PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מנוע חשמלי TURNIGY- מהיא הבעיה?

yosiri
02-11-2010, 22:02:53
בטיסן ההוריקן סקיל שבניתי התקנתי את המנוע
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2112
ובקר -
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=2168

בטיסה הראשונה בנחיתה נגרם לטיסן נזק קל והמנוע קיבל איזה מכה, בבדיקה ויזואלית זה נראה תקין והציר
הסתובב באופן חלק.

התופעה: בהרצת המנוע המורכב בתוך הטיסן, לאחר כדקה בסל"ד מקסימלי, השמיע המנוע מעין ציוצים מוזרים וירידה בסל"ד, כשהורדתי את המצערת לאפס המנוע לא נעצר מיד אלה לאחר כ 5 שניות ויותר לא עבד, כאשר הבקר משמיע צפצופים קצובים (ביפ ביפ ביפ) והמנוע היה חם מאד.

המנוע פורק והורכב על מתקן חיצוני עם בודק זרם, הפעם המנוע עבד לכאורה באפן תקין בזרם צריכה של 18 אמפר בסל"ד מקסימלי למשך 5 דקות ברציפות, המנוע היה חם מאד (אי אפשר היה לגעת בו).

השאלה: האם משהו נתקל בתופעה הזאת?
האם התחממות כזאת של המנוע זה דבר נורמלי?

umbo
03-11-2010, 05:32:48
במבט חוזר על נתוני המנוע אסור לו לעבור בשימוש רגיל 12A ובשימוש רגעי 14 אמפר. עברת את נתונים אילו ובנוסף אין למנוע מספיק איורור - מזל שהמנוע לא נשרף.
אתה צריך :
1 - להקטין את הפרופ' או להחליף לפרופ' עם שני להבים באותו קוטר, כדי להוריד את צריכת הזרם .
2 - להחליף למנוע עם הספק גדול יותר (וגם כבד יותר, שזה יתרון בטיסן הזה).
3 - בכל מקרה להחליף בקר, שנמצא על הגבול העליון של ההספק שלו. גם כך זה בקר סיני שלא בטוח שעומד בנתוני היצרן הרשומים.

Flying_student
03-11-2010, 07:23:17
יש לי את המנוע הזה מותקן על בננה מבחוץ, אני גם התעלמתי מהמגבלה הזו אבל לא לאורך כל הטיסה, רק לרגעים קצרים, הוא יורד חם אבל חם מאוד (ניתן לגעת במנוע לשנייה).

בלי קשר, המלצה שלי היא תמיד לקחת בקר שהוא 20% מעל צריכת האמפר המכסימלית, כדי שגם הוא יתחמם פחות ולא יתרום חום למערכת.

בהצלחה

Yotflow
03-11-2010, 07:27:20
אמרת שהטיסן קיבל מכה. ולאחר מכן החלו התופעות המוזרות. או שגם לפני הנחיתה הקשה התופעות היו?
אני בכלל חושב שאחד המייסבים במנוע שבק חיים ולכן הציוצים.
קרה לי אותו מקרה בנחיתה קשה ומכה על הפרופ הלך מייסב במנוע עם אותן התופעות שאתה מתאר...(מדובר כמובן על חשמלי)

MDreamer
03-11-2010, 09:12:30
עף/זז לך מגנט במנוע. בדוק זאת. הצפצופים שאתה שומע הם לא מהבקר אלא מהמנוע.