PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה נעילת רדיו

Asaf197seven
06-04-2003, 08:39:26
דרך ארץ יש לי--לא התכוונתי להעליב אף אחד אבל בכל זאת נראה כי חלק מההערות נשלפו מהמותן--אני מדבר על המקלט--שיש ביינד נכון כולל קליטה--שני המקלטים--מוציאים אור כתום

אני שומע על אחרים שמשתמשים בליפו ורגולטורים או כל מיני רכיבים שלא מוכרים לי--ויש עם זה בעיות לא קטנות--או שאולי אני טועה או הם טועים.......

Asaf197seven
19-10-2010, 13:37:35
שלום לכולם--

היום --יום שלישי 19 באוקטובר הלכתי להטיס בלטרון----ברשותי מערכת רדיו של חברת ספקטרום שבעה ערוצים גרסת טיסנים dx7 עם מקלט ar7000 בזמן ההכנה לטיסה המקלט לא מסתנכרן עם המשדר- - כתוצאה מכך--ביצעתי הליך של "ריביינד" ואז לפני שכיביתי את המקלט--חיברתי את כל הסרבואים החזרה--כולל את תקע הסוללה חזרה במקומו והכל עבד כראוי.
כיביתי את המערכת-על מנת להמשיך בהכנות--וכאשר הפעלתי שוב--אותה הבעיה-חזרתי על אותה הפעולה מקודם --ושוב קורה אותו הדבר!!!!--ראוי מאוד לציין שמעולם לא התנסתי בהפרעות רדיו כלשהן עם מערכת זו ואני מאוד מרוצה ממנה!
ראוי גם לציין שרק בלטרון קורה המקרה הנ"ל- בנוסף לפני חצי שנה בערך הפעלתי את המערכת בלטרון והיו רעידות בהגאים--שזה כמובן אומר= הפרעת רדיואבל באף מקום אחר דבר כזה לא קרה........

השאלה שלי היא האם יש התקן או בסיס קרובים שנועלים תדרים כאלו או דומים או חוסמים שיטות שידות דומות במכוון? או מה יכולה להיות הסיבה למקרים שציינתי?

אשמח לתשובות ענייניות........

eranb
19-10-2010, 14:09:57
הייתי חושב בכיוון של בעיית מתח הזנה-יתכן שהפק סוללות לא תקין או מתאים לדרישות הסרווים,
העובדה שהמקלט איבד ביינדינג מרמזת לכיוון הנ"ל.
דבר נוסף שכדאי לעשות הוא לשנות את זוויות האנטנות והלווין.
מעבר לכך תמיד תיתכן תקלה של המקלט הספציפי....

ערן

Asaf197seven
19-10-2010, 14:34:36
פק הסוללות חדש--2600 מיליאמפר 6 וולט סרוואים של הייטק 6 במספר+סרוו מתקפלים סה"כ 7

לא נראה לי שהבעיה היא בסוללה כי גם קרה אותו הדבר שם עם סוללות אחרות......

guyst
19-10-2010, 14:37:29
בזמן רעידות הסרוואים, יתכן והסלולרי שלך היה ליד המקלט?

MDreamer
19-10-2010, 15:03:01
הייתי חושב בכיוון של בעיית מתח הזנה-יתכן שהפק סוללות לא תקין או מתאים לדרישות הסרווים,
העובדה שהמקלט איבד ביינדינג מרמזת לכיוון הנ"ל.
דבר נוסף שכדאי לעשות הוא לשנות את זוויות האנטנות והלווין.
מעבר לכך תמיד תיתכן תקלה של המקלט הספציפי....

ערן
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif
אמרת שהסרווים רעדו. זאת בטוח לא הפרעת רדיו מהמשדר שלך. אולי סלולרי או מגע רופף או מה שערן כתב מעלי

Asaf197seven
19-10-2010, 16:10:34
זה היה עוד מזמן--אבל הסלולר היה עלי.....לא נראה לי שיש קשר כי אני פרק זמן לא מבוטל נמצא עם אותה המערכת......

