PDA

צפייה בגרסה מלאה : הטעות שכל מתחיל עושה בתחום המסוקים

דניאל דקל
20-09-2010, 23:06:12
לפני זמן מה היתה לי שיחה מענינית עם ניר מחנות טיסניר שבקרית ביאליק

נושא השיחה היה - איזה מסוק באמת מתאים למתחילים?

ואז שנינו הגענו למסקנה נחרצת - בוודאי שלא מסוק 450 (קטן מידי) ובוודאי שלא מסוק עם פיטש

משתנה...

תודו שזו תופעה מענינית - בעוד בטיסנים ידוע שיש להתחיל עם טיסן סלחן בעל כנף עילית, גדול ככל

האפשר, עמיד לריסוקים, או במשפט אחד "עגלה מעופפת"

במסוקים המגמה למתחילים בדיוק הפוכה

רובם בוחרים מסוק קטן ולא יציב (450) ורצוי גם עצבני שיודע לבצע 3D כמו שצריך

הבעיה, שבמקרה הטוב מתחיל ממוצע מגיע ל IDLEUP לאחר כחצי שנה לפחות (אם הוא לא פרש עד אז מראש תסכול וריסוקים) ואז הוא ממילא רוכש מסוק גדול יותר (TREX600 למשל)

המסקנה של ניר ושלי היתה להתחיל עם מסוק *גדול* בעל פיטש קבוע, ואפילו קואקסיאלי (ללא רוטור זנב) שיודע לרחף ולעשות הקפות, לא יותר מזה.

אפשר להגיד שהפן-קופטר עונה על ההגדרה, הבעיה שהוא יקר מידי.

DanielJoseph20
20-09-2010, 23:30:46
+1

moshem022
20-09-2010, 23:50:14
אני ימשיך עם הדעה שלי...
מסוק טירקס 500 תמיד היה ותמיד יהייה המסוק הכי טוב שקיים למתחילים..
מטיס כבר חצי שנה מתקדם איתו מהר מאוד הוא יציב רצח מסוק מוצלח ביותר
ועד עכשיו בלי ריסוקים בכלל!

דניאל דקל
21-09-2010, 00:00:35
500 כן, אבל למה טירקס?

איך יתכן ואותו מסוק שיודע להשתולל היטב כשצריך מתאים גם למתחיל ה"אומלל"?

זה כמו שמתחיל יגיע לחנות טיסנים וימכרו לו EXTRA300 בתור טיסן ראשון...

guy1a
21-09-2010, 00:05:15
איפה החנות הזאת יוצאת בקריות .?

dbrosh
21-09-2010, 00:33:40
אני ימשיך עם הדעה שלי...
מסוק טירקס 500 תמיד היה ותמיד יהייה המסוק הכי טוב שקיים למתחילים..
מטיס כבר חצי שנה מתקדם איתו מהר מאוד הוא יציב רצח מסוק מוצלח ביותר
ועד עכשיו בלי ריסוקים בכלל!

ה-500 שלך זה הדגם קרבון CF עם הפלופלור הקואקסיאלי? כי שמעתי שעם זה מתקדמים הכי מהר

flyinglizard
21-09-2010, 04:34:44
הגודל האידיאלי למתחיל הוא 550. עכשיו גילו אותם מחדש, כמה שנים אחרי עידן מסוקי ה30. אני לא רואה שום סיבה לקנות זבל - כלומר משהו נחות מאליין - בשביל מסוק ראשון. ההגיון פשוט - אם תמשיך להטיס, לא תצטרך להחליף, ואם תרצה למכור, יהיה מי שיקנה.

קומבו של 550E ב700 דולר בערך נראה לי כמו הדרך הכי נכונה להכנס לתחביב הזה. זה לא זול במונחים אבסולוטיים, זה זול מאוד לעומת לקנות 450 ולהתייאש או לקנות 450 ואז לקנות מסוק גדול יותר, או לקנות 450 ולרסק אותו עשרות פעמים כי הוא נאבד לך במרחק\לא ריחף ישר וכו' וכו'.

ולא להתעסק עם דברים אקזוטיים (במובן הרע) - תשאר עם המיינסטרים (אליין, או אליגן בלשון העם). יותר יקר (לא כזה, אם מחשבים עלויות קומבו) אבל עושה את החיים פשוטים מבחינת זמינות מידע וחלקים.

