PDA

צפייה בגרסה מלאה : תודה לחגי ואזהרה לבוני הטלינק yak 55 החדש

dbrosh
04-01-2011, 20:36:40
תודה לחגי על המדריך המצולם שהכין לבניית הטלינק yak 55 החדש, או בשמו מעודכן su 29. למי שקנה ועוד לא בנה, שיידע שצפויות לו בערך עשר שעות מייגעות מאוד של חציבות והדבקות ועוד חציבות ועוד הדבקות, עם מדריך מאוד לא ברור שמצורף לקיט. בלי הסרט של חגי שהלינק שלו מצורף כאן, ובלי עזרה מאוד סבלנית של חגי - בערב יום ההולדת של אשתו (סליחה רעות!!!!) - ספק אם הטלינק הדנדש שלי היה רואה שמיים.
ולמנהלי הפורום, מומלץ להעביר את סרט המאוד מושקע הזה לפורום הדרכה וסטאפים.

http://www.youtube.com/watch?v=gZg4DzdWEKw&feature=player_embedded#!

MRDATA
04-01-2011, 22:29:26
מדריך ענק!!
תודה רבה על ההשקעה !!:cool::cool:

רונן

Hagay
08-01-2011, 11:39:26
בכיף, המטרה היא לעזור.
הרבה לא הבינו את הרעיון של לעצור כל תמונה (Pause) והתלוננו שזה מהיר מדי, השאלה אם זה עדיף מול השרשור בניה עם 105 תמונות של ה Trex 550e 3G?

ותודה על הפירגון

haimz24
08-01-2011, 11:46:47
לא חשבתי שעד כדי כך הוא מסורבל לבנייה, תודה על הסרטון המושקע..

אריה הלפרין
08-01-2011, 12:10:08
לא לשכוח להדביק את הפיירוול משני הצדדים

dbrosh
08-01-2011, 13:36:57
לא לשכוח להדביק את הפיירוול משני הצדדים

לא להדביק את הפיירוול משני צדדים. כפי שלמדתי כבר מנסיוני, הפיירוול זאת נקודת כשל מתוכננת, וכאשר האף פוגש באדמה, והפיירוול לא מודבק, הוא נעקר בקלילות מהמקום, וכל מה שצריך בתיקון זה רק להשיב אותו למקום. לעומת זאת כאשר הוא מודבק והוא נעקר בריסוק, הוא יוצר שבר מכוער בחומר מאחוריו, ואז, אם יש לך מזל, מצאת את על האדמה את חלקי הטיסן שנעקרו, ואם לא, חפש את החברים שלך.

DriftBuster
08-01-2011, 13:43:45
תודה לחגי על המדריך המצולם שהכין לבניית הטלינק yak 55 החדש, או בשמו מעודכן su 29. למי שקנה ועוד לא בנה, שיידע שצפויות לו בערך עשר שעות מייגעות מאוד של חציבות והדבקות ועוד חציבות ועוד הדבקות, עם מדריך מאוד לא ברור שמצורף לקיט. בלי הסרט של חגי שהלינק שלו מצורף כאן, ובלי עזרה מאוד סבלנית של חגי - בערב יום ההולדת של אשתו (סליחה רעות!!!!) - ספק אם הטלינק הדנדש שלי היה רואה שמיים.
ולמנהלי הפורום, מומלץ להעביר את סרט המאוד מושקע הזה לפורום הדרכה וסטאפים.

http://www.youtube.com/watch?v=gZg4DzdWEKw&feature=player_embedded#!

אהלן דורון ,

"שיידע שצפויות לו בערך עשר שעות מייגעות מאוד של חציבות והדבקות ועוד חציבות ועוד הדבקות, עם מדריך מאוד לא ברור שמצורף לקיט"

שאדע לעתיד , איפה בדיוק נדרשת "לחצוב ועוד פעם לחצוב" , ולחצוב את מה ??

מה במדריך לא הבנת מלבד החלק של גזירת הצירים ?

עידו ,

בוואז
08-01-2011, 14:47:27
דרך אגב, אם כבר מדברים על הסוחויי

שלי עבר טסט לא מזמן, הוא טס מאוד יפה, יש רק דבר אחד שמאוד (אבל מאוד) הפריע לי

ההורנים שמקבלים איתו הם פשוט זבל! המיץ של הזבל!
ציפיתי שמהטיסן הקודם (היאק) שבו היו דיווחים מהרבה מטיסים שההורנים שלו חלשים ונשברים, יוחלפו להורנים מעט יותר איכותיים

כאשר הזזתי את ההגה בשלט (זה עוד היה על הקרקע), הסרוו זז אבל ההגה זז ממש מעט ושמעתי גם "פק"
לאחר שבדקתי, מה גיליתי?, הם גמישים מידי, הייתי צריך לעשות להם חיזוקים כי אם לא הם פשוט "מתקפלים"
שמתי להם פס שעשוי מפרופ APC משני הצדדים וזה סידר את הבעיה

ישר על הטסט ההורן של ההגה כיוון נשבר!
אמרתי בסדר, לא נורא, קורה... והכנתי אחד חדש.
על הטיסה השנייה כבר נשבר עוד אחד של המאזנת, ברגע שהפעלתי מעט לחץ על המאזנת השנייה גם הוא נשבר...

