PDA

צפייה בגרסה מלאה : משלוח מחו"ל - תשלום מכס מע"מ ושאר פטנטים

us780
14-11-2010, 10:10:37
קיבלתי היום מצלמה שנשלחה באמצעות UPS מארה"ב.
להפתעתי, בנוסף לתשלום המישלוח והמע"מ נדרשתי לשלם גם :
שחרור ממכס
אגרת רשומון ובטחון
דמי טיפול
מע"מ
סה"כ תרומה של כ 200 ש"ח על "כלום"

חברים, מה זו הגזירה הזו ובעיקר איך נמנעים ממנה להבא?

בועז.

Himel
14-11-2010, 10:33:00
כל הדברים שציינת הם המכס, כלומר, שילמת את המכס, את האגרה של המכס, ואת דמי הטיפול של אלו שבדקו לך את החבילה, כל אלו הם חלק מהמכס עצמו, מה היה ערך החבילה?
ואין דרך וודאית להמנע מהמכס, לפעמים טופסים ולפעמים לא...[כל עוד ערך המשלוח מעל 50דולר].

us780
14-11-2010, 10:36:40
ערך הקנייה - 220$
ערך המשלוח - 53$
נדרשתי לשלם 360 ש"ח לכל מה שרשמתי.

אייל שפירא
14-11-2010, 10:51:33
220$ זו קניה שחייבת במכס, מה ציפית שיהיה?

אין דרך להימנע מזה, והדרך של הצהרה על ערך נמוך מסוכנת כי במידה ותיתפס תאכל וואחד כאפה של קנסות ותיקים.

us780
14-11-2010, 11:03:29
מה ציפית שיהיה?

ציפיתי לשלם את המע"מ ע"פ דרישות המכס לייבוא פרטי של מצלמה.
לא ציפיתי לתשלום מכס + כל ה "אקסטרות" !

guyst
14-11-2010, 11:15:28
על מצלמות יש מכס?

Boogle
14-11-2010, 12:34:29
סליחה, למה להתמם??? שילמת על שרות העמילות לחברת UPS
המכס לקח את האחוזים שלו כחוק + מע"מ בלבד, בשביל ההתעסקות והבדיקה והתצהירים מול המכס שילמת לUPS.
אגב מן העמלות הללו נולדו עמלות הEMS.

לא צריך להפיל הכל על המדינה! יכולת באותה המידה להודיע לחברת UPS שאתה מעוניין לשחרר החבילה לבד, להגיע למחסני הבונדד , למלא טפסים, לדבר עם המוכס ולשלם לו ישירות. אתה בחרת באפשרות השניה - לשלם למישהו שיעבוד בשבילך.

הדרך להמנע?
להזמין משלוח בדואר חבילות רגיל ולקוות שלא יחילו על זה גם עמלת עמילות כמו על המשלוחים המהירים.

אפשר להגיד הרבה דברים לא נכונים על המכס אבל אני אומר רק דברים חיוביים:
אזרחי הרבה מדינות היו מתים לשרות מכס כמו בארץ עם הגמישות שלו ועם הויתורים שלו. מי שלא מרמה את המכס ישלם בד"כ פחות ממה שהיה אמור אם בגלל שהם מוותרים על חישוב מע"מ על עלות המשלוח , אם בגלל ששער הדולר שלהם הוא שער יציג או מעוגל כלפי מטה או אם הם מוותרים על תשלום המכס כשהסכום קרוב ל50$ אבל מעליו.

אל תתלונן על המכס, עלויות עמילות לא הומצאו בארץ הן הומצאו בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות שהדשא הסינטטי שם תמיד ירוק - כמו הכסף....(וגם בדשא כמו בכסף אם תהפוך אותו תראה רק שחור :D)

Boogle
14-11-2010, 12:36:47
כל הדברים שציינת הם המכס, כלומר, שילמת את המכס, את האגרה של המכס, ואת דמי הטיפול של אלו שבדקו לך את החבילה, כל אלו הם חלק מהמכס עצמו, מה היה ערך החבילה?
ואין דרך וודאית להמנע מהמכס, לפעמים טופסים ולפעמים לא...[כל עוד ערך המשלוח מעל 50דולר].