אפשר לקנות הוריקן וכו'. לא שווה את זה, לדעתי.

wonderd
21-09-2010, 04:49:53
אתם שוכחים שברוב הפעמים - מתחילים לא רוצים להשקיע הרבה כסף, ולקנות מסוק בסדר גודל שאתם מדברים עליו, זה אומר הוצאה ענקית למתחיל - דבר שהרבה פעמים מרתיע אנשים מלנסות בכלל.

eranb
21-09-2010, 05:18:07
לפני זמן מה היתה לי שיחה מענינית עם ניר מחנות טיסניר שבקרית ביאליק

נושא השיחה היה - איזה מסוק באמת מתאים למתחילים?

ואז שנינו הגענו למסקנה נחרצת - בוודאי שלא מסוק 450 (קטן מידי) ובוודאי שלא מסוק עם פיטש

משתנה...

תודו שזו תופעה מענינית - בעוד בטיסנים ידוע שיש להתחיל עם טיסן סלחן בעל כנף עילית, גדול ככל

האפשר, עמיד לריסוקים, או במשפט אחד "עגלה מעופפת"

במסוקים המגמה למתחילים בדיוק הפוכה

רובם בוחרים מסוק קטן ולא יציב (450) ורצוי גם עצבני שיודע לבצע 3D כמו שצריך

הבעיה, שבמקרה הטוב מתחיל ממוצע מגיע ל IDLEUP לאחר כחצי שנה לפחות (אם הוא לא פרש עד אז מראש תסכול וריסוקים) ואז הוא ממילא רוכש מסוק גדול יותר (TREX600 למשל)

המסקנה של ניר ושלי היתה להתחיל עם מסוק *גדול* בעל פיטש קבוע, ואפילו קואקסיאלי (ללא רוטור זנב) שיודע לרחף ולעשות הקפות, לא יותר מזה.

אפשר להגיד שהפן-קופטר עונה על ההגדרה, הבעיה שהוא יקר מידי.

תובנות לחוד ומציאות לחוד...
מסוק איכותי בגודל 400-450 ,מאובזר כראוי ומכוון כראוי-התחלה מצויינת.
מיעוטי תקציב או מוטיבציה יכולים אכן לטעום את התחום דרך מסוק קואקסיילי.
בפעם שתתכנסו לדיון על טעויות של אנשים ,תתיחסו לנושא הסימולטור.

eranb
21-09-2010, 05:23:19
500 כן, אבל למה טירקס?

איך יתכן ואותו מסוק שיודע להשתולל היטב כשצריך מתאים גם למתחיל ה"אומלל"?

זה כמו שמתחיל יגיע לחנות טיסנים וימכרו לו EXTRA300 בתור טיסן ראשון...

במילה אחת:

כיול

כל מסוק "נורמלי" ניתן לכיול לפי צורכי המטיס,אפשר להפוך כל 500,600,700 וגם 450
לאחלה "טריינר"!
ההשוואה לאקסטרא 300 לא במקומה.
אתה כנראה לא מספיק בקיא בתחום ויוצא עם הצהרות שלא מגובות עם עובדות.

ערן

wind556
21-09-2010, 06:05:11
הגודל האידיאלי למתחיל הוא 550. עכשיו גילו אותם מחדש, כמה שנים אחרי עידן מסוקי ה30. אני לא רואה שום סיבה לקנות זבל - כלומר משהו נחות מאליין - בשביל מסוק ראשון. ההגיון פשוט - אם תמשיך להטיס, לא תצטרך להחליף, ואם תרצה למכור, יהיה מי שיקנה.

קומבו של 550E ב700 דולר בערך נראה לי כמו הדרך הכי נכונה להכנס לתחביב הזה. זה לא זול במונחים אבסולוטיים, זה זול מאוד לעומת לקנות 450 ולהתייאש או לקנות 450 ואז לקנות מסוק גדול יותר, או לקנות 450 ולרסק אותו עשרות פעמים כי הוא נאבד לך במרחק\לא ריחף ישר וכו' וכו'.

ולא להתעסק עם דברים אקזוטיים (במובן הרע) - תשאר עם המיינסטרים (אליין, או אליגן בלשון העם). יותר יקר (לא כזה, אם מחשבים עלויות קומבו) אבל עושה את החיים פשוטים מבחינת זמינות מידע וחלקים.

