PDA

צפייה בגרסה מלאה : ככה מדבגים קוואד

flyinglizard
23-11-2010, 20:22:09
הקוואד של איציק הגיע אלי היום חולה, יצא בסדר. פעם ראשונה שאני מטיס כזה, היסטרי...

MDreamer
23-11-2010, 20:30:13
מגניב שאיציק מצא מישהו עם צורב.. מה שיש לי בבית לא מתאים לצ'יפ שם. מה זה היה? באמת התוכנה הייתה בגרסה לא מתאימה?

flyinglizard
23-11-2010, 20:39:26
לא סתם צורב, JTAG... חפרתי בארונות שלי עד שמצאתי את זה. צרבנו מחדש, אבל זו לא הייתה הבעיה. בסופו של דבר, הסתכלנו בלוג'יק (מה שמופיע בתמונה) וראינו שהערוצים האחורי והשמאלי הפוכים (איציק אומר שעד עכשיו הוא לא מבין למה). אח"כ גם הג'יירו היה הפוך (את זה רק מסוקאי היה מוצא ;)). אח"כ הוא היה צריך הרבה קיזוז (שנינו לא מבינים למה). עכשיו הוא טס סבבה.

MDreamer
23-11-2010, 21:08:02
לא סתם צורב, JTAG... חפרתי בארונות שלי עד שמצאתי את זה. צרבנו מחדש, אבל זו לא הייתה הבעיה. בסופו של דבר, הסתכלנו בלוג'יק (מה שמופיע בתמונה) וראינו שהערוצים האחורי והשמאלי הפוכים (איציק אומר שעד עכשיו הוא לא מבין למה). אח"כ גם הג'יירו היה הפוך (את זה רק מסוקאי היה מוצא ;)). אח"כ הוא היה צריך הרבה קיזוז (שנינו לא מבינים למה). עכשיו הוא טס סבבה.
יופי שהצלחתם. מתקשרת ליאצק עכשיו לצעקות! אני זה שהפכתי את הג'ירו כי חשבתי בדיוק כמוך למרות שאני לא מסוקאי;) הפכתי אותו פעמיים אחרי שבפעם הראשונה זה לא עבד
אני מקנא בציוד שלך... הקיזוזים יכולים להיות אי דיוקים בבניה שלו זה גם ישפיע על חדות התנועה בכיוונים הללו. אם הוא מתנהג כך יהיה אפשר לראות את זה בצריכת הזרם של המנועים..
איציק תתחדש.. עכשיו רוצים לראות 3D!

איציק רונן
23-11-2010, 23:58:46
לפי רמת הביטחון מעיין הוא בהחלט מסוקאי ;) מחזיק את הקאווד ביד (כמו הגברים שדופקים על אבטיח) ומכריז "... ג'יירו הפוך!"
אחרי שזה לא עבד הייתה מחשבה שהתוכנה לא תקינה משום שההתנהגות של הכלי היתה הזויה, כלום לא מתאים.
בקיצור, לאחר שהלטאה אמר שיש לו צורב מתאים, זחלתי למאורתו... ואחרי שהעלבתי אותו בזה שקראתי ללוג'יק אנלייזר 18 ערוצים טורבו ספיישל שלו "סקופ 4 ערוצים"..:D ניגשנו לניתוח!
אחרי כמה תהיות והגיגים, רועי שם לב שבסטיק ימינה במקום שמנוע ימין ירד ושמאל יעלה, המנוע האחורי עולה במקום השמאלי. בחוסר אמונה החלפנו בין הכניסות של מנועים 3 ו4 ולפי הסקופ, העסק נראה מתפקד נכון.
מיד פנינו לשטח ההטסה לניסוי (בין הספה לשתי הכורסאות), נראה שהעסק עובד! אז ירדנו לדשא להמשך ניסויים וקיזוזים והכל עבד מצויין.
לא ברור לי איך זה יכול להיות, מחר נערוך ניתוח שלאחר המוות. כנראה שיש בעיה בעריכת המעגל.

בקיצור, לטאה, אתה שווה כל שקל שאני משלם לך.
עזבו, הרווח האמיתי זה הרועי החליט להיכנס ולשחק בתיכנות עצמו.... זה אומר שעכשיו באמת העסק מתחמם.

