PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון פילטר דלק - בעד או נגד?

ronmen
11-01-2011, 23:21:06
מה דעתכם - פילטר דלק בטיסן לפני הסיכה הראשית,
נחוץ?
מפריע?
למלמ?

tomer_inbar
12-01-2011, 06:47:34
לפני הסיכה הראשית? לא שמים את הפילטר בקצה צינור היניקה במיכל הדלק?

DarZeelon
12-01-2011, 07:25:53
אני לעולם לא מתקין מסנן על הטיסן ומעדיף לסנן את הדלק פעמיים בעת תדלוק הטיסן (מסנן ביניקה בתוך מיכל הגלון ומסנן נוסף צמוד לפיית התדלוק)...

בכל התקנה שניסיתי, המסנן גרם לכך שלא יכולתי להעשיר את התערובת מספיק.
הוא גרם הפרעה מהותית לזרימת הדלק למנוע.

אולי במנוע YS, או עם משאבת-דלק on-board, מסנן יפעל טוב יותר...

adibenbasat
12-01-2011, 11:56:21
אני לעולם לא מתקין מסנן על הטיסן ומעדיף לסנן את הדלק פעמיים בעת תדלוק הטיסן (מסנן ביניקה בתוך מיכל הגלון ומסנן נוסף צמוד לפיית התדלוק)...

בכל התקנה שניסיתי, המסנן גרם לכך שלא יכולתי להעשיר את התערובת מספיק.
הוא גרם הפרעה מהותית לזרימת הדלק למנוע.

אולי במנוע YS, או עם משאבת-דלק on-board, מסנן יפעל טוב יותר...

אגב, הפרעה בזרימת הדלק- יתכן שהקוטר הפנימי של צינורית הדלק שלי לא מתאים למנוע ספציפי, אני מדבר על צינוריות "סטנדרטיות" שמוכרים מחנויות, קוטר קטן עלול לחנוק את המנוע, יש איזו בדיקה פשוטה בשטח כדי להבין שהצינורית עלולה להיות הבעיה כאשר מנוע ניחנק?

erazz
12-01-2011, 12:04:37
בד"כ אין בעיה של "חניקה". הצינורות הסטנדרטיים מספיקים לרוב המנועים. בד"כ בעיות נגרמות ממיקום לא נכון של מיכל הדלק ו/או אורך צינוריות מופרז.

אני גם נוטה מעדיף לסנן את הדלק כשאני מתדלק ולא על הטיסן. מנסיוני זה רק עוד מקום לבעיות, קרעים, חורים וכאבי ראש. עד היום לא היו לי בעיות עם לכלוך בדלק.

DarZeelon
12-01-2011, 12:09:01
אגב, הפרעה בזרימת הדלק- יתכן שהקוטר הפנימי של צינורית הדלק שלי לא מתאים למנוע ספציפי, אני מדבר על צינוריות "סטנדרטיות" שמוכרים מחנויות, קוטר קטן עלול לחנוק את המנוע, יש איזו בדיקה פשוטה בשטח כדי להבין שהצינורית עלולה להיות הבעיה כאשר מנוע ניחנק?

אתה צודק, אָדי.

צינורית צרה מדי אכן תמנע מכמות מספקת של דלק להגיע למנוע...

אבל במקרים שפירטתי, מדובר היה בצינוריות סיליקון סטנדרטיות לגמרי; Medium קוטר פנימי של "3/32; ולא במנועים ענקיים.

הסרת המסנן פתרה את הבעיה, כאילו לא הייתה.
ברור היה כי באותם מקרים, המסנן הווה את 'צוואר הבקבוק'.

חמודי
13-01-2011, 08:41:42
אני באופן אישי לא משתמש במסנן בטיסנים שלי אלא במסן במיכל התדלוק,
לעומת זאת בתקופה שהטסתי מסוקים הטסתי אך ורק עם מסנן וככה אני מעריך שעושים רוב מטיסי המסוקים.

flatspin
13-01-2011, 17:33:02
מעולם לא התקנתי מסנן דלק בין המיכל והמנוע.
תמיד דאגתי לשמור על הדלק נקי. החל משלב איחסונו במיכל החיצוני דרך שאיבתו למיכל הטיסן.
לא יאומן, היו לי במשך השנים כל מיני תקלות במנועים השונים, מקטנים ועד גדולים. סתימת דלק לא נכללה ביניהן.

Boaz Barnea
13-01-2011, 22:31:54
מאד בעד!
ובמיוחד זה של הסיני
קל להרכבה, זול, עמיד בהכל חוץ מבנזין פתר לנו המון בעיות וסתימות מכעיסות בכניסה לקרבורטור
בשימוש מסיבי כבר למעלה משנתיים עם אפס תקלות.
עצה= בהרכבה יש להשתמש בחתיכת צינור דלק באורך של כ-5ממ' מעל צינורית הדלק בחיבור עצמו כאבטחה, אגב רצוי לאבטח כך כל חיבור דלק לכל צרכן בטיסן. אין קרעים ואין סדקים
כולל ביציאת האגזוז