אפשר לקנות הוריקן וכו'. לא שווה את זה, לדעתי.

דעתך קצת משונה, נראה כאילו מעולם לא שוחחת עם מתחיל שמנסה להיכנס לתחום
700$+ שלט+ מטען+ כלי עבודה+ סוללות וכו',+ מכס+ משלוחים, אתה מגיע לסביבות 1500$.
מעטים בכלל יחלמו להיכנס לתחום בעלויות האלה, ואת זה אני אומר לאחר ששוחחתי אישית לפחות עם 1000 אנשים שרוצים להיכנס לזה ואין להם קצה חוט איך בכלל להתחיל.

כמו כן דעתך על ההוריקאן גם היא לא מגובה. יש לי הוריקאן 550 כבר 3 שנים,יצא לי להרכיב ולהטיס כמעט כל הוריקאן שיש בארץ, ועכשיו השוק מפוצץ בהוריקאן 425 במחירים מגוחכים שהופכים אותו למסוק המתחילים האולטימטיבי .זה מסוק מעולה, יציב, מדוייק ומאד פשוט וזול לתחזוקה, ועמיד יותר מכל מסוק אחר לריסוקים .
מה גם שאין שום הבדל בזמינות החלקים, יש רק הבדל במחיר....

זאת הקניה המוצלחת ביותר בעולם היום ביחסי עלות תועלת

guyro
21-09-2010, 06:07:24
רוצה להתחיל במסוקים - מילה אחת ->>> סימולטור!!!

שווה כל שקל, יחסית סכום זול להשקעה ראשונית ובכל מקרה תצטרך אותו כדי להתקדם.

wind556
21-09-2010, 06:11:44
במילה אחת:

כיול

כל מסוק "נורמלי" ניתן לכיול לפי צורכי המטיס,אפשר להפוך כל 500,600,700 וגם 450
לאחלה "טריינר"!
ההשוואה לאקסטרא 300 לא במקומה.
אתה כנראה לא מספיק בקיא בתחום ויוצא עם הצהרות שלא מגובות עם עובדות.

ערן

+ 1
הרבה אנשים מטיסים מסוקים שמכוונים "על בערך" ובטוחים שהמסוק שלהם מכוון כמו שעון שוויצרי
כמו כן כמובן שנושא הסימולטור הוא החשוב מהכל, בלי זה אין כניסה נכונה לתחביב

guyro
21-09-2010, 06:20:29
מעטים בכלל יחלמו להיכנס לתחום בעלויות האלה, ואת זה אני אומר לאחר ששוחחתי אישית לפחות עם 1000 אנשים שרוצים להיכנס לזה ואין להם קצה חוט איך בכלל להתחיל.

כמו כן דעתך על ההוריקאן גם היא לא מגובה. יש לי הוריקאן 550 כבר 3 שנים,יצא לי להרכיב ולהטיס כמעט כל הוריקאן שיש בארץ, ועכשיו השוק מפוצץ בהוריקאן 425 במחירים מגוחכים שהופכים אותו למסוק המתחילים האולטימטיבי .זה מסוק מעולה, יציב, מדוייק ומאד פשוט וזול לתחזוקה, ועמיד יותר מכל מסוק אחר לריסוקים .

אתה קצת מבולבל... שלט+ מטען+ כלי עבודה+ סוללות וכו',+ מכס+ משלוחים - את זה גם בעל ההוריקאן יצתרך לא ?

עכשיו אתה משווה קיט ערום של הוריקאן 425 מול טירקס 500 (לא 550) שעולה קומבו מלא 450 $

קח את ההוריקאן תאבזר אותו באלקטרוניקה טובה ותוסיף גם להבים והמרחק כבר לא כזה גדול.

כנראה שבשורה התחתונה הקיט עצמו יהיה זול ב - ~100 דולר ולא יותר.