טעות!!
אנא קרא את ההסבר שלי בפוסט למעלה

Boogle
14-11-2010, 12:45:16
בהזדמנות החשובה הזו אנצל את במת ההייד פארק לומר עוד כמה דברים:

בפעילות מול רשויות המדינה עומדות (לרוב) בפני האזרח שתי אפשרויות - העזרות במייצג או פניה עצמאית לדוגמה:
בתי משפט - זכות האזרח לייצג את עצמו או לשכור מייצג (עו"ד למי שעדיין לא הבין) ,ישנן מספר מגבלות המחייבות ייצוג כמו דין פלילי למשל.
מס הכנסה וביטוח לאומי - ניתן לעבוד ישירות מול הגופים או לשכור מייצג (רו"ח או יועץ מס), בד"כ אלו הפעולים לבד מטעם החיסכון יגלו שהרשויות בודקת ומבקרות אותם יותר מאשר המיוצגים.
מכס יבוא - ניתן לפעול לבד או לשכור מייצג (עמיל מכס) גם כאן בד"כ עדיף לעבוד עם עמיל המכיר את החוקים בנושא.

בעניין חבילות "יבוא אישי" או משלוחים מהירים, המדינה נתנה אישור לחברות למנות את עצמן למייצגות על מנת למנוע עיכובים באספקת הסחורה ולחסוך דמי אחסנה במחסני חברות השילוח (כולל דואר ישראל), במקרים הללו חובה על המזמין לפנות ל"מייצג" שלו ולבקש שלא ייצג אותו.

אלו היו שישים שניות על התנהלות השילטון במדינה דמוקרטית.

us780
14-11-2010, 13:18:20
או קי, התמונה מתחילה להתבהר.
למעשה אם הבנתי נכון, ניתן לפנות למוכר בבקשה לשלח את החבילה באמצעות שרותי הדואר ולא ע"י חברות משלוחים.
במקרה שכזה החבילה תגיע למכס הקרוב לאזור מגוריי ואז השיחרור יהיה אצל המוכס - האם כך?
האם אז לא יהיו כל מני היטלי עמלות למניהן?

Himel
14-11-2010, 13:29:30
קראתי בנצי, תודה רבה על הסברת הדברים (:

IttaiP
14-11-2010, 19:36:02
השתחררות מהמייצג הנקרא דואר ישראל עולה משהו כמו 80 שקל :D
פלוס כמובן יום עבודה אבוד לטובת ביקור בבית המכס בתל אביב

Boogle
14-11-2010, 23:03:11
או קי, התמונה מתחילה להתבהר.
למעשה אם הבנתי נכון, ניתן לפנות למוכר בבקשה לשלח את החבילה באמצעות שרותי הדואר ולא ע"י חברות משלוחים.
במקרה שכזה החבילה תגיע למכס הקרוב לאזור מגוריי ואז השיחרור יהיה אצל המוכס - האם כך?
האם אז לא יהיו כל מני היטלי עמלות למניהן?

דואר חבילות רגיל (רשום) יעבור שחרור מהמכס ע"י דואר ישראל ולעת עתה אינך אמור לשלם עמלות כלשהן.
זה יתרונו.
חסרונו במשך הזמן שלוקח לחבילה להגיע.
חסרון נוסף , בעיקר בקניה מארה"ב שלא כ"כ ניתן לבטח מוצרים בעלי ערך גבוה ולכן בעלי החנויות נמנעים משימוש בו.
בתוך ארה"ב המשלחים המוכרים לנו (פדקס UPS DHL) מתחרים למעשה בשרות הדואר האמריקאי (USPS) במתן שרותי חבילות ולכן לעיתים המחירים שלהם למשלוחים בתוך ארה"ב זולים יותר מרשות הדואר האמריקאית.

לגבי מוכסים, יש כרגע, ככל הידוע לי, שתי נקודות מכס בארץ לבחינת דברי דואר, האחת בדואר ההגנה בת"א ואחת בשד פל-ים בחיפה.
כמדומני יש נקודה נוספת מיוחדת לחברות השילוח בנתב"ג, ולכן תאלץ להגיע לשם לשחרר חבילות של משלחים שאינם רשות הדואר.

דניאל דקל
15-11-2010, 00:34:30
בנצי

בתור מומחה לעניני מכס :D

אני גר בצפון ובפעמיים האחרונות הדואר שלי נעצר בת"א ולא בחיפה

האם יש סיבה לכך?

Boogle
15-11-2010, 21:49:17
דניאל, בעקרון בסוף שנה שעברה המכס הכריז שהוא עוצר את כל דברי הדואר בת"א, אבל אני מניח שהיו צריכים לתת תעסוקה למישהו בחיפה, כי שמעתי על אנשים שביקרו במכס בחיפה.

