PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מתלבט טיסן למתחיל AXN או CESSNA 182

Guy_magic
11-01-2011, 21:09:24
אני ממש מתלבט אם לקחת מהסיני את הAXB או את הססנה 182?
מה אתם אומרים?

lior_shenhar
11-01-2011, 21:45:29
תתחיל עם axn הכי פשוט להטסה והכי זול

Guy_magic
11-01-2011, 21:48:12
אבל אין לו גלגלים ואני מעדיף טיסן על גלגלים אבל אם הוא יותר טוב אז כנראה אני יקח אותו

adibenbasat
11-01-2011, 21:49:11
תתחיל עם axn הכי פשוט להטסה והכי זול

קח את הטיפ הזה בשתי ידיים:)

liorz055
11-01-2011, 21:50:33
אני בעד הססנה, גם תלמד נחיתה על גלגלים. וגם מאוד מגוונת, ואם אתה מחליף פרופלור ל APC9X7 אתה מקבל טיסן אירובטי ביותר ומהנה. בנוסף הססנה יכולה לעבור התעללויות ש הAXN רק יכול לחלום עליהם...

s.mario
11-01-2011, 23:14:04
אני בעד הססנה, גם תלמד נחיתה על גלגלים.

צודק!
לדעתי נחיתת גלגלים מספקת ומאתגרת הרבה יותר מאשר נחיתת גחון.
מה גם שהדבר מחייב הבנה נכונה יותר של תהליך הנחיתה.(גישה לנחיתה וכו')

דניאל דקל
11-01-2011, 23:27:48
אני ממש לא מצליח להבין את ההמלצות על טיסנים בסגנון דאון
אני אישית התחלתי בילדותי עם דאון מסוג קונדור
כאשר סוף סוף למדתי להטיס, והייתי צריך לעבור לטיסן רציני יותר
(אנפה) היה לי ממש קשה
אז לא היה סימולטורי הטסה, אז עוד היה בזה הגיון
אבל היום, למי שמעוניין להתחיל להטיס, ולאו דווקא מתעניין בדאונים
אין שום סיבה להתחיל עם דאון

liorz055
12-01-2011, 06:51:01
כמובן שאני מדבר על הססנה הזו:
http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=190416&postcount=44

אייל שפירא
12-01-2011, 07:47:14
טיסן מתאים להתחלה זה עניין סובייקטיבי

הטיסן המתאים ביותר הוא זה שיתן לך מרווח גדול לטעויות, יהיה עמיד בנחיתות אגרסיביות ושהמדריך שלך ימליץ לך עליו.

אני התחלתי עם AXN אבל בלי מדריך והרסתי לו את התחת, מצד שני כשעברתי לאפרנטיס עם מדריך היו לי הרגלים ממש גרועים, ובסופו של דבר האפרנטיס והAXN נראו בסוף אותו הדבר, וכמוהם רוב הטיסנים שלי מאז.
לעומת זאת הAXNים של Zilbert ושל Ultras חבריי לטייסת נראים עד היום כאילו לא הטיסו אותם מעולם, כי שני הבחורים האלה קיבלו המון תמיכה בשטח כשהם התחילו והיום הם יכולים לבחור כל טיסן שעולה על דעתם (שניהם רכשו טיסני בלזה למשל) והם יכולים להתמודד איתו בכבוד.

לשאול "איזה טיסן מהסיני מתאים למתחילים" זו טעות של מתחילים,
אבל לתת תשובות בלי לשאול אותך עוד שאלות - זו טעות של מנוסים.

MRDATA
12-01-2011, 07:57:18
"לשאול "איזה טיסן מהסיני מתאים למתחילים" זו טעות של מתחילים,
אבל לתת תשובות בלי לשאול אותך עוד שאלות - זו טעות של מנוסים."

פשש... יצא לך משפט חזק ועוד בחרוזים :D:D

מסכים עם כל מילה :cool:

רונן

guy1a
12-01-2011, 08:44:19
טיסן מתאים להתחלה זה עניין סובייקטיבי

[SIZE="4"]
לשאול "איזה טיסן מהסיני מתאים למתחילים" זו טעות של מתחילים,
אבל לתת תשובות בלי לשאול אותך עוד שאלות - זו טעות של מנוסים.