חוץ מזה יש בשוק המשומשים בארץ יותר מסוקי טירקס 500 מהוריקאן, ככה שמתחיל גם יכול לקנות משומש במחיר טוב ולהנות ממוצר יותר פופולרי בשוק.

wind556
21-09-2010, 06:37:53
עקרונית אתה לא טועה,אבל עבור מתחיל מהוסס שעדיין לא מעכל את העלויות גם 100$ זה סכום שמשפיע על החלטות
מה עוד שניתן להגדיל את הפער מצד אחד, ומצד שני קיים גם הבדל בעלויות התחזוקה.
ובנושא המשומשים, שוב אתה צודק, אבל שם צריך גם טיפת מזל....כבר ראיתי כאלה שקנו מסוק "מושלם" ולאחר זמן קצר ועוד לפני הריסוק הראשון הוא עלה להם יותר מחדש

ואני גם אשמח לקבל קישור לקומבו מלא ב450$.

asafh1
21-09-2010, 08:02:04

עודד
שכחת לציין שזו דעתך .......

sagi
21-09-2010, 08:03:59
עקרונית אתה לא טועה,אבל עבור מתחיל מהוסס שעדיין לא מעכל את העלויות גם 100$ זה סכום שמשפיע על החלטות
ובנושא המשומשים, שוב אתה צודק, אבל שם צריך גם טיפת מזל....כבר ראיתי כאלה שקנו מסוק "מושלם" ולאחר זמן קצר ועוד לפני הריסוק הראשון הוא עלה להם יותר מחדש

http://www.century-rc.com/ecs/product_show.php?p_id=3800&type_id=207&kind_id=589

wind556
21-09-2010, 08:15:01
http://www.century-rc.com/ecs/product_show.php?p_id=3800&type_id=207&kind_id=589

אם ראיתי נכון זה לא קומבו מלא, חסר לו ג'יירו וסרוו זנב שזה תוספת נכבדה של 150-200$. ועל זה יש להוסיף סוללה שזה עוד כמה עשרות דולרים. סך הכל בסביבות 650$
תקן אותי אם אני טועה.
את ההוריקאן 425 ניתן לארגן ב360$ כולל הכל מכל בכל ובלי להתפשר. עם ג'יירו ספרטן למשל ועם להבי קרבון משובחים וכמובן כולל סוללה.
הבדל של 100% בקירוב במחיר , יקום נא מישהו ויאמר שזה לא פרמטר שישפיע על מתחיל ברכישה.

guyro
21-09-2010, 08:32:31

בשביל זה המלצתי לקנות רק סימולטור בהתחלה לפני שעושים רכש נוסף :rolleyes:

AVIV123
21-09-2010, 08:38:04
מישהו יכול להסביר לי מה רע בלהתחיל במסוק 4 ערוצים ??(לא קוקסיאלי)

guyro
21-09-2010, 08:40:25
אם ראיתי נכון זה לא קומבו מלא, חסר לו ג'יירו וסרוו זנב שזה תוספת נכבדה של 150-200$. ועל זה יש להוסיף סוללה שזה עוד כמה עשרות דולרים. סך הכל בסביבות 650$
תקן אותי אם אני טועה.
את ההוריקאן 425 ניתן לארגן ב360$ כולל הכל מכל בכל ובלי להתפשר. עם ג'יירו ספרטן למשל ועם להבי קרבון משובחים וכמובן כולל סוללה.
הבדל של 100% בקירוב במחיר , יקום נא מישהו ויאמר שזה לא פרמטר שישפיע על מתחיל ברכישה.

זה ויכוח סרק כי אתה לא מוכיח את המחירים והמפרט באמת.

ולגבי הקומבו של הטירקס 500 ישנו באותו אתר ששלח שגיא ב 580$ כול גירו, סרוו וסוללה.

בסוף היום אם האלקטרוניקה זהה ומערכת רדיו , הלהבים והסוללות , אז בהשוואה של הקיטים עצמם עדיין ההפרש ישאר ~100 דולר.

אבל עודד לפני שאתה ממשיך את הדיון, תמליץ לאנשים קודם כל .... סימולטור !!!

ziki
21-09-2010, 09:28:49
זה ויכוח סרק כי אתה לא מוכיח את המחירים והמפרט באמת.

ולגבי הקומבו של הטירקס 500 ישנו באותו אתר ששלח שגיא ב 580$ כול גירו, סרוו וסוללה.

בסוף היום אם האלקטרוניקה זהה ומערכת רדיו , הלהבים והסוללות , אז בהשוואה של הקיטים עצמם עדיין ההפרש ישאר ~100 דולר.

אבל עודד לפני שאתה ממשיך את הדיון, תמליץ לאנשים קודם כל .... סימולטור !!!

