PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! לכל מי שלא מבין מה ההבדל בין סרוו טוב לסרוו זבל

eitan-ro
17-11-2010, 11:48:16
מצאתי את זה במקרה בשוטטות ביו-טיוב, יש כאן בחור שהחליט לבדוק האם יש הצדקה לזה שסרוואים מסויימים יקרים יותר...
למרות שזה לא נראה ככה, אורך הראש של שני הסרוואים זהה. שימו לב להבדל במירכוז, בחלקות התנועה ובתגובה לתנועות קטנות!

http://www.youtube.com/watch?v=lykTBsPoc-w&feature=related

מקווה שזה סוף סוף יבהיר למה כדאי לקנות משהו איכותי.
איתן.

adibenbasat
17-11-2010, 13:10:01
אחי אתה צודק לחלוטין, אבל "עדיף" זה משוואה של: מתאים, מחיר, יעשה את העבודה, במקרה הזה זה לא הכרחי...אתה מבין, אני איתך בעניין של ציוד איכותי, אבל לפעמים לא כדאי להשקיע כסף בטיסן שלא צריך דיוק כזה כמו בסרטון:)

igalr
17-11-2010, 13:17:48
מימין זה הסרוו הכי זבל שיש
זה לא זבל זה המיץ של הזבל.
עם הרזולוציה הכי נמוכה שיכולה להיות ומירכוז גרוע.

ההשוואה נכונה ההכללה לא כל כך.

flatspin
17-11-2010, 17:11:28
אין להשוות דרישות מסרוו בטיסן F3A תחרותי או טיסן 3D גדול, לטיסן להטסה ספורטיבית, שלא לדבר על טיסן למתחילים. אני גם מניח שאיש לא היה מכניס סרוו איכותי ממדרגה ראשונה (ויקר) לטיסן epp.
אין ספק שהטוב הוא טוב, לפעמים הוא נמצא בקטגוריה של 'טיב יתר' (over quality).

דניאל דקל
17-11-2010, 17:45:42
בדיקה ללא עומס?
לא בדיקה ששוה הרבה

eitan-ro
17-11-2010, 20:18:47
אין להשוות דרישות מסרוו בטיסן F3A תחרותי או טיסן 3D גדול, לטיסן להטסה ספורטיבית, שלא לדבר על טיסן למתחילים. אני גם מניח שאיש לא היה מכניס סרוו איכותי ממדרגה ראשונה (ויקר) לטיסן epp.
אין ספק שהטוב הוא טוב, לפעמים הוא נמצא בקטגוריה של 'טיב יתר' (over quality).

לא מסכים - כשהיה לי את הפנ-ג'ט שלי בהתחלה הטסתי אותו עם סרואים זבל, אחרי כמה טיסות החלפתי לסרוואים טובים של JR והיה הבדל מאד מאד מורגש! אפילו על הקלקרים המעופפים מרגישים הבדל רציני בין מוצר איכותי לזבל.

בדיקה ללא עומס?
לא בדיקה ששוה הרבה

אם זה ככה בלי עומס, תחשוב מה יקרה כשיהיה עומס!
חוץ מיזה את הסרוו הספציפי הזה אני מכיר אישית מאד מאד טוב, תאמין לי שאין לו שום בעיות מירכוז גם תחת עומס לא קטן (יחסית למגבלות היצרן).

איתן.

גיא חנוך
17-11-2010, 20:32:05
לא מסכים - כשהיה לי את הפנ-ג'ט שלי בהתחלה הטסתי אותו עם סרואים זבל, אחרי כמה טיסות החלפתי לסרוואים טובים של JR והיה הבדל מאד מאד מורגש! אפילו על הקלקרים המעופפים מרגישים הבדל רציני בין מוצר איכותי לזבל.

אם זה ככה בלי עומס, תחשוב מה יקרה כשיהיה עומס!
חוץ מיזה את הסרוו הספציפי הזה אני מכיר אישית מאד מאד טוב, תאמין לי שאין לו שום בעיות מירכוז גם תחת עומס לא קטן (יחסית למגבלות היצרן).

איתן.

גם בשוקפליירים מי שניסה והטיס עם סרוואים D47 של דיימונד לא רצה לחזור ל"פשוטים"

haimgil
18-11-2010, 22:05:28
לא היתרשמתי מהסירטון,ההבדל לא היה כל כך גדול שכן בתנועות הקטנות השחור הגיב יותר טוב אך בתזוזות מהירות הפשוט הגיב מהר יותר,וחוץ מזה הם לא נראים זהים בגודלם ולקטיגוריה שלהם הם שייכים.כולם יודעים שאיכות, שווה יקר יותר וטוב יותר.אך לא הייתי מגזים הכל יחסי.וגם יקר לפעמים לא שווה פרוטה לעומת הזול יותר בהרבה.כך לדוגמא:אצל הסיני ישנם סרוואים מסוג היי טק והאחרים מסוג טורנגי או הובי קינג ובתגובות אנשים רושמים שיש להם סרוואים איכותיים שאותם הם לא יקנו בחיים והסרוואים הפשוטים הרבה יותר טובים.איכותיים אמרנו?:rolleyes:

eitan-ro
18-11-2010, 22:20:52
ההבדל הקטן הזה שאתה רואה בפועל הוא בא לידי ביטוי בהפרש של 2 מ"מ ואולי אפילו 3 מ"מ שזה המון! תשאל כל מסוקאי כמה הוא מוכן לשלם כדי להפחית עוד כמה עשיריות מ"מ חופש\דיוק בסרוו.
שני הסרוואים האלה באותה קטוגריה ובעלי אותם נתוני "כח" זהים (לפחות "על הדף").
היי-טק זה הסרוו הסיני הכי טוב ויחסית אמין, אבל אין מה להשוות אותו לסרוואים הטובים באמת תוצרת JR\HYPERION\FUTABA וכמו שאמרתי - זה הבדל שיורגש גם בספוגים המעופפים.

