PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! בעיה במטען טורניגי 6

giladba
30-09-2010, 17:05:28
לאחרונה כשאני מנסה להטעין עם המטען הנ"ל אני מקבל input vol err. הבעיה היא שאני משתמש באותו מקור מתח (מטען של מחשב נייד) מהיום הראשון ככה שזו לא הבעיה. ניסיתי להטעין ברכב וגם שם אני מתחיל לקבל error כזה.

יש למישהו מושג?

גלעד

egrufi
30-09-2010, 17:36:45
איזה מתח יציאה וזרם הספק נותן ?

giladba
30-09-2010, 17:50:08
איזה מתח יציאה וזרם הספק נותן ?

16V, 4.5A.

אבל זה אותו מטען (לנייד) שבו השתמשתי כל הזמן בלי בעיות.

גלעד

יובל בן חיים
30-09-2010, 18:18:04
תנסה להחליף כבל חיבור בין הספק למטען. יתכן שהכבל נשבר מבפנים, עדיין "נוגע" אך ההתנגדות מספיק גבוהה בכדי להפיל מתח כשההטענה מתחילה.
אם זה לא עוזר - כנראה שהבעיה במטען עצמו.

שרון2785
30-09-2010, 18:36:27
תוציא את תקע החשמל שנכנס למטען (בננה כזאת) ותבדוק שהיא תקינה
לעיתים הפלסטיק בפנים מתעוות ונוצר מגע לא טוב כמו שאמר יובל בן חיים.

giladba
30-09-2010, 20:17:10
ניסיתי שני מטענים (לנייד) שונים, אותה תוצאה!!
מיואש ולא אוכל להטיס מחר :mad:.
יש כאן אולי אלקטרונאים שיוכלו לתת לי כיוון מה לחפש ומה לתקן במקרה שהבעיה בטורניגי 6?

גלעד

FSK
30-09-2010, 20:27:28
אני הייתי מתחיל בזה שהייתי פותח אותו ובודק תקינות מגעים.

יובל בן חיים
30-09-2010, 22:14:33
איני יודע איך השקע מתחבר למעגל המודפס. הייתי ממליץ לך לנסות לפתוח ולעבור על שתי ההלחמות של המחבר ללוח. הניעורים בהחיבור ובניתוק שוברים לפעמים את ההלחמות. מילה של אזהרה - הלחמה למעגל מודפס, בעיקר הלחמות המיועדות לזרם גבוה, עלולות בקלות "להרים פדים" ואז זו בעיה קשה יותר לתיקון.
אפשרות נוספת - שבר במוליך על המעגל המודפס עצמו, או - גרוע יותר - בתוכו, אם הוא מעגל רב שכבתי.

בהצלחה!

haimz24
01-10-2010, 18:31:52
לאחרונה כשאני מנסה להטעין עם המטען הנ"ל אני מקבל input vol err. הבעיה היא שאני משתמש באותו מקור מתח (מטען של מחשב נייד) מהיום הראשון ככה שזו לא הבעיה. ניסיתי להטעין ברכב וגם שם אני מתחיל לקבל error כזה.

יש למישהו מושג?

גלעד
איזה קטע, זה בדיוק מה שקרה לי, אני משתמש עם אותו הספק כבר מעל ל3 חודשים ולפתע היום הוא כותב לי את אותה ההודעה, עם מטען דומה של חבר והספק שלי הוא טוען רגיל, מה נהיה זאת המחלה שלו?

giladba
01-10-2010, 20:00:23
עדכון - היום הטענתי ישירות מהמצבר של הרכב עם הכבל (בננה ותנינים) שמגיע עם הערכה של המטען טורניגי 6. הכל עבד בסדר גמור.
כנראה שהבעיה במטען של המחשב הנייד. מה שמוזר לי שזה קורה בשני מטענים שונים שעבדו עד לאחרונה ושאני שומר עליהם (כמו שאר הציוד שלי) כך שאני בטוח שלא נגרם להם נזק.
אשמח לרעיונות נוספים לבדיקה (ותיקון) שזה באמת המטען של הנייד.

גלעד

acrozic
01-10-2010, 20:33:13
הייתי מציע לך לבדוק את הכבל מהמטען של המחשב ל- TRUNIGY.
אולי אתה מנסה להטעין בזרם גבוהה יותר? נסה להטעין בזרם נמוך מ-1A ותראה עם עדיין אתה נתקל באותה בעיה.
הייתה לי בעיה זהה עם ספק מחשב רגיל שלא סיפק את הזרמים הגבוהים - 3A.
ספק מחשב רגיל מצריך עומס על קו החמש וולט על מנת ליצב מתח בכל המתחים שהוא מסוגל לספק.
אני לא בטוח שספק נייד מגיע לזרמים גבוהים כאלה.

בהצלחה
אלברטו

giladba
10-10-2010, 15:21:37
איזה קטע, זה בדיוק מה שקרה לי, אני משתמש עם אותו הספק כבר מעל ל3 חודשים ולפתע היום הוא כותב לי את אותה ההודעה, עם מטען דומה של חבר והספק שלי הוא טוען רגיל, מה נהיה זאת המחלה שלו?

חיים - עדיין יש לך את הבעיה?

חברים - הבעיה חוזרת על עצמה:
הפעם חתכתי את הבננה של הספק של הנייד קרוב מאוד לספק עצמו.
חיברתי את הבננה שמגיעה עם הערכה (תנין אדום ותנין שחור) לספק.
חיברתי את הבננה (מהערכה) למטען של טורניגי ו... הופ - אותה הבעיה.

יכול להיות שספק "מתעייף"?

