PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טסט לא מוצלח ליאק של טלינק, צריך עצות

aofer
23-09-2010, 18:11:20
היי, הלכתי היום לעשות טסט ליאק שקניתי.
על היאק שמתי את המנוע 3536 אבל בגירסת ה1300kv. חשבתי שה200kv לא יעשו הבדל משמעותי.
כמו כן יש על הטיסן בקר 40A של טורניג'י ופרופ APC 11X4.7 וסוללה 2200mah 3 תאים.
הטיסן היה מאוזן בצורה טובה והכל, שמתי לי דיול רייטס להגאים בשביל הטיסה הראשונה ואיכשהו הצלחתי לסדר את הגלגלים שהטיסן יצליח לנסוע (מה שמבאס זה שהסקיד האחורי ממש נטחן מהמסלול)
בכל אופן דבר ראשון עשיתי בדיקת זרם, להפתעתי כשעליתי למצערת מלאה המנוע משך 60A מהר כיביתי מנוע וניסיתי להעלות לאט ולמצוא את הנקודה שבה המנוע משך בערך 30A. הבנתי שהמנוע כנראה לא מתאים אבל החלטתי לעלות ולהטיס עם מצערת עד החצי, טעות! :mad:
הטיסן המריא יפה מאד, הגאים הרגישו לי נוחים, ביצעתי פניה ימינה ואז כמה מטרים אחרי המנוע נכבה, ניסיתי לסובב את הטיסן למסלול ואז הרגשתי שאין לי שליטה בכלל!!, הטיסן המשיך לטוס קצת ואז הסתובב ונפל כמו לבנה בשדה.

הנזק למזלי הרב היה מינימלי: פרופ שבור, קרבונים שקצת זזו מהמקום והמאזנת התנתקה מהכנף לכל אורך הציר והיא מוחזקת כרגע רק על הצירי פיבר בקצוות.

בדקתי אחרי זה טווח וכנראה שזה לא היה בעית רדיו כמו כן גם הבקר לא נשרף.

ניסיתי לתחקר את האירוע ואלה האפשרויות שהגעתי אליהן:
1. הבקר ביצע cut בגלל הזרם הגבוה.
2. הדיול רייטס ששמתי היה מוגזם והיה חסר לי הגאים כדי להשתלט על הטיסן בלי מנוע.
3. רוח מאד חזקה שגם הפריעה לי קצת להשתלט.
4. כל התשובות נכונות.

המסקנה היא שאני צריך להחליף לגירסה עם ה1100kv, סתם לרדת בפרופ יהיה מטופש כי הלכתי על המנוע הגדול בשביל הפרופ הגדול.

בכל מקרה השאלות שלי הן:

1.איך הכי מומלץ לתקן את הציר של המאזנות? הבנתי שאולי יש דבק גומי שאיתו אפשר לסדר את זה.
חשבתי פשוט לשים טסה או משהו כזה בתור ציר, מה אתם מציעים?
2. כשהבקר עושה cut מזרם גבוה, הוא מנתק רק את המנוע או גם את הרדיו?
3. אשמח לעוד עצות בנושא ואם למישהו יש השארה נוספת מה כנראה שהייתה הבעיה, אשמח לשמוע.

נ.ב אני לא מטיס מתחיל וזה לא שהטיסן היה לי חריף מדי או משהו כזה ואיבדתי שליטה, אין ספק שהייתה פה איזשהי תקלה

תודה מראש

עמית

igalr
23-09-2010, 18:17:38
אתה יכול לנסות לרדת לשני תאים .
תרוויח קצת משקל ואולי יהיה לך מספיק כוח.

aofer
23-09-2010, 19:32:11
היי יגאל, מה שלומך?

