. וההפרשים לא גדלו מידי(0.01 לפה או לשם, אבל עדיין באזור ה0.05 הפרש)..
אחרי טעינה ניראה מה יהיה..אני ינסה גם להטעין עם מטען אחר אולי..

matanmax
19-09-2010, 16:23:09
אוקי, התוצאות לא טובות במיוחד.
הסעתי עוד קצת, והרכב לא הגיע לקאט אוף, אבל הרגשתי ירידה חדה בביצועים אז כמובן עצרתי.
בבדיקה לא מדויקת של המודד של HK בשטח, נמדד 2.71 לתא הראשון, ולשלושת האחרים 3.5 בערך(!!)
כלומר, התא ממש נפל יחסית לתאים האחרים.
אחרי כמה דקות, מדדתי שוב בבית, התא הנופל עלה ל3.24, השאר באזור ה3.5..
אבל עדיין מרגישים שצד אחד של הבטירה חם קצת..

יש הצעות?
בכ מקרה אני אשלח שוב מייל להובי קינג, הפעם יש הפרש גדול מ0.245 אז הם אמורים לעזור לי.

nadav_B
20-09-2010, 01:48:01
לפי מה שזכור לי ברגע שתטעין את הסוללה המצב של התאים יחזור למה שהיה בהתחלה

תנסה לעשות בלנס במטען, אולי זה יעזור

matanmax
20-09-2010, 11:23:02
התא הספציפי פשוט לא מוכן להטען מעל 4.12V, ניסיתי להטעין אותו לבד כתא בודד.
גם אז זה לא עובד עולה.
התא פשוט פגום.
קיבלתי לפני כשעה מייל חזרה מהסיני, עם הוראות החזרה.
מיליתי RMA, והבטריה כבר בדואר בדרך לסיני אחרי אריזה טובה יפה ואיכותית:)
נעדכן שיהיה תשובה, בתקווה לחיובית:)

matanmax
29-09-2010, 15:01:03
כמה נתונים מעניינים.
1. השיחה עם הובי קינג על הסוללה החלה ב20.9
2. החבילה נשלחה ב21.9 בשעה12.10.
3. ב29.9, בלי שום התראה מוקדמת, גיליתי עוד 33.6$נקודות זיכוי בחשבוני.
לא מייל
לא שאלות
ולא הודעות.
פחות מ10 ימים, וקיבלתי החזר מלא על הסוללה. שרות לא רע בכלל לדעתי...

Flying_student
29-09-2010, 15:32:44
סתם לדעת, כמה עלה לשלוח להם בחזרה?

matanmax
29-09-2010, 16:13:42
איזור ה20 שקל לרשום.
הבטריה שוקלת מעל חצי קילו..

nadav_B
30-09-2010, 02:49:04
ככה זה תמיד, מה שמעצבן זה שאם אתה לא לקוח קבוע אז אתה מקבל זיכוי שלא יהיה לך מה לעשות איתו בעתיד, בנוסף אתה מפסיד כסף על המשלוח

Flying_student
30-09-2010, 05:05:54
ככה זה תמיד, מה שמעצבן זה שאם אתה לא לקוח קבוע אז אתה מקבל זיכוי שלא יהיה לך מה לעשות איתו בעתיד, בנוסף אתה מפסיד כסף על המשלוח

דווקא אני מופתע לטובה... עשרים שקל כדי להחזיר מוצר פגום זה סכום ממש סביר, ולגבי זיכוי, אמנם זה המינימום אבל זה ממש סבבה. מי אתה מכיר שקונה מהסיני רק פעם אחת בחיים? האנשים שאני מכיר מתחלקים ל- אף פעם לא קנו בסיני מול לא מפסיקים לקנות בסיני:D

haimz24
30-09-2010, 05:27:52
סליחה שאני נדחף אבל זה בטח יעניין אתכם, קיבלתי סירה עם היגוי לקוי שלחתי ב 1.9 והיום אני מסתכל בחשבון משתמש של hk וקיבלתי זיכוי על עלות הסירה, המשלוח שלה עלה 51 ש"ח!

Flying_student
30-09-2010, 08:21:48
ממש לא נדחף... טוב לדעת... 20 שקלים משלוח רשום להונג קונג באמת נשמע ממש ממש זול... אפשר להבין שהטווח הוא 20 עד 50. תלוי בטח בגודל האריזה...

Globalization rules!

matanmax
30-09-2010, 11:51:39
http://www.israelpost.co.il/npostcalc.nsf/Calculator2?OpenForm&menu=8&hidec=0&mo=2
אפשר לבדוק כאן לפי משקל. גודל לא חשוב(יש הגבלת גודל, אבל זה לדברים שמעל מטר+ לא זוכר בדיוק)

נדב אתה תמצא תמיד את חצי הכוס הריקה אה?אני בטוח שגם אם אני לא ישתמש בנקודות האלו(ואני כנראה ישתמש), אני אמצא מישהו שרוצה לנצל אותם תמורת כסף אמיתי..

nadav_B
30-09-2010, 13:27:18
כן, והינה עוד חלק מהכוס הזאת

הם תמיד יזכו לפי המחיר הנוכחי ולא לפי המחיר שבו קנית את המוצר

כשאני שלחתי להם איזה מטען דפוק קיבלתי החזר של 10$ פחות (כשקניתי אותו הוא עלה 20, כששלחתי אותו המחיר ירד ל11), נוסיף את המשלוח (20 שקל) נגיד שזה עוד 5$, מה קיבלתי? 5$ חזרה בתור זיכוי? אם הייתי יודע את זה לא הייתי מתאמץ בכלל ושומר את החלקים שלו או משהו

matanmax
01-10-2010, 19:59:05
על זה זכותך להלחם כי יש קבלות שמראות כמה כסף אתה אמור לקבל..לא ידוע עד כמה נלחמת, אבל אף פעם לא אמרתי שהשרות של הובי קינג מהטובים בעולם..אבל סביר הוא כן.
נוראי הוא לא.

ועכשיו, לאיכות הבטריות.
נתחיל מההתחלה. הסיבה היחידה שקניתי דוקא את הסוללות אלו והזמנתי אותן שהם לא היו במלאי היא שיש כמה אנשים בארץ שעובדים עם הדגם הזה כבר עשרות אםך לא מאות טעינות והסוללה לא מראה סימני עיפות.
אז מי אני שלא יזמין.
נתחיל מזה שהסוללה הראשונה המדוברת בשרשור הזה היתה דפוקה בתא אחד וכל השאר היסטוריה.
בפורום אחר הסבירו לי שהובי קינג\פליטמאקס\ואטאבר עברו ליצר במקום אחר ומאז איכות הסלולה ירודה פי כמה. לא האמנתי, אבל לא הזמנתי עוד פאקים. אמרתי ניתן צ'אנס למקביל שהגיע מאוזן וטוב.
והיום. במחזור השלישי שלו. נתק באחד התאים!
ברוב חוכמתי, אמרתי טוב נפתח את השרניק בטח הלחמה לא טובה.
אבל, ההלחמות סבירות ביותר. פשוט יש באחד התאים נתק באחחד הקטבים. כלומר שמזיזים את הקיט האלקטרוני לכיון התא זה עובד, ואחרי נגיע קטנה זה מפסיק.
אמרתי ברוב חוכמתי, כי פשוט "הפרתי" את האחריות..
כרגע אני דיי אבוד עם בטריה אחת של טורנג'י שאני לא יודע עוד כמה זמן נשאר לה..

בקיצור, חוזרים לנקודת התחלה. צריך למצוא סיני אחר:\