PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביקור בתחרות החפשיים

wind556
24-09-2010, 13:52:45
לא במקרה אני כותב את זה כאן ולא בפורום החופשיים.
כל אחד ואחת מחברי הפורום הזה חייב לעצמו לפחות את ההכרות המינימלית עם עולם הטיסנים החפשיים.
היכולת , הדרישות והתוצאות של כל מה שהיה שם, הם בשנות אור יותר ממה שמוכר בפורום הזה.
כל ילד שהיה שם ובנה ד-1 הפגין יכולת וכשרון עצומים, סטנדרטים כל כך גבוהים שרוב הטיסנים כאן בפורום הזה אפילו לא מתקרבים לשם.
לראות את איכויות הטיסה, את רמת הגימור, את מידת ההבנה, ואת ההשקעה הנדרשת, זה היה פשוט חוויה מעשירה וייחודית ביותר
אין כל רע בלבנות טיסן קצף או פוליגל, אבל זה לא זה. שלא לדבר על לקנות טיסן מוכן...
רוצו מחר בבוקר לתחרות הד-2, לימדו והשכילו, אל תוותרו על זה....זו טיסנאות אמיתית וחוויה עצומה

tisanir
24-09-2010, 14:05:24
צודק, צודק, צודק!
חייב לסיים את ה ד1 שלי...

eitan-ro
24-09-2010, 15:00:38
כל מילה בסלע! רק חבל שאין לך אוזן קשבת פה... :cool:

Liav
24-09-2010, 15:09:51
עודד, אני שמח שיש אנשים כמוך שמפרגנים כ"כ יפה לתחום החופשיים.
מחר אני שם בתור מתחרה - אולי אספיק לצלם כמה תמונות.

מי שיגיע מחר, יוכל לבוא אלי ולקבל ממני הסבר מפורט על המחלקה, הטיסנים ועל התחרות. :)

שיהיה מחר בהצלחה לכל המתחרים! :)

Gil
24-09-2010, 15:24:29
אני מסכים עם כל מילה שנאמרה
והוכחה לכך היא שאני כרגע נמצא שם עם כל המשפחה לראות ולהראות לבנים שלי את עולם הדאונים

ב- Live

eitan-ro
24-09-2010, 15:25:07

מי שיגיע מחר, יוכל לבוא אלי ולקבל ממני הסבר מפורט על המחלקה, הטיסנים ועל התחרות. :)

אני רוצה הסבר! איזה רוחק זה מגיע? איך זה עף בלי מנוע? מה אין לזה שלט, אז איך זה טס? מה כיף בזה בכלל??
על החתום,
ז'אקו "האכלת יד" ביטון

wind556
24-09-2010, 15:28:10

מפרגנים? זה בלשון המעטה
על זה גדלתי, עם זה אכלתי שתיתי ונשמתי יותר מ15 שנה .
להגיע לשם אחרי תקופה ארוכה שבה לא ראיתי טיסן יושב בטרמיקה קלילה ביותר ופשוט צף באויר באצילות מדהימה, לראות אנשים כמו גיורא הרצברג שלא ראיתי 30 שנה והוא לא הפסיק לרגע, לראות דור חדש של ילדי ד-1 , כל כך מוכשרים וכל כך בעלי יכולת, לחוש ולנשום את האוירה הזאת, זה לא פירגון, זאת אהבה....

taltalx2
24-09-2010, 15:31:53
מפרגנים? זה בלשון המעטה
להגיע לשם אחרי תקופה ארוכה שבה לא ראיתי טיסן יושב בטרמיקה קלילה ביותר ופשוט צף באויר באצילות מדהימה, לראות אנשים כמו גיורא הרצברג שלא ראיתי 30 שנה והוא לא הפסיק לרגע, לראות דור חדש של ילדי ד-1 , כל כך מוכשרים וכל כך בעלי יכולת, לחוש ולנשום את האוירה הזאת, זה לא פירגון, זאת אהבה....

סתם שאלה קטנה-יש לך איזה טיסן חופשי?(ד-1?)

Liav
24-09-2010, 15:34:05
אני רוצה הסבר! איזה רוחק זה מגיע? איך זה עף בלי מנוע? מה אין לזה שלט, אז איך זה טס? מה כיף בזה בכלל??
על החתום,
ז'אקו "האכלת יד" ביטון
ז'אקו, תבוא אלי מחר ותביא לי סיבוב על ה-DLG שלך :D

מפרגנים? זה בלשון המעטה
עודד, פשוט אין לי מה להוסיף :) http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

wind556
24-09-2010, 15:39:17
סתם שאלה קטנה-יש לך איזה טיסן חופשי?(ד-1?)

