PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מנועי ווברה - הסוף?

DarZeelon
21-12-2010, 12:33:26
באתר החבר RC Universe התפרסם השרשור הזה (http://www.rcuniverse.com/forum/m_10209084/tm.htm).

לא ראיתי שינוי באתר האוסטרי של ווברה, אבל מה אתם אומרים?

Asaf197seven
21-12-2010, 16:19:05
ווברה לא תמימים כל כך, ידוע בעיקר בארץ שהרבה מנועים שלהם היו עם דפקטים רציניים--ציפוי שהתקלף מהצילינדר ואז המנוע היה 1- מזייף 2-לא ניתן לכיוון 3-נותן קאט מנוע שניות ספורות לאחר המראה - {דבר כזה קרה לי כבר בשנת 2007 עם מנוע ווברה 50}
הם כתבו בקישור שציינתי כי עקב מה שקורה עם מוצרים סיניים -הם הגיעו למצב של פשיטת רגל--
לא לשכוח שכבר המון זמן הם ייצרו בעצמם בסין---
ווברה היו ידועים כיצרני המנועים הטובים ביותר בשנות השישים- ועד לשנות התשעים...
אני לא בטוח אבל חושב שמדובר אז בסדרת ה- איי בי סי שלהם--ועברו לציפויי ניקל שלא מחזיקים מעמד ואמינים כמו איי בי סי שמעתי מלפני כמה חודשים שהיה נסיון שלהם לחזור ולייצר את סדרת הייצור הישנה אבל אני לא מאמין שזה קרה כי אחרת לא היו נופלים--כי אנשים עדיין מוכנים לשלם על מנועים טובים--ולא כולם מתפשרים על מנועי ריקשות על ניטרו שמחזיקים בחלקם בביצועים טובים לפרק זמן מוגבל- תקנו אותי אם אני טועה -כי אם באמת היה כזה מצב גם חברת המנועים רוסי היתה פושטת רגל כבר ממזמן--וזה שעוד שמנועים שלהם יקרים עוד יותר-אבל הם שווים את הכסף

העניין הוא שמנועי ווברה המשיכו להמכר במחירים גבוהים ולא היו מספקים אמינות כלל= הרבה מקרים היו שאחרי מספר טיסות בודדות המנוע היה שובק.......
אם יקר שיהיה שווה את הכסף--לדעתי המקרה של ווברה תואם את סיפור הקמצן והתרנגולת--
רצו להרוויח יותר--וקיבלו פחות-שזה כלום........

מושיק
21-12-2010, 21:16:05
פעם הייתי "פריק של ווברה".אלה היו מנועים חזקים ואמינים.
חבל שזה מה שקרה להם.

Boaz Barnea
21-12-2010, 23:59:30
סוף עצוב משהו אבל די צפוי לאור ה"יצירות" שלהם בשנים האחרונות
לא בכדי כינו אותם בפורומים השונים מנועי "ווברע"
כאחד שנכווה והתחייב שלא לגעת בכשכאלה לאור הזילזול שהפגינה החברה בתוך תקופת האחריות
(מטיסים אצלכם בתנאי אבק והרבה חול)...
לחרב מותג טוב דיי קל אבל כנראה יקר בסוף
לשמר לקוחות מרוצים לאורך זמן זול הרבה יותר!

ZvikaF
22-12-2010, 16:59:33
עצוב לקרוא.. יש לי עדיין ווברה ספיד 60 שטסה משנת 75 ולא מכזיבה עד היום.

DarZeelon
11-01-2011, 12:42:31
עצוב לקרוא.. יש לי עדיין ווברה ספיד 60 שטסה משנת 75 ולא מכזיבה עד היום.

צביקה,

סביר להניח שאותו הווברה #1024 עוד יטוס גם בעוד 10 שנים.

אם אי-פעם תדרש למסבים, המידות סטנדרטיות לחלוטין (6902, R6N).
אם תזדקק לטבעת-בוכנה, פרנק באומן (Frank Bowman) יספק לך אותה.

