PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! המלצה למערכת brushless..

shayzakai
16-10-2010, 15:25:29
שלום,

אחרי שנישרפו לי (פעמיים) המנועים של הEMAXX החשמלית שלי אני חושב שהגיע הזמן להפסיק להוציא כסף על המנועים ה"פשוטים" (TITAN550) ולהוציא את הכסף על מערכת ומנוע חזקים ואמינים.. (יש לי עליהם משחה טרמית+ צלעות קירור+מאווררים - עדיין נשרפו WTF?!)

האם יש למישהו להמליץ לי על מערכת brushless להמליץ לי ??

אני לא מכוון למשהו יקר מידי.. (אני לא יודע מה טווח המחירים של מערכות כאלה).

אין לי בעיה להזמין בEbay או משהו כזה.. (עוד חודש ומשהו מישהו שאני מכיר וגר שם מגיע וארץ ויוכל להביא לי את זה!)
אם בארץ מקבלים גם אחריות בהפרש מחירים נורמלי אז אין בעיה גם בארץ.

כרגע יש לי את הסוללות הבאות:
Turnigy 5000mAh 2S1P 7.4v 30C hardcase pack

וסוללות דומות (של חברה שונה) רק 4000mAh.

אני מקווה מאוד שלא אצטרך לקנות סוללות חדשות בשביל המערכת brushless.... (לא זול עניין הסוללות!)

אולי אתם ממליצים לשדרג למנוע TITAN775 במקום?!

פתוח להצעות!

תודה מראש!

valaza
16-10-2010, 19:09:38
באיזו מכונית מדובר?
יכול להיות שאתה מסיע עם פיניון גדול מדי שמחמם את כל העסק.

shayzakai
17-10-2010, 00:18:18
כמו שרשמתי.. מדובר בEmaxx חשבלית (כרגע בעלת בקר ברש ושני מנועי טיטן 550; שנשרפו).

מסיע עם זוג סוללות שכל אחת 7.4V, 5000mAh, 30C.

המלצות\דעות\רעיונות??

valaza
17-10-2010, 04:59:06
עולות לי בראש מספר סיבות שהבעיה יכולה לנבוע מהן:
1. הסעות ארוכות מדי ברצף (יש את הפיתוי עם סוללות לליפו לעשות הסעות של 20 דקות פשוט כי הסוללה יכולה, אך למנוע בראשד זה לא הכי בריא)- אפשר להשאר אם בראשד אבל לעשות הסעות קצרות.
2. פיניון גדול מדי- אמנם נותן מהירות אך באותה עת מעמיס על המנועים והבקרים- אפשר לרדת בפיניון, לספוג את אובדן המהירות ולהישאר את בראשד.
3. מנועים לא טובים- לא סביר, אחרי הכל זה כנראה רכב די נמכר, אם היו המנועים היו בעייתיים אזי היו הרבה תלונות מלקוחות כשהתחילו לייצר אותה ואז החברה היתה מחליפה למנועים עמידים יותר.

בתכלס הייתי עובר למערכת בראשלס, בהשקעה קטנה של משו כמו 100-150$ אפשר להביא מהסיני מערכת מתאימה.
שים לב שעם מערכת בראשלס הבעיות שלך עלולות לעבור ממכונית ששורפת מנועים למנועים שמפרקים את המכונית.

shayzakai
17-10-2010, 09:20:39
עולות לי בראש מספר סיבות שהבעיה יכולה לנבוע מהן:
1. הסעות ארוכות מדי ברצף (יש את הפיתוי עם סוללות לליפו לעשות הסעות של 20 דקות פשוט כי הסוללה יכולה, אך למנוע בראשד זה לא הכי בריא)- אפשר להשאר אם בראשד אבל לעשות הסעות קצרות.
2. פיניון גדול מדי- אמנם נותן מהירות אך באותה עת מעמיס על המנועים והבקרים- אפשר לרדת בפיניון, לספוג את אובדן המהירות ולהישאר את בראשד.
3. מנועים לא טובים- לא סביר, אחרי הכל זה כנראה רכב די נמכר, אם היו המנועים היו בעייתיים אזי היו הרבה תלונות מלקוחות כשהתחילו לייצר אותה ואז החברה היתה מחליפה למנועים עמידים יותר.

בתכלס הייתי עובר למערכת בראשלס, בהשקעה קטנה של משו כמו 100-150$ אפשר להביא מהסיני מערכת מתאימה.
שים לב שעם מערכת בראשלס הבעיות שלך עלולות לעבור ממכונית ששורפת מנועים למנועים שמפרקים את המכונית.

האם יש לך משהו ספציפי להמליץ עליו? (אני מעדיף משהו מebay\Amazon).