באמת עידו, ציפיתי שתשדרגו מעט את ההורנים, לחבר שלי קרה את אותו מקרה בדיוק. אני רק שמח שההורן של ההגה גובה לא נשבר.

DriftBuster
08-01-2011, 15:07:40
שלום בוואז ,

מצטער לשמוע שלא יכלת להנות מהטיסן בטיסותו הראשונות ,

גם אני משתמש בהורנים המקוריים על היאק שברשותי , כבר למעלה משנה ומעולם לא נתקלתי בבעיה ,
כן החלפתי את ההורנים שלו בכנפיים לטובת תנועה גדולה יותר - אך גם הם לא נשברו לכל אורך הזמן שהטסתי איתם.

נסה לבדוק האם הופעל עומס צידי או פיתול על ההורן , זה יכול להאיץ שבר וקריסה של ההורן תחת עומס

אנא תרשום ללא ידיעה , כפי שציינתי - לבקשתי מיד לאחר היאק Telink הגדיל את עובי החומר של ההורנים החדשים
"we add about 0,5mm" ,
אם בכל זאת גילית שזה לא מספיק , כמובן שניתן לדרג .

מעולם לא היה ברשותי טיסן , או שראיתי טיסן שכל חלקיו הגיעו והתאימו לשלל סגנונות ההטסה שקיימים - כל מטיס והשדרוגים המתאימים לו ,

כדאי להנות מטיסן צריך לעשות סוויצ' קטן לגבי ההשקעה בבניה , ובאיבזור הנדרש וההתאמה שלו למטיס

מעולם לא התכוונו שזה יהיה "Beginners airplane" , או טיסן שיהיה מיועד להמונים,
אלא כלי אימון איכותי לשיפור הטסה מתקדמת - שפונה לשוק ספציפי של מטיסים

בכל מקרה , אם יש משהו שאוכל לעזור אשמח לדעת

עידו ,

DriftBuster
08-01-2011, 15:19:41
תוספת קטנה ,

אני מעריך מאוד את המידע שאתם נותנים לי - מידע כזה מגיע רק מהמטיסים עצמם ואני מבטיח לעדכן את Telink לטובת מוצרים שיצאו בעתיד
:)

שבת שלום ,

עידו

dbrosh
08-01-2011, 15:41:40
היי עידו.

הטיסן לא נמכר בחנות תחת האזהרה 'מיועד למתקדמים בלבד'. הוא פשוט נמכר למי שמוכן לשלם כסף בעבורו.
ולכן א. החוברת צריכה להיות פשוטה לגמרי בהסברי הבניה, גם למי שאיננו אשף בבניה, והיא לא כזו - קמצנית מאוד בדפים, דלה עד מאוד בהסברים גרפיים - מצאתי את עצמי שוב ושוב שובר את הראש בשאלה קבועה: מאיזה צד התכוון המתכנן לבצע את הפעולה הנוכחית - למעלה, למטה, ימינה, שמאלה. השרטוט לא היה ברור לי דיו. אולי אני טמבל, אבל כשבניתי מסוקים בעזרת חוברות הדרכה של align לא נתקלתי בבעיות כאלה. מסקנה: ב- align לוקחים בחשבון שגם טמבלים הם לקוחות שלהם. גם טלינק צריכים לקחת בחשבון ולהיות מתודיים יותר.

ב. לגבי ההורנים, אני מצטרף לתלונה של בועז. שוב, לך לא היתה אף בעיה עם ההורנים, אבל הטיסן מיועד לא רק לצ'מפיונים. בטיסה שניה בלבד, הורן אחד התקפל, גרם לנעילת מאזנת ואיכשהו הצלחתי לנחות בשלום. עוד אחד התקפל ונשבר מאוחר יותר. בבדיקה, מיקום ההדבקה שלו לא היה כל כך בעייתי ברמה שהצדיקה פיתול ושבירה מהירים כל כך. לא נתקלתי בבעייה דומה בטיסנים אחרים. מסקנה?

DriftBuster
08-01-2011, 15:51:13
היי עידו.

הטיסן לא נמכר בחנות תחת האזהרה 'מיועד למתקדמים בלבד'. הוא פשוט נמכר למי שמוכן לשלם כסף בעבורו.
ולכן א. החוברת צריכה להיות פשוטה לגמרי בהסברי הבניה, גם למי שאיננו אשף בבניה, והיא לא כזו - קמצנית מאוד בדפים, דלה עד מאוד בהסברים גרפיים - מצאתי את עצמי שוב ושוב שובר את הראש בשאלה קבועה: מאיזה צד התכוון המתכנן לבצע את הפעולה הנוכחית - למעלה, למטה, ימינה, שמאלה. השרטוט לא היה ברור לי דיו. אולי אני טמבל, אבל כשבניתי מסוקים בעזרת חוברות הדרכה של align לא נתקלתי בבעיות כאלה. מסקנה: ב- align לוקחים בחשבון שגם טמבלים הם לקוחות שלהם. גם טלינק צריכים לקחת בחשבון ולהיות מתודיים יותר.