אתה מכיר את הטיסן הזה? נראה לי שהטיסן הזה קצת גדול בשביל 2 תאים לא? :)

tisanir
23-09-2010, 19:40:44
אז ככה:

1. אל תרד ל 2 תאים. ממש לא מתאים.
2. לא הייתה צריך לעלום אם ראית שצריכת הזרם כל כך גבוהה.
3. ב CUT הבקר מנתק את המנוע בלבד.
4. זהו טיסן 3D ולכן כושר הדאייה שלו שואף ל 0. לכן הרגשת שהטיסן נופל כמו לבנה לאדמה.
5. הגאים לא חריפים תרמו לחגיגה של יציאה ממצב לא טוב.
6. גם הרוח הוסיפה לחגיגה ויש סיכוי שניסית לצאת מהמצב שנקלעת אליו מול הרוח.
7. את המאזנת שתהנתקה תדביק חזרה עם טסה משני הצדדים.

aofer
23-09-2010, 20:03:40
תודה

אני אחליף לו מנוע לזה עם ה1100kv ואולי בינתיים אני אשים לו 3530

הבנתי שיש דבק גומי או משהו כזה שאיתו אפשר להדביק את המאזנת חזרה, מישהו מכיר?

s.mario
23-09-2010, 20:14:37
כן ,
של חברת BISON
סוג הדבק שרשום על השפורפרת: UNIVERSAL (שפורפרת טורקיז)
אני רכשתי בהום סנטר, וביצעתי הדבקה של מאזנות EPP בסוויפט. - עובד מעולה!!
בהצלחה.

igalr
23-09-2010, 20:37:40
כשעולים בKV אפשר לרדת במספר תאים.
זה טריק ידוע ב 3D במיוחד בטיסנים הקלים.

BITONY
23-09-2010, 21:13:35
בטיסן שלי מותקן 35-30 1100 והוא טס יפה מאוד עם אותו פרופ ואתו בקר.
לגבי הגלגלים, לדעתי הגלגלים המקוריים הם לא מוצלחים קניתי מהסיני והתקנתי במקום
לגבי הזנב התקנתי גלגל נוסף על חשבון המשקולת האחורית.
בקישור הבא יש תמונות של הגלגים כולל גלגל זנב
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=27764

valaza
23-09-2010, 23:02:14
מה עם האופציה הפשוטה יותר של לרדת בפרופ?
11X3.8 או 10X4.7
ובמנועים בגודל הזה עדיף (אני מעדיף לפחות, גם בטיסני 3D לצורך העניין) להשתמש בפרופים של הסדרה החשמלית, לא הסלו-פליי.

aofer
23-09-2010, 23:04:12
אין סלו פליי עם מידות של 4.7 או 3.8
ולרדת בפרופ יעבוד זמני אבל זה פתרון מטומטם, בכוונה הלכתי על ה3536 ולא ה3530 בגלל שרציתי להשתמש בפרופ גדול יותר

Boogle
24-09-2010, 00:17:24
לפרופ גדול יותר יורדים בKV של המנוע לא עולים!!

הבדל של 200KV כפול 11V נותן2200 סל"ד ההפרש בזרם יכול להגיע ל10A בקלות
מנועי 1300KV ב3 תאים מתאימים לסדר גודל של 8-10" קוטר פרופ בלבד. (אלא אם היית לוקח מנוע של מסוקים...)

כשנשרף המנוע ואין לך דחף והרוח גבית הטיסן צונח כמו לבנה , ביחוד שיש לו מ.כ. אחורי.

אגב, למה אתה לא משתמש בשרשור שלך ופתחת חדש??

aofer
24-09-2010, 00:41:35
לפרופ גדול יותר יורדים בKV של המנוע לא עולים!!

הבדל של 200KV כפול 11V נותן2200 סל"ד ההפרש בזרם יכול להגיע ל10A בקלות
מנועי 1300KV ב3 תאים מתאימים לסדר גודל של 8-10" קוטר פרופ בלבד. (אלא אם היית לוקח מנוע של מסוקים...)

כשנשרף המנוע ואין לך דחף והרוח גבית הטיסן צונח כמו לבנה , ביחוד שיש לו מ.כ. אחורי.

אגב, למה אתה לא משתמש בשרשור שלך ופתחת חדש??

