PDA

צפייה בגרסה מלאה : בשורה לא משמחת למזמינים מחו"ל - כלומר לכולנו

עמודים : [1] 2

dbrosh
07-10-2010, 21:01:56
הצרה המדוברת היא כוונת רשות המסים / המכס להטיל תשלום עמילות מכס על כל חבילה המיובאת לארץ ללא קשר לתשלומי מכס/מע"מ שיוטלו בנפרד באם יש צורך, ושיישארו ככל הנראה כפי שהם כיום. דרימר עלה על הצרה, הוא שמע משהו מפקידת דואר כשהלך לאסוף חבילה שהגיעה אליו, ושמע שתאריך תחילת החלת הנוהל החדש הוא ה-1.1.2011. הוא ביקש ממני לנצל את קשריי העיתונאים ולברר האם העניין נכון. ערכתי בירור טלפוני השבוע ברשות הדואר ורשות המסים. ברשות הדואר לא ידעו על כך אבל אמרו שהם פועלים על פי הנחיות רשות המסים.
דוברת רשות המסים אמרה לי שאכן הדבר נכון, שהתהליך כבר החל, והכוונה היא כזו: כל חבילה שתגיע מחו"ל תעבור בדיקת מכס. לא יהיה מצב שחבילות לא יעברו בדיקות מכס, וכל חבילה, ולו הקטנה ביותר, תחוייב בתשלום - מלבד תשלום מסים רגיל - של סכום כספי שאת גודלו היא לא היתה מוכנה לומר במדוייק, אבל לא פחות מעשרות שקלים. התהליך יהפוך קטגורי, כלומר כוללני, לא בהכרח מה-1.1.2011, יכול להיות שמעט מאוחר יותר, אבל זו הכוונה.
הפרטים עוד לא לגמרי ברורים. בימים הקרובים יהיו פרסומים בעיתונים ואפשר יהיה ללמוד ולדעת בדיוק מי נגד מי ומה ואיך אפשר לעשות. מה שעומד לטובתנו זה שזה לא נוגע רק לנו כטיסנאים כמובן. יהיו הרבה נפגעים כי המשמעויות הן עצומות. כל מי שמזמין משהו ב-ebay, כל מי שקונה ספר ב-amazon, כל בעלי תחביבים אחרים, או סתם רוכשי דברים בחו"ל יידרשו מהיום להכפיל ולשלש תשלומים לפחות. אם וכאשר נצא לאיזשהו מאבק נוכל לגייס לא מעט מאלה לטובתנו.
המשמעויות מבחינתנו הן ברורות. להזמין ספינדל או פרופ מהיפני ב-2.5 דולר יהפוך פתאום לעסק שיקר בעשרות שקלים. מה שאומר חזרה לשלטון החושך של החנויות בארץ. אז מה אפשר לעשות כרגע? עוד אי אפשר לעשות. צריך לחכות לפרסומים בתקשורת. במעריב עובדים על סיפור בעניין. ברשות המסים מתכוונים להוציא פרסום מסודר של הכללים החדשים בשבוע הבא בכל העיתונים והאינטרנטים. צריך לקוות שזה אולי פחות נורא ואם זה כן כצעקתה, נעשה בלגן. חיים גיל כבר יעשה תרגיל.

RonTo
07-10-2010, 21:04:58
אסון

sharonx
07-10-2010, 21:16:28
נשמע נוראי. משהו שמתאים למדינה קומוניסטית, לא מדינה דמוקרטית נאורה.
מה קרה לפטור מתחת ל 50$ ?

חייבים לברר את הנושא לעומק, ולהתארגן למאבק.
מי שיש לו עדכונים בנושא נא לשתף.
:mad:

tomer_inbar
07-10-2010, 21:18:18
עוד דרך חוקית של המדינה להוציא כסף מהאזרחים התמימים. :mad:

haimgil
07-10-2010, 21:18:36
המאפייה הכפקזית כבר בדרך .הם רק מחכים לאישור ממני.זה לא יעבור בשתיקה ,אני כבר צופה הפגנות מצד ייבואנים וחניות שאת הסחורה שלהם הם מזמינים מחו"ל.זה בטוח יעורר סערה.

Shay
07-10-2010, 21:18:39
אסון, אם דבר כזה יקרה אני משוכנע כמעט לחלוטין שלא אוכל לממן את התחביב...
אין דבר שניתן לעשות נגד הגזרה?

lior_shenhar
07-10-2010, 21:21:49
אין מצב במידה ויקרה דבר כזה נארגן את ההפגנה הכי גדולה שידעה מדינת ישראל אי פעם, חסימות כבישים מידי בוקר, נשבש את כל המדינה נשרוף צמיגים, נעשה נזקים כל מה שצריך!. ממש כמו השחורים בירושלים שככה משיגים כל מה שהם רוצים. איזה מין דמוקרטיה זאתי רק מנסים למצוא כל פעם דרכים חדשות לסחוט כסף מדינה ארורה.

szangvil
07-10-2010, 21:22:43
:eek:
לא נשמע הגיוני... זה יפגע בהמון בתי עסק. גם אם זה יפורסם עכשיו, זה לא נותן מספיק זמן להתכונן לשינוי כזה.

כל הסיפור נשמע לא הגיוני :confused:

אבל במדינה שלנו הכל אפשרי :mad:

guy1a
07-10-2010, 21:22:45
זה אומר שאני חייב להחליט מה אני רוצה ומהר
להזמין הוריקאן 425 והמון חלקי חילוף ... :(

haimz24
07-10-2010, 21:39:43
זה לא הגיוני בעליל, כמה כסף אפשר לסחוט?
המדינה הפכה למסחטה של כסף:mad:

אריה הלפרין
07-10-2010, 21:43:40
אולי יהיה פתור לאלו שיצהירו נאמנות למדינה היהודית הדמוקראטית:D

haimgil
07-10-2010, 21:46:23
זה לא הגיוני בעליל, כמה כסף אפשר לסחוט?
המדינה הפכה למסחטה של כסף:mad:

חיים אולי תדבר קצת עם האיש שאתה מסיע.אולי יצא צדיק.

grim1978
07-10-2010, 21:54:09
הפגנות לא ממש יעזרו......... מה שכן יעזור זה פרסומים שליליים (פוליטיים) בתקשורת ועתירה לבג"צ על פגיעה לא מידתית בחופש ההתקשרות, מסחר, צרכנות, בחירה וכן הלאה...

sagi
07-10-2010, 21:55:51
עוד לא הבנתם מה קורה פה ? !
החנויות כבר לא משלמות הרבה מיסים
כמו פעם בגלל שאנחנו מזמינים ישירות מחו"ל
המיסים על האזרח הפשוט יותר נמוכים כך
שבסופו של יום המדינה מרוויחה פחות ב"מיסים".
אי לכך ולאור זאת חסר כסף לשרי ממשלה לטיולים
ולנופשים כאלו ואחרים שלא נדבר על איבזורים לנשותיהם וכדומה.
לכן אנחנו ביחד עם השרים שבחרנו הבאנו את הגזירה הזו....
למרות שלמוח יהודי טוב כבר יש אלטרנטיבה אחרת....
לכל בעיה יש פתרון ואם יש פתרון איפה הבעיה ?!
:D

wonderd
07-10-2010, 22:17:38
נשמע לי כמו מתכון טוב לבג"צ

hatul
07-10-2010, 22:22:43
הלחץ על המכס יוכפל ואם היום נתקעה לי חבילה במכס מ 4.9.10 ועד היום אין קול ואין קורא וגם לא עונים לטלפון. אזי אפשר כבר להזמין חבילות בדאר ימי .....

אייל שפירא
07-10-2010, 22:30:19
אין מה להתחיל להתלהם לקלל את המדינה המ@#$* שלנו לפני שנדע עוד פרטים.
אם באמת תהיה גזירה כוללת על כל ההזמנות מחו"ל אז נתחיל לפעול.

eldadgold
07-10-2010, 23:21:31
הפתרון פשוט ומתאים למדינה כמו שלנו - כל אחד ישים דולר בודד ויחד נשחד את אחד מעובדי הדואר שיעביר את כל החבילות חופשי חופשי :D

gal
07-10-2010, 23:25:39
נשמע לי שטויות מצטער אבל זה יגרום להפסדים של מליוני דולרים למדינה זה לא הגיוני יתרה מזאת שאם היתה צצה גזרה כזו שאמורה היתה להכנס לתוקף עוד חודשים כבר מזממממממן הינו שומעים עליה

MDreamer
08-10-2010, 00:30:29
לצערי במדינה כמו שלנו זה עלול לעבור. צריך להרוג את זה כזה עוד צעיר - לפני שזה נכנס לתוקף.
בכל מקרה דורון ואני בקשר כדי למנוע את הפיאסקו הזה.. אנחנו מחכים לפרסום רשמי ומאית שניה אחרי זה כמה חברי כנסת (אחד מהם באופן אישי במסירת נייר ליד) הולכים לקבל מכתב בנושא.
אגב רק כדי שאהיה בטוח במה שאני כותב... זה לא קיים באף מדינה מתוקנת נכון?

guy1a
08-10-2010, 00:55:08
מתקפה משולבת

הנה משהו מפורום אחר.

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?p=342619

הממשלה פשוט הורגת אותנו

flyinglizard
08-10-2010, 01:19:04
למי שלא מבין, זו הולכת להיות מכת המוות לתחביב שלנו. אתם תחזרו להטיס בננות עם מנועים של COX ורדיו של SANWA.

זה הזוי והדרך להלחם בזה היא לא רק דרך המדינה - ברגע שיהיה חומר, אני - כן כן, הלטאה - אנסח מכתבים לארגון הסחר העולמי ונציבות הסחר האירופי על הסיטואציה. לגופים האלה יש כוח. אני מציע גם לפנות לנספחי סחר עם כמה מדינות נבחרות - בראש ובראשונה הונג קונג\טייוואן להם אוריינטציית ביזנס - ולהסביר את המצב.

זה לא צריך לבוא מהטיסנאים דווקא, אלא הציבור הכללי. זו בעיה של כולם, פשוט התחביב שלנו ספציפית בנוי על ההזמנות מחו"ל כערוץ עיקרי.

ולבעלי החנויות שבטוחים שזו הולכת להיות הבוננזה שלהם, חכו חכו. כשמספר האנשים בתחביב יחתך בחצי, והבחירה תהיה בין סוללת 3S ב300 שקל או לפצח גרעינים מול הטלוויזיה, אז נדבר. אתם תיקברו ביחד עם כולנו.

ד"א, שימו לב לקטע הבא - ביום חמישי שעבר התקלקל לי איזה חלק באוטו. עוד באותו יום איתרתי את החלק הזה בחו"ל והזמנתי אותו ($74) עם משלוח הכי מהיר של UPS (עוד $68). כשהחבילה הגיעה לארץ (הזמנתי בשישי, היה בארץ בראשון, קיבלתי בשלישי), שילמתי עוד לא פחות מ440 ש"ח על:
* עמלת הקצאת אשראי
* עמילות מכס
* מכס
* מע"מ
* דמי אחסון

ועוד רצו לגבות ממנו 100 ומשהו ש"ח נוספים על "אגרת גרעון". beats me. ד"א, בסופו של דבר זה עדיין עלה קצת פחות מהחלק הזה אצל היבואן (בערך 1000 ש"ח), מה שרק מוסיף עוד שכבה של עצב לסיפור האומלל הזה. אם ככה אתם רוצים שיראה התחביב שלנו - לשלם מאות שקלים על כל שטות, רק בשביל שזה יהיה עדיין יותר זול מרכישה בארץ - אל תעשו דבר.

דניאל דקל
08-10-2010, 01:19:24
אני חושב שהחוק לא יחזיק מעמד הרבה זמן.
חישבו לרגע כמה כוח אדם הם יצטרכו כדי לפתוח כל פקקט'ה מעטפה עם דגימה ששלחו לחברה כלשהי
בארץ. ואז מה שיקרה זה שמשלוחים יתחילו להגיע באיחור רב לנמענים, יתחילו תלונות/תביעות כנגד רשות הדואר מצד החברות השולחות, ואז המכס אט אט יתקפל ויחזור לבדוק כמו פעם...

flyinglizard
08-10-2010, 01:29:14
מתקפה משולבת

הנה משהו מפורום אחר.

http://jeepolog.com/forums/showthread.php?p=342619

הממשלה פשוט הורגת אותנו

קניתי לרכב שלי לפני בערך שנתיים קיט בלימה stage 2 של Stoptech, חברה ידועה ומכובדת. שום דבר חריג לא היה שם - דיסקים, רפידות, צינורות פלדה שזורה ונוזל בלמים. עלה בערך 250 דולר. כשזה הגיע לארץ, זה עוכב על ידי משרד התחבורה, טורטרתי ליד אליהו רק בשביל להשלח אל היבואן הרשמי של הרכב (צ'מפיון) או אחד ממוסכיו בשביל שיאשרו לי את זה. זה בערך כמו ללכת ל"שלט רחוק" לאשר מודול של FRSKY לJR שלך. כמובן שאישור לא קיבלתי. ויתרתי על כל הסיפור. לקח יקר, אבל מאז לא נפלתי שוב.

הסחר במדינת ישראל הפך לחומה מסוגרת. אתם לא רואים את זה כי בתחביב שלנו רוב הדברים קטנים ולא מעוררי תאוות הבצע של מכס-דואר-משרדי ממשלה, אבל ברגע שאתה עולה על הכוונת שלהם, גמרנו.

flyinglizard
08-10-2010, 01:32:15
אני חושב שהחוק לא יחזיק מעמד הרבה זמן.
חישבו לרגע כמה כוח אדם הם יצטרכו כדי לפתוח כל פקקט'ה מעטפה עם דגימה ששלחו לחברה כלשהי
בארץ. ואז מה שיקרה זה שמשלוחים יתחילו להגיע באיחור רב לנמענים, יתחילו תלונות/תביעות כנגד רשות הדואר מצד החברות השולחות, ואז המכס אט אט יתקפל ויחזור לבדוק כמו פעם...

איזה תביעות? הם חסינים מתביעה. יש תקנות והם פועלים על פיהן. מעבר לכך, נניח שיגבו 30 ש"ח על חבילה - ומוכס עצל (יש סוג אחר?) עושה 20 חבילות בשעה. זה חבילה בשלוש דקות (אני פותח חבילה מהיפני בשתיים עשרה שניות, ויכול לסגור אותה בעוד עשר). המוכס מכניס לקופת המדינה 600 ש"ח, בניכוי המשכורת שלו. אפילו אם יש לו משכורת צמודה לזו של מפעיל מנוף בחברת חשמל - 60 אלף ש"ח לחודש - המדינה עדיין עושה כאן עשרות אלפי שקלים. ממוכס אחד.

עריכה - זה בטח לא יהיה מוכסים אלא עמילים פרטיים (זכייניים) בסגנון EMS. תניחו שהאגרות לא יהיו שונות בהרבה (כיום 81 ש"ח על חבילה פטורה ממיסים, ו170 ש"ח מעל).

flyinglizard
08-10-2010, 01:52:07
נשמע נוראי. משהו שמתאים למדינה קומוניסטית, לא מדינה דמוקרטית נאורה.
מה קרה לפטור מתחת ל 50$ ?

חייבים לברר את הנושא לעומק, ולהתארגן למאבק.
מי שיש לו עדכונים בנושא נא לשתף.
:mad:

גם EMS פטור מתחת ל$50. עמילות המכס לא קשורה למכס עצמו, זה רק הליך השחרור הבירוקרטי. אתה עדיין לא תשלם מע"מ ומכס, רק שתשלם אגרות עד שתצא לך הנשמה. אם זה היה רק תשלום של 20 שקל הייתי בולע את זה, אולי גם 40 שקל, אבל הבעיה שלי היא לא זה, אלא שעכשיו כל חבילה תעבור מסלול EMS, לרבות הצהרות ערך, חשבוניות, טרטורים, ועיכובים. כל חבילה וחבילה. ובהצלחה לכולנו.

sharonx
08-10-2010, 05:45:50
למי שלא מבין, זו הולכת להיות מכת המוות לתחביב שלנו. אתם תחזרו להטיס בננות עם מנועים של COX ורדיו של SANWA.

זה הזוי והדרך להלחם בזה היא לא רק דרך המדינה - ברגע שיהיה חומר, אני - כן כן, הלטאה - אנסח מכתבים לארגון הסחר העולמי ונציבות הסחר האירופי על הסיטואציה. לגופים האלה יש כוח. אני מציע גם לפנות לנספחי סחר עם כמה מדינות נבחרות - בראש ובראשונה הונג קונג\טייוואן להם אוריינטציית ביזנס - ולהסביר את המצב.

זה לא צריך לבוא מהטיסנאים דווקא, אלא הציבור הכללי. זו בעיה של כולם, פשוט התחביב שלנו ספציפית בנוי על ההזמנות מחו"ל כערוץ עיקרי.

ולבעלי החנויות שבטוחים שזו הולכת להיות הבוננזה שלהם, חכו חכו. כשמספר האנשים בתחביב יחתך בחצי, והבחירה תהיה בין סוללת 3S ב300 שקל או לפצח גרעינים מול הטלוויזיה, אז נדבר. אתם תיקברו ביחד עם כולנו.

ד"א, שימו לב לקטע הבא - ביום חמישי שעבר התקלקל לי איזה חלק באוטו. עוד באותו יום איתרתי את החלק הזה בחו"ל והזמנתי אותו ($74) עם משלוח הכי מהיר של UPS (עוד $68). כשהחבילה הגיעה לארץ (הזמנתי בשישי, היה בארץ בראשון, קיבלתי בשלישי), שילמתי עוד לא פחות מ440 ש"ח על:
* עמלת הקצאת אשראי
* עמילות מכס
* מכס
* מע"מ
* דמי אחסון

ועוד רצו לגבות ממנו 100 ומשהו ש"ח נוספים על "אגרת גרעון". beats me. ד"א, בסופו של דבר זה עדיין עלה קצת פחות מהחלק הזה אצל היבואן (בערך 1000 ש"ח), מה שרק מוסיף עוד שכבה של עצב לסיפור האומלל הזה. אם ככה אתם רוצים שיראה התחביב שלנו - לשלם מאות שקלים על כל שטות, רק בשביל שזה יהיה עדיין יותר זול מרכישה בארץ - אל תעשו דבר.

+1. מסכים מאוד עם דברייך.

דרך אגב, לי לקחו גם "עמלת מחשב". המחשב הזה לא זז בלי טיפ.

MDreamer
08-10-2010, 08:15:49
זה פשוט הזוי.. לפני כמה שנים ישבנו במשרד אני ועוד כמה קצינים וחשבנו איך הבנקים יכולים למרר לכולנו את החיים בסט עמלות חדש. הרעיונות:
1. עמלת עמלות - עמלה שהבנק גובה ממך אחרי שהוא "נאלץ" לגבות ממך כסף עבור עמלה אחרת
2. עמלת התקדמות בתור - מי רוצה להישאר במקום?
3. עמלת לחיצה על ENTER (עמלה האם אתה רוצה להלשים את הפעולה מתווספת לעמלת פקיד
עוד ועוד..

חברים אם לא נעיף את הגזרה הזאת מעל הראש שלנו... המצב חרבנה

אייל שפירא
08-10-2010, 08:31:02
צריך למצוא את המוצרים הכי זולים באי-ביי ולקנות מאה כאלה כל יום, ולבקש שישימו אותם בקופסאות גדולות. ולא לבוא לקחת אותן... זה מאות קופסאות בכל יום, תעשו חשבון כמה קופסאות יתקעו להם שם אחרי חודש.

wind556
08-10-2010, 10:43:49
אני מתנדב לטוס פעם בחודש להונג קונג
כולכם תממנו לי את הכרטיס, ואני אמלא מזוודות במה שאתם רוצים, ואעבור במסלול הירוק בלי למצמץ.

וברצינות, אם זה יקרה, אני אתחיל להזמין שייבה שייבה, ולא אבוא בכלל לקחת את זה
אנחנו יכולים כמחאה בהשקעה אפסית לסתום את המכס לצמיתות, עד שמישהו יתעורר (או ימות)

haimz24
08-10-2010, 10:51:49
או שהאיום הנוראי יתממש או שלא (מקווה), אני לא רוצה אפילו לחשוב מה יהיה במכס אם כל משתמש יתחיל במחאה של ים הזמנות גדולות למכס מבלי לקחת:D

ZvikaF
08-10-2010, 10:53:40
צריך למצוא את המוצרים הכי זולים באי-ביי ולקנות מאה כאלה כל יום, ולבקש שישימו אותם בקופסאות גדולות. ולא לבוא לקחת אותן... זה מאות קופסאות בכל יום, תעשו חשבון כמה קופסאות יתקעו להם שם אחרי חודש.

+1000 :) אחד הרעיונות היותר מוצלחים...

flyinglizard
08-10-2010, 11:04:25
זה פשוט הזוי.. לפני כמה שנים ישבנו במשרד אני ועוד כמה קצינים וחשבנו איך הבנקים יכולים למרר לכולנו את החיים בסט עמלות חדש. הרעיונות:
1. עמלת עמלות - עמלה שהבנק גובה ממך אחרי שהוא "נאלץ" לגבות ממך כסף עבור עמלה אחרת
2. עמלת התקדמות בתור - מי רוצה להישאר במקום?
3. עמלת לחיצה על ENTER (עמלה האם אתה רוצה להלשים את הפעולה מתווספת לעמלת פקיד
עוד ועוד..

חברים אם לא נעיף את הגזרה הזאת מעל הראש שלנו... המצב חרבנה

הבנקים על כל מעלליהם-כי-רבים הם ילדים זבי חוטם ורכי לבב לעומת המכס. אני לא יודע אם זה עדיין קיים, כששחררתי חבילות ממכס חיפה ב2005 היה דבר שנקרא "עמלת מחשב". ביחד עם "עמלת הקצאת אשראי" (גם כשאתה משלם במזומן) ו"דמי אחסון" (גם כשבאת לקחת את החבילה באותו יום) ו"אגרת רשומון ובטחון" (אני יכול לרק להניח שהאגרה הזו מנוכסת לטובת יצור תת-קרקעי עצום והרסני בשם "רשומון" שניזון מניירת ומאובטח במרתפי המכס), יש לך שילוב מנצח. תוסיף לזה "עמילות מכס" ו"דמי טיפול" שבאים עלינו לטובה מעמיל המכס (אני יכול רק להניח ש"עמיל" למעשה נגזר מ"עמלה", כי "עמל" זה לא ערך שמתיישב עם עבודת המכס), ותבין מה המשמעות של להיות חלק מהעם הנבחר.

אייל שפירא
08-10-2010, 11:52:53
כששיחררתי בפעם הראשונה חבילה מEMS וטרחתי לשאול כל פקיד שעמד בסניף למה אני צריך לשלם להם עמלה בגובה פי שניים ממה שעלתה לי החבילה כולל משלוח, קיבלתי הסבר שהתשלום שהם גובים על חבילות פטורות הוא עבור "איכסון החבילה" עבור דואר ישראל...
כלומר - עמלת מדף.

