PDA

צפייה בגרסה מלאה : לשים ליפו במשדר ! האם ממולץ ????

motiganot
05-11-2008, 12:05:20
ראיתי שיש סוללות ליפו לשלט, והשאלה שלי האם התקנת סוללה כזאת
נותנת יתרון כלשהו מבחינת עוצמת השידור של המשדר, בגלל שהיא עובדת
במתח גבוה ?
אני חושב שבתוך המשדר יש רגולטור שלא משנה כמה מתח הסוללה מספקת
(עד גבול מסויים) הרגולטור מוציא מתח באזור 9V.

בפוטבה שלי 9CHP יש סוללה 9.6V בקיבולת של 700 מיליאמפר החלטתי להחליף אותה
והזמנתי מיhצרן מקומי סוללה ניקל-מטל 9.6V מיליאמפר 2700 שאמורה להספיק
לפרק זמן די רציני.

crazyguy
05-11-2008, 12:08:48
אני הזמנתי בדיוק לפני כמה ימים ל9CHP שלי 2650MAH של RHINO מהסיני..

אני יודע שהרבה משתמשים בזה אני לא יודע אבל לגבי המערכת הזו ספציפי..
בחו"ל ראיתי שכתבו שזה מחמם את הריגולטור ובסופו של דבר עתידו להישרף אין לי מושג אם הם צדקו או לא לקחתי את הסיכון :-)

ZvikaF
05-11-2008, 12:12:59
כדאי להחליף לליפו אבל לא מסיבת הספק השידור אלא מהזמן שמתקבל.
סוללת ליפו של 2400 אצלי עובדת בממוצע 50 שעות (שידור) בין טעינה לטעינה (ותודה לליאור זהבי), אני לא מבין את התופעה - היו לי סוללות ניקל מטל וניקל קדמיום באותה קיבולת והם הגיעו גג ל 4 שעות עבודה...

יש כמה מגרעות:
1 - צריך להטעין דרך פלג המאזן
2 - צריך לשים לב למתח עצמאית כי ההתראה של המשדר מתאימה לבטריות ניקל ולא ניתן לשנות. (אני טוען ב 10 וולט)

motiganot
05-11-2008, 12:37:42
צביקה 2 שאלות !

1. כמה זמן אתה כבר עובד עם הסוללה הנ"ל ?

2 . האם יצאה לך להחליף בשלט את סוללת הגיבוי ?
או שיש לך מושג כל כמה זמן צריך להחליף ?
ה-9CHP שלי כבר בן 3 ותחלתי לחשוב מה קורה כאשר
הסוללה נגמרת זכור לי מקרה של חבר שהסוללה נגמה ואז
השלט התאפס למצב ברירת מחדל חוץ מזה שכל הכוונים והמודלים הלכו
גם הסטיקים החילפו תפקידים ....

ZvikaF
05-11-2008, 12:58:41
המשדר שלי שעליו יש את הליפו - חדש (עם הלד הכחול המסנוור) והסוללה אצלי מאז שקניתי לפני כחצי שנה והיא עבדה אצל ליאור בטח עוד חצי שנה...
המשדר של תומר כבר זקן כמו שלך אבל אצלו החלפנו כבר כמה פעמים את הסוללות.

התקלת אותי לגבי סוללת גיבוי ל9C, חשבתי שרק ל 9ZAP יש סוללת גיבוי, בכל מקרה אני חושב שסוללת הגיבוי פעילה רק במצב שבו הסוללה הראשית מרוקנת לחלוטין או מנותקת. אם יש סוללת גיבוי ב9C ויהיה צורך להחליף אין מה לדאוג, זה לא יכול להיות יותר מסובך מ JR,
ראיתי ברשת את הדרך להכנס למסך כיולים והגדרות של פוטבה.

