PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מטען איכותי

b1yossi
21-09-2010, 20:37:54
לאחרונה הגעתי לתובנה כי המטענים הסיניים למינהם (ACUCELL ושות') אמנם עושים את העבודה ואפילו לא רע בכלל, אולם חסר להם "השפיץ" הקיים לרוב בציוד מקצועי אותו אני מכיר היטב.
למה אני מתכוון : בלאנס - אמנם במטען הסיני מבוצע בלאנס לא רע, אך הוא מבוצע בזרם של 300mA לפי המנואל, שזה זרם גבוה למדי בייחוד כאשר מקווים להשיג דיוק גבוה.

דבר נוסף הקושי של המטענים הללו "באישוש" תאים קצת יותר חלשים בייחוד כאשר הם נטענים בסוללה בה תאים אחרים במצב טוב יותר.

ודבר אחרון עקב ריבוי סוללות, אני מבלה כל יום חמישי\שישי בשעות של טעינה - לא בשביל זה המציאו את הליפו, כך שאני מחפש את היכולת לטעון יותר מסוללה אחת במקביל (ואני מכיר ומצדד בהמלצה לרכוש יותר ממטען ACCUCELL אחד).

האם יש לכם המלצות למטענים שנחשבים איכותיים במיוחד ?
בוא נניח לרגע שהעלות אינה פונקציה כרגע, למרות שבסופו של דבר היא כן.

עמי
22-09-2010, 21:51:39
+1

MDreamer
23-09-2010, 09:32:32
בועז תמיד ממליץ על HYPERION
אני די תומך בו

erazz
23-09-2010, 11:54:52
אני גם מאוד אוהב את HYPERION.
אני משתמש קבוע ב-EOS5i והתוצאה מצויינת.

אבל אם הייתי צריך לבחור משהוא ממש איכותי הייתי הולך על גרמני. Robbe למשל.

Boogle
23-09-2010, 11:56:31
אזהרה , אם הנך מתחת לגיל 18 נא לא להמשיך לקרוא!!

יוסי, לא משהו אישי, פשוט הייתי חייב...:D (אתה תהיה חייב לי צ'אפחה אבל היא שווה את זה:D:D:D)

לאחרונה הגעתי לתובנה כי הנשים למינהן (הנשואות ושות') אמנם עושות את העבודה ואפילו לא רע בכלל, אולם חסר להם "השפיץ" הקיים לרוב בנשים מקצועיות אותן אני מכיר היטב.
למה אני מתכוון : ****- אמנם באשה הנשואה מבוצע ****לא רע, אך הוא מבוצע בקצב של **** לפי המנואל, שזה קצב נמוך למדי בייחוד כאשר מקווים להשיג דיוק גבוה.

דבר נוסף הקושי של הנשים הללו "באישוש" תאים קצת יותר חלשים בייחוד כאשר הם נמצאים בגבר בו איברים אחרים במצב טוב יותר.

ודבר אחרון עקב ריבוי נשים (:eek:), אני מבלה כל יום חמישי\שישי בשעות של *****- לא בשביל זה המציאו את ה****, כך שאני מחפש את היכולת לטעום יותר מאשה אחת במקביל (ואני מכיר ומצדד בהמלצה לרכוש יותר ממתאם ACCUCELL אחד).

האם יש לכם המלצות לנשים שנחשבות איכותייות במיוחד ?
בוא נניח לרגע שהעלות אינה פונקציה כרגע, למרות שבסופו של דבר היא כן.

eitan-ro
23-09-2010, 12:05:48
ואם אתה מוכן להשקיע עוד קצת, אז את המטענים של חברת SCHULZE (http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/index_uk.htm) הגרמנית וORBIT (אין לי מושג איזו תוצרת המטענים שלהם).
אני אישית משתמש במטען הכי פשוט של SCHULZE כבר למעלה מ-5 שנים ואני יכול רק לשבח אותו! הוא מצליח להחיות סוללות שאף מטען אחר שאני מכיר לא הצליחו (מדובר בעיקר על סוללות NIMH ו NUCAD), יכול להטעין במקביל 2 פקים של עד 14 תאים, יש לו מידי פעם עידכוני תכנה שכוללים הרחבת יכולות טעינה (למשל דגמים חדשים של סוללות), אם אני לא טועה יש להם זיכרון של סוללות ואז אתה יכול לעקוב אחרי כל פק סוללות ולדעת מה המצב שלו.
בטוח יש עוד הרבה פיצ'רים שאני לא מכיר. החיסרון היחידי שלו זה המחיר, אבל אם אתה מחפש מטען שישרת אותך ל10-15 שנים הקרובות (אולי אפילו יותר) אז שווה מאד להשקיע במטען טוב מבית טוב שנותן גם שירות מעולה (מניסיון).
איתן.

