PDA

צפייה בגרסה מלאה : בז bazzz שירשור בניה ותכנית

wind556
26-12-2010, 11:19:40
סוף סוף לאחר עיכובים, הבז טס את טיסת המבחן
תמיד זה פלא שמשולחן השירטוט ישר לאויר במכה ראשונה ללא כל בעייות, ממריא ישר וחלק. הרעיון מתממש לטיסה נפלאה.

כושר דאיה מפתיע ביותר, ממש כמו דאון, הפרופיל מוכיח את עצמו פעם נוספת כדבר נחוץ שאי אפשר לוותר עליו

אתמול בטיסה היה רגע שהגיעו שני בזים (אמיתיים- לא מפוליגל) בטרמיקה, והטיסן חגג איתם משהו כמו רבע שעה טיסה במנוע סגור בתוך טרמיקה

יציבות טובה ביותר הושגה לאחר תיקון המרכז כובד והמיקום נרשם בתכניות

זה המנוע: (חזק בטירוף, עושה את העובודה נפלא)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=11179

פרופ תואם APC מהסיני מספיק טוב. ממילא נשברים פרופים לעיתים קרובות ואין טעם בפרופ APC מקורי עקב המחיר
כמובן שצריך פרופ סייבר ולא חיבור קשיח.
את הפרופ יש לחבר לפרופ סייבר רק עם שתי גומיות רגילות ולא עם האורינג השחור.
המידה של הפרופ:7X6 אפשר גם 6X5.5 לטיסה חסכונית יותר אבל עם פחות מומנט, מה שיקשה על ההמראה (באויר לא תהיה שום בעייה)

סוללת 2650 3 תאים- אפשר לעלות גם עד 3300 . ממילא יש לי משקולת בחרטום עם הסוללה הזאת:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=9947

בקר 60A

הבקר מגיע עם צלעות קירור. עשיתי חלון בפוליגל בדיוק בגודל הצלעות והבקר חובר מבפנים אל חתיכת פוליגל שחוזקה בשתי קורות עץ ושולבה בתוך הכיסוי העליון. שיפור משמעותי גם בקירור וגם (ובעיקר) בהקטנת המערבולות וההתנגדות.
(אנשים שכחו שגם כלי טייס מפוליגל כפוף לאותם חוקים כמו כל כלי טייס אחר וחשיבה על זרימה חלקה והקטנת התנגדות משפרת פלאים את יכולות הטיסה)

סרוואים מיקרו, חובה גיר מתכתי,

תיקון קל בזוית תושבת המנוע הביאה אותו לטיסה ללא הרמת חרטום במצערת מלאה.

על המאזנות להיות בUP התחלתי , אחרת הטיסן צולל מיד.

הטיסה התבצעה בDR 50% - נראה שזה המצב הרגיל והנכון . מה שמאפשר להוריד תנועת סרוו דרך קיצור מנופים. התנועה הנדרשת למאזנות היא די קטנה

המאזנות נבנו מבלזה קשה ושוייפו כמו שצריך עם הזוית הדרושה לשפת זרימה נכונה. מאזנות הפוליגל תמיד איכזבו במהירויות גבוהות.

שילוב הצבעים שבא מאין סוף התנסויות מלמד שכהה למטה ובהיר למעלה נראים הכי טוב.

מייצבי הכיוון שנמצאים בקצה הכנף ולא במרכז גם הם בצבע הבהיר וזה משפר פלאים את הנראות של הטיסן

כל ההדבקות ללא יוצא מין הכלל בדבק חם. ההיסטוריה והנסיון הוכיחו שזה הדבק המושלם לפוליגל. נוח ביותר לעבודה ובלתי שביר.
ומצד שני, כבד מדי. אני מציע לעשות את רוב ההדבקות, בעיקר את הפרופילים לציפויים שלהם ואת הסגירה מאחור של קו המאזנות עם דבק פוליאוריטאני כדי לחסוך משקל מאחור. כל מה שבחרטום ובקרבתו יכול להישאר עם דבק חם.