האם אני צריך לעשות שינוי מסויים במכונית בשביל שהיא "תקשר" את המערכת\מנוע ברשלס??

matanmax
17-10-2010, 11:30:37
שי בגלל שמדובר ברכב עם גיר, ואתה לא רוצה להשקיע יותר מידי, תביא נובק HV 6.5 או 7.5.
זה מנועים מצויינים לרכבים כאלו, וזולים.
שים לב שכנראה שתצתרך UBEC, כי הBEC המובנה דפוק.
אם אתה לא ידוע מזה, BEC זה הרכיב בבקר שמוריד את המתח של ה14V מהסוללות ל6V למקלט, בבקרים החדשים של נובק, הוא פשוט לא עומד בעומס ויש ניתקים במערכת אתה נותן פול גז, ופתאום האוטו עוצר ואין רדיו.
UBEC, זה אותו דבר, רק חיצוני.
מלחים אותו לאחד מחיבורי הבטריות בבקר, חותך את החוט האדום בקבל בקר-מקלט, מחבר קבל כמו של בטריה של מקלט שיוצא מהUBEC ומסודר.

אופציה אחרת היא לנתק את החוט האדום כמו מקודם, ולחבר סוללה ניקל מטאל למקלט כמו בניטרו.

אם אתה רוצה כבר להשקיע, לך על ממבה 2200KV, הרבה יותר רצינית, אבל יקרה קצת יותר..
תוכל להעביר אותה לרכב הבא שלך אם תלך לכיון המוסבות או משהו...

shayzakai
17-10-2010, 12:33:12
שי בגלל שמדובר ברכב עם גיר, ואתה לא רוצה להשקיע יותר מידי, תביא נובק HV 6.5 או 7.5.
זה מנועים מצויינים לרכבים כאלו, וזולים.
שים לב שכנראה שתצתרך UBEC, כי הBEC המובנה דפוק.
אם אתה לא ידוע מזה, BEC זה הרכיב בבקר שמוריד את המתח של ה14V מהסוללות ל6V למקלט, בבקרים החדשים של נובק, הוא פשוט לא עומד בעומס ויש ניתקים במערכת אתה נותן פול גז, ופתאום האוטו עוצר ואין רדיו.
UBEC, זה אותו דבר, רק חיצוני.
מלחים אותו לאחד מחיבורי הבטריות בבקר, חותך את החוט האדום בקבל בקר-מקלט, מחבר קבל כמו של בטריה של מקלט שיוצא מהUBEC ומסודר.

אופציה אחרת היא לנתק את החוט האדום כמו מקודם, ולחבר סוללה ניקל מטאל למקלט כמו בניטרו.

אם אתה רוצה כבר להשקיע, לך על ממבה 2200KV, הרבה יותר רצינית, אבל יקרה קצת יותר..
תוכל להעביר אותה לרכב הבא שלך אם תלך לכיון המוסבות או משהו...

אתה מדבר על הנובק הזה:
http://cgi.ebay.com/Novak-7-5-HV-Pro-R-C-Truck-Brushless-System-5mm-NOV3027-/200531474072?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item2eb09b7698#ht_2589wt_905

זה נראה לי די יקר....

valaza
17-10-2010, 12:47:44
ולמי מאיתנו שלמד לסמוך על הציוד של הסיני:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10438
או משו חזק יותר-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10437
כרגע שתיהן לא במלאי, אם תרצה, אפשר להרכיב גם מערכת שתהיה ספציפית יותר למכונית הנ"ל, עם רכיבים מהמלאי.

מה מידת ציר המנוע במנועים הTITAN 550

shayzakai
17-10-2010, 13:03:14
TITAN 550:
Length to end of armature: 78mm (3.07")
Diameter of can: 37mm (1.46")
Length of motor leads: 75mm (2.96")
Shaft diameter: .125"

איזה מערכות יותר ספציפיות?

matanmax
17-10-2010, 14:02:46
ולמי מאיתנו שלמד לסמוך על הציוד של הסיני:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10438
או משו חזק יותר-
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10437
כרגע שתיהן לא במלאי, אם תרצה, אפשר להרכיב גם מערכת שתהיה ספציפית יותר למכונית הנ"ל, עם רכיבים מהמלאי.

מה מידת ציר המנוע במנועים הTITAN 550

בחור, בשביל להזיז אימאקס צריך לפחות זוג מערכות כמו שהבאת..
זה 35A וצריך מעל 100 בשביל שהאוטו יזוז.

שי, אתה כבר מבין שקובינות ודברים סינים לא יעבדו לא?
http://www.shopatron.com/products/productdetail/part_number=302X/135.0.1.1
זאת המערכת.
תבחר מנוע, או 6.5 או 7.5.
הכי זול שתוכל למצוא, שיעבוד.