על זה, מגיע לך את הקופון הבא ++

wind556
12-01-2011, 09:38:34
"לשאול "איזה טיסן מהסיני מתאים למתחילים" זו טעות של מתחילים,
אבל לתת תשובות בלי לשאול אותך עוד שאלות - זו טעות של מנוסים."

פשש... יצא לך משפט חזק ועוד בחרוזים :D:D

מסכים עם כל מילה :cool:

רונן

מצטרף להמלצה על קופון.....

ולשואל, אל תשאל איזה טיסן מתאים למתחילים, תשאל איזה מדריך מתאים למתחילים...

guyst
12-01-2011, 09:40:41
כמובן שאני מדבר על הססנה הזו:
http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=190416&postcount=44

+1

אני גם חושב שדאון ישעממם אותך יחסית מהר לעומת טיסן עם גלגלים שתהנה מאוד מהמראות, הקפות מסודרות, נחיתות ואפילו הסעות על הקרקע.
לא לשבור את פניניו של חברי לטייסת דוקטור שפירא, מה אתה בדיוק מחפש? :)
דאון יהיה קל יותר לניהוג באויר, תוכל להטיס אותו בצוק, סוגר מנוע ודואה ליותר זמן לעומת טיסן הגלגלים.

wind556
12-01-2011, 09:43:21
יש ים של אפשרויות, הכל תלוי כמובן מי ומה אתה, בן כמה אתה, מאיפה אתה, מה נסיונך. איזה סימולטור יש לך (אוי ואבוי אם אין) מתי אתה פנוי להטסות, איזה ידיים יש לך, איזה שלט יש לך, מה מביא אותך לתחום הטיסנאות,איזה ציוד הקפי יש או אין לך, איזה תקציב הקצבת, כמה התקציב גמיש,האם יש לך חברים מטיסים, כמה אתה נייד ולאיזה טווחים,ועוד המון שאלות, זה באמת רק ההתחלה.

adibenbasat
12-01-2011, 11:50:55
אני ממש לא מצליח להבין את ההמלצות על טיסנים בסגנון דאון
אני אישית התחלתי בילדותי עם דאון מסוג קונדור
כאשר סוף סוף למדתי להטיס, והייתי צריך לעבור לטיסן רציני יותר
(אנפה) היה לי ממש קשה
אז לא היה סימולטורי הטסה, אז עוד היה בזה הגיון
אבל היום, למי שמעוניין להתחיל להטיס, ולאו דווקא מתעניין בדאונים
אין שום סיבה להתחיל עם דאון

טוב, הסיבה שלדעתי axn טוב להתחלה היא, כשאני למדתי להטיס היו רק טיסני בלזה ולמדתי על טריינר, הייתי מחכה כול השבוע להגיע למנחת ולהטיס עם המדריך שלי, הייתי מטיס את הטיסן עד שהוא לא יכל לטוס ובמשך השבוע הייתי מתקן אותו, לפעמים סוף השבוע היה מסתיים בנחיתה או בהמראה בראשונה ואז הייתי נתקע שבוע שלם בעבודה על תיקונים, עכשיו, למה axn?
נכון מסכים שטריינר עם גלגלים הכי נכון והכי טוב- מלמד כמעט הכול, אבל axn הוא טיסן שמתחילים יכולים מהר מאוד לקחת לבדם למנחת והלטיס- נכון, הוא לא ילמד נחיתות עם גלגלים והגה אבל מה שהוא יתן זה "זמן ואויר" וביטחון, הלואי שבתקופתי היה לי אחד כזה הייתי מקצר את זמן הלימוד בלפחות 50%! אי אפשר ללמוד רק על ה-axn חייבים ללמוד על טריינר אין מה לעשות זה הבסיס להכול,
אבל לחבר טוב שהיה טריינר ונתקע כי לא היה לו ממש זמן להגיע למנחת שאפשר להתאמן על נחיתות לבסוף קנה axn (שאפשר להטיס בשדה לא רחוק מהבית) ורמת ההטסה שלו קפצה פלאים- היום הוא יכול להטיס כמעט כול טיסן (אחרי שהכניס אותו בכמה עצים, ושתל אותו באדמה) אבל מהר מאוד הלך לשדה והטיס לבד בלי בעיה.
אז אני מסכים עם אלו שממליצים על טריינר- זה הכי נכון בטווח הארוך, אני כן חושב שאפשר להתחיל עם היסודות עם axn (ולעבר לטריינר בהמשך-כן! טיסן לפני טריינר) ובעיקר כמו שאמרתי "זמן אוויר" ובנוסף מאוד זול.