טוב שהם (עדיין) לא גובים מאיתנו כסף על זה שפקידי הדואר משתמשים להם בנייר טואלט.

motti
08-10-2010, 12:14:40
ואז יחזירו את מאות החבילות למוכר.....ואז גמרת אתו, עם אי-ביי וגם פייפל....תנסו:D

lior_bar_ami
08-10-2010, 12:35:04
ואז יחזירו את מאות החבילות למוכר.....ואז גמרת אתו, עם אי-ביי וגם פייפל....תנסו:D

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif
הנזק יהיה גם הרבה יותר רחב היקף מזה.
נקודתית חשבון ה PAYPAL (לפי כרטיס אשראי) וה EBAY של אותו המשתמש ייחסמו לצמיתות.
מערכתית יותר ויותר סוחרים יפסיקו לעבוד עם ישראל מכל מיני סיבות כאלו ואחרות (שכבר היום קיימות עם חלק מהסוחרים בחו"ל), כשהסיבה האמיתית, תרצו או לאו, תהיה אנחנו הצרכנים.

זו אולי מחאה קטנה מול המכס, אבל נזק הרבה יותר גדול לנו כצרכנים.

אייל שפירא
08-10-2010, 13:40:42
לא התכוונתי לרגע אחד שנתחמק מתשלום! אבל אם תזמין חמישים חבילות עם שייבה אחת, וכל חבילה תגיע בקופסה נפרדת כמו מהוביקינג, וכבר שילמת עליהן והן תחזורנה לשולח - הוא קיבל את התשלום אז מה איכפת לו?
המחאה הזו נועדה לגבות מינימום כסף מאיתנו ומקסימום טירחה מהמכס.

אופטימי10
08-10-2010, 14:14:54
אם הכן זה יקרה
המכירות בEBAY ירדו פלאים
אני מקווה שיש להם לובי חזק להפעיל על חברי הכנסת .. :-))

eranb
08-10-2010, 16:11:33
הצרה המדוברת היא כוונת רשות המסים / המכס להטיל תשלום עמילות מכס על כל חבילה המיובאת לארץ ללא קשר לתשלומי מכס/מע"מ שיוטלו בנפרד באם יש צורך, ושיישארו ככל הנראה כפי שהם כיום. דרימר עלה על הצרה, הוא שמע משהו מפקידת דואר כשהלך לאסוף חבילה שהגיעה אליו, ושמע שתאריך תחילת החלת הנוהל החדש הוא ה-1.1.2011. הוא ביקש ממני לנצל את קשריי העיתונאים ולברר האם העניין נכון. ערכתי בירור טלפוני השבוע ברשות הדואר ורשות המסים. ברשות הדואר לא ידעו על כך אבל אמרו שהם פועלים על פי הנחיות רשות המסים.
דוברת רשות המסים אמרה לי שאכן הדבר נכון, שהתהליך כבר החל, והכוונה היא כזו: כל חבילה שתגיע מחו"ל תעבור בדיקת מכס. לא יהיה מצב שחבילות לא יעברו בדיקות מכס, וכל חבילה, ולו הקטנה ביותר, תחוייב בתשלום - מלבד תשלום מסים רגיל - של סכום כספי שאת גודלו היא לא היתה מוכנה לומר במדוייק, אבל לא פחות מעשרות שקלים. התהליך יהפוך קטגורי, כלומר כוללני, לא בהכרח מה-1.1.2011, יכול להיות שמעט מאוחר יותר, אבל זו הכוונה.
הפרטים עוד לא לגמרי ברורים. בימים הקרובים יהיו פרסומים בעיתונים ואפשר יהיה ללמוד ולדעת בדיוק מי נגד מי ומה ואיך אפשר לעשות. מה שעומד לטובתנו זה שזה לא נוגע רק לנו כטיסנאים כמובן. יהיו הרבה נפגעים כי המשמעויות הן עצומות. כל מי שמזמין משהו ב-ebay, כל מי שקונה ספר ב-amazon, כל בעלי תחביבים אחרים, או סתם רוכשי דברים בחו"ל יידרשו מהיום להכפיל ולשלש תשלומים לפחות. אם וכאשר נצא לאיזשהו מאבק נוכל לגייס לא מעט מאלה לטובתנו.
המשמעויות מבחינתנו הן ברורות. להזמין ספינדל או פרופ מהיפני ב-2.5 דולר יהפוך פתאום לעסק שיקר בעשרות שקלים. מה שאומר חזרה לשלטון החושך של החנויות בארץ. אז מה אפשר לעשות כרגע? עוד אי אפשר לעשות. צריך לחכות לפרסומים בתקשורת. במעריב עובדים על סיפור בעניין. ברשות המסים מתכוונים להוציא פרסום מסודר של הכללים החדשים בשבוע הבא בכל העיתונים והאינטרנטים. צריך לקוות שזה אולי פחות נורא ואם זה כן כצעקתה, נעשה בלגן. חיים גיל כבר יעשה תרגיל.

אחד הסיבות למחירים הגבוהים בארץ לעומת חו"ל,הוא שהחנויות משלמות כבר היום המון
כסף על עמילויות מכס ואישורים נלווים(מכון תקנים,משרד תקשורת לדוגמא..).
אני לא מצדיק את הגזרה החדשה ואני חושב שזה אכן יפגע קשות בענף שכן חלק גדול מהציוד
המוזמן מחו"ל אינו נמצא על מדפי החנויות ממילא,הבעיה בארץ שאין חוק אחד שחל על כולם,אם בעלי
העסקים(לאו דווקא בתחום הטיסנאות) בישראל לא היו נסחטים ונמצצים ע"י אלף ואחד
גורמים שונים ומשונים אזי ניתן היה להוריד את רף המחירים לרמה קרובה לחו"ל.
לגבי ההפגנות ושריפת הצמיגים-מנסיוני במאבקים אחרים(ביטוח דו גלגלי לדוגמא) קשה מאוד להתמיד בכך
חלק גדול מן המתלהמים לא יטרחו להגיע כלל לנקודות המחאה...הפיתרון הוא יותר בכיוון של מכתבים אישים לנבחרי ציבור.

ערן

Hagay
08-10-2010, 19:32:59
אתם לא מבינים, הכל לטובת הצרכן.
הדואר מהיפני מגיע מהר והיה נתפס במכמונות המהירות החדשות (בישורת ללא סכנה)!

Observer
08-10-2010, 20:56:53
אני חייב להודות ששרשור זה הוא כמו אותו קש אחד יותר מדי על גב הגמל.
אם הידיעה נכונה, ובהתחשב בהכרותי עם עמך ישראל, אנחנו לא בדרך - אנחנו כבר באבדון.
אם הפריטים האקזוטיים היו על מדפי החנויות בארץ במחיר שווה לכל נפש יהודית פגועה, אז ניחא, אבל גם אין למצוא דברים מיוחדים בארץ, וגם יחנקו אותי עם מיסים מטורפים ולא יאפשרו לי להתפתח?
חברים - יש רק שם אחד לתופעה - זהו קומוניזם לשמו. נקודה.
יש לי קשרים עם חברות החדשות בארץ - המשודרות והמקוונות. אני יתחיל בבדיקה אם יש אמת בדבר ואם כן, אברר איך יוכלו לעזור. אני בספק מאוד שתהיה ישועה. ראו מה קרה לסוכנויות האופנועים מאז שהעלו את מחירי הביטוח: נפילה חזקה בכמות רכישות אופנועים, אין תחבורה ציבורית הולמת כתחליף, - והארץ לעולם עומדת.

צריך לומר את האמת אפילו אם היא כואבת: בקרוב כולנו נצווח נצרח נתלהם ונפגין ובסופו של יום לא יקרה כלום.

sagi
08-10-2010, 21:02:40
יש מה לעשות וזהו חרם כלכלי כמו שעושים בחו"ל !
יום אחד שלא קונים כלום ולא מוציאים שקל !
אתה יודע איזה נזק זה ?! ככה עשו בחו"ל שניסו
לעלות בסנט 1 את מחיר הדלק.....:eek:
בספק אם זה יקרה בארץ ולדוגמא מחירי הסיגריות.

flyinglizard
08-10-2010, 21:15:01
חרם לא יעבוד, גם denial of service על המכס לא יעבוד. תאמינו לי שלא אכפת להם אם עם ישראל יקבל חבילות בשלושה ימי איחור. יש כמה דרכים שכן יעבדו, כנראה ביחד:

1. לחץ פרלמנטרי באמצעות חברי כנסת
2. לחץ ציבורי באמצעות התקשורת
3. לחץ חיצוני באמצעות ארגון הסחר (WTO), נספחויות כלכליות בשגרירויות, איחוד אירופי, גופי הרגולציה של האו"ם בנושאי דואר (זה למעשה ארגון EMS וכו')
4. מבקר המדינה
5. הגשת עתירה לבג"ץ או בית הדין לעניינים מנהליים

כל דבר אחר הוא בזבוז מילים בפורומים.

מישהו מכיר את השיטה לבשל צפרדע? זה די ידוע. שים את הצפרדע במים רותחים והיא תקפוץ החוצה, שים אותה במים קרירים ונעימים ותחמם אותם לאט והיא תשאר עד הסוף המר. זה בדיוק מה שקורה כאן. קודם כל, השלמנו עם הצורה שמזמברים אותנו בcourier (מאות שקלים בשביל לקבל חבילה בUPS\FEDEX, וזה ממש לא באשמתם), אח"כ ויתרנו על הזכות לקבל דואר אקספרס (EMS) במחיר הוגן ובלי מסע ייסורים בירוקרטי. עכשיו, אם זה בגלל לחץ של גופים מסחריים (לא, לא הטיסנים, כנראה מישהו יותר גדול ובעל השפעה) או סתם הבנה של אגף המכס והמע"מ שהם לא מצליחים לשלוט בצורה יעילה בזרם החבילות לארץ, התחיל הסיפור הזה. אם הציבור היה נלחם כשזה הגיע לEMS, לא היינו במצב הזה כרגע.

אסור לקבל כאן שום פשרה. עשויים להחיל את הכלל הזה על חבילות מעל ק"ג אחד, נניח, ויש סיכוי שזה יתן למהלך לעבור בשקט, אבל זה מדרון חלקלק ולא רואים את התחתית. לא רק שאסור לוותר, צריך להתעקש על הסדרת עניין EMS באותה הזדמנות. צריכה להיות כאן מלחמה אינטליגנטית וחסרת מעצורים כנגד הגורמים הבירוקרטיים שניכסו לעצמם את השליטה בתנועת הסחורות במדינת ישראל.

מכמות הפוסטים שלי בשרשור הזה, אתם בטח מבינים כמה שאני רותח. אני יודע בדיוק לאן זה הולך, וזה לא מקום טוב.

Observer
08-10-2010, 21:23:31
יש מה לעשות וזהו חרם כלכלי כמו שעושים בחו"ל !
יום אחד שלא קונים כלום ולא מוציאים שקל !
אתה יודע איזה נזק זה ?! ככה עשו בחו"ל שניסו
לעלות בסנט 1 את מחיר הדלק.....:eek:
בספק אם זה יקרה בארץ ולדוגמא מחירי הסיגריות.

חרם כלכלי...
כמו החרם על העלאת מחיריי ביטוחי האופנועים?
כמו החרם על חברות הסלולר?
כמו החרם על מחירי העמלות בבנקים?

ממתי ירדו פה המחירים?
הם רק עולים כל הזמן, - הקופה אחת, ומי שיש לו יותר כוח יגנוב על חשבון אחרים.
סמוך עלי: לא יתנו לך להרים את הראש במדינה זו. הממשלה והגופים הגדולים יעשו הכל, הכל(!) שתמיד נהיה נתון לחסדייהם.

הנה חומר למחשבה

http://www.youtube.com/watch?v=acLW1vFO-2Q"]http://www.youtube.com/watch?v=acLW1vFO-2Q

sagi
08-10-2010, 21:33:22
המצחיק בכל הסיפור הזה שמעלים הכל אבל שוכחים לעלות את השכר.
לעומת זאת בחדשות מדברים על שכר מינימום/ממוצע של 7,000 ש"ח רק
לא ברור לי באיזו מדינה זו ואיך בדיוק מגיעים לזה ?!?!?!
בקיצור אנחנו בחרנו באלו שבשלטון ובסופו של דבר אנחנו אשמים בכל זה !
אנחנו בחרנו בהם לעלות לנו את המיסים, אנחנו בחרנו בהם לקבל משכורת
שאם נחבר את כל שנות העבודה שלנו נגיע לסכומים האלו :eek:
עד שלא נבחר ב"נבחרים" אחרים שבאמת איכפת להם ולא רק מצהירים על זה...
נמשיך לסבול כמו כל יהודי טוב במדינת ישראל !!!

motti-74
08-10-2010, 23:16:46
ריסוק יהפוך כואב יותר................

רשות המיסים בישראל
09-10-2010, 00:39:24
מישהו מכיר את השיטה לבשל צפרדע? זה די ידוע. שים את הצפרדע במים רותחים והיא תקפוץ החוצה, שים אותה במים קרירים ונעימים ותחמם אותם לאט והיא תשאר עד הסוף המר.

זה עובד גם על לטאות?

IttaiP
09-10-2010, 00:52:31
כשתבעתי את המכס בבית המשפט בעניין ה EMS אף אחד פה לא התנדב אפילו לבוא ולהעיד אז חבל על הבירבורים. שיקום הגבר שיהיה מוכן לעשות מעשה ואז נראה כמה מצטרפים :(

המרסק
09-10-2010, 01:02:25
המצער הוא שאנחנו בחלקנו גם אשמים.

הרי הסיבה האמיתית לשינוי היא הפופולאריות של eBay ואתרים דומים שהעלו את כמות הייבוא האישי בעשרות מונים.
רבים מצהירים ערכים נמוכים, בין אם במכוון או בעקיפין ע"י המוכר, ולמכס אין אפשרות באמת לטפל בזה.
הלוביסטים של היבואנים מנצלים עובדה זו ודוחפים לכיוונים שנוחים להם - למה אני משלם כ"כ הרבה כסף על יבוא שכל דכפין "מבריח" בחסות החוק וגורם לי להפסדים.
כאשר הפתרון המוצע הוא לבדוק כל חבילה באשר היא - אבל משיהו צריך לממן את תוספת העובדים ומקום.

ולכן, צריך לזכור מול מי אנחנו באמת עומדים ולגבש עמדה מולם - היבואנים.

flyinglizard
09-10-2010, 01:13:14
כשתבעתי את המכס בבית המשפט בעניין ה EMS אף אחד פה לא התנדב אפילו לבוא ולהעיד אז חבל על הבירבורים. שיקום הגבר שיהיה מוכן לעשות מעשה ואז נראה כמה מצטרפים :(

תן קישור לתיק, משהו. מעניין לראות מה היה שם.

flyinglizard
09-10-2010, 01:19:59
המצער הוא שאנחנו בחלקנו גם אשמים.

הרי הסיבה האמיתית לשינוי היא הפופולאריות של eBay ואתרים דומים שהעלו את כמות הייבוא האישי בעשרות מונים.
רבים מצהירים ערכים נמוכים, בין אם במכוון או בעקיפין ע"י המוכר, ולמכס אין אפשרות באמת לטפל בזה.
הלוביסטים של היבואנים מנצלים עובדה זו ודוחפים לכיוונים שנוחים להם - למה אני משלם כ"כ הרבה כסף על יבוא שכל דכפין "מבריח" בחסות החוק וגורם לי להפסדים.
כאשר הפתרון המוצע הוא לבדוק כל חבילה באשר היא - אבל משיהו צריך לממן את תוספת העובדים ומקום.

ולכן, צריך לזכור מול מי אנחנו באמת עומדים ולגבש עמדה מולם - היבואנים.

אני לא מודע לאיזו גילדת יבואנים אפלה שמסוגלת להריץ מהלך כזה. יש יבואנים ספציפיים עם המון כוח פוליטי דרך קשרים\שוחד\שמור לי ואשמור לך (ע"ע הבוננזה במשרד התחבורה) אבל קשה לי להאמין שזה בא כתוצאה ממהלך מכוון של יבואנים. לדעתי מדובר ברשות המיסים, שמבינה שהזרם המטורף של סחורה מחו"ל פשוט ממוטט את הסכר הבירוקרטי המטורף שהם ניסו לבנות. אני שם לב לכך שפחות חבילות מעוכבות במכס כיום ויש פחות בעיות איתם מבעבר - אני לרגע לא מייחס את זה לשיפור בהתנהלות שלהם (אפילו לא לחילופי אישים; אחד הדברים המעניינים במערכות פלוטוקרטיות כמו שירותי המדינה הוא שבגלל שכולם קרובי משפחה, אותם הגנים שולטים במשך דורות). לדעתי הם פשוט לא משתלטים על הייבוא כרגע.
אתה יכול להעביר כמעט כל דבר, כל עוד הערך הגיוני ביחס לנפח והמשקל.

מאחר וזה לא ריאלי להרחיב את כוח האדם בצורה שתאפשר להם להתעלל בכל אחד ואחד כמו פעם - לפני חמש שנים, כמעט כל חבילה הייתה מעוכבת (!) - הם הולכים להפריט את הטירוף הזה באמצעות העמילים ולחייב אותנו.

חייב לבוא כאן לחץ חיצוני באמצעות WTO או גוף דומה על כך שרשות המיסים החליטה שישראלים נמצאים מחוץ לשוק הגלובאלי, וזאת עוד לפני שהמהלך מבוצע. אם מישהו, איכשהו, יצליח להשיג מידע רשמי בנושא - פרוטוקול, החלטה, מזכר, חוזר, אנאערף - נוכל להתחיל להריץ את זה. בניגוד לבג"ץ וכו', זה לא עולה שקל. מקסימום כמה שעות לטאה.

flyinglizard
09-10-2010, 01:21:46
זה עובד גם על לטאות?

לא. הלטאות חכמות וזריזות. ד"ש לג'קי והחברים בכלא.

נאור
09-10-2010, 01:28:00
קצת ישן, אבל שווה קריאה
http://www.hanner.co.il/taxation/Characteristic-of-e-trade.htm

asi2k5
09-10-2010, 01:52:37
כנראה שככה הכל מתחיל כשרשור שולי שעולה לכולם ביוקר....
http://cafe.themarker.com/topic/347471/

naty
09-10-2010, 13:13:12
חמור מאד שמעלים רעיון כזה זו פגיעה בהסכמי סחר חופשי
והסכמים בינלאומיים .

ראשית צריך לנסח עצומה
שנית מכתבים לגורמים בינלאומיים
שלישית למנות ועד מאבק ליצור לובי
רביעית הפגנה ומפגש והחלטה על נקיטת צעדים מידיים .

hai
09-10-2010, 13:30:47
נצטרך להקים עסק זעיר ולהזמין במכולה, כל השאר היו וישארו דיבורי סרק לצערי.

Observer
09-10-2010, 13:53:36
חמור מאד שמעלים רעיון כזה זו פגיעה בהסכמי סחר חופשי
והסכמים בינלאומיים .

ראשית צריך לנסח עצומה
שנית מכתבים לגורמים בינלאומיים
שלישית למנות ועד מאבק ליצור לובי
רביעית הפגנה ומפגש והחלטה על נקיטת צעדים מידיים .

הכל נכון ואני איתך, אבל תתפלא כמה ישראלים קונים בארץ (לא רק טיסנאים) במחירים מופקעים מבלי להבין ש(עד היום?..) הם חיו בעולם פתוח ותחרותי ואין שום סיבה לקנות במחירים של פי 4 עם משכורת 1/4 את אותם מוצרים מפלסטיק חד פעמי שניתן לקנות ולשלוח מחו"ל.

אתה מנסה להעיר מתים משנתם, אבל אשמח שלא כך הדבר - לא יהיה שמח ממני לראות את המוני בני ישראל יוצאים מהפורום שנורא קל להם להתרעם מול מסך בחדר ממוזג תוך שימוש מוגזם בסמני שאלה ו.. "אני חייב דחוף דחוף !!!!!! - כנסו !!!"...

אל תשכח - יש ברגעים אלו ממש ישראלים שלא גומרים את החודש, שעובדים בעבודה לא בטוחה, עם חובות וג'יפ 2 טון, בתור לקנות 'מציאה' של גינדי במתחם לא מאושר לבניה, בלי אישורים, לתאריך לא ידוע, עם סוף לא ידוע, דירת 50 מטר במחיר 'מציאה' של "רק" 800,000 $..

אם זה לא היה עצוב, הייתי צוחק.

אייל שפירא
09-10-2010, 14:02:13
אני חושב אולי להתפטר ולנסות להתקבל לעבודה במכס. :D

matanmax
09-10-2010, 14:37:02
לא שיש לי כאן בעיות אמינות עם מישהו, אבל איך מכניסים דבר כזה בלי להודיע כלום?
חיפשתי באתר של רשות המיסים בעדכונים ולא מצאתי משהו כזה(אולי לא חיפשתי מספיק טוב)..

למישהו יש דבר כזה כתוב וחתום של רשות המיסים? דואר? משהו?

בכל קמרה מחר אני ילך לסוכנות דואר אצלי יש לי שם קצת קשרים לשאול אם יש משהו חדש כזה..

אם דבר כזה נכנס זה באמת יהיה הקש ששבר את הגב של כל האנשים שנמצאים בהובי הזה בלי יותר מידי כסף(וכאלו שפשוט לא רוצים להשקיע יותר מידי כסף)..
אם על כל חבילה קטנה שנזמין הסיוט של הEMS יהיה גם בדואר רגיל(לא רשום), כולנו ניפול חזק, מאוד חזק..

**למה לא מעבירים את זה לפורום משלוחים\אוף טופיק...

galfly1
09-10-2010, 17:54:15
איזה באסה שעושים את זה,עכשיו יהיה צריך לקנות בארץ.....

Observer
09-10-2010, 18:04:00
איזה באסה שעושים את זה,עכשיו יהיה צריך לקנות בארץ.....

אין לי שום בעיה לקנות בארץ - נהפוך הוא.
אבל לא רוצה שיג(נ)בו ממני פי 4 ממה שעולה לתושבי חוץ ולא רוצה שהמבחר יהיה מצומצם כמו שהוא היום.
כשהמבחר בארץ יהיה מספיק גדול (לפחות כמו שהעולם מציע), ואפשר יהיה להתפתח - אני הראשון שאברך על כך.
כל כך פשוט ועדיין כל כך מסובך שבא לבכות.

דניאל דקל
09-10-2010, 23:56:01
הפתרון לחוק החדש די פשוט
קיבלתם חבילה? ביקשו ממכם סכום לא הגיוני?
בקשו להחזיר את החבילה בחזרה לח"ול!!!
לפני כחודשיים HK שלחו לי חבילה ב EMS ונדרשתי להגיע ולשחררה תמורת כ 80 ש"ח (לא כולל מע"מ ומכס !!!). כאשר הבנתי כי אין מה לעשות בנידון, ביקשתי להחזיר את החבילה.
זה עד כדי לא נוח לרשות הדואר (כיוון שכל העלות של ההחזרה על חשבונם), עד שיום אחד קיבלתי טלפון מדואר חבילות ת"א כדי לוודא שהחלטתי סופית.
HK עשה לי בהתחלה בעיות עם ההחזר המלא, אבל בסוף נכנעו וקיבלתי החזר עד הגרוש האחרון.
כאשר יכנס החוק החדש, ניתן יהיה להציף אותם בהזמנות ואז לבקש להחזירם. לדעתי הם לא יעמדו בזה.השאלה אם יש מספיק בעלי "ביצים" בשביל מהלך כזה...

Shay
10-10-2010, 00:04:46
ואז נרגיז המון מוכרים מאיביי והם לא יסכימו למכור לנו כי אנו מחזירים כל חבילה...

izicopter
10-10-2010, 02:13:51
אני קונה בחו'ל רק מה ש אין בארץ וזה לא רק ב טיסנאות

נאור
10-10-2010, 02:31:55
לא קשור לטיסנים
על מוצר כזה ביקשו ממני בארץ 130 ש"ח
http://store.idigital.co.il/GB01718.html

דולר אחד כולל משלוח
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220680610733

guy1a
10-10-2010, 06:16:29
דוגמה יפה, כל דיל אקסטרים זה בדיוק הפרשי המחירים האלו.

