PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקירה - סימולטור RealFlight G5

HeliDraco
08-10-2010, 22:43:30
כמה דברים להתחלה

את הסימולטור הזה קניתי כתחליף לסימולטור Clearview שהשתמשתי בו קודם, אחרי שנמאס לי להתעלל בקבצי ההגדרות של המסוקים ומחבר ה-USB של שלט הסימולטור שלי (השתמשתי בשלט של ה-HBFP כשלט סימולטור עם כבל תואם) נהרס. עמדו בפני מספר אפשרויות - לקנות שלט סימולטור "פשוט" ל-Clearview, להשתמש בשלט ה"מבצעי" שלי לסימולטור או להשקיע בחבילה חדשה לגמרי. האפשרות הראשונה נפלה בגלל בעיות שהיו לי עם ה-Clearview (ממשק הכיוון של המסוקים פשוט מעצבן :(), את השלט ה"אמיתי" לא רציתי לשחוק במחשב. נשארה האפשרות השלישית ואחרי התלבטות קצרה בין RF G5 ל-Phoenix בחרתי בראשון שבהם.

כמה זמן אצלי:

כחמישה חודשים.

מה הספקתי לעשות איתו:

1.מעל 16 שעות עולה (וממשיך. ;)).
2. אימוני F3C עם מגוון מסוקים. ולא רק... ;)
3.טיסות עם טיסנים בשביל הכיף :D
4. משחק מרובה משתתפים - כמעט בכל דרך שהתוכנה מאפשרת (על זה קצת יותר מאוחר).

הנחיתה:

הסימולטור הגיע ארוז באריזה נחמדה שהגנה היטב על שלט ה-InterLink:

http://i704.photobucket.com/albums/ww47/HeliDraco/RealFlight%20G5/2010_0506HeliandRFG50020.jpg

השלט עצמו, אגב, מבוסס על שלטים של Futaba, מה שגם מצויין עליו במפורש. לי אישית זה עזר, כיון שהתחושה של השלט ביד דומה מאד ל-7C שלי.
התוכנה עצמה מגיעה ע"ג DVD:

http://i704.photobucket.com/albums/ww47/HeliDraco/RealFlight%20G5/2010_0506HeliandRFG50024.jpg

בנוסף יש מספר מתאמים למקרה שבכ"ז תרצו להשתמש בשלט שלכם. הנקודה היא שהשלט בסימולטור הזה משמש בתור "דאנגל" (מזהה חומרתי) לתוכנה, ואם הוא לא מחובר - התוכנה לא תעבוד. לכן חיבור השלט שלכם הוא לא ישיר למחשב, אלה ל - InterLink, וממנו - לשלט. לכן גם הערכה מגיעה עם שני מספרים סריאליים (לתוכנה ולאינטרלינק) שנדרש להכניס בתהליך האקטיבציה של התוכנה בסוף ההתקנה.
תהליך ההתקנה עצמו הוא תהליך "חלוני" פשוט - לחץ על Forward ובהה ב-Progress Bars על המסך... :)

מבחוץ

הרושם החזותי מהסימולטור טוב למדי. הגרפיקה (ביחס ל-Clearview) מאלפת, מגוון השדות והפלטפורמות השונות מרשים (למרות שלא הצלחתי למצוא שדה מתאים ל-F3C מבחינת הסטאפ של אזור הנחיתה והדגלים ;)). בנוסף, שדות התעופה מאפשרים עריכה של מיקום המצלמה, חלקים בגרפיקה וכו'. החיסרון הבולט כאן הוא העובדה שרוב הטיסנים והמסוקים ה"נפוצים" נמצאים ב-Expansion Packs שאותן אפשר לקבל רק בתשלום נוסף (יש מספר Add-ons חינמיים באתר הבית, אבל זה לא שם).

העיקר

קצת קשה לי להעריך אם חל שיפור בפיסיקה של הסימולטור הזה ביחס ל-RealFlight בגרסאות הקודמות, אבל המנוע הפיסי של הסימולטור בהחלט עושה את העבודה. המקום היחיד בפיסיקה שיצר לי בעיה, הוא כל מה שקשור למפגש המסוק עם האדמה - במיוחד אם המפגש הזה איננו מתוכנן ;). טיסנים במצב הזה מתפרקים לחתיכות כמו גדולים, אבל למסוקים - לא מעט ריסוקים, שבחיים האמיתיים היו משאירים אותי עם שקית חלקים, בסימולטור נגמרו במסוק שלם. היו גם אירועים מצחיקים - מסוק הפוך על צידו שנראה מתאמץ מאד לקום חזרה, כשהוא נשען על אחת הלהבים הראשיות... ::) :o
הקושי העיקרי שה-"Feature" הזה יוצר הוא בתרגול אוטורוטציות - הצלחתי לסיים בהצלחה לא מעט אוטורוטציות שאני בכלל לא בטוח שיסתיימו בשלום "באמת" (לא שניסיתי).
חוויה מעולה בסימולטור הזה הוא כל מה שקשור להתאמת המסוק לצרכי המטיס. ממשק הכיוון של המסוק מגוון מאד (שלל כיוונים במכניקת המסוק, האלקטרוניקה והאוירודינמיקה שלו), אך עם זאת מאד ידידותי למשתמש (נגמרו הקבצים הלא ברורים והאינסופיים ב-Clearview). בצד שמאל של המסך יש שורה של פיקודים מהירים שמופיעים עם מעבר העכבר ומאפשרים כניסה מהירה לתפריט המטוסים, השדות וכמה תפריטים נוספים.

גאדג'טים

הדבר העיקרי שהגרסא הזאת של RealFlight מתגאה בו, היא שיפור של חווית משחק מרובה משתתפים והכנסה של קרבות אויר (!). למען האמת, הגאדג'טים האלה היו הנימוק העיקרי שלי נגד קניית הסימולטור - מבחינתי מדובר בכלי לאימונים וקרבות אויר לא נראו לי נושא שווה השקעה *(והשקעה לא קטנה בנוסף).אחרי מספר נסיונות בגאדג'טים החדשים, אני יכול להגיד שמדובר בתוספת מיותרת (לפונקציונליות העיקרית) אבל נחמדה ;D - אין כמו קרב פיינטבול (יש שם כאלה) כמנוחה קצרה בתרגול אינסופי של פניות הזדקרות... :D
אשר למשחק מרובה משתתפים בכלל, זה נראה לי כמו פלטפורמה מעולה לטיסה משותפת עם חברים כשהזמן, העבודה והגיאוגרפיה מונעת מפגש ישיר, אבל להצטרף "סתם" ל-FunFly של אנשים אחרים - נראה מיותר.

סיכום

אז הגרסא החמישית של RealFlight היא בהחלט כלי אימון טוב וחשוב למטיס. סיכום המאזן הוא כזה:

יתרונות:
1.גראפיקה מעולה
2. מבחר גדול של שדות תעופה וטיסנים/מסוקים
3. אפשרויות כיוון מגוונות וידידותיות של שדות וטיסנים/מסוקים
4. הפיסיקה של RealFlight מעולה, למעט כמה פינות...
5. שלט מדמה מאד (לבעלי Futaba).

חסרונות:
1.דינמיקת ריסוקים (למסוקים) לא מספקת - לפעמים עד גיחוך.
2.כל התוספות - בתשלום (ולא קטן), מה שהופך את העסקה ליקרה למדי.
3.הפיתוח לכיוון ה"משחקי" (קרבות אויר) הוא תוספת שהערך שלה לא כ"כ ברור, אם כי מדובר בגאדג'ט נחמד.