PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה פעולת ESC וסרוו

alonk
25-11-2010, 21:01:35
לפי הניסוי היום, המקלט מדבר עם ה-ESC ועם הסרוואים בשפת ה-PWM בתדר 50Hz ו-duty cycle המשתנה בין 5 ל-10% (1 - 2ms).
האם זה אומר שניתן להעלות את התדר ל-500Hz (אני מניח שהמרווח נועד לאפשר עבודה עם מספר ערוצים)...האם אני בכיוון?

שאלה 1: כיצד (חשמלית) ה-ESC מתרגם את בסיגנל? הוא קורא אותו דיגיטלית (למשל בעזרת capture unit) או שהוא מעביר אותו דרך מסנן והופך אותו לאות אנלוגי?
שאלה 2: כנ"ל לגבי סרוו.
שאלה 3: האם תדר 50Hz הוא must? מה יקרה אם אספק ל-ESC סיגנל עם אותו duty cycle אבל בתדר גבוה יותר? (אם התרום אנלוגי, זה לא אמור לשנות)...מה יקרה אם אספק ל-ESC סיגנל עם אותו on time אבל בתדר גבוה יותר?

יש שרשור או לינק שניתן למצוא את הדברים הנ"ל ברמה טכנית טובה?

dror
25-11-2010, 21:41:36
לפי הניסוי היום, המקלט מדבר עם ה-ESC ועם הסרוואים בשפת ה-PWM בתדר 50Hz ו-duty cycle המשתנה בין 5 ל-10% (1 - 2ms).
האם זה אומר שניתן להעלות את התדר ל-500Hz (אני מניח שהמרווח נועד לאפשר עבודה עם מספר ערוצים)...האם אני בכיוון?תלוי ב-ESC אבל יש הרבה שכן

שאלה 1: כיצד (חשמלית) ה-ESC מתרגם את בסיגנל? הוא קורא אותו דיגיטלית (למשל בעזרת capture unit) או שהוא מעביר אותו דרך מסנן והופך אותו לאות אנלוגי?
שאלה 2: כנ"ל לגבי סרוו.
שאלה 3: האם תדר 50Hz הוא must? מה יקרה אם אספק ל-ESC סיגנל עם אותו duty cycle אבל בתדר גבוה יותר? (אם התרום אנלוגי, זה לא אמור לשנות)...מה יקרה אם אספק ל-ESC סיגנל עם אותו on time אבל בתדר גבוה יותר?

יש שרשור או לינק שניתן למצוא את הדברים הנ"ל ברמה טכנית טובה?
1. לדעתי בכל ESC היום יש מיקרוקונטרולר שעושה הכל בתוכנה
2. לגבי סרבו אני לא יודע אבל נראה לי סביר שכן
3. לפי נסיוני ESC מודד רוחב פולס ולא DUTY CYCLE, לכן ניתן להעלות תדר

יש הרבה מידע ב-RCGROUPS ובאתרים של מפתחי QUADS. בזמנו קניתי Turnigy Plush כי ראיתי מישהו שעשה רשימה של ESC-ים שידוע שהם עובדים בתדר גבוה. מאז לדעתי הרשימה רק התארכה.

דרור

erazz
25-11-2010, 21:57:18
האות בין 500msec ל-1500msec הוא הסטנדרט של אותו ה-PPM. ככה מקובל לתקשר בין השלט לסרוואים\בקרים (המקלטים הם רק צינור - האות מופק בשלט).

האות מתורגם ע"י מיקרוקונטרולר כך שלא תוכל לשנות דבר ע"י העלאת תדר האות.

כדי לשנות את התדר שבו עובד הבקר תאלץ להחליף כמה רכיבים ולתכנת מחדש את הקונטרולר. יותר פשוט לקנות אחד חדש :)

alonk
25-11-2010, 22:20:44
האות בין 500msec ל-1500msec הוא הסטנדרט של אותו ה-PPM. ככה מקובל לתקשר בין השלט לסרוואים\בקרים (המקלטים הם רק צינור - האות מופק בשלט).

האות מתורגם ע"י מיקרוקונטרולר כך שלא תוכל לשנות דבר ע"י העלאת תדר האות.

כדי לשנות את התדר שבו עובד הבקר תאלץ להחליף כמה רכיבים ולתכנת מחדש את הקונטרולר. יותר פשוט לקנות אחד חדש :)

תודה. יחד עם זאת, אם דרור צודק ומה שחשוב הוא רוחב הפולס, ניתן להרחיב את רוחב הפס של חוג הבקרה תיאורטית עד 500Hz.

alonk
25-11-2010, 22:21:19
תלוי ב-ESC אבל יש הרבה שכן

1. לדעתי בכל ESC היום יש מיקרוקונטרולר שעושה הכל בתוכנה
2. לגבי סרבו אני לא יודע אבל נראה לי סביר שכן
3. לפי נסיוני ESC מודד רוחב פולס ולא DUTY CYCLE, לכן ניתן להעלות תדר

יש הרבה מידע ב-RCGROUPS ובאתרים של מפתחי QUADS. בזמנו קניתי Turnigy Plush כי ראיתי מישהו שעשה רשימה של ESC-ים שידוע שהם עובדים בתדר גבוה. מאז לדעתי הרשימה רק התארכה.

דרור

תודה. יש מצב ללינקים?

alonk
25-11-2010, 22:23:22
מצאתי קצת תשובות...
http://homepages.which.net/~paul.hills/Circuits/RxDecoder/RxDecoder.html
http://robosavvy.com/Builders/i-Bot/HSR8498HB%20Servo.pdf