דוגמה נוספת? ספק למקבוק, 560 שח בארץ, 26$ שמה ... כולל משלוח.
מצלמת רוורס לאוטו 50$ שמה במקום 1500 שח פה ...

להב למכונת לחם, 9 ליש"ט ( כולל משלוח ) שמה .. אין בכלל לקנות בישראל ..

והרשימה פשוט באמת אין סופית.

זה ממש מדכא :(

eagle701
10-10-2010, 07:26:37
לא קשור לטיסנים

דולר אחד כולל משלוח

זה לא אותה איכות...
אומנם גם אני תמיד קונה את המגני מסך שלי מebay ובתאכלס הם מחזיקים לי הרבה זמן מעמד
אבל זה לא אותה איכות של המגני מסך שהראת בלינק הראשון
גם אצלי בחנות יש כמה סוגים שהזול מבינהם הוא 20 שקלים והיקר הוא 120
הכל שאלה של איכות

MDreamer
10-10-2010, 08:12:52
כאשר יכנס החוק החדש, ניתן יהיה להציף אותם בהזמנות ואז לבקש להחזירם. לדעתי הם לא יעמדו בזה.השאלה אם יש מספיק בעלי "ביצים" בשביל מהלך כזה...
ואז אף מוכר מחו"ל לא ירצה למכור לך כלום

אייל שפירא
10-10-2010, 08:19:50
האם יש למישהו אישור רשמי שהעניין הזה יוצא לפועל? או שזה עדיין בגדר שמועה?

haimz24
10-10-2010, 08:48:51
לא קשור לטיסנים

דולר אחד כולל משלוח
כנס לאתר הזה:
http://www.dealextreme.com/products.dx/category.299
ותהנה ממחירים מדהימים ומשלוחה חינם

Pinion
10-10-2010, 09:36:43
להזכירכם חברים... ואז "זילזלתם"

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=16496

מה לעשות - מבאס העניין.

Hagay
10-10-2010, 12:20:53
הפתרון לחוק החדש די פשוט
קיבלתם חבילה? ביקשו ממכם סכום לא הגיוני?
בקשו להחזיר את החבילה בחזרה לח"ול!!!
לפני כחודשיים HK שלחו לי חבילה ב EMS ונדרשתי להגיע ולשחררה תמורת כ 80 ש"ח (לא כולל מע"מ ומכס !!!). כאשר הבנתי כי אין מה לעשות בנידון, ביקשתי להחזיר את החבילה.
זה עד כדי לא נוח לרשות הדואר (כיוון שכל העלות של ההחזרה על חשבונם), עד שיום אחד קיבלתי טלפון מדואר חבילות ת"א כדי לוודא שהחלטתי סופית.
HK עשה לי בהתחלה בעיות עם ההחזר המלא, אבל בסוף נכנעו וקיבלתי החזר עד הגרוש האחרון.

סיפור היתוש והפיל, בבקשה לחשוב צעד אחד קדימה.
בגלל "פתרונות" כאלה בסוף מסרבים לשלוח לישראל!
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=28524

למה יש לי דז'ה וו...

motiganot
10-10-2010, 18:10:22
ישראל נכנסה כרגע ל-OECD לא ?
השאלה מה קורה במדינות האחרות שנמצאות ב-OECD.
דבר כזה יפגע במסחר הקמעוני בין ישראל לשאר המדינות בעולם (במיוחד סין)
אם בשאר המדינות זה עובד כמו שמתוכנן בישראל אז אין הרבה מה לעשות...
ואם לא, אז אפשר לעשות משהו כמו עצומה או קבוצה בפייסבוק .

matanmax
10-10-2010, 18:59:26
טוב, שאלתי את מנהלת סוכנות הדואר בישוב שלי, היא לא שמעה דבר כזה..
מחר אני ילחץ קצת והיא תנסה לדבר עם דרגים קצת יותר גבוהיים, גם היא חושבת שדבר כזה לא יכול לקרות..
אבל נחכה לפרטים מדוייקים יותר.

**עריכה**
טוב דיברו בשבילי גם עם שליח מעורב, וגם עם מנהל סניף בנתניה...אף אחד לא שמע או קיבל הוראה כזאת או דומה לה..
יש עוד פחות מחודשיים וקשה לי להאמין שלא מפרסמים דברים כאלו לפני.

Boogle
11-10-2010, 08:31:17
אני מוסיף הודעה משלי.
היות ושום הודעה כאן לא תורמת לעניין חוץ מניפוחו....

אין אמנם שום פרסום בעניין המדובר,
גם אף אחד בעולם לא שמע על ה"גזרה" (חוץ מפותח השרשור)

אבל , אותי עצרו במכס כשחזרתי ארצה ובקשו עמלה על הבדיקה שלי. אמרתי שאני מסרב בתוקף אגב מחאה לשלם ושיחזירו אותי לחו"ל !!:D

שרשור הזוי המראה את היופי של רב סרן שמועתי בארצינו.

אני דווקא שמעתי שבמכס קנו סטוק מדבקות של EFLY וידביקו על כל חבילה מהסיני מדבקה לצורך זיהוי.

גם שמעתי, שהודעות על שינויי מדיניות מפורסמות כאן (http://ozar.mof.gov.il/taxes/) זמן מספיק מראש....

guy1a
11-10-2010, 16:52:47
מתחילה איזו התארגנות בפורום של הג'יפים.

הבעיה שם היא מעבר נושא התשלומים גם נידרש אישור שאי אפשר לקבל בשום מקום.

במילים אחרות, אפשר להביא איזה חלק שאתם רוצים לרכב בלבד שיקבל אישור. את האישור הזה אי אפשר לקבל בישראל והמשמעות היא כמובן שכל ההזמנות נידחות ומוחזרות.

אם יש פה איזו התארגנות מאחורי הקלעים, אפשר לפנות אלי במסר ואני אפנה את המתארגנים למתארגנים של הג'יפים.

איחוד כוחות יכול רק להואיל לכולם.

גיא.

matanmax
11-10-2010, 17:19:32
גיא אתה מוכן להסביר לי על בסיס מה ההתארגנות?
יש מקורות סודיים בענין הזה?
לא הגיוני שיוצאת דרישה לעמלה כזאת, והיא לא מפורסמת לפני יציאתה.
ואפילו בכירים בדואר לא יודעים מזה.

על בסיס מה ההתארגנות של נהגי הג'יפים? על המ הם רוצים למחואת(או איך שלא כותבים את זה), על הודעה שהוציא איזה בחור בפורום טיסנים?(בלי זלזול באף אחד כמובן, פשוט ברגע שזה הפרסום היחידי שמצאתי אני אישית לא יכול להאמין לזה, מילא זה היה חצי שנה לפני..אבל אנחנו עוד חודש ו20 יום מהתאריך הזה)

אני אשמח אם יש מישהו שיכול להסביר את זה, כי אני לא מבין.
אפילו כמה יעמלה יקחו על כל חבילה, ועל איזה סוגי חבילות אין לנו מושג, כי לא הגיוני שיקחו עמלות ויעקבו מעטפות עם מסמכים וגלויות שבני משפחה או חברים שולחים לנו בארץ.

guy1a
11-10-2010, 18:10:12
תראה, בגדול.
שם התחילה מחאה לפני שנה בערך והתחילו להתאסף שרשוריהוצאת קיטור כמו זה פה בגלל האישור ההוא שאי אפשר לקבל ובעצם עוצר לחלוטין את היבוא האישי הפרטי בנושא הרכבים.
זה לא קשור רק לבעלי הג'יפים כי גם פה ניכתב שאדם שהזמין איזו מערכת לרכב פרטי ניכשל בקבלת האישור הבלתי אפשרי.

העניין הוא שאם יש כמות גדולה של אנשים שניפגעת מאותה מערכת ואם כבר, אז EMS מספיק פוגע בנו כבר עכשיו - אז כמה שיותר אנשים ישלחו את המכתב לשר או למשרד הממשלתי המתאים ככה תהיה לזה יותר השפעה.

אני אישית לא מזמין חלפים לאוטו בדרך כלל אבל אני יכול לתת לך דוגמה אישית איזה חיישן מד זרימת אויר למנוע שבארץ רצו ממני 3800 שח ללא מע"מ וללא הרכבה במוסך והבאתי מ EBAY ב 500 שח.

למזלי זה לא נעצר במכס ..אבל אם כן ?

גם אם זאת רק שמועה ולהזכירכם כבר היו פה מחטפים לא מעטים בלי שמועות ובלי הודעות כמו למשל הקפצת ריבית והקפצת מחירי דלקים וכו' מהיום להיום.

כוחנו במספרינו !! וזאת הזדמנות לשנות דברים.

matanmax
12-10-2010, 02:55:05
נכון, מסכים עם זה שיש בעיות לקבל אישור בכל מיני דברים.
אבל יש גם מקומות שקל להשיג אישורים..
לדוגמא, רדיו. אני אישית השגתי אישורים להזמנת מכשירים סלולרים שלא מופצים בארץ לצורך בדיקה.
קיבלתי אישור מיידי ל5.
חבר שאני מכיר קיבל אישור למערכת רדיו שעוכבה לו.

המערכת בארץ שלנו לא בנויה לתת אישורים לכל עובר ושב שמזמין חלק כזה או אחר שמצד אחד יכול לא לעמוד בתקנות של משרד התחבורה, לא חוקי ושאר הדברים.
אבל איך המחאה הזאת קשורה למחאה הזאת?
כאן - לפי הבנתי לפחות, אנחנו מדברים על מחאה כנגד עמלות חדשות שרשות המיסים רוצה לגבות על כל חבילה שמגיע לארצינו.

שם - לפי המשהבנתי ממך, מדברים על מחאה על הבירוקרטיה והענין שזה בלתי אפשרי להוציא אישורים לחלק כזה או אחר.

בנוגע לEMS, עם כל הכאב שבדבר, ככה זה עובד.
כמו שבUPS, DHL ושאר החברות יש עמלות מחשב ומס גולגלות, גם בשרות האקספרס הזה יש..
כואב, אבל זאת המציאות כרגע שאותה יהיה קשה לשנות לדעתי

ד"א.
לקרוא את השרשור בגרסא הזאת יכול להיות מענין
http://rotter.name/nor/sale/10652.shtml#9
ניראה ששם הרבה יותר אנשים לא רצים להאמין לזה..

flyinglizard
16-10-2010, 04:36:18
ד"א.
לקרוא את השרשור בגרסא הזאת יכול להיות מענין
http://rotter.name/nor/sale/10652.shtml#9
ניראה ששם הרבה יותר אנשים לא רצים להאמין לזה..

השרשור ההוא לא שווה את הביטים שהוא תופס בשרתים של רוטר - הסיפור כאן הוא כנראה מעבר לעמילות מכס ולא שפתאום המכס יגדל ב500%. כולנו יודעים שאין להם בקרה אמיתית על מה נכנס לארץ כרגע כי המנגנון המסואב שלהם לא scalable. בוגל, כנראה שאנחנו חיים במדינות שונות מאוד אם אתה חושב שמישהו חייב להזהיר אותך מראש לפני שינוי כזה. למה, כמה זמן מראש הודיעו כששינו את נהלי הייבוא לחלקי רכב? עד כמה שאני יודע, זה היה רטרואקטיבית (כלומר, אם איתרע מזלך ומשהו נמצא במכס באותו רגע, אכלת אותה). מה תעשה אם זה יצא לפועל? מכתבי תחינה לעמילי המכס? תבקש מהסיני לשלוח לירדן? שישים את מה שקנית במכבש וישלח כמכתב?

הראשון לינואר מתקרב, בואו נראה מה יקרה. הכל אפשרי, ומי שטוען אחרת, כנראה שדרכו לא הצטלבה עם משרדי הממשלה.

MDreamer
25-10-2010, 14:40:17
טוב,
התמונה מתבהרת והיא לא טובה. הרגע סיימתי שיחה עם אחד מבעלי החנויות בארץ ששחרר דברים מהמכס. הוא ישב עם איש המכס שהסביר לו בסבלנות ובאריכות על השינוי העתיד לבוא.
בגדול שינוי המדיניות מתחלק ל 2 חלקים:
1. הבדיקה של הציוד הנכנס לארץ וכל ציוד יבדק ע"י אנשים יותר מקצועיים. לא יהיו "חבילות מדגם" אלא כל חבילה תיבדק ע"י "אנשי מקצוע". גם אלו שמוצהר שיהיו בעלות ערך של דולר אחד. עבור שירות נחוץ זה נשלם משהו בסדר גודל של 30 ש"ח לחבילה
2. אם ערך החבילה (גם אם הוצהר) הוא מעל 50$ נשלם את המכס וגם את 30 ש"ח מהסעיף הקודם.

ה 30 ש"ח נגבים עבור זה שהדואר יוצר עבורנו 'רשימון ייבוא פרטי' (או איזו פאקניג חיה שלא תהיה שהלטאה תיארה) ועל כך נגבית העמלה.

מי מכין מכתב רשמי לחבר כנסת? אני בטוח שיש פה חברים בעלי כושר ההתבטאות בכתב טובים משלי.
מי שמוכן לכתוב יכול לשלוח לי את הנוסח בפרטי או לפרסם בשרשור זה בפומבי.
הבעיה היא שהעסק לא מוצהר ועפ"י מקורות מסויימים שלא מאומתים עד הסוף הדואר והמכס לא מתכוונים להרכיז על שינוי המדיניות הזאת כדי לי ליצור רעש אז המכתב צריך להיות בהתאם לכל מידע שיש בידינו ומרוכז בשרשור הזה.
חברים, צריך עכשיו לפעול. מבחינתי יש מקור אמין ומאומת לנושא, נראה לי שעכשיו זה כבר לא שמועה בלבד ואפשר לפנות עם זה.

מעיין:(:mad:

אייל שפירא
25-10-2010, 14:54:40
אז יש לנו עד ינואר להזמין סטוקים של סוללות, טיסנים וחלפים על כל צרה שלא תבוא?

אוי רגע אחד...
זה גם אומר שכל קישקוש רדיו שישלח אלינו מעכשיו יבדק? זה אומר להתחיל להפליץ אישורי משרד התקשורת לכל משדר וידאו וכל טלמטריה? אללה יוסטור.

asafsee
25-10-2010, 14:55:43
אה כמובן, ומי יממן את "אנשי המקצוע" אם לא אנחנו??!
30 שח לחבילה והם עושים אחלה משכורת

lior_shenhar
25-10-2010, 14:59:57
מעיין זאת אומרת שכל חבילה שנכנסת תעלה לנו 30 ש"ח בדיקה, גם אם היא פטורה ממיסים?

רק שתדעו לכם שזה גזרות של דואר ישראל שהפכה ליפני כמה שנים להיות חברה פרטית, אלו לא גזרות של המדינה, דואר ישראל ממציא איך להרוויח כסף, מגיש את ההצעה למדינה והם מאשרים,
בידיוק אותו סיפור שהיה עם חבילות ה ems.
זה לא מאוחר לפעול, אך צריך לעשות זאת לפני שהגזרה הזו מתחילה, צריך להגיש בגץ על העניין הזה :), דואר ישראך הפך להיות גוף קומוניסטי שעושה כל מה שבא לו,ומריך לשים לזה סוף.
זה כבר מימיזמן לא נחשב לדואר ישראל אלה לחברת שליחויות פרטית.
זה בושה וחרפה שבמדינה דמוקרטית יושב לו גוף דיקטטורי.
זו פגיעה בדמוקרטיה של כל אזרח במדינת ישראל ויש לעשות הכל על מנת שהגזרה הזו לא תבוצע!
לאחר מיזה גם בטח יבוטל הפטור של 50$.
יש לשים סוף לכל המצב הזה שקורה פה במדינה ולהתחיל לעשות משהו בנידון,
צריך לארגן פה משהו ברמה לאומית, לדוגמה ללכת לתוכנית ערב בטלויזיה ולדבר על הנושא לפני שהוא פורסם ולהחיל לידע בצורה זו את כל המדינה על מנת שתתחיל התארגנות נגד,רק חברי הפורום לבד, לדעתי אין לנו מספיק כח!

מישהו רוצה לנחש איך הוא הכניס לדואר את כל הכסף?

אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל, הודיע על סיום תפקידו
אבי הוכמן, מנכ"ל חברת דואר ישראל הודיע לשר התקשורת, ח"כ משה כחלון, ולמר ששי שילה, יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, על כוונתו לסיים את כהונתו כמנכ"ל דואר ישראל.

הוכמן כיהן כמנכ"ל דואר ישראל החל מספטמבר 2005 ומסיים בימים אלו קדנציה מלאה של 5 שנים. הוכמן הגיע לחברה עוד בימיה כרשות הדואר ומצא רשות ממשלתית עם גרעונות אדירים בהון העצמי ובהתחייבויות האקטואריות לפנסיות של העובדים. חצי שנה לאחר מינויו למנכ"ל הפכה רשות הדואר לחברת דואר ישראל בע"מ. תחת ניהולו של הוכמן החברה עברה לרווחיות של עשרות מיליוני ₪ מדי שנה מאז הקמתה. הוכמן הוביל מהפכה בדואר ישראל ובתקופתו שודרג מראה הסניפים, רמת השירות עלתה, הוכנסו שירותים רבים חדשים ובנק הדואר עשה כברת דרך משמעותית אל עולם הפיננסים בדרך להפיכתו לבנק מסחרי.

מנכ"ל הדוארף אבי הוכמן נפגש עם שר התקשורת, ח"כ משה כחלון, וביקש ממנו לסיים את כהונתו. הוכמן הודה לשר התקשורת על מעורבותו ודאגתו הכנה לעתיד החברה ועובדיה וציין כי התחיל את דרכו המקצועית ככלכלן צעיר במשרד התקשורת וסגר מעגל היום עם סיום כהונתו כמנכ"ל. שר התקשורת הודה לאבי על כהונתו הארוכה ובין היתר אמר כי: "אבי הוכמן הוביל את החברה שנות אור קדימה מרשות דואר גירעונית המפסידה מאות מיליוני ₪ מדי שנה אל עבר חברה עסקית משגשגת המעניקה שירותים לכלל אזרחי מדינת ישראל". כחלון הודה לאבי על הישגיו הרבים ובמיוחד על סגירת החובות האקטואריים של דואר ישראל והבטחת הפנסיה לגמלאי החברה ועובדיה. הוכמן נפגש גם עם יו"ר דירקטוריון דואר ישראל, ששי שילה, שנכנס זה לא מכבר לתפקידו וביקש ממנו לסיים את תפקידו. שילה שיבח את אבי על פועלו הרב: "אבי קידם את חברת דואר ישראל כברת דרך ארוכה ושינה את פני החברה בשנות כהונתו לחברה עסקית ששמה לה למטרה לשפר באופן מתמיד את השירות לאזרח", שילה איחל לאבי הצלחה רבה באתגריו בעתיד.

הוכמן, 54, נשוי+4, בעל תואר BA בכלכלה ותואר MA במינהל עסקים באוניברסיטה העברית בירושלים, מכהן כמנכ"ל החברה משנת 2005. מתגורר ברעננה. תפקידים קודמים: סמנכ"ל כספים נטפים, סמנכ"ל כספים NETIA HOLDING SA אותה הוביל בהצלחה רבה להנפקה בבורסות אירופה והעולם, מ"מ מנכ"ל וסמנכ"ל כספים בחברת בזק, מנהל השירות הבנקאי ברשות הדואר, סמנכ"ל כספים רשות הדואר, כלכלן ויועץ במשרד התקשורת.

flyinglizard
25-10-2010, 15:14:23
אני מוסיף הודעה משלי.
היות ושום הודעה כאן לא תורמת לעניין חוץ מניפוחו....

אין אמנם שום פרסום בעניין המדובר,
גם אף אחד בעולם לא שמע על ה"גזרה" (חוץ מפותח השרשור)

אבל , אותי עצרו במכס כשחזרתי ארצה ובקשו עמלה על הבדיקה שלי. אמרתי שאני מסרב בתוקף אגב מחאה לשלם ושיחזירו אותי לחו"ל !!:D

שרשור הזוי המראה את היופי של רב סרן שמועתי בארצינו.

אני דווקא שמעתי שבמכס קנו סטוק מדבקות של EFLY וידביקו על כל חבילה מהסיני מדבקה לצורך זיהוי.

גם שמעתי, שהודעות על שינויי מדיניות מפורסמות כאן (http://ozar.mof.gov.il/taxes/) זמן מספיק מראש....

אני מצטט - ללא שם המחבר המקורי - בשביל שנוכל להיישר מבט אל מול חטאנו שגרם לכך שבפעם הראשונה, נשלם EMS ונשתוק, ובפעם השניה נשלם על הכל, ונשתוק.

שיהיה לכולם בהצלחה.

guyro
25-10-2010, 15:46:27
טוב,
התמונה מתבהרת והיא לא טובה. הרגע סיימתי שיחה עם אחד מבעלי החנויות בארץ ששחרר דברים מהמכס. הוא ישב עם איש המכס שהסביר לו בסבלנות ובאריכות על השינוי העתיד לבוא.
בגדול שינוי המדיניות מתחלק ל 2 חלקים:
1. הבדיקה של הציוד הנכנס לארץ וכל ציוד יבדק ע"י אנשים יותר מקצועיים. לא יהיו "חבילות מדגם" אלא כל חבילה תיבדק ע"י "אנשי מקצוע". גם אלו שמוצהר שיהיו בעלות ערך של דולר אחד. עבור שירות נחוץ זה נשלם משהו בסדר גודל של 30 ש"ח לחבילה
2. אם ערך החבילה (גם אם הוצהר) הוא מעל 50$ נשלם את המכס וגם את 30 ש"ח מהסעיף הקודם.

ה 30 ש"ח נגבים עבור זה שהדואר יוצר עבורנו 'רשימון ייבוא פרטי' (או איזו פאקניג חיה שלא תהיה שהלטאה תיארה) ועל כך נגבית העמלה.

מעיין:(:mad:

מעיין, יצא לי לדבר אם יבואן שמועדכן על הנושא, והבנתי שהבדיקות יבוצעו רק על חבילות מעל 2 ק"ג.

לדעתי רק הזמן יגיד מה יקרה באמת,

matanmax
25-10-2010, 15:49:24
אני ממש מתקשה להבין איך רשות המיסים תוכל להבדיל בין חבילות כמו טאור לדוגמא, שבחבילות קטנות מגיע במעטפה מרופדת ששוי החלקים יכול היות יותר מ50$ אפילו.

לבין מעטפה מרופדת אחרת של ניירת ושני CD ששוי (חומרי) של התכולה הוא 0.5 דולר.

או שגם על מעטפות ניירת יצתרכו לשלם 30 שקל?

אז כנראה שהחנויות בארץ ניצחו, לא בצדק, ולא בהכרך באשמתם.

**עריכה, עכשיו שאני רואה את ההודעה של GUYRO זה מתחיל להיות יותר הגיוני(לפחות לבהקשר להודעה שלי)

guyro
25-10-2010, 16:06:01
בעיה העיקרית שאין פרסום רשמי של כך, לפחות שניסית למצוא,

MDreamer
25-10-2010, 16:11:04
גיא ומתן גם אם מה שאתם אומרים זה נכון הצפרדע הזאת(דרימר) החליטה לקפוץ מהסיר.
לא מתאים לי להזמין פריט ובגלל שהם הצליחו להעלות "חשד סביר" לשלם עמלה.

flyinglizard
25-10-2010, 16:21:43
כל מה שאומר רף השני קילוגרם זה שבעוד שנה הם יוכלו לעדכן את זה לקילו אחד עם מינימום התנגדות. הצפרדעים כבר מעלות אדים, אתם מבינים.