לצערי הרב כבר לא ממש
יש ברשותי ד-2 שהוסב לרדיו ממונע, יש עוד אחד שלאחרונה התרסק לגמרי ויש ד1 שגם הוא הוסב למנוע חשמלי + מאזנות. כל הטיסנים הנ"ל בני 40 שנה לפחות
זה נחמד, אבל רחוק מהדבר האמיתי

guyst
24-09-2010, 16:28:27
גם אני בניתי והתחריתי ב-ד1 ו-ד2 לפני כמה שנים טובות אבל היום התפנקתי ובדקות אלו ממש מתעצל אפילו להשקיע שעתיים עבודה על האיזי גליידר מקלקר...:p

אני מסכים בכל פה שזו טיסנאות לשמה!
לחתוך שבלונות פרופילים מדיקט תעופתי, לשייף על מנת להגיע לדיוק מירבי, לקחת 10-15 מלבני בלזה ולשייף פרופילים, להדביק פרופיל פרופיל ולבסוף לצפות עם נייר אורז וצפונלק.
יש עוד טעם מימי הילדות, חבל שהיום איבדתי את הסבלנות להיכנס לנגריה ומתעסק בקלקרים בדמות מוסטנג, פאנג'ט ואחרים... :)

umbo
24-09-2010, 16:55:32
ברור שאין תחליף ללימוד של התעופה "דרך הרגלים" ולא "דרך הסיני".
כל ילד שבונה טיסנים ומקבל שעורי תאוריה במקצועות התעופה השונים שם בכיס הקטן את כל אילו שיודעים רק להכנס לחנות ולקנות את הטיסן עם המנוע הכי חזק והכי מהיר, אבל אין להם מושג למה צריך להמריא לתוך הרוח.....
ממש לא יזיק לחלק לא קטן מהאנשים בפורום להרשם לסניף קלוב התעופה הקרוב, בעיקר בשביל התאוריה שבענין (ואולי גם בשביל ללמוד להחזיק משייפת ביד :) )

eitan-ro
24-09-2010, 17:02:16
ברור שאין תחליף ללימוד של התעופה "דרך הרגלים" ולא "דרך הסיני".
כל ילד שבונה טיסנים ומקבל שעורי תאוריה במקצועות התעופה השונים שם בכיס הקטן את כל אילו שיודעים רק להכנס לחנות ולקנות את הטיסן עם המנוע הכי חזק והכי מהיר, אבל אין להם מושג למה צריך להמריא לתוך הרוח.....
ממש לא יזיק לחלק לא קטן מהאנשים בפורום להרשם לסניף קלוב התעופה הקרוב, בעיקר בשביל התאוריה שבענין (ואולי גם בשביל ללמוד להחזיק משייפת ביד :) )

בוא נתחיל עם מברג ואז אולי חלילה אפשר לסכין יפנית ומשייפת\שופין :D

haimgil
24-09-2010, 17:56:20
מה זה השטויות האלו ?מה אני חייב להטיס ד1 או ד2 בשביל ליהיות טיסנאי אמיתי .אל תצחיקו אותי .אני רוצה ליראות את אותם אנשים בונים טיסני נגרייה מתוכניות מורכבות וטיסני קרב מורכבים שלוקח לפחות שנה לסיים אותם, ומיליון ואחד חלקים שצריך לחתוך ולשייף, ובסוף גם לצפות אותם בכמה סוגי צבעים ואני עוד לא התחלתי לדבר על עלויות.תעשו לי ולפורום טובה גדולה כל חומר וכל מטיס באשר הוא בוחר את סוג החומר והטיסן שעושה לו טוב. אז אל תחליטו מה טוב לכולם ומה לא.זה כמו שמהנדס חשמל לא באמת מהנדס עד שהוא לא בונה בעצמו את הלוחות שהוא בעצמו תיכנן.תפסיקו כבר אם השטויות האלה.אולי אני יירד מהשברולט סוואנה שלי ויעבור לפיאט 127 בשביל להיות נהג אמיתי. *

umbo
24-09-2010, 18:14:12
מה זה השטויות האלו ?מה אני חייב להטיס ד1 או ד2 בשביל ליהיות טיסנאי אמיתי .אל תצחיקו אותי .אני רוצה ליראות את אותם אנשים בונים טיסני נגרייה מתוכניות מורכבות וטיסני קרב מורכבים שלוקח לפחות שנה לסיים אותם, ומיליון ואחד חלקים שצריך לחתוך ולשייף, ובסוף גם לצפות אותם בכמה סוגי צבעים ואני עוד לא התחלתי לדבר על עלויות.תעשו לי ולפורום טובה גדולה כל חומר וכל מטיס באשר הוא בוחר את סוג החומר והטיסן שעושה לו טוב. אז אל תחליטו מה טוב לכולם ומה לא.זה כמו שמהנדס חשמל לא באמת מהנדס עד שהוא לא בונה בעצמו את הלוחות שהוא בעצמו תיכנן.תפסיקו כבר אם השטויות האלה.אולי אני יירד מהשברולט סוואנה שלי ויעבור לפיאט 127 בשביל להיות נהג אמיתי. *

