PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לבקר

metzik
01-11-2010, 18:08:52
ל E-MAX traxxas מנוע בראשלס
שני סוללות 7.4 ליפו
ראיתי את הבקר הזה
http://cgi.ebay.com/Aeolian-100A-ESC-BEC-Brushless-motor-sensorless-Car-/170551870553?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item27b5af0459
מה אתם אומרים?

matanmax
01-11-2010, 19:03:19
יש לך כבר מנוע?? איזה?
מה התקציב?

הבקר הזה חלש יחסית, מחברה לא מוכרת, לא היתי מתעסק..

metzik
02-11-2010, 07:04:01
קניתי את המכונית מיד שניה ואין פרטים על המנוע
אמרו לי בחנות שצריך להשים בקר 100 אמפר ושתי סוללות 7.2
אני בא מתחום טיסנאות ניטרו ואין לי מושג במכוניות
תודה על העזרה...

valaza
02-11-2010, 07:49:32
להלן אותו הבקר:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8993
מצוייד בגוף קירור שונה במעט (היצרן שם מה שיש במלאי כנראה) ומדבקות שונות.
ספציפית עם הבקר הזה אין לי נסיון, למרות למרות שבעוד כשבוע צריך להגיע אליי הדגם הנ"ל
יש לי את הבקר הקטן יותר מהסדרה ויש לחבר את הגדול יותר מאותו היצרן, שניהם עובדים מצויין, אין תלונות כלל, הבקר שלי מורכב על זחלן ומקבל לעיתים קרובות עומסים גבוהים מדירוגו (30A), ספציפית כאשר מדובר בטיפוס ארוך באיזור מחצית המצערת- התחום בו בקרים עובדים הכי קשה, הבקר מתמודד היטב (כמובן שזה כולל כניסה למוד הגנת חום לעיתים).

רן ענבר
02-11-2010, 08:46:15
אם אתה מתעסק עם אי מאקס
לך על נובאק HV PRO עם מנוע 6.5-7.5...
זה מערכת ישנה יחסית ששלטה בשוק לפני מספר שנים ובתקופה האחרונה איבדה מהפופולריות שלה עקב הופעת מערכות חדישות ומתקדמות יותר וכן עקב תקלה נפוצה ב BEC.
אני מעריך שהחברה כבר תיקנה את התקלה ב BEC ולכן המערכת הזו חוזרת להיות אטרקטיבית עקב מחירה
הנמוך אשר עומד על סדר גודל של 160-170 דולר... ביחס ל 300-330 דולר ויותר למערכות מתחרות.
זה אמנם לא יכול להתחרות במערכות הסיניות אבל בטוח שזה יותר טוב מהן.
אחרי הכול אנחנו מדברים על מאנסטר לא על זחלן.

רן ענבר

valaza
02-11-2010, 10:32:53
זה אמנם לא יכול להתחרות במערכות הסיניות אבל בטוח שזה יותר טוב מהן.
רן ענבר

אני אתעקש כהרגלי
האם יש בידך סימוכין לנ"ל?

רן ענבר
02-11-2010, 11:23:23
אני אתעקש כהרגלי
האם יש בידך סימוכין לנ"ל?

איזה סימוכין אתה מחפש בדיוק מלבד ניסיון...
לדאווני אני כמעט שנתיים קורא כמעט כל יום ברכות נמרצות על כל מיני מערכות...
מכל סוג וארץ מוצא...
מה עוד אתה רוצה בדיוק...
האמות המידה העיקריות שאני משתמש בהם כמדד לחוזקה של מערכת ולעמידותה הינן נתון מספרי זה או אחר
אלא שרידותה על רכב 1/8 חשמלי שמתחרה במסלול...
אם תראה לי משהוא שיוכל להתחרות בביצועים כאלו,להיות במחיר סביר ובעיקר לשרוד אשמח להחכים.
עד אז אני אשאר בעמדתי, ואמליץ על הדברים שאני מאמין בהם.