eitan-ro
23-09-2010, 12:10:12

אני נאלץ לא להסכים איתך בכלל! ROBBE כבר שנים לא מייצרים בגרמניה ואני גם בספק שהם עושים QA בגרמניה אם בכלל, האיכות של המוצרים שלהם ירדה מאד, והמטענים בפרט! קרה לי אישית יותר מפעם אחת שהגיעו אלי 2 חברים שהמטען שלהם פשוט לא הצליח להטעין תאים של NIMH של GP. אחד מהם החליף את המטען שלו במטען של HYPERION והפלא ופלא... הכל עובד חלק! מיותר לציין שהחבר השני עשה את אותו הצעד כעבור שעה.
איתן.

tisanir
23-09-2010, 12:21:58

יוסי, לא משהו אישי, פשוט הייתי חייב...:D (אתה תהיה חייב לי צ'אפחה אבל היא שווה את זה:D:D:D)

מצטער בוגל, הייתי חייב לקרוא :D

erazz
23-09-2010, 13:29:32
אני נאלץ לא להסכים איתך בכלל! ROBBE כבר שנים לא מייצרים בגרמניה ואני גם בספק שהם עושים QA בגרמניה אם בכלל, האיכות של המוצרים שלהם ירדה מאד, והמטענים בפרט! קרה לי אישית יותר מפעם אחת שהגיעו אלי 2 חברים שהמטען שלהם פשוט לא הצליח להטעין תאים של NIMH של GP. אחד מהם החליף את המטען שלו במטען של HYPERION והפלא ופלא... הכל עובד חלק! מיותר לציין שהחבר השני עשה את אותו הצעד כעבור שעה.
איתן.

ואאלה,
לא ידעתי.

מזמן מזמן קניתי ROBBE והמטען היה פגז!
תודה על העדכון.

ZvikaF
23-09-2010, 14:19:34
בוגל אתה קרוע... :)
יוסי הפתרון טמון בריבוי מטענים, כנראה שהסיניים הם כן הפתרון הטריואלי בגלל המחיר.

wonderd
23-09-2010, 14:52:33
בוגל, אני אבדוק את העניין עם אישתי מאוחר יותר, אם אני לא חוזר תדע שיש בעיה..:confused:

s.mario
23-09-2010, 14:59:52
אני משתמש מזה 4 שנים לערך במטען של חברת ROBBE , שנרכשה אצל היבואן בארץ - ומרוצה מאד לאורך כל התקופה.

guyst
23-09-2010, 15:24:46
בנצי אתה "שפיץ" :D:D:D
לא ידענו שחבוי בך גם סופר....:p

b1yossi
23-09-2010, 16:49:18
בועז תמיד ממליץ על HYPERION
אני די תומך בו

בנצי ענק !!!
אז עכשיו בנוסף לכאבים ולחום הגבוה שאני סובל ממנו (חולה), גם כואבות לי הצלעות מרוב צחוק.

ואם אתה מוכן להשקיע עוד קצת, אז את המטענים של חברת SCHULZE (http://www.schulze-elektronik-gmbh.de/index_uk.htm) הגרמנית וORBIT (אין לי מושג איזו תוצרת המטענים שלהם).
אני אישית משתמש במטען הכי פשוט של SCHULZE כבר למעלה מ-5 שנים ואני יכול רק לשבח אותו! הוא מצליח להחיות סוללות שאף מטען אחר שאני מכיר לא הצליחו (מדובר בעיקר על סוללות NIMH ו NUCAD), יכול להטעין במקביל 2 פקים של עד 14 תאים, יש לו מידי פעם עידכוני תכנה שכוללים הרחבת יכולות טעינה (למשל דגמים חדשים של סוללות), אם אני לא טועה יש להם זיכרון של סוללות ואז אתה יכול לעקוב אחרי כל פק סוללות ולדעת מה המצב שלו.
בטוח יש עוד הרבה פיצ'רים שאני לא מכיר. החיסרון היחידי שלו זה המחיר, אבל אם אתה מחפש מטען שישרת אותך ל10-15 שנים הקרובות (אולי אפילו יותר) אז שווה מאד להשקיע במטען טוב מבית טוב שנותן גם שירות מעולה (מניסיון).
איתן.