יובל בן חיים
19-10-2010, 16:24:12
החלפת טלפון סלולרי לאחרונה? (בלי טיפת ציניות, בחיי :) )

asafh1
19-10-2010, 16:40:24
החלפת טלפון סלולרי לאחרונה? (בלי טיפת ציניות, בחיי :) )

השאלה אם הוא החליף משדר ממשהו שעובד ל DX7 ....
:D

Asaf197seven
19-10-2010, 17:08:19
מה קשור לא הבנתי את השאלה......

leetal
19-10-2010, 19:11:06
צריך להוסיף עוד לווין ועוד לווין ועוד כבל אגירה ועוד... ועכשיו גם צריך לכבות את הסלולרי שלך, אוליי צריך לבקש את כול המטיסים והמבקרים בשטח ההטסה לכבות את הסלולרי שלהם גם? כבר עדיף לחזור ל FM עם רשימת תדרים..

Flying_student
19-10-2010, 19:19:45
מה קשור לא הבנתי את השאלה......

נפלת קורבן לאנשים אומללים שמנסים לרדת על מערכת הרדיו שלך. עזרה לא תקבל מהם, רק קטנוניות... משתמשי FXP שעברו את גיל 18 (כנראה, עובדה שבקשתך לתשובות ענייניות לא עזרה).

אם אתה בטוח שזה קורה רק בשטח הטסה ספציפי, אז הפיתרון פשוט, אל תגיע לשם.

אני ממליץ לך לעשות בדיקת טווח מכל הכיוונים האפשריים ולראות אולי יש לך מיסוך מכיוון ספציפי... כבר ראיתי מקרה שבו המקלט היה קרוב מידי לסוללה ומוסך על ידה.

yosi678
19-10-2010, 22:36:26
לי זה דווקא נשמע שלא ביצעתה בינד נכון.

תרשום את כל שלבי הבינד שעשיתה כולל הוצאה/הכנסה של הבינד פלאג

Asaf197seven
19-10-2010, 23:16:41
fm כבר עבר מהעולם מבחינתי לפחות--כמעט ושתלתי כמה טיסנים שמאוד יקרים לי עם מערכת כזאת..
אבל זו לא פעם ראשונה וזה קרה לי רק שם--ןלפי מה שאני יודע המערכת רדיו שברשותי מאוד אמינה...
אני בטוח שיש שמה משהו--גם טסו שם הרבה כלי טייס באותה השעה--שאני נזכר בזה שוב...
בטוח זה איזשהוא מיכשור שמכוון למנוע ממטיסים להתקרב אליהם--באותו היום הלכתי לכמה מקומות אחרים ולא היה זכר לנעילות.........

מני2000
20-10-2010, 05:15:49
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif
אמרת שהסרווים רעדו. זאת בטוח לא הפרעת רדיו מהמשדר שלך. אולי סלולרי או מגע רופף או מה שערן כתב מעלי

אתם שומעים את עצמכם??? לכבות את הסלולרי להזיז אנטנות לשנות זוויות... בשביל מה הומצא ה2.4? בשביל להיות יותר גרוע???
ידידי היקר כנראה שבלטרון יש הפרעה שמפריעה למערכת הרדיו שלך, לו הייתה לך מערכת רדיו 2.4 חדישה זה לא היה קורה, דברים כאלו קורים רק בספקטרום... לך לכיוון של סנווה או הייטק גם זול וגם טוב.
כל אלו שיקומו עכשיו ויסתרו את דבריי בחירוף נפש עברו כבר להייטק אורורה...
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=28880
וכמובן כולם עברו רק בגלל הטלמטרייה... תשאל אותם למה לא קנו DX8.

אגב בדקת שדיבורית הבלוטות' ברכב הייתה כבוייה?? והרדיו היה מכוון לגלגל"צ אולי?

eranb
20-10-2010, 06:47:22
7 סרווים על סוללה 6V יכול ליהיות גבולי!
מספיק שאחד הסרווים צורך יותר זרם עקב מאמץ יתר ואתה בצרות.
התופעה בה הסרווים "נתקעים" מאפיינת נפילת מתח ריגעית של המקלט(מערכות 2.4
רגישות מאוד לנפילת מתח במקלט!)-קרה לי מקרה דומה עם שלט מחברה שונה ב-FUNCUB עם 6 סרווים ה-BEC לא עמד בעומס,שניתי לBEC
אחר והבעיה ניפתרה (בלי להחליף טלפון נייד,שטח הטסה,מכונית או את אישתי השנייה...)
תנסה להחליף פק מקלט ל-A123 (או LIFE) או ליפו +רגולטור- אני משוכנע כמעט
בוודאות שבעייתך תיפתר!
לגבי שאר התגובות-........