wind556
12-01-2011, 12:08:09
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=32260&highlight=%EC%E9%E9%E8

הכל טוב, הכל נכון, אבל לא קיים טיסן יותר טוב לכל מתחיל שהוא מאשר זה
הסיבות?:
הכי זול
הכי מהיר לבנייה
לא נדרשת יכולת בנייה
בלתי שביר
הטסה עצמאית לאחר שיעור אחד או גם בלעדיו (סימולטור חובה), קל ביותר להטסה ושליטה
מלמד את יסודות הטיסה ללא פחד מריסוקים יקרים
מהווה שלב שלא היה קיים לפני הטיסן הזה, הרבה מחשבה על מתחילים הושקעה בו
כניסה חלקה לתחביב, והעונג מובטח החל מהסוללה השנייה (לעיתים גם בראשונה)
אחרי הטיסן הזה ניתן לעבור לכל טיסן אחר בלי לשלם בריסוקים מיותרים.

ככל שעל המתחיל להתעסק עם פחות פרמטרים, כך הכניסה חלקה יותר. יש מספיק מתח ולחץ בהטסות הראשונות ולהכניס נושא כמו גלגלים למתחיל זה כמו להיכנס לתיכון לפני שהתחלת כיתה א'.

כל טיסן גלגלים שהוא זה שלב ב' ומעלה.....

אלו שמוותרים על גלגלים בהתחלה הופכים להיות הרבה יות מהר עצמאיים . אלו שמתחילים עם גלגלים צמודים למדריך זמן ארוך וגם מוגבלים יותר בתנאי הלמידה וההטסה

אני שולל לחלוטין התחלה עם גלגלים, התור שלהם יבוא בהמשך.

יקום נא אחד שהתחיל עם גלגלים כהטסה ראשונה בחייו ויצהיר כאן שהחל מהסוללה השנייה לא היה זקוק לשום עזרה מאף אחד והטיס עצמאי לגמרי (יש מעטים כאלה, אבל הם יחידי סגולה)

עם הבז לייט זה מה שצפוי למתחיל

omri1232
12-01-2011, 13:36:03
אני התחלתי עם אפרנטיס הוא טיסן מצויין למתחילים, אני מוכר כרגע אחד כזה, אם אתה מעוניין בפרטים ולסגור על מחיר תפנה אליי בפרטי אותו תתקשר 0527507196, אפשר לדבר על מחיר!

guyst
12-01-2011, 17:46:46

הכל טוב, הכל נכון, אבל לא קיים טיסן יותר טוב לכל מתחיל שהוא מאשר זה
הסיבות?:
הכי זול
הכי מהיר לבנייה
לא נדרשת יכולת בנייה
בלתי שביר
הטסה עצמאית לאחר שיעור אחד או גם בלעדיו (סימולטור חובה), קל ביותר להטסה ושליטה
מלמד את יסודות הטיסה ללא פחד מריסוקים יקרים
מהווה שלב שלא היה קיים לפני הטיסן הזה, הרבה מחשבה על מתחילים הושקעה בו
כניסה חלקה לתחביב, והעונג מובטח החל מהסוללה השנייה (לעיתים גם בראשונה)
אחרי הטיסן הזה ניתן לעבור לכל טיסן אחר בלי לשלם בריסוקים מיותרים.

