PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! חיבור הגהים לגוף בטיסן מוקצף

umbo
25-12-2010, 18:53:34
קבלתי את טיסן הדאון Minimoa, אבל כדרכם של הסינים לא מצורף שום מדריך הרכבה.
מכוון שזה הטיסן המוקצף הראשון שאני בונה\מרכיב יש לי כמה שאלות למומחים.
הטיסן למעשה מגיע מושלם ונדרשת רק הרכבת החלקים למקומם. אבל מצורפת שפורפרת דבק לטיסן (ישמש להדבקת צירי הגה הכוון למקומם).
האם את הגה הגובה שאמור להיות מחובר באמצעות שני ברגים פלסטיים M3 כדאי גם להדביק לבסיס ? הברגים נכנסים לתוך הקלקר - וזהו, נראה לי לא מי יודע מה חזק ויציב.
לכנף יש בסיס חיבור מפלסטיק שמיצב את הברגים בחלק העליון של הכנף (בנוסף למוט פלדה כחיזוק דיהדראל) האם כדאי או צריך להדביק את הפלסטיק הזה לאחת הכנפיים ?
אשמח לעצות נוספות ..... :)

Boogle
25-12-2010, 23:47:23
תתחיל לקרוא פה http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1287892

לי מישהו חסך את הקריאה :)

גילוי נאות : לא קראתי את כל השרשור בRCG אלא רק ריפרפתי בו כי המוכר של המינימואה שלי עשה את העבודה (תודה עידו:)).

כתקציר של המידע שהועבר לי ברכישה והניסיון שצברתי עד כה:

1. החלף סרוו ה.גובה וה.כוון בHXT900
2. ייצר לך מחזק דיהדרל מפלדה בצורת המחזק הסיני שקיבלת מאלומיניום , את המוט מפלדה שים בקורה קדמית והאלומיניום בקורה האחורית בכנף.
3. אצלי מייצב הגובה רק מוברג (לך תדע אולי ארצה לפרק יום אחד :D), אני מוודא הברגה בכל יום הטסה
4. הצירים של הסינים שמור לסימניות, התקן צירים "רגילים".
5. זה EPO דבק CA ומזרז מדביקים אותו טוב (הדבק, כפי שהבנתי משמש היטב את הפח)
6. קצות הכנפיים מייד אחרי סיום הקורה היצוקה נוטים להשבר. אני ליפפתי את כל האזור הזה (למעשה עד לחיתוך המאזנות) בטסה. עובד מצויין ומשמש גם כמגן חיכוך לכנף בנחיתות הכביש
7. החלף פרופ לקוטר 8" (נדמה לי שאצלי זה 8X6), או החלף מנוע. המנוע המותקן בעל KV גבוה יחסית (לדעתי כ1200) ומתחמם מאוד וממיס את התושבת שלו. אצלי עם הפרופ הקטן היא טסה מצויין!
8. קדח חורים לכניסת אויר בספינר (לפתור הבעיות כנ"ל)
9.סוללה 3S2200 מאזנת אותו בול אם היא מחוברת בתא הסוללה צמודה לקיר האש. (איימו עלי שצריך 80 גרם באף, הטסתי עם 80, הפחתתי ל40 ואחרי זה ראיתי שבלי הכי טוב). זמן טיסה - לא נגמר! אם אתה רק דואה יש לך שעה לפחות.
10. ציפיתי בטסה גם את ה"חרב" שלפני הגלגל וגם את המגלש שמתחת לה.כוון .
11. הדבקתי בCA את בית הגלגל לגוף.
12.מיקס של 17%(פוטאבה 9) בין מנוע להגה גובה מאפשר טיסה ישרה ואופקית בפתיחת מנוע והיא מגיעה למהירויות נאות המאפשרות גילגול מהיר יחסית ואף טיסה הפוכה ולופים.
13. לגבי קיזוז לגלישה, קטונתי ללמד אותך :)
14. טיפ לשינוע, נורא מפתה לשנע את הכנפיים בתצורת "כפיות" - לא טוב!! זרוע הסרוו של המאזנת פוצע את הסקין של הכנף השניה, יש לשנע אותן גב אל גב.
15. עריכה: שמתי לב שאתה שואל על הברגים של מייצב הגובה, יש "כובעים" מפלסטיק שאמורים להכנס לשקעים שסביב חורי הברגים מייצב הגובה (2) ובכל כנף 2 יחידות אחת לבורג ואחת לבליטה באמצע החלק האדום.
היום תלשתי אחד בשוגג, קצת CA וזרז החזירו אותו למקום.