10A זה עוד סביל, זה כבר עלה ל60A ונראה לי זה היה יכול גם לעלות עוד קצת אם לא הייתי סוגר מצערת בהיסטריה :D

טוב אני הולך לקחת מחר את המנוע הקטן יותר כמנוע זמני ואזמין לו את ה3536 עם ה1100KV

היה נראה לי שטסט לטיסן וכל זה זה מקום טוב לפתוח שרשור חדש.
תכלס מה זה משנה.

תודה בכל אופן

ziv pro tisanim
24-09-2010, 09:29:53
אין סלו פליי עם מידות של 4.7 או 3.8

בטח שיש, כל הסלו פליי שמתאימים ל3D הם בפסיעות האלה.

aofer
24-09-2010, 11:58:15
בטח שיש, כל הסלו פליי שמתאימים ל3D הם בפסיעות האלה.

טעות שלי, ההודעה נכתבה בשעה מאוחרת :)
התכוונתי שאין פרופלורים שהם לא סלוופליי במידות האלה

aofer
25-09-2010, 09:21:50
היום אחרי שהחלפתי את המנוע ל3530 עד שיגיע המנוע החדש ושמתי פרופלור 10X4.7 הייתי מוכן לעלות לאוויר ואז התחילו הבעיות ברדיו, בהתחלה חשבתי שמאריך של הסרבו או הסרבו של ההגה כיוון נדפק בסוף התברר לי שמשהו במקלט לא טוב ויש מצב שזה גם מה שגרם לי לאבדן שליטה לפני יומיים.
החלפתי מקלט למקלט פוטבה שלצערי קצת יותר גדול וכבד, בדקתי שהכל מאוזן ואחרי בערך שעה וחצי של התקשקשות בשטח הטיסן עלה לאוויר.
התחילה קצת רוח שדי הציקה ובאמת מרגישים שחסר לטיסן כח, נראה לי שזה גם בגלל ששמתי לטסט פרופ סיני. בפול המנוע מושך 30A ונותן בסביבות ה300W.
ההגאים לא היו מספיק חריפים גם בלי דיול רייטס ואחרי הנחיתה הוספתי עוד תנועה למאזנות ולהגה גובה.
בטיסה השניה הוא התנהג יותר יפה והתחלתי לנסות כל מיני תרגילים, לטעמי עדיין הרולים לא מספיק מהירים, אני לא בטוח מה הסיבה, אולי זה קשור למנוע החלש יחסית.

הטיסן היה ממש קליל להטסה, את הנחיתות ביצעתי עם קצת מנוע ולא היו שום בעיות מיוחדות.

אולי אלך להטיס אותו שוב היום אבל אני מת כבר שיגיע המנוע החזק יותר כדי שבאמת יהיה אפשר להשתולל.

נ.ב הדבקתי את המאזנת עם הדבק של ביזון, דבק מעולה! כאילו המאזנת לא נקרעה בכלל.

yanivoz
25-09-2010, 09:30:00
היום אחרי שהחלפתי את המנוע ל3530 עד שיגיע המנוע החדש ושמתי פרופלור 10X4.7 הייתי מוכן לעלות לאוויר ואז התחילו הבעיות ברדיו, בהתחלה חשבתי שמאריך של הסרבו או הסרבו של ההגה כיוון נדפק בסוף התברר לי שמשהו במקלט לא טוב ויש מצב שזה גם מה שגרם לי לאבדן שליטה לפני יומיים.
החלפתי מקלט למקלט פוטבה שלצערי קצת יותר גדול וכבד, בדקתי שהכל מאוזן ואחרי בערך שעה וחצי של התקשקשות בשטח הטיסן עלה לאוויר.
התחילה קצת רוח שדי הציקה ובאמת מרגישים שחסר לטיסן כח, נראה לי שזה גם בגלל ששמתי לטסט פרופ סיני. בפול המנוע מושך 30A ונותן בסביבות ה300W.
ההגאים לא היו מספיק חריפים גם בלי דיול רייטס ואחרי הנחיתה הוספתי עוד תנועה למאזנות ולהגה גובה.
בטיסה השניה הוא התנהג יותר יפה והתחלתי לנסות כל מיני תרגילים, לטעמי עדיין הרולים לא מספיק מהירים, אני לא בטוח מה הסיבה, אולי זה קשור למנוע החלש יחסית.