ככל שעל המתחיל להתעסק עם פחות פרמטרים, כך הכניסה חלקה יותר. יש מספיק מתח ולחץ בהטסות הראשונות ולהכניס נושא כמו גלגלים למתחיל זה כמו להיכנס לתיכון לפני שהתחלת כיתה א'.

כל טיסן גלגלים שהוא זה שלב ב' ומעלה.....

אלו שמוותרים על גלגלים בהתחלה הופכים להיות הרבה יות מהר עצמאיים . אלו שמתחילים עם גלגלים צמודים למדריך זמן ארוך וגם מוגבלים יותר בתנאי הלמידה וההטסה

אני שולל לחלוטין התחלה עם גלגלים, התור שלהם יבוא בהמשך.

יקום נא אחד שהתחיל עם גלגלים כהטסה ראשונה בחייו ויצהיר כאן שהחל מהסוללה השנייה לא היה זקוק לשום עזרה מאף אחד והטיס עצמאי לגמרי (יש מעטים כאלה, אבל הם יחידי סגולה)

עם הבז לייט זה מה שצפוי למתחיל

עודד, אתה באמת מאמין שהוא קל להטסה למתחיל?

אני התחלתי עם אפרנטיס הוא טיסן מצויין למתחילים, אני מוכר כרגע אחד כזה, אם אתה מעוניין בפרטים ולסגור על מחיר תפנה אליי בפרטי אותו תתקשר 0527507196, אפשר לדבר על מחיר!

עמרי, יש פורום למכירות. לא לעיניין שכל יומיים אתה מקדם את מכירת הטיסן שלך בשירשור אחר!

liorz055
12-01-2011, 19:00:09
בתור אחד שהתחיל עם מוגי 150% , אני יכול להעיד שבדיעבד היה עדיף לי להתחיל עם הססנה. גם המוגי 150% וגם ה AXN מחייבים שליטה כל הזמן . וחסרי היכולת פשוט לעמוד במקום ולתת למטיס זמן להתעשת ולתקן את טעותו. יצא לי כבר כמה פעמים לקחת סתם מישהו מהרחוב לתת לו את השלט עם הססנה ולתת לו להטיס תוך כדי הדרכתי. הסיבות לכך הם הידיעה כי הססנה עמידה כמעט בכל, וגם כי ידעתי שתמיד יש לי מספיק זמן כדי לתפוס את השלט ולתקן את הטיסה.
זו דעתי האישית, בנוסף אני מחשיב גם זמן חיתוך והדבקה של פוליגלים כזמן עבודה ששווה כסף.
בהצלחה במה שתבחר, ליאור.

show
12-01-2011, 20:11:12
אני שאלתי את אותה השאלה בדיוק לפני מספר חודשים, אתה יכול לראות בקישור הבא את הדיון שהיה ותגובות נוספות:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=24190

בסופו של דבר, החלטתי לחפש AXN יד 2, אך מצאתי לבסוף את האיזיסטאר כולל מאזנות, והחלטתי שאני מעדיף את המקורי.לאחר אימון בסימולטור והתנסות ראשונית קלה בהטסת האיזי במציאות, הגעתי בפעם השנייה לשטח וכבר הטסתי את האיזי בקלות, לבד, ללא שום בעיה ובצורה כיפית ביותר, הוא דאה בצורה רגועה, ונתן לי מענה מדויק למה שרציתי.
אם הAXN יכול לעשות את אותה העבודה כמו האיזי, אני לא בדיוק יודע.מהצד זה נראה לי שהתגובות בססנה מהירות לעומת דאון שטס בצורה רגועה יותר.
אולי מי שכבר יודע להטיס, אז הססנה נראית לו כטיסן ראשון מעולה כי מבחינתו היא טסה מאוד רגוע והשליטה נוחה.אך כמתחיל, כשאתה מחזיק בפעם הראשונה שלט, וזה כבר לא סימולטור, ההתרגשות משתלטת ונראה לי שעדיף טיסן שמגיב קצת יותר לאט ודואה יותר.
בהצלחה במה שתחליט...