בוגל אתה קרוע... :)
יוסי הפתרון טמון בריבוי מטענים, כנראה שהסיניים הם כן הפתרון הטריואלי בגלל המחיר.

המטענים הסינים זה פתרון לחצי בעיה (ריבוי סוללות), הם לא פותרים את בעית איכות הטעינה.

אין לי ספק ששולץ הם מטענים בליגה אחרת - אבל כפי שציינת המחיר שערורייתי בכל קנה מידה.

רבותי אתם מציינים פחות או יותר את המובן מאליו - להיפריון מטענים מצויינים, לשולץ כמובן, מה לגבי cellpro ?
אני מחפש דגם ספציפי עם קבלות ללא עוררין, האם ישנן עןד חברות \דגמים מומלצים ולא באופן כללי ?

איציק רונן
24-09-2010, 02:34:43
לדעתי שאפשר להשתמש במטען זול יחסית אבל מה שחשוב זה מאזנים טובים. לי יש שני דגמים של מאזנים של היפריון והם עושים עבודה טובה. לשם הגילוי הנאות, לא ממש ערכתי ביקת עומק בעניין של דיוק האיזון. יש לי כמה סוללות שחיות מצויין הרבה מאוד זמן, זה הכי טוב שאני יכול להגיד.

שאלת המשך:
אני לא מבין למה לא מייצרים מטענים שמתחברים ישירות לחשמל!

erazz
24-09-2010, 08:11:18
דווקא מייצרים מטענים שמתחברים ישירות לחשמל אבל מעדיפים מטענים של 12V כי מטענים שמתחברים ישירות לחשמל כי זה יקר!

לא רק שצריך רכיבים יחסית יקרים (כמו שנאי) אלא שזה גם יותר כבד (משלוח) והכי גרוע - זה צריך אישורי תקנים (UL). האישורים האלה לא פשוטים להשגה והם יקרים וכן, אפילו הסיניים צריכים אותם כדי לשווק בארה"ב ואירופה.

guyst
24-09-2010, 13:24:08
ואני קונה מה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=27062)שבנצי אומר לי...:)

אתמול בשטח 20 דקות לסוללה 5 תאים. מרשים!

טיסני אילת
26-09-2010, 20:30:34
הטוב ביותר, שולץ.
הדיוק, האיכות הנתונים והפונקציות שלו מעמידות בצל את כל השאר.
יש מטענים, יש מטענים טובים, ויש שולץ... רק שהשולץ מאוד בררן לגבי איכות הסוללות וגם איכות הכבילה.

אני אישית משתמש ב- Mega Power Infinity 960SR אשר זהה לחלוטין ל-Robbe Infinity III
מטען מאוד מוצלח ומדוייק.
אבל לרוב המשתמשים בליפו וליפה (A123) מספיק מטען סיני, מהסיבה שהאלוגריתם לטעינת ליתיום הוא פשוט ביותר. בכימיות אחרות נדרש אלוגריתם יותר חכם.
כמובן שגם החומרה חשובה מאוד. דין רכיב עם סטיה של 2% שונה מאוד מרכיב עם סטיה של 7%...

Boogle
27-09-2010, 21:20:41
יוסי, מה שלומך? לא ראיתי שאתה חולה.

