PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה סוללה מיצרן שונה

ינון
13-01-2011, 23:16:07
רכשתי סוללות של פוטבה ויש לי שלט ומקלט של סאנווה.

כיצד עליי לחבר ביניהם, ומה עלי לעשות?

תודה

DarZeelon
14-01-2011, 08:41:20
ינון,

זה פשוט; פלוס לפלוס ומינוס למינוס...

בדוק במקלט היכן ממוקם המינוס ב-bus, ואיזה קוטב של התקע (שקע, למעשה) במצבר המקורי מתחבר אליו.

את זה אני כותב כי מכל יצרני מערכות הרדיו, רק סנווה/איירטרוניקס 'חרגו' במיקום הקטבים...
היה צריך כבל מעביר, כדי לחבר סרבו של JR\פוטבה\הייטק למקלט של סנווה/איירטרוניקס...
כל כבל כזה נמכר ע"י החנויות בתמורה ל-4 עד $6...

היום הם כבר זהים, למיטב הבנתי.

התקע\שקע של המצבר זהה לזה של סרבו, רק שאינו מנצל את קוטב האות\סיגנל (שני קטבים אפקטיביים).
ניתן בזהירות להעביר את הקטבים ממקום אחד למקום אחר בתקע\שקע... אבל ממש בזהירות...

אם תיגע עם הפלוס במינוס, you are toast! אז דיר בלק!

את גוף התקע ניתן בקלות לגלף, כדי שישתלב במקלט.

לגבי מצבר המשדר, המדיניות זהה... פלוס לפלוס ומינוס למינוס...

ינון
14-01-2011, 18:04:38
קודם כל תודה.

העניין הוא שאני מחזיק בידיי את שתי הסוללות, בשתיהן החלק הפלסטי הזכרי מסודרים החוטים באופן זהה, היינו שחור בצד ימין, אדום בצד שמאל ומיקום נוסף ריק.

על פניו נראה שכל שנשאר לעשות הוא לגלף את חלק הפלסטי המונע את הכניסה של החלק הזכרי לנקבה.

בזמנו שמעתי שהחיבורים בסאנווה שונים מהחיבורים בפוטבה.-על פניו לא נשמע הגיוני.
הרי אדום לעולם יהיה + ושחור -.

מה אתה אומר?
האם רק לגלף את הפלסטיק המגביל בסוללות של פוטבה ולחבר?

תודה

umbo
16-01-2011, 10:49:33
מה צבע מקלט סנוואה שלך?
אם הוא סגול - אין שום בעיה. זה מקלט מסדרה Z "החדשה" וחיבורי המתח תואמים את כל החברות האחרות. אתה יכול פשוט להסיר (בזהירות, לא יותר מידי ) את חלק הפלסטיק שמונע את כניסת החיבור למקום.
אם הוא שחור - זה מקלט ישן - Standard - חיבורי המתח הפוכים מאשר בכל החברות. אפשר לחבר סוללה בתנאי שהופכים את המיקום של הפלוס והמינוס, ובתנאי שברור לך מעל כל ספק מה אתה עושה !

במקלט ישן הפלוס בצד והמינוס באמצע. חיבור סוללה ישנה למקלט חדש שורף את המקלט והסרוו (וכך גם ההיפך) !!! ראה תמונה מצורפת.

DarZeelon
16-01-2011, 11:47:09
במקלט ישן המתח בצד והאדמה באמצע.

umbo,

מדובר בזרם ישר DC, לא בזרם-חילופין AC, כך שהמונחים בהם השתמשת שגויים.

האדום הוא 'פלוס' (+) ולא 'מתח'; והשחור הוא 'מינוס' (-) ולא 'אדמה'...
השאר נכון.