נאור
05-11-2008, 13:22:26
לדעתי ב 9C אין סוללת גיבוי
Permanent memory storage via EEPROM with no backup battery to service or have fail
עמוד 7
יש יתרון לסוללת ליפו
אין פריקה עצמית

igalr
05-11-2008, 13:26:59
כדאי להחליף לליפו אבל לא מסיבת הספק השידור אלא מהזמן שמתקבל.
סוללת ליפו של 2400 אצלי עובדת בממוצע 50 שעות (שידור) בין טעינה לטעינה (ותודה לליאור זהבי), אני לא מבין את התופעה - היו לי סוללות ניקל מטל וניקל קדמיום באותה קיבולת והם הגיעו גג ל 4 שעות עבודה...

יש כמה מגרעות:
1 - צריך להטעין דרך פלג המאזן
2 - צריך לשים לב למתח עצמאית כי ההתראה של המשדר מתאימה לבטריות ניקל ולא ניתן לשנות. (אני טוען ב 10 וולט)

סוללות ניקל מאבדות כ2 אחוז ביום
אני לא זוכר כמה הן מאבדות ביום הראשון אבל זה משהו כמו 5% או 10%

כך שאם אתה מפעיל את המשדר שעה שעתיים ביום הטסה בהחלט יכול להיות שהפריקה העצמית היא שגומרת את הסוללה.

chen green
05-11-2008, 15:46:29
לי יש ניסיון של כשנה עם ליפו בשלט 9C

התקלה היחידה היתה בפאק שתא אחד מת(באמצע הטיסה) וגרם לכיבוי השלט ולריסוק הספיט האהוב שלי :(

אם הפאק תקין אין שום בעיה לעבוד עם ליפו בשלט אבל כמו שצויין יש צורך לטעון מיחוץ לשלט בכל פעם

אני טוען את הסוללה 2500 מילי אמפר פעם בחודש וזה מאוד נוח.

חן

shpitz
05-11-2008, 19:54:31
מניסיוני:
אם סוללת NiMH אז Eneloop. בגלל פריקה עצמית כמעט אפסית.
ניתן להזמין (כשיש במלאי) מ Cheapbatterypacks

אם LIPO אז של Dualsky כי היא כוללת מאזן מובנה.
יצרני המשדרים לא ממליצים על Lipo מהסיבה שהמתח הגבוה גורם למודול ה RF להתחמם וכנראה מקטין את אמינותו לאורך זמן.

Boogle
05-11-2008, 21:26:15
רק לשים לב להערה של איציק בנושא עקום הפריקה בעומס נמוך של ליפו.
לפי הנתון הזה צריך לטעון שוב כשהמתח יורד ל3.7 וולט לתא וממש לא לחכות ל10 וולט על הצג.

לגבי 50 שעות, נשמע לי מוזר, זה אומר שהמשדר שלך צורך בממוצע רק 50 מיליאמפר, קצת מעט מדי.

הספק השידור עולה כי ככל הנראה אין רגולטור למודול השידור והיות והמתח היציב של הליפו הוא באזור ה-11.7 מול ה10.1 של הניקד יהיה יותר הספק שרץ לאנטנה.

אני קניתי את הסוללה עם מעגל הPCM שאמור למנוע פריקת יתר של התאים במקרה ושכחתי את השלט דולק.(כך לפחות נטען באתר).

b1yossi
05-11-2008, 22:32:43
לפי הנתון הזה צריך לטעון שוב כשהמתח יורד ל3.7 וולט לתא וממש לא לחכות ל10 וולט על הצג.

לגבי 50 שעות, נשמע לי מוזר, זה אומר שהמשדר שלך צורך בממוצע רק 50 מיליאמפר, קצת מעט מדי.

הספק השידור עולה כי ככל הנראה אין רגולטור למודול השידור והיות והמתח היציב של הליפו הוא באזור ה-11.7 מול ה10.1 של הניקד יהיה יותר הספק שרץ לאנטנה.

אני קניתי את הסוללה עם מעגל הPCM שאמור למנוע פריקת יתר של התאים במקרה ושכחתי את השלט דולק.(כך לפחות נטען באתר).

