PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! עזרה בבנייה

Geostant
03-11-2010, 12:29:30
קיבלתי היום את ה-AXN FLOATER שהזמנתי מזמן ונתקלתי ב-2 בעיות בעת הבנייה :
1. חיבור הסרוואים - בצד של הכנף העניין לא בעייתי כלל, אבל בצד של הסרוו עצמו אני לא ממש מוצא דרך להכניס את החלק שתופס את המוט אל הסרוו עצמו

2. החיבור של ה-ESC לבטרייה גם די בעייתי לי, לבטריה יש 2 חיבורים זכריים ובבטרייה שהגיעה עם הטיסן (חלק מקיט ולא התאמה שלי) יש זכר אחד ונקבה אחת, למרות שגם הנקבה לא מתאימה ממש לזכר.

הצעות ?
*** זה טיסן ראשון שלי

תודה

valaza
03-11-2010, 12:54:45
אני חושב שתמונות יעזרו,
לא הצלחתי להבין את הבעיות מהתיאור שלך...

adibenbasat
03-11-2010, 13:53:32
גם אני לא מבין בכלל מה הבעיות שיש לך, יותר פירוט ותמונות ונעזור לך, כרגע זה מאוד לא ברור..

arkadd
03-11-2010, 18:22:51
האם חברתה את ה-horn לסרוו? בדרך כלל ה-PushRod לא נכנס ל-horn וצריך קצת לקדוח בו כדי להרכיב את החור.

כדי שלפחות תרשום את הדגמים של הבקר/סוללה. והכי טוב שתעלה תמונות

Geostant
03-11-2010, 18:28:05
אוקי,

שאלות בנושא הסרוואים

1. איך אני מקבע את הסרוו שלא יזוז ?
2. האם צריך לקצר את המוט המוליך ככה שלא יתקע בקלקר ?
3. האם צריך לסבוב את המיקום של גלגל השיניים הפנימי לזווית מסויימת ואז לחבר את השן שמושכת את מוט הברזל הכסוף ? (מקווה שהשאלה מובנת)

http://img232.imageshack.us/img232/669/img0200da.jpg

שאלה בנושא בטרייה ו-ESC

החיבור של ה-ESC הם 2 פינים ב-90 מעלות אחד מהשני (אפשר לראות בתמונה)
לעומת זאת החיבור של הבטרייה הם עגולים כאשר אחד זכר ואחד נקבה

איך בדיוק מתאימים בניהם מבלי לחתוך או להרוס ?
(מעבר לעובדה שאני מפחד שה-LIPO תתפוצץ לי :-))

http://img230.imageshack.us/img230/8932/img0201bw.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/1992/img0202.jpg

תודה מראש
יניב

valaza
03-11-2010, 19:59:20
בנוגע לסרוו-
הזוית בין הזרוע של הסרוו לפושרוד (מוט ההיגוי) צריכה להיות 90 מעלות כאשר משטח ההיגוי במצב ניטרלי (זה מדבר גם על כיוון זרוע הסרוו וגם על אורך הפושרוד), מעבר לזה תחתוך את הפושרוד כמה שצריך

בנוגע לקונקטור- הקונקטור על הבקר נקרא DIN, צריך להלחים קונקטור מאותו סוג לסוללה (או להיפך להלחים לבקר את הסוג של הסוללה). את הקונקטורים אתה יכול להשיג בחנויות הטיסנים או לבקש מחברי הפורום הנדיבים (לי יש את 2 סוגי הקונקטורים אם תרצה- אני מהקריות), באותה עת כשאתה משיג לך קונקטור (בין אם בחנות או מחברי הפורום) אתה יכול לבקש עזרה בהלחמה.

valaza
03-11-2010, 20:01:52
ודבר נוסף-
היות וזהו הטיסן הראשון שלך אני ממליץ שתתחיל לחפש מדריך, שיעזור לך לא רק ללמוד להטיס אלא גם את רזי ההרכבה של הטיסן (כמו הדברים ששאלת כאן), וכמובן יבדוק את כשירות הטיסן לטיסה לפני שהוא עולה לאוויר.

אייל שפירא
03-11-2010, 21:17:33
וואו וואו וואו!!!
איזה סלט!

1. לפני שאתה מדביק את הסרוואים צריך להביא אותם למצב האמצע (הנייטרלי) שלהם. אתה צריך לחבר אותם למקלט, להדליק את השלט ולחבר את המקלט לסוללה כדי לוודא שהם עובדים ושהם בנקודת האמצע.
אין לך עדיין איך לחבר את הבקר לסוללה ולכן אין לך איך לעשות את זה אז פשוט תמתין.
אחרי שתכוון את הסרוו למצב הניטראלי רק אז תחבר אליו את ה"שן" הלבנה שנקרת גם ראש סרוו או זרוע סרוו, במצב של 90 מעלות אליו.
שים סלוטייפ מסביב לגוף הסרוו ובתחתית שים טיפה של דבק חם ואז תשחיל אותו למקום, זה יחזיק אותו מצויין.

אל תיגע במוטות הכסופים. אל תחתוך, אל תעקם ואל תאלתר איתם. הם בדיוק כמו שצריך.
מצד שני הבליטה הקטנה של הקלקר ממש מאחורי הסרוו - אותה אתה יכול לחתוך אם היא מפריעה לתנועה שלהם.

2. כפי שנאמר לך - תמצא מישהו שיעזור לך בהלחמה של הקונקטורים. אם יש לך עוד סוללות ובקרים מומלץ לשים לכולם את אותו סוג הקונקטור, ולוודא שגם על המטען יש לך את הקונקטור הזה.

3. תמצא מדריך.
אתה צריך עזרה בהרבה הרבה דברים, יש לך שלט משוכלל ויש לך טיסן מצויין ויש לך סוללות שאני מנחש שעדיין לא טענת. יש הרבה דברים שצריך לעשות בפעם הראשונה עם טיסן ויש הרבה דברים שצריך ללמוד לעשות עם המטען והסוללה, ויש הרבה דברים שכדאי שמישהו יהיה איתך ולא שתעשה על דעת עצמך ואז תחזור לשאול למה הם נשרפו לך.

וחוץ מהאלקטרוניקה יש לך פה מדריך מצולם לרוב תהליך ההרכבה והבניה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=23437

wind556
03-11-2010, 21:21:32
אחת הבעייות של הסברים מהסוג הזה היא שכל מי שמבין ההסבר נראה לו הגיוני ופשוט, לעומת זאת בשביל מתחיל טרי זה סינית היישר מהסיני שלנו
תאמץ את ההצעה היחידה שתעזור לך: מצא לך מדריך.

Geostant
03-11-2010, 22:27:56
כל הרעיון זה ללמוד לבד אצלי :)
אני באמת מודה לכולכם על העצות וההסברים

משהוא פנוי להובלה באזור עמק חפר ?
כפי שהבנתי (מרוב שגיאות שלי והתלהבות כמובן לעלות לאוויר), אני זקוק גם למדריך וגם לחיבורים

תכלס כבר כל הסרוואים וה-ESC מורכבים...
כנראה שיהיה צורך לפרק :)

Geostant
04-11-2010, 18:20:32
שאלה נוספת...
איך מבצעים את ה-BINDING עם השלט של TURNIGY 9X וה-RECEIVER שמגיע איתו ?
(אין הוראות :-()

תודה