יותר מזה, רק יד שניה.
תנסה לדבר עם תומר דמרי. היה לו בקר ומנוע עם ציר גזור, הוא רצה על זה מחיר מצחיק, תבדוק אם זה עוד קיים אולי יצאלך שווה.

shayzakai
17-10-2010, 14:34:50
מה ההבדל בין 6.5 ל7.5 ? העלות שלהם זהה!

יש סיבה ש6.5 או 7.5 לא יעבוד?

valaza
17-10-2010, 15:17:03
בחור, בשביל להזיז אימאקס צריך לפחות זוג מערכות כמו שהבאת..
זה 35A וצריך מעל 100 בשביל שהאוטו יזוז.

שי, אתה כבר מבין שקובינות ודברים סינים לא יעבדו לא?
זאת המערכת.
תבחר מנוע, או 6.5 או 7.5.
הכי זול שתוכל למצוא, שיעבוד.

יותר מזה, רק יד שניה.
תנסה לדבר עם תומר דמרי. היה לו בקר ומנוע עם ציר גזור, הוא רצה על זה מחיר מצחיק, תבדוק אם זה עוד קיים אולי יצאלך שווה.

אז תשמע חביבי, המכונית הזאת מקבלת 2 כאלה, מן הסתם אם היית בודק היית רואה שהיא בנויה ל2 מנועים ו2 בקרים.
אז אנחנו כבר מקבלים 70A, ופי כמה לפתיחה.
הוספתי גם מערכת חזקה יותר.

ובנוגע לNOVAK
על אחת המכוניות שלי מורכבת מערכת NOVAK
ובתכלס, היא לא משו מיוחד יחסית למערכות הסיניות, בביצועים לפחות. זה מה שנקרא לשלם פי כמה בשביל שם. יש מבין...

בנוגע להבדל בין 7.5 ל6.5-
הכוונה למספר הליפופים (של הכבל על כל שן של הסטטור), כעקרון- ככל שמספר הליפופים נמוך יותר הKV של המנוע יגדל, ולהיפך, ככל שמספר הליפופים גדל, גדל המומנט שהמנוע מפיק.
למכונית שצריכה כוח, עדיף מנוע בעל מספר ליפופים גבוהה יותר על מנת לספק את המומנט הנדרש (על חשבון מהירות כמובן).

matanmax
17-10-2010, 17:15:16
תאמין לי שאני יודע איך האימאקס בנויה ולמה, אבל יהיה לך בעיתי להמציא מקום לשני בקרים, להתחיל לכייל שני בקרים שייעבדו יחד עם קבל Y...אם כבר משפרים מערכת עדיף להביא משהו שבאמת יעבוד..
חוץ מזה...
נגיד והולכים על המערכת של הסיני..
2 כאלו, 120 ל"חלשות".
המשלוחים מהסיני בדר"כ יקרים יותר מאחרים..
אבל נגיד שאותו דבר.
ההפרש 50 דולר, שהם פחות מ200 שקל..
בשביל לקבל שרות קצת יותר איכותי...היתי משקיע.
חוץ מזה, המערכות האלו תומכות עד 2 תאים, אולי 3 לא בדקתי..
אני בספר ששתי המערכות האלו יחד עם 2 תאים יצליחו לדגדג משהו..סביר להניח שלא יזוזו מהר בכלל, ויתחממו גם עם יחסי העברה נמוכים.

ובנוגע למה שיש לך על הרכב, איזה רכב יש לך, ואיזו מערכת? יש לנובק לא מעת סוגים של מערכות לרכבים שונים...

shayzakai
17-10-2010, 17:25:18
תאמין לי שאני יודע איך האימאקס בנויה ולמה, אבל יהיה לך בעיתי להמציא מקום לשני בקרים, להתחיל לכייל שני בקרים שייעבדו יחד עם קבל Y...אם כבר משפרים מערכת עדיף להביא משהו שבאמת יעבוד..
חוץ מזה...
2 כאלו, 120 ל"חלשות".
אבל נגיד שאותו דבר.
אני בספר ששתי המערכות האלו יחד עם 2 תאים יצליחו לדגדג משהו..סביר להניח שלא יזוזו מהר בכלל, ויתחממו גם עם יחסי העברה נמוכים.

ובנוגע למה שיש לך על הרכב, איזה רכב יש לך, ואיזו מערכת? יש לנובק לא מעת סוגים של מערכות לרכבים שונים...

