PDA

צפייה בגרסה מלאה : תייעצות לגבי ביטול עסקה מחו"ל

גיא חנוך
02-12-2010, 18:28:45
לפני חודש וחצי יצא לי להזמין מאתר שהזמנתי ממנו מספר פעמים לפני שנתיים ללא בעיות
לצערי כבר את הפאשלה הראשונית הוא עשה שהוא שלח לי מייל שבו הוא גבה ממני 40$ במקום 13$ בגלל אותו ישראלי (שהוא טרח ושלח לי במייל את הכתובת והטלפון שלו וסיפר לי שהוא גנב ממנו סרוואים).

טוב נו אמרתי , שייקח את זה לתרופות ורק שיגיעו הסרוואים האלה..
לאחר ביקורים אינסופיים בבית המיון ובדואר המקומי אין זכר לחבילה! אף אחד לא יודע איפה היא.
בפנייה אליו הוא נזכר לעדכן אותי שאותו גנב ורמאי פשוט לא טרח לבדוק בדואר ושלחו אותו חזקה(שקר מוחלט)

הוא לא מוכן לזכות אותי בכסף שלי עד שהסרוואים יחזרו אליו וגם אם כן יחזרו איזה יום הוא לא יחזיר לי את ה 40 $ של המשלוח.

כיצד ניתן לקבל את הכסף שלי בחזרה? האם הביטוח של האשראי מכסה פשלות של הדואר הישאלי?
חשוב לציין שהתשלום לא היה דרך PAYPAL

אייל שפירא
02-12-2010, 18:52:56
על פי רוב חברת האשראי מגבה אותך במקרים שבהם קנית משהו ולא קיבלת את התמורה.
פנה אליהם והם יחזירו לך את הכסף, רק שזה יקח איזה חודש חודשיים.

גבי א
02-12-2010, 19:02:47
גיא, אתה מודיע לחברת האשראי שממנה בוצעה הקניה על "כשל עסקה" הם מזכים אותך בעלות העסקה תוך כשבועיים, ותוך 45 ימים הם בודקים עם המוכר מה הסיפור. אם אתה צודק, הכסף נשאר אצלך, ואם לא הם מורידים את הסכום שקיבלת בתוספת עמלת טיפול שלהם (סוג של קנס)
קרה לי מקרה דומה בעסקת תוכניות לטיסן ענק שהזמנתי מחו"ל.

גיא חנוך
02-12-2010, 19:11:24
אפשר שוב הסבר לגבי אם אני לא צודק?
גם יקחו את הכסף חזרה וגם קנס?

דואר ישראל לפי מה שנראה מתקשה בטיפול בחבילות ממנו , מקרה דומה קרה לבחור הקודם שהזמין וכנראה זה שכב הרבה עד שנשלח חזרה..

חברת האשראי תפצה אותי בכל מקרה על רישום לא נכון על החבילה ? יהיה קשה להוכיח את זה

aofer
02-12-2010, 19:37:34
לא הבנתי את הסיפור שלך, מישהו אחר גנב ממנו סרבואים והוא החליט לפצות את עצמו ע"י זה שהוא לקח את הכסף שלך ולא שלח את הסחורה?

הניסוח שלך היה קצת לא ברור ומה זה האתר הזה? שנדע להתרחק

Flying_student
02-12-2010, 20:19:59
לפני חודש וחצי יצא לי להזמין מאתר שהזמנתי ממנו מספר פעמים לפני שנתיים ללא בעיות
לצערי כבר את הפאשלה הראשונית הוא עשה שהוא שלח לי מייל שבו הוא גבה ממני 40$ במקום 13$ בגלל אותו ישראלי (שהוא טרח ושלח לי במייל את הכתובת והטלפון שלו וסיפר לי שהוא גנב ממנו סרוואים).