לוי שלומי
12-01-2011, 19:09:20
בסוף שנות ה80 אבי קנה לי ווברה 60 ואכן מדובר בסוג של זבל.eny אז היו מובילים ואייכותים בהרבה.

טיסני אילת
12-01-2011, 20:25:28
לשלומי, אסף ושאר המשמיצים.

אתם מזכירים לי את תקופת שנות ה-80 ו-90 שירדו על מכוניות כמו אלפא ולנצ'ה (והבורות נמשכת עד היום אגב..)
אלו היו מכוניות מדהימות, אך מורכבות מכנית, ולא כל כך ידעו איך "לאכול" אותם פה. זה פשוט היה גדול על המוסכים פה, שטיפלו בזבל האמיתי, קרי סובארו...
לא פעם שמעתי על מוסכניק שלוחש בשקט ללקוח שהגיע עם אלפא TWIN SPARK שעשו לו "קומבינה" באוטו והרכיבו לו מצת "נוסף"...
מה שקרה זה היה טיפול לקוי, וכולם יודעים שטיפול לקוי מביא איתו אמינות לקויה, לא משנה באיזה תוצרת מדובר.

זהו אותו המקרה עם המנועים המדוברים.
חברת ווברה ייצרה ( :( ) מנועים נפלאים, אממה, בגלל רמות הדיוק ההסטריות שלהם, כמו בכל מנוע המכוון לביצועים, דרשו "יחס מועדף", ז"א הרצה נכונה, דלק נכון (!!!) ופלאג מתאים.
לכל אנשי ה-OS למניהם זה כבר יותר מידי... (זוכרים ? טיפול לקוי = אמינות לקוייה)

לי יש מבחר מנועי ווברה, ישנים וגם מהסדרות החדשות שלהם (5P) וכולם ללא יוצא מהכלל עובדים מושלם.

זה לא ש-OS לא טוב, להיפך, תקנו OS, כך אני יכול להבדיל לפי צליל איזה טיסן באוויר...
וזהו, OS הוא רק "טוב" לא ביצועים, לא אורך חיים מיוחד, כלום, פשוט טוב. (ממש מאזדה ליסינג, מגעיל, לא נוח, אבל לכולם יש וזה גם נוסע).

אז לפני שאתם קופצים ומראים את "הידע" הנרחב שלכם, תבדקו מה באמת קורה בעולם.
לקרוא למוצר זבל, מראה על שטחיות ותו-לא.

אה, כן, יש לי גם OS זרוק במגרה (עם צילינדר מקולף) למקרה שה"זבל" ישבוק חיים.

מני2000
12-01-2011, 20:40:44

אתם מזכירים לי את תקופת שנות ה-80 ו-90 שירדו על מכוניות כמו אלפא ולנצ'ה (והבורות נמשכת עד היום אגב..)
אלו היו מכוניות מדהימות, אך מורכבות מכנית, ולא כל כך ידעו איך "לאכול" אותם פה. זה פשוט היה גדול על המוסכים פה, שטיפלו בזבל האמיתי, קרי סובארו...
לא פעם שמעתי על מוסכניק שלוחש בשקט ללקוח שהגיע עם אלפא TWIN SPARK שעשו לו "קומבינה" באוטו והרכיבו לו מצת "נוסף"...
מה שקרה זה היה טיפול לקוי, וכולם יודעים שטיפול לקוי מביא איתו אמינות לקויה, לא משנה באיזה תוצרת מדובר.

חברת ווברה ייצרה ( :( ) מנועים נפלאים, אממה, בגלל רמות הדיוק ההסטריות שלהם, כמו בכל מנוע המכוון לביצועים, דרשו "יחס מועדף", ז"א הרצה נכונה, דלק נכון (!!!) ופלאג מתאים.

לי יש מבחר מנועי ווברה, ישנים וגם מהסדרות החדשות שלהם (5P) וכולם ללא יוצא מהכלל עובדים מושלם.

זה לא ש-OS לא טוב, להיפך, תקנו OS, כך אני יכול להבדיל לפי צליל איזה טיסן באוויר...
וזהו, OS הוא רק "טוב" לא ביצועים, לא אורך חיים מיוחד, כלום, פשוט טוב. (ממש מאזדה ליסינג, מגעיל, לא נוח, אבל לכולם יש וזה גם נוסע).

כל מילה בסלע...

מושיק
12-01-2011, 20:45:55
1+

Asaf197seven
12-01-2011, 22:23:37

חזק ביותר!!!!אבל עם כל הכבוד יש הרבה תלונות עליהם--אני לא חושב שהם זבל אבל אמינות היא חשובה- אולי בכלל היו צריכים להשתמש בדלק ללא ניטרו--וני גם לא אוהב את או אס--עדיף כבר איי אס פי--ועוד 4 פעימות........

טיסני אילת
13-01-2011, 13:28:09
חזק ביותר!!!!אבל עם כל הכבוד יש הרבה תלונות עליהם--אני לא חושב שהם זבל אבל אמינות היא חשובה- אולי בכלל היו צריכים להשתמש בדלק ללא ניטרו--וני גם לא אוהב את או אס--עדיף כבר איי אס פי--ועוד 4 פעימות........

כן, אבל אל תשכח למה יש תלונות ומהיכן הן נובעות.
לגבי אמינות, בסה"כ כמעט כל היצרנים היום, כולל הסינים למיניהם אמינים במידה מספקת, שוב בטיפול נכון.
את ה-OS של היום אני לא כל כך אוהב, אבל סדרות SF ו-FSR האגדיות אני לא אשכח לעולם.
ב-FX התחילה הירידה, FXi הוא הדוגמה לאיך לא מיצרים מנוע, וסדרת AX עם ה-ABL שלהם... נו טוב, הבנתם.

טיסני אילת
13-01-2011, 13:28:56

כן, אבל אל תשכח למה יש תלונות ומהיכן הן נובעות.
לגבי אמינות, בסה"כ כמעט כל היצרנים היום, כולל הסינים למיניהם אמינים במידה מספקת, שוב בטיפול נכון.
את ה-OS של היום אני לא כל כך אוהב, אבל סדרות SF ו-FSR האגדיות אני לא אשכח לעולם.
ב-FX התחילה הירידה, FXi הוא הדוגמה לאיך לא מיצרים מנוע, וסדרת AX עם ה-ABL שלהם... נו טוב, הבנתם.

TooLy
20-01-2011, 12:16:23
האתר שלהם כבר נפל....

עמי
20-01-2011, 17:52:02

גם אני הייתי פריק של אלפא ולציה
רכבים מדהימים
עד היום שאני חולף ליד כזו לבי מחסיר פעימה
אבל לא הייתי אומר שהבעיות אמינות שלהם נובעות רק ממוסכים
אמינות למדתי להאריך לאחר שרכשתי את הפורד מונדאו הראשונה בה נהגה רוב הזמן אישתי
איזה כיף לא לבקר כל שבוע במוסך ולגמור את ימי החופש ואת הארנק.
אבל האהבה היא עיוורת .

מחירי המנועים היום זולים בהשוואה לפעם
לכן עדיף מנוע אמין ולא מנוע בעייתי שימשיך לעבוד גם לאחר 20 שנה
במחירי המנועים הסינים ששוברים את השוק ומתגלים כלא פחות טובים ואמינים לא נדרש להחליף מיסבים
פשוט מזמינים חדש

ותחשבו על זה ;)

haimgil
11-02-2011, 19:52:55
יש לי 6 מנועי ווברה משנת 90 והם עדיין עובדים כמו סוסים .אבל מיסבים חייבים להחליף כל כמה זמן.

Asaf197seven
12-02-2011, 20:38:48
נו באמת שנת 90--בשנה זו גם מנועי או אס היו נחשבים למעולים עם סדרות הייצור שהיו להם באותה התקופה--לא היו אפילו ניצני התייעלות ונסיון אינטנסיבי להוזיל עולת חומרים וייצור .......זה בטח אתה יודע היה נחשב אז לתחביב שכל מה שקשור אליו היה מאוד יקר--מי הרשה לעצמו להכשל........