הפרופילים עשויים גם הם מפוליגל, שתי שכבות שתי וערב המודבקות בדבק מגע או פוליאוריטאן (גורילה למשל)

הפושרודים מפלדה 0.8 מ"מ שעליה מודבק שיפוד עץ והכל עטוף בשרינק. יוצר קשיחות מתאימה, ואפילו נראה טוב. ניתן כמובן לעשות את זה מפלדה 1.2 (לא היה לי בית) אבל עם השיפוד זה קשיח יותר

סך כל הפרוייקט (כולל זמן תיכנון) 20 שעות

חשוב מאד לנסות לחסוך משקל איפה שרק ניתן, בעיקר בנושא ההצפות בדבק מיותר.

במצגת נשכח פרט קטן:
בתחתית הטיסן ישנה חתיכת פוליגל בצבע אדום. אפשר לראות בבירור בתמונת הבז באויר
המטרה היא להקשיח את האיזור שנחבט בקרקע בנחיתות, אין משמעות לצורה, כל פס פוליגל יתאים

אייל שפירא
26-12-2010, 11:25:06
ובאוויר... :)

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=36574&stc=1&d=1293358959

wind556
26-12-2010, 15:17:59
בקרוב גירסת בלזה עם פרופילים וציפוי מתכווץ ועם מנוע קטן.
המשקל יהיה נמוך בהרבה
האוירודינאמיקה הוכיחה את עצמה.
בטח אעשה שינוי קל בפרופיל בגלל שיתאפשר לעשות ריפלקס
ישמש בעיקר להטסה בצוק

giladba
26-12-2010, 16:45:06
כרגיל עודד עבודה מרשימה, שלעיתים מבטלת את הצורך לקנות טיסנים יקרים :).

כמה הוא שוקל בגרסה הנוכחית?
מה לא מספק במנוע, המהירות, הדחף הסטטי?

גלעד

MRDATA
26-12-2010, 17:17:17
נראה טוב!!
נכנס גבוה לרשימת TODO !! :D

gillb
26-12-2010, 18:25:53
הי עודד

נניח ואני ארצה לבנות את ה"בז" לא ראיתי בשרטוט שבלונה של הפרופיל. או שפשוט צריך להדפיס על A4 ולהשתמש בהדפסה בקנה מידה 1:1?

האם תוכל להעביר את התוכיות ל PDF?

יש לי המון פוליגל שנשאר לי מ"תקופת האבן" (אה.... סליחה מתקופת המוגי) ודווקא יהיה נחמד לבנות את ה"בז"

תודה גיל

KNO3
26-12-2010, 19:06:40
כל ההשקעה הזו בפוליגל... לא יותר פשוט לבנות קשת ולחתוך קלקר?

sharonx
26-12-2010, 19:39:20
יפה מאוד !

מה עם משקל טיסה ? פרמטר חשוב ביותר בכל סקירה/שרשור בנייה

wind556
26-12-2010, 20:55:25
משקל טיסה 800 גרם בערך
פרופיל- יש צילום,אין לי אפשרות להעביר לקובץ אחר
קח את הצילום ותדפיס אותו בגדלים הנכונים או שתגיע אלי ותעתיק ישר מהשבלונות שהכנתי
ולא, לא יותר פשוט מקלקר. קלקר שביר, קשה להדבקה, קשה לאיבזור חלק ואוירודינאמי ועוד כמה בעייות קטנות כמו צבע למטרות זיהוי וכו'

wind556
26-12-2010, 20:57:28
כרגיל עודד עבודה מרשימה, שלעיתים מבטלת את הצורך לקנות טיסנים יקרים :).

כמה הוא שוקל בגרסה הנוכחית?
מה לא מספק במנוע, המהירות, הדחף הסטטי?

גלעד

המנוע איכזב קלות, עדיין טס מצויין איתו , גם הדחף הסטטי וגם המיהירות סבירים, אבל חשבתי שהמנוע הזה יהיה חזק כמו מאיץ רקטי. אבדוק אותו בקרוב עם 4 תאים, יש לי הרגשה שזה יספק את הטירוף המבוקש.
אגב, בפוגי היה גירסה מקוצרת של אותו מנוע, והיה יותר חזק.

