PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל אוהבי הקלסיקות והסקיילים בדאוני בלזה

nimo
23-09-2010, 15:28:38
http://www.youtube.com/watch?v=Z6Z5pfg216U&NR=1 השלט בכניסה : ) הלוואי עלי זמן פנוי לבנות אחד כזה עם כנפי שחף.. רוכליץ אני מחכה בקוצר רוח לראות את היצירה החדשה שלך.

nimo
24-09-2010, 13:25:32
אין קול ואין עונה..הקלקר והEPP וכל המוקצפים המכוערים השתלטו על הפורום..

asafh1
24-09-2010, 13:36:45
אין קול ואין עונה..הקלקר והEPP וכל המוקצפים המכוערים השתלטו על הפורום..

+1
גועל נפש הקלקר וה EPP
אני יוסיף גם פוליגל

tisanir
24-09-2010, 13:45:47
אין כמו בלזה.

wind556
24-09-2010, 14:01:00
+1
גועל נפש הקלקר וה EPP
אני יוסיף גם פוליגל

אסף, אני לגמרי מסכים איתך
ולמרות שאני מאד נהנה מה"קלאסר המעופף" שלי, אני לא מחשיב את זה כטיסנאות אמיתית.
אבל מה לעשות שאפילו פוליגל מאתגר כאן את הרוב הגדול בצורה כזאת שגם את זה קשה להם לבצע כהלכה? גם הפלסטיק הכי פשוט הופך כאן למאמץ כאילו זה היה הנדסת חלל ומבוצע ברמת גימור כמו הפחונים בפרברי בומביי

טיסני פלסטיק זה נחמד, אבל אם שם נעצרת היכולת שלך אז אינך באמת טיסנאי

עמרי רז
24-09-2010, 14:35:20
נמרוד,
תודה על השיתוף עשית לי את היום עם הסרטון המדהים הזה !
לשאר החברים, אני לא רואה מקום לרדת בכל הזדמנות על הקאפה/פוליגל/EPP/EPO/EPS/YZF ושאר חומרים חדשים.
זה נוח זמין וזול,זה כמו לרכוש הופעה חיה של U2 ב DVD-DTS זה כיף ומדהים אבל להיות שם באמת בהופעה זו חוויה מעולם אחר , כך גם בטיסנאות.
אני בטוח ש"החדשים" יבינו עם הזמן ועם פרויקטים מדהימים כמו של אשר התותח ושאר החברים
את ערכו של טיסן שנבנה מבלזה גם אם נבנה מקיט וגם אם נקנה RTF (גם הערך הסנטימנטלי וגם איכות הטיסה)
זו היא רק דעתי..
שששבת שלום

alon-zil
24-09-2010, 15:11:33
אין מה להגיד בלזה זה החומר לטיסנים אני עוד מתחיל בעיניין הבנייה לכן אני רוצה ללמוד עוד קצת
איך לבנות בפוליגל ואז אני יעבור לבלזה גם רק שיש לי שאלה אחת נכון יש את הציפויי מהניילון שמיתכווץ
אני לא כול כך אוהב אותו כי כול הזמן צריך למתוח אותו מחדש.
אפשר לצפות את הכנפיים בבלזה או שזה אהיה כבד מידי?

wind556
24-09-2010, 15:11:44
נמרוד,
תודה על השיתוף עשית לי את היום עם הסרטון המדהים הזה !
לשאר החברים, אני לא רואה מקום לרדת בכל הזדמנות על הקאפה/פוליגל/EPP/EPO/EPS/YZF ושאר חומרים חדשים.
זה נוח זמין וזול,זה כמו לרכוש הופעה חיה של U2 ב DVD-DTS זה כיף ומדהים אבל להיות שם באמת בהופעה זו חוויה מעולם אחר , כך גם בטיסנאות.
אני בטוח ש"החדשים" יבינו עם הזמן ועם פרויקטים מדהימים כמו של אשר התותח ושאר החברים
את ערכו של טיסן שנבנה מבלזה גם אם נבנה מקיט וגם אם נקנה RTF (גם הערך הסנטימנטלי וגם איכות הטיסה)
זו היא רק דעתי..
שששבת שלום