טוב נו אמרתי , שייקח את זה לתרופות ורק שיגיעו הסרוואים האלה..
לאחר ביקורים אינסופיים בבית המיון ובדואר המקומי אין זכר לחבילה! אף אחד לא יודע איפה היא.
בפנייה אליו הוא נזכר לעדכן אותי שאותו גנב ורמאי פשוט לא טרח לבדוק בדואר ושלחו אותו חזקה(שקר מוחלט)

הוא לא מוכן לזכות אותי בכסף שלי עד שהסרוואים יחזרו אליו וגם אם כן יחזרו איזה יום הוא לא יחזיר לי את ה 40 $ של המשלוח.

כיצד ניתן לקבל את הכסף שלי בחזרה? האם הביטוח של האשראי מכסה פשלות של הדואר הישאלי?
חשוב לציין שהתשלום לא היה דרך PAYPAL

ברגע שהוא גבה ממך סכום שלא כמסוכם יש לך קייס טוב מאוד לבטל את העיסקה. בפירוש נתת פירטי כרטיס והשתמשו בהם שלא לידיעתך... אם הוא היה מחייב אותך 1000$ אתה לא היית שואל אותנו אלא ישר פונה לחברת אשראי ודורש החזר.

תעזור לאלו שעזרו לך ותגיד איזה אתר עשה את זה כדי שנדע להיזהר גם כן.
(ואם חברת האשראי עושה בעיות אז נשמח לדעת איזו חברה זו)

ב-ה-צ-ל-ח-ה

איזי
02-12-2010, 20:31:47
במקרה דומה שקרה לי, הוחזר לי הכסף על ידי חברת כרטיסי האשראי תוך שבוע מהיום ששלחתי להם את כל התיעוד. עברו כמעט 90 מיום ביצוע העסקה עד שהודעתי להם (המוכר ניסה לשכנע אותי שהציוד כבר מגיע "my frind").

גיא חנוך
02-12-2010, 20:44:28
אז ככה

הסיפור מתחיל בשרשור הזה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26231&highlight=rc-dymond
מניסיון עבר עם החנות שהיה יחסית מוצלח החלטתי למרות הכל להזמין ממנו סרוואים בתאריך ה 18.10
יום לאחר המשלוח הוא פנה אלי עם ההודעה הזאת שצונזרה מטעמי פרטיות:

Hi Guy,
We sent your ordered servos
....the tracking number is

"sorry for shipping charge but we cannot ship cheaper way currently.The reason We shipped July 20th Gil
פה הייתה כתובת מלאה ומספר טלפון בבית שלו!!!> >> He
claimed that he never received the shipment and charged back the credit card payment
We never received any shipments back, so he must have received the shipment.
Very disappointing experience.
This is the first time this happened out of your country, so due to
this experience we have to send insured and with confirmation, which is a lot
more money than cheapest way shipping.
Thank you for your understanding
Best regards
" HGובהודעה אחרת
"we cant do this anymore because of ..., see address below."
טחנתי איתו את הנושא והוא המשיך לטעון שאותו לקוח גנב ממנו ולא אפשרי שאבדה בדואר.
בסוף איחלתי בלב שייקח את מחיר המשלוח המופרז לתרופות והמתנתי בשקט.

לאחר חודש שבו בדקתי את התיבה כל יום החלטתי לקחת את הנושא יותר ברצינות ונסעתי לבית המיון ולמרכזי החלוקה בדרך. . יצא מבית המיון ב 31 ולא הגיע לעיר מגורי עד היום.
פניתי שוב אל המוכר והוא פתאום רושם לי את הסיפור הבא:

"Hi Guy,
sorry to bother you with some side information:
we received the original package which was sent to Gil back with the postal remark in Hebrew .. no such address. We sent Jul 20th and received it back end of September.
Not our fault. Gil charged his card back and that costed us $ 25 for charge back fees plus the shipping charges. Very likely that could have been avoided contacting his post office and customs office. The package must have sit there quite some time
To avoid this we sent your package insured and with tracking number and insurance to avoid future same troubles and losses.
The tracking number for your shipment shipment date Oct 18
Please check with your local post office and related customs office. Maybe it is currently impossible to ship to Israel, I have no idea what is causing the delay. We copied the address properly and declared everything exact.