עריכה:
המנוע ממש לא איכזב, הוא רוצח שכיר, הסוללה לא היתה תקינה, ונכון להיום אני מטיס עם 2650 40C וזה טיל ממשי.
אולי יום אחד אנסה עם 4 תאים- אבל גם כך המהירות גדולה מאד ומפחידה :eek:

KNO3
26-12-2010, 23:08:43
ולא, לא יותר פשוט מקלקר. קלקר שביר, קשה להדבקה, קשה לאיבזור חלק ואוירודינאמי ועוד כמה בעייות קטנות כמו צבע למטרות זיהוי וכו'

קלקר חתוך נכון יוצא חלק ועם פרופיל הרבה יותר מדויק מכל פוליגל.
טיסן קלקר עם עומס כנף סביר ודחיסות ממוצעת לא יפגע בנחיתה על דשא. אם אתה רוצה להפוך אותו לבלתי שביר אתה תמיד יכול לניילן אותו.

Boogle
26-12-2010, 23:08:46
תתחדש
בעניין הפרופילים, אם יש לך סורק הנח אותם על הסורק ופשוט סרוק לקובץ PDF (או JPG). התוכנות של הסריקה בד"כ ממירות 1:1 ובכל מקרה אם תניח סרגל קטן ליד הפרופיל אפשר יהיה בקצת ניסוי וטעיה להגיע לקנ"מ הנכון.

(אם אין לך סורק , רק תגיד וביום חמישי יעבור אצלך שליח עם אחד כזה :) )

wind556
27-12-2010, 11:49:24
קלקר חתוך נכון יוצא חלק ועם פרופיל הרבה יותר מדויק מכל פוליגל.
טיסן קלקר עם עומס כנף סביר ודחיסות ממוצעת לא יפגע בנחיתה על דשא. אם אתה רוצה להפוך אותו לבלתי שביר אתה תמיד יכול לניילן אותו.

קדימה, תבנה מקלקר.
אעזור לך בכל מה שיתאפשר

wind556
27-12-2010, 11:50:16
תתחדש
בעניין הפרופילים, אם יש לך סורק הנח אותם על הסורק ופשוט סרוק לקובץ PDF (או JPG). התוכנות של הסריקה בד"כ ממירות 1:1 ובכל מקרה אם תניח סרגל קטן ליד הפרופיל אפשר יהיה בקצת ניסוי וטעיה להגיע לקנ"מ הנכון.

(אם אין לך סורק , רק תגיד וביום חמישי יעבור אצלך שליח עם אחד כזה :) )

אין לי סורק
אפילו המדפסת שלי שבקה
יש לסיני??
:D

erazz
27-12-2010, 12:08:22
צור איתי קשר.

יש לי PROFILI ברשיון ואני יכול להוציא לך PDF עם איזה פרופיל ובאיזה גודל שתרצה.

bar199950
27-12-2010, 16:08:18
עודד אצל מי עשית את התושבת מנוע?
תוכל לתת לי כתובת בבקשה?ועל הדרך כמה עלה? :D

wind556
27-12-2010, 16:47:05
עודד אצל מי עשית את התושבת מנוע?
תוכל לתת לי כתובת בבקשה?ועל הדרך כמה עלה? :D

אתה צוחק???
תושבת מנוע כזאת עושים לבד.
לא עלתה אגורה

bar199950
27-12-2010, 17:04:00
אתה צוחק???
תושבת מנוע כזאת עושים לבד.
לא עלתה אגורה

כשדיברתי איתך בפלאפון אמרת לי שזה הכי סיפור
ושצריך ללכת למישהו מתמחה שעושה את החורים ומכופף את האלומניום.

haimgil
27-12-2010, 17:45:06
ניראה טוב.עבודה יפה ועושה רושם הרבה יותר טוב מהפוגי.

Boogle
27-12-2010, 18:25:54
אין לי סורק
אפילו המדפסת שלי שבקה
יש לסיני??
:D

עומדת לי פה HP5700 , המדפסת לא משהו אבל הסורק תקין - היא שלך :) תגיד מתי תרצה לאסוף את זה .

wind556
27-12-2010, 19:48:24
כשדיברתי איתך בפלאפון אמרת לי שזה הכי סיפור
ושצריך ללכת למישהו מתמחה שעושה את החורים ומכופף את האלומניום.

אמרתי שזה הכי ניג'וס
אבל לא אמרתי שצריך ללכת למישהו
היה ברור ששם תיתקל בקשיים .
תהיה יצירתי ותתגבר עליהם. בסופו של דבר זה לא כזה מסובך

wind556
27-12-2010, 19:49:37
עומדת לי פה HP5700 , המדפסת לא משהו אבל הסורק תקין - היא שלך :) תגיד מתי תרצה לאסוף את זה .