עמרי, אף אחד לא יורד על אף אחד,ויותר מזה, אני מתכנן ובונה טיסני פלסטיק זולים, אבל לא רק..... זו רק התבוננות כל כך קונטרסטית שחובה לשתף את מי שמוכן לשמוע, אולי זה יתרום משהו למישהו בעתיד.
רק דבר אחד תהיה בטוח: החדשים לא יבינו עם הזמן, להיפך. תרבות הפלסטיק הזול תכבוש רק יותר ויותר אנשים, ומי שלא מקושר לעולם הבניה הקלאסית רק ילך ותרחק מזה. הדרך היחידה ליידע את החדשים כאן, זה בדיוק מה שעשיתי בפוסט הזה, הפניית תשומת הלב והדגשת הנושא.
על זה כבר נכתב: "הולך ופוחת הדור"

alon-zil
24-09-2010, 15:19:40
אז עודד תקרא לי מיושן אני דווקה כן אוהב ומיתעניין בבניות מעץ למרות שאני בן 17
אני במיוחד אוהב את מטוסי הבלזה שהם דגמים של מטוסים ממלחמת העולם הראשונה והשנייה
כי רק ככה אפשר לקרוא לזה דגם אמיתי כי זה הכי קרוב שאפשר להגיע למקור

wind556
24-09-2010, 15:35:27
אז עודד תקרא לי מיושן אני דווקה כן אוהב ומיתעניין בבניות מעץ למרות שאני בן 17
אני במיוחד אוהב את מטוסי הבלזה שהם דגמים של מטוסים ממלחמת העולם הראשונה והשנייה
כי רק ככה אפשר לקרוא לזה דגם אמיתי כי זה הכי קרוב שאפשר להגיע למקור

מיושן?
לא קראתי לך כך, להיפך, כל בניה עצמית מוערכת יותר מכל קנייה
אבל הפסדת את הפואנטה: לבנות טיסן זה להבין את האוירודינאמיקה לעומק, לעשות אותו כך שינצל את חוקי הפיזיקה והאוירודינאמיקה בצורה הטובה ביותר. טיסן נמדד רק בדבר אחד: ביכולות הטיסה שלו, שמתבססים על יחס בין משקל לעילוי על יחידת שטח, דיוקים ואיזון, והבנת תהליך הטיסה כך שתגרום לו להיות במיטבו בכל רגע נתון.
כאן טמון ההבדל בין בניית דגמים לבין טיסנאות

Liav
24-09-2010, 15:43:31
אין מה להגיד בלזה זה החומר לטיסנים אני עוד מתחיל בעיניין הבנייה לכן אני רוצה ללמוד עוד קצת
איך לבנות בפוליגל ואז אני יעבור לבלזה גם רק שיש לי שאלה אחת נכון יש את הציפויי מהניילון שמיתכווץ
אני לא כול כך אוהב אותו כי כול הזמן צריך למתוח אותו מחדש.
אפשר לצפות את הכנפיים בבלזה או שזה אהיה כבד מידי?

אלון - הבעיה של הציפוי מוכרת ובד"כ נגרמת מביצוע שגוי.
לא מספיק להניח את הציפוי ולעבור עם מגהץ על חום גבוה כדי שימתח.

חשוב להקפיד על הדברים הבאים:
1. כל משטחי המגע עם הציפוי חלקים - בלי מדרגות בחיבורים, ובלי אזורים מחוספסים מדבק - רק כך הציפוי ידבק חזק וטוב לבלזה.
2. קיפול הציפוי על קצה הכנף מוסיף חוזק לאחיזת הציפוי בזמן המתיחה.
3. מתיחת הציפוי ידנית בזמן ההדבקה לכנף (לאורך הכנף) - תעזור לך להמנע ממתיחה רקה בעזרת חום המגהץ, וכך הציפוי גם יראה יותר טוב ופחות ישקע בין הפרופילים.
4. הדבקת הציפוי לכנף בחום נמוך - כדי למנוע מהציפוי להתכווץ עוד לפני ביצוע המתיחה הסופית עם המגהץ.

