PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! לא מצליח להלחים חוטי מנוע

MDreamer
12-10-2010, 00:22:11
היי,

רכשתי מנוע מ HK (דניאל דקל תפסיק לקרוא כאן) ואני לא מצליח להלחים לו את החוטים!
החלטתי שאני מלחים ישירות את החוטים לבקר כדי לחסוך משקל של bullets וגם כי זה יותר פשוט במקרה הזה. החוטים הגיעו בקצה כשהם חשופים ומוכנים להלחמה לתוך bullet כלומר היה עליהם מעט בדיל. חתכתי את החלק שהגיע "מוכן" כדי לקצר אותם לגודל הרצוי וחשפתי את החוט ואני לא מצליח להלחים.
אני משער שזה בגלל שיש איזשהי לכה או ציפוי על החוט בחלק שלא היה חשוף. שייפתי מעט בקצה וראיתי שנתפס מעט בדיל אבל זה לא פיתרון. ניסיתי גם משחת הלחמה.
מה עושים?
תודה בוגל.

valaza
12-10-2010, 00:39:39
כל מה שלא ניסיתי, בסוף העבודה השחורה היא הכי מהירה- קח יפנית ותגרד את החוטים עד שאתה רואה את הצבע משתנה לצבע נחושת.
הציפוי הוא טפלון, ככה שחום ורוב הכימיכלים לא יעזרו
בהצלחה

MDreamer
12-10-2010, 00:41:13
זה מה שעשתיית כשהתכוונתי ששיפתי.. אין פתרון יותר אלגנטי? גם הסיני שעשה את ההלחמה המיועדת עשה אותו דבר?

MDreamer
12-10-2010, 01:59:57
טוב, לא משנה הצלחתי בשיטה שגיליתי.. פשוט להעביר את המלחם ל 400 מעלום ולשפשף אותו תוך כדי ההלחמה. עובד נהדר.

ZvikaF
12-10-2010, 06:15:30
שיוף היקפי בקצה עם נייר לטש עדין (מים) להוריד את הלכה שמבודדת...

Yotflow
12-10-2010, 07:51:08
קרה לי שלשום בדיוק. פשוט לא חשוב מה עשיתי לא הצלחתי להלחים...
שמתי שלושה מהדקים של חשמל:D

yona@arad.co.il
12-10-2010, 08:07:14
תטבול את החוטים במשחת הלחמה ואז תלחים

MDreamer
12-10-2010, 08:20:18
שיוף היקפי בקצה עם נייר לטש עדין (מים) להוריד את הלכה שמבודדת...
צביקה, זה לא מה שהסיני שהלחים לי את הסופיות שמקבלים עם המנוע עשה- זה היה מושלם מדי. יש שם איזה תהליך כימי אחרת הציפוי לא היה יוצא כזה מושלם ואחיד אם היה מדובר בשיוף. מה גם שהחוטים לא כל כך עבים וזה עסק די רגיש

נ.ב.
אני חושב שמה שעזר זאת העובדה שהעלתי למלחם את הטמפרטורה ל 400. נקודת ההתכה של טפלות היא 327 מעלות בהנחה והחוט מצופה בו. אם זה לכה זה כנראה יותר נמוך אבל זה לא עבד ב 360 מעלות. אובד גם חום מראש המלחם.

valaza
12-10-2010, 08:24:02
אוסיף קצת-
ציפוי הכבלים הוא טפלון, פולימר הידוע בשימושו כחומר המשמש לציפוי מחבתות.
טמפ' ההתכה שלו היא 327 מעלות, בנוסף, כשהוא מצפה כבל נחושת, הכבל מפזר חום לכל אורכו,
מהסיבות הנ"ל, מי שאין בבעלותו מלחם חזק במיוחד, יאלץ כנראה לקלף עם סכין\לשייף (גם חשיפה לאש ממצית\כיריים וכו' לא יזיזו)

עוד אופציה, היות והטפלון הוא פולימר, היא למצוא חומר שימיס אותו, לי לא כל כך פשוט לדעתי

wind556
12-10-2010, 08:53:36
יש דרך קלה ופשוטה לעניין-וזה מנסיון רב:
ראשית, חום באמת לא מזיז לציפוי וגם לא שום פלקס
שים על דרמל מברשת עם שיערות מתכת ופשוט לעבור על החוט, זה מסיר את הלכה גם מחוט שזור ואפילו שזור עם סיבים דקים ביותר.
דקה עבודה והכל פרפקט

wind556
12-10-2010, 11:18:39
אוסיף קצת-
ציפוי הכבלים הוא טפלון, פולימר הידוע בשימושו כחומר המשמש לציפוי מחבתות.
טמפ' ההתכה שלו היא 327 מעלות, בנוסף, כשהוא מצפה כבל נחושת, הכבל מפזר חום לכל אורכו,
מהסיבות הנ"ל, מי שאין בבעלותו מלחם חזק במיוחד, יאלץ כנראה לקלף עם סכין\לשייף (גם חשיפה לאש ממצית\כיריים וכו' לא יזיזו)