לדעתי פשוט לא הבנת על מה מדברים פה (לפחות אני)
תבנה את מה שאתה רוצה ואת מה שמוצא חן בעיניך ולא שום דבר אחר, אבל מה שחשוב זה להצליח לרכוש את רמת הידע התאורטי שקשור לתחביב הזה, כדי לנצל ולהבין איך להטיס את מה שבנית/קנית.
את זה בהחלט מקבלים אותם ילדים שבונים ד1 ו- ד2 וזה היתרון העצום שלהם.

Liav
24-09-2010, 18:33:19
אני רוצה ליראות את אותם אנשים בונים טיסני נגרייה מתוכניות מורכבות וטיסני קרב מורכבים שלוקח לפחות שנה לסיים אותם,
ומיליון ואחד חלקים שצריך לחתוך ולשייף, ובסוף גם לצפות אותם בכמה סוגי צבעים ואני עוד לא התחלתי לדבר על עלויות.
כנראה שאין לך מושג בכלל עד כמה מורכב וקשה לבנות טיסן חופשי מקצועי, וגם על העלויות של החומרים והחלקים השונים.

תעשו לי ולפורום טובה גדולה כל חומר וכל מטיס באשר הוא בוחר את סוג החומר והטיסן שעושה לו טוב.
אז אל תחליטו מה טוב לכולם ומה לא.

אף אחד לא בא להחליט לך מה טוב עבורך.
תעשה מה שבא לך ותטיס מה שבא לך ואיך שבא לך.
אין לי בעיה גם שתפתח שרשור על כמה שטיסני רדיו מוקצפים הם נהדרים,
ושכל מי שירצה, יבוא ויפרגן לך.
אבל אם לא בא לך לפרגן לאחרים, עדיף שלא תגיב.

.

wind556
24-09-2010, 18:37:04

חיים ידידי היקר, אתה לא חייב כלום
מה שכולם מבינים כאן שרמת הכישורים הנדרשים לבניית ד1 פשוט והטסתו בהצלחה, גבוהים בהרבה, ממש הרבה, ממי שקונה או בונה כל טיסן אחר,ואל תכניס בכלל את טיסני הסילון, זה משהו שונה שכמעט ולא קיים .
תסתכל בעצמך על רוב חברי הפורום. כמה פעמים ראית שהצליחו לבנות מוגי הכי פשוט, אבל בצורה מושלמת? (לא תמצא יותר מ2, נחש מי)

haimgil
24-09-2010, 19:04:54
טוב נו ,כנראה שהפיוז הגרוזיני שלי קפץ מהר מידי,אני מסכים אם כל מה שאמרתם אבל יש אנשים או ילדים שהם לא מספיק מוכשרים אבל יודעים להטיס מעולה ואני בהחלט מפרגן לכל מי שבונה או מתכנן טיסנים או כל דבר אחר ולא משנה ממה הוא עשוי ולאיזה מטרה הוא נועד.העיקר שזה בסוף טס. אם הזמן יבוא הניסיון והאיכות.ובהחלט לא היתכוונתי לישלול או לא לפרגן לאותם ילדים/אנשים שיוצרים דברים מושלמים או לא מושלמים העיקר הרצון.

haimz24
24-09-2010, 19:37:17
למה לריב כשאפשר להטיס יחד ולהנות?
מה זה משנה מה טס קלקר או בלזה או פוליגל?
העיקר זה ההנאה מיום יפה עם חברים טובים..

Shahar_Hz
24-09-2010, 20:01:49
אין כל רע בלבנות טיסן קצף או פוליגל, אבל זה לא זה. שלא לדבר על לקנות טיסן מוכן...
רוצו מחר בבוקר לתחרות הד-2, לימדו והשכילו, אל תוותרו על זה....זו טיסנאות אמיתית וחוויה עצומה

לדעתי הרבה מי שפונה לתחום המוקצפים/המוכנים זה מהסיבה שאין לו את הזמן להתעסק בשיופים, או שלא אוהב את זה. ברור שזה קריעת תחת לבנות את החופשיים, אבל זה לא אומר שזו קטגוריה יותר מתקדמת, פשוט שונה. רק המחשבה להעביר את הערב בשפשוף פרופילים או גרוע מזה עם השרף מעלה בי בחילה. יש מי שאוהב להטיס ויש מי שבונה. למזלנו יש כל כך הרבה קטגוריות בהובי שכל אחד יכול למצא את מה שהוא אוהב בו.

wind556
25-09-2010, 07:16:01
לדעתי הרבה מי שפונה לתחום המוקצפים/המוכנים זה מהסיבה שאין לו את הזמן להתעסק בשיופים, או שלא אוהב את זה. ברור שזה קריעת תחת לבנות את החופשיים, אבל זה לא אומר שזו קטגוריה יותר מתקדמת, פשוט שונה. רק המחשבה להעביר את הערב בשפשוף פרופילים או גרוע מזה עם השרף מעלה בי בחילה. יש מי שאוהב להטיס ויש מי שבונה. למזלנו יש כל כך הרבה קטגוריות בהובי שכל אחד יכול למצא את מה שהוא אוהב בו.