ולגבי מטענים, אני טוען שאם אתה טוען שצריך לטעון ליפו סינית ששוה 8$ עם מטען גרמני שעולה 500$ הרי שהטענה הזו היא בשל המחלה :D

תתעשת בבקשה וקנה את המטען (בכל כפולה שנוחה לך) המומלץ ע"י גיא :D

shlomok
28-09-2010, 21:14:11
יש לי את ה מטען הגרמני Schulze ISL6-330 battery charger משנת 2004
אני אמנם צריך לעשות עידכון "קושחה", ולא השתמשתי בו מספר שנים אבל אני זוכר היטב שהוא היה אחד הטובים שהיו אז בשוק.

בנוסף קניתי לאחרונה את המטען הבא: Ultra Trio plus 14 Graupner 6466
וגם את הספק כוח: Mains Power Supply Unit 5-15V 40A Graupner

הם בדרך מגרמניה, ראה אותם כאן:
http://www.engel-modellbau.de/catalog/product_info.php?cPath=144&products_id=2041&osCsid=e72d978772a8aeef2e027292a96f7dbb

לא זול אבל מעולם לא התאכזבתי מתוצרת גרמנית.

b1yossi
29-09-2010, 06:00:56
הגראופנר נראה אופציה מעניינת ביחס למחיר, אבדוק מה יש להם באתר.
יש לך רשמים לגבי הדיוק ?

erazz
29-09-2010, 08:56:00

ולגבי מטענים, אני טוען שאם אתה טוען שצריך לטעון ליפו סינית ששוה 8$ עם מטען גרמני שעולה 500$ הרי שהטענה הזו היא בשל המחלה :D

אמ"ל ++

b1yossi
29-09-2010, 10:20:05

בנצי
ראשית לא כל מה שאנו קונים חייב להיות בעל יחס תמורה\כסף\הגיון מושלם (שאתן לך דוגמאות מחייך האישיים ??? :D)
שנית, הסברתי את עצמי מעלה, הרצון שלי לא נובע מהנסיון להציל סוללה של 8$ (חוץ מזה שזה מעליב, יש לי סוללות גם של 12.5$...:p), אלא מכך שבעקבות טעינה פחות ממושלמת אני מקבל ביצועים מופחתים בסדר הנדסי יורד מטעינה לטעינה (ולא מדובר בסוללה אחת דפוקה, אני מקווה שאתה סומך על הידע והנסיון המינמאליים שלי שאני יודע לזהות סוללה דפוקה כי היא זולה\עייפה\לא פועלת בתנאים המתאימים או שיש בעיה סיסטמטית בטעינה - אמנם קלה מאוד אבל עיקבית).

ולא אין לי כוונה לרכוש מטען של 500$ (אל תהיה קיצוני בשביל להמחיש נקודה שאתה רוצה להדגיש, זה סוג של דמגוגיה לעניים אתה יודע... :))
אני כן מנסה להבין ולזהות מטענים שמסוגלים לבצע טעינה ברמה גבוהה יותר מאשר המטענים של הסיני, אבל במחיר שלטעמי יש בו הגיון (תהיה רגוע לא 500$, גם לא 499$...:p).

מצד שני אני תומך גדול בגישת "העדיף מס' מטענים זולים", גם כגיבוי וגם כאופציה לטעינה רב זרועית, מאשר מטען אחד מפלצת, ולראיה יש ברשותי שני מטענים (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6507&Product_Name=Turnigy_2-3_Cell_Lipoly_Balance/Charger) פשוטים (שאגב מאזנים מצויין) והזמנתי עוד שלושה כאלו, (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7637&Product_Name=Turnigy_balancer_&_Charger_2S-3S) וזאת ע"מ לפתור את הבעיה הכמותית חסרונם כמובן שהם מיועדים ל2-3 תאים ורק לליפו (ללא בקרת זרם\קיבול וכ"ו).