אייל שפירא
25-10-2010, 19:17:57
אז להתחיל לארגן את שירשור "הטיסנים ששוקלים פחות מ2 קילו" ? :D

wonderd
25-10-2010, 20:29:51
הבעיה העיקרית היא לא הדואר, או המכס או ה'מדינה', הבעיה העיקרית היא אנחנו שלא יודעים לעשות כלום חוץ מלדבר ולהתלונן...חוץ מלהוציא קיטור לא ייצא מזה כלום כנראה..

ilan_l
25-10-2010, 21:50:16
מעיין אתה מעוניין לרוץ לפוליטיקה ? אני מבטיח לבחור בך :D

אומר זאת כך , אם אתה חושב שאתה מתכונן לקרב , שנה ת'תפיסה , תתכונן למלחמה .
אתה מתחיל לגעת פה באינטרסים , של הדואר , של בעלי החנויות טיסנים , של המכס ושל כל בעלי
העניין , מעורב פה כסף , הרבה כסף שמישהו רוצה לשים עליו יד .

אני חייב לומר שאני בכלל לא יודע אם כל מה שציינת פה הוא נכון , אבל אם זה אכן כך ,
ובא לך לפעול , אתה חייב להקים קהילה , כמו של ההומואים .
מאורגנים , נשמעים , עם כוח , עם כסף , עם אוויר לנשימה למלחמה שלמה ולא לקרב בודד.
ו.....חייב להיות מנהיג שלוקח את כל המסע הזה על גבו .

אם כל זה לא מתקיים , תשלם ת'30 ש"ח ותגיד תודה שזה מה יש .

אם אתה מוכן לקחת זאת על גבך , אני מבטיח ללכת איתך ולסייע .

אילן .

Asaf197seven
26-10-2010, 00:02:36
מדינה מחורבנת ..............אני מתחיל לשנוא את המדינה הזאת..........

Tornadon
26-10-2010, 03:43:34
מה רע בפדקס UPS יש עוד כמה חברות שלא עובדות עם הדואר
תחשבו על זה
פעם זה היה הסיני שלא היה בסדר אחשב זה הדואר
נו באמת על 30 שקל זה מה שישנה את כללי המשחק
תתחילו לקנות בארץ
גופים פרטיים כול הזמן במחשבה על כסף יבטלו את הסעיף הזה הם יצאו לשביתה
מה אתם לא יודעים איך זה עובד???
ומה יהיה אז תלכו עוד פעם לבג"ץ ותגידו בגלל הדואר שבשביתה אני לא יכול ללכת להטיס נו באמת
זה מונופול וכול עוד אין עוד שחקנים בנישה זה מה יש ותגידו תודה שזה 30 שח ולא 30$$
סקר רפואי קובעה שמערכת העצבים לא מתחדשת אז חבל על אליהם תשמרו על הבריאות

guyst
26-10-2010, 08:15:04

יש לך אופצייה לעזוב!

30 ש"ח אנשים.... מה קרה... נכון זה יותר מכלום אבל תראו זאת כשינוי שער הדולר. תוספת של 10%.

guy1a
26-10-2010, 10:28:01
הייתי היום במכס בחיפה לקחת את ה xtra 300 שלי סוף סוף.

שאלתי את הבחור שם ( עמיל המכס ) מה כל העניין.

אז ההסבר שקבלתי הוא כזה:

עד עכשיו נישארו ספיחים מהימים שהדאר היה בבעלות המדינה. המדינה מימנה את העלויות של העברת הדאר מהסניף הראשי בתל אביב ששם מגיעות כל החבילות לערים האחרות בישראל. עכשיו זה ניגמר והדאר רוצה שמישהו אחר יממן את זה ( הלקוחות ).
כמו כן, מסתמן שסוגרים את כל סניפי המכס האחרים בארץ ( אני מכיר אחד בחיפה אולי יש עוד ) ויהיה רק סניף אחד בתל אביב.

מה שאומר שאין אפשרות לקבל את החבילה אלא בסניף הראשי בתל אביב או לשלוח לסניף הדאר השכונתי. ואם יש בעיה אז מיילים / פקסים ולשלוח חזרה לבדיקה בתל אביב ( במקרה עירעור על מחיר וכו' )

אני לא יודע אם זה נכון או לא, אבל זה מה שאמר העמיל.

flyinglizard
26-10-2010, 11:48:20
יש לך אופצייה לעזוב!

30 ש"ח אנשים.... מה קרה... נכון זה יותר מכלום אבל תראו זאת כשינוי שער הדולר. תוספת של 10%.

שוב, לא זו הבעיה. הבעיה היא בזמן שיקח להם לבדוק כל חבילה וחבילה, הפוטנציאל לבלבול מוח במקרה שהם מחליטים, על דעת עצמם, לא לקבל את הערך המוצהר של החבילה (גם אם אמיתי לגמרי) וכל הטרטור בנוסח EMS שזה עלול להביא. אה כן, ותשכח מלקבל חבילות קטנות ישר לתיבת הדואר או באמצעות הדוור (כמו דואר רשום).

הכסף שמשלמים הוא רק אחת מהבעיות, ולא הראשונה שבהן.

IttaiP
26-10-2010, 14:11:22
על פי תקנות המכס והדואר עומדים שני אנשים, זה של הדואר וזה של המכס ובודקים את החבילות. זכותם לפתוח את החבילות לבדיקה. התקנות האלו כנראה הולכות לפח בדרכי עורמה.
הדואר מקבל מארגון הדואר הבינלאומי כסף בעבור חלקו במסירת המשלוחה בארץ. ובנוסף לזה הדואר דורש מאיתנו דמי סחיטה כדי לאשר לנו לבוא לקחת את החבילה לבד.
נראה שיקום הגבר ויפנה לבית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בעניין הסחיטה הבלתי חוקית הזו וידרוש מהדואר החזר על מה שהדואר מקבל בעבור המסירה בארץ.
נשאלת גם השאלה בעבור מה עובדי הדואר מקבלים שכר? למה צריך עמיל מכס שיעמוד ליד איש הדואר במקום איש הדואר? הא? זה לא דואר! זה dhl ups doar ואנחנו משלמים.

IttaiP
26-10-2010, 14:55:45
אז רק לשם האינפורמציה :D
משלוח ב DHL שאני מבקש לאסוף מספק בסין, יענו מנוע פלוס בקר מהסיני בפחות מ $50 במשקל 250 גרם יעלה לי 441 ש"ח + מע"מ דמי משלוח. אם המכס מחליט שהוא תופש את החבילה (בנוהל המוכר לנו) עמילות המכס היא 225 ש"ח בלבד. על המוצר יש או אין מע"מ על פי החלטת המכס.
המסקנה:
מדינה חולרע :o

מטיס1
26-10-2010, 15:40:55
סוף סוף מחירי "יד2" יזכו לכבוד די לרבע מחיר כי בחול זול בהרבה יותר (וגם זה לא תמיד).

guyro
26-10-2010, 15:59:18
סוף סוף מחירי "יד2" יזכו לכבוד די לרבע מחיר כי בחול זול בהרבה יותר (וגם זה לא תמיד).

נקודה מעניינת

oren_ben_nun
26-10-2010, 16:27:57
אל תהיו אדשים

לאחר קריאה של ההודעה הזו הפתרון הוא הפעלת לחץ על ידי עצומה

http://www.atzuma.co.il/tax/

פתחתי עצומה על הנושא כפי שתאר בפורום העתקתי את הכתוב ופתחתי בעצומה מכוונת

תכנסו תצבעו זה חשוב !

תעבירו הלאה

ואם יש לכם רצון לשנות את הנוסח של העצומה (שהועתקה תשנו או שתידעו אותי ואשנה )

oren_ben_nun
26-10-2010, 16:31:21

פתחתי עצומה בנושא עם יעד של 30000 חתימות

את המלל העתקתי מהפורם אשמח לקבל נוסח אחר

gadily
26-10-2010, 18:36:32
תתחילו לקנות בארץ

איך נקנה בארץ כשעל כל דולר עלות חו"ל גובים 10 שקלים???????

Tornadon
26-10-2010, 20:15:09
איך נקנה בארץ כשעל כל דולר עלות חו"ל גובים 10 שקלים???????

שמע זה תחביב יקר
לא אמרתי שזה זול

אייל שפירא
26-10-2010, 20:21:02
עצומות וקללות ומחאות פסיביות מכל סוג מביאות כולן המון תועלת, כל הכבוד.

Death_Keeper
26-10-2010, 20:26:16
הצטרפתי לעצומה, כל הכבוד על היוזמה. מקווה שזה יוביל לאנשהו....

Roni_Ron
27-10-2010, 19:01:16
מציע ש"מנהיג" המהלך יתקשר אלי
אני יכול ליצור קשר ישיר לח"כ מסוים שיוביל עבורנו את המהלך,
תחילה ברצוני לדעת כמה "חברים" אנחנו יכולים לארגן לעצומה
או מה גודל הציבור שנפגע.
המקבילה שעומדת לנגד עיני היא הפעילות שאורגנה בזמנו ע"י בעלי הרכב הדו גלגלי
המודל הזה הצליח (הורדת פרמיית הביטוח ב 20%) ואני מסוגל להוביל אותו.

רון 0524238404

MDreamer
27-10-2010, 19:26:34
הי רון,
אני לא חושב שלמהלך הזה יש "מנהיג" אנחנו מנסים לשים את ידינו על פיסת מידע רשמית של הדואר/מכס בימים אלו. לפני שפונים למישהו כדאי שיהיה משהו הכי מינימלי. אם אתה יכול לעשזור בזה אתה מוזמן.

מעיין

matanmax
27-10-2010, 19:30:32
מציע ש"מנהיג" המהלך יתקשר אלי
אני יכול ליצור קשר ישיר לח"כ מסוים שיוביל עבורנו את המהלך,
תחילה ברצוני לדעת כמה "חברים" אנחנו יכולים לארגן לעצומה
או מה גודל הציבור שנפגע.
המקבילה שעומדת לנגד עיני היא הפעילות שאורגנה בזמנו ע"י בעלי הרכב הדו גלגלי
המודל הזה הצליח (הורדת פרמיית הביטוח ב 20%) ואני מסוגל להוביל אותו.

רון 0524238404
תוסיף למקבילה את העצומה שנעשת כנגד מצלמות המהירות החדשות..
התקנת המצלמות הוקפאה, מהירות המוגבלת הועלתה והמנכל הלך הבית(זה לא בטוח קשור, אבל בכל מקרה הלך הבית.).

הציבור שנפגע זה מאוד מאוד קשה לדעת.
כי אף רשות, לא הדוא ולא המיסים הוציא הודעה ברורה בנוגע למהלך הזה. כנראה בדיוק מהסיבה הזאת. שיהיה יותר קשה להתנגד.
השמועות אומרות שכל חבילה מעל 2קג תבדק ותחויב ב30 שקל לפני מכס ומעמ.
אם הבדיקות יהיו כמו הEMS, זה אומר שכל החבילות שיבדקו, או רובן, יתבקשו להביא קבלות ושאר ירקות.

ככה שכל בנאדם שהזמין ספר גדול, חלקים להובי כזה או אחר, צעצועים, מקדחה או לא יודע מה אנשים מזמינים מחול, יפגע..

הבעיה העיקרית היא לא כאן, הבעיה היא שהצפי שלנו, משלמי המיסים, שהיום זה 2קג, מחר זה קילו ומחרתיים זה כל חבילה מעל 100גרם.
(כמו שנתנה כאן הדוגמא של הצפרדע עם המים הרותחים.)

כמה אנשים מצתרפים..
כרגע 49, צריך לפרסם יותר, ולכן כולנו צריכים לתת 2 דקות מהחיים במהלך הזה, לפרסם בכל פורום שאנחנו מקירים שאנשים יפגעו מהמהלך הזה.
אני יבדוק אם יש כבר קבוצה בפייסבוק, אם אני אין אפתח ויפרסם כאן ובפורומים אחרים.

עריכה:
http://www.facebook.com/editgroup.php?gid=171668069513699#!/home.php?sk=group_171668069513699
להצטרף אנשים!!

guy1a
27-10-2010, 21:32:24
נקודת מבט שקבלתי מחבר ...

הדאר שלנו מתעסק כל היום בחבילות שכל עם ישראל מזמין כל הזמן מחו"ל
ותכלס לא מרויח מזה שקל !

אז הם מנסים למצוץ לפחות את המס טיפול הזה ....

אייל שפירא
27-10-2010, 21:49:04
גיא 1 א
אם תנסה לצאת מנקודת הנחה אחרת, הדואר הוא חברה ממשלתית והוא מבצע שירות ציבורי בסיסי וחיוני וגובה עמלות ובולים על כל דבר מהתעסקות בכספים, העברה או המרה, ועד לתפקידי דואר אמיתיים כמו מכתבים, חבילות וכו'.

כמו שלא לגיטימי שחברת החשמל תחליט להעלות את המחיר ככה סתם במחטף בלי לשאול אף אחד, ככה זה אמור להיות גם עם הדואר.

רק שדמוקרטיה זה סתם שם חיבה לקפיטליזם, ובסוף היום העבודה העיקרית של כל הבע"מים למיניהם היא איך לשתות עוד קצת דם מהגוף הגוסס של הציבור האפאטי.

הפטנט הזה כבר נרשם לפני שנים במדינה אחרת, ארגנטינה שמה, וכמו שכולנו יושבים ורואים טלנובלות ושעשועונים בטלויזיה ומשתכנעים שעדיף לא להיות עשיר עם צרות אלא עני וטוב לבב, וכמו שכולנו חכמים במאכריות בשני שקל ביד-2 ואי-ביי ככה אנחנו מתעסקים בהכל חוץ מלהתקדם. והבוץ הכלכלי הוא טובעני, מי שלא מתחיל לשחות החוצה בזמן יגיע למקום שבו המאמץ העילאי ביותר רק יחזיק אותו עם הראש בחוץ.

tamos
27-10-2010, 22:14:56
העצומות האלה לא עוזרות.
ככה המדינה מתנהלת, אם אתם רוצים לשנות תעשו משהו מעבר. לצאת לרחובות, להגשי תלונות ושאר פרוצדורה.
בשביל ה30 שקל אני מעדיף לא להכנס לזה, ברור שצריך לעשות משהו אבל זה סיפור...מזכיר לי את העניין של המצלמות בכבישים, עדיין אין תשובה.לפחות הוגשה עתירה...שגם היא נדחתה.
עוד כמה שנים נעבור לאירופה או לארה"ב:) ולא לא רק בגלל זה

knfevg
28-10-2010, 08:21:50
האמת, לא קראתי את כל הפוסט, אבל בזמן הקריא עלתה ביא מחשבה אחת:
הנה תשובה מהתכתבות שלי עם בחור אמריקאי באחד הפורום:
הוא:

Have not been able to get my hands on one plus I don't like XXX after owning few other XXX helis over the years. You can get the XXX flybar for $720.

אני:
Acctualy RC711 has XXX for 629 USD

הוא:
Great price. However, I don't buy from HK as I like to support the LHS and US based retailers.

היכולת שלנו להשפיע על החלטות המכס היא זעירה (מה כבר יכולים לעשות כמה אלפי טיסנאים, אם יש בכלל כמה אלפים). שנית, בואו נודע שאנחנו גרמנו לזה בכך שרובינו מבקשים מהשולחים לכתוב ערך מוצר שיקרי, מתחכמים עם המכס כדי לא לשלם מיסים ועוד.... יש מיסים ואותם צריך לשלם ואחרי ששנים עברנו על החוק, הם החליטו להגביר את האכיפה והם צודקים (עדיף מדינה עם סדר מאשר בית זונות פרוץ). היכולת שלנו האמיתית היא להשפיע על החנויות בארץ, הרי אנחנו הקהל היחיד שלהם! תתחילו לדרוש מחירים הוגנים (ואתם הרי יודעים כמה עולים המוצרים). תתחילו לעזור להם לסגור חוזים עם יצרנים וכך הם יקבלו מחירים טובים. תתחילו לתמוך בחנויות טובות ולהתעלם מחנויות לא טובות. בזה שנחזק את החנויות ונשתמש בכוחות השוק נגרום לאיזון הגיוני בין המחירים שהם נותנים ולבין השירות והזמינות של המוצרים בשבילנו.
אתם חושבים שיקר בישראל? הנה דוגמא להמשך חיפושי אחרי מסוקים (אני עובר לצרפת אז החלטי לבדוק את המצב באירופה):
מע"מ - 20% (במקום 16% בארץ)
מכס - 25% (במקום 15%)
שילוח - בערך פי 1.5 יותר יקר מחנויות סיניות

התוצאה - מסוק שעולה 630$ בHK, נמכר בחנות בבלגיה ב~1000 דולר + משלוח. אתם יודעים מה מחירו בישראל? 4000 ש"ח כלומר 10% וזה לפני שדברתי עם המוכר ולפני שהתחלנו לעזור להם לעזור לנו. אני הייתי קונה כאן (אבל אני לא כי אני לא אוכל לקחת אותו איתי).
ישראלים תמיד בשלהם: רוצים שהמדינה תהיה כמו מערב אירופה או לפחות ארה"ב אבל מביאים כוח עבודה מסין ותאילנד וקונים בחנויות בHK. תתחילו לתמוך במדינה: מיסים שאתם משלמים חוזרים עליכם חזרה, חנויות טיסנים בהם את קונים (או לא) מספקות מקומות עבודה. איזה כיף יכול להיות כאשר נגיע למצב שבו יש יבוא ALIGN חזק, שיש יבוא FUTABA רציני ונציג HITEC.... הם יקבלו 30% ממחירי צרכן מהיצרנים, אחרי מיסים ושילוח אנחנו נשלם קצת יותר מהעלות בסין אבל המדינה תקבל את המיסים שלה. מה טוב, כולם זוכים: לנו יש זמינות מידית ושירות מקומי, לחנויות פרנסה ונחת מהעבודה, ליצרנים נציגת רישמית והמדינה מקבלת את המיסים ומחזירה אותם לנו!!!

הנה עוד תשובה שקיבלתי באותו הפורום מאדם אחר:
I'm sure I could have gotten it for less but I liked walking in to the LHS and walking out with a new kit in my hands to start building that night.

guyro
28-10-2010, 08:31:51
האמת, לא קראתי את כל הפוסט, אבל בזמן הקריא עלתה ביא מחשבה אחת:
הנה תשובה מהתכתבות שלי עם בחור אמריקאי באחד הפורום:
הוא:

Have not been able to get my hands on one plus I don't like XXX after owning few other XXX helis over the years. You can get the XXX flybar for $720.

אני:
Acctualy RC711 has XXX for 629 USD

הוא:
Great price. However, I don't buy from HK as I like to support the LHS and US based retailers.

היכולת שלנו להשפיע על החלטות המכס היא זעירה (מה כבר יכולים לעשות כמה אלפי טיסנאים, אם יש בכלל כמה אלפים). שנית, בואו נודע שאנחנו גרמנו לזה בכך שרובינו מבקשים מהשולחים לכתוב ערך מוצר שיקרי, מתחכמים עם המכס כדי לא לשלם מיסים ועוד.... יש מיסים ואותם צריך לשלם ואחרי ששנים עברנו על החוק, הם החליטו להגביר את האכיפה והם צודקים (עדיף מדינה עם סדר מאשר בית זונות פרוץ). היכולת שלנו האמיתית היא להשפיע על החנויות בארץ, הרי אנחנו הקהל היחיד שלהם! תתחילו לדרוש מחירים הוגנים (ואתם הרי יודעים כמה עולים המוצרים). תתחילו לעזור להם לסגור חוזים עם יצרנים וכך הם יקבלו מחירים טובים. תתחילו לתמוך בחנויות טובות ולהתעלם מחנויות לא טובות. בזה שנחזק את החנויות ונשתמש בכוחות השוק נגרום לאיזון הגיוני בין המחירים שהם נותנים ולבין השירות והזמינות של המוצרים בשבילנו.
אתם חושבים שיקר בישראל? הנה דוגמא להמשך חיפושי אחרי מסוקים (אני עובר לצרפת אז החלטי לבדוק את המצב באירופה):
מע"מ - 20% (במקום 16% בארץ)
מכס - 25% (במקום 15%)
שילוח - בערך פי 1.5 יותר יקר מחנויות סיניות

התוצאה - מסוק שעולה 630$ בHK, נמכר בחנות בבלגיה ב~1000 דולר + משלוח. אתם יודעים מה מחירו בישראל? 4000 ש"ח כלומר 10% וזה לפני שדברתי עם המוכר ולפני שהתחלנו לעזור להם לעזור לנו. אני הייתי קונה כאן (אבל אני לא כי אני לא אוכל לקחת אותו איתי).
ישראלים תמיד בשלהם: רוצים שהמדינה תהיה כמו מערב אירופה או לפחות ארה"ב אבל מביאים כוח עבודה מסין ותאילנד וקונים בחנויות בHK. תתחילו לתמוך במדינה: מיסים שאתם משלמים חוזרים עליכם חזרה, חנויות טיסנים בהם את קונים (או לא) מספקות מקומות עבודה. איזה כיף יכול להיות כאשר נגיע למצב שבו יש יבוא ALIGN חזק, שיש יבוא FUTABA רציני ונציג HITEC.... הם יקבלו 30% ממחירי צרכן מהיצרנים, אחרי מיסים ושילוח אנחנו נשלם קצת יותר מהעלות בסין אבל המדינה תקבל את המיסים שלה. מה טוב, כולם זוכים: לנו יש זמינות מידית ושירות מקומי, לחנויות פרנסה ונחת מהעבודה, ליצרנים נציגת רישמית והמדינה מקבלת את המיסים ומחזירה אותם לנו!!!

הנה עוד תשובה שקיבלתי באותו הפורום מאדם אחר:
I'm sure I could have gotten it for less but I liked walking in to the LHS and walking out with a new kit in my hands to start building that night.

יש היגיון במה שאתה כותב אבל גם הרבה תמימות...

knfevg
28-10-2010, 08:37:23
יש היגיון במה שאתה כותב אבל גם הרבה תמימות...