יש לי Emaxx עם מערכת ברש.
בקר - EVX2
זוג מנועים - TITAN550 (שנשרפו)
זוג סוללות - Turnigy 5000mAh 2S1P 7.4v 30C

הינה מישהו ששם את המערכת של נובק (6.5) על הemaxx שלו:

http://www.youtube.com/watch?v=BPPHSlMAXiY

לא ברור לי אם המערכת שהם מוכרים באתר -

מגיע עם קונקטורים (מהמנוע לבקר, בקר סוללות וכו) או לא, והאם זה מגיע עם Pinion Gear או לא.

מישהו אולי יכול להגיד לי אם זה מגיע עם הדברים האלה..?

valaza
17-10-2010, 18:02:11
חוץ מזה...
2 כאלו, 120 ל"חלשות".
אבל נגיד שאותו דבר.

velocity 5.5
בהתחלה היתה על TC3, פחות או יותר שרפה לה את הדפרנציאלים, עכשיו על LOSI DESERT TRUCK.
על הTC3 זה לא חכמה גדולה, גם מערכת בראשד גומרת את הדפרנציאלים שלה.

בכל מקרה, אתה צריך להבין מה זה מערכת בראשלס (ז"א עקרון הפעולה, גם מכני וגם אלקטרוני), ואז תבין שכל העניין זה לא מעשה כשפים, שחברה שיש לה נגיד "מותג" לא אומר שיש לה איזה "מתכון סודי" שאין לאף אחד אחר, הם פשוט מבזבזים הון עתק על פירסום, על לחלק מערכות חינם לכל "זעטוט" שלקח מקום ראשון באיזו תחרות נידחת, על לשלם למהנדסים בכירים שיעשו עבודה שסטודנט שנה ג' בהנדסת מכונות\חשמל\אלקטרוניקה\תוכנה יכול לעשות.
אחרי שמשקללים את כל הביזבוז הזה אפשר להבין למה הם נדרשים למכור במחיר כפול- לשלם על ההוצאות של השם והמותג.
אבל בסופו של דבר גוף המנוע עשוי מאותו אלומניום פשוט,
הסלילים הם אותם סלילי נחושת פשוטה,
המגנטים הם N50-55,
כל הצ'יפים על הבקר יוצרו והולחמו בסין

ולסיכום מערכות הNOVAK, MAMBA וכו הן מערכות פוזה נטו

matanmax
17-10-2010, 18:13:42
אם מה שאתה אומר נכון(VALAZA), רוב רובו של העולם, וכמעט כל הישראלים המסיעים חשמל(לא יודע בנוגע למטוסים) הם "טיפשים" שמאמינים רק לפרסומות ומבזבזים עוד כמה עשרות דולרים על קניה של מערכת ממבה, טקין, נובק, אוראיון, וכו?
ניראלי שלא.
ראיתי כבר הרבה אנשים שנשרםו להם בקרים של הובי וינג, איזיראן ושאר השמות.
עד שהם קיבלו שרותת כל שהוא, יצא הנשמה.
לעומת זאת, ראיתי בקר טקין(שלמען הפרוטוקול, עבר הרבה יותר מאשר מה שההובי וינג והאיזי ראן עבדו) שלאחר המיל לקחו כרטיס אשראי לבטחון, שלחו מיד בקר חדש, ושקיבלו את הבקר הישן שלי "שחררו" את הכרטיס אשראי.
דבר דומה עם בקר ממבה מאקס פרו, בניסיון חיבור של קבל הסנסור, הקונקטור פשוט שקע בבקר.
דיבר עם קאסטל, אמרו לו שהבקר החדש בדרך ושבנתיים יסיע בלי סנסור.
רק שהגיע הבקר החדש, החזיר את הבקר הישן.
עלות היחידה היא השליחה של המוצר התקול.

אני אישית חושב שעדיף לזרוק עוד כמה שקלים על מערכת עם שרות יותר טוב, למרות שאני בטוח שאיכות הרכיבים היא טובה יותר.

ובנוגע למקרה הספציפי.
המערכת נובק HV6.5 זה לא כמו הנובר וילוסיטי 5.5, הHV הרבה יותר חזקה, אמורה לעמוד עד 4 תאים, זה לא אותה מערכת, לא ידוע אם הבנת את זה..

שי, המנוע מגיע ללא פניון.
בקניה מערכת בקר-מנוע, המנוע מגיע מולחם כבר לבקר.
יש קונקטורים לבטריות, אבל טאמיה, המעפנים הלבנים.
צריך להחליף לבולטים\דינס.

shayzakai
17-10-2010, 19:17:41
אם מה שאתה אומר נכון(VALAZA), רוב רובו של העולם, וכמעט כל הישראלים המסיעים חשמל(לא יודע בנוגע למטוסים) הם "טיפשים" שמאמינים רק לפרסומות ומבזבזים עוד כמה עשרות דולרים על קניה של מערכת ממבה, טקין, נובק, אוראיון, וכו?
ניראלי שלא.
ראיתי כבר הרבה אנשים שנשרםו להם בקרים של הובי וינג, איזיראן ושאר השמות.
לעומת זאת, ראיתי בקר טקין(שלמען הפרוטוקול, עבר הרבה יותר מאשר מה שההובי וינג והאיזי ראן עבדו) שלאחר המיל לקחו כרטיס אשראי לבטחון, שלחו מיד בקר חדש, ושקיבלו את הבקר הישן שלי "שחררו" את הכרטיס אשראי.
דבר דומה עם בקר ממבה מאקס פרו, בניסיון חיבור של קבל הסנסור, הקונקטור פשוט שקע בבקר.