אייל שפירא
12-01-2011, 20:15:19
ליאורי כפרות הAXN לא מחייב שליטה כל הזמן, זה דאון.
בניגוד גמור לכל הטיסנים דמויי הטריינר שלי הAXN יכול לבלות באויר זמן רב מאוד באיצבוע מאוד עדין מצידי וביחס גלישה מרשים למדי.

בכל אופן למרות שאפשר לשים לAXN גלגלים הוא לא יהיה טריינר כנף עילית קלאסי לעולם, וססנה עם מוטת כנף מכובדת כמו האפרנטיס היא לא דאון.
אלה ז'אנרים שונים, עם אופי טיסה שונה, שטחי נחיתה שונים, התאמה למזג אויר שונה.
היתרונות העיקריים של טריינר קלאסי עם גלגלים הם בדיוק ה"חסרונות" שלו, שהם הדרישה למיומנות בנחיתה והגבלה לשטחי הטסה שמאפשרים ריצת המראה. שני דברים שהם חיסרון למי שמתעצל ללמוד עם מדריך, אבל יתרון עצום למי שהודרך לבצע אותם בצורה טובה.

Guy_magic
12-01-2011, 20:38:58
נראה לי אני יקח את הססנה עם מורה ?
או יותר שווה ללמוד לבד עם AXN?

tisanir
12-01-2011, 20:40:21
ממליץ עם הססנה. טיסן מצויין ידידותי ונוח למתחיל.
כמובן לא לוותר על מדריך.

Shay
12-01-2011, 20:41:46
בכל מקרה אתה חייב מדריך!

dbrosh
12-01-2011, 20:46:51
אני הייתי ממליץ לך על trex 600 אבל לך על גירסת ה-tork tube, לא על רצועה, כי גם אין לו גלגלים, וגם הוא ישמור לך טוב יותר על זנב, למרות שאין אותו בגרסת epp. תחליט מאוחר יותר אם אתה רוצה אותו חשמלי או ניטרו.
נכון שאחרי קריאת כל השרשור ברור לך בדיוק מה אתה צריך כהתחלה? נכון שעזרנו לך מאוד?

דוד פלד
12-01-2011, 21:16:14
צסנה 182 נחמד מאוד בריצה בהמראה בטיסה ובנחיתה מאוד נהנה :p

Guy_magic
12-01-2011, 21:19:13
אני אצטרך מורה כי אולי כדאי להתחיל עם ה- AXN ללמוד לבד ואז לקנות כבר 3D?

Guy_magic
12-01-2011, 21:21:11
אני קודם יקנה שלט לסימולטור מאיפה לקנות אתם אומרים?

Himel
12-01-2011, 21:26:43
תקנה שלט לסימולטור בחנות טיסנים הקרובה אליך ביותר.
מAXN אתה לא תצליח לעבור ל3D בקלות.
עדיף לך לקנות את הססנה ולתרגל המראות ונחיתות עם מדריך כמו שצריך.

wind556
13-01-2011, 10:05:21
עודד, אתה באמת מאמין שהוא קל להטסה למתחיל?

עמרי, יש פורום למכירות. לא לעיניין שכל יומיים אתה מקדם את מכירת הטיסן שלך בשירשור אחר!

גיא, נתתי אותו למישהו שלא הטיס בחיים
תוך דקה אחת הוא הטיס לבד , כמובן אחרי סימולטור, הנחית לבד ויצא ממצבים לא צפויים בקלות.
קל מאד להטסה, ומסתבר שהפחד מריסוק זה המיכשול הכי גדול למתחיל, ובקלסר המעופף הזה אין פחד מריסוק.
ראה בזה שלב ביניים בין סימולטור לטיסן, החוליה החסרה :D
ואתה כמובן מוזמן לבצע בו מעשים מגונים בכל עת , ברוח הקהילה הזאת :D

Guy_magic
13-01-2011, 15:54:29
מה מה שאמרת לי להכין או הססנה?

אייל שפירא
13-01-2011, 16:22:21
או ססנה + מדריך
או AXN + מדריך
או לוח פוליגל ממונע + מדריך

תתחיל מלבחור מדריך ושאל מה הוא ממליץ.