יום שישי בהוד השרון
תודה

guyst
27-12-2010, 19:58:04
יום שישי בהוד השרון
תודה

בגשם...?;)

drgabbay
28-12-2010, 10:27:56
עודד איזה פרופ השתמשתה

wind556
28-12-2010, 11:19:06
עודד איזה פרופ השתמשתה

APC 7X6
(החיקוי הסיני, לא המקורי)

wind556
28-12-2010, 11:27:15
נפתרה בעיית הכוח של המנוע:
כנסיון ראשון עברתי לסוללת 4 תאים ישנה ומצ'וקמקת, המנוע הפיק כוח אדיר, פשוט מטורף, אבל כאמור הסוללה עייפה וישנה,25C, ועליית הטורים לא היתה רציפה, קצת גימגומים.

נסיון שני, סוללה חדשה לגמרי 40C , והמנוע התעורר לחיים כפי שציפיתי ממנו. פשוט הפיק כוח רב ביותר.

נראה לי שהפתרון האידאלי למנוע הנ"ל זו סוללת 4 תאים 40C לפחות, ומבחינת המשקל (הוספתי בחרטום 80 גרם לצורך איזון) בהחלט ניתן להשתמש בסוללת 2650 במקום להוסיף משקולות.
למרות היותו דואה מצויין, מסתבר שהמשקל שלו שהגיע ל900 גרם אינו קריטי לצורך הדאיה ומצד שני מעלה את היציבות ברוח ובכלל
אתמול הטסתי אותו שוב, הרוח היתה מטורפת, והבז בז לרוח :D

בגירסה קלה מבלזה או קלקר או אפילו פוליגל עם מנוע פיצי וסוללת 1000 , או בכלל בלי מנוע, הוא כנראה יהיה מושלם להטסת צוקים.

חד מאד בפניות, (אני מטיס כל הזמן עם DR) , וקל מאד לשליטה

Boogle
28-12-2010, 16:54:38
עודד , התקשרו אלי מבואינג ושאלו למה הטלפון שלך כל הזמן תפוס, הם רוצים לצרף אותך לצוות של ה797 :D

wind556
15-01-2011, 13:09:53
לאחר תקופת הסתגלות קצרה שכללה מציאת הסוללה המתאימה ומרכז כובד נכון הבז הגיע לבשלות.
המילה "מדהים" מאד מתאימה לו. מצד אחד טיסן מהיר מאד וניתן אפילו להאיץ אותו יותר עם סוללת 4 תאים (המנוע יסחוב בקלות), ומצד שני דואה לחלוטין כמו דאון, יושב טוב בטרמיקות עם מנוע כבוי ומסתמן שיהווה טיסן נפלא לצוק.
הפוגי היה מהיר ממנו בסוללת 3 תאים, ולמרות שהפוגי דאה טוב, הבז דואה פי כמה יותר טוב.
מי שישים סוללת 4 תאים מההתחלה יקבל שילוב מנצח של כושר דאיה ומהירות.
והכי חשוב במיוחד למתחילים זו המראה קלה ביותר. לא צריך לזרוק, רק לשחרר אותו מהיד ויש נסיקה חזקה ביותר.
רחוק מרחק שנות אור מהמוגי על כל הגדלים שלו. מקבלים בגודל אחד את כל מה שרוצים וצריכים ובאיכות טיסה מדהימה.

עריכה חדשה:
היו לי ספקות לגבי המנוע והמהירות שלו
הסתבר שהבעייה היתה בסוללה ולא במנוע
החלפת סוללה ל2650 40C הפכה את הטיסן הזה למהיר וחזק בטירוף
יותר מהיר מהיכולת שלי להשתלט עליו, ומצד שני ברבע מנוע טס כמו טריינר רגוע, ובלי מנוע בכלל דואה ממש טוב.
עדיין לא נתקלתי בטיסן מענג יותר