אני אישית חושב שעדיף לזרוק עוד כמה שקלים על מערכת עם שרות יותר טוב, למרות שאני בטוח שאיכות הרכיבים היא טובה יותר.

ובנוגע למקרה הספציפי.
המערכת נובק HV6.5 זה לא כמו הנובר וילוסיטי 5.5, הHV הרבה יותר חזקה, אמורה לעמוד עד 4 תאים, זה לא אותה מערכת, לא ידוע אם הבנת את זה..

שי, המנוע מגיע ללא פניון.
בקניה מערכת בקר-מנוע, המנוע מגיע מולחם כבר לבקר.
יש קונקטורים לבטריות, אבל טאמיה, המעפנים הלבנים.
צריך להחליף לבולטים\דינס.

להחליף קונקטורים לסוללות יש לי (golden T-plug).

ניראה לכם שאני יכול להשתמש בפניון שיש לי היום או שאני צריך לקנות חדש ואם כן אז איזה??

valaza
17-10-2010, 20:29:15
ניראלי שלא.

פחות או יותר כן לגבי מה שאתה אומר, טיפשים זו הגדרה לא נכונה, אמוציונליים על יתר מידה (בניגוד לריאליים) כן.

ראיתי כבר הרבה אנשים שנשרפו להם בקרים של הובי וינג, איזיראן ושאר השמות.

במחיר של מערכת ממותגת (מלשון מותג, לא מיתוג), אפשר להביא 2 סיניות ולהשאר עם עודף בכיס, גיבוי מספק?!
חוץ מזה, מערכות לא נשרפות סתם מכלום, אולי מידי פעם יש פאק בייצור, במערכת אחת מ10,000, אבל מערכות נשרפות משימוש לא נכון, כשמנסים להוציא יותר ממה שהמערכת מסוגלת לתת ע"פ הוראות היצרן.
תעשה שימוש בניגוד להוראות יצרן במערכת ממותגת והיא תישרף באותה מידה

מקרים ספצפיים, ראיה סלקטיבית

מילא כמה שקלים היית זורם על זה, אבל מחירים כפולים ומעלה לא, אולי כשנהיה מליונרים

ובנוגע למקרה הספציפי.
המערכת נובק HV6.5 זה לא כמו הנובק וילוסיטי 5.5, הHV הרבה יותר חזקה, אמורה לעמוד עד 4 תאים, זה לא אותה מערכת, לא ידוע אם הבנת את זה..

אוקיי ו...?
יש מערכת סינית מקבילה שתעמוד גם ב4 תאים
אני לא מבין מה הנקודה?
אני לא אומר שהVELOCITY חלשה, היא מתאימה בדיוק למכונית שעליה היא מורכבת אצלי.

matanmax
17-10-2010, 20:49:34
שי עבדת עם שני מנועים, בגלל זה שם הפניון היה גדול יותר לדעתי..
גם אני לא חושב שהציר של הטיטאן הוא 5MM..
תחפש באינטנרט כל מיני אנשים ששמו נובק על האימאקס, לראות איזה פניון הם שמו..

ולבחור השני, אין לי יותר מה להגיד..
כנראה שאני בקטגוריה של האמוציונאלים יתר על המידה, אם לכאן אני משתייך שאני קונה בראשלס של חברות שיכולות לתת לי מערכות אמינות ושרות נורמאלי.

העבודות שאני רואה, זה שבעבר, שהמסובות רק התחילו, היה הרבה יותר מערכות לדוגמאת איזיראן וחברותיה, אבל רוב רובן התחלפו למערכות הממבה והטקין..
או שאני לא רואה טוב, או שכולם עשו את אותה טעות אני לא יודע..

העיקר שכל אחד יהנה עם המערכת שלו.
אני נהנה עם MMM 2200KV.

