PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מסקנות מאליפות ישראל F5J או איך התפנה לו המקום הראשון

gillb
01-11-2010, 21:33:49
מסקנות מאליפות ישראל F5J או איף נתפנה לו המקום הראשון (-:

ביום שבת האחרון השתתפתי לראשונה בתחרות. התחרות הייתה "אליפות ישראל בקטגוריה F5J". לצערי (כפי שאף ציינתי בפוסט אחר) נאלצתי לפרוש כבר אחרי הסיבוב הראשון, בשל תקלה במערכת ההנעה. אני חייב לציין, שהאכזבה הייתה גדולה. כל כך חיכיתי לתחרות. מה עוד, שהסיבוב הראשון היה די מוצלח. זמן שהיה טוב (9:37), נחיתה בזמן ללא בונוס על נחיתת דיוק (אך, כאמור, גם ללא עונש). השתתפתי בתחרות עם ה"רפיד" של חברת "רייכרד" זה הדאון: http://www.reichard.cz/en/models/electric-gliders/rapid/

להלן סיפור המעשה:

1. לפני תחילת הסיבוב השני וכשהתייצבתי לעמדת המראה פתחתי את המנוע לבדיקה והבחנתי שבמצערת מלאה המנוע בקושי נפתח.

2. החשד הראשון הופנה כמובן אל הסוללה (למרות שהגעתי עם חמש!! סוללות מלאות). החלפתי סוללה אולם ללא הצלחה. מנהל התחרות והשופט הראשי הבחין בתקלה ואפשר לי לנסות ולהתגבר עליה (תודה ליהודה פניג'ל). מהר מאוד הבחנתי כי לא אוכל להתגבר על התקלה בעמדה והודעתי על פרישה מהסיבוב.

3. חזרתי לעמדה שלי ניסיתי לבצע מספר בדיקות שטח בסיסיות (ניתוק וחיבור, בדיקת מגעים וכו...) אולם ללא הצלחה ונאלצתי לפרוש מהתחרות.

4. חזרתי הביתה ובבדיקות התקחה לא נעלמה. המנוע לא עבד כפי שעבד לפני התחרות. הפעם חשד הופנה אל המנוע עצמו , ניראה היה כאילו אחת הפאזות התנקתה. מבחינתי מדובר היה באכזבה גדולה מאחר ומדובר במנוע איכותי ויחסית (ל"סיני") די יקר (ברוב האתרים הוא עולה מעל 100$). כבר התחלתי לחפש מנועים חדשים. לנוחיותכם להלן קישור למנוע http://www.puffinmodels.com/product.php?prod=1565

5. למחרת היום התקשרתי לד"ר (הידוע פחות בשמו האמיתי חן גרין) וקבענו להיפגש בערב כדי לבדוק ביסודיות את כל המערכת אולי, אחד הרכיבים האחרים הוא הגורם לבעיה. בבדיקה התברר שהבעיה אינה במנוע אלא בבקר. אומנם לא אכזבה אבל עדיין מדובר בבקר טורניגי די אמין שלא נהג להתחמם ועד היום לא עשה בעיות מיוחדות, פשוט מזל רע ותזמון עוד יותר גרוע. זה הבקר http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2166

6. אומנם לא ברור מה גרם לתקלה בבקר סה"כ הכל עבד רגיל חוץ מהמנוע שלא נפתח מעבר ל1/4 מצערת וגם זה בקושי. גם שאר הרכיבים עשו ועדיין עושים רושם תקין . נבצע בימים הקרובים בדיקת עומס של הרכיבים כדי לבדוק אולי מעגל ה BEC נשרף בשל עומס יתר (דבר שלא ניראה סביר על פניו)
סרוואים: http://www.hitecrcd.com/products/servos/analog/micro-mini/hs-82mg.html

מקלט: http://2.4gigahertz.com/receivers/futl7627b.jpg

to make a long story, short הבקר כבר בדרכו חזרה לסיני, בינתיים יחובר בקר חלופי (תודה לחן גרין) ואני כבר מתכונן לתחרות הבאה בשבת ה 27 לנובמבר, ארבעה שבועות מהיום.

לא מדובר בתקלה שיכולתי לצפות אותה, הגעתי מוכן תחרות, סוללות טעונות, כלי העבודה הדרושים וכו...
כמובן, שאם הייתי מגיע עם עוד דאון נוסף לא הייתי חייב לפרוש. יש לי עוד דאון, אומנם לא כלכך מתאים לתחרות אבל יכול להוות תחליף. אין לי כוונה בשלב זה לרכוש דאון זהה נוסף.