אולי במשדרים מאוד פשוטים - אני מתקשה להאמין שבמשדרים אין מעגל ייצוב מתח, זה אחד הרכיבים הכי זולים ונפוצים שקיימים במער' אלק'.

אפשר קישור לסוללה שהזמנת, גם אני שוקל מעבר לליפו.

נאור
06-11-2008, 01:02:56
לי יש ניסיון של כשנה עם ליפו בשלט 9C

התקלה היחידה היתה בפאק שתא אחד מת(באמצע הטיסה) וגרם לכיבוי השלט ולריסוק הספיט האהוב שלי :(

חן

עם איזה סוג סוללה זה קרה ?

אורח
06-11-2008, 03:33:13
קחו בחשבון שלא תהיה לכם התראת סוללה.ב LOW BATTERY.מכיון שה VOLTAGE גבוה מידי.

ZvikaF
06-11-2008, 10:10:17

לגבי 50 שעות,אני מחזיק את השלט רק כחצי שנה וזו טעינה ראשונה שעשיתי. הזמן שהיה על השלט כלל זמן שליאור זהבי תיפעל אותו שייתכן וחלקו היה בלי המודול... כרגע אני עם 8 שעות תפעול רגיל ובמתח סוללה של 11.1 וולט..

האם מעגל ה PCM לא מסוכן בכך שהוא ינתק את הסוללה במתח המינימום ?

ניסן
06-11-2008, 11:34:49
קחו בחשבון שלא תהיה לכם התראת סוללה.ב LOW BATTERY.מכיון שה VOLTAGE גבוה מידי.

בזכות מעגל ה PCM יש התרעה של LOW BATT מספיק זמן לפני...אבל אין צורך להגיע למצב הזה.

Boogle
06-11-2008, 11:50:22
אולי במשדרים מאוד פשוטים - אני מתקשה להאמין שבמשדרים אין מעגל ייצוב מתח, זה אחד הרכיבים הכי זולים ונפוצים שקיימים במער' אלק'.

אפשר קישור לסוללה שהזמנת, גם אני שוקל מעבר לליפו.

הסוללה שלי עולה ויורדת אצלם מהמדף (מסך:D) הרץ חיפוש באתר על HXT 2500mah Transmitter Lipo w/ PCM 11.1v

יש כרגע שתי סוללות אצלם המיועדות למשדר ורק אחת של ציפק'ה במלאי.

לגבי מעגל המודול, היות ולטענתם של פוטאבה גם מודולים משנת טיכו תואמים לשלטי ה"מודול" והיות ומעגל השידור הוא אנלוגי למהדרין , לדעתי אין רגולטור שם (לא כלכלי, למה לבזבז כסף על כזה דבר?) חוץ מזה שהרגשתי עליה משמעותית המדידת הטווח הקרקעי עם אנטנה סגורה מאז הליפו ואני לא הוזה- מדוד!.

לגבי 50 שעות,אני מחזיק את השלט רק כחצי שנה וזו טעינה ראשונה שעשיתי. הזמן שהיה על השלט כלל זמן שליאור זהבי תיפעל אותו שייתכן וחלקו היה בלי המודול... כרגע אני עם 8 שעות תפעול רגיל ובמתח סוללה של 11.1 וולט..

מעגל הPCM אמור לנתק את הסוללה כשהיא מגיע ל3V לתא, זה מתחת להתראת השלט (9.3 בד"כ).
הוא מיועד למקרה שהמתג נפתח "מעצמו" ע"י רוחות רפאים במסלול :D

לגבי עד כמה לחכות עד לטעינה הבאה, שימו לב בגרף הבא לפריקה של 1C איפה נמצאת ה"ברך" בגרף. בהחלט ממליץ לעצור באזור ה-11 וולט (זה קורה אחרי כ 10 שעות הפעלה- אצלי =3 חודשים)

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3426&stc=1&d=1225968605

אורח
06-11-2008, 13:20:09
הסוללה שלי עולה ויורדת אצלם מהמדף (מסך:D) הרץ חיפוש באתר על HXT 2500mah Transmitter Lipo w/ PCM 11.1v

יש כרגע שתי סוללות אצלם המיועדות למשדר ורק אחת של ציפק'ה במלאי.

