PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת משטחי זנב ב- miniTopsky / נסיון ראשון עם מערכת ואקום

danile80
20-10-2010, 23:15:38
שלום לכולם

אז רגע לפני שאני אוסף את האח הגדול שלו מגיל, התפניתי לטפל קצת ב- mini.
מכיוון שזהו ה- DLG הראשון שלי, אני עדיין לומד לתפוס. וכמובן שבנחיתות מייצב הכיוון וגם מייצב גובה משתפשפים על הקרקע ונזקקים לשיפוצים/שפצורים תמידיים. בנחיתה אחת (דווקא בגישה מאוד יפה), מייצב הגובה נפגע מסלע (נתקע רק במייצב, הטיסן עבר לידו) ונתלש לגמרי. חלק מהתיקונים עשיתי בשדה וחלק בבית. הנקודה היא שהמשטחים לא נראים כשהיו והחלטתי להחליפם.

במקביל כבר זמן מה אני משתעשע ברעיון של ייצור חלקי סנדוויץ מרוכבים עם מערכת וואקום (bagging), אז החלטתי לשלב בין השניים.

ארגנתי מערכת וואקום קטנה בעזרת משאבה 24 וולט ושני ספקי כוח (מסך ומדפסת), שקית אטומה ככל שניתן ויצאתי לדרך.

מייצב הכיוון והגובה (את הליבות) ייצרתי מבלזה 2ממ, חיזוק אורכי בוצע מסיב (tow) קרבון T800 והציפוי יהיה מבד זכוכית 18 גר/מ2. מייצב הכיוון מחוזק בנוסף עם בד זכוכית בשפת ההתקפה שמתחת לבום.

התהליך בקצרה מתואר בתמונות.
בסופו של יום יצאתי עם שני משטחים חזקים יותר משהיו וחסכון כולל של 0.4 גר' לעומת המקוריים. הגימור בעיקר בשפת ההתקפה טעון שיפור, אך סה"כ לא רע בכלל בשביל הפעם הראשונה.

danile80
20-10-2010, 23:21:31
עתה הגיע הזמן לבצע ניתוח לגוף הדאון.

בתמונה הראשונה רואים את המשטחים הישנים.
לאחר העקירה של המשטחים לקחתי את הפושרודים והאנטנה לכיוון הפוד ע"מ לא לפגוע בהם.

אחרי תיקונים מרובים נשארות הרבה שאריות על הבום ודבר ראשון ניקיתי אותן, שיוף הבום מוריד קצת מהאפוקסי החיצוני, אך הדבר לא קריטי לחוזק ורק מוריד עוד כמה חלקי גרמים מהמשקל הכולל.
לאחר העברת ההורן מהגה כיוון הישן לחדש חיברתי את המייצב לבום, בנתיים רק עם כמה טיפות של ציאנו, מחר לאחר חיבור מייצב הגובה אצפה את החיבורים של שניהם בבד זכוכית נוסף.

דני

Gil
20-10-2010, 23:23:53
הי דני

נראה שעשית עבודה יפה.

רק לסבר לך את האוזן, אצלך אמנם ניתק ההגה גובה בנחיתה,
אצלי הוא התעופף בזמן הזריקה, דבר שגרם לדאון להישתל בדשא, ושבר לי את הגוף.
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=27775

danile80
20-10-2010, 23:52:27
אהלן

ראיתי את השבר הזה.
אצלי היה שבר דומה, רק סמוך לאזור חיבור הבום לפוד.
קרה לא בגלל ניתוק אלא בגלל שהתעקשתי להטיס ברוח חזקה, הנחיתה הייתה ממש לא נעימה.

danile80
23-10-2010, 09:00:48
בוקר טוב

בערב השני רציתי מאוד לגמור את הבניה, לכן ממש לא יצא לי לצלם. אבל זה השתלם כי בבוקר הטסתי את הדאון והייתי מאוד מרוצה מההתנהגות ומעמידות המייצבים החדשים, בסופו של דבר לא היה צורך בהזזת מרכז כובד לכאן או לכאן וקיבלנו משטחים חזקים יותר.
רק כמה תמונות נוספות להשלים את התהליך כולו.

דני

eitan-ro
23-10-2010, 10:26:18
יפה... במה הרגשת הבדל בזמן ההטסה?

danile80
23-10-2010, 18:01:59
לא יותר מדי הבדל, סה"כ אין שינוי ממשי.
קצת אולי הרגשה של היגוי יעיל יותר (בגלל הקשיחות)...

eitan-ro
23-10-2010, 21:14:27
ובזריקה?