אגב, המקום שאתה גר נחשב חו"ל לא? :D אני מניח שהדואר שלך עבר להיות ממוין בת"א ולכן אתה משוייך לשם.
הכל בגדר השערות מלומדות שום דבר אחר:)

גידי24
14-09-2011, 15:29:37
זה נשמע לי יותר מידי כסף. עדיף פעם הבאה תשתמש בחברה שנותנת לך את כל המידע מראש

ובכל מקרה אתה יכול להתעדכן בכל המיסים השונים הקשורים במשלוח מחו"ל באתר של רשות המיסים

ברשת. בכל מקרה עדיף שתשתמש בחברה למישלוח הגובה את המחיר הטוב ביותר.

guyst
14-09-2011, 17:04:24
מקווה בשבילו שהחבילה לא תקועה לו שם שנה...
דידי, שמת לב שהשירשור נפתח לפני שנה...? :)

Boogle
14-09-2011, 18:56:36
צריך לעצור את הנרשמים החדשים שלא בודקים תאריכים - ממליץ על BAN לשבוע שיקח תזמן לקרוא בלי להגיב!

אייל שפירא
14-09-2011, 19:04:10
4 תגובות הוא כתב עד היום, שלוש מהן הקפיצו נושאים ישנים מהבוידעם ואף אחת מהתגובות שלו לא תרמה משהו חדש לשירשור. מדהים!
מעניין אם הוא גם בעניין של טיסנים ומסוקים, או רק משלוחים מחו"ל.

היום 16:29:37
נושא: משלוח מחו"ל - תשלום מכס מע"מ ושאר פטנטים
על ידי גידי24

זה נשמע לי יותר מידי כסף. עדיף פעם הבאה תשתמש בחברה שנותנת לך את כל המידע מראש

ובכל מקרה אתה יכול להתעדכן בכל המיסים השונים הקשורים במשלוח מחו"ל באתר של רשות המיסים

ברשת. בכל מקרה עדיף שתשתמש...

היום 16:22:33
נושא: בשורה לא משמחת למזמינים מחו"ל - כלומר לכולנו
על ידי גידי24

איזה באסה. לא מספיק שהמחירים גם ככה בשמיים.

יאללה שיתחילו להתעורר שם למעלה בכנסת ויבינו

שהעתיד זה הזמנת דברים דרך האינטרנט הכל הדברים

המיובאים יגו דרך מילשוחים ושילוחים של אתרים!!

היום 11:54:49
נושא: עזרה לגבי EMS וחברות שילוח נוספות מסין
על ידי גידי24

עדיף שתבדוק באתר רשות המיסים כמה תצטרך לשלם או שפשוט

תיצור קשר עם החברה שעושה לך את המשלוח. בכלל עדיף לך להשתמש

בחברת שילוח שנותנת לך את כל הפרטים על המשלוח שאתה מבצע וכמובן

שנותנת לך את המחיר הטוב ביותר.

12-09-2011 12:46:48
נושא: הזמנתי לפני יותר מ-3 שבועות מ-HK, הם עדיין לא שלחו את זה... זה נורמלי?
על ידי גידי24

זה נישמע לי די תמוהה. מישלוח לא אמור לקחת כל כך הרבה זמן.

גג שבועיים. תנסה ליצור איתם קשר ולהתלונן על כמות הזמן שאתה

מחכה להזמנה. אם זה לא עוזר, תבקש את כספך בחזרה.

מני2000
14-09-2011, 19:55:42
אין ספק שהבן אדם גאון, דברי חכמה כאלו הרבה זמן לא שמענו:rolleyes::eek:

Rahnl
07-10-2011, 15:44:26
רציתי לדעת עם צריך לשלם מע"מ על המשלוח, כלומר עם המוצר עלה 200$ והמשלוח עלה 120$ האם צריך לשלם מע"מ על 320$ ולא על 200$ בלבד.

אייל שפירא
07-10-2011, 17:31:20
על חבילות שערכן לפני משלוח נמוך מ50$ לא משלמים מיסים, גם אם מחיר המשלוח הוא 100$
על חבילות שערכן מעל 50$ משלמים מיסים בגובה של בערך 30% על ערך החבילה כולל משלוח.

לפעמים החבילה מגיעה לסניף הדואר והמיסים מחושבים לפי מה שמוצהר עליה, ובהצהרות בדרך כלל לא מחשבים את המשלוח ולכן הוא לא מחושב במיסים שאתה נדרש לשלם.

tamos
07-10-2011, 23:03:54
חידוד לדבריו של אייל.
החוק קובע כי המס יחול על המחיר של המוצר+משלוח.
יש מוצרים שפטורים מס ולכן תשלם עליהם רק מעמ בסכום של 16% מערך המוצר+משלוחה.