לגבי מעגל המודול, היות ולטענתם של פוטאבה גם מודולים משנת טיכו תואמים לשלטי ה"מודול" והיות ומעגל השידור הוא אנלוגי למהדרין , לדעתי אין רגולטור שם (לא כלכלי, למה לבזבז כסף על כזה דבר?) חוץ מזה שהרגשתי עליה משמעותית המדידת הטווח הקרקעי עם אנטנה סגורה מאז הליפו ואני לא הוזה- מדוד!.

מעגל הPCM אמור לנתק את הסוללה כשהיא מגיע ל3V לתא, זה מתחת להתראת השלט (9.3 בד"כ).
הוא מיועד למקרה שהמתג נפתח "מעצמו" ע"י רוחות רפאים במסלול :D

לגבי עד כמה לחכות עד לטעינה הבאה, שימו לב בגרף הבא לפריקה של 1C איפה נמצאת ה"ברך" בגרף. בהחלט ממליץ לעצור באזור ה-11 וולט (זה קורה אחרי כ 10 שעות הפעלה- אצלי =3 חודשים)

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=3426&stc=1&d=1225968605

BOOGLE .כנס למשרדי לשיחה....3 חודשים 10 שעות? :cool:
אני מוכן להיות ה coacher שלך כדי שתמצא יותר זמן פנוי.
נ.ב
(אם אתה עובד מוסד.א אוכל לעזור לך.)

Boogle
06-11-2008, 15:10:46
עמית היקר, באתי בשביל ההטסה נשארתי בשביל החבר'ה :D

כשאני נוחת מהטיסה השלישית- רביעית ביום הטסה אני מברך על יום טוב ומקפל.
בין לבין אני מקשקש עם החבר'ה , שותה את הקפה המעולה של דיקו ומנשנש רוגלעך עם עמיחי, מחליף דעות עם אילן,צחי,אלי,ירון,רמי,רועי ועוד חברים (קצת דיסלקטי בעניין שמות:o), השלט בינתיים נח לו בצד, פה ושם נרתם למשימות כיולי מנוע, חילוץ והצלה, או סתם חוו"ד שניה, אני מאוד מבסוט מהסידור, ומאוד מקווה שאתה לא כועס על מיעוט זמן האוויר שלי, פשוט בגילי, אני יודע להנות מהרגעים הספורים שאני באוויר ללא צורך עז בעוד ועוד אדרנלין שישטוף את מוחי הקודח גם כך :rolleyes:

אורח
06-11-2008, 21:53:20
עמית היקר, באתי בשביל ההטסה נשארתי בשביל החבר'ה :D

כשאני נוחת מהטיסה השלישית- רביעית ביום הטסה אני מברך על יום טוב ומקפל.
בין לבין אני מקשקש עם החבר'ה , שותה את הקפה המעולה של דיקו ומנשנש רוגלעך עם עמיחי, מחליף דעות עם אילן,צחי,אלי,ירון,רמי,רועי ועוד חברים (קצת דיסלקטי בעניין שמות:o), השלט בינתיים נח לו בצד, פה ושם נרתם למשימות כיולי מנוע, חילוץ והצלה, או סתם חוו"ד שניה, אני מאוד מבסוט מהסידור, ומאוד מקווה שאתה לא כועס על מיעוט זמן האוויר שלי, פשוט בגילי, אני יודע להנות מהרגעים הספורים שאני באוויר ללא צורך עז בעוד ועוד אדרנלין שישטוף את מוחי הקודח גם כך :rolleyes:

אחרי שאתה מסביר את זה ככה........:D:D:D