עוד אופציה, היות והטפלון הוא פולימר, היא למצוא חומר שימיס אותו, לי לא כל כך פשוט לדעתי

עצם הגדרת החומר כפולימר אומרת שהוא אינו ניתן להמסה חוזרת

guyro
12-10-2010, 11:44:01
מעיין, תשתמש בחומצה או חומר שמסוגל להמיס....

MDreamer
12-10-2010, 12:50:08
הצלחתי עם הרבה חום ואהבה

Boogle
12-10-2010, 18:48:33
חום זו הדרך הלא מסרטנת (את המשתמש) יפה מעיין שרכשת מלחם שמגיע לקיצוניות הזו.

אפשרויות אחרות יכולות לכלול כדורי נפטלין (כן אלו מהארונות) אך הם נחשבים כיום כמסרטנים.

הסיני, שמלחים אותם לא עושה זאת עם מלחם, הוא טובל קצוות באמבט בדיל. אהה והוא לא סיני, הוא סינית:D

dani2002
12-10-2010, 20:05:58
לא יאומן כמה שטויות ה"נייר" סובל
ישנן כמה סוגי לקה לבידוד חוטי ליפוף { זה חוטים המשמשים לליפוף מנועים שנאים ממסרים וכו'}
יש סוג שנמס בחום של מלחם חם מאוד ואז פשוט מלחימים - אבל לצערכם זה לא יהיה זה כי אז חום העבודה של המנוע יותר מוגבל.
זה בטח לא ציפוי טפלון והפתרון של מהדק אינו מוצלח כלל.
יש נוזל מסיר לכת חוטי ליפוף אבל מאוד בעייתי - קורוזיבי , מסוכן , עובד רק על חלק מסוגי הלקה וקשה להשיגו.
יש מכשיר דומה לדרמל שבו שלושה להבי מתק"ש סובבים סביב החוט ומנקים.
יש מכשיר המסובב שני גלילים קטנים המכילים סיבי זכוכית - מכניסים החוט בין הגלילים - ומנקה.
לכל שיטה יתרונות חסרונות ומגבלות.
בקיצור - נייר לטש עדין (400-600) כדי לא לשרוט יותר מידי את הנחושת (שריטות יגדילו הסיכוי לשבר החוט בעתיד). לחוט דק במיוחד - נייר יותר עדין.
יש להקפיד לנקות את כל החוטים - לצפות בבדיל בקלות - ואז להלחים.
צ'אוביייי

b1yossi
12-10-2010, 22:06:59
לא יאומן כמה שטויות ה"נייר" סובל
ישנן כמה סוגי לקה לבידוד חוטי ליפוף { זה חוטים המשמשים לליפוף מנועים שנאים ממסרים וכו'}
יש סוג שנמס בחום של מלחם חם מאוד ואז פשוט מלחימים - אבל לצערכם זה לא יהיה זה כי אז חום העבודה של המנוע יותר מוגבל.
זה בטח לא ציפוי טפלון והפתרון של מהדק אינו מוצלח כלל.
יש נוזל מסיר לכת חוטי ליפוף אבל מאוד בעייתי - קורוזיבי , מסוכן , עובד רק על חלק מסוגי הלקה וקשה להשיגו.
יש מכשיר דומה לדרמל שבו שלושה להבי מתק"ש סובבים סביב החוט ומנקים.
יש מכשיר המסובב שני גלילים קטנים המכילים סיבי זכוכית - מכניסים החוט בין הגלילים - ומנקה.
לכל שיטה יתרונות חסרונות ומגבלות.
בקיצור - נייר לטש עדין (400-600) כדי לא לשרוט יותר מידי את הנחושת (שריטות יגדילו הסיכוי לשבר החוט בעתיד). לחוט דק במיוחד - נייר יותר עדין.
יש להקפיד לנקות את כל החוטים - לצפות בבדיל בקלות - ואז להלחים.
צ'אוביייי

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif