PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה הבדלים בין פרופים של בנזין לחשמליים

lior_shenhar
10-12-2010, 17:33:43
רציתי לדעת מה ההבדלים כי המיבנה קצת שונה והבנזין כבדים יותר

האם פרופ בנזין על מנוע חשמלי יספק פחות כח?

תודה

tisanir
10-12-2010, 17:37:17
כבד יותר, עבה יותר, עמיד יותר וחזק יותר.
הוא כבד בהרבה ולכן לא יתאים למנוע חשמלי.

lior_shenhar
10-12-2010, 18:14:06
בזה אני לא מסכים איתך לחלוטין

היום הטסנו טיסן גדול עם ציר 5 מילימטר עם פרופ רגיל tgs והפרופ בנזין באותה מידה ופסיעה היה חזק הרבה יותר

לגבי הפרופ עצמו עזבו משקל וכאלה מבחינת כח מה ההבדלים בין בנזין לחשמלי

Flying_student
10-12-2010, 18:17:10
בזה אני לא מסכים איתך לחלוטין

היום הטסנו טיסן גדול עם ציר 5 מילימטר עם פרופ רגיל tgs והפרופ בנזין באותה מידה ופסיעה היה חזק הרבה יותר

לגבי הפרופ עצמו עזבו משקל וכאלה מבחינת כח מה ההבדלים בין בנזין לחשמלי

תשים גלגלים של משאית על סובארו ותשאל "למה אמרתם רק למשאית, זה נוסע"

הפרופ מגושם מידי למנוע חשמלי, הוא בנוי למנוע חזק יותר ואתה סתם מאבד כוח בלנסות לסובב פרופ כבד יותר.

tisanir
10-12-2010, 18:21:34
תשים גלגלים של משאית על סובארו ותשאל "למה אמרתם רק למשאית, זה נוסע"

הפרופ מגושם מידי למנוע חשמלי, הוא בנוי למנוע חזק יותר ואתה סתם מאבד כוח בלנסות לסובב פרופ כבד יותר.

אמרת יפה.

umbo
10-12-2010, 18:45:54
מזל גדול שכבר דברו על זה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=30056&highlight=%F4%F8%E5%F4%27+%EE%F0%E5%F2+%E1%E5%EB%F 0%E4)לפני חודש.... כך שמיצו את כל השטויות ואמרו את כל הדברים הנכונים :)
שבת שלום.

Boogle
10-12-2010, 18:50:16
למה??
המנוע משקיע בתחילה קצת יותר אנרגיה כי לפרופ יש יותר אינרציה, אבל אחרי זה אתה גם מרויח מקשיחות הפרופ שאינו מתעוות - לפעמים לטובה ולפעמים לרעה.
היות ובד"כ מנוע החשמל הוא באובר כח ביחס למנוע הדלק אז מבזבזים קצת הספק על האינרציה של הפרופ.
לא סוף העולם ב-כ-ל-ל.

ולראיה השוואה:
מאסטר דלק 9X6 שוקל 16.6 גרם
APCE 9X6 שוקל 15.6 גרם.
בשביל גרם אחד לא נלך לרב.....

DR_FLIGHT
10-12-2010, 19:47:04
זה לא נתון לויכח כי ראינו את זה כלנו היום בשטח בעניים פשוט לדלק היה 30% יותר כח מפרופ חשמלי

shaharg
10-12-2010, 20:07:23
זה לא נתון לויכח כי ראינו את זה כלנו היום בשטח בעניים פשוט לדלק היה 30% יותר כח מפרופ חשמלי

צ'טערת אבל זה מתבקש - איך זה לא יהיה נתון לויכוח אם אתה אומר שראית בעינים 30% יותר ? :eek::eek:
האם מדדת דחף ? בדקת צריכת זרם ? השוואת את כל הפרמטרים ?

haimgil
10-12-2010, 21:31:15
במיקרה את הטסט פלייט אני עשיתי ואת הפרופ החשמלי החלפתי בפרופ דלק במידה אחת קטנה יותר והתוצאות היו מעל המשוער והמנוע הגיב יפה מאוד והטיסן הניב תוצאות הרבה יותר טובות.למעשה הרבה פעמים יצא לי להרכיב פרופ דלק בימקום פרופ חשמלי והתוצאות תמיד היו טובות יותר.

Flying_student
10-12-2010, 21:46:36
במיקרה את הטסט פלייט אני עשיתי ואת הפרופ החשמלי החלפתי בפרופ דלק במידה אחת קטנה יותר

אז זה לא אותו מידה ופסיעה כמו שציינתם קודם. אבל אותו טיסן, כן?

haimgil
10-12-2010, 22:01:14
הפרופ החשמלי הקודם שהיה ,היה גדול מידי ולכן הלכנו על פרופ דלק קטן יותר שמתאים יותר למנוע,המנוע אותו מנוע.

master_bebe
10-12-2010, 22:10:51
חוץ מפסיעה וקוטר יש עוד פרמטרים אחרים, פרופיל הלהב, יחס SOLIDITY - יחס שטח הלהבים לעומת שטח דיסקה (ניתן לראות בקלות שפרופים של SLOW FLY תופסים שטח גדול יותר מפרופים בעלי נתונים זהים -קוטר ופסיעה מאשר פרופים של פיילונים- להבים צרים יותר
קשיחות של הלהבים - כמה הם מאבדים מצורתם, או מהפסיעה וכו'.

אני מצטרף לחברים פה וטוען שכל עוד אתה לא עושה מדידות מדויקות עם מתקן דחף וכו' אי אפשר לדעת.

לגבי ה"בזבוז אנרגיה" זה לא נכון, כי שטענתי בשרשור הקודם, פרופ כבד יותר רק מצריך יותר אנרגיה בכדי לשנות את הסל"ד שלו. במידה והמצערת קבועה אז זה רק תלוי בנצילות שלו (ובמהירות הטיסה).

Boogle
10-12-2010, 22:31:56
, פרופ כבד יותר רק מצריך יותר אנרגיה בכדי לשנות את הסל"ד שלו. במידה והמצערת קבועה אז זה רק תלוי בנצילות שלו (ובמהירות הטיסה).

עכשיו נראה אותך ממריא טס ישרה ואופקית, מבצע פניות לופים רולים ונחיתה במצערת קבועה :D
.
אין מה לעשות מומנט אינרציה מתורגם באופן ישיר למומנט פיתול שנצרך מציר המנוע וכשתכפיל את זה בסל"ד תקבל ערכים של הספק שונים בתלות במומנט הראשון.

(האם כבר דיברנו על ג'יירו?, יורם טמבור עוד מלמד את המקצוע המקולל הזה- דינמיקה מ'?:eek:)

haimgil
10-12-2010, 22:40:25
עכשיו נראה אותך ממריא טס ישרה ואופקית, מבצע פניות לופים רולים ונחיתה במצערת קבועה :D
.
אין מה לעשות מומנט אינרציה מתורגם באופן ישיר למומנט פיתול שנצרך מציר המנוע וכשתכפיל את זה בסל"ד תקבל ערכים של הספק שונים בתלות במומנט הראשון.

(האם כבר דיברנו על ג'יירו?, יורם טמבור עוד מלמד את המקצוע המקולל הזה- דינמיקה מ'?:eek:)

בוגל ,הדוגמא הכי טובה למצערת קבועה זה פיילון רייסר .ממריא בפול ,טס בפול.עושה רול ולופ בפול ,ונוחת בפול,מה שכן נגמר הדלק.אז אין בעיה בנחיתה.כנ"ל לגבי חשמלי.:D

master_bebe
11-12-2010, 00:32:21
טמבור מלמד בתקופה האחרונה תרמודינמיקה ותרסיסי דלק. אבל נראה לי שהוא הדיקן עכשיו...

lior_shenhar
11-12-2010, 04:28:07
טוב תיקון טעות הפרופ החשמלי היה 12x6 והחשמלי 11x5 מנוע rctimer מפלצת 35-48 1000kv ב 4 תאים

Boogle
11-12-2010, 08:14:56
טוב תיקון טעות הפרופ החשמלי היה 12x6 והחשמלי 11x5 מנוע rctimer מפלצת 35-48 1000kv ב 4 תאים

אני באמת עדיין מתלבט בין החשמלי לחשמלי :D

דניאל דקל
11-12-2010, 09:15:07
מדוע לא דיברתם על הפרמטר החשוב מכל?

הסל"ד של פרופ המותקן על מנוע חשמלי נמוך משמעותית מפרופ המותקן על מנוע דלק

לכן, הוא מתעוות פחות וניתן לחסוך במשקל שלו

lior_shenhar
11-12-2010, 11:28:27
בנצי די לתפוס בקטנות זה נכתב ב 5 בבוקר מותר לטעות
היו לי נדנודי שינה

ללו
11-12-2010, 11:36:55
בנצי די לתפוס בקטנות זה נכתב ב 5 בבוקר מותר לטעות
היו לי נדנודי שינה

עכשיו 12:35 בצהריים ועדיין אתה רושם טעויות,אומרים נידודי,ולא נידנודי,לא נורא ליאור זה לא בושה להיות דיסלקט:D

Boogle
11-12-2010, 11:46:07

דניאל כתבת שטות מוחלטת!!!

דניאל דקל
11-12-2010, 13:24:52
בנצי, יש דרך ראויה להתנסח

ואם כבר אתה מתבטא בצורה הזו, לפחות תנמק

בטיסנים החשמליים שלי הסל"ד הטיפוסי הינו כ 7000 סל"ד

(יש דוגמאות חריגות של פרופים קטנים במיוחד המסתובבים מהר כדוגמת הפנג'ט)

במנועי 4פעימות הסל"ד הטיפוסי הינו כ 10,000

וב 2 פעימות כ 15,000

DR_FLIGHT
11-12-2010, 13:35:43
דניאל אני לא מסכים איתך בכלל נניח שאני עובד על סוללת 4 תאים שזה 16.8 וולט , מנוע 1100kv עכשיו 16.8*1100= 18480 סלד כמובן שעם ירידת מתח הסוללה הסלד יורד מעט שלא לדבר גם שהמנוע הזה תומך 5 תאים ואז מגיעים להרבה יותר סלד

Boogle
11-12-2010, 16:07:59
דניאל, אין דרך אחרת להגדיר את הטענה שלך.
מהירות סיבוב המנוע תלויה במספר התאים של הסוללה בKV הנומינלי ובפרופ, ואין שום בעיה להגיע ואף לעבור את הסל"ד המקורי, של מנוע דלק ספציפי, עם אותו הפרופ , בחשמל.

דניאל דקל
11-12-2010, 18:34:18
דניאל אני לא מסכים איתך בכלל נניח שאני עובד על סוללת 4 תאים שזה 16.8 וולט , מנוע 1100kv עכשיו 16.8*1100= 18480 סלד כמובן שעם ירידת מתח הסוללה הסלד יורד מעט שלא לדבר גם שהמנוע הזה תומך 5 תאים ואז מגיעים להרבה יותר סלד

עכשיו באמת הגזמת...

מה שחישבת זה את הסל"ד של המנוע ללא עומס, כלומר ללא מדחף !!!

בתוספת מדחף, הסל"ד יצנח לפחות לחצי כלומר סדר גודל של 8,000 סל"ד

מדובר על חצי מהסל"ד של מנוע 2 פעימות...

Boogle
11-12-2010, 18:59:43
עכשיו באמת הגזמת...

מדדת????

shaharg
11-12-2010, 19:15:28
עכשיו באמת הגזמת...

מהיכן הנתון הזה? - המנוע החשמלי ישאף להגיע לסל"ד העבודה שלו , נכון שהוא יהיה יותר נמוך מהתאוריה אבל בחצי??? המשמעות של ההתנגדות ( הסיבוב של הפרופ ) הינה צריכת זרם גבוה יותר מאשר עם פרופ קל יותר ... אני אמנם לא ביצעתי מדידות אך הקטנה בחצי לא נשמעת לי הגיונית ...

דניאל דקל
11-12-2010, 21:11:16
חברים, אף לא אחד מכם מדד פעם סל"ד של מנוע חשמלי?
הינה דוגמא טיפוסית של סטאפ לטיסן אפרנטיס
המנוע הינו 950KV ולכן אם נחבר לו 3 תאים (12.6 נומינאלי) הוא אמור להסתובב ב

950*12=12,000 סל"ד

לעומת זאת כאשר מחברים לו פרופ 11X8, הסל"ד יורד לכמעט חצי, 7600...

בנצי, בתור "מומחה הפורום" למנועים חשמליים אתה אמור לדעת זאת...

master_bebe
11-12-2010, 21:45:49
אל תשכח שאתה מדבר על מדידה סטאטית, בטיסה הסל"ד עולה, ובגדול.
במצערת מלאה, הסל"ד הרבה יותר קרוב לערך ללא עומס שלו מאשר לחצי הערך שלו...

MDreamer
11-12-2010, 22:32:59
איזה מצחיק כל השרשור הזה..
הסיבה היא לא המשקל/קוטר/סל"ד. הסיבה היא אחרת בכלל והרבה יותר פשוטה.