"המשכנו להתכתב ובהמשך הוא טען שהוא יחזיר לי את כספי רק אם הסרוואים יחזרו אליו וגם זה ללא די המשלוח על סך 40 $
כפי שהוא הודה פה יש לו בעייה עם הדפסת הכתובת כנראה כי הסיפור שלי דומה..

מה אפשר לעשות עכשיו שכל הסיפור פתוח?

תודה לעונים

Flying_student
02-12-2010, 21:08:02
קודם כל, עכשיו ניתן להבין שהוא לא גבה ממך כסף על חשבון מכירה ללקוח ישראלי אחר אלא בגלל שהמשלוח הקודם לישראלי לא הגיע הוא מסרב לשלוח את החבילה במשלוח רגיל ומוכן לשלוח בחבילה מאובטחת+אישור מסירה בלבד.

עדיין, מאחר ואתה לא ביקשת לשלם 40 דולר דמי משלוח אלה המוכר החליט על דעת עצמו לחייב אותך כך, אז זה בעיה שלו. פנה לחברת האשראי (אין צורך לבזבז זמן בהסברים של אני אמרתי לו ככה והוא אמר לי ככה. דבר נטו - ביקשת לשלם X וחייבו אותך Y כאשר Y>X).

בהצלחה

אגב,

כפי שהוא הודה פה יש לו בעייה עם הדפסת הכתובת כנראה כי הסיפור שלי דומה..

אתה כתבת לו כתובת בעברית או באנגלית?

גיא חנוך
02-12-2010, 21:18:06
תודה

כמובן שכתבתי לו באנגלית

liorz055
02-12-2010, 22:16:47
אם אינני טועה, גיל הוא משלנו , והינו חבר פורום מוערך.
החנות הזו מטילה רפש ללא בושה.
מעניין לשמוע את גיל לגביי העסקה המדוברת...

Boogle
02-12-2010, 22:25:41
אני רוצה לומר ששתי חבילות בשווי 3$ נשלחו אלי משני ספקים באיביי ב18 לאוקטובר.
אף אחת לא הגיע!
יש לי חשד ששק דואר נעלם או נשכח אי שם בארץ או נשלח בטעות לשוודיה.

בכל אופן, אם יש לך מספר מעקב, מה טוען הדואר בארץ? הגיע או לא??
אם הוא אכן גבה ממך ואכן שלח רשום עם אישור מסירה, הרי שהוא רשאי לפתוח בחקירת דואר מול דואר הונג קונג. מדוע הוא לא עושה כך??

Boogle
02-12-2010, 23:14:38
אם יש סימן שהגיע ארצה, פתח ברור בדואר דרך "צור קשר" בדף הבית של הדואר.

Gil
02-12-2010, 23:22:39
גיא שלום,

ראיתי את ההודעה הפרטית שלך והחלטתי שנכון להגיב, במיוחד לאור זה שהזהרתי בעבר
פה בפורום לגבי קניה באתר הזה, ואפילו הגבת באותה הודעה :eek:

מדוע התעקשת לקנות מהחנות הזו ? (פעם אמר לי מישהו שהזול יוצא בסוף בזוקר והוא דיי צדק )

בכדי לסדר את הפרטים מבלי להיכנס יותר מדי לנתונים.
החנות אכן שלחה את החבילה אלי ואפילו לכתובת הנכונה, איני יודע מאיזו סיבה לא הגיעה אלי הודעת דואר לקחת את החבילה מהדואר, ולא בכך העיניין כלל, הסיבה שלי לביטול העיסקה נבע בראש ובראשונה מאופן ההתיחסות של המוכר בשם "הלמוט" שלדאבוני אני לא היחידי שחושב כך ראה שרשור בקישור הבא לגבי המוכשר

