PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! רוצה להתחיל לצלם מהאוויר.

Ashaman
27-12-2010, 11:17:19
קראתי את המדריכים, אבל בזמן המוגבל שהיה לי לא הצלחתי לאתר שום דבר שמתייחס ספציפית לאיך מתקינים מצלמה ואילו מצלמות מומלץ לקנות.

אז כמו שאמרתי - אני מעוניין להתחיל לצלם מהאוויר, יש לי את האיזיסטאר כפלטפורמה.
אילו מצלמות מומלץ לקנות בתקציב של עד 100$? אני מעוניין שהמצלמה תוכל לצלם תמונות סטילס איכותיות, ווידאו הוא בהחלט פלוס גדול.
כמו כן, איך עובדת מערכת החשמל והשליטה במצלמה?
יש לי ערוץ חופשי במקלט שלפי מה שהבנתי ניתן לחבר אליו מצלמה...האם זה נכון?
האם המצלמה מקבלת חשמל ישירות מהסוללה? דרך המקלט? באמצעות סוללה נפרדת?

אשמח לקצת תשובות שיעשו סדר בבלאגן....

תודה לעונים!

MDreamer
27-12-2010, 12:21:23
יש לך כבר מצלמה?

amifi
27-12-2010, 15:23:19
האיזיסטאר כפלטפורמה צילום הי חביבה אבל חלשה
ממליץ לך על האיזי גליידר הוא גדול יותר ויציב יותר
יש פה אחד שמוכר איזי גליידר מוסב ל FPV.

ופה הלינק (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=221756#post221756)

איזה קטע
זה אני :)

guyst
27-12-2010, 15:44:03
אתה מעוניין רק לצלם או גם לראות מהקרקע את מה שאתה מצלם?

Ashaman
27-12-2010, 18:50:03
רק לצלם, ולא - עדיין אין לי מצלמה.
מבחינתי הכל פתוח, אני שוקל לקנות קולאריס אבל עדיין לא סגור על זה. יכול להיות שאשאר עם האיזי סטאר.

Guyazulay@
27-12-2010, 18:59:58
רק לצלם אני חושב שאיזי מספיק בהחלט וגם לFPV בעתיד.
תמתקן עליו GOPRO גם יש מקום אין פרופ מקדימה והמשקל לא מזיז לו.
בנוסף אל תיכנס להוצאות בלי שאתה יודע מזה.
תישאר עם מה שיש לך , אם אתה לא מחפש איכות שים מצלמת שלט של רכב כזה.
ואם אתה מחפש איכות לך על GOPRO או על משהו בסגנון

Ashaman
27-12-2010, 21:30:11
כן, עברתי קצת על אפשרויות למצלמה...אם ניתן להשתמש ב GOPRO גם למטרות אזרחיות יכול להיות שאשתמש בה...מצד שני, להעלות מצלמה של 400 שקל לאוויר על חתיכת קלקר עם מנוע קצת מדאיג אותי.
השאלה הגדולה היא - איך מתקינים אותה כך שיהיה לה מקור כח וניתן יהיה לשלוט עליה באמצעות השלט (יש לי DX7)?

אייל שפירא
27-12-2010, 21:38:45
כן, עברתי קצת על אפשרויות למצלמה...אם ניתן להשתמש ב GOPRO גם למטרות אזרחיות יכול להיות שאשתמש בה...מצד שני, להעלות מצלמה של 400 שקל לאוויר על חתיכת קלקר עם מנוע קצת מדאיג אותי.
השאלה הגדולה היא - איך מתקינים אותה כך שיהיה לה מקור כח וניתן יהיה לשלוט עליה באמצעות השלט (יש לי DX7)?

400 שקל? זה רק המחיר של התיקון של המצלמה ששמתי על הAXN\בקבוק (http://i151.photobucket.com/albums/s124/kl00m/20-04-10%20Gaash/20-04-201037Large.jpg) לפני חצי שנה...
:D

ואו שאני לא הבנתי או שאתה לא הבנת.
"שימוש אזרחי"??? "מקור כח"???
מדובר על מצלמה קטנה שמקליטה וידאו באיכות HD אחושלוקי, עם סוללה פנימית ובלי מסך.

Ashaman
27-12-2010, 21:55:48
מצטער על אופן ההתבטאות. אני כרגע בשירות חובה בצה"ל ו 400 שקל הם חצי מהמשכורת החודשית שלי. זה גם מסביר את המילים "שימוש אזרחי" שנבחרו באופן גרוע. הכוונה היתה שהמצלמה תהיה בשימוש גם כשאני יוצא בסופ"ש עם חברים (קרי: לובש בגדים של אזרח ולכן הביטוי).
איזו מצלמה זו? ואיך שלטת בה?