+1
מי שלא בטוח מה הכיוון שלו ורוצה להתנסות לפני שהוא פותח את הכיס שישב על סימולטור ויבין מה התחביב דורש ממנו לפני שמתחילים להינות מעצם ההטסה ולימוד התחזוקה.
ההתנסות בסימולטור חשובה מאד במסוקים משום שמדובר בתחביב לא זול שדורש זמן,הבנה, סבלנות וכסף.
כל קיצור דרך עולה ביוקר, מייאש ועלול להרחיק את המתלמד מהתחום.
אחרי ההתנסות הזו, ביקור בשטח והתייעצות עם אנשים שמבינים עניין אפשר לבחור כמעט כל מסוק (כל אחד לפי יכולתו ורצונו האישי ומשם הדרך קלה הרבה יותר).
אישית, התחלה ממסוק גדול טובה יותר ונכונה יותר להקניית ביטחון בטיסה, שליטה ולימוד האורינטציה של המסוק תוך ביצוע הלימוד והתרגול בגובה רב יותר (מסוק גדול נראה טוב יותר בגובה) והפחתת סיכוני הריסוק לכמעט 0 ,ההשקעה אגב לא חייבת להיות בשמיים, השוק מוצף במסוקי יד שנייה טובים מאד.
ההמלצה שלי למטיס מתחיל:
בחשמלי 500-550.
בניטרו 600.
לדעתי לא מומלץ להתחיל ממסוקים קטנים דוגמת ה 450, מטיס מתחיל מאד מוגבל בהטסת מסוק כזה, הלימוד יהיה ארוך וקשה יותר כולל התחזוקה.
התמזל מזלי ובזמן שהתחלתי להטיס היו ברשותי שני מסוקים, 450 וניטרו 50, עם ה 50 היה הרבה יותר קל ללמוד להטיס, הלימוד הלך הרבה יותר מהר והרגשתי איתו הרבה יותר בטוח ויציב באוויר.

ziki
21-09-2010, 09:36:28
מישהו יכול להסביר לי מה רע בלהתחיל במסוק 4 ערוצים ??(לא קוקסיאלי)

הכל שאלה של האם אתה רוצה ללמוד את התחום כמו שצריך או להתעסק בצעצועים?
אין לפסול שום בחירה כל אחד לפי טעמו, אבל זו שאלה אמיתית שתלויה רק באדם שנכנס לתחום.
מסוקי 4 ערוצים לא מתנהגים באוויר כמו המסוקים הרגילים ובכלל זו נישה אחרת בתחום, מוגבלת מאד מבחינת יכולת ההטסה ולימוד.

wonderd
21-09-2010, 10:12:38
זיקי היקר, שוב, לדעתי ומהניסיון שלי (לא...לא ראיתי אלפי מטיסים מתחילים כמו אחרים פה) כסף משחק תפקיד חשוב פה ולא כל אחד יכול/מוכן להתאמץ ו'להשקיע' סכומים כאלה בתור התחלה.
מסוק 500 ומעלה עם שלט נורמלי לא יעלו פחות מ 4000 ש"ח וזה סכום עצום להרבה אנשים שרוצים להתחיל. אפשר להתחיל בקטן ואח"כ להתקדם לאט לשלט נורמלי ולמסוק גדול יותר.

מישהו מהתחום אמר לי פעם כזה דבר: "בינינו, מי שמטיס מסוקים לא בדיוק רעב ללחם..", אז זהו שזה לא כ"כ נכון ויש הרבה אנשים שמעוניינים להתחיל אבל ההוצאה כבדה להם והם צריכים להשתכנע שהם רוצים להתאמץ. אני חושב שלאדם כזה עדיף לקנות מסוק קטן ולא מאיים שעלותו זולה יחסית ועלות הריסוקים תהיה אפסית יחסית לעלויות במסוקים גדולים יותר.
לא חושב שהחיקויים מהווים פתרון טוב בעיקר בגלל האמינות הירודה - אני עד לאדם שניסה להיכנס לתחום והתייאש אחרי ריסוק שלישי של המסוק שלו שנגרם בגלל בגלל התפרקות החלקים באויר (אפשר כמובן להתווכח על איכות ההרכבה אבל זה רק מחזק את טענתי שזה לא תמיד מתאים לתחילים).