ספציפית הבעיה עם המטען שאתה מציע שהוא לטעינת 6 תאים, ואני צריך ל-8 תאים לפחות.

eitan-ro
29-09-2010, 10:31:55
יוסי - תנסה לחפש אולי מטעני שולץ או גראופנר באי-ביי הגרמני (http://modellbau.shop.ebay.de/RC-Modellbau-/9153/i.html?_nkw=schulze&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282), כבר יצא לי לקנות משם מקלט של שולץ בפחות מחצי מחיר.
אבל תשים לב לדגמים, הישנים יותר כמו הILS 6-330 לא יכול לטעון שני פקים גדולים בו זמנית (נדמה לי אפילו שהוא לא יכול לטעון 2 פקים בו זמנית בכלל אבל אולי אני טועה).
איתן.
עריכה:
גם פה (http://toys.shop.ebay.com/Radio-Control-Control-Line-/2562/i.html?_nkw=schulze&_catref=1&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282) יש לך מבחר מאד גדול. מאד מאד ממליץ על לקנות מטען איכותי...

shlomok
29-09-2010, 16:54:25
כמובן שמי שירצה, יכול לבוא אלי ולנסות את המטען של שולץ ואת האחרים אחרי שיגיעו בדואר.
כרגע אין לי ספק כח אז את שולץ אפשר רק במצבר של האוטו

שלמה

Boogle
29-09-2010, 21:35:43
יוס, אני לרגע לא טוען שתקנה ב499$ אבל נראה לי שגם 270$ מהלינקים של איתן נראים מוגזמים בימינו עקב התפתחותן המהיר והמפתיעה של יכולות הליפו.
אני מכרתי מטען היפריון (ועוד אחד מחכה למושיע) שרכשתי לא כל כך מזמן במחיר של קרוב ל200$ כי פשוט, הם לא עמדו בקצב השינויים והלימוד על הסוללות. (למשל FAST, STORAGE וכו')
ואני טוען שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא.
אכן מטען שידע לעדכן את הקושחה נראה עדיף, אם כבר להשקיע, אך זו לא תחושת הבטן הנוחה לי.
זכותך, כמובן לחשוב אחרת.
שים לב שמדי פעם היפני מוציא מטענים "ישנים" של היפריון לסייל רק בגלל חוסר תמיכה בכל הפונקציות העדכניות.

אגב, אני מקווה שאת השלישיה לעיל הזמנת בסווארם :D (רמז 2.88).

b1yossi
29-09-2010, 22:05:24
יוס, אני לרגע לא טוען שתקנה ב499$ אבל נראה לי שגם 270$ מהלינקים של איתן נראים מוגזמים בימינו עקב התפתחותן המהיר והמפתיעה של יכולות הליפו.
אני מכרתי מטען היפריון (ועוד אחד מחכה למושיע) שרכשתי לא כל כך מזמן במחיר של קרוב ל200$ כי פשוט, הם לא עמדו בקצב השינויים והלימוד על הסוללות. (למשל FAST, STORAGE וכו')
ואני טוען שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא. מסכים !
אכן מטען שידע לעדכן את הקושחה נראה עדיף מסכים !, אם כבר להשקיע, אך זו לא תחושת הבטן הנוחה לי.
זכותך, כמובן לחשוב אחרת. מסכים!
שים לב שמדי פעם היפני מוציא מטענים "ישנים" של היפריון לסייל רק בגלל חוסר תמיכה בכל הפונקציות העדכניות.

אגב, אני מקווה שאת השלישיה לעיל הזמנת בסווארם :D (רמז 2.88) כמובן - עוד לפני שהשיטה הפסיקה לעבוד.

בנצי
אני מסכים אתך בהכל, חוץ מהמסקנה הסופית - אני מתכוון לחקור את הנושא לעומקו ככל שאוכל לפני שארכוש משהו.

Boogle
29-09-2010, 22:10:11
כמובן - עוד לפני שהשיטה הפסיקה לעבוד.

יוס'לה, אתה לא מעודכן, שיטת הסווארם חזרה ובגדול :D
קרא פה
V
V
V
V

eitan-ro
29-09-2010, 22:17:24
ואני טוען שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא.
אכן מטען שידע לעדכן את הקושחה נראה עדיף, אם כבר להשקיע, אך זו לא תחושת הבטן הנוחה לי.
זכותך, כמובן לחשוב אחרת.

אגב, אני מקווה שאת השלישיה לעיל הזמנת בסווארם :D (רמז 2.88).

