PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טריינר

yukuzuna
15-11-2010, 20:40:51
לאחר שה - AXN שלי הגיע למותו ולמנוחת עולמים בתאונה אווירית בשבת האחרונה
התחלתי לחפש טיסן שישמש אותי כטריינר .
במהלך החיפושים נתקלתי בסקירה של אייל שפירא על הססנה של פילוטאז'
(http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=209265#post209265)

רציתי לדעת האם באמת טיסן זה יוכל לשמש לי כטריינר לימוד בעיקר לנחיתות והמראות
וכמובן לשיפור כישורי ההטסה ?
אשמח לקבל את דעתכם.

guyst
15-11-2010, 20:44:22
לגמרי!

haimgil
15-11-2010, 20:47:41
לך על אחד גדול יותר שיהיה יציב יותר בנחיתות והמראות. במיוחד בימים של רוח וחורף.

DR_FLIGHT
15-11-2010, 21:03:04
חד וחלק
רק מנטור של מולטיפלקס הטריינר הכי טוב שקיים

Flying_student
15-11-2010, 21:17:32
לגמרי!

+1.

המנטור יהיה הרבה יותר יקר. הפילוטאג' מהווה פיתרון ראוי למתחיל.

בהצלחה

tisanir
15-11-2010, 21:20:14
ממליץ על הטריינר של פילוטאז'! טס מצויין, יציב באוויר ומגיע עם מנוע חזק במיוחד :)

s.mario
15-11-2010, 21:25:02
לא מכיר את הפילוטאז' ,
הסיבה היחידה שהוא עדיף לך כרגע היא שהסוללות ששימשו אותך בAXN יתאימו להטסתו (במידה והשתמשת ב2200 3S),
לעומת המנטור - שדורש סוללה גדולה יותר.

אגב , למולטיפלקס ישנם גם את האיזיקאב\מימימאג\פאנקאב - שיתאימו גם הם לסוללת 2200.
בהצלחה.

yukuzuna
16-11-2010, 17:18:31
תודה לכל המגיבים. כנראה אלך עליו

Boogle
16-11-2010, 20:33:46
אני לא ממליץ על טיסני גלגל זנב כטריינר מן הסיבה הפשוטה שבשל הP-FACTOR אנשים נוטים לפתוח מנוע לפול ולהמריא בזיגזג אחרי שני מטר.
ברגע שזה קורה הטריינר כבר לא טריינר להמראות!!
סיפור דומה יש בנחיתות , הבעיה שרוב האנשים שכחו/לא למדו על הדקויות בלהמריא ולהנחית גג"ז מול גלגל אף.
לך על הססנה ולמד.

אייל שפירא
16-11-2010, 20:36:31
עצור.
הטיסן של פילוטאז' מצויין, אבל ראוי שתשקול טריינר גדול ומסיבי יותר אם אתה לא מתכוון ללמוד עם מדריך.
"אפרנטיס" של EFLITE יהיה הרבה יותר סובלני לנחיתות עקומות מאשר הססנה של פילוטאז', וזאת מהסיבה הפשוטה שהוא הרבה יותר עבה ומוצק.
הוא יכול להיעזר באותן סוללות של הAXN.

yukuzuna
17-11-2010, 19:09:21
אני לא מתכוון לבצע את הלימוד ללא עזרה של מדריך
או בקיצור הלימוד יהיה בעזרת מדריך

flatspin
17-11-2010, 19:42:44
לדעתי טיסן במשקל של 980 גרם אינו המלצה טובה ללימוד הטסה.
טיסנאי מתחיל צריך טיסן יותר גדול וכבד כדי שיוכל להטיסו ביציבות גם בתנאי רוח בעוצמה קלה ובינונית. אם החניך יצטרך להתמודד עם השפעת הרוח לפני שרכש את מיומנות ההטסה הבסיסית, הוא ייצא קירח מכאן ומכאן.
עצתי, לך על טריינר שמוטת כנפיו 1.60 (בערך) ומשקלו כ-2.5 ק"ג המיועד למנוע 46, או מקבילו החשמלי. שים לב שיהיה טיסן בעל גלגל חרטום.