Friman
23-10-2011, 09:45:45
מה לגבי גרסת הבלזה שהובטחה? ;)
נשמע מסקרן

wind556
23-10-2011, 09:57:16
מה לגבי גרסת הבלזה שהובטחה? ;)
נשמע מסקרן

גירסת הבלזה הפכה להיות הוטליינר אמיתי. העדפתי להשקיע את האנרגיה בבניית טיסן מאד מושקע ומוקפד שלוקח זמן רב ואינו תחליף לבז
כשאסיים אותו, (וזה עניין של חודשים, לא ימים), אולי אבנה את הבז מקלקר עם פרופיל שיש לו ריפלקס לצורך בדיקה עד כמה זה משדרג אותו.
אי אפשר לבצע פרופיל ריפלקס בפוליגל, זה לא מספיק גמיש ומדוייק.
אם גירסת הריפלקס תוכיח את עצמה, אצפה את הכל בפיברגלס , ואז יהיה אפשרי להטיס גם בסט אפ מטורף של 6 תאים וכו' , או להישאר עם הקלקר כפי שהוא לטיסות רגועות עם כישורי דאייה שיעלו על כישורי הדאייה של הפוליגל ששוקל 1 ק"ג
ההנחה היא שקלקר לא מצופה יתן משקל סופי של חצי ק"ג לטיסן כולל הכל

אבל בשלב זה אין תחרות ליעילות ולפרקטיות של הפוליגל. הבז שלי ספג חבטות שהיו שולחות כל טיסן מזמן למנוחת עולמים, והוא עדיין טס מושלם בלי שום תיקון !.
ועוד משהו בשבילך גיל,אם החלפת פעם ציר למסוק שלך, אל תזרוק אותו, זה החרטום המושלם לבז :).
קדימה גיל, תבנה לך אחד . ההשקעה אפסית והעונג עצום

naty
24-10-2011, 11:54:04
יפה

מחכה לגירסת ה PDF בנצי כבר שלח את המדפסת ... (סורק ) או שהמשא ומתן עדיין בעיצומו ....
גם גלעד שליט חזר בסוף אז אולי תהיה גם גירסת PDF או שניסע לר"ג ונחזור
עם שבלונות ...:o

תודה עודד .

Friman
25-10-2011, 18:16:01
אתמול החלפתי ציר, אני פשוט לא זוכר אם זרקתי אותו כבר לפח בחוץ או לא. אם לא, בהחלט אשמור. אבל הוא לא כבד ביחס ליתר הטיסן הזה כדי להיות בחרטום?
הבעיה היא שעם האורורה 9 שלי המקלט יעלה לי יותר מכל יתר הטיסן... מה גם שאין לי כמעט נסיון בהטסת טיסנים. אני שוקל בכלל ללכת על פאן קאב רק שכאן זה כבר עלויות של פי 3 בערך.
ת׳כלס אולי אני אבנה בז באמת. הוא מתאים למתחילים? יש לי שני סרבואים מיותרים (מעפנים, אבל מקסימום 2 סרבואים פשוטים זה לא ביג דיל) ומנוע ובקר ופרופ זה לא בשמיים... מקסימום בעתיד אוכל להשתמש במקלט לכלים אחרים. נראה, נחשוב על זה...

wind556
25-10-2011, 19:32:43
אם לא הטסת טיסן בחיים, תתקשה עם הבז בהתחלה
לעומת זאת אם מישהו מנוסה יעלה לך אותו לאויר (בהנחה שבנית מדוייק) ויתן לך את השליטה עליו, יהיה לך הרבה יותר קל כשהוא כבר גבוה, וכך תכיר את תגובותיו.
הקושי העיקרי בבז זו ההטסה הראשונה שבה אינך יודע אם הוא מכוון או לא, ולאחר מכן צריך ללמוד להמריא איתו. כל השאר יחסית קל מאד

Flying_student
25-10-2011, 21:05:26
והכי חשוב במיוחד למתחילים זו המראה קלה ביותר. לא צריך לזרוק, רק לשחרר אותו מהיד ויש נסיקה חזקה ביותר.
רחוק מרחק שנות אור מהמוגי על כל הגדלים שלו. מקבלים בגודל אחד את כל מה שרוצים וצריכים ובאיכות טיסה מדהימה.

