PDA

צפייה בגרסה מלאה : טורניג'י C35-36 1100KV - טלינק.

yanivoz
23-09-2010, 12:37:11
צהריים טובים

היום הלכתי להטיס את הטלינק שלי עם המנוע החדש - טורניג'י C35-36 1100KV

והתאכזבתי ממנו ממש(מהמנוע)

לפניו היה לי את ה 35-30 ואני לא מרגיש בהבדל כמעט...אולי קצת יותר מהיר, וזהו!

אני לא מבין למה אומרים שהוא מנוע עם יותר כוח...

ראוי לציין שאת שניהם הטסתי עם פרופ 11X4.7

וזה ניראה לי כאילו יותר קשה לעשות איתו 3D(אולי בגלל מרכז כובד?)

גם בנחיתות הוא נופל לי על האף.

זה רק אצלי ככה או מה ?

aofer
23-09-2010, 13:14:50
אני היום הולך לעשות טסט לטלינק שלי עם מנוע דומה רק 1300kv, אדווח מה היו התוצאות.
מה שהכי מעצבן אותי עכשיו זה הגלגלים המטופשים האלה. נראה לי שהם הולכים לעשות לי בעיות

אייל שפירא
23-09-2010, 13:17:46
מדדת צריכת זרם בזמן ההפעלה?
בדקת מרכז כובד?
ניסית פרופלורים שונים?

על סמך מה אתה מבקר את המנוע?

guyst
23-09-2010, 13:36:52
איזה בקר ואיזו סוללה יש לך? בדקת שאתה לא "חונק" אותו?
כיוונת את הבקר למקסימום מצערת?

tisanir
23-09-2010, 13:44:10
אני היום הולך לעשות טסט לטלינק שלי עם מנוע דומה רק 1300kv, אדווח מה היו התוצאות.
מה שהכי מעצבן אותי עכשיו זה הגלגלים המטופשים האלה. נראה לי שהם הולכים לעשות לי בעיות

הם עושים בעיות לכולם....
תנחת על אספלט.

aofer
23-09-2010, 13:51:43
אני מפחד שהם יתקעו בהמראה, אני פשוט מעדיף לעשות את ההמראה של הטסט עם ריצה על המסלול ולא מהיד

haimz24
23-09-2010, 13:56:05
חזרתי הרגע מגלילות היה אחד כזה, מייד לאחר ההמראה הראשונה הוא ביטל תגלגלים לחלוטין!

yanivoz
23-09-2010, 14:46:46
איזה בקר ואיזו סוללה יש לך? בדקת שאתה לא "חונק" אותו?
כיוונת את הבקר למקסימום מצערת?

בקר 40A

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9299

סוללה 2200 11.1 25C

מה הכוונה "לא חונק" ?

ואיך אני מכוון את הבקר למקסימום? (שהמנוע יתחיל להסתובב מהרגע שאני נוגע במצערת ?)

yanivoz
23-09-2010, 14:49:41
מדדת צריכת זרם בזמן ההפעלה?
בדקת מרכז כובד?
ניסית פרופלורים שונים?

על סמך מה אתה מבקר את המנוע?

אני לא כל כך יודע איך המרכז כובד אמור להיות בטלינק...רק יודע שהזנב אמור "ליפול"...

ניסיתי רק פרופ 11X4.7

guyst
23-09-2010, 15:03:51
בקר 40A

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9299

סוללה 2200 11.1 25C

מה הכוונה "לא חונק" ?

ואיך אני מכוון את הבקר למקסימום? (שהמנוע יתחיל להסתובב מהרגע שאני נוגע במצערת ?)

הבקר מתאים. "חונק" - אם המנוע מנסה למשוך 40A לדוגמה והסוללה מספקת 30A המנוע לא היה נותן את המקסימום אבל במקרה שלך נראה שאין בעייה.
כיוון בקר למקסימום (ש"ידע" את גבולות הגזרה שלו) צריך להדליק את השלט כאשר המצערת במקסימום. אחרי שאתה מקבל ציפצוף תוריד את המצערת.

