PDA

צפייה בגרסה מלאה : חיווט נכון באיזי+תמונות מההרכבה

crazyguy
06-11-2008, 23:04:34
מקווה שהשירשור הזה יעזור לאנשים כמוני שחיפשו ושוטטו לילות כ-ימים על מנת למצוא חומרי עזר להרכבה אסטטית נכונה של איזי סטאר (ויש מקום לשיפור, הרבה מקום-אולי בגוף הבא)

קודם כל תתרשמו מהתמונות, תרגישו חופשי להעיר, לתקן, ולעזור במידת הצורך.

http://d.imagehost.org/view/0526/IMG_0543.jpg

כאן אתם יכולים לראות את הרכיבים למיניהם:
מוצג A : קונקטורY - מגשר בין המצלמה למשדר ומזין חשמל מהנקבה.

מוצג B : זה רק זמני כדי לבדוק את הערכה, אבל כעקרון לוקחים נקבה של בלנסר(כן כזו של טעינת סוללות ליטיום) מלחימים ל2 הקצוות על מנת לקבל את מלוא תפוקת הסוללה (12V-לבדוק לפני עם מד מתח לא לקחת סיכון) - וזה נקבה שחתכתי ממאריך סרוו, תמיד לשים לב לקוטביות ולא להפוך בטעות ממליץ על קונקטורים של פוטבה עם הצ'ופציק כדי למנוע בילבולים!! יש לציין כי המערכת מיועדת בצורה שכזו שסוללה אחת תזין את מערכת המשדר+מצלמה ואת הטיסן, באשר למתחים המצלמה והמשדר הללו (המשדר ישן ונמצא בפוקס בביתי) שניהם עובדים על 12V אך המצלמה שהזמנתי בפועל והמשדר עובדים על 5V יש לציין כי בעת המעבר למערכת החדשה אני צריך לחבר ריגולטור,אעשה זאת דרך BEC חיצוני או ריגולטור קטן.

מוצג C : טבעות פריט, אני מחפש להן שימוש ופתוח להצעות על מנת לעזור להפחתת רעשי וידאו שעלולים להיות או משהו מהסוג.

מוצג D : מערכת קוקפיט PAN&TILT עם המשדר וסרווים - אפרט בהמשך.

מוצג E : צלעות קירור - פירקתי על הדרך מהלוח אם שממנו הוצאתי את הטבעות פריט, אולי אצטרך להשתמש בהם על מנת לקרר את הבקר שהוא 30A כרגע על פי בדיקה ראשונית אין צורך (הפעלתי את המנוע עם פרופ פול סטיק ל2-3 דקות הוא לא התחמם, המנוע דווקא כן! נו סיזל..)

מוצג F : הבקר שלי :-) בתוספת טבעת פריט.

http://d.imagehost.org/view/0590/IMG_0544.jpg

תקריב קונקטורים -
A: הקונקטור שחיברתי לסוללה

B: קונקטור שחיברתי למשדר- יש לציין כי את הכבל לקחתי ממחשב, זה כבל שמגשר בין הסאונד של הCDROM לבין הלוח אם על מנת לשמוע דרך הכרטיס קול מוזיקה כאשר מכניסים דיסק לכונן.
על הדרך פירקתי את הנקבה שלו מהלוח אם הישן, כי בכל מקרה לא היה שום מחבר או חיווט על המשדר, ולשמחתי זה התאים בול! (נו קצת כיפוף)

C: קונקטור של המצלמה.

D+E: הצד ה"נשי" של הקונקטורY.

כמו כן אתם יכולים להתרשם מהמצלמת PINHOLE שרכשתי בחפזון על מנת לבחון את המשדר+המקלט הישנים (שאני מתרשם מהם לטובה!)
מצלמת 420 קווים, חיישן סוני 1/3, ודווקא רואים מצויין לפחות בטלויזיה.
עקב גודל היא לא נכנסת בול לקוקפיט אבל היא לא מיועדת לכך גם (אני מחכה לKX131 שתגיע)
היא גדולה ב2מ"מ ממה שצריך.

http://d.imagehost.org/view/0687/IMG_0545_copy.jpg

רשמתי הסבר באנגלית על התמונה וקל להבין למי שעקב עד כה (אין עברית בפוטושופ שלי..)

http://d.imagehost.org/view/0716/IMG_0541.jpg

בהמלצת איציק (תודה), כל הרעיון הוא לשמור על טיסן אסטטי עד גבול מסויים, להערכתי בקר 30A לא אמור להתחמם יתר על המידה במיקום שבחרתי לו ואפשר להבין את המיקום מהתמונה הנ"ל.
אין לי מושג כמה החוטים מסוגלים להעביר בחרתי על פי העין, שוב חפזון לא היה זמן לחכות למידה שבחרתי מחו"ל.
בחנתי את זה לפני ההרכבה עם עומס מנוע למס' דקות וזה לא התחמם.
ונאמר לי שמרבית הזרם עובר בין הסוללה לבקר, ולא בין הבקר למנוע.
בכל מקרה במידה ותתעורר בעיה (אפילו אם זה יעלה בבקר, בתור התחלה אני עושה טסטפלייט בלי ציוד צילום)
אני אפרק את השרינק ואדביק עם משחה טרמית צלעות קירור שפורקו מלוח האם, השאלה האם כדאי ליצור תרופה למכה לפני שהיא באה?

http://d.imagehost.org/view/0773/IMG_0547.jpg

A: טבעות פריט בתקריב - תעזרו לי למצוא שימוש - אבל לא בכוח אם לא צריך אותן אז לא צריך.
B: צלעות קירור, על מי מהן מומלץ במידה ואכן כדאי לי להדביק כבר עכשיו על הבקר?
C: בקר+טבעת פריט.