אתה טועה ידידי היקר
זאת בהחלט קטגוריה הרבה יותר מתקדמת, ואפילו אסביר למה:
שימוש נכון בחומרים הכי מתקדמים, והדגש הוא על נכון.הווה אומר יחס משקל לחוזק מדוייק, מינימליזם חכם שבו לא מוסיפים גרם אחד "ליתר ביטחון". עיצוב אוירדינאמי מושלם שגורם לציפורים קינאה, ובכלל רזולוציה שונה לגמרי של התייחסות לפרטים.
וכמובן התוצאה של זה: יכולת לייצר יחס התנגדות-עילוי שלא קיים בשום דבר טס אחר, נשלט או מאוייש.
הדבר היחיד שמתקרב לזה זה דאוני הרדיו המקצועיים , לא הקלקרים כמובן, אלא כאלה שנועדו לתחרויות שונות כמו הDLG ודאוני השהייה התחרותיים.
כל השאר כבודם במקומו מונח, אבל זו רמה אחרת, נמוכה יותר, ובהרבה....

roydor
25-09-2010, 07:38:30
קצת על מה שנכנס בדאון חופשי ממוצע:
קורות ראשיות מפחמן באיכות גבוהה במיוחד (בטיסנים החדשים הקורה מפחמן HI-MODULUS)
D-BOX מפחמן
קפ-סטרפס מפחמן על הפרופילים
גוף מפחמן
חלקים ב-CNC למערכת זנב
חלקים ב-CNC למנגנוני הקפצת כנף
אלקטרוניקה מתקדמת
משדרי איכון לטיסן (משדר לטווח של כ-300 מטר על הקרקע, מספר ק"מ באוויר במשקל 3 גרם כולל סוללה)

ישנם לא מעט טיסנאי חופשיים שלא אוהבים לבנות או שלא מוצאים זמן לבנות ומעדיפים לקנות טיסנים מוכנים לטיסה או בחלקים. גם במקרה זה ישנה עבודת אינטגרציה, כיוונון, והמון אימון.
בשנים האחרונות ישנם טיסנאים רבים שמתאמנים בתדירות גבוהה למדי ואפילו מדי שבוע ועל כן מגיעים לרמה גבוהה מאד, כראייה נבחרת ישראל בחופשיים הינה מהרמות הגבוהות ביותר בעולם עם זכייה במספר תארים מכובדים ביותר.

בתור אחד שמכיר את רב המחלקות עליהם כותבים ב-EFLY ואפילו הטיס את חלקן הלא קטן, טיסני ה-EPP למיניהם הם ממש לא בליגה של טיסני החופשיים (או דאוני הרדיו) מבחינת תכנון, איכות, ביצועים, רמת הטסה נדרשת ומקצוענות, אי אפשר להשוות טיסנים ב-50 דולר מסין לטיסנים תחרותיים שהשקיעו עשרות שנים בתכנונם ושיפורם.

Liav
25-09-2010, 13:56:56
פירסמתי תמונות :)

http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=194611&postcount=8

http://lh5.ggpht.com/_btjoWt5H21s/TJ3vdnwFwUI/AAAAAAAAClE/zWqM0oRRg5M/DSCF6429.JPG (http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=194611&postcount=8)

taltalx2
25-09-2010, 14:00:10

חלק גדול מהכיף בטיסנים חופשיים הוא לבנות את הטיסן ולא רק להטיס אותו.
אני לא יודע אם התנסית בשיוף בלזה או משהו כזה או לא,אבל לרוב זה לא לשייף שעות על גבי שעות כמו שכתבת.זה ככה אולי רק בגלשונים.

roydor
25-09-2010, 17:48:24
פרופילים לטיסן שלם היו לוקחים לי לא יותר מ-5 שעות (בסביבות ה-90 פרופילים)
להרכיב את הכנף זה האתגר האמיתי.
החלק שבאופן אישי הכי אהבתי (למעשה עד היום) הוא המכאניקה העדינה של המתקונים וההטסה.
גילשון הייתי בונה בשלוש שעות קומפלט (;