PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כוח מנוע - מבולבל....

תומר123
13-10-2010, 17:57:36
מישהו יכול לעשות לי קצת סדר בנושא כוח המנוע וצורת המדידה?

לדוגמה:
איך יכול להיות שמנוע בעל KV גבוהה מסוגל על פי המפרט לסחוב משקלים נמוכים ממנוע בעל KV נמוך משמעותית?

תודה מראש,
תומר

Boogle
13-10-2010, 18:08:54
כן אני , תתחיל לקרוא קצת את הפוסטים שנכתבו כבר בפורום. השאלה שלך עלתה לא פעם.
קריאה נעימה,
אחרי שתקרא, אם משהו לא יהיה מובן, שים לינק למה שלא מובן לך ותקבל הסבר.

yosi678
13-10-2010, 18:15:08
על הקצה המזלג

KV-פירוש סיבובים של המנוע * המתח
לדוגמא:
מנוע בעל 1000KV ואתה מפעיל אותו עם סוללה של 3 תאים (משמע 11.1V שהיא ריקה או 12.60 שהיא מלאה)
אז אתה עושה:
1000*12.60=12600 סיבובים בפול מנוע ,כמובן שזה חישוב תיאורתי בלבד ובמציאות זה תלוי גם בעומס על המנוע נצילות מנוע וכולי.)

לשאלה השנייה
אם תיקח מנוע שמסובב פרו'פ 10*10 על מהירות של 10 אלף סל"ד
ואם תיקח מנוע עם פרופ 1*1 על מהירות של 20 אלף סל"ד
עדיו המנוע הראשון יתן יותר דחף

מקווה שהסברתי את עצמי טוב.:o

תומר123
13-10-2010, 18:46:13
הסברת מצוין :)
אז כל הסיפור הוא שה KV זה אומדן לסל"ד ואין לו בהכרח קשר לכוח ( שנובע מהמדחף אותו מסובב המנוע)
תודה!

wind556
14-10-2010, 13:32:42
הסברת מצוין :)
אז כל הסיפור הוא שה KV זה אומדן לסל"ד ואין לו בהכרח קשר לכוח ( שנובע מהמדחף אותו מסובב המנוע)
תודה!

נכון
אבל יש מערכת יחסים הדוקה בין הכוח למהירות:
זה כמו הילוכים באוטו- אותו מנוע בכל הילוך, אבל בהילוך נמוך אתה מפיק יותר כוח עקב עליית המומנט, ובהילוך גבוה אתה מפיק פחות כוח ויותר מהירות עקב ירידת המומנט ועליית הסל"ד

דניאל דקל
14-10-2010, 23:23:07
אפשר להמשיל זאת כך

KV נמוך= הילוך ראשון באוטו
KV גבוה=הילוך חמישי באוטו
הספק=נפח המנוע

Boogle
15-10-2010, 00:17:10
מצטער לומר לכם שבסה"כ דיברתם לא לעניין (אני זהיר במילים שלא להעליב נפשות עדינות)

KV קובע אך ורק באיזו מהירות סיבובית (סל"ד) יסתובב המנוע כפונקציה של מתח ההדקים שלו (ללא עומס, אם נרצה מאוד לדייק).

אין שום קשר לכוח או הספק של המנוע, וניתן ללפף כמעט כל סוג של מנוע ליעד KV שנרצה . הליפוף לא תמיד יהיה אופטימלי אבל זה ניתן.

ההספק שהוא ידרש לספק תלוי אך ורק בעומס שתשים עליו.
הKV אינו אינדיקציה להספק או כח שהמנוע יספק.

השילוב עם פרופלור נתון וסוללה נתונה יביא לאינדיקציה של ההספק שהמנוע יצטרך לספק ואז אפשר לעשות השוואות של מי יותר חזק.

שבת שלום

yosi678
15-10-2010, 07:30:47
מצטער לומר לכם שבסה"כ דיברתם לא לעניין (אני זהיר במילים שלא להעליב נפשות עדינות)

KV קובע אך ורק באיזו מהירות סיבובית (סל"ד) יסתובב המנוע כפונקציה של מתח ההדקים שלו (ללא עומס, אם נרצה מאוד לדייק).

אין שום קשר לכוח או הספק של המנוע, וניתן ללפף כמעט כל סוג של מנוע ליעד KV שנרצה . הליפוף לא תמיד יהיה אופטימלי אבל זה ניתן.

ההספק שהוא ידרש לספק תלוי אך ורק בעומס שתשים עליו.
הKV אינו אינדיקציה להספק או כח שהמנוע יספק.

השילוב עם פרופלור נתון וסוללה נתונה יביא לאינדיקציה של ההספק שהמנוע יצטרך לספק ואז אפשר לעשות השוואות של מי יותר חזק.

שבת שלום

אז איפה טעיתי?:confused:

והדוגמא השנייה שנתתי היא כן קשורה לפרופ,מנוע,סוללה מה שכן יתן לי בסופו של דבר את ההספק או הדחף