ערן

gush
20-10-2010, 07:42:10
יכול להיות בגלל שאתה מטיס ברנש אז זה קורה לך .......
כדי שתעבור להטיס בננה ושם זה לא יקרה לך

leetal
20-10-2010, 09:01:54
7 סרווים על סוללה 6V יכול ליהיות גבולי!
מספיק שאחד הסרווים צורך יותר זרם עקב מאמץ יתר ואתה בצרות.
התופעה בה הסרווים "נתקעים" מאפיינת נפילת מתח ריגעית של המקלט(מערכות 2.4
רגישות מאוד לנפילת מתח במקלט!)-קרה לי מקרה דומה עם שלט מחברה שונה ב-FUNCUB עם 6 סרווים ה-BEC לא עמד בעומס,שניתי לBEC
אחר והבעיה ניפתרה (בלי להחליף טלפון נייד,שטח הטסה,מכונית או את אישתי השנייה...)
תנסה להחליף פק מקלט ל-A123 (או LIFE) או ליפו +רגולטור- אני משוכנע כמעט
בוודאות שבעייתך תיפתר!
לגבי שאר התגובות-........

ערן

7 סרוואים על סוללה של 2600 זה גבולי? לדעתך 7 סרוואים יכולים להוריד מתח של סוללה כזו למתחת ל 3.5V?
אולי אתה טועה לחשוב שיש לו BEC, אבל לא, יש לו סוללה של 6V בלי BEC כי לא צריך.

מתח נמוך במקרה הזה, זה לא הבעיה..

Asaf197seven
20-10-2010, 09:09:03
אתה צודק יש כאן כמה שדיברו שטויות....

guyst
20-10-2010, 09:12:53
אתם שומעים את עצמכם??? לכבות את הסלולרי להזיז אנטנות לשנות זוויות... בשביל מה הומצא ה2.4? בשביל להיות יותר גרוע???
ידידי היקר כנראה שבלטרון יש הפרעה שמפריעה למערכת הרדיו שלך, לו הייתה לך מערכת רדיו 2.4 חדישה זה לא היה קורה, דברים כאלו קורים רק בספקטרום... לך לכיוון של סנווה או הייטק גם זול וגם טוב.
כל אלו שיקומו עכשיו ויסתרו את דבריי בחירוף נפש עברו כבר להייטק אורורה...
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=28880
וכמובן כולם עברו רק בגלל הטלמטרייה... תשאל אותם למה לא קנו DX8.

אגב בדקת שדיבורית הבלוטות' ברכב הייתה כבוייה?? והרדיו היה מכוון לגלגל"צ אולי?

מניסיון, בשלט לא מסוג ספקטרום, כאשר הסלולרי צילצל ליד המקלט הסרוואים רעדו. אתה מוזמן לבדוק זאת על השלט שלך שאני מניח שהוא לא ספקטרום ובטח הכי טוב בעולם.
לידיעתך לא החלפתי את ה-DX7 באורורה בגלל תקלה או בעייה כלשהיא! הייתי מאוד מרוצה מה-DX7 ולא חוויתי כל בעייה!
לזרוק שטויות לאויר כל אחד יכול. חבל.

Asaf197seven
20-10-2010, 11:14:11
נפלת קורבן לאנשים אומללים שמנסים לרדת על מערכת הרדיו שלך. עזרה לא תקבל מהם, רק קטנוניות... משתמשי FXP שעברו את גיל 18 (כנראה, עובדה שבקשתך לתשובות ענייניות לא עזרה).

אם אתה בטוח שזה קורה רק בשטח הטסה ספציפי, אז הפיתרון פשוט, אל תגיע לשם.