שאלות, הבהרות, הערות והארות ייתקבלו בברכה
בברכה ומחכה כבר לתחרות הבאה
גיל ברקאי, צורן

Boogle
01-11-2010, 22:40:19
וואי וואי חכה שדניאל יגיע :)

SHIT HAPPENS, תקלות יכולות לקרות לכל אחד מאיתנו. בהצלחה בסיבוב הבא .

מסקנה שאני יכול להסיק למקרה הנ"ל היא דווקא לנצל את עלותו הזולה של הציוד הסיני ולהחזיק בארגז סט אפ שלם ולא רק סוללות. הרי יש לך פרופ ספייר אז למה לא להחזיק בקר ספייר? (אני הייתי מחזיק גם מנוע וסרוו) תמיד יש כמה דקות (או לוותר על סיבוב) לבצע החלפה מהירה בשטח.

gillb
02-11-2010, 05:52:59
וואי וואי חכה שדניאל יגיע :)

SHIT HAPPENS, תקלות יכולות לקרות לכל אחד מאיתנו. בהצלחה בסיבוב הבא .

מסקנה שאני יכול להסיק למקרה הנ"ל היא דווקא לנצל את עלותו הזולה של הציוד הסיני ולהחזיק בארגז סט אפ שלם ולא רק סוללות. הרי יש לך פרופ ספייר אז למה לא להחזיק בקר ספייר? (אני הייתי מחזיק גם מנוע וסרוו) תמיד יש כמה דקות (או לוותר על סיבוב) לבצע החלפה מהירה בשטח.

בוגל באופן עקרוני אתה צודק

בדרך כלל יש סיבוב אחד, שאפשר לוותר עליו. במקרה הספציפי הצבעננו לפני התחרות על קיומם של ארבעה סיבובים ולא חמישה (ההסכמה שלי נבעה מחוסר ניסיון כמובן למרות)

אינני יודע אם לשאר המשתתפים יש אכן ציוד להחלפה בשטח (אני אישית פחות אוהב להתעסק עם זה בשטח) אבל לחלקם יש דאונים נוספים. אבל להחזיק בקר וסרוו נוספים זה בהחלט רעיון טוב

d3kid
06-11-2010, 16:30:37
אני יכול לתת לך טיפ מניסיוני האישי הרב בתחרויות בארץ ובחול (אומנם במחלקת F3A אבל זה סימולרי).

אני מת על הסיני קונה בכמויות ממנו ואני חושב שהוא עשה שרות נהדר לתחביב שלנו ומציע לתת לו להדליק משואה ביום העצמאות

אבל לשם בקר סיני ב F3A התחרותי שלי להוציא אלפי שקלים בניסיעות לחול ואימונים ובסוף לקבל תקלה שכפי שאמרת הי בסיגנון של בקרת איכות בתחרות זה מעצבן ולא קביל

ההמלצה שלי :

בציוד הלא מיקצועי- לא תחרותי שלך תמשיך להשתמש במה שבא לך ואני ממליץ על הסיני בחום

בציוד התחרותי - בבקשה תקנה את הכי טוב שיש (במיגבלות התקציב שלך כמובן) ברגע שאתה מיתחרה אתה רוצה שיהיה לך את הכי טוב זה משפיע בכל הרמות אתה מכבד אתהציוד שלך יותר אתה מטיס ברוגע ומאמין בציוד שלך אתה מקבל ביצועים יותר טובים ובתכלס יש סיבה שהמטיסים הטובים מטיסים עם הציוד הטוב -כי הוא טוב ונכון יקר אבל אתה כבר מבין שזול זה הכי יקר

אני מאחל לך להמשיך להתחרות והכי חשוב להנות ושהציוד שלך ימשיך לעבוד טוב

אוהד זרקו

eitan-ro
06-11-2010, 16:52:53
אני יכול לתת לך טיפ מניסיוני האישי הרב בתחרויות בארץ ובחול (אומנם במחלקת F3A אבל זה סימולרי).

