PDA

צפייה בגרסה מלאה : נתונים תקווה ואכזבה בצידה

gadiro
22-10-2010, 20:05:54
לאחר המתנה של שלושה שבועות, בערך, יצאתי מבאר שבע לדרכי לעבר הצפון הרחוק על מנת לקבל לידי את ה'שפירית' החדשה שנבנתה במיוחד עבורי ע"י הטיסנאי ובונה הטיסנים גדעון דמבו, המכונה בפורום flatspin.

הטיסן, כפי שתראו בתמונות המצורפות, תאווה לעיניים. בנוי לתלפיות. נבנה במיוחד להטסה יבשתית כמו גם מעל פני המים. דקות ספורות של שחרור וסגירת ברגים והטיסן משנה את יייעודו לכאן או לכאן.

עד לכאן התקווה הגדולה

יצאנו לטיסת הבכורה (מבחן) במאגר המים שליד קיבוץ לוטם. לחימום אצבעותיו, הטיס גדעון את ה'קרדינל' הידוע שלו. משהו משהו. המראה מושלמת, טיסה יציבה להפליא, לרבות כמה תרגילי אוירובטיקה בסיסיים ונחיתה חלקה כאשר הטיסן מלטף את פני המים.

הכנו את ה'שפירית', בדקנו את מצב הסוללה, תדלקנו והנענו את המנוע. לא יאומן כי יסופר, כאן נחלנו אכזבה מאין כמוה. המנוע לא עבר בשום אופן מעל סל"ד ביניים, תהיה הפעולה שנעשתה בו, אשר תהיה ותוך כדי כך גם התחמם יתר על המידה.

בבדיקה מקיפה במקום, קבע המומחה שהמיסב האחורי, וכנראה גם הקדמי, פגומים, כתוצאה מכך הם מייצרים חיכוך מוגזם אשר מאמץ מאד את המנוע, מעכב את עליית הסל"ד וגורמים להתחממותו.

כל שנותר לי הוא להצטער עד מאד על החמצת הטיסה שכה ייחלתי לה. לאחר תיקון המנוע והחזרתו לכשירות, אטיס את ה'שפירית', הפעם בגירסה יבשתית ובהזדמנות הקרובה כשרק אוכל, גם הטסה מעל המים. כמובן שאשתף אתכם בחוויותי בהגיע הזמן.

תודה גדעון, על הכל.

tomer_inbar
22-10-2010, 20:21:30
גדי,
מהכרותי עם מר גדעון; אין צל של ספק שעבודתו מקצועית שאין לתאר ובעל סבלנות של פיל (מכאן שם משפחתו - דמבו).
הרבה פרוייקטים עוברים ונשנים עברו אצלו בסדנא, כולם בלא יוצא מן הכלל טסו היטב ממש לפי הספר.
אני מקווה שתקבל בהבנה שלמרות המרחק הארוך שהנך גומא, התחביב הוא מעל הכל.
בהצלחה בטסט פלייט הבא!

תומר.

אליקופטר
22-10-2010, 20:22:35
שאאב"ס,

גדי מי כמוני יודע כמה המתנתה ,לא נורא הכל יסתדר דווקא אילו שעושים בעיות בהתחלה הם הכי טובים בסוף,סתם עוד תרגיל קנאה של מרפי.אני בטוח שתסדר הכל וטטיס את השפירית גם בלי QUK:D

בלאי של מנוע יכול להופיע עם כל טיסן .
אגב זו בסיבה שלא יכולת לבואו אלי (ולא אמרת למה:():confused::rolleyes:? השפירית לא הבלאי של המנוע:)

איהאב
23-10-2010, 18:19:39
תתחדש חבר ..

אני בטוח שתהנה מהטחסן גם בים וגם ביבשה ...
השפירית טיסן מעולה יציב ומהנה ...

הבניה נראית כצפייה ...
הסכימה ממסטלת ..