אני ממליץ לך לעשות בדיקת טווח מכל הכיוונים האפשריים ולראות אולי יש לך מיסוך מכיוון ספציפי... כבר ראיתי מקרה שבו המקלט היה קרוב מידי לסוללה ומוסך על ידה.

תאמין לי שאני יודע שכל מי שנתן לי תשובה שקשורה לסלולר או כל מיני שטויות אחרות זו חבורה של דבילים שאין כמעט מושג בטיסנאות או מערכות רדיו או בשניהם...אני כתבתי שאני לא מבין את פשר השאלה שם בציניות--התכוונתי באמת שמי שרשם לי תשובה כזו הוא מפגר עם תעודות....

נועם ג
20-10-2010, 12:45:03
אסף נראה לי שמרוב אנשים שמנסים להרוס את השרשור אתה איבדת את הצפון..

מערכות 2.4 רגישות לטלפונים סלולריים(אם תקרא את הוראות היצרן את תגלה שזה אפילו מוצהר שם)

קורא לא פעם ולא פעמיים שמערכת לא עושה בינד נכון בגלל מכשיר סלולרי בסביבה...

בכל מקרה...קשה לי להאמין שבגלל שהיית בלטרון הייתה לך הפרעת רדיו..
אני הטסתי שם פעם אחת..ואני יודע שמיתקיימות שם הטסות סדירות...
לא נראה לי שההפרעה הייתה כתוצאה מהמקום..

אני יודע שמערכות של ספקטרום אכן רגישות לנפילות מתח(אפילו נפילה רגעית)..
יש להם שיפור שהם עשו..זה קבל כזה שעולה 5 דולר ששומר בתוכו מתח שאמור לפצות ברגע של נפילת מתח...חפש אותו אולי זה מה שיעזור לך

בהצלחה..

leetal
20-10-2010, 14:09:02
אסף נראה לי שמרוב אנשים שמנסים להרוס את השרשור אתה איבדת את הצפון..

מערכות 2.4 רגישות לטלפונים סלולריים(אם תקרא את הוראות היצרן את תגלה שזה אפילו מוצהר שם)

קורא לא פעם ולא פעמיים שמערכת לא עושה בינד נכון בגלל מכשיר סלולרי בסביבה...

בכל מקרה...קשה לי להאמין שבגלל שהיית בלטרון הייתה לך הפרעת רדיו..
אני הטסתי שם פעם אחת..ואני יודע שמיתקיימות שם הטסות סדירות...
לא נראה לי שההפרעה הייתה כתוצאה מהמקום..

אני יודע שמערכות של ספקטרום אכן רגישות לנפילות מתח(אפילו נפילה רגעית)..
יש להם שיפור שהם עשו..זה קבל כזה שעולה 5 דולר ששומר בתוכו מתח שאמור לפצות ברגע של נפילת מתח...חפש אותו אולי זה מה שיעזור לך

בהצלחה..

נועם תעיין שוב במה שכתבתי קודם, אין מצב ש 7 סרוואים יורידו מתח של סוללה 2600mah למתחת 3.5V. אם זה היה המצב מה ההינו עושים בטיסן חשמלי שהמנוע צורך עשרות אמפרים חוץ מהסרוואים(שצורכים עשיריות אמפר בלבד)?

לגבי הפרעות מסלולר, זה מעניין מה שאתה אומר, אתה יכול לתת קישור להוראות יצרן שמצהיר על זה?

guyst
20-10-2010, 14:16:35
כמו שערן כתב, יתכן שה BEC שלו מוגבל לאמפראז' נמוך ואז אם הסרוואים צורכים זרם גבוה יותר, הם לא יגיבו וזה ירגיש כאילו אין רדיו.

איזה סרוואים אלה? דיגיטאלים? איזה BEC זה?
פעם פירסמתי פה דוגמאות לצריכת זרם של סרוואים שונים.

leetal
20-10-2010, 14:35:46
כמו שערן כתב, יתכן שה BEC שלו מוגבל לאמפראז' נמוך ואז אם הסרוואים צורכים זרם גבוה יותר, הם לא יגיבו וזה ירגיש כאילו אין רדיו.