זאת דעתי.

ziki
21-09-2010, 10:21:05
זיקי היקר, שוב, לדעתי ומהניסיון שלי (לא...לא ראיתי אלפי מטיסים מתחילים כמו אחרים פה) כסף משחק תפקיד חשוב פה ולא כל אחד יכול/מוכן להתאמץ ו'להשקיע' סכומים כאלה בתור התחלה.
מסוק 500 ומעלה עם שלט נורמלי לא יעלו פחות מ 4000 ש"ח וזה סכום עצום להרבה אנשים שרוצים להתחיל. אפשר להתחיל בקטן ואח"כ להתקדם לאט לשלט נורמלי ולמסוק גדול יותר.

מישהו מהתחום אמר לי פעם כזה דבר: "בינינו, מי שמטיס מסוקים לא בדיוק רעב ללחם..", אז זהו שזה לא כ"כ נכון ויש הרבה אנשים שמעוניינים להתחיל אבל ההוצאה כבדה להם והם צריכים להשתכנע שהם רוצים להתאמץ. אני חושב שלאדם כזה עדיף לקנות מסוק קטן ולא מאיים שעלותו זולה יחסית ועלות הריסוקים תהיה אפסית יחסית לעלויות במסוקים גדולים יותר.
לא חושב שהחיקויים מהווים פתרון טוב בעיקר בגלל האמינות הירודה - אני עד לאדם שניסה להיכנס לתחום והתייאש אחרי ריסוק שלישי של המסוק שלו שנגרם בגלל בגלל התפרקות החלקים באויר (אפשר כמובן להתווכח על איכות ההרכבה אבל זה רק מחזק את טענתי שזה לא תמיד מתאים לתחילים).

זאת דעתי.

אני מכבד את דעתך ואני מודע שלא לכל אחד יש את היכולת הכלכלית.
בכל זאת, אדם ששואל כיצד כדאי ללמוד נכון אז בתחום המסוקים לגודל יש משמעות חשובה מאד וכדאי שיבין זאת.
לא חייבים ללכת על מסוק חדש, יש מציאות יד שנייה טובות מאד ובמחיר סביר בהחלט כתחליף למסוק קטן חדש.
מעבר לזה גם ציינתי שהכל מתחיל מסימולטור, שם ההשקעה האמיתית היא לימוד ע"י המטיס ולא כסף.
לדעתי זו טעות להכנס לתחום הזה בלימוד הטסה עם מסוק קטן.

guyro
21-09-2010, 10:53:58
נראה לי שאפשר למצות את הנושא
ולפותח השירשור :נראה לי הפתרון הכי טוב זה שהסיני יוציא גרסא משלו ל-FUNCOPTER :cool:

flyinglizard
21-09-2010, 11:09:51
+1
מי שלא בטוח מה הכיוון שלו ורוצה להתנסות לפני שהוא פותח את הכיס שישב על סימולטור ויבין מה התחביב דורש ממנו לפני שמתחילים להינות מעצם ההטסה ולימוד התחזוקה.
ההתנסות בסימולטור חשובה מאד במסוקים משום שמדובר בתחביב לא זול שדורש זמן,הבנה, סבלנות וכסף.
כל קיצור דרך עולה ביוקר, מייאש ועלול להרחיק את המתלמד מהתחום.
אחרי ההתנסות הזו, ביקור בשטח והתייעצות עם אנשים שמבינים עניין אפשר לבחור כמעט כל מסוק (כל אחד לפי יכולתו ורצונו האישי ומשם הדרך קלה הרבה יותר).
אישית, התחלה ממסוק גדול טובה יותר ונכונה יותר להקניית ביטחון בטיסה, שליטה ולימוד האורינטציה של המסוק תוך ביצוע הלימוד והתרגול בגובה רב יותר (מסוק גדול נראה טוב יותר בגובה) והפחתת סיכוני הריסוק לכמעט 0 ,ההשקעה אגב לא חייבת להיות בשמיים, השוק מוצף במסוקי יד שנייה טובים מאד.
ההמלצה שלי למטיס מתחיל:
בחשמלי 500-550.
בניטרו 600.
לדעתי לא מומלץ להתחיל ממסוקים קטנים דוגמת ה 450, מטיס מתחיל מאד מוגבל בהטסת מסוק כזה, הלימוד יהיה ארוך וקשה יותר כולל התחזוקה.
התמזל מזלי ובזמן שהתחלתי להטיס היו ברשותי שני מסוקים, 450 וניטרו 50, עם ה 50 היה הרבה יותר קל ללמוד להטיס, הלימוד הלך הרבה יותר מהר והרגשתי איתו הרבה יותר בטוח ויציב באוויר.