איציק רונן
24-11-2010, 00:15:55
הקיזוזים יכולים להיות אי דיוקים בבניה שלו זה גם ישפיע על חדות התנועה בכיוונים הללו. אם הוא מתנהג כך יהיה אפשר לראות את זה בצריכת הזרם של המנועים..
איציק תתחדש.. עכשיו רוצים לראות 3D!
ממש לא מסכים איתך, אפילו נעלב קשות :mad:
יש לי בערך 300 שעות בניה וחיווט קאוודים (בלי לספור טיסנים), שלושה הקסה וקוואד אחד.
תכנון מדהים וחיתוך מושלם של הגלאסאפוקסי.... ואתה אומר שהקואד שלי עקום?
כשאמרתי לך שיש לו נתייה ימינה לא התכוונתי למסוק :D

סתאם, אני לא באמת כועס. אפשר לראות בלוג'יק (כולה סקופ) שהיציאות בבקר הטיסה לא מאוזנות, כששום דבר אחר לא מחובר.
במצב הזה בקר הטיסה פשוט מוציא את יציאות המקלט החוצה וכל עוד אני לא פותח מצערת הגיירויים גם לא נדרכים. בקיצור אני לא מבין למה ישנה סטיה בין הערוצים, מצידי לא נראה לי מוזר שצריך לקזז.
יש למישהו הסבר לתופעה?

איציק, שקצת נמאס לו שצריך לדבג גם בבית, כאילו שבעבודה לא מספיק.

dror
24-11-2010, 20:58:17
אני זקוק להשלמת התמונה: איזה לוח זה? KK ?

בהנחה שכן: ל-KK יש רק ג'יירואים ולא אקסלרומטרים כך שהוא מודד קצב גילגול ולא זוית. אני מניח שהסטייה שאתם רואים נובעת מחוסר איפוס, כלומר לבקר נידמה שהקוואד מתגלגל והוא מנסה לתקן.

אגב ניתן בקלות לאפס את מדידת הג'יירואים עם עליית התוכנה ואז מבטלים את התופעה (זה מה שאני עושה בתוכנה שלי) אבל לג'יירו תמיד יש DRIFT ולכן לאט לאט היא תתגבר. בזמני הטיסה הקצרים של QUAD מצוי זה לא נורא.

לוחות בקרה שמכילים אקסלרומטרים הם סיפור אחר, הם מרגישים זוית אבסולוטית כלפי הקרקע ומנסים לפצות על סטייה מ-0. כך שאם זה המיקרה אצלכם וה-QUAD לא מונח ישר תראה סטייה בין הערוצים. חוץ מזה שגם כאן צריך איפוס.

מקווה שעזרתי במשהו

דרור

dror
24-11-2010, 21:03:45
עוד דבר אחד...

היות ו-QUAD מיוצב אלקטרונית הוא לא ממש רגיש לעקמומיות. בעיקרון כל עוד לא מגזימים ניתן להטיס QUAD ממש עקום. יש כל מיני אולי הדבר הכי רגיש זה סטייה של המנועים (כלומר אם הזרועות עגולות והמנוע לא ישר כלפי מעלה).

למשל התרנגולת של KaptainKook לא הוציאה את ה-QUAD מאיזון:

http://www.youtube.com/watch?v=2vA7XQkHYeA&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=2vA7XQkHYeA&feature=player_embedded

דרור

flyinglizard
24-11-2010, 22:01:19
אני מתכנן מקצה שיפורים קטן לתוכנה של הKK מתישהו בקרוב, סתם מתוך סקרנות. זה יכלול איפוס לג'יירוים ואולי גם איפוס מול הPPM שמגיע מהשלט של איציק.

master_bebe
25-11-2010, 19:19:40
עוד דבר אחד...

היות ו-QUAD מיוצב אלקטרונית הוא לא ממש רגיש לעקמומיות. בעיקרון כל עוד לא מגזימים ניתן להטיס QUAD ממש עקום. יש כל מיני אולי הדבר הכי רגיש זה סטייה של המנועים (כלומר אם הזרועות עגולות והמנוע לא ישר כלפי מעלה).

דרור

נכון ולא נכון, שלדה עקומה תגרום לך לצימודים ממש מעצבנים, במיוחד בהטסת FPV
לדוגמה, כשאתה פותח מצערת הכלי מסבסב, אחד הדברים הנפוצים, או צימוד בין גלגול לעלרוד.
נכון שהקוואד יתגבר על זה, אבל בהטסה אגרסיבית אפשר לראות את זה.