PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! עזרה לאחר טעות של מתחילים

feffer
23-11-2010, 01:46:07
שלום, כמו שאתם רואים אני חדש פה.
כבר המון זמן שאני רוצה להתחיל להטיס. כל חיי התעסקתי בתחום התעופה והטסתי בעבר הרחוק דאוני צוקים.
העניין הוא שעכשיו ביצעתי רכישה לא מזמן שאני קצת מתחרט עליה. קניתי T 45 הוק מהסיני כי מאוד אהבתי את הדגם וראיתי שהרבה ממליצים עליו כטיסן למתחילים כי יש לו יכולות דאייה טובות. לא רציתי להתחיל ממש עם טיסן מתחילים. אבל כמובן שאני מבין שמדובר בטעות. עוד לפני שהדגם מגיע, מה הסיכוי ללמוד להטיס על דבר כזה ואיך אני לא מרסק אותו? שעות סימולטור רבות כבר יש לי ואני מכיר את החומר התיאורטי הבסיסי ונהלי המראה נחיתה

guy1a
23-11-2010, 05:28:56
כמובן שיש לפחות 3 אפשרויות ..
1. תמכור אותו תקנה אחד אחר ותשכח מכל הסיפור
2. תשמור אותו מתחת למיטה עד שיהיה מתאים ותקנה בנתיים משהו אחר
3. תנסה להטיס אותו, אולי תצליח אולי לא ואז תקנה משהו אחר

בטח יש עוד אפשרויות.... אני התחלתי עם טיסן לא מתאים למתחילים והבנתי את זה די מהר .. הוא עוד טס אגב, למרות שכבר יש לו מחליף :) ואני כבר שולט בו לא רע ...

gillb
23-11-2010, 07:20:37
שמור אותו מתחת למיטה ותקנה משהו אחר.

כנס לכאן. קרא, תפנים ויאללה לאוויר.

1. http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=7886

2. http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=30312

הבחור בקישור 2 עשה עבודה רצינית ויסודית ביותר. הבחור גם השקיע הרבה כסף. כל הכבוד לו. אפשר להגיע לתוצאות דומות גם בפחות (זמן וכסף)

בהצלחה
גיל ברקאי, צורן

צוף
23-11-2010, 07:42:07
הטיסן הראשון שאני קניתי 3D בנזין 20CC
כולם אמרו לי לקנות טרינר
חפש מישהו שיוכול לעזור לך עם הנחיתות עם כבל טרינר ואתה מסודר:)
אני למזלי הכרתי בחור בשם גבי מי אשדוד שפוט אין אנשים כאלה...

feffer
23-11-2010, 08:51:37
השאלה שלי האם אני אוכל עם עזרה ללמוד להטיס על המטוס הזה. למרות שלא מדובר בטריינר לא מדובר באיזה מטוס קרב עם כנף דלתא. אני נוטה לסמוך על הכישורים שלי אבל כבר שמעתי על כאלה שהגיעו עם ביטחון עצמי ישר לריסוק.

guy1a
23-11-2010, 08:55:53
זאת שאלה שאי אפשר לענות עליה.
תחשוב בהגיון לשניה ... אפשר להגיד לך אם השוקולד הזה יהיה לך טעים ? או לא ?
אפשר להגיד לך אם תהנה מהליכה בערב או לא ?

אם אתה הטסת בעבר ואתה יודע להטיס, אולי תצליח. אולי לא.
לי נאמר שטיסן 40 ס"מ יהיה בלתי אפשרי להטסה בתור טירון מוחלט. אז דפקתי את כולם והטסתי אותו.
אבל תכלס, טיסה זה לא בדיוק הכינוי המתאים. הצלחתי להחזיק אותו באויר כמה שניות כל פעם עד שהוא הגיע לרצפה ותודה לאלוהי ה EPP.
רק אחרי המון ריסוקים הצלחתי להבין מה אני אמור לעשות ולעשות את זה מספיק מהר בשביל לקרוא לזה "להטיס". הטיסן שלך לא ישרוד את כמות ואיכות הריסוקים שהמיקרו אקסטרה 300 הזה ספג (וסופג ) בחיוך ...

אולי אתה יותר מוצלח ממני ותצליח יותר ואולי לא. רק אתה יכול לדעת את זה.

lior_bar_ami
23-11-2010, 09:00:18
ניתן ללמוד גם על טיסן כזה - התהליך יהיה מעט ארוך יותר ויתכן וגרף הלימוד יהיה מתון יותר, עקב חטיפות שליטה תכופות יותר של המדריך, אך לחלוטין ניתן ללמוד עליו למרות שהוא לא טיסן מתחילים אידיאלי.
לבד, עם כל הביטחון העצמי שיכול להיות לך - אני לא ממליץ לך להעלות טיסן כזה, רוב הסיכויים שהוא לא ישרוד את ההמראה או מעט אחריה (בלי לזלזל חלילה - פשוט חוסר הניסיון יחד עם מטוס ש"לא סולח" הם נוסחא לא טובה).
אם תרצה אתה מוזמן ליצור קשר ואוכל לעזור לך עם הטיסן.
ליאור
0546686485

lior_bar_ami
23-11-2010, 09:01:54
אז דפקתי את כולם והטסתי אותו
:confused:

Boogle
23-11-2010, 09:42:06
אני חזרתי להטיס אחרי 15 שנה של הפסקה - לקח לי לא מעט לחזור לעצמי ולהתאפס.

יש כאלו שזה חוזר להם יותר מהר.

בעלות שיעלה לך להזמין AXN אני בכלל לא מבין את השאלה שלך! (פרט לעובדה שכנראה לא התעמקת מספיק במה שהשקענו פה בעזרה לחדשים)
כל ההפרש מבחינתך יהיה שבועיים עד שהAXN ינחת בארץ.
יותר מזה א.מ.ל.
בהצלחה בקורס הטיס (אגב, רוב הטייסים שמתחילים להטיס מרסקים כמו הטירונים שבינינו....הטסה מחוץ לקוקפיט שונה מאשר מתוכו)

guyst
23-11-2010, 12:19:50
אני התחלתי עם טיסן כזה ו ה ר ב ה דבק אפוקסי... :cool:
אין בעייה עם המראות ובאויר הוא כמו טריינר, אבל נחיתות אתה צריך להגיע די מהיר ולהציף בזמן - אתגר לירוקים...:o

feffer
23-11-2010, 19:15:15
איך הטיסן הזה במחיר הזה כשהמשלוח בשבילי הוא חינם. שימו לב שזה טיסן בלזה עם ערכה מלאה לחלוטין.
www3.towerhobbies.com/cgi-bin/wti0001p?&I=LXXJS8&P=V

MDreamer
23-11-2010, 20:01:50
לטעמי קצת קטן מדי בשביל התחלה. חפש משהו עם מוטת כנף של לפחות 140 ס"מ

haimgil
23-11-2010, 20:58:03
אם אתה הולך לילמוד על EDF כדאי שתכין סט אפ טוב והרבה סוללות כי זמן הטיסה קצר וההנאה מרובה,והמלאכה מרובה עוד יותר.