נ.ב. זה נראה לי הספרינג טי הראשון בעולם שלמד לעוף. בטח כל פעם שעברת מעל סופר עם המצלמה כל הבקבוקים שלמטה הרימו עיניים ושאלו "זו ציפור? זה מטוס?"

אייל שפירא
27-12-2010, 22:00:41
זו המצלמה הזו (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=31162).
לא שלטתי בה ולא ראיתי וידאו על הקרקע, זה היה הנסיון הראשון שלי להעלות מצלמה יקרה על "חתיכת קלקר עם מנוע" ובהחלט לא היה רעיון כל כך טוב עם הניסיון המועט שהיה לי בזמנו.
בנחיתה השניה המסך נסדק ולא מצאתי את החלק הזה בשום מקום, לא היתה לי ברירה והייתי צריך להחליף אותה במסגרת האחריות, אז שילמתי רק 400 שקל וקיבלתי חדשה.

המצלמה שהמליצו לך עולה לא פחות מ1000 שקל והיא מגיעה עם קייס קשיח נגד חבטות ומים, והאיכות של הוידאו שלה משמעותית טובה יותר.

igalr
27-12-2010, 22:11:24
תראה כאן :
http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

מימין יש רשימת מצלמות נתמכות ויש עדכונים לגבי מצלמות נוספות.
מצא לך אחת בתקציב שלך .

השליטה מאוד פשוטה ע"י קוד אתה קובע צילום אוטו .
מצלמה כדוגמת a3100 עולה קצת יותר מ 400 שח אבל תתן לך 12 מגה פיקסל וצילום וידאו וכמובן שימוש יום יומי.

guy1a
27-12-2010, 22:12:37
ויש אחת למכירה משומרת פה בפורום עכשיו

Ashaman
28-12-2010, 15:22:55
אוקיי, עד כה הבנתי את הדברים הבאים:

* אפשר להשתמש במצלמות מסוגים שונים, אפילו מצלמות "מרגלים", והתמונות יצאו סבירות. כמובן שככל שהמצלמה איכותית יותר, התמונות טובות יותר.
* המצלמות באות בד"כ עם מקור כח פנימי וכרטיס זיכרון מובנה בתוכן, רצוי כרטיס זיכרון עם נפח רציני על מנת לצלם סרטוני וידאו ותמונות באיכות טובה בזמן טיסה ממוצע של 20-30 דק' לסוללת טיסן.

מה שעוד לא הבנתי, זה כיצד מתבצעת השליטה על המצלמה.
אני לא רוצה שהיא תצלם אוטומטית כל כמה דקות ואז להנחית את הטיסן ולקוות לטוב, אין דרך כלשהי לחבר מצלמה למקלט ולשלוט בצילום באמצעות אחד מהסוויצ'ים הרבים שיש לי על השלט?

Ashaman
01-01-2011, 18:36:59
מישהו יכול בבקשה לענות על השאלה האחרונה שלי? מגרד לי לרכוש מצלמה פשוטה ולהתחיל לצלם...

guy1a
01-01-2011, 18:44:25
תחפש פה בפורום

יש פה לפחות פעמיים שענו לי על השאלה הזאת.

תשקיע טיפה, לא יקרה כלום. :)

Ashaman
01-01-2011, 18:54:00
האמת היא שחיפשתי ולא מצאת דבר, עוד לפני פתיחת השרשור.
אבל אנסה שוב בכ"ז :)

OneLink
01-01-2011, 19:08:03
אוקיי, עד כה הבנתי את הדברים הבאים:

* אפשר להשתמש במצלמות מסוגים שונים, אפילו מצלמות "מרגלים", והתמונות יצאו סבירות. כמובן שככל שהמצלמה איכותית יותר, התמונות טובות יותר.
* המצלמות באות בד"כ עם מקור כח פנימי וכרטיס זיכרון מובנה בתוכן, רצוי כרטיס זיכרון עם נפח רציני על מנת לצלם סרטוני וידאו ותמונות באיכות טובה בזמן טיסה ממוצע של 20-30 דק' לסוללת טיסן.

מה שעוד לא הבנתי, זה כיצד מתבצעת השליטה על המצלמה.
אני לא רוצה שהיא תצלם אוטומטית כל כמה דקות ואז להנחית את הטיסן ולקוות לטוב, אין דרך כלשהי לחבר מצלמה למקלט ולשלוט בצילום באמצעות אחד מהסוויצ'ים הרבים שיש לי על השלט?

אני מכיר שתי שיטות:
1.לבנות מתקן שעליו יהיה סרוו והסרוו עצמו לשים זרוע וכשמורידים את הזרוע על הכפתור צילום, המצלמה תצלם.
את הסרבו תחבר לאחד מהערוצים הפנויים כמובן לכפתור של 2 מצבים/3מצבים.

2.הדרך השנייה היא טיפה יותר טכנית ודורשת לפתוח את המצלמה ולהלחים במקום הכפתור את הסווטצ' הבא:
http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8833