עמי
17-11-2010, 19:49:36
בועז הרכבתי מנוע וסרוואים לטריינר הישן שלי
לא לשכוח להביא את הכבל חניך מדריך :)
אתה תתרגל המראות ונחיתות ואני הפצצות על המסלול :cool:

gal
18-11-2010, 06:18:17
אמש היתי בפילוטז בעינין אחר וחייב לומר שהססנה שלהם יפה נראת חזקה והכול אבל מה קטננננה ממש לא טרינר למתחיל היתי מקבל את עצות חכמי הפורום שנמצאות
מעלי בהצלחה

yukuzuna
19-11-2010, 11:10:31
הטיסן לא מיועד ללימוד מאפס מכיוון שאת המיומנות ההטסה הבסיסית למדתי בעזרת ה-AXN
מכיוון שברצוני להתקדם בלימוד וללמוד להנחית טיסן שהוא לא דאון כדוגמת ה - AXN או ה- HAWK
שברשותי בחרתי בססנה

אייל שפירא
19-11-2010, 15:08:00
לססנה יש יתרונות רבים בתחום האסתטי אבל שים לב שגם בסקירה ציינתי שלא ידועים נתוני המנוע והפרופ ולכן אחרי הפעם הראשונה שתשבור אותו תיאלץ להתחיל לעשות ניסויים.

ultras
19-11-2010, 16:02:00
אני לא ממליץ על טיסני גלגל זנב כטריינר מן הסיבה הפשוטה שבשל הP-FACTOR אנשים נוטים לפתוח מנוע לפול ולהמריא בזיגזג אחרי שני מטר.
ברגע שזה קורה הטריינר כבר לא טריינר להמראות!!
סיפור דומה יש בנחיתות , הבעיה שרוב האנשים שכחו/לא למדו על הדקויות בלהמריא ולהנחית גג"ז מול גלגל אף.
לך על הססנה ולמד.

יש לך טיפים להמראה\נחיתה עם גלגל זנב?

Flying_student
19-11-2010, 16:57:53
יש לך טיפים להמראה\נחיתה עם גלגל זנב?

לגבי המראה אני יכול להגיד לך להמריא כמה שיותר מהר (פול גאז ובעדינות על up-elevator) כי בד"כ אתה לא רוצה לנסות לנווט על הקרקע.

ובאופן כללי, כדאי שיהיה לידך מישהו מנוסה שיתן לך טיפים וירגיע אותך תוך כדי. (אני רק יכול להגיד שאפילו הבכירים לפעמים נעזרים במישהו לצידם - שמם שמור במערכת :) )

והכי חשוב, בהצלחה!

flatspin
19-11-2010, 18:22:10
לגבי המראה אני יכול להגיד לך להמריא כמה שיותר מהר (פול גאז ובעדינות על up-elevator) כי בד"כ אתה לא רוצה לנסות לנווט על הקרקע.

ובאופן כללי, כדאי שיהיה לידך מישהו מנוסה שיתן לך טיפים וירגיע אותך תוך כדי. (אני רק יכול להגיד שאפילו הבכירים לפעמים נעזרים במישהו לצידם - שמם שמור במערכת :) )

והכי חשוב, בהצלחה!

אני רואה את הדברים וגם נוהג אחרת.
בהמראה עם גלגל זנב אין שום צורך או הכרח לברוח כמה שיותר מהר מהקרקע. לעיתים ממש ניתוק בזוית חריפה הצידה. לעומת זאת יש צורך חיוני לדעת וגם להשתמש בהגה הכיוון על מנת לשמור על הטיסן בריצה לאורך ציר המסלול. ממילא כאשר אתה מגיע לנחיתה במצב של רוח עם רכיב צד כלשהו, אתה חייב להשתמש בהגה כיוון. אז למה לא גם בהמראה ?