איזה סרוואים אלה? דיגיטאלים? איזה BEC זה?
פעם פירסמתי פה דוגמאות לצריכת זרם של סרוואים שונים.

גיא אין לו BEC בטיסן, זה טיסן דלק.. וגם אם היה לו BEC עדיין עם סוללה גדולה (ואפילו אם הסרוואים יצרכו עשרות אמפרים, לא שזה הגיוני שהסורוואים יצרכו כך) עדיין לא תהיה ירידת מתח כזו גם אם ה BEC מוגבל בזרם אז הוא ישרף, אבל כאמור זה לא המצב.

אם אתם רוצים לעזור לו, תרדו מהשטות של ירידת מתח בגלל הסרוואים, ותנסו להציע רעיונות אחרים, לי אגב אין עוד רעיונות..

יובל בן חיים
20-10-2010, 15:17:06
השאלה שלי נבעה מרצון כן לנסות ולעזור - ישנם מכשירי סלולר מודרניים שמשדרים בהספק מכובד בהחלט ובתחום תדרים קרוב ל-2.4 (WiFi, למשל). היות ואמרת שבעבר זה לא קרה, אני מנסה לחפש מה שונה - למשל, מכשיר סלולרי חדש.
אז אולי זו "שטות", "דביל שלא מבין בטיסנאות או במערכות רדיו או בשניהם" או "מפגר עם תעודות" - אבל אחרי שרואים כטב"מ "מקצועי" מוריד אף, פותח מנוע ונכנס לאדמה בגלל הפרעת רדיו מתא סלולרי תקול, לומדים לחפש הפרעות (RFI) מכל מקור אפשרי - גם אם הוא נראה הזוי.
לא תזיק לך, לעומת זאת, קצת דרך ארץ...

eranb
20-10-2010, 16:14:54
גיא אין לו BEC בטיסן, זה טיסן דלק.. וגם אם היה לו BEC עדיין עם סוללה גדולה (ואפילו אם הסרוואים יצרכו עשרות אמפרים, לא שזה הגיוני שהסורוואים יצרכו כך) עדיין לא תהיה ירידת מתח כזו גם אם ה BEC מוגבל בזרם אז הוא ישרף, אבל כאמור זה לא המצב.

אם אתם רוצים לעזור לו, תרדו מהשטות של ירידת מתח בגלל הסרוואים, ותנסו להציע רעיונות אחרים, לי אגב אין עוד רעיונות..

אף אחד לו כתב לו שיש לו BEC....נתתי דוגמא על מקרה של BEC שלא עמד בעומס.
ותתפלא 6-7 סרווים דיגטלים שעובדים תחת עומס+מאריכים ארוכים (ולא HEAVY DUTY)
מורידים ועוד איך את המתח של המקלט! , שלא לדבר על מצב של גאומטריה שגוייה שגורם לסרוו
לעשות STALL ועקב כך לצרוך זרם בצורה מוגברת.
זה אחת הסיבות שעברו להישתמש בסוללות LIFE וLIPO למקלטים.
זה לא שטויות...חבר מד מתח למקלט ותגלה בעצמך..
סתם לצורך המחשה:
ביום הטסה אחד (4-6 טיסות של 10 דקות) אני טוען כמעט 1000 מ"א בסוללת המקלט של טיסן גדול,
יושבים בו 6 סרווים דיגטליים,ז"א בכל טיסה ישנה צריכה של כמעט 200 מ"א!
מהסיבה הזו אני משתמש בסוללה שבנויה לספק זרם ולהחזיק מתח יציב תחת עומס-סוללת LIFE 6.6V.

eranb
20-10-2010, 16:20:03
נועם תעיין שוב במה שכתבתי קודם, אין מצב ש 7 סרוואים יורידו מתח של סוללה 2600mah למתחת 3.5V. אם זה היה המצב מה ההינו עושים בטיסן חשמלי שהמנוע צורך עשרות אמפרים חוץ מהסרוואים(שצורכים עשיריות אמפר בלבד)?

