PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיסת הבכורה שלי! 25.12

T_A
26-12-2010, 08:12:15
למי שזוכר , הסיפור התחיל לפני קצת יותר מחודש ככה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=30312).

טוב אז יום השבת שלי התחיל ממש מוקדם , למעשה בשעה 06:00 , רציתי לנסוע למנחת בהוד השרון ולקבל בין השאר עזרה בטיסה הראשונה, אך למרות הרצון הטוב , הגוף שלי לא ממש מכיר שעה כזאת ביום שבת וחזרתי לישון...

כשקמתי החלטתי שאני לא שורף עוד שבוע ואני הולך להטיס גם אם זה יעלה לי בטיסן (בכל זאת AXN , לא סקייל ניטרו 30%...)

אספתי את אבא שלי, אחי הקטן ובן דוד שלי הקטן שבמקרה היו בבית (הרי לא נלך לבד נכון?)
הייתי בדרך למנחת עמק חפר , אבל בדרך מגבעת אולגה קלטתי שיש ממש לידי שטח נפלא כי גם ככה אני לא צריך כביש

השטח ממש גדול , מימן לכביש החוף ,די שקט חוץ מכמה רכבים שחזרו ממשחק כדורגל של הפועל אולגה (ליגה ז' אז לא היו הרבה מהם...)

http://img690.imageshack.us/img690/8586/fieldfl.jpg

לצערי לא מצאתי לפני היציאה מהבית את המצלמת מחזיק מפתחות שלי שכמובן נמצאה בלי לחפש ישר שחזרתי, אז אין צילומי אוויר. אבל יש בכל זאת ווידאו שבן דוד שלי צילם מהאייפון שלי.

סליחה על החוסר עריכה ובמיוחד חוסר זום , את הסאונד הורדתי עקב רעש חזק מהרוח.

TEb1KwJ6TSY

חוץ מהפדיחה הראשונה שהסתיימה בלי נזק , היה כיף מטורף , גמרתי 3 סוללות, חלק מהטיסות היו ממש ארוכות (קרוב ל 20 דקות) וניראה שהטיסן ממש לא רוצה לרדת למטה.

ה AXN עשה תמרונים יפים , סה"כ לא ציפיתי להרבה ממנו , המאזנות נוראיות (גם עם תוספת EPA) ולא היה מה לדבר על BARREL ROLL אפילו, דווקא ההגה כיוון הפתיע לטובה ואני יצטרך למתן אותו לפעם הבאה, יצא לי לבדוק את ה MIX של ה SNAP ROLL בשלט אבל חוץ מזה לא העזרתי להפעיל שום מיקס אחר שהגדרתי (בייחוד כי שכחתי מה הגדרתי איפה..)

הFUN CUB לקראת סיום בנייה , אז עוד כמה סיבובים על ה AXN ואני יבדוק מה הוא מסוגל או יותר נכון מה אני מסוגל עליו.

נ.ב
אני יודע שיצאתי בזול שטסתי בלי מדריך פעם ראשונה, הפזיזות כידוע מהשטן..

guyst
26-12-2010, 09:17:13
מזל טוב!
לגבי הפאן-קאב מציע לך שמישהו יעשה לך טיסת מבחן לצורך קיזוזים.

umbo
26-12-2010, 11:18:40
מזל טוב.
היה לך ממש מזל של מתחילים. בהמראה הראשונה נצלת בנס מנזק כי השטח לא בדיוק מתאים וגם הזריקה של הטיסן היתה קצת (מה קצת - הרבה) עייפה - וזה בלשון המעטה, (לטיסנים יש מין תכונה כזו למצוא את האבן היחידה שבולטת מהאדמה בכל השדה ולהכנס בא בכל הכוח. כאן היו הרבה אבנים אז כניראה הטיסן התבלבל :confused:).
ועכשיו קצת יותר ברצינות - למתחילים, שהטיסן אצלם טס במידה רבה לאיפה שהוא רוצה ולא לאיפה שהם מנסים לכוון אותו, לא כדאי להטיס בשטח עם אבנים ולא ליד עצים - הטיסן כמעט תמיד ימצא בסוף את דרכו לצמרת העץ היחיד שבשטח.
בסך הכל הטיסן הוכיח את עצמו עבורך כקניה מאוד נכונה אם הצלחת להשתלט עליו עם נסיון אפסי, (או שאתה גאון - תקח לעצמך איזו מחמאה שאתה רוצה). :)
עוד הערה - עם הניסיון "האדיר" שלך אל תנסה בכלל לבדוק מה זה הכפתור SNAP ROLL וגם תמנע מלנסות BARREL ROLL . אם לצטט אותך "בכל זאת AXN , לא סקייל ניטרו 30%..."

בהצלחה לך .....