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=803255&page=12

כאשר עבר זמן לא סביר להגעת החבילה פניתי אליו בכדי לקבל את מספר החבילה בכדי שאוכל לבדוק אצלנו בדואר, המוכשר באופן מאד לא ברור התחמק מלתת לי את המספר של החבילה, כאשר לא קיבלתי תשובה במייל לעיניין, פשוט הרמתי אליו טלפון בכדי לבדוק את הנושא, לא רק שהצטערתי על כך מה גם שאת מספר החבילה לא קיבלתי,
למי שמכיר אותי אני דיי עיקבי, ומספר ימים לאחר מכן ניסיתי את מזלי שוב וחייגתי אליו
למרות נסיונות ההסברים שלי, שבכדי שאוכל לבדוק את הנושא בצד שלי עלי לקבל מספר חבילה כפי שניתן לכל חבילה שנשלחת מחו"ל גם אם היא לא ב - EMS

הבחור פשוט היה נעול בדעתו שהוא שלח את החבילה ולא היה מוכן לספק את המספר.

בראותי שאין עם מי לדבר החלטתי כיוון שלא קיבלתי את המוצר, לבטל את העסקה וכך עשיתי.
לאחר כשבועיים חברת האשראי זיכתה את חשבוני במלוא החיוב.ֿ

כמובן שהמוכשר מייד שלח אימייל אלי לפשר הביטול, תגובה ממני כבר לא קיבל וגם לא יקבל.

לאחר כמה זמן, שלח אלי אימייל עם צילום החבילה שחזרה אליו, כאשר נטען שהכתובת לא קיימת, למרות שהיא בהחלט רשומה נכון.

אילו המוכשר היה מתייחס כיאות ללקוח, לא היתה לי בעייה אפילו לספוג את עלות ההפסד של ה- 80$ עקב אובדן החבילה.

אך באין שיתוף פעולה עליו לטעון רק כנגד עצמו לאור הזלזול הבוטה בלקוחות שלו, וכפי שציינתי קודם, אני לא היחידי שחושב כך, ואפילו הייתי עדין בדעותיי עליו לאור סגנון הדיבור שלו.

אחרים בפורום האמריקאי חשבו עליו באופן הרבה יותר קיצוני, כפי שתוכלו לקרא בקישור שהצבתי למעלה ( כינו אותו במילה נ א צ י ) ומיותר להוסיף מעבר לכך.

I've shopped at Dymond for years and didn't realise that he was lying to me all the time. I bought 2 planes,already built that WOULDN'T fly until changed some major components, like the motor, esc's, receivers, stuff like that. Hes a bald faced liar and although he carries lots of inventory, hes a RAT!!! Not Ziggy, shes ok but Helmut is a NAZI.. Rich

גיא, אם תרצה לדבר איתי אתה מוזמן להתקשר אלי ( המספר בה.פ )

וחבל שלא התייחסת לאזהרות שלי בהודעה שאפילו הגבת בה.
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26231

בסוף הזמנתי את הסרוואים של דיימונד מאתר אמריקאי אחר, ואין מה להשוות באיכות השירות, ומאד מומלץ, גם אם זה היה כרוך בעלות טיפה יותר גבוהה בסה"כ של 10 דולר.
האתר הוא www.skipmillermodels.com

וגיא, אודה לך אם תצנזר את הפרטים שלי מההודעות מפאת צנעה, ופגיעה בי לדעתו הסוביקטיבית של המוכר ההוא!