Boogle
23-09-2010, 15:19:05
אתה מצחיק , החלפת מנוע 1100KV במנוע 1100KV ששוקל יותר ב30 גרם ואתה מתלונן על מרכז כובד קדמי ואותו הכח ???? כאילו דאא ...

תקרא את זה : החלפתי פיאט 500 במרצדס ועדיין בעיר אני נוסע כחוק 50 קמ"ש...

המשמעות של "יותר כוח" במנוע בעל KV זהה היא חד משמעית הגדלת פרופ או הגדלת מס התאים בסוללה, רק מפה יבוא לך יותר כח.
אילו רצית לשמור על הסט אפ כמות שהוא ורק לקבל יותר כח היית צריך לקנות מנוע עם KV גבוהה יותר כמו עמית.

היות ושמת 30 גרם (די מיותרים) באף עליך להסיט הסוללה לאחור כסנטימטר עד שניים לקבל נקודת איזון חדשה.

בקיצור, כפי שאמרתי כבר הרבה פעמים, לפני שאתה מערבל סטיקים , ראוי היה שתלמד מכניקת טייס בסיסית.

yanivoz
23-09-2010, 15:34:17
אתה מצחיק , החלפת מנוע 1100KV במנוע 1100KV ששוקל יותר ב30 גרם ואתה מתלונן על מרכז כובד קדמי ואותו הכח ???? כאילו דאא ...

תקרא את זה : החלפתי פיאט 500 במרצדס ועדיין בעיר אני נוסע כחוק 50 קמ"ש...

המשמעות של "יותר כוח" במנוע בעל KV זהה היא חד משמעית הגדלת פרופ או הגדלת מס התאים בסוללה, רק מפה יבוא לך יותר כח.
אילו רצית לשמור על הסט אפ כמות שהוא ורק לקבל יותר כח היית צריך לקנות מנוע עם KV גבוהה יותר כמו עמית.

היות ושמת 30 גרם (די מיותרים) באף עליך להסיט הסוללה לאחור כסנטימטר עד שניים לקבל נקודת איזון חדשה.

בקיצור, כפי שאמרתי כבר הרבה פעמים, לפני שאתה מערבל סטיקים , ראוי היה שתלמד מכניקת טייס בסיסית.

החלפתי למנוע הזה לאחר שהמליצו עליו כאן בפורום וגם בפורומים אחרים...

אולי אני לא מרגיש כי גם במנוע הקודם שהייתי אמור לשים פרופ 10X4.7 שמתי 11X4.7

אצלי הסוללה היא בתוך חור שמיועד לה..כך שאין לה הרבה איפה לזוז.

איך הגעת למכניקת טייס ? אני לא מתכוון להיות אלוף אירופה..

Boogle
23-09-2010, 15:42:59
החלפתי למנוע הזה לאחר שהמליצו עליו כאן בפורום וגם בפורומים אחרים...

אולי אני לא מרגיש כי גם במנוע הקודם שהייתי אמור לשים פרופ 10X4.7 שמתי 11X4.7

אצלי הסוללה היא בתוך חור שמיועד לה..כך שאין לה הרבה איפה לזוז.

איך הגעת למכניקת טייס ? אני לא מתכוון להיות אלוף אירופה..

גם עבור רשיון רכב אתה לומד פעולה בסיסית של מנוע ומכניקת התנועה בכביש.

אם היית משקיע ללמוד ערכים בסיסיים כמו איזון כלי טייס , תגובות הגאים, השפעות מנוע ותופעות של ניהוג, לא היית שואל את השאלות ששאלת כי היה ברור לך מה אתה עושה.
במקום זאת, אתה זורק שאלה לא ממוקדת בפורום , מקבל תשובות עם הנחה שאתה מבין , אבל בעצם לא הבנת כלום, ואח"כ מודיע "המליצו לי בפורום כך וכך". מה עשית? זרקת כסף ואתה לא נהנה!!!

