PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון תור הזמנות BK

ronmen
31-10-2010, 12:07:51
שאלה היפוטתית משהו :D
(אני כרגע עושה טירונות בהזמנות BK )

האם יש לסיני חשיבות למיקום ההזמנה שלך על מוצר שהוא BK כלומר אם חזרו 20 מוצרים למלאי ואתה הייתה המזמין ה- 21, לא זכית?

האם מישהו נתקל בתופעה במוצר שחזר למלאי אבל הוא לא קיבל אותו בגלל שלא היה מספיק או בגלל סיבה אחרת?

Himel
31-10-2010, 12:41:45
לרוב אם למשל יש 21 BK
אז הם יחזירו לפחות 40 .
כי הם רוצים שיהיה להם גם סטוק בצד.

flatspin
31-10-2010, 12:56:24
לא מדויק. לפעמים הביקוש עולה על הכניסות למלאי. מנסיון אישי.
אם אתה נמצא ב-BK תקבל את המוצר שהזמנת בהתאם למקומך בתור. הזמנתי מוצר ב-BK, המתנתי זמן די ממושך להגעתו. בבדיקה התברר שהיו קרוב ל-2000 הזמנות לאותו מוצר ב-BK, המלאי אצל הסיני התחדש ב-700 יח' והן סופקו לממתינים לפי סדר ההזמנה. הייתי קרוב לראש הרשימה ולכן זכיתי באספקה מידית.

valaza
31-10-2010, 13:15:07
לרוב אם למשל יש 21 BK
אז הם יחזירו לפחות 40 .
כי הם רוצים שיהיה להם גם סטוק בצד.

צריך לזכור שהם מזמינים מלאי מהמפעל מראש (אפשרי כשהמוצר עדיין במלאי), אם הביקוש גדל בפתאומיות לא תמיד אפשר להתקשר למפעל ולהגיד "תשמעו חברים תוסיפו לי עוד 1000 יחידות להזמנה", כי: 1. המפעל לא עומד בהספק ויש לו רשימת המתנה משלו 2. קו הייצור של המוצר הנ"ל פתוח לסירוגין\נפתח בהתאם להזמנה בהתראה מראש לצורך גיוס כ"א\הכנות אחרות לייצור.

זכור שייצרנים לא אוהבים לאגור מלאי, אלא לייצר לפי הכמות המוזמנת, אגירת מלאי וניהולו (בהתאם לביקוש\היצע) היא תפקיד הספקים\חנויות. וכשזה נאמר HK לא עושים עבודה מקצועית במיוחד בניהול מלאי, היות ונתח המוצרים שלא במלאי אצלם גבוהה מאוד (כמוב שזהן תלוי למה משווים, אבל בצורה כללית, כמובן שאף מערכת אינה מושלמת)

flatspin
31-10-2010, 13:36:59
אתה תולה בסיני מחדלים שלפי דעתי אינם במקומם. כאשר יוצא מוצר חדש לשוק, וכאשר השוק נוכח לדעת שהמוצר ראוי, מיד יש קפיצה גדולה, ואפילו מאד, בביקוש.
כל רשת שיווק תשמח לספק כל ביקוש. לפעמים קשה עד בלתי אפשרי לחזות מראש את גודל הביקוש למוצר זה או אחר.
באשר לייצור ע"י היצרן, אתה צודק. לשנות קו ייצור ממוצר אחד לאחר, זו לא ענין של מה בכך. לעומת זאת, כמות ממשית מצדיקה את ההסבה.

guyst
31-10-2010, 14:55:10
צריך לשלוח את הסיני לקורס "חקר ביצועים" וניהול רמות המלאי שלו...:p

flatspin
31-10-2010, 17:28:40
כולנו חכמים, כולנו נבונים וכולנו יודעים את התורה.
ובכל זאת הסיני הוא זה שמוכר לכל העולם ולא אנחנו :) :) :)

valaza
31-10-2010, 17:48:38
הלוואי והייתי מדבר על מוצרים מורכבים של חברות ידועות (דוגמא טובה לכך היא הSOLO PRO של NINE EAGLE, שיש לו ביקוש רב גם מחוץ להובי קינג וההיצא של היצרן קבוע)

אני מדבר על ציוד שהם ללא בעיה יכולים להזמין יותר ממנו
לLOW PRICE RC ול RCTIMER יש חוסרים לעתים נדירות (והמוצרים הם אותם מוצרים רק עם מדבקה אחרת)
אז נכון שלHK יש מגוון מוצרים כפול ומכופל מהחנויות הנ"ל וקשה פי כמה וכמה לשמור על מלאי של המגוון הזה, אך כחנות מובילה הייתי מצפה מהם ליותר מהמצב הנוכחי...