רן ענבר
17-10-2010, 20:58:52
כמי שעוקב אחרי הדיון הזה מרחוק [עד עכשו]
אני מצטרף למתן...
הדבר הכי יקר לי ברכב שלי הוא זמן.
רכב ללא חלקי חילוף הוא רכב עומד ואז אני לא יכול להנות ממנו
אני לא רוצה שתי מערכות שלא עובדות וצריך כל היום לשלוח מיילים לאיזה סיני.
אני רוצה מערכת אחת שתעבוד בלי סוף.
היה לי נובאק. ביום שבו היא עשתה בעיות הזמנתי עוד אחת כי היא זולה...
עד שבשלב מסוים הבנתי שזה שאני אקנה עוד מערכת בעייתי לא יפתור לי את הבעיה
וקניתי ממבה מאנסטר.
והיום אין שום בעיה, לא חום,לא מחסור בכוח ולא פחות חשוב אם קרה משהוא לא זרקתי את הכסף לפח,
יש שרות מצויין.

גם אני קונה ממבה מאנסטר [טאקין עדיף אבל יותר יקר...]

בהצלחה.

רן ענבר

valaza
17-10-2010, 21:09:45
ולבחור השני, אין לי יותר מה להגיד..
כנראה שאני בקטגוריה של האמוציונאלים יתר על המידה, אם לכאן אני משתייך שאני קונה בראשלס של חברות שיכולות לתת לי מערכות אמינות ושרות נורמאלי.

העבודות שאני רואה, זה שבעבר, שהמסובות רק התחילו, היה הרבה יותר מערכות לדוגמאת איזיראן וחברותיה, אבל רוב רובן התחלפו למערכות הממבה והטקין..
או שאני לא רואה טוב, או שכולם עשו את אותה טעות אני לא יודע..

העיקר שכל אחד יהנה עם המערכת שלו.אני נהנה עם MMM 2200KV.

עם זה אני יכול להסכים :)

valaza
17-10-2010, 21:14:18
כמי שעוקב אחרי הדיון הזה מרחוק [עד עכשו]
אני מצטרף למתן...
הדבר הכי יקר לי ברכב שלי הוא זמן.
רכב ללא חלקי חילוף הוא רכב עומד ואז אני לא יכול להנות ממנו
אני לא רוצה שתי מערכות שלא עובדות וצריך כל היום לשלוח מיילים לאיזה סיני.
אני רוצה מערכת אחת שתעבוד בלי סוף.
היה לי נובאק. ביום שבו היא עשתה בעיות הזמנתי עוד אחת כי היא זולה...
עד שבשלב מסוים הבנתי שזה שאני אקנה עוד מערכת בעייתי לא יפתור לי את הבעיה
וקניתי ממבה מאנסטר.
והיום אין שום בעיה, לא חום,לא מחסור בכוח ולא פחות חשוב אם קרה משהוא לא זרקתי את הכסף לפח,
יש שרות מצויין.

גם אני קונה ממבה מאנסטר [טאקין עדיף אבל יותר יקר...]

בהצלחה.

רן ענבר

אני מנחש שעברת ממערכת שמדורגת לזרם X למערכת שמדורגת לזרם X+Y (בהנחה שY הוא בעל ערך משמעותי)
בטח שבעיות החום ייפתרו...

רן ענבר
18-10-2010, 13:46:14
כאשר נוסעים עם יחס העברה נכון לאף אחת מהמערכות הנ"ל אין בעיה של התחממות.
למערכת של נובאק יש ערכת הסבה בעלת צלעות קרור מובנות אשר משפרות את קרור המנוע בצורה משמעותית.
בשתי המערכות [נובאק וקאסל [ממבה]] אין בעיות של כוח למנוע/לרכב.
הבעיה של מערכת נובאק היא באמינות ה BEC שלה...
ברגע שהוא נדפק מתחילות שורה שלמה של בעיות מכל מיני סוגים ומפסיקה ההנאה מהמערכת.

כל עוד אין לי בעיות עם המערכת והרכב נוסע טוב לא ממש מעניין אותי דרוג הזרם של המערכת.

רן ענבר

shayzakai
18-10-2010, 16:22:37
כאשר נוסעים עם יחס העברה נכון לאף אחת מהמערכות הנ"ל אין בעיה של התחממות.
למערכת של נובאק יש ערכת הסבה בעלת צלעות קרור מובנות אשר משפרות את קרור המנוע בצורה משמעותית.
בשתי המערכות [נובאק וקאסל [ממבה]] אין בעיות של כוח למנוע/לרכב.
הבעיה של מערכת נובאק היא באמינות ה BEC שלה...
ברגע שהוא נדפק מתחילות שורה שלמה של בעיות מכל מיני סוגים ומפסיקה ההנאה מהמערכת.

כל עוד אין לי בעיות עם המערכת והרכב נוסע טוב לא ממש מעניין אותי דרוג הזרם של המערכת.

רן ענבר

יש סיכוי שאני לא היתקל בבעיה של הBEC או שמראש כבר כדי לרכוש את uBEC ??

