PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! רוצה לחזור לתחום, צריך יעוץ לגבי מערכת רדיו

asher.yona
30-09-2010, 15:07:37
שלום לכולם! אני חדש בפורום
ברצוני לחזור לתחום אחרי 10 שנים של הפסקה, מזמן כשהייתי בתחום בתור נער צברתי נסיון מועט
בהטסה, אולי 6-7 הטסות שכללו 2 נחיתות ו2 ריסוקים:rolleyes: מיותר לציין שהספקתי לשכוח אך להטיס.
בראשותי ציוד מאוד מיושן כפי שניתן לראות בתמונה:
משדר ומקלט futaba שבעה ערוצים מאמצע שנות ה-80:) + משדר ומקלט של sanwa ארבע ערוצים בן 15 שנים +-, בנוסף יש לי 6 סרווים לפוטבה ו-4 ל-sanwa.
העניין הוא שהסוללות של המקלטים והמשדרים מתות וצריך להחליפן, האם בכלל כדאי להשקיע
על סוללות לאחת מהמערכות האלה או כבר לקנות מערכת רדיו חדשה? בהתחשב שאין לי תקציב כרגע למערכות ממותגות חדשות הומלץ על ה-Turnigy 9x
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8992&Product_Name=Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w/_Module_&_8ch_Receiver_(Mode_2)_(v2_Firmware
על הסרווים האלה:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9621&Product_Name=Power_HD_Standard_Servo_43g/3.5kg/.15sec
סוללות למשדר:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10919&Product_Name=Futaba_700mah_Transmitter_Battery_Ni-CD_9.6V_(NT8S700B
סוללות למקלט:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10918&Product_Name=JR_AA_1500mah_Receiver_Battery_Ni-MH_4.8V_
מה שמבאס הוא שחוץ מהסרווים אין שום דבר במלאי כרגע באתר.
מה דעתכם בעניין? בתור אחד שאין לו כוונה להשקיע עכשיו אלפי שקלים בציוד וכל מה שהוא רוצה זה
ללמוד להטיס טיסני טריינר ואולי אחר כך טיסני כנף תחתית.

בתמונות ישם הציוד שיש לי כרגע + הטיסנים שלי.
2 טיסני טריינר, הססנה הוא מפבר גלס עם מנוע O.S 46, והשני עבר התרסקות, תוקן אבל לא הוטס מאז בנוסף טסן בננה בלי מאזנות שלא טס מעולם עם מנוע O.S 15.

erazz
30-09-2010, 15:18:21
לפי התמונות נראה ששמרת היטב על הציוד - שאפו!

גם אם תקנה את השלט עדיין תצטרך להוסיף לו סוללה ככה שזו לא צריכה להיות אחת מנקודות ההחלטה שלך.
למרות שאני מאוד אוהב את ה-9X וממליץ עליו בחום, לא הייתי רץ וקונה מערכרת חדשה (בהנחה שהמערכות שלך עובדות). אם זה מצב הציוד שלך הייתי ממליץ פשוט להיכנס לחנות טיסנים ולקנות סט סוללות. כן, זה יעלה יותר. אבל זה מיידי ותראה מייד אם יש מקום להשקיע עוד או לא.

אח"כ צא למנחת הקרוב ותתחבר עם מישהוא שיכול לעזור\להדריך אותך. לעניות דעתי אין סיבה להיכנס עכשיו להוצאה. תתחיל עם מה שיש (שנראה מצויין) ותתקדם משם.

asher.yona
30-09-2010, 15:40:52
קודם כל תודה, אכן הציוד נישמר טוב, הוא היה עטוף לחלוטין כל הזמן הזה.
השלט שלי של פוטבה הוא בתדר 35MHZ FM שהבנתי שהיא לא חוקית בארץ,
וחוץ מיזה אני לא מוצא סוללות שמתאימות לו מבחינת גודל וזה בדיוק הבעיה, לפני 4 שנים בנו לי סט סוללות במיוחד לשלט הזה וזה עלה 200+ שקל בגלל שלא היה אפשר להשיג משהו מתאים.
ביחד עם סוללות למקלט מגיעים להוצאה של 300 שקל בערך, הציוד שהמליצו לי עולה 500 שקל ביחד
ולכן השאלה שלי היא שבהפרש כזה לא עדיף כבר לקנות את הציוד החדש? (נכון שצריך לחכות קצת
לפחות נוכל להתאמן בסימולטורים עד אז :) )
ועוד נקודה היא שאני חושש להשתמש בציוד כזה מיושן אחרי כל כך הרבה זמן (אולי אני סתם פרנואיד:confused: )

haimz24
30-09-2010, 16:40:45
מהיכן אתה?

asher.yona
30-09-2010, 16:48:46
אשקלון

erazz
30-09-2010, 17:12:22
אם הציוד נשמר היטב לא אמורה להיות לך בעיה.
אין בעיה להטיס ב-35MHZ. (לא יודע לגבי חוקיות אבל יש מס' טיסנאים שמשתמשים עדיין בתדר זה)

יש לא מעט טיסנאים (כמוני) שישמחו לעזור לך להכין פק ייחודי. כאמור, אני חיפאי, אם אתה באזור אשמח לעזור. אם לא אני בטוח שתיכף יעלו אשקלונים כאן ויציעו עזרה גם.