אייל שפירא
26-12-2010, 11:20:36
כל הכבוד, וכל מה שאמרו מעליי - זהב.

wind556
26-12-2010, 11:38:04
אתה מוכשר
אבל אל תיתן לזה לעלות לך לראש
בכל נושא בעולם הכישרון הוא 20% וכל השאר אימונים, תירגולת ולימוד
היית מאד קרוב לרסק אותו לגמרי עקב חוסר הנסיון, וברגע שלא תהיה מוכן זה יכה בך.
עשה את זה קצת יותר מסודר ואז הכישרון שלך יבוא לידי ביטוי בצורה טובה יותר.
(יותר מסודר משמעו להעזר בבעל נסיון)

T_A
26-12-2010, 12:59:30
מזל טוב.
היה לך ממש מזל של מתחילים. בהמראה הראשונה נצלת בנס מנזק כי השטח לא בדיוק מתאים וגם הזריקה של הטיסן היתה קצת (מה קצת - הרבה) עייפה - וזה בלשון המעטה, (לטיסנים יש מין תכונה כזו למצוא את האבן היחידה שבולטת מהאדמה בכל השדה ולהכנס בא בכל הכוח. כאן היו הרבה אבנים אז כניראה הטיסן התבלבל :confused:).
ועכשיו קצת יותר ברצינות - למתחילים, שהטיסן אצלם טס במידה רבה לאיפה שהוא רוצה ולא לאיפה שהם מנסים לכוון אותו, לא כדאי להטיס בשטח עם אבנים ולא ליד עצים - הטיסן כמעט תמיד ימצא בסוף את דרכו לצמרת העץ היחיד שבשטח.
בסך הכל הטיסן הוכיח את עצמו עבורך כקניה מאוד נכונה אם הצלחת להשתלט עליו עם נסיון אפסי, (או שאתה גאון - תקח לעצמך איזו מחמאה שאתה רוצה). :)
עוד הערה - עם הניסיון "האדיר" שלך אל תנסה בכלל לבדוק מה זה הכפתור SNAP ROLL וגם תמנע מלנסות BARREL ROLL . אם לצטט אותך "בכל זאת AXN , לא סקייל ניטרו 30%..."

בהצלחה לך .....

צודק 100% , אני ייתן את הקרדיט לטיסן שהוא מאוד סלחן , אבל אני מניח ששנים של סימולטורים במחשב מכינים אותך במשהו (גם אם הסטיק לא דומה מידי לשלט)

בנסיון הראשון באמת השטח היה גרוע , אבל אחרי זה עברתי לאזור יותר שטוח עם הרבה פחות אבנים ויותר עשביה כמו דשה.
בקשר לתמרונים , את רוב הדברים ניסיתי בגובה גבוה כדי לאפשר לי מרחב לטעויות, היו לא מעט , לשמל אבדתי כמה פעמים את הזיהוי של המצב של הטיסן (הפוך או לא וכו.)
והיו כמה כמעט ונפגע עם העצים.

T_A
26-12-2010, 13:08:54
אתה מוכשר
אבל אל תיתן לזה לעלות לך לראש
בכל נושא בעולם הכישרון הוא 20% וכל השאר אימונים, תירגולת ולימוד
היית מאד קרוב לרסק אותו לגמרי עקב חוסר הנסיון, וברגע שלא תהיה מוכן זה יכה בך.
עשה את זה קצת יותר מסודר ואז הכישרון שלך יבוא לידי ביטוי בצורה טובה יותר.
(יותר מסודר משמעו להעזר בבעל נסיון)

בלי שמץ של ציניות , ממך זה מחמאה גדולה , ואני לא יגיד שלא רעדו לי הביצים חצי מהזמן.
ידעתי איך הטיסן יעלה , אבל היה קשה לי לדמיין את עצמי גם מנחית אותו , אכלתי גם סרט שהכנפיים הולכות להפרק לי ואני יאסוף אותו בחלקים בשדות הפתוחים (מה שלא היה כזה מופרך כי שמתי לב אחרי אחת הטיסות שהכנפיים יצאו ס"מ החוצה)

אייל שפירא
26-12-2010, 13:51:37
יש מגוון מאוד גדול של פטנטים לתפוס את הכנפיים לגוף. יש כאלה ששמים סקוץ' באמצע ביניהן, או מגנטים ממש חזקים, או תופסים עם אזיקון דרך חורים מחוזקים בכנף קרוב לגוף.
אני תפסתי עם גומיה גדולה מהקצוות של המאזנות ואפילו נתתי מהגומיות האלה לחבריי וכולם הסתדרו עם זה מצויין (מעט גרר ותוספת של צליל שריקה נמוכה אבל מודולרי ואפקטיבי).

לדוגמא:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=23437&page=2#44

אייל שפירא
26-12-2010, 16:20:32
אגב אם יש לך אורורה ופאן קאב, אני הייתי במקומך מאוד מאוד מאוד רוצה להגיע להוד השרון בפעם הבאה שנפגשים ולתת לד"ר אסתי גיא לכוון את דיפרנציאל המאזנות.
זה ג'יבריש בקלינגונית אבל אני נשבע לך שבחיים לא היתה לי טיסת בכורה לאיזשהו כלי טיס שהיתה כל כך נעימה וסלחנית כמו הפאן קאב המקוזז.
כל כך כיף היה, עד שעמיחי ואני התנגשנו באויר ביהירות שלנו שנצליח לטוס במבנה... :D

נ.ב.
תמיד תוכל להגיד שכבר בטיסה הראשונה שלך היית יותר טוב ממנו:

http://www.youtube.com/watch?v=x4WZ2wD6elQ

T_A
26-12-2010, 16:25:58
אייל ירצה השם בשבת הראשונה שמזג האוויר יאפשר אני יגיע (אני עדיין מכה את עצמי שלא באתי שבת הזאת)