וזה על קצה המזלג.
אם מקפידים על כל הכללים, הציפוי יכול להישאר מתוח שנים.

taltalx2
24-09-2010, 15:54:58
שאלה-הציפוי שדיברתם עליו ה זה מיילר כמו בחופשיים?

Liav
24-09-2010, 16:58:32
שאלה-הציפוי שדיברתם עליו ה זה מיילר כמו בחופשיים?
אני חושב שהוא התכוון לציפוי שמשמש לטיסני רדיו בד"כ - מונוקוט, אורה-קאבר ודומיהם.
על הציפוי יש שכבה דקה של דבק, אשר נדבק בזמן חשיפה לחום המגהץ.

haimgil
24-09-2010, 17:31:17
תגידו אין לכם מה לעשות?שנים תיכננתי ובניתי טיסנים מבלזה ופיבר גלס, והיום לא רוצה להתעסק עם זה בכלל. אלה עם כן צריך לבצע חיזוקים מסוימים בטיסני קלקר או פוליגל.אין כמו להדביק ולהעלות , וגם אם מיתרסק אז חמש דקות וזה באוויר . אין כמו קלקר וכל דומייהם ופוליגל . זול ,עמיד ,טס יפה .ואם נישבר קל לתקן.חברה קבלו עובדה ,מלא אנשים נטשו את הדלק והבלזה ועברו לקלקר או שחלקם עברו לחומרים מורכבים יותר.היום יותר קל להורים ליקנות טיסן חשמלי מיקלקר וללמד את הילד,ובגדול אני לא נגד בלזה או משהו,אבל גם לא נגד שאר החומרים שעושים לנו חיים קלים.כל עוד זה טס ,וטס טוב לא איכפת לי מאיזה חומר זה מורכב.

eitan-ro
24-09-2010, 17:45:14
תגידו אין לכם מה לעשות?שנים תיכננתי ובניתי טיסנים מבלזה ופיבר גלס, והיום לא רוצה להתעסק עם זה בכלל. אלה עם כן צריך לבצע חיזוקים מסוימים בטיסני קלקר או פוליגל.אין כמו להדביק ולהעלות , וגם אם מיתרסק אז חמש דקות וזה באוויר . אין כמו קלקר וכל דומייהם ופוליגל . זול ,עמיד ,טס יפה .ואם נישבר קל לתקן.חברה קבלו עובדה ,מלא אנשים נטשו את הדלק והבלזה ועברו לקלקר או שחלקם עברו לחומרים מורכבים יותר.היום יותר קל להורים ליקנות טיסן חשמלי מיקלקר וללמד את הילד,ובגדול אני לא נגד בלזה או משהו,אבל גם לא נגד שאר החומרים שעושים לנו חיים קלים.כל עוד זה טס ,וטס טוב לא איכפת לי מאיזה חומר זה מורכב.

יש משהו שאתה לא נגדו?? בלזה חרא, דאונים חרא, חופשיים חרא, דלק חרא וכו'.....
הגיע הזמן בתתבגר קצת ותפסיק אם ה"מרד גיל הטיפשעשרה"!

haimgil
24-09-2010, 18:03:09
יש משהו שאתה לא נגדו?? בלזה חרא, דאונים חרא, חופשיים חרא, דלק חרא וכו'.....
הגיע הזמן בתתבגר קצת ותפסיק אם ה"מרד גיל הטיפשעשרה"!

קודם כל לא השמצתי אף חומר ואני לא נגד שום דבר ובטח לא בגיל טיפש עשרה .אבל מה כן מיתברר שאתה וכל החבורה המבוגרת משמיצים את שאר החומרים בעוד שאתם בעצמכם מטיסים את אותם הטיסנים שאתם מטיסים מאותם חומרים שאתם משמיצים קלקר ,פוליגל וכל שאר החומרים .אז תעשה לי טובה תיראה בתגובות ותיראה לאן הרוח נושבת בעצמך.ואני גאה להטיס גם בלזה וגם פוליגל וגם קלקר
ועוד סוגים שלא חשוב לפרט עליהם .

