PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה למומחי פרופים

danoneyal
11-11-2010, 16:52:28
האם משהוא יודע האם הפרופים הבאים מתאים למנועים חשמליים ?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8060#

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7169#

adibenbasat
11-11-2010, 17:32:08
הראשון לא השני כן.

umbo
12-11-2010, 07:37:26
אין פרופ' שלא מתאים למנוע חשמלי (בהסתיגות, שיש כאילו שלא כדאי להשתמש בהם, כי הם כבדים וגורמים למנוע להגיב לאט לשינויי סל"ד).
הסימון E על גבי פרופ' מציין שהוא לא מתאים למנוע בוכנה בגלל מבנה עדין מידי.
הסימון SF מציין שהפרופ' מתאיo לטיסנים חשמליים איטיים (slow flyer)

adibenbasat
12-11-2010, 17:22:41
[QUOTE=umbo;208415]אין פרופ' שלא מתאים למנוע חשמלי (בהסתיגות, שיש כאילו שלא כדאי להשתמש בהם, כי הם כבדים וגורמים למנוע להגיב לאט לשינויי סל"ד).
אז מה ההבדל?! גם מקל של ארטיק מתאים למנוע חשמלי (בהסתיגות, יש ארטיקים שלא מייצרים מספיק דחף:rolleyes:), אפשר לחבר למנוע כול דבר:o, הפרופ הראשון כבד מדי ומותאם למנוע בוכנה! כלומר לפרמטרים שונים לגמרי! e הכוונה ל-electric ,הפרופים למנועים חשמליים קלים בהרבה ומותאמים לrpm הרבה יותר גבוהה ופחות כוח, כך שיש הבדלים בין פרופ למנוע בוכנה ופרופ למנוע חשמלי, אם יש לך מנוע חשמלי- אל תשתמש בפרופ הזה הוא עלול לשרוף לך את המנוע.

master_bebe
12-11-2010, 21:16:08
הסיבה היחידה לשרוף מנוע זה בגלל שיעבור בו זרם גבוה מידי מזה שיועד לו. מה שמשפיע על זה הוא העומס שאתה מפעיל עליו, כלומר קוטר ופסיעה של הפרופ. לא אם הפרופ מיועד לדלק או חשמלי. זה כבר משפיע על המומנט אינרציה שלו - קשור לתאוצה זויתית (שינויי סל"ד)...

adibenbasat
12-11-2010, 21:29:16
נו באמת..קוטר, פסיעה -בוודאי...במקרה הזה - גם משקל (מאוד מהווה עומס), הפרופ הזה כבד ולא רצוי לשים אותו על מנוע חשמלי, אני לא מבין את ההערה שלך- אני לא דיברתי על פסיעה וקוטר- אלו גורמים המהווים עומס והם ברורים לחלוטין, תגיד לי גיא- אין דבר כזה פרופ למנוע חשמלי? כול פרופ אפשר לשים על מנוע בוכנה?

Boogle
13-11-2010, 00:53:46
אדי , ההשתלחות שלך מיותרת לחלוטין ואף לא ברור לי הכעס שלך.

פרופ חשמלי אסור לשים על מנוע בוכנה
פרופ של מנוע בוכנה אפשר לשים חופשי על מנוע חשמלי בהנתן וידוא אי חריגה בהספק המותר למנוע.
נ-ק-ו-ד-ה!

למה? כי פרופ למנוע דלק בנוי לעמוד ב"עינויים" קשים יותר מאשר פרופ לחשמלי.
פרופ לחשמלי לא יעמוד ב"עינויים" של מנוע הדלק.

כל מה שאמרתי כבר בכלל לא קשור לפרופ ספציפי, אלא מצטרך להערה של גיא ועמירם בכדי להבין את משמעויות השימוש בפרופים השונים.

ועוד הערה לגבי סל"ד, פרופים לחשמלי עשויים להיות עמידים לסל"ד גבוהה או נמוך יותר מפרופים מקבילים לדלק ויש לוודא מול היצרן עמידות , ללא קשר לאופן ההתקנה.

על זה אפשר לומר שסוף מעשה במחשבה תחילה.

שבת שלום

master_bebe
13-11-2010, 06:10:47
נו באמת..קוטר, פסיעה -בוודאי...במקרה הזה - גם משקל (מאוד מהווה עומס), הפרופ הזה כבד ולא רצוי לשים אותו על מנוע חשמלי, אני לא מבין את ההערה שלך- אני לא דיברתי על פסיעה וקוטר- אלו גורמים המהווים עומס והם ברורים לחלוטין, תגיד לי גיא- אין דבר כזה פרופ למנוע חשמלי? כול פרופ אפשר לשים על מנוע בוכנה?

קצת פיסיקה בסיסית - משקל של פרופ משפיע רק על מומנט האינרציה שלו. וזה קשור לשינויי סל"ד. בהנחה שאתה לא שם פרופ של ססנה אמיתית. לא תהייה בעייה למנוע חשמלי לסובב פרופ של מנוע דלק.
מצד שני אם תנסה לשים פרופ חשמלי על מנוע דלק, יש סיכוי טוב מאוד שהוא ישבר מהר.
למנוע דלק נדרש פרופ כבד, שמתפקד כמו גלגל תנופה במנוע של רכב. מנוע חשמלי לא צריך את זה ולכן ניתן לעשות אותו יותר עדין.

adibenbasat
13-11-2010, 11:23:13
קודם כול- אתם כותבים יפה מאוד וברור שאתם יודעים על מה אתם מדברים, שנית- אני ממש לא "משתלח" באף אחד גם לא כועס ולא ברור לי למה אתה חושב כך..שלישית- אנחנו לא סותרים אחד את השני, קרא את שכתבתי שוב..יותר מכך אנחנו כותבים בדיוק את אותן טענות, :rolleyes:נראה לי קצת מיותר..