דניאל דקל
19-11-2010, 00:25:28
אני לא כל כך מתרשם מהסרטון

יצא לי לפתוח/לתקן/להחליף גלג"ש שיניים ללא מעט סרווואים

ראשית, רעש לא מעיד על שום בעיה, וזה אחד הגימיקים של הסרטון

שנית, הרבה פעמים אנו משלמים עבור השם

לי אישית כבר פעמיים נטחן הגלג"ש הראשי בהייטק 65MG (כן, כן, מתכת)

וכאשר פתחתי בפעם הראשונה את הסרוו המהולל הייתי המום מהאיכות הלא מרשימה של הבניה שלו

אני מזכיר לכם, זהו סרוו שעולה פי 18 מסרוו ה HXT900 האמין והטוב, ויתכן שלכן ציפיתי ליותר...

לסיכום דעתי לגבי סרוואים, לא צריך להתרשם מהשם, אלא להסתכל על הנתונים הטכניים

כגון מומנט, מהירות, רמת מיסוב, וסוג גלג"ש

igalr
19-11-2010, 05:55:49

וכאשר פתחתי בפעם הראשונה את הסרוו המהולל הייתי המום מהאיכות הלא מרשימה של הבניה שלו

אני מזכיר לכם, זהו סרוו שעולה פי 18 מסרוו ה HXT900 האמין והטוב, ויתכן שלכן ציפיתי ליותר...

נתון הרזולוציה לא מופיע בדפי הנתונים אבל רואים אותו בסרטון
בסרוו הספציפי הזה הרזולוציה היא גרוע ביותר ובולטת לעין כשהסרוו מזיז משטח היגוי כלשהו.
דיוק ומירכוז גם היא לא כתובה בנתונים בסרוו הגרוע שבסרטון גם היא נובעת בעיקר בגלל בעיית הרזולוציה.

eitan-ro
19-11-2010, 07:38:21

לא ממש הבנתי מה רעש קשור לעניין... לגבי ההיי-טק - כמו שאמרתי זה סרוו סיני מצוין אבל אין מה להשוות אותו לסרוואים הטובים! כשאתה קונה סרוו איכותי מן הסתם אתה משלם לא מאט על השם, אבל יחד עם זאת אתה משלם על זה שאתה יכול להיות בראש שקט ושהמוצר יהיה אמין, בעל רזולוציה גבוהה ומירכוז טוב.
איתן.

roydor
19-11-2010, 17:38:18
במהלך השנים ראיתי מספר רב של מקרים בהם טיסנים טסו לא טוב ואפילו רע בגלל הסרוואים והתקנתם. לדוגמה:
1. כאשר המירכוז של ההגה לא מספיק טוב (לא חוזר לאמצע) בלתי אפשרי לקזז את הטיסן לטיסה ישרה ואופקית, הטיסן תופר בזמן טיסה בקו ישר (בעיות מירכוז בהגה גובה) או טס בזיג זג (בעיות מירכוז בהגה כיוון/מאזנות). במצב זה הרבה יותר קשה להטיס את הטיסן, במיוחד למתחילים. עקומת הלימוד מתערכת משמעותית ולפעמים המטיס הופך מתוסכל. לא תמיד זו אשמת הסרוו, לפעמים יש חיכוך בפושרודים שיוצר את התופעה, אבל אחרי שעשינו כל מה שאפשר לשיפור ההתקנה ונשארנו עם בעיות מירכוז של סרוו, שווה להחליף בסרוו טוב יותר.
2. כאשר הרזולוציה של הסרוו לא מספיק טובה (אבל הוא חוזר לאותו אמצע) יש בעיית קיזוז. נניח שהטיסן צולל קלות, נקזז קליק UP בשלט והסרוו לא יזוז, נקזז עוד קליק והסרוו לא יזוז, בקליק השלישי הסרוו יזוז אבל יותר מדי, הטיסן כעת מרים את האף יותר מדי. לא ניתן לקזז לזווית הנדרשת ועל כן הטיסן או יצלול או ינסוק והמטיס יעבוד קשה להטיס את הטיסן שלא ניתן באמת לקיזוז.

במהלך מעט השנים בהם אני מטיס (21 שנים...) ראיתי טיסנים רבים אשר לא ניתן היה להוציא מהם את המירב בגלל ציוד לא מספיק טוב. לא ניתן היה לבצע איתם הטסה מדויקת למתקדמים ולמתחילים ועל כן עיקבו את התפתחות המטיסים אשר הטיסו אותם.

לפעמים ההבדל בין טיסן כיפי לטיסן סופר כיפי הוא 50$ בעלות הציוד המצטברת.

ותחשבו על זה.
רועי