השילוב המנצח!

bymannan
28-10-2010, 08:58:18
אין לי בעיה עם זה שהמכס רוצה לעשות בדיקה יותר קפדנית. אבל למה אני צריך לשלם 30 ש"ח על זה שהוא לא מצא כלום... אם משהו עבר על החוק ונתפס במכס, שהוא ישלם על הבדיקה של החבילות של כולנו. נשמע הגיוני לא?

knfevg
28-10-2010, 09:42:16
אפשר להתווכת עם ההגיון אם חושבים בכלל על המטרה שלשמה קיים "מכס" (שמירה על יצור/עבודה מקומית). אבל השאלה היא מה אפשר לעשות עם זה..... לדעתי כלום. אז עדיף להתמקד במה שאני כבר כתבתי - תמיכה בחנויות ולא מלחמה בהם

אייל שפירא
28-10-2010, 09:53:46
יבגני, הדבר היחיד שלא עובד באוטופיה שאתה מתאר הוא שהקפיטליזם פועל בדיוק הפוך, וככל שיהיה יותר ביקוש יהיו פחות סיבות לחנויות להוריד את המחירים.
אם אתה רוצה להיות ריאלי כדאי שתיתן קצת יותר כבוד לאינסטינקט התחרותי האנושי, וצפה לייבוא פיראטי ולהרבה יותר העלמת מכס מלפני כן בכל הרבדים של הייבוא.
על זה אנחנו משלמים את 30 השקלים, הקנס כמו תמיד מוטל על ההולכים בתלם ולא על העוקפים מהשוליים.

knfevg
28-10-2010, 10:01:12
אייל, ברגע זה פשוט מחכת את כל הידע והתיאוריות שיש לאנושות לגבי כלכלה.... לפני שאתה טוען דברים לא מבוססים על האופי של שווקים קפטליסטים, אני ממליץ לך לקרוא ולו ספר אחד בכלכלה (ממליץ בחום להתחיל מ Principles of Microeconomincs מאת Mankiw.
האינסטינט הוא אינו אנושי אלה קמצנות והפוביית ה"דופקים אותי" הישראלית!

guy1a
28-10-2010, 10:38:31
א. כמו שכבר כתבתי פה לא פעם, קוראים לי גיא ( נעים מאד ) ואתה יכול לקרוא לי גיא.
ב. הדאר הוא לא חברה ממשלתית, לצערך ולצערי הדאר הוא חברה שעברה הפרטה => מלשון נהיית פרטית. זה לוקח שנים וזה קורה בשלבים אבל זה קורה. השלב הנוכחי הוא שהמדינה מפסיקה לסבסד את עבודת הבדיקה או ההעברה.
ג. אני גם קניתי מוצרי תעופה / חלקי חילוף / דברים של תחביב אחר בארץ, גם עכשיו וגם לפני שנים, את הסולו פרו שלי למשל קניתי בטיסן חיפה. זה היה יקר במאות שקלים ממה שהיה עולה לי באינטרנט, אבל רציתי "עכשיו" בלי לחכות חודש. ורציתי שיראו לי איך להפעיל את זה ורציתי שיהיה לי למי לפנות כשזה לא יעבוד. רוצה לשמוע קטע ? אחת הסוללות היתה דפוקה מהמפעל. קבלתי סוללה חדשה במקום. זה לא היה קורה עם הסיני. נכון ? אני לא הייתי שולח לה"ק סוללה של 0.99$ וגם אתה לא. ( למרות שהסוללה הזאת עולה 5$ - אני משתמש בסוללות חליפיות ) והכון שמחיר הסוללה הוא לא גבוה אבל אני תומך ב LHS שלי ( לפעמים ) ואני מאזן בין להוציא המון פה או להוציא המון שם :)

אז יש ויש ... אני לא מצדיק את המהלך ואני לא מצדיק כמעט כלום בעסק הזה אבל כל אחד יעשה את השיקול שלו.

הבדל של 30 שח על חבילה של 100$ זה זניח. צודק או לא זה עניין אחר, אבל זה זניח מבחינה כספית.
אז אני אשתדל את ההזמנות שלי לארגן ככה שלא יהיו לי חבילות של $1. כשמעלים את מחיר הסולר ואני משלם היום 5.95 שח במקום ה 2.90 ששלמתי כשקניתי את רכב הסולר הראשון שלי. בלי שום הצדקה לחלוטין ... אז אף אחד לא משתולל פה ואנחנו מוציאים על דלק / תחבורה הרבה יותר ממה שמוציאים על תחביבים.

הכל עניין של פרופורציה. אתה אמרת לי את זה :)

גיא.

נ.ב. - גם חברת החשמל מעלה את המחיר במחטפים :) כשהיא רוצה לממן מכונית חדשה למנכ"ל או דיבידנדים או תיקון צינור גז באיזה חור נידח. היא גם לא נותנת דין וחשבון לא לי ולא לאף אחד.

גיא 1 א
אם תנסה לצאת מנקודת הנחה אחרת, הדואר הוא חברה ממשלתית והוא מבצע שירות ציבורי בסיסי וחיוני וגובה עמלות ובולים על כל דבר מהתעסקות בכספים, העברה או המרה, ועד לתפקידי דואר אמיתיים כמו מכתבים, חבילות וכו'.

כמו שלא לגיטימי שחברת החשמל תחליט להעלות את המחיר ככה סתם במחטף בלי לשאול אף אחד, ככה זה אמור להיות גם עם הדואר.

רק שדמוקרטיה זה סתם שם חיבה לקפיטליזם, ובסוף היום העבודה העיקרית של כל הבע"מים למיניהם היא איך לשתות עוד קצת דם מהגוף הגוסס של הציבור האפאטי.

הפטנט הזה כבר נרשם לפני שנים במדינה אחרת, ארגנטינה שמה, וכמו שכולנו יושבים ורואים טלנובלות ושעשועונים בטלויזיה ומשתכנעים שעדיף לא להיות עשיר עם צרות אלא עני וטוב לבב, וכמו שכולנו חכמים במאכריות בשני שקל ביד-2 ואי-ביי ככה אנחנו מתעסקים בהכל חוץ מלהתקדם. והבוץ הכלכלי הוא טובעני, מי שלא מתחיל לשחות החוצה בזמן יגיע למקום שבו המאמץ העילאי ביותר רק יחזיק אותו עם הראש בחוץ.

Himel
28-10-2010, 12:49:28
נפתחה עצומה כנגד הדבר,http://www.atzuma.co.il/tax/

אייל שפירא
28-10-2010, 13:35:50
אייל, ברגע זה פשוט מחכת את כל הידע והתיאוריות שיש לאנושות לגבי כלכלה.... לפני שאתה טוען דברים לא מבוססים על האופי של שווקים קפטליסטים, אני ממליץ לך לקרוא ולו ספר אחד בכלכלה (ממליץ בחום להתחיל מ Principles of Microeconomincs מאת Mankiw.
האינסטינט הוא אינו אנושי אלה קמצנות והפוביית ה"דופקים אותי" הישראלית!

זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך.
ואל תגיד לי לקרוא ספרים על מנגנוני הקפיטליזם, ביקוש גבוה לא מוריד מחירים של מוצר שיש לו היצע מוגבל. אם מישהו הצליח להוכיח את זה אחרת באיזשהו ספר, הוא מוזמן לקחת את הספר הזה איתו כשהוא מחפש דירה בגוש דן.

ב. הדאר הוא לא חברה ממשלתית, לצערך ולצערי הדאר הוא חברה שעברה הפרטה => מלשון נהיית פרטית. זה לוקח שנים וזה קורה בשלבים אבל זה קורה. השלב הנוכחי הוא שהמדינה מפסיקה לסבסד את עבודת הבדיקה או ההעברה.

רשימת החברות הממשלתיות מאתר מבקר המדינה:
http://www.mevaker.gov.il/serve/site/audited_gov_company.asp#9
תחת הכותרת "תקשורת"

ואני רק רוצה להעיר דבר חשוב מאוד - אני לא מתכוון להתווכח, אני לא מתכוון לצאת להפגין, לחתום על עצומות, להיאבק במערכת הרקובה או אפילו לאיים בתביעה (שזו הדרך הכי מנומסת להגיד בעברית "אני כועס ואני לא הולך לעשות כלום לגבי זה אבל תדע לך שהייתי רוצה להכאיב לך מאוד כרגע"). אני בסך הכל מתריע בפני חבריי שזה הזמן לאגור סטוקים של וזלין, כי הנקניקיה שלנו כבר מזמן מתבשלת.

guy1a
28-10-2010, 13:50:45
טוב,

שלחת אותי לחפש ואכן אני טועה. ( יותר נכון הוטעיתי והטעיתי )
מצד שני, כתובים שם עוד הרבה דברים שלא קורים במציאות .. אז מי יודע :)

http://www.israelpost.co.il/newmail.nsf/heb/aboutus?Opendocument
מצטט:

"יעדי חברת דואר ישראל בע"מ
חברת דואר ישראל שמה לעצמה ליעד להיות המוביל הארצי של דואר, חפצים וכספים בישראל ולרחבי העולם, על יסוד עקרונות עסקיים וקווי מוצרים רווחיים, בתנאי תחרות הוגנים, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. החברה מתחייבת לספק שירות ברמה גבוהה, בסטנדרטים בין-לאומיים, לכל מקום ברחבי המדינה. כמו כן מתחייבת החברה להעניק לציבור הרחב באמצעות בנק הדואר, שירותים פיננסיים מתקדמים, הזמינים לכל תושבי המדינה ושווים לכל נפש."

ובאותה נימה של ההזהרה שלך מההודעה הקודמת.

יש שם את המספרים הללו גם.

נתונים מספריים

7,000 מועסקים; 1,650 דוורים; 2,000 נציגי שירות;
700 יחידות דואר (50 יחידות דואר ניידות)
4,262 תיבות דואר לאיסוף דברי דואר;
1,000 כלי רכב מסוגים שונים;
2.5 מיליון דברי דואר ממוינים מדי יממה;
787 מיליון דברי דואר בשנה;
40 מיליון עסקאות ממוחשבות בעמדות השירות ללקוח;
1.6 מיליון חבילות משונעות בשנה;
2.3 מיליון משלוחים מהירים בשנה

אני לא בא להגן על אף אחד אבל ... אם זה באמת נכון, אז או שיקחו עוד עובדים או שלא פלא שהחבילות מתעכבות שם כל כך הרבה.

flyinglizard
29-10-2010, 01:33:10
זה שאתה פרנואיד לא אומר שלא רודפים אחריך.
ואל תגיד לי לקרוא ספרים על מנגנוני הקפיטליזם, ביקוש גבוה לא מוריד מחירים של מוצר שיש לו היצע מוגבל. אם מישהו הצליח להוכיח את זה אחרת באיזשהו ספר, הוא מוזמן לקחת את הספר הזה איתו כשהוא מחפש דירה בגוש דן.

רשימת החברות הממשלתיות מאתר מבקר המדינה:
http://www.mevaker.gov.il/serve/site/audited_gov_company.asp#9
תחת הכותרת "תקשורת"

ואני רק רוצה להעיר דבר חשוב מאוד - אני לא מתכוון להתווכח, אני לא מתכוון לצאת להפגין, לחתום על עצומות, להיאבק במערכת הרקובה או אפילו לאיים בתביעה (שזו הדרך הכי מנומסת להגיד בעברית "אני כועס ואני לא הולך לעשות כלום לגבי זה אבל תדע לך שהייתי רוצה להכאיב לך מאוד כרגע"). אני בסך הכל מתריע בפני חבריי שזה הזמן לאגור סטוקים של וזלין, כי הנקניקיה שלנו כבר מזמן מתבשלת.

דופקים אותך חברה ממשלתית + רשות ממשלתית + כמה מקורבים (העמילים) ואתה מאשים את הקפיטליזם? בחייך, אתה נשמע יותר חכם מזה. בקפיטליזם אמיתי אין מכסים, אין חסמי סחר ואין פרוטקציוניזם כלפי בעלי עסקים בתחום מסויים. בקפיטליזם אמיתי, כולנו היינו קונים מאיפה שהכי משתלם לנו בלי שיקולים זרים כמו איך ידפוק אותנו המכס.
מה שיש כאן בפנינו זו בירוקרטיה בולשביקית שמנסה לשים את ידה בכל.

לגבי סטטוס רשות הדואר:
1. מה שעשו זה לא הפרטה. הפרטה זה לתת לכל מי שרוצה דריסת רגל בשירותי דואר. זה לא נעשה.
2. להעמיס עלות של שירות שצריך להנתן חינם על הצרכנים גם זה לא נקרא הפרטה. הפרטה, במקרה הזה, זה שהשירות ניתן על ידי המדינה, פשוט זכיינים שונים יכולים להתחרות על מי יספקו. לקחת את אותו כסף (או יותר) ולהכניס זכיין שיעשה את העבודה במקום המדינה זו לא הפרטה, זה מיסוי עקיף.
3. אני מדבר רק בשם עצמי, אבל הבעיה העיקרית שלי היא לא 30 הש"ח שאני אדרש לשלם. הבעיה שלי היא ההליך הבירוקרטי שאני אדרש לעבור, ומאחר וזה נקבע על ידי רשות המכס שאינה מופרטת, עדיין (אלא אם אתה קורא לתקריות בסגנון וינרוט "הפרטה"), אין למנגוני השוק החופשי יד בעניין.

השלטון הבירוקרטי הזה ממרר לכולנו את החיים, הוא עושה את זה במשרד הפנים, הוא עושה את זה במשרד התחבורה, הוא עושה את זה כשאנחנו רוצים לייבא משהו, רחמנא ליצלן, והוא אפילו מתעלל ביבואנים עצמם (לכו ולימדו על העולם הנהדר של רשומוני יבוא, מכוני תקנים ואישור משרדים שונים). ארה"ב קצת יותר קפיטליסטית מישראל, ושם אתה יכול לקבל חבילה בEMS מהונג קונג בלי לשלם אגורה.

sharonx
29-10-2010, 10:29:43
חברים - אנחנו צריכים עו"ד (מומחה בתחום) שייצג אותנו מול הרשויות ובג"צ.
כל אחד יתרום כפי יכולתו לנושא, אני מבטיח לשים את ה 200 שקל הראשונים.
אם כל אחד ייתן כתף ויסכים לתרום מעט מכיסו לטובת הכלל, נוכל להרים פה קופה יפה ולנהל מאבק חוקי וומוקד. את שריפת סניפי הדואר נשאיר לסוף :D

אני לא יכול להנהיג את זה מפאת קוצר הזמן (עבודה, לימודים, אשה בהריון :):)) אבל אשמח לסייע מהצד כפי שזמני יאפשר לי.

אני בטוח שעוד כמוני יש הרבה, וחלקם כבר הביעה דעה נחרצת וכוונת עזרה פה בשרשור.

כמו כן, במקביל, אפשר לפנות לפורומים אחרים, כמו ג'יפים למשל (כפי שהוזכר פה), ולגייס תמיכה כלכלית גם מהם.

ודבר נוסף - איך זה שאין כתבות ב NRG, YNET ו WALLA על זה ? צריך לפנות לאתרי החדשות האינטרנטיים ולהביא לפרסום כתבה בנושא.

מי איתי ? ומי לוקח את הלפיד ?

matanmax
29-10-2010, 12:52:44
שרון, רשתות כמו ואללה וינאט חדשות והכל, לא יכולות לפרסם פרטים על זה, למה?
כי אנחנו מתבססים אך ורק על שמועות.
שלחתי אימייל לרשות המיסים בבקשה לקבל פירוט על המהלך, אבל בינתיים אין עונה.(שלחתי ביום רביעי)

להילחם בעיניים עצומות זה רק יגרום למי שרוצה לתרום למהלך הזה, לבזבז כסף זמן וכח.
ברגע שיהיה הודעה מסודרת של רשות המיסים או משהו כזה נוכל להילחם..אבל איך אפשר להלחם בלי לדעת כלום..

בעוצמה רשם אחד שהזדהה כאיתן מהמכס, שהעלות תיהיה 130 שקל לכל חבילה.
נכון כל אחד יכול לכתוב את זה שהוא איתן..אבל לך תדע עד כמה זה רחוק מהמציאות ומה המציאות..

gidipajero
30-10-2010, 10:20:13
אני מוחה בכל תוקף, הבהמה שלי לא רזה בכלל והיא שוקלת 2450 ק"ג דהיינו נושקת ל 2.5 טון.
אם תוסיף 6 ק"ג שמן ועוד 6 ליטר מים לא מעורבבים עם ה100 ליטר סולר שבמיכל.......
האוטו נוסע יופי אבל בגללו אני זוחל.
גידי

Roni_Ron
30-10-2010, 21:45:13
לדעתי רק התפקדות לטובת ח"כ מסוים אשר יתחייב לפעול בנושא תעזור.
זהו מודל דומה להתארגנות רוכבי דו גלגלי שהחליטו לתמוך בנציג לכנסת שייצג את בעייתם
ובכך הורידו בכך את גובה ביטוח החובה.
אני מוכן לארגן את הנושא מול ח"כ מונחה חברתי
רון

דניאל דקל
31-10-2010, 01:39:20
אני חושב שהגזרות הוחמרו בגלל ששיטת ה EMS הצליחה

כל מי ששילם עמלת EMS בעבר שותף לפשע. אני אישית דחיתי משלוח של EMS וביקשתי להחזירו לחו"ל (עלויות ההחזרה הינם של הדואר)

לו כל אחד היה נוהג כך בתחילת הדרך, הגזרות לא היו ממשיכות להתרחב - הגזרות כאן בארץ מתנהלות בשיטת מצליח.

מכיוון שהגזרות נוגעות לבעלי תחביבים רבים, צריכים להתאגד לכוח אחד גדול ומשמעותי יותר

nir
31-10-2010, 07:37:40
אם אתם צריכים קשרים במעריב/NRG אשמח לעזור.

דניאל דקל
31-10-2010, 11:25:13
משום מה רובכם מתעלמים מהחשוב מכל

עמלת ה EMS היתה לדעתי מעין בדיקת היתכנות לגבי מידת הפרייריות של הישראלים

מכיון שההרצה הצליחה, הגיעו הגזרות האמיתיות

בקצרה, מכיוון שלא פעלנו בנושא בזמן, ומכיוון שיש כאלו ששילמו את העמלה המגוחכת הזו

אכלנו אותה !!!

matanmax
31-10-2010, 11:32:51
אוקיי חברים,
ניסיתי לברר קצת ב"אולד פיישן" ולפנות לרשות המיסים כדי לקבל תשובה סבירה של מה כמה למה ואיך.
סיפרתי להם על השמועה שמדברת על 2KG ו30 שקל, וזאת התשובה המדהימה והמפורטת שקיבלתי מרשות המיסים של מדינת ישראל המפותחת:

"לכבוד אסור מתן
הגיע תשובה לפניה מס' 162436
הנדון: הטלת מס חדש על חבילות הנכנסות לארץ?

שלום

ברגע שהשמועה אכן תהיה נכונה זה יפורסם באתר האינטרנט שלנו תיכנס מידי פעם להתעדכן.

יום נעים

חלי"

כן, אני יכנס לאתר שלהם, כל יום, ויחפש בין עשרות העדכונים כל יום.
הסיבה היחידה שעולה לי שלא רוצים לפרסם דבר כזה, זה כדי להמנע מבגץ מוקדם..
כמעט כל חברה, ממשלתית או פרטית שאני מכיר היתה מעדכנת את לקוחותיה בעלית מחירים של של אגורה וחצי.
כנראה שרשות המיסים זה עולם אחר ולהם מותר הכל.
חבל.

השאלה האם למישהו יש רעיון איך אנחנו יכולים לפעול בלי זה?
מישהו עם קשרים עם רשות המיסים שיכול להביא דף חתום או משהו?
כי קשה לי להאמין שבגץ לא ידחה אתנו במקום בגלל שאנחנו מתבססים על שמועות..

guy1a
31-10-2010, 12:37:18
אין להם איזה חובה על מתן הודעה מוקדמת ?
או גילוי נאות או משהו ?

matanmax
31-10-2010, 14:52:29
כנראה שעקב היותם חברה ממשלתית הם יכולים ה-כ-ל.

לפי התגובה שלה ברור שיש אמת בשמועות האלו. אם לא היא היתה קוטלת אותם במקום לדעתי.

אם למישהו יש גם חבר עו"ד או מישהו שיכול לענות בקשר לשאלה שלך זה גם יוכל לעזור..

אני לא מוצא לאן אפשר להתקדם בלי שום דבר..
היום בצהריים אני ילך שוב למנהלת סוכנות דואר אצלי לשאול אותה אולי כבר קיבלה עדכון..למרות שזה לא קשור לדואר לפי מה שאני מבין.

motti
31-10-2010, 16:20:51
אם אתם צריכים קשרים במעריב/NRG אשמח לעזור.

ניר, אולי תרתום למטרה את אחד העיתונאים במעריב, בטוח שתמצא "צדיק"אחד שהנושא יעניין אותו.
מוטי

אייל שפירא
31-10-2010, 17:37:15
http://www.consumers.org.il/default.asp?catid=%7B32CE1D0B-1897-477B-B397-0CA3453F629E%7D

מי מתנדב לנסח לכבודם משהו?

leetal
31-10-2010, 20:12:34
אם באמת הולכים לגבות תשלום נוסף על משלוחים, לא יעזור לנו כלום, לא עצומה, לא מכתבים, לא חברי כנסת שרים/עיתונאים/עו"ד הפגנות או פנייה לבג"צ.. בארץ עברו חוקים הרבה יותר נוקשים לאזרחים בשקט, כמו עליית מחיר המים (שזה תכלס מס), הפגיעה בקשישים, העלה של גיל הפנסיה מ 65 ל 67 (ראו מה קורה בצרפת כשהעלו מ 60 ל 62, המדינה שם מושבתת, ובארץ זה עבר בשקט). הפגיעה במערכת החינוך, הביטוח לאופנועים, סגירת ספריות לעיברים ועוד.

זו תמימות לחשוב שהמדינה תספור אותנו עם ה 30 שקל המסכנים הנ"ל..

asafsee
31-10-2010, 22:09:57
משמע, אנחנו גם צריכים להשבית את המדינה כמו בצרפת, לצאת לרחובות, לעשות טרור

Boogle
31-10-2010, 23:34:28
:D אתם גדולים, אז מה אם אמרו שהכל כרגע בגדר שמועה, אז מה אם אף אחד לא יודע מזה כלום, "ברור מהתשובה שהשמועה נכונה!!!"

חשבתם אולי שאין בזה כלום ועכשיו שאתם תפרסמו את זה אתם במו בלבולי השכל הללו תכניסו את הרעיון לאיזה אובד מדינה ברשות המיסים שינצל את זה לצורך קידומו האישי??

כמה אנשי מקצוע (שהם גם עובדי מדינה) צריך בכדי לבדוק "אישית" 6000 חבילות ביום עבודה???
תנו לשרשור הזה לגווע במדמנות, וצאו להלחם על הדברים החשובים באמת.

ronmen
01-11-2010, 06:34:46
:D אתם גדולים, אז מה אם אמרו שהכל כרגע בגדר שמועה, אז מה אם אף אחד לא יודע מזה כלום, "ברור מהתשובה שהשמועה נכונה!!!"

חשבתם אולי שאין בזה כלום ועכשיו שאתם תפרסמו את זה אתם במו בלבולי השכל הללו תכניסו את הרעיון לאיזה אובד מדינה ברשות המיסים שינצל את זה לצורך קידומו האישי??

כמה אנשי מקצוע (שהם גם עובדי מדינה) צריך בכדי לבדוק "אישית" 6000 חבילות ביום עבודה???
תנו לשרשור הזה לגווע במדמנות, וצאו להלחם על הדברים החשובים באמת.

צודק 100%
צריך להלחם נגד משהו קונקרטי ולא בטחנות רוח

אייל שפירא
01-11-2010, 07:59:26
אני שמעתי שבוגל הולך לגבות 30 שקל מכל אחד שקורא את הבלוגים שלו. :D

ronmen
01-11-2010, 08:19:39
אני שמעתי שבוגל הולך לגבות 30 שקל מכל אחד שקורא את הבלוגים שלו. :D

:Dאבל רק על בלוגים מעל 2K

gal
01-11-2010, 09:02:33
האם מישהו יכול לנסח מכתב מסודר אשר מבהיר את הנושא עלמנת שנוכל להפיצו בפורומים נוספים כגון פורומי אופנים ותחביב אחרים שלא ניהיה לבד במערכה אני מתחייב להפיץ את זה כמה שיותר אני רק צריך ניסוח טוב

matanmax
01-11-2010, 14:19:34
לא ממש מצליח להבין מה קורה פה, אז אתם בעצם אומרים שדבר כזה לה יקרה לעולם? או לפחות לא יקרה בזנה הקרובה?
לא ניראה לכם מתשובתה של חלי מרשות המיסים שכן יש משהו שמתבשל שלא רוצים להוציא?
לא ניראה לכם שהגיוני ביותר שבמדינת ישראל יקום מס כזה מהיום להיות בלי שום הודעה?