מסכים ב100%. מה לעשות והתחביב הזה עולה כסף, והרבה. אפשר להכנס במעט כסף אבל זו דרך ייסורים.

AVIV123
21-09-2010, 12:07:58
הכל שאלה של האם אתה רוצה ללמוד את התחום כמו שצריך או להתעסק בצעצועים?
אין לפסול שום בחירה כל אחד לפי טעמו, אבל זו שאלה אמיתית שתלויה רק באדם שנכנס לתחום.
מסוקי 4 ערוצים לא מתנהגים באוויר כמו המסוקים הרגילים ובכלל זו נישה אחרת בתחום, מוגבלת מאד מבחינת יכולת ההטסה ולימוד.

אני מטיס גם 4 וגם 6 ערוצים אני לא מרגיש שוני מלבד שהמסוק יותר חריף ופחות יציב
תאמת אני יותר נענה להטיס 4 ערוצים מלבד רגעים שאני מחפש להשוויץ בתרגילי 3D
למי שלא אוהב 3D מסוק 4/5/6 מתפקד בצורה שווה .
הטסת מסוק לא חייבת להיות מלחמה מתמדת ביצוב המסוק
יש מסוקים של 4 ערוצים כמו QURK FUNCOPTER שמופעלים על ידי 4 ערוצים ולדעתי מתפקדים כמו שצריך שוב למי שלא מחפש 3D

נוצר מצב שמסוק שלא מבצע 3D נחשב צעצוע

Ashaman
21-09-2010, 13:04:10
מנקודת מבט של מי שעד לפני שנה היה מתחיל בתחום:

על מסוק 500 אין מה לדבר. על טירקס אין מה לדבר. הרבה יותר מדי יקר. במידה והיו אומרים לי "זה הטוב בשבילך" הייתה עונה "אז כנראה שזה לא התחביב בשבילי".
גם הקופטר 450 שרכשתי מתח את מידת ההסכמה שלי להשקיע כזה סכום עד לקצה.
לאנשים מבוססים עם משכורת שמאפשרת להם הכנסה פנויה מספקת זה אולי לא עניין כזה גדול, אבל לחבר'ה צעירים שההורים שלהם לא טחונים בכסף סכומי הכסף האלו הם עצומים.
מה עם הקופטר? הוא עבר כיוון להיות עדין ואכן היה כך, תוך חודשיים בערך התחלתי לבצע הקפות (ואני מדבר על טיסה או שתיים בשבוע עקב מגבלות זמן).
הקופטר 450 הוא מסוק מעולה למתחילים, הגודל ממש לא הפריע ואפילו ברוחות סתוויות די חזקות הוא סחב.
אפילו ארחיק ואומר שהזהירות היתרה שנקטתי עקב היותו מושפע יותר מרוחות גרמה לי להיזהר יותר בהטסה באופן כללי ועקב כך כמעט ולא לרסק בכלל.

ziki
21-09-2010, 13:47:39
אני מטיס גם 4 וגם 6 ערוצים אני לא מרגיש שוני מלבד שהמסוק יותר חריף ופחות יציב
תאמת אני יותר נענה להטיס 4 ערוצים מלבד רגעים שאני מחפש להשוויץ בתרגילי 3D
למי שלא אוהב 3D מסוק 4/5/6 מתפקד בצורה שווה .
הטסת מסוק לא חייבת להיות מלחמה מתמדת ביצוב המסוק
יש מסוקים של 4 ערוצים כמו QURK FUNCOPTER שמופעלים על ידי 4 ערוצים ולדעתי מתפקדים כמו שצריך שוב למי שלא מחפש 3D

נוצר מצב שמסוק שלא מבצע 3D נחשב צעצוע

לא קשור בכלל לעניין ה 3D
בכל מקרה זו דעתך, דעתי שונה.