nimo
24-09-2010, 18:26:18
יא אללה..הערתי את השדים..כ"כ הרבה תגובות באמת שלא ציפיתי,חשבתי שעוד יתחילו לגנות אותי.עכשיו אצרף גם דעה שלי: קלקר וכל פלסטיק מוקצף בקבוק קולה כוסות חד פעמיים וערכת סכום לחגים,לעולם לא תוכל להתקרב לתחושה של בנייה על כל שלביה+גיהוץ סופי על אורה קאוור או מונוקוט ולמדקדקים נייר אורז שזה בכלל מקנה תחושה אמיתית,ועוד לא הוספתי את ה הטסה של כלי כזה באוויר.בלי שום קשר לדור הולך ובא,מי שפספס את השלב הזה וקנה רק מוקצפים ולא חווה את אבק הבלזה,החמיץ ומחמיץ את התחביב האמיתי. שמח שאהבת עמרי : )

eitan-ro
24-09-2010, 18:32:49
יא אללה..הערתי את השדים..כ"כ הרבה תגובות באמת שלא ציפיתי,חשבתי שעוד יתחילו לגנות אותי.עכשיו אצרף גם דעה שלי: קלקר וכל פלסטיק מוקצף בקבוק קולה כוסות חד פעמיים וערכת סכום לחגים,לעולם לא תוכל להתקרב לתחושה של בנייה על כל שלביה+גיהוץ סופי על אורה קאוור או מונוקוט ולמדקדקים נייר אורז שזה בכלל מקנה תחושה אמיתית,ועוד לא הוספתי את ה הטסה של כלי כזה באוויר.בלי שום קשר לדור הולך ובא,מי שפספס את השלב הזה וקנה רק מוקצפים ולא חווה את אבק הבלזה,החמיץ ומחמיץ את התחביב האמיתי. שמח שאהבת עמרי : )

+1
לך תסביר את זה לילדים של היום ;)
עשית בסוף משהו עם הכנפיים שהבאתי לך לפני איזה שלוש שנים?

wind556
24-09-2010, 18:41:19
אין אף טיסן פלסטיק-כולל אלה שאני מתכנן ובונה- שמתקרב לטיסן חפשי..
פשוט לא קיים דבר כזה

haimgil
24-09-2010, 19:07:17
טוב נו ,כנראה שהפיוז הגרוזיני שלי קפץ מהר מידי,אני מסכים אם כל מה שאמרתם אבל יש אנשים או ילדים שהם לא מספיק מוכשרים אבל יודעים להטיס מעולה ואני בהחלט מפרגן לכל מי שבונה או מתכנן טיסנים או כל דבר אחר ולא משנה ממה הוא עשוי ולאיזה מטרה הוא נועד.העיקר שזה בסוף טס. אם הזמן יבוא הניסיון והאיכות.ובהחלט לא היתכוונתי לישלול או לא לפרגן לאותם ילדים/אנשים שיוצרים דברים מושלמים או לא מושלמים העיקר הרצון.

haimz24
24-09-2010, 19:10:36
לא משנה מה זה העיקר זה ההנאה והאנשים שמסביב, לא צריך לריב בגלל שההוא אוהב בלזה והשני אוהב קלקר!

alon-zil
24-09-2010, 19:11:10
אני מסכים איתך חיים העיקר לבנות וללמוד מי זה

nimo
24-09-2010, 19:35:43
אהלן איתן: ) השתמשתי בכנפיים ובניתי דאון יפייה עם גוף נפח מבלזה,מאז כבר הספקתי להטיס אותו לחבר בתחביב ,אני אמצא תמונות ואעלה אותם.

Gil
09-10-2010, 18:11:35
התרשמתי מאד מן הסרטון

עד שהגעתי ל - דקה 2.38 שניות.

האם חוץ ממני אף אחד מכל המגיבים לא שם לב לפרסום הסמוי של אחד המשטרים הכי אפלים בהיסטוריה שלנו ???

אני חושב שהסרטון צריך לעוף לכל הרוחות :mad:

b1yossi
09-10-2010, 19:19:55
לא יודע איך פיספסתי את הסרטון - ממש יפה.
תודה

דוד פלד
10-10-2010, 18:34:54
אין כמו בלזה.