אני מת על הסיני קונה בכמויות ממנו ואני חושב שהוא עשה שרות נהדר לתחביב שלנו ומציע לתת לו להדליק משואה ביום העצמאות

אבל לשם בקר סיני ב F3A התחרותי שלי להוציא אלפי שקלים בניסיעות לחול ואימונים ובסוף לקבל תקלה שכפי שאמרת הי בסיגנון של בקרת איכות בתחרות זה מעצבן ולא קביל

ההמלצה שלי :

בציוד הלא מיקצועי- לא תחרותי שלך תמשיך להשתמש במה שבא לך ואני ממליץ על הסיני בחום

בציוד התחרותי - בבקשה תקנה את הכי טוב שיש (במיגבלות התקציב שלך כמובן) ברגע שאתה מיתחרה אתה רוצה שיהיה לך את הכי טוב זה משפיע בכל הרמות אתה מכבד אתהציוד שלך יותר אתה מטיס ברוגע ומאמין בציוד שלך אתה מקבל ביצועים יותר טובים ובתכלס יש סיבה שהמטיסים הטובים מטיסים עם הציוד הטוב -כי הוא טוב ונכון יקר אבל אתה כבר מבין שזול זה הכי יקר

אני מאחל לך להמשיך להתחרות והכי חשוב להנות ושהציוד שלך ימשיך לעבוד טוב

אוהד זרקו

אי אפשר לנסח את זה יותר טוב!
רק כשמתחילים להתמקצע באמת מבינים כמה חשוב ציוד איכותי (שגם יקר לצערי) ולא ציוד סיני שאי אפשר לסמוך אליו.
איתן.

roydor
06-11-2010, 18:42:44
+1

תמיד כשאני מספר לאנשים שיש לי סרוואים ב-30$ ב-DLG במקום סרוואים ב-3$ מסתכלים עלי כאילו אני פרייר שנפל מהשמיים, מה שאנשים לא תמיד מבינים זה שבשביל אמינות ואיכות צריך לשלם.
הציוד של הסיני באמת טוב לטיסן ממוצע, לטיסן תחרותי HIGH END הציוד הסיני לא מספיק טוב, לא מספיק מדויק ולא מספיק אמין.
מחיר תקלה בהטסה הוא נמוך, מקסימום מטיסים טיסן אחר, במקרה הגרוע מטפסים יותר לאט, פחות גבוה. בתחרות צריך הכי מהר, הכי חזק, הכי מדויק.
כששניים טסים בתנאים זהים, עם טיסנים זהים, צריך שכל הטיסן "ינגן" באופן מושלם על מנת להוציא ממנו את המקסימום. במצב זה מקבלים עוד 10% בביצועים והרבה שקט שעוזר להתרכז במה שחשוב באמת, בהטסה.

Boaz Barnea
11-11-2010, 15:05:52
כפי שכתבו כאן ציוד איכותי לדאון תחרותי יגיע בקלות למאות דולרים ולמהדרין מאות יורו למערכת הנעה
משובחת.
מאחר וענף ה-F5J הינו תחום ללא מיגבלות הן לגבי מערכות ההנעה והן לגבי הדאונים עצמם
לא פעם ניתקל במוצרים מוגמרים המחכים לשריקת הפתיחה כשעלותם כמה אלפי דולרים/יורו
והכל לפי עומק כיסו ורצונו/אופיו של המתחרה.

אנקדוטה! לפני איזה זמן בפורום הנכבד הזה נפתח לו שירשור לגבי מערכות הנעה לדאון מסויים.
כאשר הצעתי מה שהצעתי (וזה היה יקר יחסית )די קיבלתי על הראש:D

לכן בבואנו לתחרות כאן בארץ הקויידש יש לקחת בחשבון שישנם כאלו שכבר עברו את שעברת ועל כך הצטערתי לשמוע, הצעד הבא הוא פשוט להתייעץ בעת התקנת כלי תחרותי שכזה
ואפילו אם ישמש אותך ברוב ימות השנה להטסה רגועה ומהנה ולא תמצא את רוב יכולותיו כל שבת

אכן אין מאכזב יותר מציוד שברגע האמת החליט לו שזה לא היום שלו (ואפילו אם זה "סיזל")
אך לידיעתך גם ציוד מאד יקר לפעמים מתייאש ברגע האמת ואפילו פה בארץ!

נקווה לראותך בתחרות הבאה ושיהיה בהצלחה

רק בשמחות

gillb
12-11-2010, 10:25:53
תודה לכל העונים. לענין הציוד אני כמובן מסכים. אני משתדל לרכוש עבור הטיסנים היותר יקרים ציוד איכותי יותר.