אני באמת לא מצליח להבין למה אפשר עוד לחכות.. שיהיה מס על כל חתיכת קקה קטן שנכנסת לארץ?!

בדואר שחילקתי אתמול, ל500+-בתי אב, היו מעל ל20 חבילות(צרורות+רשומים) מחול.
ככה שבמידה והמס הזה יוטל על כל חבילה של מעל חצי קילו נגיד, נכנס 600 שקל ביום, רק ל500 בתי אב שאני עובד.
אחלה עסק שמסתכלים על זה ככה..

Boogle
01-11-2010, 15:01:49
בדואר שחילקתי אתמול, ל500+-בתי אב, היו מעל ל20 חבילות(צרורות+רשומים) מחול.
ככה שבמידה והמס הזה יוטל על כל חבילה של מעל חצי קילו נגיד, נכנס 600 שקל ביום, רק ל500 בתי אב שאני עובד.
אחלה עסק שמסתכלים על זה ככה..

1. עכשיו אני מבין לאן נעלמות לי חבילות - חבר'ה יש לנו "חבר" ברשות הדואר (הכל ברוח טובה:))

2. אם אתה עובד בדואר, למה שלא תעשה מערוף ותבדוק בצינורות ה"פנימיים" מה אתה מתעסק להתכתב עם "חלי" היא בכלל אחראית על מניעת הפצת סמי הזיה :D

אני אזכיר לכם הטפה של עודד, כל רעש מיותר בנושא יקרב את ביצועו, גם אם לא תוכנן כך.

חג שמח וצום קל.

נ.ב.
אייל, אני גובה 30$ על כל קריאה בבלוג, אחרת הפייפאל גובה ממני עמלת המרה :D

matanmax
01-11-2010, 16:04:01
אין לי שום קשר לצינור פנימי..
אני דוור לא יותר..
כמו שאמרתי, ביררתי עם הכי גבוה שאני יכול להגיע שזה מנהלת הסוכנות שביררה עם דואר שליחים+הנהלה בסניף הראשי בנתניה.
אין להם רמז על זה.

lior_bar_ami
02-11-2010, 19:30:46
לכל משמיצי המדינה הנהדרת הזאת נמאסתם!!!!..........מי שפה חולירות זה אתם!!!!.....אני מציע שפשוט שתיקחו את הפקלך שלכם עם ההובי הדפוק שלכם ותעופו מפה מהר מהר נבלות. טפו גועל נפש:mad::mad::mad::mad:

על מה אתם מתבכינים הא?? קאקות.

:eek:

motti
02-11-2010, 19:38:37
לכל משמיצי המדינה הנהדרת הזאת נמאסתם!!!!..........מי שפה חולירות זה אתם!!!!.....אני מציע שפשוט שתיקחו את הפקלך שלכם עם ההובי הדפוק שלכם ותעופו מפה מהר מהר נבלות. טפו גועל נפש:mad::mad::mad::mad:

גם ביקורת אפשר להעביר בצורה תרבותית:eek::eek:

matanmax
02-11-2010, 20:10:19

שתתחיל לכתוב כמו שצריך אולי יחשבו על לענות לך ברצינות:\

רק למען הסר ספק, אף אחד, או לפחות לא אני, משמיץ את מדינת ישראל.

leetal
02-11-2010, 22:09:28

כשיש אנשים שמשמיצים את המדינה, הם משמיצים רק בגלל טיפוסים כמוך, אתה הישראלי המכוער.

איך שאני מצטער שאני לא מנהל הפורום, לא ההיתה כותב כאן אפילו פסיק נוסף..

nir
03-11-2010, 00:39:47

מה קרה? הכל בסדר?
מה זאת התוקפנות הזאת ???!!!

http://faculty.biu.ac.il/~zohar/button2.jpg

lior_bar_ami
03-11-2010, 01:07:35
השמועה הזו מכה גלים בכל התחומים ובכל הפורומים - ג'יפים, אופנועים ועוד:
http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=68434

http://rotter.net/forum/scoops1/36173.shtml

כנראה שיש בסיס לשמועה...

Tornadon
03-11-2010, 01:21:32

:eek::eek:
תנחת על הקרקע ותחתום על טופס טיולים מהפורום :mad:

באאאאאן דחוף ליוזר ולמחוק את הפוסט
לא הגיוני שמתבתעים כך :mad:

zvok
03-11-2010, 08:29:40
:eek::eek:
תנחת על הקרקע ותחתום על טופס טיולים מהפורום :mad:

באאאאאן דחוף ליוזר ולמחוק את הפוסט
לא הגיוני שמתבתעים כך :mad:

בושה וחרפה שמנהלי האתר הזה מאפשרים לאנשים להתבטא נגד המדינה בצורה כה מבישה ועל מה? אבל כאשר מאן דהוא מתבטא נגדם ומוקיע אותם אז עוד אנשים פה מגינים על אותם משמיצים נקלים.

פשוט בושה וחרפה.

מי שהשמיץ את המדינה בגלל שהוא יצטרך לשלם עוד 30 ש"ח על בדיקת החבילה שמכילה צעצועים או חלקי צעצועים שיעשה לנו טובה ויסע מפה כמה שיותר מהר רצוי גם שיקח אתו את כל אלה שחושבים כמוהו זה בודאי ישפר פה את הרמה.

אייל שפירא
03-11-2010, 08:44:34
חבר המפלגה Zvok, אנא ממך - הגדר "מדינה".

zvok
03-11-2010, 08:54:19
אייל שפירא,

אני מתפלא עליך.

אייל שפירא
03-11-2010, 11:04:32
Zvok אני מתפלא עליך בחזרה. לא ראיתי שאף אחד "ליכלך" על צה"ל, אף אחד לא אמר מילה רעה על מערכת החינוך או המשטרה, ואף אחד לא דיבר סרה באף אחד מהעובדים החרוצים של הנמלים בארץ.
אני פשוט מופתע מפרץ הפטריוטיזם חסר הפרופורציות שתקף אותך.

הבעיה היחידה ב30 השקלים הללו היא שעד כה לא התקבל שום מידע חד משמעי מאף גוף רשמי, ולכן הריח החריף של המחטף הזה גורם לשלל ספקולציות.

כמו שאמר פעם דגלאס אדאמס זצ"ל, כל הפרטים שעוסקים בנושא הזה בוודאי זמינים לציבור, הם נמצאים בבניין העירייה במרתף, בארונית נעולה בשירותים מקולקלים, בתחתית גרם מדרגות חשוך, מאחורי דלת נעולה שכתוב עליה "זהירות, נמר".

guy1a
03-11-2010, 11:10:27
השמועה הזו מכה גלים בכל התחומים ובכל הפורומים - ג'יפים, אופנועים ועוד:
http://www.fullgaz.co.il/forums/showthread.php?t=68434

http://rotter.net/forum/scoops1/36173.shtml

כנראה שיש בסיס לשמועה...

זה מזכיר לי סיפור ...

לפי הסיפור התבססה תחזית עונת השלגים בצפון אמריקה על הכנות הילידים לקראת החורף.

היו בודקים כמה עצים הם אוספים ואז היו משדרים שהחורף מגיע והשנה השלג יהיה קשה יותר או פחות ...

האסקימוסים מצידם היו שומעים ברדיו שהשנה יהיה שלג קשה ואוספים עוד עצים ...

guyst
03-11-2010, 11:10:35

בושה וחרפה שמנהלי האתר הזה מאפשרים לאנשים להתבטא נגד המדינה בצורה כה מבישה ועל מה? אבל כאשר מאן דהוא מתבטא נגדם ומוקיע אותם אז עוד אנשים פה מגינים על אותם משמיצים נקלים.

פשוט בושה וחרפה.

מי שהשמיץ את המדינה בגלל שהוא יצטרך לשלם עוד 30 ש"ח על בדיקת החבילה שמכילה צעצועים או חלקי צעצועים שיעשה לנו טובה ויסע מפה כמה שיותר מהר רצוי גם שיקח אתו את כל אלה שחושבים כמוהו זה בודאי ישפר פה את הרמה.

ראשית אני מציע שתקרא שוב את "פרי עטך" - אתה פונה ישירות לחברי הפורום ומעליב אותם.
שנית, פורומים קיימים כדי לשתף, להוציא, לקטר ולהביע דיעה. אתה לא חייב להסכים איתה, זכותך אבל כדי להיות חלק מהבית יש כללים אלמנטרים שצריך לשמור עליהם.
אף אחד לא השמיץ את המדינה שלנו בצורה כזו שהוא עוכר ישראל, אנשים רק מוציאים קיטור לגבי מיסים נוספים.

אני חושב שהעברתי את המסר ומאמין שאתה צריך לשנות כיוון ואף לתקן את הנאמר כנגד ה"נבלות" וה"קאקות" הלוא הם חברי הפורום.

zvok
03-11-2010, 13:40:08
לכל החברים.

אני התכוונתי אך ורק לאלה שכתוצאה מהעלאת ה"שירות" ב 30 ש"ח כבר שונאים את המדינה.

והיו כאלה שהתבטאו כך.

מי שרק חושב שהוא שונא את המדינה בגלל השנוי הבא עלינו לרעה אבל לא כתב כדאי שיעשה חשבון נפש. אבל לא אליו התכוונתי.

כל אלה שרוצים להפגין ולהתנגד בדרכים המקובלות תבורכו.

אני מקווה שעכשיו הכעס שלי יותר מובן לכל עדיני הנפש.:mad::mad:

כל אלה

zvok
03-11-2010, 14:04:47

אייל שפירא,

הנה אחד משונאי המדינה אליהם התכוונתי

אייל שפירא
03-11-2010, 14:18:38
כמעט בכל מקום בארצנו תימצא שפע של בבונים כפויי טובה שעטים אלי קרב בכל הזדמנות. הם יכולים להיות תושבי ואדי ערה שמנצלים הזדמנות להשליך אבנים לסיפוק יצר האלימות שלהם במסווה של "מחאה" כנגד דברים שאין להם שום עניין בהם, וזו יכולה להיות הזקנה החביבה שעמדה היום בתור בקופת חולים וניסתה להידחף לפני קשישה אתיופית שעמדה לפניה בתור עם שתי בנותיה, וברגע שהן אמרו לה שהיא לא יכולה להיכנס לפניהן היא צעקה עליהן ש"צריך את כולכם לזרוק לפח זבל".

גם הפורום הזה לא חף מניאנדרטלים שיקפצו לנופף בבורותם, וראוי להתעלם מהם.
אתה לא כזה, ולא ציפיתי שתחטוף כזו התפרצות זעם בגלל כמה אמיצי מקלדת צרי אופקים.

חלק מנפלאות המדינה הדמוקרטית הנאורה ביותר באיזור החיוג הים התיכוני הוא הסובלנות שלה גם כלפי אלה שנושכים את הפיטמה המניקה אותם.

flyinglizard
03-11-2010, 14:29:17
הבעיה היא, אייל, שאת מדינתנו האהובה לקחו כבת ערובה מספר בירוקרטים מושחתים ומנוולים. אתה תמצא את זה במשרד התחבורה, באגף המכס, באוצר ובעוד מקומות רבים ואחרים. ישנם אנשים - לרוב בעלי מנת משכל נמוכה עד גבולית - שבעיניהם קיים גוף בשם "מדינה" שמתקיים בוואקום, בעל משאבים לא מוגבלים ורצון להרע עם תושביו. אלו החכמים יותר מבינים שבעצם הבעיה היא באוכלוסיה שמגיעה לעמדת כוח - שהרי במגילת העצמאות לא נכתב דבר על עמילי מכס ואני בספק אם הרצל ידע בכלל שילוח מהו. בקיצור, זו לא המדינה, אלא הפקידים.

אנחנו יכולים להאשים רק את עצמנו, שאלו האנשים שמנהלים לנו את החיים. ולא, אלו לא הפוליטיקאים, אלא הבירוקרטים שנמצאים איפה שהם נמצאים.

asafsee
03-11-2010, 14:35:52
זו לא המדינה, אלא הפקידים.

אלו הפקידים שעושים את המדינה כמו שהיא, לכן הפקידים והמדינה זה אותו הדבר

אייל שפירא
03-11-2010, 14:49:34
הפקידים משרתים את הבירוקרטיה, שהיא הנשק העיקרי של העשירים, הוא נועד לבלבל ולהחליש את העניים באמצעות אותם פקידים עייפים, מנוצלים ולעיתים קרובות גם בלתי כשירים לעבודה שלהם.
זה לא רק פקידי דואר או בנק, זה גם רופאי קופ"ח שאין להם כח להתמודד עם בעיות ספציפיות ונותנים תרופות כלליות בצורה אוטומטית, וזה נהגי אוטובוס שלא מסוגלים כבר להביע אמפטיה אפילו לעיוורים וזקנים שמנסים למצוא מקום בזמן שהאוטובוס רוקד וקופץ, וזה כל אדם שעובד עבור מערכת שמשלמת לו רק מספיק כדי לגרום לו להיאחז בה מהפחד שיאבד את הפרנסה שלו.

והנה, הנשק הבירוקרטי פועל גם בהרתעה - לרוב האנשים כבר מראש אין רצון לנסות להיאבק.

flyinglizard
03-11-2010, 15:13:23
הפקידים משרתים את הבירוקרטיה, שהיא הנשק העיקרי של העשירים, הוא נועד לבלבל ולהחליש את העניים באמצעות אותם פקידים עייפים, מנוצלים ולעיתים קרובות גם בלתי כשירים לעבודה שלהם..

מצחיק שאתה אומר את זה, שהרי הבירוקרטיה ושורשיה - הקביעות, ההתעלמות מביצועי העובד, נפוטיזם, ועדים, ריבוי הנהלים המיותרים - נוסדו על ידי מפא"י, מפלגת פועלי ישראל השמאלנית שהייתה בשלטון עד המהפך של בגין ב77 ועיצבה את התרבות הארגונית של ישראל.

דווקא התפיסה הקפיטליסטית, אם כבר, שואפת באופן מסורתי לצמצום הבירוקרטיה והשארת הרגולוציה למגנוני השוק. אי אפשר להאשים את העשירים בכל, ובטח ובטח שאי אפשר להאשים אותם במעללי המכס.

guyst
03-11-2010, 17:03:09
לעשירים ממש לא איכפת מבירוקרטיה כזו או אחרת כיוון שהם מעליה.
זו לא רק מדינת ישראל ש"יצרה" ע"י עובדיה את אותה בירוקרטיה, אלא גם הרבה מדינות נאורות אחרות בכל העולם.
הפרטה היתה מפטרת את גברת בירוקרטיה ומגייסת את אחותה ה"יעילות". תחרות, שיווק, שירות לקוחות, ניצול מקסימלי של משאבים, כל אלה פתאום היו יוצאים לאור. אבל מה? מה יהיה על כל "שותי התה בכוס זכוכית שקופה" אשר מגייסים את הבוחרים לקדנציה נוספת של אותו פוליטקאי שמספק לפקידים שלנו את הבירוקרטיה?
אני מפחד לחשוב מה היה קורה אילו שירותי בדואר והמכס היו מופרטים... היינו מבזבזים הרבה יותר כסף כי תוך ימים היו החבילות בפתח הדלת....

flyinglizard
03-11-2010, 17:23:04
אם המכס היה מופרט, היית משלם מכס מלא על כל חבילה וחבילה, בדיוק כמו שאתה לא יכול לחמוק מתשלום עבור כביש 6 או כל שירות פרטי אחר.

שלא יפריטו, שישארו אהבלים כמו יתר משרדי הממשלה, רק שלא יתנו להם מנדט לעשוק אותנו עוד יותר.

zvok
03-11-2010, 17:26:30
אייל,

ומי אמר שצריך לשתוק לאלה שמשמיצים??

אולי אם כל אזרח ישראלי שיודע להעריך את המדינה (ואיני חושב שהכל מושלם) היה מעמיד את
המשמיצים על מקומם היה הם היו מפסיקים.

לגבי בירוקרטיה, מה אתם חושבים שבארצות אחרות אין בירוקרטיה בלתי יעילה, מכס, מע"מ, בעלי ענין מושחתים.

ועכשיו השמאלנים שהקימו את המדינה אשמים?

חברה תחזרו להובי ותפסיקו כבר עם הקשקושים.

flyinglizard
03-11-2010, 17:45:53
ועכשיו השמאלנים שהקימו את המדינה אשמים?

חברה תחזרו להובי ותפסיקו כבר עם הקשקושים.

אז מי אשם? הלטאה אשמה? תגיד, היית פעם בחו"ל בכלל?

guyst
03-11-2010, 17:52:10
כל העולם כזה. לשם שינוי לא הישראלים המציאו את זה... הקומוניסטים...? :confused::p;)

Venting - זה כרגע מה שאנחנו עושים פה (וזה כיף) כי לצערי לא נראה שנוכל להשפיע...:o

zvok
03-11-2010, 18:53:28
אז מי אשם? הלטאה אשמה? תגיד, היית פעם בחו"ל בכלל?

לא אף פעם לא הייתי בחו"ל.

אולי אתה רוצה לקחת אותי?

תגיד מה זה שייך אם הייתי בחו"ל או לא?

Tornadon
03-11-2010, 19:55:18
כי עם לא הייתה בחול אתה לא יכול לראות מה חושבים בחו"ל על מדינת ישראל שברשותה עומדים "דמוקרטים" שהם בעצם אינטרסנטים פרטיים ניקרא לזה קומוניסטים בתחפושת

תתמקדו בעיקר ולא בטפל
תטיסו תיהנו שיגיע רגע התשלום הראי כולנו נלך כמו תתלה ונשלם כדי ליהנות אחרי זה לכן כול השרשור הזויה הזה בנוי על ריבים וחילוקי דאות של אנשים שחושבים שיכולים להשפיע
בסופו של דבר עד שלא יקום משהוא בעל השפעה וייקח על עצמו אחריות לביטול הגזר דין שעדיין לא נפל אלינו
נמשיך לאכול את כול החשבוניות של מדינת ישראל כי אין לנו ברירה כי זה מה שה"דמוקרטים" מכתיבים לנו .

flyinglizard
03-11-2010, 21:51:04
תגיד צריך להיות בחו"ל כדי לדעת מה חושבים עלינו?

אתה פשוט פתטי.

נראה לי שגם אתה מאמין במה שחושבים עלינו באירופה. תיכף תגיד לי שתומכי השמאל הראדיקלי ותומכי הטרור האיסלאמי הם המודל שלך לדמוקרטים.

תגיד אתה גם שמאלן דפוק עם שנאה עצמית?

לך תשחק עם המכוניות שלך אולי בזה אתה מבין יותר.

אתה לא במסלול הנכון לקבל קופון על $50 מהוביקינג.

אייל שפירא
03-11-2010, 21:59:36
Zvok אני חייב להעיר שוב שאתה גורם לדיון התפל ממילא הזה לקבל גוונים מאוד צורמים.
דווקא הייתי שמח לשמוע מה דעתך על נושא התשלום למכס על כל חבילה ולא על חברי הפורום.

guyst
03-11-2010, 22:23:38
מישהו פעם הגדיר זאת כ"ביריון מקלדת". להתחבא מאחורי המסך ולהמשיך לפגוע בחברי הפורום שמביעים דעתם זו לא חוכמה ככ גדולה.

flyinglizard
03-11-2010, 22:35:25
מישהו פעם הגדיר זאת כ"ביריון מקלדת". להתחבא מאחורי המסך ולהמשיך לפגוע בחברי הפורום שמביעים דעתם זו לא חוכמה ככ גדולה.

מה אפשר לצפות ממישהו שלא ביקר אף פעם בחו"ל?

guyst
03-11-2010, 22:37:16
מה אפשר לצפות ממישהו שלא ביקר אף פעם בחו"ל?

תיזהר, גם לך יש מכונית...:p

Tornadon
03-11-2010, 22:39:45
תגיד צריך להיות בחו"ל כדי לדעת מה חושבים עלינו?

אתה פשוט פתטי.

נראה לי שגם אתה מאמין במה שחושבים עלינו באירופה. תיכף תגיד לי שתומכי השמאל הראדיקלי ותומכי הטרור האיסלאמי הם המודל שלך לדמוקרטים.

תגיד אתה גם שמאלן דפוק עם שנאה עצמית?

לך תשחק עם המכוניות שלך אולי בזה אתה מבין יותר.

אני אתייחס רק לדבר אחד :cool:

זה סירות חמוד סירות לא מכוניות סירות! :D
וכן אני מבין בזה יותר מאשר בפוליטיקה לכן לא מנסה לתקן אף אחד
ו לא ממליץ לך לעסות זאת כי זה לא ביכולות שלך להשפיע על אחרים
במיוחד עם הגישה שלך לנושא

לכן תמשיך להתעסק במה שאתה טוב ולא להטיף מוסר על אחרים שיש להם גישה שונה לחיים
זה לא התחום שלך אזוב !!!

brushleesboy
04-11-2010, 12:50:54
אני מצר על כל העמלות החדשות
אך בלי שום קשר מישהו יכול להגיד לי
איזה עמלות יש עכשיו על מוצרים מעל 50 דולר
כלומר אני יודע איזה עמלות יש כמובן שמכס ומע"ם
אבל איך מחשבים את זה כדי לצפות למחיר האמיתי
על מה אני ישלם בנוסף למחיר?
תודה

guyst
04-11-2010, 12:53:19
אני מצר על כל העמלות החדשות
אך בלי שום קשר מישהו יכול להגיד לי
איזה עמלות יש עכשיו על מוצרים מעל 50 דולר
כלומר אני יודע איזה עמלות יש כמובן שמכס ומע"ם
אבל איך מחשבים את זה כדי לצפות למחיר האמיתי
על מה אני ישלם בנוסף למחיר?
תודה

מעל $50 תצפה לתוספת של כ-30% (מע"ע + מכס) על מחיר המוצר + המשלוח

zvok
04-11-2010, 21:49:06
Zvok אני חייב להעיר שוב שאתה גורם לדיון התפל ממילא הזה לקבל גוונים מאוד צורמים.
דווקא הייתי שמח לשמוע מה דעתך על נושא התשלום למכס על כל חבילה ולא על חברי הפורום.

אייל,

דעתי היא בדיוק כמו דעתי על העלאת מחירי הדלק, החשמל או מחירי המים. מה קורה עם מחירי מכוניות בארץ?. מה עם מחירי הבטוח?

קח קפה לדוגמא. חבילת קפה במשקל 250 גרם של לווצה או Illy עולה בארץ בין 40 ל50 ש"ח באיטליה בין 2 ל2.5 אירו. יש גם מבצעים שנתן לקבל שתי חבילות ב 2 אירו. שים לב פי שמונה לעשר.

שמן זית בארץ בין 45 ל60 ש"ח באיטליה 3 עד 4 אירו עבור שמן כתית מעולה.

לא שמעתי אף אחד מיילל כאן על העלאת המחירים של פריטים אלה או עצם המחיר המופקע כאן. לא ראיתי שמישהו קפץ כאשר הממשלה החליטה לעלות את מחירי הדלק כדי לתת לש"ס את הכספים שהיא דרשה.

בעצם אם קוראים את השרשור אף אחד לא יודע כלום אבל כולם מוציאים אוויר חם. נניח שתצטרכו לשלם 50 ש"ח על עמילות מכס, בטוח או אפילו מס זה מה שישבור אותנו.