לגבי הפרעות מסלולר, זה מעניין מה שאתה אומר, אתה יכול לתת קישור להוראות יצרן שמצהיר על זה?

הסרווים לא מקבלים מתח ישיר מהסוללה אלא דרך BEC מובנה בבקר או חיצוני...
מכך נגזר:
מתח ההפעלה של המקלט לא יורד מ-11.1V ל-3.5V

אלא:

מתח ההפעלה של המקלט כן יורד ממתח 5-6V של הבקר/BEC ל-3.5V במקרה
של צריכת זרם חריגה של הסרווים.

אותו חוק תקף על סוללת מקלט בטיסן מנועי שלא מסוגלת להחזיק מתח תחת עומס מוגזם.

leetal
20-10-2010, 17:27:33
אף אחד לו כתב לו שיש לו BEC....נתתי דוגמא על מקרה של BEC שלא עמד בעומס.
ותתפלא 6-7 סרווים דיגטלים שעובדים תחת עומס+מאריכים ארוכים (ולא HEAVY DUTY)
מורידים ועוד איך את המתח של המקלט! , שלא לדבר על מצב של גאומטריה שגוייה שגורם לסרוו
לעשות STALL ועקב כך לצרוך זרם בצורה מוגברת.
זה אחת הסיבות שעברו להישתמש בסוללות LIFE וLIPO למקלטים.
זה לא שטויות...חבר מד מתח למקלט ותגלה בעצמך..
סתם לצורך המחשה:
ביום הטסה אחד (4-6 טיסות של 10 דקות) אני טוען כמעט 1000 מ"א בסוללת המקלט של טיסן גדול,
יושבים בו 6 סרווים דיגטליים,ז"א בכל טיסה ישנה צריכה של כמעט 200 מ"א!
מהסיבה הזו אני משתמש בסוללה שבנויה לספק זרם ולהחזיק מתח יציב תחת עומס-סוללת LIFE 6.6V.
יש לו סוללה של 2600mah(כבר נמאס לי לחזור על זה..) אם אתה מטעין לפי מה שאתה אומר 1000 מ"א אחרי 40 עד 60 דקות, אז אצלו הסוללה צריכה להחזיק מעל שעתיים מבלי שתהיה ירידת מתח...

הסרווים לא מקבלים מתח ישיר מהסוללה אלא דרך BEC מובנה בבקר או חיצוני...
מכך נגזר:
מתח ההפעלה של המקלט לא יורד מ-11.1V ל-3.5V

אלא:

מתח ההפעלה של המקלט כן יורד ממתח 5-6V של הבקר/BEC ל-3.5V במקרה
של צריכת זרם חריגה של הסרווים.

אותו חוק תקף על סוללת מקלט בטיסן מנועי שלא מסוגלת להחזיק מתח תחת עומס מוגזם.
המקלט מקבל את מתח הסוללה במלואה(כשאין BEC, ואצלו אין BEC..), לכן אין מצב שהיתה לו ירידת מתח למתחת ל 3.5V. גם לא עם צריכת זרם מוגזמת מהסרוואים.

erazz
20-10-2010, 17:44:14
האם אנו מדברים על חוק אוהם?
כי במקרה הזה ע"מ לרדת מ6v ל-3.5v ובהנחה שהסוללה ממש ממש גרועה ויש לה עקבה של 0.1 אוהם אז צריכת הזרם צריכה להיות בסביבות ה-25A! זה נראה לי קצת מוגזם.

eranb
20-10-2010, 17:46:18
יש לו סוללה של 2600mah(כבר נמאס לי לחזור על זה..) אם אתה מטעין לפי מה שאתה אומר 1000 מ"א אחרי 40 עד 60 דקות, אז אצלו הסוללה צריכה להחזיק מעל שעתיים מבלי שתהיה ירידת מתח...

המקלט מקבל את מתח הסוללה במלואה(כשאין BEC, ואצלו אין BEC..), לכן אין מצב שהיתה לו ירידת מתח למתחת ל 3.5V. גם לא עם צריכת זרם מוגזמת מהסרוואים.