רן ענבר

matanmax
02-11-2010, 13:38:08
כל בקר יכול להדפק.
ממה שרואים מניסיונם שלי ושל אחרים, הסינים פחות אמינים. ברוב המקרים.
חוץ מזה, בקר סיני נשרף..למי תפנה? שתקנה מאיבי הסיכוי שהמוכר יעזור לך האו אפסי.
שתקנה מהסיני אולי יחליפו אחרי שבאמת יבדקו שהכל באחריות ובלה בלה בלה..
לעומת נובאק, קאסטל, טקין וכו', שיתנו לך שרות הרבה יותר טוב.

בלי לדעת פרטים על המנוע איאפשר לשדך לו בקר לצערי.
לא כל מנוע מתאים לכל בקר. עדיף לך לצלם, לראות לחפש משהו על המנוע כדי שנוכל לעזור לך לשדך לו בקר.

בכל מקרה, אם אתה רציך מנוע ובקר, ואתה אל רוצה להשקיע המון, המערכת NOVAK HV 6.5 תעשה עבודה מעולה, כמו שרן כבר אמר..

pain
02-11-2010, 18:13:26
איזה סימוכין אתה מחפש בדיוק מלבד ניסיון...
לדאווני אני כמעט שנתיים קורא כמעט כל יום ברכות נמרצות על כל מיני מערכות...
מכל סוג וארץ מוצא...
מה עוד אתה רוצה בדיוק...
האמות המידה העיקריות שאני משתמש בהם כמדד לחוזקה של מערכת ולעמידותה הינן נתון מספרי זה או אחר
אלא שרידותה על רכב 1/8 חשמלי שמתחרה במסלול...
אם תראה לי משהוא שיוכל להתחרות בביצועים כאלו,להיות במחיר סביר ובעיקר לשרוד אשמח להחכים.
עד אז אני אשאר בעמדתי, ואמליץ על הדברים שאני מאמין בהם.

רן ענבר

אותו דבר אמרת על הנובק המהוללת שלך שלא לדבר על המנטרה "אבא ואמא" ואם אני לא טועה החלפת אותה???
אין מה לעשות אני מדבר על סמך נסיון ואומר, רוב המערכות הסיניות אמינות וזולות יותר מכל המותגים הנוצצים שעולים פי 3 ויותר.
הייתה לי על סאבאג' פלוקס טורניגי 150 אמפר שהתקנתי לפני שנתיים והמערכת עדיין בועטת ,כנל לגבי הסבה של טראגי עם מערכת XRUN 80 אמפר שהותקנה ועובדת כבר שנה...
לגבי אופי או הרגשה ,זה כבר אינדיבידואלי ולדעתי תלוי מאוד בכיול .
ודרך אגב יש המון מערכות XRUN 80 אמפר על מסלולים והן קוטפות תוצאות מעולות כדאי שתבדוק קצת בפורומים בחול.
אני מסיע כרגע טקין וממבה על המכוניות שלי בגלל השירות שזה כבר סיפור אחר,לא בגלל האמינות.

metzik
02-11-2010, 22:56:56
זה המנוע לא רשום עליו כלום

valaza
03-11-2010, 08:34:21
אולי מתחת לHEATSINK יהיה רשום
בכל מקרה המנוע לא רלוונטי כרגע, 99% מהבקרים ידעו לעבוד עם 99% מהמנועים (בלי להיכנס למערכות SENSORED), וכאשר אתה משתמש בבקר OVERSIZED (מדורג מעל כל\רוב המנועים באותו גודל) זה באמת לא משנה איזה מנוע מחובר אליו, וכמה עומס עובר דרכו (חשוב לוודא כמובן שהמנוע לא מתחמם)

matanmax
03-11-2010, 10:50:45
לא אור להיות כתוב מתחת לצעלות קרור, אולי מתחת לחוטים, אבל בדר"כ זה מדבקה שיורדת מהר מאוד.
אם אני רואה נכון, זה אחד המנועים של פיגולו או אאיך שלא רושמי את החברה הזאת..מנועים מצוינים, הבעיה שיש להם המון מנועים ככה שדיי מסובך לדעת איזה....

אם אתה כלכך רוצה משהו זול וסיני.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10370

אם אתה רוצה משהו איכותי עם תמיכה ויופי
תחפש Mamba monster.
העלות גבוהה בהרבה.