בהחלט יתכן שאילו שמת על המנוע הקודם פרופ של 12X4 או 12X5 היית זוכה בכוח הנוסף הנכסף ולא היית נכנס להרפתקאה מיותרת.
אגב, מהכרת המנוע הקודם ודיווח של גיא עליו הוא סוחב בקלות גם פרופ 12X6. ואם היית טורח לקרוא את המאמרים שלי, למשל, היית יודע שאתה יכול להעמיס גם פרופ של 13X4 למשל.

עכשיו יש לך שתי אפשרויות, להשקיע קצת בידע תאורטי, או להמשיך לשאול שאלות "צועקות" של "תביאו לי מנוע עם הרבה כח!!!!!" ואז יביאו לך מנוע מתאים, נכון מר שפירא ?;)

s.mario
23-09-2010, 16:50:23
ראוי לציין שאת שניהם הטסתי עם פרופ 11X4.7

באיזה פרופ אתה משתמש.? - קישור.

yanivoz
23-09-2010, 17:06:10
גם עבור רשיון רכב אתה לומד פעולה בסיסית של מנוע ומכניקת התנועה בכביש.

אם היית משקיע ללמוד ערכים בסיסיים כמו איזון כלי טייס , תגובות הגאים, השפעות מנוע ותופעות של ניהוג, לא היית שואל את השאלות ששאלת כי היה ברור לך מה אתה עושה.
במקום זאת, אתה זורק שאלה לא ממוקדת בפורום , מקבל תשובות עם הנחה שאתה מבין , אבל בעצם לא הבנת כלום, ואח"כ מודיע "המליצו לי בפורום כך וכך". מה עשית? זרקת כסף ואתה לא נהנה!!!

בהחלט יתכן שאילו שמת על המנוע הקודם פרופ של 12X4 או 12X5 היית זוכה בכוח הנוסף הנכסף ולא היית נכנס להרפתקאה מיותרת.
אגב, מהכרת המנוע הקודם ודיווח של גיא עליו הוא סוחב בקלות גם פרופ 12X6. ואם היית טורח לקרוא את המאמרים שלי, למשל, היית יודע שאתה יכול להעמיס גם פרופ של 13X4 למשל.

עכשיו יש לך שתי אפשרויות, להשקיע קצת בידע תאורטי, או להמשיך לשאול שאלות "צועקות" של "תביאו לי מנוע עם הרבה כח!!!!!" ואז יביאו לך מנוע מתאים, נכון מר שפירא ?;)

אתה צודק!

אז אני רוצה לומר לך שכל אחד פה זורק משהו אחר ואני מאמין לרוב האנשים פה בפורום...

חלקם דברים לא נכונים ואני טועה...:confused:

אני לא ביקשתי או "צעקתי" תביאו לי מנוע עם הרבה כוח..

פשוט הלכתי לפי דיבורים כאן בפורום על המנוע הנ"ל ורובם המליצו עליו\הסכימו עם המלצתו...

איפה אני יכול למצוא מידע כזה או אחר?

s.mario זה הפרופ שאני משתמש:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9847

flyinglizard
24-09-2010, 00:14:16
קרא טוב את מה שאמר לך בוגל. בצורה מאוד מופשטת, שני דברים משפיעים על הכוח שלך:

1. איזה פרופ אתה שם - גודל הפרופ
2. כמה מהר הוא מסתובב - הKV של המנוע (ומספר התאים)

מנוע גדול יותר מאפשר לך רק למשוך יותר. אם הסטאפ שלך מושך אותו דבר, לא תרגיש שום הבדל. אם אתה על הגבול של הבקר מבחינת צריכת האמפרים ואתה שם מנוע יותר גדול, גם לא עשית כלום.

Boogle
24-09-2010, 00:38:33
אתה צודק!
איפה אני יכול למצוא מידע כזה או אחר?

תתחיל פה ^^^^ למעלה במאמרים (http://www.efly.co.il/forums/articles.php)

אתה יכול גם לקרוא קצת בלינקים בחתימה שלי למטה VVVV