כאן נמצא עוד הבדל בין המטענים הפשוטים לטובים - המטענים הטובים (סטייל שולץ) מוציאים עידכוני תכנה שמתאימים לכל טכנולוגיה חדשה שיוצאת.
המטען שלי למשל כשקניתי אותו יד שניה, לא הייתה בכלל אופציה של ליפו, אבל אחרי שעשיתי לו עידכון תכנה פתאום יכולתי לטעון ליפו ועוד איזה סוג סוללה שאני לא מכיר.
איתן.

flyinglizard
01-10-2010, 02:08:38
זה (http://www.revolectrix.com/powerlab8.htm) אמור להיות מטען מהטובים בשוק כרגע, כך לפי מה שחקרתי בנושא בRCG. כמובן שהפיצ'ר הבולט בו הוא ההספק ההזוי. אני מניח שאתה לא צריך דבר כזה, ולכן אולי כדאי לך לחכות - היפריון מוציאים בקרוב את הsuperduo 3 שנותן שני פורטים של 500w, מה שיותר שימושי עבור טיסנים קטנים.

עבור מסוק גדול או ג'ייאנט סקייל חשמלי, אני בספק אם משהו יכול לגעת בPL8...

כרגע אני במגמת צימצום מספר ליפו-ים ומעבר לטעינה בשדה באמצעות גנרטור עם קצב טעינה גבוה (מעל 5C). אלא אם מדובר בפאקים קטנים, את זה השולץ לא יודע לעשות (לפי מה שראיתי, מוגבל ל10A). בגדול, השולץ נראה כמו מקרה קלאסי של "טכנולוגיה אירופאית" מיושנת מדי ויקרה מדי. עדכוני תוכנה אפשר להוציא עד מחר - להעלות הספק יציאה הם כנראה לא יכולים בתוכנה.

b1yossi
01-10-2010, 05:38:00
זה (http://www.revolectrix.com/powerlab8.htm) אמור להיות מטען מהטובים בשוק כרגע, כך לפי מה שחקרתי בנושא בRCG. כמובן שהפיצ'ר הבולט בו הוא ההספק ההזוי. אני מניח שאתה לא צריך דבר כזה, ולכן אולי כדאי לך לחכות - היפריון מוציאים בקרוב את הsuperduo 3 שנותן שני פורטים של 500w, מה שיותר שימושי עבור טיסנים קטנים.

עבור מסוק גדול או ג'ייאנט סקייל חשמלי, אני בספק אם משהו יכול לגעת בPL8...

כרגע אני במגמת צימצום מספר ליפו-ים ומעבר לטעינה בשדה באמצעות גנרטור עם קצב טעינה גבוה (מעל 5C). אלא אם מדובר בפאקים קטנים, את זה השולץ לא יודע לעשות (לפי מה שראיתי, מוגבל ל10A). בגדול, השולץ נראה כמו מקרה קלאסי של "טכנולוגיה אירופאית" מיושנת מדי ויקרה מדי. עדכוני תוכנה אפשר להוציא עד מחר - להעלות הספק יציאה הם כנראה לא יכולים בתוכנה.

קראתי את השרשור המדובר עוד לפני שפתחתי את הדיון הזה, אכן ע"פ הנתונים מדובר במפלצת הספק שיודעת לטעון הכל, יחד עם זאת בפועל המטען חדש יחסית בשוק, אין עדיין דעות מוצקות לגבי טיב הטעינה בכימיות שאינן ליפו - לעומת זאת בהנחה כי המטען מבוסס על החומרה והתוכנה של אחיו הקטנים יותר (cellpro4, cellpro10), הרי שמדובר במטען\מאזן מהמשובחים שניתן לרכוש, לא פחות טוב מהשולץ אולי אפילו טוב יותר בפרמטרים מסויימים.

הבעיה העיקרית בלהבין איזה הוא מטען שמבטיח וגם מקיים היא, שנתוני יצרן הם - נתוני יצרן, הם אינם בהכרח מעידים על התנהגות המטען בפועל ויש להסתמך על דיווחים מהשטח - פה נעוצה הבעיה : לחלק מהמטענים שעל הנייר אמורים להיות טובים מאוד כמעט ואין דיווחים, חלק הארי של הדיווחים מועלים ע"י אנשים שכוונתם טובה אך אין להם ידע ורקע מתאימים לנתח לאתר ולהבדיל בין המוץ לתבן, מה שמקשה מאוד להבין בפועל מה שווה כל מטען.