ד"א, הבנתי שצריך לחבר אותו ישירות מהסוללה למקלט, כבל כזה
http://cgi.ebay.com/Series-Connector-Lipo-Battery-T-Plug-Grips-/220646245624?pt=UK_ToysGames_RadioControlled_JN&hash=item335f8a84f8#ht_921wt_905
יתאים ??

*מחבר אחד לכיוון הבקר (זכר), אחד לכיוון הסוללה(נקבה) ואחד לכיוון הuBEC (זכר).
**כמובן שצריך לחבר לuBEC מחבר מתאים.

matanmax
18-10-2010, 18:28:44
אתה סתם מתעסק בשטויות.
1. אני השתמשתי בנובק HV6.5, ועבד בלי בעיות הרבה זמן. הוא כבר לא אצלי אז לא יודע..
2. אם וצריך.
לא צריךש ום קונקטור מיוחד.
שאתה מלחים דינס לאחד הקונקטורים בבקר, תלחים לו גם את הקבלים של הUBEC..
זה לא רכיב שאתה אמור להוציא, להזיז או להחליף, ככה שזה יכול להיות מחובר קבוע בלי שום בעיה.

valaza
18-10-2010, 18:52:32

http://cgi.ebay.com/Series-Connector-Lipo-Battery-T-Plug-Grips-/220646245624?pt=UK_ToysGames_RadioControlled_JN&hash=item335f8a84f8#ht_921wt_905
יתאים ??

רק דבר אחד יכול לשרוף לך את הBEC בבקר- חום
כשהסרוו שלך צורך זרם, הBEC מתחמם
כשהסרוו שלך צורך יותר זרם ממה שהBEC מדורג לתת (והדירוג לא מתחשב ביכולות האיוורור של הבקר, אלא נתוני יצרן גולמיים של יצרן הצ'יפ) הBEC נשרף. זוהי כל התורה.
אם אתה מתכוון להשתמש בסרוו סופר-דופר שפיק הצריכה שלו (זה נתון שאפשר למצוא לרוב הסרוואים) הוא מעל דירוג הBEC של הבקר- יש לעבור לשימוש בBEC חיצוני המדורג גבוהה יותר בהספקו, אם לא תעשה זאת התוצאה תהיה, לא בהכרח מיידית- BEC שרוף בבקר.

shayzakai
18-10-2010, 20:59:00
רק דבר אחד יכול לשרוף לך את הBEC בבקר- חום
כשהסרוו שלך צורך זרם, הBEC מתחמם
כשהסרוו שלך צורך יותר זרם ממה שהBEC מדורג לתת (והדירוג לא מתחשב ביכולות האיוורור של הבקר, אלא נתוני יצרן גולמיים של יצרן הצ'יפ) הBEC נשרף. זוהי כל התורה.
אם אתה מתכוון להשתמש בסרוו סופר-דופר שפיק הצריכה שלו (זה נתון שאפשר למצוא לרוב הסרוואים) הוא מעל דירוג הBEC של הבקר- יש לעבור לשימוש בBEC חיצוני המדורג גבוהה יותר בהספקו, אם לא תעשה זאת התוצאה תהיה, לא בהכרח מיידית- BEC שרוף בבקר.

הבנתי אותכם..

אבל אם אני ישים מראש את הubec אני יחסוך את הדאגה\בלאגן מראש.. לא?!

עכשיו נתקלתי ב"מבצע" על ממבה מנסטר.. מישהו נתקל בזה\ממליץ על זה??

http://www.castlecreations.com/promos/motor_clearance/motor_clearance.html

מצטער שאני משגע אותכם....

matanmax
19-10-2010, 03:05:56
איפה אתה רואה כאן ממבה מונסטר?
אין בקר ואין מנוע שיתאים לך...
אתה צריך את ה2200KV.

shayzakai
19-10-2010, 08:35:34
איפה אתה רואה כאן ממבה מונסטר?
אין בקר ואין מנוע שיתאים לך...
אתה צריך את ה2200KV.

התכוונתי ממבה מקס..
המנוע 1512-1800KV 1.5 Turn Brushless Car Motor לא יתאים ?

רן ענבר
19-10-2010, 09:36:59

יתאים ??

לבקר נובאק יש שתי יציאות ולא צריך כלל את הכבל הזה.

מתן. גם לי היתה מערכת של נובאק שעבדה יותר משנה רצוף ללא שום בעיה...
ומאז היו לי עוד שתי מערכות של נובאק שנפלו כמו זבובים...
ממה שדיברתי עם כמה וכמה גולשים כולם תארו את אותה בעיה: ניתוקים במתח למקלט.
כן זה יכול להיפתר ע"י BEC חיצוני או סוללה למקלט.
זה לא ממש נורא רק צריך לדעת לזהות את זה ולתת לזה את הפיתרון המתאים.