תתחדש ואם תרצה לשאול עוד, חופשי בכל הערוצים :)

עריכה : מה שמצויין באדום

umbo
26-12-2010, 06:18:21
תודה על ההשקעה בעצות ....:) :) :)
עריכה: אחרי שקראתי חלק מהעצות ב- rcgroups ( אוף....זה ארוך ) - הכל הרבה יותר ברור, עוד פעם תודה.

guyst
26-12-2010, 09:20:25
מי משניכם מרים את הכפפה לסקירה יותר מסודרת...? :)

umbo
26-12-2010, 10:54:09
מי משניכם מרים את הכפפה לסקירה יותר מסודרת...? :)

לא לדאוג - תהיה סקירה !

:)

saportas
26-12-2010, 14:45:55
בדוק אפשרות להכניס שני דיבלים בשביל למקם את המיצב גובה עם הגוף
אני לא הייתי מדביק מייצב גובה עם הדבק שהם נותנים לדעתי לא פחות מדבק אפוקסי
ותשתדל לא לגעת עם דבק במוט הקרבון של הגה הגובה

ilan_l
26-12-2010, 17:38:02
אני החלפתי ת'מנוע :

http://www.youtube.com/watch?v=Dztcyzufs4E

Boogle
26-12-2010, 23:42:15
בדוק אפשרות להכניס שני דיבלים בשביל למקם את המיצב גובה עם הגוף
אני לא הייתי מדביק מייצב גובה עם הדבק שהם נותנים לדעתי לא פחות מדבק אפוקסי
ותשתדל לא לגעת עם דבק במוט הקרבון של הגה הגובה

לא ולא!!
לקלקרים ממשפחת הEPO והELAPOR יש אדהזיה גרוע לאפוקסי ובנגיפה קלה הקשר ניתק.
אך ורק CA עם מזרז או הדבק מעצמות עכברים שהם מצרפים לחבילה.

Boogle
26-12-2010, 23:57:20
קצת תמונות לעמירם. ותיקון, הפרופ הוא 8 אינץ' , משום מה הוא לא מסומן אז אבדוק עם המוכר שלי כמה הפסיעה (נראית בין 4 ל6). משום מה זכרתי 7 אינץ'.

בתמונת הכנף ניתן לראות את שני הצינורות המשמשים את מחזק הדיהדרל וכן את ה"כפתורים" מפלסטיק השקועים בכנף בכדי לקבל את ראשי הברגים.
צרפתי גם את תמונות הצירים, מגנט החופה והזנב.
בכל מקרה בדקתי לגבי הברגות לכנפיים מדובר בשני אומי נעץ המודבקים בתוך הקלקר בתעלה פנימית מתחת לכנף. אני מניח שזה כך גם בזנב.

umbo
27-12-2010, 06:33:29
קצת תמונות לעמירם......

ושוב פעם תודה :)
אגב, מאיזו תוצרת הפרופ' הזה ? (כי הפרופים של הסיני הם ממש לא מי יודע מה לעומת Graupner ו-Aeronaut, מיד מרגישים את ההבדל במשיכה).

Boogle
27-12-2010, 20:38:32
הפרופ בלתי מזוהה אני מעריך מתוצרת צ'ין צ'אן צ'ו :)