השרשור הזה הוא מהמוזרים וההזויים שקראתי כאן.

מה שהכי עצוב זה שהשרשור המוזר הזה איפשר לכמה הזויים החברים בפורום להביע את שנאתם למדינה. לא ראיתי אף אחד שמעמיד אותם על מקומם.

guyst
04-11-2010, 22:03:41
אולי לא מדברים פה על קפה ושמן זית כי נושא המשלוחים בפורום טיסנים יותר רלוונטי...? :confused:
מה שמוזר בשירשור הזה אלה התגובות הקיצוניות שלך (להוציא את האחרונה)....:rolleyes:

zvok
05-11-2010, 06:40:12
אולי לא מדברים פה על קפה ושמן זית כי נושא המשלוחים בפורום טיסנים יותר רלוונטי...? :confused:
מה שמוזר בשירשור הזה אלה התגובות הקיצוניות שלך (להוציא את האחרונה)....:rolleyes:

Guyst,

התגובה שלי מתיחסת למה שכתב אייל שפירא שבקש לדעת מה דעתי על האולי המס החדש.
אתה כנראה לא הבנת את מה שכתבתי. כדי להבהיראת מה שכתבתי הוא שלעומת כל המיסים האחרים והמחירים המופקעים של מוצרים בארץ והעלאת עלויות היבוא (אולי) על כל המשלוחים ובין השאר על יבוא חלקים להובי שמענין אותנו היא לא משמעותית.

אם תקרא את השרשור ההזוי הזה תראה שחלק מהמשתתפים ירדו פשוט מהפסים.

אין לי שום בעיה עם אלה שמוציאים אוויר חם ומפריחים את הגיגיהם. אבל כאשר מאן דהוא מודיע שזה גורם לו לשנוא את המדינה זה עובר כל גבול.

השאלה שלי אליך האם אתה מסכים שתוספת של 30 ש"ח מצדיקה לשנוא את המדינה?

אם זה לא מצדיק אז תשאל את עצמך מי פה בריון המקלדת שראוי לגנוי ?

נקודה נוספת, אתר זה אינו המקום הראוי להבעת דעות שאינן קשורות להובי כגון דת, פוליטיקה וכו'

wonderd
05-11-2010, 07:36:14
דעתי היא (גם אם לא שאלתם...) שאתם נעים פה מדיון שטחי לדיון מלוכלך לדיון עמוק מדי על התנהלות מפא"י..
שכחתם את העיקר - רוצים להוסיף לנו עמלות חדשות ליבוא ובמקום להתאחד (גם עם פורומים אחרים)כנגד העוולה, אתם מונים כמה עוולות יש ואומרים "יאללה..עוד אחת, אין מה לעשות.." .
ממש עם ישראל במיטבו. - יש לכם בעיה עם העלאת מחיר הדלק? - תעשה משהו במקום לקבל את זה בשלוות נפש, יש לכם בעיה עם מחיר הקאפה? - תעשה עם זה משהו!!
רק תפסיקו להתלונן כמו חבורת זקנות שיושבות ביחד ואין להן על מה לדבר.

דבר אחרון - לגבי שינאת המדינה, אנשים אולי לא יודעים להתבטא נכון ולכן יוצאים להם משפטים כאלה, אבל אני חייב לומר שגם אני מרגיש לפעמים הירהורים לגבי נדידה למקום אחר, לא כי שם יותר טוב אלא כי שם אתה יכול לחיות בכבוד ממשכורת פחות מהממוצעת (ארה"ב לצורך העניין), לא חייב להתנייד בטרנטה משנות ה 80 אם יש לך עבודה קבועה ולא מציקים לך בבירוקרטיה עלובה אם בא לך לקנות מסוק דווקא מסין. למרות כל זה אני אוהב את המדינה שלי, אוהב את האנשים בה ובסופו של יום ההחלטה הברורה היא להישאר פה.
אז בואו ונעשה משהו לגבי הדברים המושחתים למען אזרחי המדינה ולא למען המדינה...

wonderd
05-11-2010, 07:41:00
דרך אגב מר 'זבוק' - אני מניח שאתה מבין שההתרעמות אינה על 30 ש"ח לכל חבילה (למרות שזה יוצא הרבה כסף אם מחשבים כמה חבילות אנו מביאים), אלא 30 ש"ח לחבילה, 10 ש"ח נוספים על כל תדלוק מכונית, כוס מים שצריך לקחת משכנתא בשבילה והרשימה עוד ארוכה ובהחלט לא מתאימה למדינה חכמה ונאורה כמו שלנו. יש לנו קקה של מדינה, אני כ"כ אוהב אותה...;)

matanmax
05-11-2010, 11:42:05
דעתי היא (גם אם לא שאלתם...) שאתם נעים פה מדיון שטחי לדיון מלוכלך לדיון עמוק מדי על התנהלות מפא"י..
שכחתם את העיקר - רוצים להוסיף לנו עמלות חדשות ליבוא ובמקום להתאחד (גם עם פורומים אחרים)כנגד העוולה, אתם מונים כמה עוולות יש ואומרים "יאללה..עוד אחת, אין מה לעשות.." .
ממש עם ישראל במיטבו. - יש לכם בעיה עם העלאת מחיר הדלק? - תעשה משהו במקום לקבל את זה בשלוות נפש, יש לכם בעיה עם מחיר הקאפה? - תעשה עם זה משהו!!

דבר אחרון - לגבי שינאת המדינה, אנשים אולי לא יודעים להתבטא נכון ולכן יוצאים להם משפטים כאלה, אבל אני חייב לומר שגם אני מרגיש לפעמים הירהורים לגבי נדידה למקום אחר, לא כי שם יותר טוב אלא כי שם אתה יכול לחיות בכבוד ממשכורת פחות מהממוצעת (ארה"ב לצורך העניין), לא חייב להתנייד בטרנטה משנות ה 80 אם יש לך עבודה קבועה ולא מציקים לך בבירוקרטיה עלובה אם בא לך לקנות מסוק דווקא מסין. למרות כל זה אני אוהב את המדינה שלי, אוהב את האנשים בה ובסופו של יום ההחלטה הברורה היא להישאר פה.

סוף סף קצת שפיות.

Boogle
05-11-2010, 14:15:33

אדוני חי בסרט ואין לו מושג על גזירות הבירוקרטיה והיבוא בארה"ב ניסית פעם להגיש דוח שנתי למס הכנסה? אתה יודע שכל אזרח שם מחוייב להגיש כל שנה דוח כזה? אתה יודע כמה אנשים סובלים מהבעיות עם ההגשות הללו? אתה יודע אמה פעמים אנשים נתקלים שם בקיר אטום של בירוקרטיה?. הדבר היחיד שיאמר לזכותם שהם לא מתחכמים ואם אתה מוצא פרצה אתה לא נחשב לגנב.

על כל הנ"ל נאמר שהדשא של השכן ירוק יותר (כי הוא סינטטי!)

wonderd
05-11-2010, 15:05:29
דווקא פה אני מרגיש כמו באיזה סרט רע...כל שבוע גזירה חדשה ואנחנו רק מתלוננים בלי לעשות כלום בעניין. זה לא רק סרט רע זה גם סרט דפוק.

אני מכיר היטב את החיים בארה"ב ולגבי הגשת הדו"ח השנתי - אני בעד שיעשו את זה גם פה, אתה יודע למה? כי שם אתה לא משלם רק מס הכנסה על המשכורת, שם אתה גם מגיש הוצאות מחיה, נראה אותך מגיש פה למס הכנסה בסוף השנה בקשה להחזר מס על המשכנתא שלך או על קניות האוכל שלך או על הוצאות הדלק שלך (זה ייתן להם גול עצמי עם העלאות המחירים :)...).
היחידים שם שסובלים בעיות עם הגשת הדו"ח השנתי הם אלה שמנסים לתחמן ולא יודעים איך או אלה שלא יודעים למלא את הדו"ח ולא פונים לעזרה מקצועית או אלה שמבולגנים מדי ולא שומרים חשבוניות במשך השנה.
אני מעדיף בירוקרטיה שעובדת לפי הספר ולא כמו פה לפי המצברוח של הטמבל שרק רוצה לסיים את היום ומתייחס אליך כאל מטרד.

דרך אגב, הציטוט שהדגשת באדום - משהו שם לא היה נכון? כי כל מה שכתבת לא קשור למה שציטטת..

Boogle
05-11-2010, 17:08:37
התייחסתי לאוטופיה שתארת על ארה"ב וכן על ניסיון ליבא משהו מסין לארה"ב.
יש גם מדינות עם "שגעונות" ומדינות ליברליות, לא הכל פשוט.

flyinglizard
05-11-2010, 18:07:07
התייחסתי לאוטופיה שתארת על ארה"ב וכן על ניסיון ליבא משהו מסין לארה"ב.
יש גם מדינות עם "שגעונות" ומדינות ליברליות, לא הכל פשוט.

אין שום "שגעונות" ביבוא מסין לארה"ב. אתה מזמין - כן, גם בEMS - וזה מגיע.

Boogle
05-11-2010, 21:17:21
אין שום "שגעונות" ביבוא מסין לארה"ב. אתה מזמין - כן, גם בEMS - וזה מגיע. ואתה משלם את המכס על פי חוקי המדינה בה אתה חי
:)
כן , גם אני מתקשר עם אזרחי ארה"ב

סבתא שלי תמיד אמרה לי "אז תגיד גם אתה"
אף אחד מכם למשל לא שם לב שלצורך המשך מכירות בגרמניה HK הקימו תשתית שם והמחירים בהתאם (וואלה יש תוספת מיסוי) כנ"ל בארה"ב , אוסטרליה וכו'...
ההפרש במחירים בין DE WAREHOUSE US WAREHOUSE וכו' הוא לא בגלל עלויות המשלוח....

wonderd
05-11-2010, 21:57:21
לגבי המחסן של HK אתה צודק, כמו שבארץ היבואנים משלמים. אבל היה לי פה ויכוח עם מישהו לא מזמן לגבי המכס בארה"ב, גם אני יודע שיש מכס ברוב המדינות אבל הפתעה...אדם פרטי שמביא לשימושו האישי לא מוטרד ע"י אנשי המכס, מסתבר שאין להם בכלל עניין באנשים פרטיים אלא רק ביבואנים. כמו שצריך להיות. אבל פה מחפשים כל סיבה כדי להכניס לנו. ואנחנו שותקים.

swatman
06-11-2010, 08:44:05
יש רק דרך אחת בלבד ,לעצור את זה וזה לעשות הפגנות "אלימות" שיפוקקו את כל הכבישים בארץ,
בארץ שהם רואים שמשהו שהם רוצים לקחת עליו כסף יעלה פחות אם לא יעשו אותו למדינה כמו לפקק את הארץ כל יום .

לא יקרה שום דבר , האנשים בשלטון פשוט כבר בפלנטה אחרת מהציבור .

אייל שפירא
06-11-2010, 10:13:11
ברוך הבא לפורום, אני שמח שאתה עדיין לא מטיס אבל כבר מטיף לאלימות כפתרון
כן ירבו כמוך

DanielJoseph20
06-11-2010, 15:57:56
ברוך הבא לפורום, אני שמח שאתה עדיין לא מטיס אבל כבר מטיף לאלימות כפתרון
כן ירבו כמוך

+10

ZvikaF
06-11-2010, 16:50:34
צריך לשנות את שם השרשור המפותל הזה ל "קתרזים ושיחרור קיטור" :)
כמו שהשיר אומר - הכלבים נובחים והשיירה עוברת...

Boogle
06-11-2010, 17:03:27
לגבי המחסן של HK אתה צודק, כמו שבארץ היבואנים משלמים. אבל היה לי פה ויכוח עם מישהו לא מזמן לגבי המכס בארה"ב, גם אני יודע שיש מכס ברוב המדינות אבל הפתעה...אדם פרטי שמביא לשימושו האישי לא מוטרד ע"י אנשי המכס, מסתבר שאין להם בכלל עניין באנשים פרטיים אלא רק ביבואנים. כמו שצריך להיות. אבל פה מחפשים כל סיבה כדי להכניס לנו. ואנחנו שותקים.

הייתי ממשיך איתך בפרטי אבל זה משעשע :)

מנהל המפעל בו ביקרתי לפני שבועיים בסין הוא אזרח אמריקאי המתגורר בסין.
ראשית מדינתו (אריזונה) מזמברת אותו במיסים כשהוא אפילו לא שם, אבל הוא סופג את זה כי זו המדינה שלו ואם הנבחרים בחרו להטיל המיסים ככה יהיה.

אבל לא בגלל זה אני כותב לך פה, הנה סיפורי מכס סטייל ישראל : הוא קנה לבת שלו תיק פראדה (או משהו דומה) מזוייף בלו-הו . ארז יפה ושלח לארה"ב.
החבילה נעצרה בשיקוף ונדרש לשלם מכס של כמה מאות דולרים. לא עזרו חשבוניות ותחנונים, במכס החליטו שזה תיק מקורי והטילו עליו מכס.
לא יבואן ,לא כמויות לא כלום.
נחש מה הוא עשה? כמו כולנו פה, שלח חזרה.

הדשא של השכן סינטטי,תאמין לי.

בכלל , לפי החשבון שלי וכמות המתבטאים אנחנו מקימים את מפלגת איפליי לשינוי השילטון בישראל ורצים לבחירות.

רוצים את דרימר ראש ממשלה !!:D

zvok
06-11-2010, 19:49:08
כמו שאמרתי כבר זה שרשור הזוי.

Wondred אתה מקטר שלא עושים כלום. מישהו מפריע לך לעשות?

wonderd
06-11-2010, 22:53:33
בוגל - הדשא של השכן לא ירוק יותר אלא סינתטי כמו שכתבת..בגלל זה אני נשאר פה (ממש ציונות :rolleyes:).
זבוק - הרעיון הוא להתאחד כנגד הדברים שנראים לנו לא צודקים ולא לשבת בצד ופשוט 'לא להפריע'...עוד לא הבנת את זה?
בטח שירשור הזוי..אנשים מעירים על משהו שעלול לקרות ונראה להם לא צודק ואחרים מנסים להשתיק אותם.."..כולה 30 שקל, מה קרה?" - זה הדבר שבאמת הזוי פה.

swatman
07-11-2010, 00:07:32
אתם חיים בסרט אם אתם חושבים שזה הולך להעצר בדרכי נועם.
במדינה הזו מסתכלים עליך רק שיש דם , תשאלו את הערבים הם מנהלים די טוב ולא משלמים כמעט אגורה לרשויות הממשלתיות.

matanmax
07-11-2010, 02:21:33
אתם חיים בסרט אם אתם חושבים שזה הולך להעצר בדרכי נועם.
במדינה הזו מסתכלים עליך רק שיש דם , תשאלו את הערבים הם מנהלים די טוב ולא משלמים כמעט אגורה לרשויות הממשלתיות.
בחור אתה צודק, בערך..לא צריך לרוץ להפגנות "אלימות", אבל כולנו יודעים שזה הפתרום שמביא לרוב העצומות את ההצלחה, כמו מחירי הביטוח של הדוגלגלי, מצלמות המיהורת וכו..
אבל על בסיס שמועות לא תתחיל לחפש אנשים שישכבו באמצע איילון.

guy1a
07-11-2010, 09:00:51
בחור אתה צודק, בערך..לא צריך לרוץ להפגנות "אלימות", אבל כולנו יודעים שזה הפתרום שמביא לרוב העצומות את ההצלחה, כמו מחירי הביטוח של הדוגלגלי, מצלמות המיהורת וכו..
אבל על בסיס שמועות לא תתחיל לחפש אנשים שישכבו באמצע איילון.

אני משתדל לא להכנס לפה, אבל אם כבר .. זה נכון אבל לא "בערך" .. כל ההפגנות הנורמאליות שהיו בעשור האחרון לפחות לא עשו שום שינוי.
השינויים מגיעים מהפגנות אלימות וסוערות.
בעיקר משני מגזרים.
הערבים ששורפים הכל ומשתוללים כמוכי אמוק. מהפחד שאופף את השלטון ומהמשטרה, "בעל הבית השתגע" מעדיפים לא להתמודד איתם אלא לברוח.
הדתיים שרוצים כסף בעיקר וחיים פה כמדינה בתוך מדינה על חשבון המדינה החילוני, גם הם פועלים באלימות קשה ושורפים והורסים.

הרוב הדומם, השותק, המשלם, ההוא שיש לו מה להפסיד, אנחנו, לא עושה כלום ולא משפיע בשום צורה.
גם לא בבחירות.
לצערי הרב.
אני חושב גם ששינוי יבוא רק כשלא יהיה לנו מה להפסיד יותר ונידחק לפינה. ואני לא אדחק לפינה בשביל מס של 30 שח. יש לי עוד הרבה מה להפסיד.

flyinglizard
07-11-2010, 12:53:56
LOL, הפגנות. כן... הטסת לילה אתם לא מסוגלים לארגן, רוצים הפגנה?

matanmax
07-11-2010, 14:28:15
אני משתדל לא להכנס לפה, אבל אם כבר .. זה נכון אבל לא "בערך" .. כל ההפגנות הנורמאליות שהיו בעשור האחרון לפחות לא עשו שום שינוי.
השינויים מגיעים מהפגנות אלימות וסוערות.
בעיקר משני מגזרים.
הערבים ששורפים הכל ומשתוללים כמוכי אמוק. מהפחד שאופף את השלטון ומהמשטרה, "בעל הבית השתגע" מעדיפים לא להתמודד איתם אלא לברוח.
הדתיים שרוצים כסף בעיקר וחיים פה כמדינה בתוך מדינה על חשבון המדינה החילוני, גם הם פועלים באלימות קשה ושורפים והורסים.

הרוב הדומם, השותק, המשלם, ההוא שיש לו מה להפסיד, אנחנו, לא עושה כלום ולא משפיע בשום צורה.
גם לא בבחירות.
לצערי הרב.
אני חושב גם ששינוי יבוא רק כשלא יהיה לנו מה להפסיד יותר ונידחק לפינה. ואני לא אדחק לפינה בשביל מס של 30 שח. יש לי עוד הרבה מה להפסיד.

להתחיל לשוף דברים ואלימות בסגנון הזה אני לא חושב שזה הפיתרון. גם אם זה יתן מה שאנחנו רוצים, אחרי זה יסתכלו עלינו כאילו אנחנו עושים מחאה פראית ולא באמת מגיע לנו.
במחאת הדוגלגלי, המצלמות, לא היה צורך בהפעלת כח וגרימת נזק כדי לשנות(כן חסימות והאטות כבישים, כן קצת בלאגנים, אבל לשרוף דברים, לשבור ולהרוס זה לא יתן כלום חוץ מלהרוס שם טוב של הרבה אנשים.).

בנוגע לארגון.
מי שעדיין לא הבין. הנפגעים מהמהלך הזה הם לא רק המטיסים, לא רק המסיעים ולא רק המשיטים. וגם לא כולנו יחד.
כולם.
כל בנאדם שמזמין מוצר כזה או אחר מאיבי, אמאזון, דילאקסטרים, וכו'. ויש המון כאלו.

zvok
07-11-2010, 16:16:42
להתחיל לשוף דברים ואלימות בסגנון הזה אני לא חושב שזה הפיתרון. גם אם זה יתן מה שאנחנו רוצים, אחרי זה יסתכלו עלינו כאילו אנחנו עושים מחאה פראית ולא באמת מגיע לנו.
במחאת הדוגלגלי, המצלמות, לא היה צורך בהפעלת כח וגרימת נזק כדי לשנות(כן חסימות והאטות כבישים, כן קצת בלאגנים, אבל לשרוף דברים, לשבור ולהרוס זה לא יתן כלום חוץ מלהרוס שם טוב של הרבה אנשים.).

בנוגע לארגון.
מי שעדיין לא הבין. הנפגעים מהמהלך הזה הם לא רק המטיסים, לא רק המסיעים ולא רק המשיטים. וגם לא כולנו יחד.
כולם.
כל בנאדם שמזמין מוצר כזה או אחר מאיבי, אמאזון, דילאקסטרים, וכו'. ויש המון כאלו.

אתה צודק מאוד.

צריך לארגן שביתת צרכנים כללית (מכיוון שחלקים להליקופטר יעלו עוד 30 ש"ח ) אבל של לחיים והמוות ואז אולי זה יצליח.

מה אני אגיד לכם זה שרשור ההזוי ביותר שראיתי מימי.

כדאי שתנחתו מהר פשוט נגמרה הבטריה לנושא הטפשי הזה.

אייל שפירא
07-11-2010, 16:22:52
מישהו מכם רוצה על הדרך אולי לארגן הפגנות לדרישת עזרה מהמדינה לניצולי שואה שחיים מתחת לקו העוני? או אולי כנגד הברדק שמתחולל בביטוח הלאומי? כנגד מאות התרופות החיוניות לחולים במחלות איומות שלא נמצאות בסל הבריאות? או אולי מישהו רוצה להפגין כנגד תאונות הדרכים, והעונשים העלובים שמקבלים פושעי הכבישים? נגד העובדה שישראל מתייבשת אבל הממשלה מאפשרת לחברות מים "מינראלים" לרוקן מעיינות מים טבעיים ולמכור לנו אותם? מישהו רוצה להפגין כנגד זה שאין שום מערכת מיחזור נורמאלית בארץ שלא נמצאת בשליטת משפחת פשע כלשהי?

כמו שהלטאה כבר ציין - "אתם" תארגנו הפגנה המונית כשביבי יעלה שירשור בניה לטי רקס 900E

(נ.ב. - חוץ מהחכמולוג החדש ההוא, אני שמח שלאף אחד אחר מהחברים כאן אין הירהורים אלימים בנושא)

lior_bar_ami
07-11-2010, 18:10:56
"אתם" תארגנו הפגנה המונית כשביבי יעלה שירשור בניה לטי רקס 900E

אהבתי :D

guy51
07-11-2010, 18:32:36
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html

guyst
07-11-2010, 18:41:21
אז זה רישמי....:(
כמה חבילות אתם מזמינים בממומע בשנה? 10-20? על זה תשלמו 380-720 ש"ח לשנה יותר...

wonderd
07-11-2010, 18:47:51
פתאום השירשור כבר לא מצחיק..

yairhi
07-11-2010, 18:48:43

ZvikaF
07-11-2010, 19:16:07
מכבסת מילים להצדקה של הצקה נוספת לאזרח הקטן והעברת אתנן לכיסי חברות פרטיות....
מישהו בדק פעם מה הסיבה לאי פקדון על בקבוקי שתיה גדולים :rolleyes:

szangvil
07-11-2010, 19:28:56
לכתבה (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3980517,00.html)

tzuki
07-11-2010, 19:39:53
מה הסיבה? באמת תמוה...

matanmax
07-11-2010, 19:43:11
כן אה? פתאום השרשור לא מצחיק..
עזבו זה כולה עוד 38 שקל על חבילה, אפילו בלי הגבלה ל2קילו.
כמה פעמים יצא לנו לזמין חלק קטן מפה וחלק קטן משם.
במחירים של דולר וחצי כולל משלוח. עכשיו המחיר יעלה במקום 5 שקל ל43.. כמה זה באחוזים?