אליקופטר
19-11-2010, 18:31:39
טיפ שלי,

בגלגל זנב יש לשמור על מצב UP" קטן" עד לצבירת מהירות מספקת ואז הטיסן יתחיל להתרומם כפי שצריך,בכל מצב של הסעה תמיד בגלגל זנב יש לשמור UP" קטן" בכדי למנוע מהטיס להתרומם מוקדם מין הרצוי/להתהפך קדימה ,השמירה על UP" קטן "מצמידה את הזנב לקרקע במהלך ההסעה(עובד על איתו רעיון של הכנף ברכבי מרוץ לא הערסים המציאו את זה :)יעיל ממהירות של 160קמ"ש ומעלה ברכבים) ובעצם מאפשרת לטיסן לצבור מהירות מתאימה להמראה נכונה ללא התרוממות זנב מוקדמת מה שמקנה שליטה על הזנב ע"י גגל בקרקע ולא הגה כיוון,בהסעה אותו דבר בכדי למנוע התרוממות הזנב יש להחזיק UP קטן עד לעצירה .

בהצלחה.

flatspin
19-11-2010, 19:11:36
טיפ שלי,

בגלגל זנב יש לשמור על מצב UP" קטן" עד לצבירת מהירות מספקת ואז הטיסן יתחיל להתרומם כפי שצריך,בכל מצב של הסעה תמיד בגלגל זנב יש לשמור UP" קטן" בכדי למנוע מהטיס להתרומם מוקדם מין הרצוי/להתהפך קדימה ,השמירה על UP" קטן "מצמידה את הזנב לקרקע במהלך ההסעה(עובד על איתו רעיון של הכנף ברכבי מרוץ לא הערסים המציאו את זה :)יעיל ממהירות של 160קמ"ש ומעלה ברכבים) ובעצם מאפשרת לטיסן לצבור מהירות מתאימה להמראה נכונה ללא התרוממות זנב מוקדמת מה שמקנה שליטה על הזנב ע"י גגל בקרקע ולא הגה כיוון,בהסעה אותו דבר בכדי למנוע התרוממות הזנב יש להחזיק UP קטן עד לעצירה .

בהצלחה.

אני חייב לתקן משהו בדבריך.
הצמדת הזנב לקרקע נכונה בהסעה עד השלב הראשוני של ריצת ההמראה. להמראה נכונה אתה חייב לאפשר לזנב להתרומם ובאופן כזה הטיסן יוכל לצבור את המהירות הדרושה לו להתנתקות. אם תמשיך להחזיק את הסטיק במצב UP במהלך הריצה, הטיסן ינתק טרם זמנו, במהירות נמוכה מידי, ויש חשש שיכנס להזדקרות ממש בניתוק. במיוחד אם אינו מצוייד במנוע בעל עודף כוח גדול.
טיסן לעולם לא יתהפך קדימה אם הגלגלים הראשיים נמצאים במקומם הנכון, ביחס למרכז הכובד.
ובכלל, שליטה על הטיסן באמצעות הגה הכיוון היא מחוייבת המציאות. כל נסיון להתחמק מהצורך הזה פוגע ביכולות השליטה של המטיס.

yukuzuna
19-11-2010, 22:19:01
מכיוון שהינכם מדבריםעלהמראות ונחיתות עם גלגל אחורי רציתי להזכירכם
שהססנה שהזמנתי מגיעה עם גלגל גחון - יענו גלגל קדמי

flatspin
19-11-2010, 22:24:30
ברור לי שדיברת על ססנה ומכאן שמדובר על גלגל קדמי.
היות ועלה ע"י אחרים נושא גלגל הזנב, הגבתי לענין זה.

אייל שפירא
19-11-2010, 22:34:28
מבדיקות שעשיתי עם הססנה (ולא צילמתי) היא רצה ממש יפה על המסלול.
מה שכן בנחיתות גלגל אף מאוד רגיש לחבטות, ואפילו שיש לו בולם זעזועים קפיצי עלולה להישבר זרוע הפלסטיק שמחזיקה אותו ישר...
אין כל כך דרך לתקן אותה שתהיה חזקה כמו בהתחלה אבל לדעתי דבק חם יוכל להחזיק את השבר לפחות חלקית.

flatspin
19-11-2010, 23:10:48
כדי לבצע נחיתה רכה בטיסן עם גלגל קדמי ולשמור תוך כדי על שלמותו של כן הנסע הקדמי, יש לגעת קודם במסלול עם כן הנסע הראשי, כאשר החרטום גבוה (נחיתה בזוית התקפה גבוהה) ורק אז לשחרר ולהוריד את הגלגל הקדמי. בדרך זו גם מהירות הנגיעה תהיה מעט יותר נמוכה.