אם לא הטסת טיסן בחיים, תתקשה עם הבז בהתחלה
לעומת זאת אם מישהו מנוסה יעלה לך אותו לאויר (בהנחה שבנית מדוייק) ויתן לך את השליטה עליו, יהיה לך הרבה יותר קל כשהוא כבר גבוה, וכך תכיר את תגובותיו.
הקושי העיקרי בבז זו ההטסה הראשונה שבה אינך יודע אם הוא מכוון או לא, ולאחר מכן צריך ללמוד להמריא איתו. כל השאר יחסית קל מאד

אז כדי לסכם את דבריך:
הוא טיסן מדהים למתחילים*

* בתנאי שאתה לא מתחיל

Friman
25-10-2011, 23:06:06
אז כדי לסכם את דבריך:
הוא טיסן מדהים למתחילים*

* בתנאי שאתה לא מתחיל
;)
נראה לי שאני אענה לאתגר, סתם בשביל השעשוע לא אכפת לי לקנות כמה חתיכות פוליגל ודבק סיבים. אקדח דבק חם יש בבית. כשנגיע לשלב האלקטרוניקה שדורשת כבר הוצאות כספיות, אתחיל לחשוב יותר ברצינות על איך העסק אמור לעלות לאוויר.
הטסתי בעבר טיסנים אבל מעט מאד, לא מספיק בשביל שאחשב לבעל נסיון. אני מבין שאי אפשר פשוט להדפיס בהגדלה את התוכניות, להעתיק עם קופי לפוליגל ולחתוך לפי התוכנית? צריך להעתיק את השרטוטים לפוליגל בהתאם לקנה המידה? כמו כן אם אפשר הסבר קצת יותר מפורט על כיצד נתפסים מייצבי הכיוון בקצוות לגוף הבז? עם דבק חם בלבד?

jhonatan rubin
27-10-2011, 17:29:25
מה עם הפרופילים עודד?
מחכה בקוצר רוח

wind556
27-10-2011, 18:44:44
מה עם הפרופילים עודד?
מחכה בקוצר רוח

בתמונות, שורה ראשונה, תמונה שניה משמאל יש את הפרופיל.
זה לחלוטין אמור להספיק

גיל, בשביל לשרטט טרפז על פוליגל לא צריך להדפיס כלום, זאת תכנית פשוטה ביותר.

DanielJoseph20
28-10-2011, 17:47:06
האם יגיעו תוכניות נוספות אם גדלים והוראות יותר ספציפיןת בעתיד...
ממש קשה להבין את סדר הפעולות ...
אם אצה צריך סורק עודד אין לי בעיה לקפוץ אלייך ולהביא לך

wind556
28-10-2011, 18:16:48
דניאל, וכולם:
אם אתם רוצים להתחיל לבנות, תכינו את החלק התחתון, ותקבלו הוראות טלפוניות להמשך
אפשר גם לארגן פגישה משותפת אצלי בבית לקבלת תידרוך

DanielJoseph20
28-10-2011, 19:34:50
מעולה אני אשמח...
אני רק לא כל כך מבין מהן המידות והזוויות שצריך לחתוך בהם, אני משער שהמידות שרשמת שם הם בס"מ...
האם צריך לעשות חישבי פיתגורס פשוטים עבור זוויות או שאני מפספס משהו...

בנוסף אשמח אם תוכל להכין קישור מרוכז לכל לכל המוצרים:
בקר
סרווים
מנוע
הורנים
מחברים מתאימים
דבק מומלץ

תודה...
מצפה בכיליון עיניים להעיף עוד יצירת אומנות שלך

MDreamer
28-10-2011, 19:45:21
דניאל, וכולם:
אם אתם רוצים להתחיל לבנות, תכינו את החלק התחתון, ותקבלו הוראות טלפוניות להמשך
אפשר גם לארגן פגישה משותפת אצלי בבית לקבלת תידרוך
למה לא תכתוב את ההוראות לכולם פה? כדי שכל eFly תוכל להנות מהטיסן הטוב ביותר עפ"י דבריך?