קחו פרופ לדלק ושימו אותו על מנוע חשמלי
קחו פרופ לדלק ושימו אותו על מנוע דלק

עכשיו תפיעלו את שניהם באותו סל"ד ותדפקו את קצה הפרופ ברצפה.
בידקו את התוצאות.

חזירו שנית על הניסוי רק עם פרופ חשמלי למנוע החשמלי והשוו את התוצאות.

הסיבה היא שבדר"כ פרופים של דקל כבדים יותר וקשיחים יותר כי לא מחבר אליהם ציר של מנוע חשמלי שיכול להתעקם. עדיף שהפרופ יטחן מאשר שכל הפייוול יעוף או שילך המנוע.

כמה פעמים ראיתם שבעקבות מכה נשבר לגמרי פרופ דלק באותה צורה שחשמלי מתנפץ? לא הרבה. ברוב המקרים הוא מתקצר כחשמלי באותו מצב נשבר

דניאל דקל
11-12-2010, 22:51:34
אל תשכח שאתה מדבר על מדידה סטאטית, בטיסה הסל"ד עולה, ובגדול.
במצערת מלאה, הסל"ד הרבה יותר קרוב לערך ללא עומס שלו מאשר לחצי הערך שלו...

השויתי סל"ד של מנוע 2 פעימות על הקרקע לעומת סל"ד של מנוע חשמלי על הקרקע

כך שההשוואה נכונה.

MDreamer
11-12-2010, 22:55:29
אגב בתור תוספת. מדוע לדעתכם יש אזהרה על פרופים חשמליים שהם מיועדים "לחשמליים בלבד"?
ראיתם פעם מה קורה לפרופ חשמלי על מנוע דלק בזמן פגיעה? המחזה לא מלבב. צריך מיגון בפני רסיסים

דניאל דקל
12-12-2010, 00:30:23
בינתיים מצאתי ב RCGROUPS שרשור מעניין בנושא

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=578603

מדברים שם גם על הסיבה שהעליתי (סל"ד נמוך יותר מאשר בדלק) וגם של מעיין (ציר מנוע חשמלי

עדין יותר)

guyst
12-12-2010, 12:50:25
וגם זה שירשור מעניין. משיהו יכול לתת את המסקנות...? :)
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1155283

Flying_student
12-12-2010, 17:52:16
אין מה לעשות, מה שתחפש בגוגל תמצא... בגלל האינטרנט היום הכל שונה ככה שלא צריך להוכיח דברים אלה למצוא שטות שבן אדם אחר כתב ובלי לבדוק אם זה נכון או לא לתת את זה לבוגל בפרצוף ולהגיד לו - אאאהההה!!!.

בכלל, אני אוהב את האינטרנט, מתברר שאני מליונר, אני בדיוק עוזר לנסיך אפריקני להימלט מכוחות האופל במדינתו והוא יתחלק איתי בכסף של אבא שלו! יש! איזה טיסן קונים במליון דולר הונגקונגי?

master_bebe
12-12-2010, 18:37:38
דרך אגב, עוד סיבה, מנוע דלק משתמש בפרופ גם כגלגל תנופה...

עמי
12-12-2010, 19:18:42
נק' למחשבה - יש פרופ עץ לחשמלי ?

lior_shenhar
12-12-2010, 19:42:17
איזה בלאגן עשיתי עם השאלה הזו
מה שבטוח שפרופים של בנזין הרבה יותר מאוזנים מחשמלים

אז בעצם זה סבבה להשתמש בפרופ בנזין:)

Boogle
12-12-2010, 22:46:01
הי טוב פרופים מזהב.
מוכרים אחד וקונים תמורתם מלא פרופים קטנים וחמודים :D
הייתי מצפה ממישהו שמכנה עצמו "עוסק במדע" או לפחות "עוסק במחקר" שיביא קצת תוצאות ממדידות שעשה, להשוואה, אבל שחר כנראה צודק.....

דניאל דקל
12-12-2010, 23:30:31
בנצי, ואני לתומי חשבתי שלאחר שקטלת את דבריי (שהתבררו כנכונים) ותיארת אותם כ"שטות מוחלטת"

תואיל להתנצל, אבל זה כנראה גדול ממך...

Boogle
12-12-2010, 23:42:18
אין מה לעשות, מה שתחפש בגוגל תמצא... בגלל האינטרנט היום הכל שונה ככה שלא צריך להוכיח דברים אלה למצוא שטות שבן אדם אחר כתב ובלי לבדוק אם זה נכון או לא לתת את זה לבוגל בפרצוף ולהגיד לו - אאאהההה!!!.