ב. לגבי ההורנים, אני מצטרף לתלונה של בועז. שוב, לך לא היתה אף בעיה עם ההורנים, אבל הטיסן מיועד לא רק לצ'מפיונים. בטיסה שניה בלבד, הורן אחד התקפל, גרם לנעילת מאזנת ואיכשהו הצלחתי לנחות בשלום. עוד אחד התקפל ונשבר מאוחר יותר. בבדיקה, מיקום ההדבקה שלו לא היה כל כך בעייתי ברמה שהצדיקה פיתול ושבירה מהירים כל כך. לא נתקלתי בבעייה דומה בטיסנים אחרים. מסקנה?

היי דורון ,

תודה על הארות והערות ,

מנסיון קודם של Telink עם קהלי שוק אחרים מעולם החברה לא נתקלה בבעיות מסוג זה בנוגע לחוברת ההוראות , עם מספר נמוך של חלקים אני מתאר לעצמי שחוברת הוראות מפורטת לא תמיד נדרשה מהם , ואני מעולם לא העלתי את הנושא כי גם אני מעולם לא נתקלתי או שמעתי על חוסר בפירוט בחוברת - אך אני שמח לשמוע את דעתכם בעניין !

לא אמרתי לרגע שצריך להיות "צ'מפיונים" , אלא אמרתי שעם המטיס מנוסה ומכיר את אופי הטסתו ניתן לשדרג את החלקים - כמו בכל טיסן.

מעריך את המידע מאוד , אדאג לעדכן את הייצרן (שזה לא אני למי ששלח לי PM ! )

רק נחיתות רכות ,

עידו

DriftBuster
08-01-2011, 16:05:21
דורן , בוואז

אני מבקש את עזרתכם - צירפתי את צילומי חוברת ההוראות - אנא ממכם , מה בחוברת לא הובן על מנת שאוכל להוציא מייל לטובת שיפור עתידי?

בברכה ,

עידו

*עריכה
החוברת און-ליין
http://www.telink.eu/_obchody/telink.shop5.cz/soubory/navody/SU_29_1100_delene_CZ.pdf

בוואז
08-01-2011, 16:21:57
הי עידו,
בקשר להורנים, אני ציפיתי להורנים טובים יותר גם על סמך מה שאתה בעצמך אמרת

הורנים משודרגים לטובת מטיסי ה3D והאקסטרים

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26350

בקשר לחוברת ההוראות
מצטער לבשר אך זו לא החוברת שקיבלתי עם הטיסן, אני מעלה עכשיו תמונות של החוברת שאני קיבלתי

בוואז
08-01-2011, 16:35:40
הינה החוברת שאני קיבלתי עם הטיסן (הרבה פחות מפורטת ממה שאתה שהבאת)

הדבר שהכי הפריע לי זה שבחוברת (שאני קיבלתי) לא כתוב שצריך לחצות את הצירים של המאזנות ולכן לא עשיתי את זה, 4 צירים הלכו על הכנף, עוד 1 להגה גובה (שכן נחצה לפי החוברת) ובשביל הגה הכיוון לא נשאר

DriftBuster
08-01-2011, 16:37:29
:eek: :eek: :eek: :eek:

!#@$%$^
אין לך מושג כמה דברים זה מסביר.. כמה טלפונים , מיילים , וחוסר הבנה של תהליך הבניה

תודה רבה רבה בוואז,

מיד שולח מייל לבירור העניין - אעדכן אותכם

עידו ,

srGal
08-01-2011, 17:07:56
לי גם נשברו כל שלושת החורים בהורן של ההגה גובה
הגה כיוון נשבר 1
מאזנות 2
לא יודע מה לעשות עכשיו, כל ההורן של ההגה גובה דפוק, ואם אני מוציא אותו ושם אחד חדש, אני משאיר בור לא יפה בהגה עצמו...
בקיצור, אני תקוע

DriftBuster
08-01-2011, 17:14:15
לי גם נשברו כל שלושת החורים בהורן של ההגה גובה
הגה כיוון נשבר 1
מאזנות 2
לא יודע מה לעשות עכשיו, כל ההורן של ההגה גובה דפוק, ואם אני מוציא אותו ושם אחד חדש, אני משאיר בור לא יפה בהגה עצמו...
בקיצור, אני תקוע

תיקח סכין יפנית חדה/חדשה וחתוך בעדינות סביב ההורן ותוכל להוציא אותו בקלות.

ניתן להכין הורנים חדשים מדיקט/קארבון ואפילו ראיתי כבר מקופסאת פלסטיק של חומס..

עידו ,