כאמור, גם ה-9X מגיע ללא סוללה כך שלא פתרת בזאת את העניין.
אבל אם גמרת אומר לקנות שלט חדש אז תכנס ל-LeadersHobby (http://www.leaderhobby.com/product.asp?ID=9394001220239) וקנה עכשיו את אותו שלט :)

asher.yona
30-09-2010, 18:56:55
תודה רבה על ההצעה, הייתי לוקח אותה בכיף הבעיה שאני מצפין עד שם אולי פעם פעמיים בשנה:D

בנוגע לפק סוללות, אז עכשיו דיברתי קצת עם אבא שלי והוא אמר לי שהפק שעשו לי במיוחד היה בעייתי,
אחרי כמה שעות טובות של טעינה, הסוללות היו מתרוקנות תוך 2-3 דקות מרגע הדלקת השלט,
החזרנו את הסוללות לחנות, הם שלחו לנו פק אחר ועדיין הייתה את אותה הבעיה, אז כבר הפסקתי
את עניין החזרה לתחום עקב לימודים וכו... כך שלא בדקנו את העניין לעומק.
בכל מקרה כפי שציינתי כבר, הפק עלה לנו 200 שקל אולי אפילו יותר כי זה היה בהזמנה מיוחדת
שתתאים למקום שיש בשלט, לכן המחשבה שלי עכשיו היא שעדיף להוציא כבר 500 שקל על ציוד חדש
כולל סוללות במקום להזמין פק מיוחד שיעלה 200 שקל לשלט הישן שלי.
מה גם שאולי הבעיה היא בכלל בשלט ולא בסללות שעשו לי (לכן אני לא מציין את החנות שבה עשו לי את הפק) פשוט אין לי ממש דרך לדעת, דרך הגב גם עכשיו הסוללות עדיין עובדות אחרי טעינה של חצי יום למשך 1-2 דקות ומתות.
העלתי תמונה של הפק שעשו לי, הוא מותאם בדיוק למקום שיש בשלט (וגם זה בקושי;) )
אם יש אפשרות לרכוש פק כזה בזול ולבדוק את העניין אז אני יעשה את זה אבל אם מדובר בהוצאה
של 200 שקל+- אז ניראה לי שכבר עדיף לרכוש ציוד חדש.
זה ממש סרט להחליף סוללות לשלט הזה, צריך לפתוח 8 ברגים, 4 מכול צד בשביל להסיר את הצדדים שלו...:mad:

ודרך הגב הלינק של השלט שנתתה לי אז אני מבין שזה בדיוק אותו שלט אבל אך האתר
הזה מבחינת משלוחים לארץ? מהירות, מחיר וכו...

erazz
30-09-2010, 19:27:34
האתר מצויין והמהירות טובה גם כן.
אני הזמנתי את שלי משם.

asher.yona
01-10-2010, 07:34:52
סבבה ובהנחה באמת שאני יזמין את השלט הזה, מה בנוגע לשאר
הדברים שהמליצו שלי כמו הסרווים והסוללות לשלט ולמקלט כדאי לרכוש אותם או שעדיף משהו אחר? (באותו מחיר +-)
והאם יש מצב שהסרווים שיש לי (Futaba fp-s128 אם זה עוזר) עכשיו יתאימו למקלט?

asher.yona
03-10-2010, 17:56:55
מישהו?
עדיין צריך המלצה לסוללות למקלט ומשדר של Turnigy 9X (מה שהמליצו לי לא במלאי),
סרווים לטיסן (טריינר מנוע 46, אלה אם כן מה שיש לי יתאים למקלט) וכמובן מטען לסוללות.

yosi678
03-10-2010, 18:12:50
אם אתה רוצה סוללה למקלט אתה מוזמן לקחת ממני בחינם סוללה למקלט חדשה ולא הוטענה פעם אחת.

אם תרצה צור קשר אני גר בנס ציונה:
0548896707
יוסי.

אם תרצה גם סרוואים לטריינר יש לי 3 סרוואים S3003-3004 של פוטאבה
עבור שלושתם 100 שקל.

shlomok
03-10-2010, 21:26:18
שלום אשר,
אני גם חזרתי לתחום, הציוד שלי בן חמש שנים (Futaba 9CHP), הסוללה שלי גם מתה, הזמנתי LIPO במקום הישנה למשדר, אשמח לשלב כוחות ולהעזר אחד בשני,גם בהשאלת ציוד, אני מתל אביב.

שלמה.