גיא חנוך
03-12-2010, 08:07:14
גיא שלום,

ראיתי את ההודעה הפרטית שלך והחלטתי שנכון להגיב, במיוחד לאור זה שהזהרתי בעבר
פה בפורום לגבי קניה באתר הזה, ואפילו הגבת באותה הודעה :eek:

מדוע התעקשת לקנות מהחנות הזו ? (פעם אמר לי מישהו שהזול יוצא בסוף בזוקר והוא דיי צדק )

בכדי לסדר את הפרטים מבלי להיכנס יותר מדי לנתונים.
החנות אכן שלחה את החבילה אלי ואפילו לכתובת הנכונה, איני יודע מאיזו סיבה לא הגיעה אלי הודעת דואר לקחת את החבילה מהדואר, ולא בכך העיניין כלל, הסיבה שלי לביטול העיסקה נבע בראש ובראשונה מאופן ההתיחסות של המוכר בשם "הלמוט" שלדאבוני אני לא היחידי שחושב כך ראה שרשור בקישור הבא לגבי המוכשר

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=803255&page=12

כאשר עבר זמן לא סביר להגעת החבילה פניתי אליו בכדי לקבל את מספר החבילה בכדי שאוכל לבדוק אצלנו בדואר, המוכשר באופן מאד לא ברור התחמק מלתת לי את המספר של החבילה, כאשר לא קיבלתי תשובה במייל לעיניין, פשוט הרמתי אליו טלפון בכדי לבדוק את הנושא, לא רק שהצטערתי על כך מה גם שאת מספר החבילה לא קיבלתי,
למי שמכיר אותי אני דיי עיקבי, ומספר ימים לאחר מכן ניסיתי את מזלי שוב וחייגתי אליו
למרות נסיונות ההסברים שלי, שבכדי שאוכל לבדוק את הנושא בצד שלי עלי לקבל מספר חבילה כפי שניתן לכל חבילה שנשלחת מחו"ל גם אם היא לא ב - EMS

הבחור פשוט היה נעול בדעתו שהוא שלח את החבילה ולא היה מוכן לספק את המספר.

בראותי שאין עם מי לדבר החלטתי כיוון שלא קיבלתי את המוצר, לבטל את העסקה וכך עשיתי.
לאחר כשבועיים חברת האשראי זיכתה את חשבוני במלוא החיוב.ֿ

כמובן שהמוכשר מייד שלח אימייל אלי לפשר הביטול, תגובה ממני כבר לא קיבל וגם לא יקבל.

לאחר כמה זמן, שלח אלי אימייל עם צילום החבילה שחזרה אליו, כאשר נטען שהכתובת לא קיימת, למרות שהיא בהחלט רשומה נכון.

אילו המוכשר היה מתייחס כיאות ללקוח, לא היתה לי בעייה אפילו לספוג את עלות ההפסד של ה- 80$ עקב אובדן החבילה.

אך באין שיתוף פעולה עליו לטעון רק כנגד עצמו לאור הזלזול הבוטה בלקוחות שלו, וכפי שציינתי קודם, אני לא היחידי שחושב כך, ואפילו הייתי עדין בדעותיי עליו לאור סגנון הדיבור שלו.

אחרים בפורום האמריקאי חשבו עליו באופן הרבה יותר קיצוני, כפי שתוכלו לקרא בקישור שהצבתי למעלה ( כינו אותו במילה נ א צ י ) ומיותר להוסיף מעבר לכך.

גיא, אם תרצה לדבר איתי אתה מוזמן להתקשר אלי ( המספר בה.פ )

וחבל שלא התייחסת לאזהרות שלי בהודעה שאפילו הגבת בה.
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26231

בסוף הזמנתי את הסרוואים של דיימונד מאתר אמריקאי אחר, ואין מה להשוות באיכות השירות, ומאד מומלץ, גם אם זה היה כרוך בעלות טיפה יותר גבוהה בסה"כ של 10 דולר.
האתר הוא www.skipmillermodels.com

וגיא, אודה לך אם תצנזר את הפרטים שלי מההודעות מפאת צנעה, ופגיעה בי לדעתו הסוביקטיבית של המוכר ההוא!

היי
אני מקווה שתקבל את התנצלותי , לא הייתה שום כוונה לפגוע .
לצערי בעבר היו לי קניות מוצלחות ממנו לכן הוצאתי עוד הזמנה . כנראה שהרבה דברים משתנים בשנתיים..

שוב סליחה