Friman
28-10-2011, 21:39:27
בתמונות, שורה ראשונה, תמונה שניה משמאל יש את הפרופיל.
זה לחלוטין אמור להספיק

גיל, בשביל לשרטט טרפז על פוליגל לא צריך להדפיס כלום, זאת תכנית פשוטה ביותר.
התכוונתי להעתיק את הפרופילים, בטרפזים אני דווקא בסדר...
אבל כשישבתי לחשב ראיתי שבכל זאת תידרש לי פה השקעה של כמה עשרות דולרים, לכיוון ה100$, במיוחד כשאני צריך מקלט וזה מתחיל אצלי ב50$ (אולי אקנה כבר ב30$ את החיקוי של הdx7 לטיסני צעצוע וזהו... ;)). וכרגע אין לי תקציב לזה עם סדרת השיפוצים שהמסוק שלי דורש בעקבות הריסוק האחרון. אבל העלת לי רעיון לפרוייקט מגניב לאללה שיעלה לי מקסימום 60-70₪ להעלות לאוויר... אם זה יטוס בכלל. כרגע חסוי, אם זה יטוס אעלה שרשור שאני מבטיח שיהיה משעשע למדי.

למה לא תכתוב את ההוראות לכולם פה? כדי שכל eFly תוכל להנות מהטיסן הטוב ביותר עפ"י דבריך?
בלי קשר למה שכתבתי קודם, +1.
עברתי על התוכניות של הבז, ולמרות שיש לי טיפה תובנה טכנית קשה לי להאמין שאצליח על פי התוכניות בלבד להרים אחד כזה למצב טיסה...

wind556
31-10-2011, 17:31:33
חברים יקרים
אחרי עמל רב של 3 לילות רצופים הוספתי מידע רב למצגת
פתחו שוב את המצגת לפי סדר המספרים, זה יעשה לכם קצת סדר בראש.
אני חייב לציין שלתכנן ולבנות את הטיסן לקח לי פחות מהזמן שלקחה לי בניית המצגת והעלאתה לפורום :D

wind556
31-10-2011, 17:35:56
התכוונתי להעתיק את הפרופילים, בטרפזים אני דווקא בסדר...
אבל כשישבתי לחשב ראיתי שבכל זאת תידרש לי פה השקעה של כמה עשרות דולרים, לכיוון ה100$, במיוחד כשאני צריך מקלט וזה מתחיל אצלי ב50$ (אולי אקנה כבר ב30$ את החיקוי של הdx7 לטיסני צעצוע וזהו... ;)). וכרגע אין לי תקציב לזה עם סדרת השיפוצים שהמסוק שלי דורש בעקבות הריסוק האחרון. אבל העלת לי רעיון לפרוייקט מגניב לאללה שיעלה לי מקסימום 60-70₪ להעלות לאוויר... אם זה יטוס בכלל. כרגע חסוי, אם זה יטוס אעלה שרשור שאני מבטיח שיהיה משעשע למדי.

בלי קשר למה שכתבתי קודם, +1.
עברתי על התוכניות של הבז, ולמרות שיש לי טיפה תובנה טכנית קשה לי להאמין שאצליח על פי התוכניות בלבד להרים אחד כזה למצב טיסה...

עלויות:
2 לוחות פוליגל בצבעים שונים- 20-30 ש"ח
שני סרוואים מתכתיים- 8$
מנוע+ בקר 20-30 $
סוללה - 15-20$
מקלט תלוי במשדר
בנוסף צריך דבקים וכו', עוד 20-30 ש"ח

Friman
31-10-2011, 19:16:39
חברים יקרים
אחרי עמל רב של 3 לילות רצופים הוספתי מידע רב למצגת
פתחו שוב את המצגת לפי סדר המספרים, זה יעשה לכם קצת סדר בראש.
אני חייב לציין שלתכנן ולבנות את הטיסן לקח לי פחות מהזמן שלקחה לי בניית המצגת והעלאתה לפורום :D
עודד כל הכבוד על ההשקעה
התוכנית המעודכנת מפורטת ונראית מקצועית למשעי.

pomerus
01-11-2011, 00:01:11
1+
תודה עודד !

wind556
01-11-2011, 11:55:09
אם עדיין חסר מידע,משהו לא ברור, הצעות יעול למצגת וכו', ספרו לי ואשנה בהתאם לדרישת הקהל :cool:

stingray
01-11-2011, 20:01:37
עודד - המון תודה על המצגת המעולה!

הדברים נראים עכשיו הרבה יותר ברורים.

wind556
01-11-2011, 22:27:06
עודד - המון תודה על המצגת המעולה!

הדברים נראים עכשיו הרבה יותר ברורים.

באמת שאלתי את עצמי לאן נעלמת :D

אבל מה שלא ברור לי, זה איך זה לא היה ברור גם קודם, לא הוספתי כלום, רק הדגשתי נקודות :)