התייחסתי בתשובתי לסוגייה של הטיסנים החשמליים שהעלת (תקרא את התגובה שכתבת),
סוללה של 2600 מ"א יכולה ליפול במתח!-אין קשר בין הקיבולת לבין יכולת הסוללה לעמוד בעומס.
אני חוזר וטוען שהבעיה אותה העלה הבחור תיתכן מאוד עקב סוללת מקלט.
אני מקווה שהוא ירים את הכפפה ויחליף לפק שונה מבחינת יכולת עמידה בעומסים ונראה
מי צודק בסוגיה..

eranb
20-10-2010, 17:54:02
האם אנו מדברים על חוק אוהם?
כי במקרה הזה ע"מ לרדת מ6v ל-3.5v ובהנחה שהסוללה ממש ממש גרועה ויש לה עקבה של 0.1 אוהם אז צריכת הזרם צריכה להיות בסביבות ה-25A! זה נראה לי קצת מוגזם.

אתה מדבר על תינגודת פנימית של סוללה (CELL IMP.) ואני מתייחס לצריכת זרם של הסרווים..
ברור שככל שהתינגודת הפנימית של התא עולה כך יורדים ביצועיו.

leetal
20-10-2010, 18:09:26
התייחסתי בתשובתי לסוגייה של הטיסנים החשמליים שהעלת (תקרא את התגובה שכתבת),
סוללה של 2600 מ"א יכולה ליפול במתח!-אין קשר בין הקיבולת לבין יכולת הסוללה לעמוד בעומס.
אני חוזר וטוען שהבעיה אותה העלה הבחור תיתכן מאוד עקב סוללת מקלט.
אני מקווה שהוא ירים את הכפפה ויחליף לפק שונה מבחינת יכולת עמידה בעומסים ונראה
מי צודק בסוגיה..

ועוד איך יש קשר בין קיבולת הסוללה לבין היכולת שלה לעמוד בעומס(רמז C והקשר בין ה C להתנגדות הפנימית שלה..).
אתה יכול לחזור ולטעון שהבעיה תתכן מאוד עקב סוללת המקלט ואתה טועה ומטעה. מהמעט שאני יודע הסיכוי שהבעיה נובעת מהסוללה שואף לאפס עד לא קיים..

יובל בן חיים
20-10-2010, 18:28:03
בפוסט השני או השלישי שלו הוא כבר אמר שהסוללה חדשה (למרות שגם סוללה חדשה יכולה להתקלקל).
פק שלmAh 2600 מסוגל, גם כשהוא עלוב ביותר, להיפרק במשהו כמו 15A.
אם ההתנגדות הפנימית של הסוללה היא בסביבות 0.1 אוהם, ניקח בהגזמה התנגדות חוט של 0.1 אוהם והתנגדות מגע (בקונקטור) של 0.05 אוהם - נקבל 0.25 אוהם; מפל מתח של 2.5 וולט ייגרם מצריכה של מעל 10A וכאמור - הנתונים מוגזמים מאד. אגב, את זה אפשר לבדוק בכמה דקות באמצעות מד מתח פשוט.

eranb
20-10-2010, 19:27:00
ועוד איך יש קשר בין קיבולת הסוללה לבין היכולת שלה לעמוד בעומס(רמז C והקשר בין ה C להתנגדות הפנימית שלה..).
אתה יכול לחזור ולטעון שהבעיה תתכן מאוד עקב סוללת המקלט ואתה טועה ומטעה. מהמעט שאני יודע הסיכוי שהבעיה נובעת מהסוללה שואף לאפס עד לא קיים..

ה-C מתייחס לסוללות ליפו עד כמה שאני יודע..
סוללת מקלט של 6V הינה ניקל/מטאל או קדמיום.
כדי שאפסיק להטעות אניח לכם להמשיך את הדיון בשלווה..אני מקווה שלא תמליצו
לבחור לעבור לטלפון קווי במקום הנייד שעושה לו הפרעות נוראיות (או אולי לעבור לחברת סלולר אחרת???)...
בנתיים תקראו עוד כמה "הטעיות" להשכלתכם:

http://www.helifreak.com/archive/index.php/t-199583.html

http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=42523&highlight=rx+battery+pack