תתחדש ותהנה חבר ...

مبروك
איהאב

flatspin
23-10-2010, 19:34:28
עד עכשיו אני רואה לנגד עיני את הבעת פניו, ובעיקר עיניו, של גדי. העצב והאכזבה לא יכלו שלא להעיב על השמחה בקבלת ה'שפירית' החדשה.
הבחור חרש את הארץ לאורכה (250 ק"מ לכל כיוון) כשכולו ציפיה דרוכה לרגע ההשקה. לכאורה, הכל היה מושלם ותקין ללא רבב. אלא שהמנוע (O.S .91 ארבע פעימות) שפורק מטיסן אחר והותקן בחדש, הכזיב.
לא עזרו כל תחנונינו ותחינותינו אליו. המנוע עמד בסירובו ולא הסכים בשום פנים, אופן וצורה לתת לנו את מבוקשנו. (בדיעבד מתברר שבכך הציל את עצמו מכליה).
ישנו ביטוי שגור "כל עכבה לטובה". אני מקווה גדי שהמקרה שקרה יהיה מעין קמע לעתיד לבוא וה'שפירית' תדע ימים ארוכים של טיסה, מהיבשה וגם מעל פני המים, כמו חברותיה שקדמו לה, החורשות את שמי הארץ מזה 8 שנים ועד היום.
תתחדש ותהנה

gadiro
24-10-2010, 22:27:08
לא יאומן כי יסופר ! איזה מזל !

לא יכולתי להאמין כשגדעון הודיע לי באופן נחרץ וחד משמעי לאחר בדיקה מקיפה שערך למנוע מכל היבט שהוא, שהסיבה בגללה המנוע אינו מעלה סל"ד ומתחמם היא מיסבים פגומים. ממש לא התקבל על דעתי. הורדתי את המנוע הזה, לשם התקנתו ב'שפירית' החדשה, מטיסן אחר שטס ממש עד הרגע האחרון, ללא כל בעיה נראית לעין. המנוע עצמו חדש באופן יחסי ומיסבים פגומים היו הדבר האחרון שיכולתי להעלות בדעתי.

כשחזרתי לביתי עם הטיסן החדש בזרועותי, הסרתי את המנוע מהטיסן ופירקתי אותו לגורמים. הוצאתי את המיסבים (באמצעות חימום מסיבי בתנור) ומצאתי את שניהם, הקדמי והאחורי הרוסים לגמרי. להפתעתי, המיסבים היו סגורים בטבעות אטימה משני צדדיהם. דבר שאסור שאינו מתקבל על הדעת. היות ולא יכלו לקבל שימון במהלך עבודתם, אין פלא שלא האריכו ימים ונהרסו.

אינני יכול להעלות אפילו בדעתי את גודל הנזק שהיה עשוי להיגרם למנוע אילו היה ממשיך לפעול עד שהמיסבים היו מתפרקים בתוכו וחלקיהם היו חורצים בו כל חלקה טובה. לעיתים המזל משחק לידינו, זה בדיוק היה המקרה הפעם.

לכשאחליף את המיסבים ואתקין את המנוע מחדש, אמשיך ואדווח כיצד המנוע פועל. בוודאי שגם אספר חוויות מהטסת ה'שפירית'.

נ.ב

תומר ואליקופטר היקרים

אני מודה לכם על התמיכה וסמוך ובטוח שבפעם הבאה כשאהיה בשטח השפירית תפרוש כנפיים.

MDreamer
24-10-2010, 23:50:28
כמו שגדעון כתב.. כל עכבה לטובה!
זה טיסן מדהים, שכהייתי בביקור בצפון והחבר'ה הנהדרים משומרת אירחו אותי גדעון נתן לי עליו סיבוב:) זה ממש טיסן תענוג!
אתה חייב לנו תמונות וסרטון מה טסט פלייט עכשיו;) אתה תהנה ממנו