PDA

צפייה בגרסה מלאה : לבנות לבד

zuris
30-10-2010, 21:37:39
היי

מה אני צריך כדאי לבנות טיסן מאפס? אילו חומרים? ציוד? וכד'

תודה
רז

flatspin
30-10-2010, 21:42:54
אם ברצונך ללמוד בניה בדרך הנכונה, עליך להתחבר לבונה טיסנים מיומן, בסביבת מקום מגוריך, וללמוד ממנו את רזי הבניה. בבנית טיסנים רב הנסתר על הגלוי. חבל לך להשקיע מרץ, זמן ואכזבות לאורך הדרך וללמוד מנסיונך, כאשר אתה יכול מלכתחילה לעלות על הדרך ולחסוך הרבה עגמת נפש.

xyber
18-11-2010, 16:36:53
אני מצטרף לשרשור הזה גם :

אני בזמנו רציתי גם לבנות לבד והדבר שחזר כאן זה ללכת ללמוד בקלוב אני מצטרף גם לשאלה כי יהיה לי בעיה ללכת לקלוב התעופה משל שעות מערכת עמוסה וכוונה בנייה בעיקר בשעות הלילה אחרי שקראתי הרבה חשבתי ללכת על P30 הבנתי שזה המחלקה הכי טובה למתחילים הייתי שמח לקבל מידע תרשימים ועוד. (אין לי כוונה לתחרות) אני יודע שזה ידרוש זמן אבל אני מאמין שאני אוכל להגיע לתוצאה אשמח לשמוע פה מידע תודה !

או

לקבל לינקים לטיסני P30 לקנייה מומלציים ולקבל פרימדה מחירים למי שלא מבין :

טוב-טווח מחירים
בינוני - טווח מחירים
יחסית פשוט - טווח מחירים

אני לא יודע אבל אחרי בדיקות קצת ראיתי שמנטרף אנקור עפרוני הם בסדר להתחלה ? בשביל להבין תבסיס ?

taltalx2
18-11-2010, 17:34:25
אני לא יודע אבל אחרי בדיקות קצת ראיתי שמנטרף אנקור עפרוני הם בסדר להתחלה ? בשביל להבין תבסיס ?
אני לא יודע מה זה שמנטרף,אבל עפרוני בכלל לא כמו P-30,אנקור קצת יותר דומה ל P-30.
לפי דעתי,להתחלה כדאי לך לבנות גילשון.

Liav
18-11-2010, 17:41:17
בתור מדריך בקלוב התעופה, ההמלצה שלי היא כזו:
אם מעולם לא עבדת עם בלזה - קודם כל בנה גילשון או שניים.
הם הטיסנים הכי פשוטים, מהירים וקלים לבניה.
ישנם תוכניות שפורסמו ב-eFly - נסה להתשמש במנוע החיפוש של האתר.

אחרי שתהיה קצת משופשף, תוכל לעבור לבניית טיסן חופשי יותר מתקדם.

שים לב, P-30 הוא טיסן מנוע גומי, ולכן תאלץ גם לרכוש גומי מיוחד (שאפשר לקנות או לקבל שאריות משומשות ממטיסי ג-2)
הגומי מחזיק מספר טיסות בודדות, ולכן צריך תמיד להחליף ולהשיג עוד.

טיסן P-30 פשוט לבניה וגם מתאים למתחילים הוא ה"שרקרק".
תוכניות של הטיסן אפשר למצוא בקלוב התעופה, וניתן גם לקנות פרופילים לכנף ולהגה גובה חתוכים בלייזר.

דאון חופשי כדוגמת השמנטף הוא דאון ללא מנוע גומי ולא דורש את התחזוקה בנושא זה.
אך, הדאון הזה הוא פשוט מדי לדעתי.
בתור דאון ראשון למתחילים (ללא מנוע גומי), הייתי ממליץ לך על "אלפא".
גם תוכניות שלו אפשר למצוא בקלוב.

במחירים ובטיסנים קנויים מהסוגים הנ"ל אני לא מתמצא...

מצטרף להמלצה של גדעון - אם תוכל לפחות למצוא מדריך שינחה אותך פעם בכמה זמן, זה עדיף על כך שתבנה לבד לגמרי - כי בטוח תבזבז זמן על טעויות של מתחילים, ומדריך יחסוך לך את כל הכאב ראש.
יש הרבה כללי עבודה שלא מופיעים באף תוכנית - למשל, סדר בניית החלקים של הטיסן.

xyber
18-11-2010, 18:13:34
בגלל שאני לא תחרותי אני לא חייב להתייחס למחלקה מסוימת אני חושב תגידו אתם והתכוונתי לשמנטף כל מקרה להתחיל לבנות גלשונים הבנתי ואתם ממלצים ללכת על קודם קנייה כדי להבין תבסיס ואז להתחיל לבנות ? ואחרי קריאה שנית הבנתי והורדתי את השמנטף מהפרק אין לי רצון לדאונים אני אתחיל לנסות לבנות גם קצת גלשונים ? יש חומר מומלץ ?

Hadar Elkayam
18-11-2010, 18:17:36
אם תקנה משהו אתה לא תבין איך הוא בנוי כנראה, תתחיל מקטן, ותתקדם לאט לאט.
אין דרך אחרת.
יש מועדונים בארץ שפעילים גם בשעות הערב המאוחרות, או מדריכים שישמחו לעזור לך.
מאיפה אתה?

xyber
18-11-2010, 18:21:17
זה יש בשבילי בעיה ללכת למועדון אני מקווה שאצליח לבד אני אתחיל מקטן בניית גלשונים ואני אמשיך עם זה בקצב שלי להגעה לבסוף שאוכל לבנות בעצמי ותהיה לי עזרה מחבר שהיה לו ניסיון בזה לא פה הוא עולה חוזר והוא היה באופן תחרותי והוא מכיר תענף טוב של החופשיים

Liav
29-01-2012, 19:50:24
מייקי, ההודעה הזו נכתבה ב-2010