בקשר ל"תזה" על הצריכת הזרם של הסרוו...
הסרוו הוא אחד מהפרמטרים היחידיים שלא השתנו במשוואה הזו.
הוא היה עם הנובאק ,והממבה על אותו רכב באותו מסלול. איך זה שפתאום הוא הבעייתי.
ד"א אני מייחס את הבעיה של הבקר לבעיית עמידות מסויימת לחבטות שהרכב סופג במסלול
הסדרות החדשות של נובאק לא מסוגלות לעמוד בכך ונהרסות עקב המכות לא עקב צריכת זרם זו או אחרת.
ד"א לשני הבקרים הנ"ל יציאת BEC של עד 5 אמפר...

לגבי המבצע של קאסל קריאיישנס... אני הזמנתי מנוע 1518 [טרם הגיע]
קח בחשבון שאין אחראיות על המנועים האלו... אבל מצד שני הם לא ממש מתקלקלים.
אחלה מחיר

רן ענבר

shayzakai
19-10-2010, 09:41:31
לבקר נובאק יש שתי יציאות ולא צריך כלל את הכבל הזה.

מתן. גם לי היתה מערכת של נובאק שעבדה יותר משנה רצוף ללא שום בעיה...
ומאז היו לי עוד שתי מערכות של נובאק שנפלו כמו זבובים...
ממה שדיברתי עם כמה וכמה גולשים כולם תארו את אותה בעיה: ניתוקים במתח למקלט.
כן זה יכול להיפתר ע"י BEC חיצוני או סוללה למקלט.
זה לא ממש נורא רק צריך לדעת לזהות את זה ולתת לזה את הפיתרון המתאים.

בקשר ל"תזה" על הצריכת הזרם של הסרוו...
הסרוו הוא אחד מהפרמטרים היחידיים שלא השתנו במשוואה הזו.
הוא היה עם הנובאק ,והממבה על אותו רכב באותו מסלול. איך זה שפתאום הוא הבעייתי.
ד"א אני מייחס את הבעיה של הבקר לבעיית עמידות מסויימת לחבטות שהרכב סופג במסלול
הסדרות החדשות של נובאק לא מסוגלות לעמוד בכך ונהרסות עקב המכות לא עקב צריכת זרם זו או אחרת.
ד"א לשני הבקרים הנ"ל יציאת BEC של עד 5 אמפר...

לגבי המבצע של קאסל קריאיישנס... אני הזמנתי מנוע 1518 [טרם הגיע]
קח בחשבון שאין אחראיות על המנועים האלו... אבל מצד שני הם לא ממש מתקלקלים.
אחלה מחיר

רן ענבר

את נושא הBEC הבנתי..
את עניין הפניון גם (פחות או יותר :) )

אם אני יקח 1512-1800KV 1.5 Turn Brushless Car Motor כמובן בתנאי שהוא מתאים לפי דעתכם, איזה בקר כדי לקחת??

matanmax
19-10-2010, 11:46:52
בנוסף ל1800 אתה צריך בקר ממבה מונסטר או ממבה מאקס פרו...
אישית לא היתי הולך על הפרו.
אם כבר משהו אז ללכת על בטוח ושיסע כמו שצריך...

shayzakai
19-10-2010, 12:21:26
בנוסף ל1800 אתה צריך בקר ממבה מונסטר או ממבה מאקס פרו...
אישית לא היתי הולך על הפרו.
אם כבר משהו אז ללכת על בטוח ושיסע כמו שצריך...

טוב.. כבר נהיה לי בלאגן.

נראה לי אני ירכוש את הHV Pro 6.5T עם פניון 15T ויחזיק אצבעות שהכל יהיה בסדר.....

אני אולי ירכוש גם את הubec בשביל להימנע מבעיות עם הbec מראש..

תודה רבה לכל העוזרים!

רן ענבר
19-10-2010, 16:12:43
מהקצת ניסיון שיש לי עם המערכת הזו [ובכלל] ההייתי הולך דווקא על ה 7.5...

בהחלט יכול ליהיות שהכול יהיה בסדר ולא יהיו שום בעיות...
אבל סטטיסטית הסיכויים נגדך...

בהצלחה.

רן ענבר

AVIV123
21-10-2010, 13:52:27
מנסיון מומלץ לקנות מנוע ובקר ממבה מונסטר ומנוע 2200KVA הפניון המומלץ הוא 21/23 שיניים
וספור של 54 שיניים
ביצעתי הרבה שידרוגים בסט אפ הזה וכולם רק מרוצים
גם בנסיעות קשות המנוע והבקר לא מתחממים