הטיסן היה ממש קליל להטסה, את הנחיתות ביצעתי עם קצת מנוע ולא היו שום בעיות מיוחדות.

אולי אלך להטיס אותו שוב היום אבל אני מת כבר שיגיע המנוע החזק יותר כדי שבאמת יהיה אפשר להשתולל.

נ.ב הדבקתי את המאזנת עם הדבק של ביזון, דבק מעולה! כאילו המאזנת לא נקרעה בכלל.

35-30 זהו אחלה מנוע...

שים לו פרופ 11X4.7 והוא יהיה מעולה.

וגם יחזיק לך יותר זמן טיסה(לעומת- 35-36).

edoman
25-09-2010, 14:15:43
35-30 זהו אחלה מנוע...

שים לו פרופ 11X4.7 והוא יהיה מעולה.

וגם יחזיק לך יותר זמן טיסה(לעומת- 35-36).

אני הייתי איתו בטסט הראשון והשני וניראה היה שאין לטיסן כח עם ה3530 (והוא עם 11X4.7 SF)
ניראה לי גם שזה מה שגורם לאיטיות של התרגילים והכל

עמית מקווה שפעם הבאה יהיה יותר מוצלח עם המנוע החדש

aofer
25-09-2010, 14:42:11
היי, אני רק אתקן אותך הפרופ שהיה מורכב היום בטסט היה 10X4.7 האמת שהייתי צריך לנסות להחליף לגדול יותר, אבל אתה התקפלת והתבאסתי להשאר לבד :)

היה בוקר לא כל כך מוצלח בשבילי, לגלות שהמקלט דפוק להחתך ברגל מפרופ מסתובב ואז לדרוך על הכנף של האיזי גליידר :D
אבל בסוף נגמר נחמד עם הטסט המוצלח.

יאללה נתראה בהטסה הבאה

aofer
16-10-2010, 09:01:33
טוב, אתמול הגעתי הביתה וחיכתה לי חבילה מהוביסיטי עם המנוע החדש ליאק, מנוע 3536 1100kv
כמו שכולם המליצו + שני סרבואים מטאל גיר לשדרוג המאזנות (למי שלא עקב בזנב כבר היו לי מטאל גיר מהתחלה).
הרכבתי את הכל על הטיסן ועברתי לפרופ 11X4.7.
אתמו ביצעתי עם הטיסן שתי טיסות, אחת שלי ואחרי זה נתתי לחבר להטיס. הטיסן טס פשוט מעולה, קל לשליטה ומדויק והיכולות שלו מרשימות, סך הכל הייתי מרוצה.
היום ב7 בבוקר הגעתי איתו לשטח במטרה להתחיל להשתולל, לצערי בבדיקה לפני ההמראה גיליתי שאחת המאזנות לא מגיעה למקסימום תנועה שלה.
הפכתי את הטיסן וגיליתי שכשהמאזנת זזה ההורן מתעקם (הוא גם קצת יצא מהמקום) ניסיתי להדביק אותו חזרה לכנף עם CA וכשניסיתי שוב לבדוק את המאזנת גיליתי שיש לו שבר בדיוק באמצע.
אז לצערי הסתפקתי בלהטיס את האיזי גליידר ולהתקפל הביתה. מאד מאכזב.
בכל אופן ההורנים שבאים עם הטיסן פשוט גרועים, זה חתיכת פלסטיק מאד חלשה ואני מאד שמח שגיליתי את הבעיה על הקרקע.
השאלה עכשיו זה במה אני מחליף את זה?
מישהו מכיר משהו נורמלי שאפשר להזמין ושיעמוד בלחץ של 3D?
האופציה השניה זה לקנות חתיכת קרבון (ואין לי מושג מאיפה) או לקחת איזשהו מעגל מודפס או כרטיס פלסטיק כמו של מלונות ולייצר מזה הורן חדש.

מה אתם מציעים?