תקראו בסבלנות ותגלו כמה דברים חדשים...

leetal
20-10-2010, 20:04:41
ה-C מתייחס לסוללות ליפו עד כמה שאני יודע..
סוללת מקלט של 6V הינה ניקל/מטאל או קדמיום.
כדי שאפסיק להטעות אניח לכם להמשיך את הדיון בשלווה..אני מקווה שלא תמליצו
לבחור לעבור לטלפון קווי במקום הנייד שעושה לו הפרעות נוראיות (או אולי לעבור לחברת סלולר אחרת???)...
בנתיים תקראו עוד כמה "הטעיות" להשכלתכם:

http://www.helifreak.com/archive/index.php/t-199583.html

http://www.flyinggiants.com/forums/showthread.php?t=42523&highlight=rx+battery+pack

תקראו בסבלנות ותגלו כמה דברים חדשים...

ערן אל תקח את זה אישי בסה"כ הדיון ביננו עיניני.

לא קראתי את הדיונים מהקישורים שנתתה מכמה סיבות: זה מפורומים של אנשים כמוני וכמוך, אם הם חושבים הפוך ממני מארז ומיובל בן חיים אז הם כמובן טועים.. וגם אין לי כוח לקרוא שטויות באנגלית בדיונים מיותרים כשאתה סיכמתה את זה בשתי מילים..

ziki
20-10-2010, 22:02:55
1. סוללת 6V 2600MAH יכולה להפיל מתח ללא תלות בכמות הסרוואים אליהם היא מחוברת אלא כתלות בזרם הנצרך ע"י המערכת (מי בכלל מבטיח שהכל תקין שם) ובמצבה הבריאותי.
בדוק שהסוללה שלך ובכלל כל המערכת שלך תקינה על ידי מד מתח תחת עומס של המערכת.
2. טלפונים סלולרים מייצרים הפרעות אבל כאלו שלא מפריעות למערכת הזו, קצב הדגימות גבוה מספיק כדי שלא תרגיש את ההפרעה גם כשהיא מתרחשת באותו התדר כמו ששלט נוסף בסביבתך לא יפריע לך ואל תשכח שהמטיס בד"כ נמצא עם שלט ביד וטלפון בכיס, אם התאוריה הזו היתה נכונה הרי שכמות הריסוקים היתה עצומה.
3. לא ידוע לי על הפרעת רדיו מיוחדת באיזור לטרון, אם אתה חושד בכך הרי שקל לבדוק זאת עם לוגר פשוט של ספקטרום שמתחבר למקלט שלך ונותן לך אינדיקציה מעולה לגבי איכות האות (עולה פחות מ 100 ש"ח ושימושי מאד).
אישית, הוא מורכב אצלי קבוע על המסוק, כשאני מגיע לשטח הטסה לא מוכר אני בודק טווח ועוקב אחרי נתוני הלוגר שנותנים חיווי מעולה לגבי תנאי השטח גם אם פיסית אתה לא חווה הפרעות כמטיס, תתייחס לנתונים כאמדן לסיכון מחושב.
4. כרגיל מלכלכים על ספקטרום מבלי להבין על מה מדברים, אני לא שולל אפשרות שיש ברשותך מקלט לא תקין, זה קורה בכל חברה ומקלט שמאבד ביינדינג באופן קבוע הוא סימן מובהק למקלט תקול (שוב בדוק עם לוגר) אך קח לתשומת לבך שה 7000 נחשב באופן כללי למקלט מעולה ואמין ביותר.
5. ריבוי לווינים הוא יתרון מובהק ובשום אופן לא חיסרון, מי שמבין ב RF יודע זאת, המטרה בשיטה הזו להתגבר על איזורי קליטה מתים ולקבל רצף באיכות האות ללא קשר לאורינטציה של הכלי כלפי המטיס מה שקרוי ריבוי קיטובים.מה שיפה בלוגר של ספקטרום הוא שהוא יודע לנתח את איכות האות עבור כל מקלט שממוקם על הכלי בנפרד ולהציג לך גם את התמונה הכוללת כולל נפילות מתח ונעילות בזמן אמת.