צריך את עצתכם - לקנות מטען טורניגי חדש, לקנות ספק חדש?

haimz24
10-10-2010, 15:39:28
חיים - עדיין יש לך את הבעיה?

חברים - הבעיה חוזרת על עצמה:
הפעם חתכתי את הבננה של הספק של הנייד קרוב מאוד לספק עצמו.
חיברתי את הבננה שמגיעה עם הערכה (תנין אדום ותנין שחור) לספק.
חיברתי את הבננה (מהערכה) למטען של טורניגי ו... הופ - אותה הבעיה.

יכול להיות שספק "מתעייף"?

צריך את עצתכם - לקנות מטען טורניגי חדש, לקנות ספק חדש?
עדיין אותה הבעיה, הפסקתי להשתמש במטען הוא לא עובד (נדלק רגיל אך מראה את אותה הבעיה), גם עם ספק חדש מהניילון וגם עם המצבר של הרכב אותו הדבר!

giladba
10-10-2010, 15:42:50
עדיין אותה הבעיה, הפסקתי להשתמש במטען הוא לא עובד (נדלק רגיל אך מראה את אותה הבעיה), גם עם ספק חדש מהניילון וגם עם המצבר של הרכב אותו הדבר!

יש כאן חשמלאיים שיכולים לעזור?
יש כאן אנשים עם אותה הבעיה ושהצליחו לפתור אותה
להזמין מטען חדש זה אומר 3-4 שבועות בלי להטיס:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad:

גלעד

b1yossi
10-10-2010, 16:49:24
בן כמה המטען ?
אם התשובה מעל שנה - פתח את המטען ובדוק ההלחמות ע"ג הפרינט של פלאג מתח הכניסה, והבננות של מתח היציאה.
כמו כן בדוק סימני התחממות, קורוזיה, רכיבים רופפים, סדקים במעגל המודפס וכל מה שנראה חשוד, חשוד למחצה, או סתם לא לטעמך.
במידה ואינך בטוח, צלם תמונות תקריב איכותיות ( ולא, תמונות מהסלולארי לא נחשבות איכותיות).
בלי שום קשר לעיל - הזמן לך שתי יח' מטען כזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6507&Product_Name=Turnigy_2-3_Cell_Lipoly_Balance/Charger), זה בדיוק מה שאני עשיתי כשהתפגר לי המטען הקודם, וזה בלי שום קשר להמלצה לרכוש שני מטענים לפחות מהאקיוסל המדובר.

giladba
10-10-2010, 17:39:32
בן כמה המטען ?
אם התשובה מעל שנה - פתח את המטען ובדוק ההלחמות ע"ג הפרינט של פלאג מתח הכניסה, והבננות של מתח היציאה.
כמו כן בדוק סימני התחממות, קורוזיה, רכיבים רופפים, סדקים במעגל המודפס וכל מה שנראה חשוד, חשוד למחצה, או סתם לא לטעמך.
במידה ואינך בטוח, צלם תמונות תקריב איכותיות ( ולא, תמונות מהסלולארי לא נחשבות איכותיות).
בלי שום קשר לעיל - הזמן לך שתי יח' מטען כזה (http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6507&Product_Name=Turnigy_2-3_Cell_Lipoly_Balance/Charger), זה בדיוק מה שאני עשיתי כשהתפגר לי המטען הקודם, וזה בלי שום קשר להמלצה לרכוש שני מטענים לפחות מהאקיוסל המדובר.

פתחתי, הכל מחובר ואין סימני קורוזיה או כל סימן מחשיד אחר. המטען בן פחות משנה.
אפשר לאפס/לאתחל את המכשיר הזה?
במידה ואצטרך להזמין מטען חדש מה אתם אומרים על ה imax b6 (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=5548&Product_Name=IMAX_B6_Charger/Discharger_1-6_Cells_<BR>(GENUINE))???

גלעד

b1yossi
10-10-2010, 17:50:20
המלצתי לא לגעת בו, מיום היוולדו יש למטען הזה בעיות של קריאת מתח ואיזון תאים.
היו טענות בפורום, כי הבעיות נפתרו וכיום למטען אין בעיות באיזון תאים - הדיווחים ב- RCG (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=777717&highlight=imax+b6) טוענים אחרת, וגם כיום המטען נשאר עם אותם הבעיות כפי שהיה(נחש למי אני מאמין....)

ה- ACCUCEL הינו אחיו הבוגר של אותו IMAX B6, ובעל מעגלי מדידה ואיזון טובים בהרבה.
ואאל"ט הוא גם זול יותר.

giladba
10-10-2010, 18:12:33
המלצתי לא לגעת בו, מיום היוולדו יש למטען הזה בעיות של קריאת מתח ואיזון תאים.
היו טענות בפורום, כי הבעיות נפתרו וכיום למטען אין בעיות באיזון תאים - הדיווחים ב- RCG (http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=777717&highlight=imax+b6) טוענים אחרת, וגם כיום המטען נשאר עם אותם הבעיות כפי שהיה(נחש למי אני מאמין....)

ה- ACCUCEL הינו אחיו הבוגר של אותו IMAX B6, ובעל מעגלי מדידה ואיזון טובים בהרבה.
ואאל"ט הוא גם זול יותר.

אז ה accucel עדיף???

גלעד

b1yossi
10-10-2010, 18:33:20
לדעתי כן.

haimgil
10-10-2010, 20:07:42
יש לי פיתרון עבורך תיתקשר אלי 0525446927 אין לי כח לירשום הרבה אבל עם מה שאני יגיד לך יעזור אתה מוזמן לעדכן