בנצי, ואני לתומי חשבתי שלאחר שקטלת את דבריי (שהתבררו כנכונים) ותיארת אותם כ"שטות מוחלטת"

תואיל להתנצל, אבל זה כנראה גדול ממך...

כתבת שטות , ניסית לגבות אותה בכמה שטויות שאחרים כתבו והתנסחו בזהירות שהם לא ממש מבינים ואתה דורש התנצלות?

אתה צודק,

אני מתנצל !!!

בפני הקוראים, שבכלל אני טורח לענות לך כשאתה כותב שטויות.

שבוע טוף....

דניאל דקל
13-12-2010, 07:52:41
כמו שחשבתי :D

אגב, הינה עוד הסבר שתומך במה שכתבתי

http://www.answerbag.com/q_view/1955144

שימו לב שהם העלו עוד הסבר מלבד הסל"ד: מנוע דלק מסובב מדחף בפיקים (כל 2/4 פעימות נוצר מומנט לסיבוב המדחף)

לעומת מנוע חשמלי שמסובב את המדחף בצורה הרבה יותר חלקה. הפיקים הללו מצריכים מדחף מסיבי יותר.

Boogle
13-12-2010, 08:52:45
מה הקשר בין הקביעה הזו:

לבין ההסבר הזה:

כמו שחשבתי :D

אגב, הינה עוד הסבר שתומך במה שכתבתי

שימו לב שהם העלו עוד הסבר מלבד הסל"ד: מנוע דלק מסובב מדחף בפיקים (כל 2/4 פעימות נוצר מומנט לסיבוב המדחף)

לעומת מנוע חשמלי שמסובב את המדחף בצורה הרבה יותר חלקה. הפיקים הללו מצריכים מדחף מסיבי יותר.

אני יכול למצוא לך אלפי דוגמאות המראות שהסל"ד של מנוע חשמלי לאותו כלי גבוה יותר מהדלק.

הדבר העיקרי שעולה מהלינק שנתת זה חיזוק לטענה שניתן להשתמש בפרופ דלק לחשמלי.

saportas
13-12-2010, 15:22:42
דרך אגב, עוד סיבה, מנוע דלק משתמש בפרופ גם כגלגל תנופה...

וגם יש אפשרות להרכיב פרופ של מנוע ניטרו במנוע חשמלי עם גיר בוקס .וזה בערבון מוגבל
(לא כולל מנועים קטנים, )עם גיר בוקס .נכון שאפשר להשתמש בכול פרופ כמו שאפשר להטיס
שולחן .

דניאל דקל
13-12-2010, 21:23:47
אני יכול למצוא לך אלפי דוגמאות המראות שהסל"ד של מנוע חשמלי לאותו כלי גבוה יותר מהדלק.

הדבר העיקרי שעולה מהלינק שנתת זה חיזוק לטענה שניתן להשתמש בפרופ דלק לחשמלי.

1. הנה מה שכתוב בלינק שחור על גבי לבן

RPMs
Many electric motors still run at lower RPMs than their gas counterparts. At higher RPMs, propellers come under more stress.

תרגום לעברית (במיוחד בשביל בנצי)

מרבית המנועים החשמליים עדיין עובדים בסל"ד נמוך יותר מאשר מנועי דלק. בסל"ד גבוה יותר, מדחפים נתונים ליותר עומס מבני

2. שים לב שמתחילת השרשור אתה קוטל, מעליב, מביך את עצמך, כאשר לא הבאת עדיין שום נתון שתומך בגרסתך.
אם יש לך עניין במשחקי אגו, לי אין צורך בהם. אני מתפרנס יפה מהידע שלי...