RcWorks
13-01-2011, 18:55:00
היי גיא,
ראשית הרשה לי לברך אותך על שהחלטת להיכנס לתחום המדהים הזה.
ישנם הרבה טיסנים שיתאימו למתחיל אך כמו שעודד אמר- הפחד מריסוק הוא המכשול הגדול ביותר למתחיל. לכן, אני ממליץ מאוד על הססנה! טיסן מצויין עם אופן טיסה רגועה ובסט-טפ מתאים ניתן גם להשתולל איתו בכיף.
הטיסן הנ"ל ילמד אותך את כל החומר הבסיסי שבהטסת טיסנים החל מטיסה אופקית להקפות, גישות לנחיתה ונחיתות.
אחרי הדרכה של מספר חניכים עם הטיסן הנ"ל אני יכול להגיד בפירוש שהוא טיסן עמיד מאוד! (שאל את liorz055) הוא כבר יספר לך מה עבר על הססנה שלו.... :)
כמובן שלכל טיסן שתבחר חייב להתלווה מדריך שילווה אותך החל משלב הבנייה ועד השלב שבו אתה מסוגל להמריא ולנחות בבטחון.

בהצלחה בכל אשר תבחר :)
צוות RcWorks

mixerfix
13-01-2011, 21:22:08
עודד - אני חלוק על דעתך לחלוטין. טוב - אני התחלתי עם ניטרו+גלגלים, מודה. ללא קבל מדריך, רק חבר שעומד מימין ואומר דברים מרגיעים ("אידיוט! ימינה!!!! מפגר, הימינה השני!!!!!!!!!!"). סולו בהמראה חמישית. סולו עם תקלה (מאפלר ניתק והוריד רבע פרופ) בשישית. טיסן שתול ומת בעשירית (:)) - אבל לא מטעות הטסה אלה טעות הכנה לטיסה.

וזה דרש לתרגל גישות לנחיתה, לא להטיס כאילו אני רוצה לנחות על נושאת מטוסים, להיות יותר רגוע, מחושב, וכו.

וכמובן - הזקנה עוזרת.

מרק

wind556
13-01-2011, 21:37:40
עודד - אני חלוק על דעתך לחלוטין. טוב - אני התחלתי עם ניטרו+גלגלים, מודה. ללא קבל מדריך, רק חבר שעומד מימין ואומר דברים מרגיעים ("אידיוט! ימינה!!!! מפגר, הימינה השני!!!!!!!!!!"). סולו בהמראה חמישית. סולו עם תקלה (מאפלר ניתק והוריד רבע פרופ) בשישית. טיסן שתול ומת בעשירית (:)) - אבל לא מטעות הטסה אלה טעות הכנה לטיסה.

וזה דרש לתרגל גישות לנחיתה, לא להטיס כאילו אני רוצה לנחות על נושאת מטוסים, להיות יותר רגוע, מחושב, וכו.

וכמובן - הזקנה עוזרת.

מרק

ואיפה פה אתה חולק על דעתי?
אתה מספר על חוויה אישית שלך, על כישוריך האישיים ועל יכולתך.
אין בכלל ספק שזה אפשרי, אבל זו הדרך הכי קשה וארוכה
אני מדבר על נסיון הדרכה של אנשים רבים. לא על איך שאני למדתי (פעם ראשונה בחיים בלי אפילו טיפ אחד קטן עם טיסן שבניתי ושידרגתי מאד , בתנאים לא נוחים, ללא נוכחות אנשים והטסה מיידית מושלמת מכל הבחינות, וכל זה בלי שידעתי בכלל שקיים סימולטור), אני מדבר מנסיון הדרכה , ואני יודע שהגישה שלי מקלה מאד על ההתחלות. אין דרך קלה יותר ללמוד. הדרך שאתה בחרת והצלחת בה קשה יותר

mixerfix
13-01-2011, 22:33:52
זה אומנם חוויה אישית. אולם אילו התחלתי מ- AXN או דומיו, הרגלי הרעים (נחיתות סופר קצרות, גישות תלולות מדי, תימרונים פרועים בגובה נמוך וכו') היו מקבלים חיזוקים...

טיסן עם גלגלים יותר מרגיע...