עזבו.. זה כולה עוד כמה מאות שקלים בשנה.
יאללה. להתחיל להפגין על מחירי השמן גלעד שליט וניצולי השואה.

asafsee
07-11-2010, 20:01:25
עכשיו יש משהו רשמי!!!
עכשיו צריך לעשות מהומות ולעלות תמרות עשן
זה הזמן.... רק שנראה כאילו כולם נהיו עדישים למצב...

flyinglizard
07-11-2010, 20:03:16
בבקשה, כל החארות שעשו מהעניין הזה צחוק וחשבנו שהזין הקולקטיבי שטס לכיווננו הוא נושא להפגנת שנינות - כתוב בשחור מעל דפי עיתון, עם סכום מדוייק. כל חבילה, לא שני קילו ולא נעליים. אפילו גרוע מזה, חבילות מתחת 50 דולר יעלו 38 ש"ח, חבילות עד 1000 דולר הולכות לעבור הליך EMS.

בנוסף, אין יותר לקבל חבילה הביתה. רק לסניף הדואר. ההליך הזה כמובן יעכב משמעותית הגעת כל חבילה.

שיהיה לכולם בהצלחה.

שחר לזרוב
07-11-2010, 20:16:09
אבל לפחות אנחנו יודעים שהמקור לכל העניין הזה הוא בכלל הדואר ולא המכס.
כל הצעות שעלו כאן לא רלוונטיות בכלל לפתרון או אפילו כדי להביע מחאה.
הדואר מצא דרך לעשות על חשבוננו כסף קל כשמדובר בחבילות הקטנות.
לעומת זאת, (כך אני מבין מהכתבה) בחבילות עליהן משלמים מכס, הדואר מחייב אותנו בלי ידיעתנו וקורא לזה מכס.

בכל מקרה, אנחנו סובלים מזה . . . . באסה :(
מצד שני, בואו נסתכל על חצי הכוס המלאה, עד עכשיו נהנינו וחסכנו לא מעט. ;)

המרסק
07-11-2010, 20:24:25
מפחיד.

לפי הכתבה הם גובים כסף על ההעברה של החבילות למכס ולקיחתן משם.

זה לא נחשב כחיוב על שירות המותנה בשירות אחר ?
אינני משפטן, אך עד כמה שידוע לי זה לא חוקי.

ז"א, אנחנו יכולים ,למעשה, לבצע את ההעברה הזו בעצמנו (נניח כעמותה ללא מטרת רווח) ולחסוך את העמלה, הלא ?

אייל שפירא
07-11-2010, 20:27:57
אז זה רישמי....:(
כמה חבילות אתם מזמינים בממומע בשנה? 10-20? על זה תשלמו 380-720 ש"ח לשנה יותר...

10-20 חבילות בשנה? אולי בשבוע.
מבחינת אנשים שמזמינים כמוני זה יכול להיות תוספת של מעל 1000 שקל בשנה.

סאונד בראש
07-11-2010, 20:42:25
מדינה של חצופים
על מתנה שאני מקבל גם משלם על המשלוח , וגם צריך לשלם למדינה החלמאית הזה 38 שקל
אני מקווה שמהגזרה הזאת הם יפסידו

מושיק
07-11-2010, 20:45:51
ביי ביי "סיני",ביי ביי יפני.:(
שלום לחנויות היקרות פי כמה בארץ :mad:

guyst
07-11-2010, 20:57:37
אבל לפחות אנחנו יודעים שהמקור לכל העניין הזה הוא בכלל הדואר ולא המכס.
כל הצעות שעלו כאן לא רלוונטיות בכלל לפתרון או אפילו כדי להביע מחאה.
הדואר מצא דרך לעשות על חשבוננו כסף קל כשמדובר בחבילות הקטנות.
לעומת זאת, (כך אני מבין מהכתבה) בחבילות עליהן משלמים מכס, הדואר מחייב אותנו בלי ידיעתנו וקורא לזה מכס.

בכל מקרה, אנחנו סובלים מזה . . . . באסה :(
מצד שני, בואו נסתכל על חצי הכוס המלאה, עד עכשיו נהנינו וחסכנו לא מעט. ;)

לא קראת עד הסוף. לא הדואר ולא רשות המיסים מרויחה אלא חברת שילוח בשם געש... מריח מסריח...?:rolleyes:

ביי ביי "סיני",ביי ביי יפני.:(
שלום לחנויות היקרות פי כמה בארץ :mad:

לא צריך להיות דראמטים, עדיין ההפרשים על אלקטרוניקה יהיו רחוקים לצערי...

שמתם לב למקור ההודעה? הדואר האדום... המממ...

אייל שפירא
07-11-2010, 21:07:36
בקיצור - מהיום מוסיפים 10$ לכל "דיל" שרואים בחו"ל וחושבים אם זה באמת משתלם.
פתאום שקית עם ארבעה הורנים קטנים מפלסטיק ב15 שקל זה דווקא מחיר משתלם. :(

אישתי קצת לחוצה מהרעיון שלי להתחיל לאגור סוללות ליפו בסטוקים בבית.

BITONY
07-11-2010, 21:15:40
זאת הכתובת של משה כחלון
שלחו לו מייל על מה אתם חושבים על העניין.

mcachlon@knesset.gov.il

טומפיקו
07-11-2010, 21:35:26
הוספתי טוקבק ב-YNET, ואני מזמין אתכם להגיב גם כן. כמות אסטרונומית של טוקבקים תגביר את הדיון הציבורי בנושא ותפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות. או שלא.

ohadsh
07-11-2010, 21:48:52
מתי זה מתחיל ????

Flying_student
07-11-2010, 22:14:30
בקיצור - מהיום מוסיפים 10$ לכל "דיל" שרואים בחו"ל וחושבים אם זה באמת משתלם.
פתאום שקית עם ארבעה הורנים קטנים מפלסטיק ב15 שקל זה דווקא מחיר משתלם. :(

אישתי קצת לחוצה מהרעיון שלי להתחיל לאגור סוללות ליפו בסטוקים בבית.

זה הרבה יותר גדול מזה!
תחשבו, אין יותר ספרים בזול באי-ביי, אין גאג'טים קטנים וכייפים ב-2 דולר - פשוט סגר כלכלי על כל מי שאי פעם עשה פיי-פאל.

ה-מ-ו-ן אנשים נפגעים מזה.

ופה נשאלת השאלה, בחו"ל אנשים משלמים על חבילה פטורה ממס? אנשים משלמים כדי לקבל דואר ששלחו אליהם?
הטענה ליצירת המס הזה היא שבדיקה של יותר חבילות, על מנת למצוא את אלו החייבות במכס, עולה כסף. שלא ישקרו עליכם - כשבודקים יותר חבילות מוצאים יותר כאלו החייבות במכס וההכנסה עולה. מישהו פה הולך לגזור קופה אדירה עלינו!

חייבים להפגין ולקרוא לכל מי שנוהג להזמין פריטים מחו"ל. לא מצאתי מישהו שמזמין מחו"ל שאמר שהוא לא יגיע אם תהיה הפגנה (ושאלתי אנשים). עצומה ברשת לא עוזרת! אולי מיילים לחברי כנסת. אבל בסופו של דבר נוכחות ברחוב מול משרדי הממשלה המתאימים היא הפיתרון.

איפה יהיה מקום מתאים להפגין?

swatman
07-11-2010, 22:28:15
נראה לי זה תרגיל שבסוף הם יקחו איזה 15-20 שח וכולם יסתמו את הפה.

האמת אהבתי את המדינה הזו אבל נראה לי יש גבול מה אפשר לאכול ממנה , לא מספיק אתה טוחן מילואים עכשיו טוחנים אותנו במס שברור שהוא רק נגד העניים , רק עני צריך למצוא פתרון בחול למחירים הלא נורמלים , לאדם ממוצע שהנטו שלו הוא 7000 במדינה המטורפת הזו , איך מצפים מאיתנו שנשלם מחירים מטורפים כאלו , והכי מעצבן שאומרים לנו עכשיו גם הסידור שהיה לכם תשכחו ממנו.

lior_shenhar
07-11-2010, 23:16:35
חכו חמודים
כל חבילה שהמחיא לא יראה להם בטח תוזמנו למכס להציג מסמכים ואז מס לשחרור בטח יעלה כמו ב ems איזה 90 שקל

בואו נטיל מס על נשימה, הליכה ברחוב,חירבון בשירותים,אפצי,בקיצר כמו כמו שגברת רבין אמרה בעבר
לקחת מזודה, ולעזוב את המדינה הזו ולגשת לארץ המובטחת USA

okelly
07-11-2010, 23:28:04
אולי כבר פורסם, אבל לא מזיק שזה יופיע שוב.
חיתמו על העצומה ולייקקו:

http://www.facebook.com/pages/zwmh-ngd-htlt-tslwm-l-hbylwt-hmywbwt-mhwl/161495727215001?v

thedemri
07-11-2010, 23:36:09

Shahars
08-11-2010, 00:04:37
מפחיד.

לפי הכתבה הם גובים כסף על ההעברה של החבילות למכס ולקיחתן משם.

זה לא נחשב כחיוב על שירות המותנה בשירות אחר ?
אינני משפטן, אך עד כמה שידוע לי זה לא חוקי.

ז"א, אנחנו יכולים ,למעשה, לבצע את ההעברה הזו בעצמנו (נניח כעמותה ללא מטרת רווח) ולחסוך את העמלה, הלא ?

אני לא מאמין שמישהו באמת יקח על עצמו להרים כזו עמותה... יוותר על עיסוקיו ע"מ לטפל בזה במשרה מלאה.

שירות מותנה בשירות הוא באמת לא חוקי. אבל זה הכל עניין של הגדרה בסופו של דבר.
קח לדוגמא את הסיפור שהיה עם האינטרנט הסלולרי- בהתחלה היה נקרא "גישה לפורטל הסלולרי" והחברות חייבו לקחת אותו. היה בלאגן, שינו לו תשם לאינטרנט סלולרי ועכשיו זה בסדר.

שחר

guyst
08-11-2010, 00:12:18

??
פורסם כבר 3 פעמים...

סאונד בראש
08-11-2010, 07:31:28
לעזאזל החוק הזה
ממתי ששמעתי עליו , אני רק מזמין מחו"ל לפני ה DEADLINE
חתיכת הוצאות יהיו החודש הזה

okelly
08-11-2010, 08:20:29
הנה דרך מקורית להילחם בזה:
http://www.facebook.com/pages/mbtlym-t-hms-l-hbylwt-mhwl/139316262787836?ref=nf&v=wall

bymannan
08-11-2010, 08:33:36
עדיף להזמין משהו בשווי 1$ ולהצהיר שהוא בעל ערך של 500$. ככה הדואר יהיה חייב לחברת הבלדרות 500$ של מיסים.

motti
08-11-2010, 08:36:52
הנה דרך מקורית להילחם בזה:
http://www.facebook.com/pages/mbtlym-t-hms-l-hbylwt-mhwl/139316262787836?ref=nf&v=wall

תוכל לעשות פעם אחת:) בפעם השנייה חשבונך יחסם ב-איביי ו-פייפל:mad:וזאת אם אין לך סיבה מוצדקת.בנוסף,אם הרבה חבילות יתקעו במכס יחייבו אותך "באגרת שמירה" עד למשלוח חזרה, וזה יקח זמן רב(הרבה כסף) שהרי יש אלפי חבילות "תקועות"....ותחשבו על זה.

bymannan
08-11-2010, 08:48:28
תוכל לעשות פעם אחת:) בפעם השנייה חשבונך יחסם ב-איביי ו-פייפל:mad:וזאת אם אין לך סיבה מוצדקת.בנוסף,אם הרבה חבילות יתקעו במכס יחייבו אותך "באגרת שמירה" עד למשלוח חזרה, וזה יקח זמן רב(הרבה כסף) שהרי יש אלפי חבילות "תקועות"....ותחשבו על זה.

מה זה משנה פשוט פתוחים חשבון על שם בדוי ושולחים לארץ על שם בדוי. אפשר להשתמש בשם: Mr. No Pay שגר ב38 NIS st. TelAviv. הרעיון הוא לגרום לדואר לשלם את המכס + מע"מ במקומך לחברת בלדרות.

חייבים לעשות משהו... אולי נפגש כולנו ביום שישי מול הבית של מנכ"ל הדואר ונפתח לו שם שדה טיסנים? מ5 בבוקר עד הלילה נטיס את כל מה שיש לנו רצוף... כמה שיותר רועש יותר טוב :)

Flying_student
08-11-2010, 09:02:55
חייבים לעשות משהו... אולי נפגש כולנו ביום שישי מול הבית של מנכ"ל הדואר ונפתח לו שם שדה טיסנים? מ5 בבוקר עד הלילה נטיס את כל מה שיש לנו רצוף... כמה שיותר רועש יותר טוב :)

תבינו שזה לא הדואר! (לפחות לפי YNET) זה נפל עליהם במטרה לפגוע בהם ולהוריד את היתרון שהיה להם על שאר המתחרים שמחוייבים להעביר את החבילות בדיקת מכס וגובים על זה כסף.

צריך להפגין מול משרד ממשלתי רלוונטי או המכס.

flyinglizard
08-11-2010, 09:07:57
חכו חמודים
כל חבילה שהמחיא לא יראה להם בטח תוזמנו למכס להציג מסמכים ואז מס לשחרור בטח יעלה כמו ב ems איזה 90 שקל

בואו נטיל מס על נשימה, הליכה ברחוב,חירבון בשירותים,אפצי,בקיצר כמו כמו שגברת רבין אמרה בעבר
לקחת מזודה, ולעזוב את המדינה הזו ולגשת לארץ המובטחת USA

אני חושב שרבים מכם לא מבינים. בואו אני אתאר את זה בצורה פשוטה:

עד 50 דולר - משלמים 38 שקל ואוספים את זה בסניף הדואר. זאת, כמובן, בהנחה שלעמיל הסכום שלכם נראה הגיוני והוא לא מעביר את זה לבדיקת מכס נוספת. החבילה כמובן מתעכבת לפחות יום-יומיים לעומת המצב הקיים.

בין 50 ו1000 דולר - אם הכתבה נכונה, התשלום יהיה זהה למה שמשלמים כיום בשירותי השילוח וEMS, כלומר: מכס, מע"מ, אגרות רשומון שונות, אגרות אבטחה, אגרות אכסון - ואף אחד לא אמר שהעמילות תעלה 38 ש"ח. אין סיבה שהעמילות תעלה פחות מעמילות EMS (שהיא עדיין זולה מהעמילות בUPS, אגב, איזה 170 ש"ח לעומת 270 ש"ח). אם מה שאני מבין נכון, על חבילה ב1000 שקל שמכילה טיסן, תשלמו בערך 600 ש"ח (סכום כל המרכיבים - 300 ש"ח מכס + מע"מ, 170 ש"ח עמילות, ואגרות). בין היתר, תצטרכו לשלוח חשבוניות לעמיל, כמו שעושים היום בEMS. השחרור יתעכב בשבוע בערך לעומת מה שקורה עכשיו, הם יצטרכו לשלוח לכם הודעה, אתם תצטרכו להחזיר תשובה לעמיל, לתת ייפוי כוח וכו' - בדיוק כמו שקורה בEMS.

38 ש"ח זו הבעיה הכי קטנה שלנו בסיפור הזה. אם המצב היה נשאר כמו כיום והייתה לי הוראת קבע לדואר על כל חבילה, מילא. זה רחוק מלהיות ככה.

עדיף להזמין משהו בשווי 1$ ולהצהיר שהוא בעל ערך של 500$. ככה הדואר יהיה חייב לחברת הבלדרות 500$ של מיסים.

אני לא רוצה לקלקל לך, אבל הדואר לא יהיה חייב כלום לאף אחד. הדואר לא פונקציה בעניין הזה, הוא לא עמיל אלא עובד עם עמילות פרטית (געש). העמיל משחרר את החבילה רק אחרי שהוא מחייב אותך, כך שאני לא רואה מה אפשר לעשות כאן, חוץ מלהזמין הרים של קופסאות ריקות מסין ולתת לדואר להחנק עם זה (השרשרת נראית ככה - דואר מקבל את החבילה בארץ, עובר לעמיל, עובר למכס אם צריך, חוזר לדואר).

אגב, לאבירי הכלכלה המתוכננת: ההפרטה של דואר ישראל זה בלוף, זה לא הופרט באמת. כל מה שקרה הוא שהוא אוגד כחברה ממשלתית, בדומה למה שקרה למע"צ. זה לא שיש גופים פרטיים שמתחרים ביניהם על שירותי דואר. עכשיו, אני לא חושב שהדואר מרוויח כאן משהו - אלא אם יש להם איזו עסקת אחוזים עם העמילות - בעיקר זה משחרר אותם מכאב הראש של להתעסק מול הצרכנים כפי שהיה עד עכשיו (ידברו עם העמיל ישירות).

aofer
08-11-2010, 09:16:54
אני מקווה שלא שמו את זה כבר פה ואני אחטוף על הראש :D קצת קשה לעקוב אחרי השרשור הזה
אבל בכל זאת:
http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=480524.0

motti
08-11-2010, 09:28:12
[QUOTE=bymannan;207374]מה זה משנה פשוט פתוחים חשבון על שם בדוי ושולחים לארץ על שם בדוי. אפשר להשתמש בשם: Mr. No Pay שגר ב38 NIS st. TelAviv. הרעיון הוא לגרום לדואר לשלם את המכס + מע"מ במקומך לחברת בלדרות.

זוהי עבירה על החוק....וביחוד בתקופה הנוכחית של משלוחי חבילות נפץ ישימו עליך יד מהר מאוד.

matanmax
08-11-2010, 11:42:55
זאת עברה על החוק לשלוח משהו בשם בדוי?
אז אני אשלח לעיר אחרת שאני מכיר לרחוב שיש בוו 30 בתים אז אני אשלח ל48 עם כרטיס של הדואר.
לך תמצא אותי.

כמובן שלהשתמש בשמות מוזרים(אפילו שמנסים להעביר מסר) זה רק יעלה חשדות ויכול לגרום לבלאגנים.
אז על זה אני באמת מציע לוותר.
אבל במידה ודבר יצא לפועל, זה הדבר הכי טוב שנוכל לעשות.
אם אני לא טועה בוגל או אייל העלו את זה ראשונים, לקנות מלא שייבות, לבקשה חבילות נפרדות וגדולות.
ולא לקבל אותן.

bymannan
08-11-2010, 12:10:36
הבעיה עם המהלך הזה של להזמן בחצי סנט ולא לקחת היא שזה יעבוד רק אחרי שכבר יפעילו את התקנות החדשות. ובינתיים יש זמן להשפיע וזה גם יהיה קל יותר בשלב הזה. אז אני מציע לכתוב לחבר כנסת האהוב עליך...

bymannan
08-11-2010, 13:09:15
חברים, הינה רשימת מיילים של חברי הכנסת מתוך פורום HWZONE:

אבישי ברוורמן - abraverman@knesset.gov.il
אופיר אקוניס - oakunis@knesset.gov.il
אורי אריאל - uria@knesset.gov.il
אורית נוקד - oritn@knesset.gov.il
אורלי לוי-אבקסיס - olevy@knesset.gov.il
אחמד טיבי - atibi@knesset.gov.il
אילן גילאון - igilon@knesset.gov.il
איתן אורבך - uorbach@knesset.gov.il
איתן כבל - ecabel@knesset.gov.il
אלכס מילר - amiller@knesset.gov.il
אנסטסיה מיכאלי - anmichaely@knesset.gov.il
אריאל אטיאס - aatias@knesset.gov.il
אריה אלדד - aeldad@knesset.gov.il
בנימין בן אליעזר - binyaminb@knesset.gov.il
דב חנין - dhanin@knesset.gov.il
דוד רותם - drotem@knesset.gov.il
דני דנון - ddanon@knesset.gov.il
דניאל אילון - dayalon@knesset.gov.il
דניאל בן-סימון - dbensimon@knesset.gov.il
דניאל הרשקוביץ - dhershkovitz@knesset.gov.il
זבולון אורלב - zorlev@knesset.gov.il
חיים אורון - horon@knesset.gov.il
חמד עמאר - amarh@knesset.gov.il
יואל חסון - yhasson@knesset.gov.il
יעקב (כצל'ה) כץ - yakatz@knesset.gov.il
יעקב ליצמן - ylitzman@knesset.gov.il
יצחק הרצוג - iherzog@knesset.gov.il
כרמל שאמה - kshama@knesset.gov.il
ליה שמטוב - lshemtov@knesset.gov.il
מיכאל בן-ארי - mbenary@knesset.gov.il
מסעוד גנאים - mganaeim@knesset.gov.il
משה גפני - mgafni@knesset.gov.il
משה כחלון (שר התקשורת) - mcachlon@knesset.gov.il
משה מוץ מטלון - mmatalon@knesset.gov.il
מתן וילנאי - matanv@knesset.gov.il
ניצן הורוביץ - nhorowitz@knesset.gov.il
סופיה לנדבר - slandver@knesset.gov.il
סטס מיסז'ניקוב - smiseznikov@knesset.gov.il
עוזי לנדאו - ulandau@knesset.gov.il
עינת וילף - einatw@knesset.gov.il
עמיר פרץ - aperetz@knesset.gov.il
עפו אגבאריה - aagbariya@knesset.gov.il
פאינה (פניה) קירנשבאום - fkirshenbaum@knesset.gov.il
רוברט אילטוב - rilatov@knesset.gov.il
שלום שמחון - ssimhon@knesset.gov.il
שלי יחימוביץ - syechimovich@knesset.gov.il

זה נוסח המכתב שלהם, אבל אני מציע לשנות אותו מעט:

שלום רב,

שמי (הכנס את שמך כאן) וברצוני להביא לתשומת לבך נושא קטן אך משמעותי והוא גביה של עמלה חדשה על סך 38 ש"ח ע"י רשות הדואר עבור כל חבילה שמגיעה לארץ ללא קשר לערך המוצר ו/או החבילה, גם אם העלות הכוללת של המוצר והמשלוח היא שקלים בודדים בלבד. כלומר, אם אזמין מוצר שעלותו הכוללת היא 5 ש"ח אשלם עמלה בגובה 760 אחוז מערך המוצר, דבר שאין לו אח ורע באף מדינה דמוקרטית!

העמלה נגבית לכאורה כתירוץ לעידוד תחרות בין רשות הדואר לבין חברות השילוח האחרות אך מכיוון שרשות הדואר היא מונופול בתחום שילוח החבילות, אין לי ברירה אלא להשתמש אך ורק בה כאשר אני מקבל חבילה מחו"ל.

כך יוצא שבמקום לעודד תחרות בשוק הישראלי, נוצר מצב שבו כל יבואן או משווק ישראלי יוכל לגבות סכומי עתק על מוצרים קטנים וזולים וזאת בידיעה שלאזרח התמים אין שום יכולת להתמודד מולו, כפי שקורה היום. המשמעות המיידית היא עליית מחירים משמעותית של אותם מוצרים, שהרי האזרח הקטן לא יוכל להתמודד עם הגזירה הנ"ל.

ראוי לציין שאני מהווה חלק מקבוצת גולשים שגובשה בפורומים הקהילתיים של HWZONE ואני מאמין שקיימות קבוצות אחרות רבות שהנושא הנ"ל יקר לליבן.

אודה לך על טיפול מסור ומהיר בנושא וזאת מכיוון שהתקנה הנ"ל צפויה להיכנס לתוקף בתחילת שנת 2011.

בברכה, (הכנס את שמך כאן).

guy1a
08-11-2010, 13:27:40
היחיד שענה לי :

כרמל שאמה to me
show details 11:34 AM (1 hour ago)

שלום רב,

תודה לפנייתך

פועל בכל הכלים הפרלמנטרים לשנות זאת, היום הגשתי שאילתה דחופה בנושא.

אשמח לעדכן בהמשך ולסייע בכל שידרש.