יש לציין כי התעלות לחיווט הורחבו למידה הרצויה בעזרת דריימל, מקווה שאני לא אקבל סרטן מהשבבים המזעריים שנוצרו כתוצאה מכך.

ואלו הם 2 הסנט שלי בשבילכם ;)

crazyguy
06-11-2008, 23:06:00
יש בנוסף לציין כי אני בחרתי להשתמש בקונקטורים מטעמי נוחות בניגוד להמלצה הגורפת להשתמש איפה שאפשר בהלחמות.

ושאלה ששאלתי את עצמי, האם החיווט מהבקר למנוע, שעוברים בו זרמים מכובדים יחסית, ישפיע עם השראה מגנטית כלשהי על שאר הרכיבים?

נאור
06-11-2008, 23:26:45
לפי דעתי יותר נכון להתקין את הבקר מחוץ לטיסן מעל הכנף
פחות חוטים, יותר קרור וגם במקרה שצריך להחליף מנוע יהיה יותר קל
יותר מקום פנוי, רחוק מהמקלט

motiganot
06-11-2008, 23:27:58
יותר מידי אילתורים ועיגול פינות לטעמי .
מקווה שתצליח בכל זאת !

crazyguy
06-11-2008, 23:43:51
נאור אכן נכון יותר להתקין את הבקר מחוץ לטיסן במיוחד,
ציינתי שאני מעוניין בטיסן אסטטי לעין, לגבי הקירור גם בתוך גוף הטיסן יש פתרונות כך שאני לא חושש ובכוונת תחילה לקחתי בקר שהוא חזק יותר ממה שאמורים לשים, כך שפחות עומס יישב עליו.

לגבי הריחוק מהמקלט,המקלט יישב בקצה השני.

guylihi
07-11-2008, 00:05:13
נאור צודק!
קח דוגמה ממני שחויתי את זה על בשרי.
שים את הבקר בחוץ לי היה 35A נישרף חבל אם אתה יכול למנוע לפני תימנע זה יעלה לך בנזק!-חבל
יש כאלה שיגידו לך שהם שמים בפנים והכל עובד מצוין אבל הבחירה שלך וזאת עצתי.
בהצלחה ותמשיך לדווח!

crazyguy
07-11-2008, 01:11:53
גיא איזה בקר שמת בפנים?
חשוב לי לדעת..
כי משום מה הבקר שלי לא התחמם לאחר מס' דקות של עבודה מאומצת שזה נראה לי מעל ומעבר ממה שאני אמור לעשות בזמן טיסה (FPV לא רגילה כן?)

guylihi
07-11-2008, 01:18:05
לי היה בקר EMAX גם שאני מפעיל בבית את המנוע כמעט כלום לא מיתחמם מלבד המשדר והמצלמהFPV.
שאתה עולה לאויר ויש רוחות והמנוע באמת מיתאמץ הכל מיתחמם לטמפרטורות גבוהות וקירור רק יכול לעשות טוב, זו דעתי.
ועוד דבר שנאור הזכיר, - שהבקר למאלה החוטים קצרים הוא רחוק מהכול מקבל קירור ואם אתה רוצה להחליף משהו זה בשניה , אל תיבנה משהוא שאי אפשר לפרק .

Roi
07-11-2008, 01:20:19
יש לי את אותו הסטאפ בדיוק וגם אצלי הבקר נמצא בפנים ולא מתחמם יתר על המידה.
אתה יכול להיות רגוע.

guylihi
07-11-2008, 01:43:45
רועי כמו שאמרתי יש אנשים שאין להם בעיות עם זה כמוך וכמו עודד אבל איזה חיסרון יש לשים בחוץ?

b1yossi
07-11-2008, 05:29:16
יפה מאוד
זה שבחרת לא להלחים זה גם בסדר - אבל מה זה החיבור המצ'וקמק עם החבק ???
זה כבר גובל ברשלנות.....

crazyguy
07-11-2008, 06:45:40
אתה מדבר על החיבור של הקונקטור לסוללה?
אמרתי זה זמני לחלוטין עד שיגיע מחבר נקבה של בלנסר, זה לא עולה לאוויר אל דאגה :-)

Roi
07-11-2008, 10:19:33
רועי כמו שאמרתי יש אנשים שאין להם בעיות עם זה כמוך וכמו עודד אבל איזה חיסרון יש לשים בחוץ?

זה מכוער....
:rolleyes:

mini_guy
07-11-2008, 10:19:48
אני הרכבתי את הבקר בחוץ על הכנף
אבל במיקרה הזה לא תהיה בעיה כי התושבת מצלמה של RV בעלת פתחים שמכניסים איוורור לתוך התא

mini_guy
07-11-2008, 13:36:54
רועי, אתה לא מטיס טיסן סקייל שכל פרט צריך להיות במקום ועדיף שיהיה גם יפה.
הטיסן הזה מיועד אצל כולנו למטרה אחת והיא הטסת פלטפורמת צילום , וזה אומר שלפני היופי הכל צריך לעבוד בצורה הכי טובה והכי אמינה.

guylihi
07-11-2008, 13:50:06
נכון מאד אם היה לי טריינר יפה או משהו בסגנון הכל היה בפנים אבל באיזי הוא לא דומה למשהו במציאות .. הוא מדמה סימולטור ברמה שונה.