haimgil
13-12-2010, 22:52:34
דניאל ,תקשיב(תיקרא).גם אתה צודק וגם בוגל צודק,ישנם מנועים שמיסתובבים הרבה פחות ממנועי דלק וישנם מנועים חשמליים שמיסתובבים הרבה יותר מדלק ,וכל זה תלוי ביכולות המנוע החשמלי ומ"ס התאים בסוללה.מה שבעצם ליאור (פותח השירשור)רצה לדעת אם בסך הכול אפשר להרכיב פרופ של מנוע דלק על מנוע חשמלי והאם כוח הדחף מישתנה כאשר מחליפים מפרופ חשמלי לפרופ דלק.אני יכול להגיד לך בוודאות שפרופ דלק מתאים למנועים חשמליים ללא ספק וכמובן בהתאם למנוע החשמלי.אך לא ניתן להרכיב פרופ חשמלי על מנוע דלק עקב בעיית הפולסים שמנוע הדלק מייצר.אני אתן לך דוגמא:לקחתי פרופ חשמלי באותה מידה והרכבתי על מנוע דלק ולאחר 3 דקות נחתי אם קט מנוע ופרופ שבור ותושבת מנוע מפורקת.וזה כמובן קרה למלא אנשים שהחליטו לעשות ניסויים על הטיסן שלהם.בגדול ולפי דעתי וניסיוני הרב בתחום אני יכול להגיד לך שאני מעדיף פרופ דלק על מנוע חשמלי מאשר פרופ חשמלי על מנוע חשמלי.וזה גם שפרופ דלק אומנם יותר כבד אך גם ברוב המיקרים גם יותר מאוזן ועובד טוב יותר על מנועים חשמליים(כמובן כאלה שאמורים לספק סל"ד גבוה כמו מנועי דלק).למעשה כל מה שחברי הפורום אמרו ,כולם צודקים ,ויש להבין שכל אחד התנסה עם מ"ס סט אפים שונים ולכן יש חילוקי דעות.בכל אופן ,לפעמים כיף שיש אקשן ויש התגרויות אך בשטח כולם נחמדים וצוחקים ומטיסים יחדיו.אין טעם להגרר למי צודק ומי לא כפי שאמרתי כולם צודקים.:)

Boogle
13-12-2010, 23:11:37
דניאל שים לב שמתחילת השרשור אתה קוטל, מעליב, מביך את עצמך, כאשר לא הבאת עדיין שום נתון שתומך בגרסתך.........

אני אתקן לך את ההצהרה:
הסל"ד של פרופ המותקן על מנוע חשמלי לפעמים נמוך משמעותית מפרופ המותקן על מנוע דלק .....

נ.ב.

אם יש לך עניין במשחקי אגו, לי אין צורך בהם. אני מתפרנס יפה מהידע שלי...

1. בעניין משחקי אגו, אתה צברת מספיק כאלו במיוחד בהצהרות של נטישת פורומים שאינם מספיק מפרגנים לך, אם תבקש אני בטוח שנוכל להזכיר לך את ההצהרות הללו....
2. אני שמח שאתה מתפרנס יפה מהידע שלך... חלילה לנו אם לא היית מתפרנס יפה, וודאי לא היה לך כסף לעסוק בתחביב...ואז איך היית כותב לנו פה בפורום???

דניאל דקל
13-12-2010, 23:25:14
בנצי,
מאחל לך רק בריאות, כנראה שאתה צריך את זה

חיים,
איזה מנועים חשמליים (בתוספת מדחף) מסתובבים מהר יותר מ 15,000 סל"ד (סל"ד של 2 פעימות) מלבד קונפיגורציות אקזוטיות כגון מנוע 4000KV עם פרופ 5X5?
כבר אמרתי שפן-ג'ט אינו דוגמא טיפוסית למערכת חשמלית...

חברים,
בואו נוציא משהו טוב מהשרשור
אני בטוח שלרובכם יש מד סל"ד
אני מזמין אתכם להעלות לפורום את תוצאות המדידה, עבור מדחפים גדולים מ 7" (לא מכיר מדחף דלק קטן יותר)

haimgil
14-12-2010, 00:09:52
דניאל ,גם מנועי דלק לא מגיעים לסל"ד שרשום עליהם.קח לדוגמא מנוע ווברה 61 ספיד בן חודשיים וחצי ,שרשום שהוא מגיע ל18000 סל"ד, אבל בפועל הוא מגיע בקושי ל15000 סל"ד וזה אחרי שירדתי בקוטר ל-10/7.אז קח דברים בפרופורצייה.בכל זאת אני יצלם סירטון בהזדמנות הראשונה עם מד סל"ד ועוד קצת נתונים כלליים.אפשר לישאול בפורום טיסנים על דלק קצת על נתוני מנוע בכללי ועל סיבובי סל"ד של מנועי דלק .כמה רשום? וכמה בפועל? אני יודע שרובם מחזיקים במד סל"ד.

MDreamer
14-12-2010, 01:15:38
תתבגרו
http://everyjoe.com/files/130/2007/08/achievement-locked-underwear-undie-lingerie-splitreason-gaming-game-loadies.jpg