AVIV123
21-09-2010, 13:50:49
לא קשור בכלל לעניין ה 3D
בכל מקרה זו דעתך, דעתי שונה.
דבר 1 אני שמח שלא ניגררנו להתנצחות טיפשית אך השמח לדעת מה השוני ??

guyro
21-09-2010, 14:07:20

אני עוד לא מבין איך מעיין לא שם לב שציקי מתחת לגיל 18 ולא חסם אותו :eek::D

guyro
21-09-2010, 14:13:37
מנקודת מבט של מי שעד לפני שנה היה מתחיל בתחום:

על מסוק 500 אין מה לדבר. על טירקס אין מה לדבר. הרבה יותר מדי יקר. במידה והיו אומרים לי "זה הטוב בשבילך" הייתה עונה "אז כנראה שזה לא התחביב בשבילי".
גם הקופטר 450 שרכשתי מתח את מידת ההסכמה שלי להשקיע כזה סכום עד לקצה.
לאנשים מבוססים עם משכורת שמאפשרת להם הכנסה פנויה מספקת זה אולי לא עניין כזה גדול, אבל לחבר'ה צעירים שההורים שלהם לא טחונים בכסף סכומי הכסף האלו הם עצומים.
מה עם הקופטר? הוא עבר כיוון להיות עדין ואכן היה כך, תוך חודשיים בערך התחלתי לבצע הקפות (ואני מדבר על טיסה או שתיים בשבוע עקב מגבלות זמן).
הקופטר 450 הוא מסוק מעולה למתחילים, הגודל ממש לא הפריע ואפילו ברוחות סתוויות די חזקות הוא סחב.
אפילו ארחיק ואומר שהזהירות היתרה שנקטתי עקב היותו מושפע יותר מרוחות גרמה לי להיזהר יותר בהטסה באופן כללי ועקב כך כמעט ולא לרסק בכלל.

ללא ספק יש חסם כלכלי שמשפיע פה על קבלת ההחלטות,

edoman
21-09-2010, 15:02:38
דעתי היא דווקא זו הדומה לאלה שממליצים על מסוקי ה500
נון זהו מסוק יקר וצריך בשבילו תקציב לא קטן בסביבות מה שאמרתם 4000-4500 ש"ח
שלא כל אחד יכול להתחיל מזה
אבל בתור אחד שהתחיל עם מסוק 450 היה לי די קשה לקלוט את הדברים למרות שהתאמנתי הרבה בסימולטור עדיין בשטח זה לא אותו הדבר הלחץ עולה ועוד הרבה פרמטרים שמתווספים בשטח
מאז שקניתי את הTREX 500 באמת שההתקדמות שלי פרצה קדימה
המסוק הרבה יותר יציב רואים אותו ודי קל לזהות אוריינטציה*
עוד דבר אוסיף היום אם תסתכלו הTREX 500 לא כזה יקר מהTREX 450 מה שמגדיל את הסיבות לקנות את ה500
וגם אני חושב שבסוף אם נקנה את הזול לאו דווקא יצא לנו הזול ... ולפעמים ההפך .
עכשיו אני לא חושב שצריך רק TREX יש עוד מסוקים רבים וטובים אבל גם יקרים ...
חשוב לציין שאין ספק שסימולטור עוזר המון בעיניין ומקטין את ההוצאות בסופו של דבר
אך דעתי היא שעדיף מסוק יציב, גדול, מסיבי שיהיה ניתן ללמוד עליו אוריינטציה כמו שצריך
בקיצור מבחינתי אם הייתי מתחיל מחדש הייתי קונה את הTREX 500 ללא שום ספק

ziki
21-09-2010, 15:03:22
אני עוד לא מבין איך מעיין לא שם לב שציקי מתחת לגיל 18 ולא חסם אותו :eek::D

אני קונה !
אם אתה מבטיח לי שאחזור להיות מתחת לגיל 18 אז מעיין תחסום אותי מייד, אני מוכן לשלם את המחיר.

edoman
21-09-2010, 15:06:09

גם אני שמתי לב לזה והיה לי פשוט כייף לקרוא את השירשור ...
ומי שלא שם לב לזה או שלא נהנה סוף סוף לקרוא שגיד לי אשמח לשמוע את דעתו

ziki
21-09-2010, 15:12:39
ללא ספק יש חסם כלכלי שמשפיע פה על קבלת ההחלטות,

שום חסם כלכלי, יש פתרונות יד שנייה.
תעיף מבט בחתימה שלי ;) , תאמין לי שמסוק כזה יהיה עדיף למטיס מתחיל מכל 450 שתקנה.