PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! טעינת ליפו 6s ב 1C

Yotflow
19-11-2010, 18:14:43
שבת שלום לכולם...
אשמח לעזרה אלקטרונית:)... אני טוען סוללת 6 תאים 5000מ"א ב1C(מותר מקסימום 2C) יעני ב5 אמפר שעה. משום מה המטען מצליח להגיע לזרם טעינה של 2.3 אמפר שעה בלבד. המטען הוא turnigy accucel 6 הנודע. הוא אצלי כבר כמעט שנתיים והוא עושה עבודה נפלאה. כמקור חשמל אני משתמש בספק כוח של מחשב שגם הוא לא מאכזב, אך הפעם נדמה לי שכאן קבור הכלב... אני צודק?
מצורפת תמונה של מפרט הספק כוח.
אשמח לעיצת המומחים,תודה רבה.:p

ZvikaF
19-11-2010, 19:39:07
המטען שלך מוגבל ל50 וואט.
הסוללה בעלת מתח של 21.6 וולט נומינלי, הספק = מתח כפול זרם, לכן אי אפשר לקבל יותר מ 2.3 אמפר.

Yotflow
19-11-2010, 20:41:19
אוי ש...:mad:
אז הטענתי את הסוללה בחצי C. לקח למטען שעתיים ועשרה בערך. האם טעינה בצורה זאת בקביעות תפגע בסוללות?
תודה.

alonk
19-11-2010, 20:59:14
דווקא להיפך...שילמת בזמן טעינה, אך הרווחת נצילות וזמן חיים של הסוללה.

Yotflow
19-11-2010, 21:44:09
מגניב תודה!

Boogle
19-11-2010, 21:45:50
דווקא להיפך...שילמת בזמן טעינה, אך הרווחת נצילות וזמן חיים של הסוללה.
לא ממש- התדיינו בזה הרבה והיות והמטען קובע את סיום הטעינה על פי הזרם שהוגדר, אני (לפחות) הגעתי למסקנה שזה כנראה פחות בריא לסוללה מאשר טעינה בזרם גבוה.
זכור בליפו עסקינן...

אוי ש...:mad:
אז הטענתי את הסוללה בחצי C. לקח למטען שעתיים ועשרה בערך. האם טעינה בצורה זאת בקביעות תפגע בסוללות?
תודה.

לא , היא לא תפגע כל עוד תגדיר את הזרם הנומינלי לפי 1C.

אני ממליץ לך לשדרג את המטען למטען 200W, אפשר כמו שלי (מעניין אם תמצא את הלינק:D) ואפשר אחרים בסגנון...

alonk
20-11-2010, 15:56:24
[QUOTE=Boogle;210982]לא ממש- התדיינו בזה הרבה והיות והמטען קובע את סיום הטעינה על פי הזרם שהוגדר, אני (לפחות) הגעתי למסקנה שזה כנראה פחות בריא לסוללה מאשר טעינה בזרם גבוה.
זכור בליפו עסקינן...

זוכר היטב...יש דברים שאסכים אתם ויש כאלה שלא. סוללות זה התחום שלי. מסכים כי המטען מסיים לטעון במוד ה-constant voltage כאשר הזרם יורד מתחת לזרם מסוים (50mA ב-Li-Ion לדוגמא). יחד עם זאת הפסדים פנימיים (I2R) עולים עם עליית הזרם (טעינה או פריקה) ... לכן נצילות יורדת עם עליית הזרם. כמו כם בסוללות ליתיום הפסדים גורמים לחימום, חימום גורם לעליית התנגדות פנימית שגורמים שוב להפסדים נוספים והקטנת cycle life. מדדתי אישית הרבה סוללות של הרבה כלים חשמליים - זוהי תופעה שכיחה.

Boogle
20-11-2010, 17:28:52
אם תקרא את האופיין של המטענים הסיניים תראה שבמוד FAST קריטריון סיום הטעינה נקבע ל1/10 זרם הטעינה הראשוני שמוגדר למטען.
אם תגדיר חצי C זרם העצירה יהיה 1/20 מהזרם הנומינלי. הסוללות הללו, פרט לחימום מאוד רגישות לכמה אתה ממלא אותן ולכן המציאו את שיטת הFAST שאמורה למלא אותן "קצת פחות".
טעינה בחצי C מטעינה אותן "קצת" יותר.

ועכשיו שאלת מיליון הדולר, מה עדיף חימום זניח או עודף טעינה זניח(?)

לי יש תשובה, כשהסוללות הללו עולות בין 5-50$ ולא אחת מתות בטרם עת כשהקרקע מפריעה לטיסן לטוס , מעניין אותי שיהיו בטעינה כמה שפחות זמן....

alonk
20-11-2010, 19:00:38
אם תקרא את האופיין של המטענים הסיניים תראה שבמוד FAST קריטריון סיום הטעינה נקבע ל1/10 זרם הטעינה הראשוני שמוגדר למטען.
אם תגדיר חצי C זרם העצירה יהיה 1/20 מהזרם הנומינלי. הסוללות הללו, פרט לחימום מאוד רגישות לכמה אתה ממלא אותן ולכן המציאו את שיטת הFAST שאמורה למלא אותן "קצת פחות".
טעינה בחצי C מטעינה אותן "קצת" יותר.

ועכשיו שאלת מיליון הדולר, מה עדיף חימום זניח או עודף טעינה זניח(?)

לי יש תשובה, כשהסוללות הללו עולות בין 5-50$ ולא אחת מתות בטרם עת כשהקרקע מפריעה לטיסן לטוס , מעניין אותי שיהיו בטעינה כמה שפחות זמן....

טוב, אז אם אתה לא סוטר אותי, אנחנו מסכימים על כל הסעיפים. לא דיברתי מה עדיף מעשית. הבחור שאל האם הוא פוגע בתא על ידי טעינה איטית והתשובה שלי התייחסה רק לנושא זה.

Boogle
20-11-2010, 22:22:13
ראשית לעולם לא אסטור :eek: לך :) מקסימום אסתור אותך;)

מניסיוני בסוג כזה של שאלות , במיוחד בתחום עיסוקינו התחביבי, אני מנסה להבין למה באמת התכוון השואל. :)